USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / pierwsze zdjęcia z filmu STAR TREK !!!!
 Strona:  ««  1  2  3  ...  10  11  12  13  14  15  16  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#361 - Wysłana: 5 Lis 2008 06:46:12
Odpowiedz 
Vanja
Powinien dać spokój Kirkowi i wymyślić coś nowego.

A ja się cieszę, że tego nie zrobił. Ja właśnie chciałabym tego odgrzanego kotleta, to jest Kirka i spółkę, zobaczyć.
atozz
Użytkownik
#362 - Wysłana: 5 Lis 2008 20:20:30
Odpowiedz 
A ja Was zaskocze i powiem, ze tez zgadzam sie z Eviva. Ile mozna tworzyc nowych zalog. To jakas produkcja seryjna - stateczek, zaloga i wio... stateczek, zaloga i wio... )))
Eviva
Użytkownik
#363 - Wysłana: 5 Lis 2008 21:02:02
Odpowiedz 
atozz
A ja Was zaskocze i powiem, ze tez zgadzam sie z Eviva.

Jestem porażona. Nie wiem, czy prędko dojdę do siebie .
biter
Użytkownik
#364 - Wysłana: 5 Lis 2008 21:05:41
Odpowiedz 
Eviva

jakbym był sobą to węszył bym podstęp ale że jestem kimś innym to przyjmuję na wiare
Picard
Użytkownik
#365 - Wysłana: 6 Lis 2008 21:11:17
Odpowiedz 
Zgodnie z sugestią bitera miałem powstrzymać się z pisaniem w tym temacie do czasu zobaczenia zwiastuna, ale mnie licho podkusiło i...
waterhouse

Ok, czyli sprowadzając sprawę do meritum nie przeszkadza Ci że zmienia się dekoracja - którą notabene porównujesz do mitologii świata Tolkiena, co jest gigantycznym nieporozumieniem - tylko że ta akurat dekoracja "nie pasuje" do innych ze względu na "continuity", tak ?
Sam napisałeś że Trek traktujesz jako"alegoryczną opowieść o ludziach i ich dążeniach a nie jako przykazanie ewangelizacji"
Uważasz że - hipotetyczne - naruszenie kanonu w postaci innego mostka naprawdę unimożliwi prowadzenie takiej opowieści? Jeśli tak, to dlaczego?

Widzisz na ogólny obraz świata Tolkiena składa się wiele rzeczy - nie tylko mitologia jaką wymyślił autor ale również wiele detali, które jego czytelnicy znają i kochają. Tak jak pisałem - jak myślisz jak zareagowali by fani prozy Tolkiena gdyby w ekranizacji LOTR role Frodo Bagginsa miał zagrać Shaquille O'Neal? Bo Niziołek z niego jak w mordę strzelił: wielki, czarny facet... A co do mojego odbioru Treka - i w ogóle fantastycznych uniwersów - to jest on całościowy: to, że dla mnie Trek to alegoryczna opowieść o ludziach nie oznacza wcale, że nie zwracam uwagi na to jak ów wszechświat jest ułożony i jakimi prawami się rządzi. Może dlatego nigdy nie udało mi się polubić Gwiezdnych Wojen - niby fajne z nich kino przygodowe ale Lucas nigdy nie przekonał mnie jakoś, że jego uniwersum jest w jakimś stopniu realne, że stanowi spójną i logiczną całość?

Nawet zakładająć że coś takiego nie ma miejsca, Abrams robi tylko to co zostało zrobione już w TOS:Remastered, tylko na większą skal

Nie, ludzie od Remastered nic nie dodawali od siebie! Oni poprawili tylko stronę wizualną serialu, który już istniał. Grzebanie w już istniejącym materiale i nieznaczne odświeżenie FX to nie to samo co nakręcenie od zera zupełnie nowego filmu, z zupełnie inną obsadą i innymi dekoracjami a następnie wmawianie widzowi, że to to samo co wcześniejszy film. Np. czy w TOS:Remastered ingerował w wygląd mostka tak jak robi to Abrams? Czy w nowej wersji Chekov pojawił się już na początku serialu?

Co to znaczy "realiza rządzące prawem"? To zasady świata dyktują jego realia, nie na odwrót.

A śmiej się śmiej z moich literówek - jeśli Tobie się jakaś zdarzy też Ci ją pod nochal podetknę! A sens rzecz jasna sprowadza się do tego, że każdy wymyślony świat rządzi się jakimś prawami i to zachowanie tychże praw decyduje o atrakcyjności takiego wymyślonego uniwersum.

Bo pokazuje, że mimo innych dekoracji Trek może (mógłby) pozostać Trekiem. I to jest dla mnie najważniejsze

O jak się sensownie zmianę dekoracji wytłumaczy to i można. Ale przyjeło się, że w czasach TOS technologia i wystrój wnętrz wyglądały w pewien określony sposób. I do tej pory - trzymano się tego. Nawet w TNG relics pokazano, stary klasyczny, mostek Enterprise. A teraz co nie można? To tak jak by Batmana pozbawić rogatej czapki i peleryny... Owszem możliwe są różna wariacje na temat tego stroju ale ogólny jego desing zostaje zawsze zachowany i jest powszechnie rozpoznawalny - a w przypadku nowego ST co mamy? Próbuje się nam wcisnąć coś zupełnie nowego wmawiając nam jednocześnie, że jest to to samo co znamy i kochamy. Fuj!

nowy Bond "feljtuchem" ?

