USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / nowy ncc1701
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#151 - Wysłana: 24 Lis 2008 13:32:02
Odpowiedz 
Sh1eldeR

Shtaner albo słabuje na oczy, albo też coś mu skapnęło ze stołu Abramsa, że nie widzi różnicy między nowym a starym statkiem. Szkoda...
kordian
Użytkownik
#152 - Wysłana: 24 Lis 2008 14:21:35
Odpowiedz 
I dobrze mówi, to ten sam stary dobry Entek, ino lekko odświeżony.
Eviva
Użytkownik
#153 - Wysłana: 24 Lis 2008 14:30:55
Odpowiedz 
Picard

Może tak, może nie. Może go stary kumpel poprosił, żeby nie robił dymu.
A wiecie, co słyszałam? Że Abrams nie dopuścił Shatnera do produkcji nie dlatego, że nie miał dla niego pomysłu. Po prostu kochany Wiluś jest plotkarz niemożliwy i nie jest w stanie utrzymać języka za zębami na żaden temat (doprawdy strach się z takim przespać). W dwie i pół sekundy rozniósłby wszystkie tajemnice produkcji po znajomych, a w dziesięć sekund po internecie. I byłoby po paradzie.
biter
Użytkownik
#154 - Wysłana: 24 Lis 2008 15:15:35
Odpowiedz 
A ja zapytam przewrotnie, co się wam w nowym 1701 podoba
Eviva
Użytkownik
#155 - Wysłana: 24 Lis 2008 15:24:49
Odpowiedz 
biter
A ja zapytam przewrotnie, co się wam w nowym 1701 podoba

To, że wogóle jest. Mało?
Picard
Użytkownik
#156 - Wysłana: 24 Lis 2008 18:10:05
Odpowiedz 
Eviva

To, że wogóle jest. Mało?

Lepiej żeby go nie było - bo ani go przyszyć ani przyłatać...

Wiluś jest plotkarz niemożliwy i nie jest w stanie utrzymać języka za zębami na żaden temat

A ja słyszałem, że nie chciał Abrams Willa bo ten nie zgodził by się na zmiany jakie reżyser chciał w Treku wprowadzić, szczególnie jeśli chodzi o role Kirka - ale to też tylko plotka.

kordian

dobrze mówi, to ten sam stary dobry Entek, ino lekko odświeżony

Taaa, jasne . Ino mu spodek zostawili - jedyna rzecz, z której należy się cieszyć - a tak to zmieszali projekt z TMP z jakąś parodią. Ale jak kto lubi...
Eviva
Użytkownik
#157 - Wysłana: 24 Lis 2008 18:29:34
Odpowiedz 
Picard
Lepiej żeby go nie było - bo ani go przyszyć ani przyłatać...

No to coś na podbechtanie:

Krew się burzy, serce żali
Enterprise nam zmarnowali.
Ni go przyszyć, ni przyłatać
ni paskudą taką latać!

Dopisać chwytliwa melodię i już mamy protest-song Wątrobusa.
biter
Użytkownik
#158 - Wysłana: 24 Lis 2008 18:41:51
Odpowiedz 
Picard
Eviva

a ja zacytuję tekst utworu "Niepiosenka"

"Cytując znanego poetę krakowskiego, Miernota gorsza od niczego"

Abrams do tego powinien się zastosować bo puki co to lepiej mi sie widzi mostek chłopaków od NV/Phase II
Eviva
Użytkownik
#159 - Wysłana: 24 Lis 2008 21:29:50 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
biter

Mostek jak mostek - jeśli zaś chodzi o nowy design Enterprise'a, to rzeczywiście różni się on od TOSowego, ale nie aż tak znacznie - i może akurat ta różnica zostanie, hehe, inteligentnie wyjaśniona.
A co do miernoty - nawet na tym forum są tacy odszczepieńcy i profani, którzy przysięgną, że sam TOS w całości był miernotą, tandetą, i szmirą. A jednak jest chyba lepszy od "niczego", prawda ?
kordian
Użytkownik
#160 - Wysłana: 25 Lis 2008 08:24:11
Odpowiedz 
Masz zdecydowanie rację

TOS jest potworny ale i tak sie cieszyłem, że w tv leci i oglądałem jak mogłem
Eviva
Użytkownik
#161 - Wysłana: 25 Lis 2008 14:28:32
Odpowiedz 
kordian
TOS jest potworny

Obiecałam Q_, że będę grzeczna, więc nie mogę odpowiedzieć na tę ohydna prowokację tak, jak bym chciała, ale...
Mistrz Gałczyński dostał kiedyś anonim treści
"Za Zielone Gięś siekany kotlecik zrobiem Szpana i o wile pan nie przestaniesz pisac tę Gięś, to my wykończem pana w talarki"

Zrozum aluzję (po rosyjsku namiok)
Domko
Użytkownik
#162 - Wysłana: 27 Lis 2008 11:26:59
Odpowiedz 
E tam - aluzja. Kordian ma rację - bo to jego opinia. Nikt Cię nie kamieniuje za nazywanie TNG złym serialem mimo, że sporo tu miłośników.
biter
Użytkownik
#163 - Wysłana: 27 Lis 2008 11:46:31
Odpowiedz 
Eviva

Był pierwszy więc ma prawo być miernotą, ja go za taki nie uważam, tekst odnosi się do tworzenia kontynuatora który jest miernotą. Lepiej zostawić stare zjadliwe niż na siłę tworzyć coś co wywołuje uczulenie nim się na dore pojawi.

Przez chwilę miałem nadzieję ze JJ robi jak mój kochany Tarantino (fałszywe zajawki - coś czego nie ma w filmie) ale niestety o taki geniusz go nie posądzam.

Zrozum aluzję (po rosyjsku namiok)

człowiek ma tu niezłe studia lingwistyczne dzięki.

Nikt Cię nie kamieniuje za nazywanie TNG złym serialem mimo, że sporo tu miłośników.

miłość jest ślepa.
Spohkh
Użytkownik
#164 - Wysłana: 27 Lis 2008 12:46:04
Odpowiedz 
Domko
Kordian ma rację - bo to jego opinia.

Nie chcę się czepiać, ale od kiedy to opinia równoważna jest z racją?

Nikt Cię nie kamieniuje za nazywanie TNG złym serialem mimo, że sporo tu miłośników.

Na wszelki wypadek radzę jednak kupic od ruskich ze Stadionu taką plastikową tarcze i hełm. Treksfera coraz bliżej, a nigdy nic nie wiadomo.

biter
Lepiej zostawić stare zjadliwe niż na siłę tworzyć coś co wywołuje uczulenie nim się na dore pojawi.

Na uczuleni mógłbym Ci coś przepisać, wątpię jednak, czy to podziała w przypadku ST XI. Mnie tam zniesmaczyła (nie śmiejście się) jedna tylko rzecz w tym trajlerze - mianowicie bieliźniany, jakby żywcem z PRLu przeniesiony, stanik Uhury. Już mogli kupic jej cioś ładniejszego na te grejfruty, którymi wymachuje.
biter
Użytkownik
#165 - Wysłana: 27 Lis 2008 12:58:51
Odpowiedz 
bieliźniany, jakby żywcem z PRLu przeniesiony, stanik Uhury. Już mogli kupic jej cioś ładniejszego

chcieli zachować stylistykę stroi wymyslonych w latach 70 a zdaje się że wtedy kobiety nie nosiły jakiś fikuśnych tylko takie albo bez
kordian
Użytkownik
#166 - Wysłana: 27 Lis 2008 13:49:54
Odpowiedz 
No powinno być bez
biter
Użytkownik
#167 - Wysłana: 27 Lis 2008 13:56:44
Odpowiedz 
kordian

za dużo wymagasz.
Domko
Użytkownik
#168 - Wysłana: 27 Lis 2008 14:03:51
Odpowiedz 
Spohkh
Nie chcę się czepiać, ale od kiedy to opinia równoważna jest z racją?

Ma rację, ponieważ jest to jego opinia. Ty również masz rację mając swoją opinię. A dzieje się tak, ponieważ kwestii gustów nie można ocenić obiektywnie, więc każdy ma rację mówiąc, że serial XYZ jest fajny lub głupi, bo tak jest dla tej osoby.

Na wszelki wypadek radzę jednak kupic od ruskich ze Stadionu taką plastikową tarcze i hełm. Treksfera coraz bliżej, a nigdy nic nie wiadomo.

Nigdy jakoś nie kląłem na TOS-a. Nie jestem może miłośnikiem tego serialu, ale też nie należę do jego krytykantów. Ot, początki Star Treka - od czegoś trzeba było zacząć.

Chyba, że mnie weźmie na kamieniowanie z powodu TNG na Treksferze - ale wtedy nie ja będę musiał kupować tarczę.
Eviva
Użytkownik
#169 - Wysłana: 27 Lis 2008 14:22:56 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Domko

Juz ja na pewno nie będę nikogo kamienować. Moje upodobania względem filmów i seriali są tak dziwaczne, że nie powinnam wybrzydzać na innych i naogół tego nie robię - chyba że ci wybrzydzają na moje preferencje i złośliwie czepiają się tego, co ja lubię. Wtedy robię się, delikatnie mówiąc, niemiła.

Ma rację, ponieważ jest to jego opinia. Ty również masz rację mając swoją opinię.

Racja. Moja racja, Twoja racja, jego racja - i tak powstaje demok-racja .
biter
Użytkownik
#170 - Wysłana: 27 Lis 2008 14:38:54
Odpowiedz 
Racja. Moja racja, Twoja racja, jego racja

przypomniała mi się scena z "Dnia Świra" jak oglądał w telewizji obrady sejmu i tam ciągle facet mówił: moja jest racja i tylko moja... a nawet jeśli twoja jest racja to moja racja jest mojsza niż twojsza bo moja racja jest najmojsza: czy jakoś tak
Domko
Użytkownik
#171 - Wysłana: 27 Lis 2008 14:43:16
Odpowiedz 
przypomniała mi się scena z "Dnia Świra" jak oglądał w telewizji obrady sejmu i tam ciągle facet mówił: moja jest racja i tylko moja... a nawet jeśli twoja jest racja to moja racja jest mojsza niż twojsza bo moja racja jest najmojsza: czy jakoś tak

Żywcem wyjęte z obrad sejmu.
Darnok
Użytkownik
#172 - Wysłana: 27 Lis 2008 17:33:24 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Nie wiem, czy już było
http://www.youtube.com/watch?v=sTrOA2OGh3A&feature =dir
Dla mnie to będzie jedna z najgorszych części...
Eviva
Użytkownik
#173 - Wysłana: 27 Lis 2008 18:14:37 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
biter
przypomniała mi się scena z "Dnia Świra"

Czyli że wyszła na jaw moja wstydliwa tajemnica - należę do szczepu świrus non-vulgaris i stąd moje problemy .

Darnok

Juz i w Polsce zaczęli promocję - sukces murowany. Murowany jak... grób.
biter
Użytkownik
#174 - Wysłana: 28 Lis 2008 15:17:30
Odpowiedz 
Żywcem wyjęte z obrad sejmu.

celnie t ujęli w filmie.

Darnok

Po polsku nie wygląda lepiej jak po angielsku.

Eviva

Sakramentos
Użytkownik
#175 - Wysłana: 7 Gru 2008 20:25:33
Odpowiedz 
Przejerzałem temat i dodam swój nieistotny anonimowy głosik do puli "bleee".

Pierwsze wrażenie było and wyraz pozytywne. Jestem fanem Treka, ale nie miałem odruchu wymiotnego po zobaczeniu tego obrazka. Podobał mi się, ale już po chwili zlokalizowałem dwa źródła niepokoju, wszystkie w okolicy gondol Warp. Następnie zkonkludowałem, że jednak deflektor, choć wygląda "wystrzałowo" jest niepoprawny i nie odpowiada temu, co chciałbmy zobaczyć. Srebrne "gałki" w gondolach warp, ta obła stylistyka sekcji inżynieryjnej i końcówki godnol...nie, to mi się nie podoba zdecydowanie. Dopiero po chwili stwierdziłem, że coś jest nie tak z łącznikiem spodka i sekcji inżynieryjnej-jak na mój gust za bardzo kopnięty do tyłu.

No, ale cóż, filmu nie widziałem i po takim spoilerze go oceniać nie będę. Oceniłbym nowy design podobnie jak komuniści chińscy oceniają rządy Mao: 60% dobrego i 40% złego.

Kilka screenów z wnętrza Entka też dają mi mieszane uczucia. Z jednej strony to jest to, czego mi tak długo brakowało, z drugiej...za biało, jaskrawie, halogeny... miks art deco z latami 60 tymi. Dziwne. A stroje załogi? Powiedziałbym że ogólnie pomysł na design waha się pomiędzy "interesujący" a "pussy". Tam gdzie nie trzeba było zrobiono nam rewolucje, a tam gdzie trzeba było zrobić rewolucję, wszyscy stchórzyli.

Na osłodę daję ten oto link z youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=3oC_9vjwhGU
Wyobraźmy sobie, że nowy Entek wygląda właśnie tak...
(nooo chociaż gondole to jednak trochę trącą starowizną)
Eviva
Użytkownik
#176 - Wysłana: 7 Gru 2008 20:35:28
Odpowiedz 
Sakramentos

Witamy nowego na pokładzie. Żyj długo i pomyślnie! I pisz merytorycznie, bo więcej narwanych wesołków moderatorzy & junior admini już tu nie zniosą.
Sakramentos
Użytkownik
#177 - Wysłana: 7 Gru 2008 21:57:10 - Edytowany przez: Sakramentos
Odpowiedz 
Wesołek? Ja? Niemerytorycznie? Nieee, to raczej mi nie grozi, choć dziękuje za przestrogę

Tutaj tapetowa wersja tej modyfikacji NCC-1701 z filmiku:
http://www.startrektrailer.com/images/star_trek_po ster.jpg
Szkoda że tak Entek wyglądać nie będzie. Ale są spekulacje, że jednak będzie, więc kto wie... Miejmy wiarę

Z drugiej jednak strony, patrząc na to co zrobiono z designem NX-01 toooo...no. Śmiem wątpić w takie optymistyczne założenie.

I taka mała uwaga na sam koniec-przyjrzyjcie się klatka po klatce temu jak na trialerze wygląda nowy Enterprise. Mało tego, ale daje o niebo bardziej pozytywne wrażenie niż ten obrazek, którym nas uraczono.
szwagier
Użytkownik
#178 - Wysłana: 26 Gru 2008 18:20:26
Odpowiedz 
Nie mam czasu wszystkiego tu czytać więc powiem co myślę.

Jestem może nieco zboczony ale jestem fanem Constitution refit a jeszcze bardziej Excelsiora. O ile wnętrza z TOS wymagały poprawy to nie rozumiem zmiany wyglądu zewnętrznego. 1701-A był nowoczesny i piękny i takim pozostał. Te nowe gondole są koszmarne, wbrew temu co się zdążyliśmy dowiedzieć (i dowymyślać) o statkach z tego okresu. Dopiero co dostaliśmy odnowionego 1701 w poprawionym TOS to teraz znów chcą zmienic wszystko.

Sakramentos
Ta tapetowa wersja jest ok
Eviva
Użytkownik
#179 - Wysłana: 26 Gru 2008 18:38:55
Odpowiedz 
szwagier

Ja kocham TOSowy Enterprise. Właśnie ten, nierefitowany, nieprzerabiany i nie retuszowany. Kocham go i podziwiam. Żaden inny statek nie dorównywał mu wdziękiem.
twi
Użytkownik
#180 - Wysłana: 26 Gru 2008 18:53:35
Odpowiedz 
szwagier
Zgadza sie Excelsior byl poprostu idealny zwlaszcza w ujeciach z Generations
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / nowy ncc1701

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!