I to jeszcze jakim... fuj!

Pah Wraith

Najwięcej W ciągu ostatnich 20 lat zgromadził First Contact a i tak było to marne 92 mln $ co daje 17-te miejsce w rankingu, co oznacza, że był o 2 miliony lepszy od... "Kosmicznego meczu" !!!

A powiedź mi Ty co mnie obchodzi ile te filmy zarabiały? Już pisałem, że mam w swoim wielkim, paskudnym kinolu to czy nowy film wiele zarobi, czy dnieśnie komercyjny sukces. Bo czego on jest wyznacznikiem? Np. Mroczne widmo zarobiło dużo więcej niż jakikolwiek ST i znajduje się nawet na liście kasowych przebojów wszech czasów. I czy to wedłog Ciebie MW jest dobrym filmem, przez to, że zarobił kupe kasy? No, a Trek popularny był i to bardzo - gdyby było inaczej nikt nie kręcił by pięciu seriali i dzieśieciu filmów osadzonych w uniwersum ST.

Picard - pisałem z punktu widzenia informacji które nam podali. Już Ci pokazałem, że nie było mowy o tym, że DEKORACJE są ścisle przystające do kanonu, lecz o SCENARIUSZU. Więc słowa Abramsa i spółki mogą być prawdziwe, podczas gdy Wy zarzucacie im JUŻ kłamstwo

Po pierwsze: jeśli pan Abrams mówi o swoim i swoje ekipy wielkim szacunku do kanonu a później serwuje nam tak drastyczną zmianę wystroju klasy Constytution, która wyraźnie kłuci się z kanonem to nie wiem jak można nie mieć obaw o prawdziwość słów autorów, którzy twoerdzą, że w watrstwie fabularnej filmu ów kanon zostanie zachowany? Dwa: my już wiemy, że pewne buraki w treści nowego filmu na pewno będą, np. obecność nie raz już wspomnianego tu Chekova. To tak jakgdyby w nowym filmie z załogą TNG od początku obecna była na Enterprise-D Ro Laren bądź w filmie o początkach Voyagera pojawiła się na tym statku Siedem z Dziewięciu. Dla Ciebie to ma sens?

est nawet łatwą do przełknięcia pigułką właśnie ze wzgledu na swoje opakowanie, o którym z tak wielką odrazą się wypowiadasz. A zatem musisz się zastanowić, czy chcesz zamiatać treka pod swój dywan, czy dzielić się nim z innymi, nawet jeśli wypadałoby dokonać kilku kompromisów...

Po pierwsze: nie wieże w oddziaływanie filmowych ideałów na masy. To mit. Trek bardziej zainspirował świat nauki i techniki niż wpłynął na zmiany obyczajowe w naszym społeczeństwie. Ja zaś osobiście chciał bym oczywiście by świat był lepszy, ale jakoś specjalnie ręki do tego nie przykładam - tak więc ideały głoszone przez Treka podziwiam ( chodź też pewnie nie wszystkie) ale powiedzieć, że się do nich stosuje to hipokryzja.
I sądzę, że tak robi jakieś 99% widzów ST więc rozgłaszanie ideałów tej sagi nie ma aż tak kapitalnego znaczenia o jakim piszesz. Po drugie: Trek przez lata miał bardzo atrakcyjne i dość estetyczne opakowanie, które pomagało widzą dostrzec to co jest ukryte pod nim. Czemu nie może być tak dalej?

To tak jak z tymi pasami bezpieczeństwa - skoro w świecie Treka jest inercja (czy trzba to udowadniać?) to powinny być pasy bezpieczeństwa (zwłaszcza że są one znane).

Bo w wszechświecie Treka jest taki gadżet jak tłumik inercyjny, który pozwala obyć się bez tak prymitywnych środków jakimi są pasy bezpieczeństwa. I właśnie to: występowanie nieistniejącego w naszej rzeczywistości urządzenia, które tłumaczy jak i dlatego w serialu pewne sprawy odbywają się tak a nie inaczej, nazywam wewnętrzną logiką uniwersum. Tak samo rzecz ma się z napędem warp - prędzej pustynia Gobi pokryje się lodem, Polska stanie się mocarstwem, a Radio Maryja zacznie głosić miłość do Żydów, niż taka metoda podróży okaże się realna. A przecież we wszechświecie ST ma ona sens i cel - nieprawdaż?

Wybacz, ale3 pojawiły się tu głosy, w których wyraźnie było widać dążność do odtworzenia tego co pokazano np. w "In a mirror darkly". Więc tak - ktoś mi to właśnie powiedział!

A czemu nie? Można to oczywiście jeszcze bardziej unowocześnić, ale ten nowy design jest mocno przeszarżowany - do tego stopnia, że nie ma nic wspólnego z oryginałem.

No to zachowali (przynajmniej na tyle na ile widzieliśmy) Są jakieś róznice w rozplanowaniu mostka?

Zobacz na zdjęcia z TOS i powiedź mi co ten nowym mostek ma wspólnego z oryginałem? No i piszesz, że wszystko powinno być jak najbardziej realne - a widać, że niektórym załogantą nadal o fotel się nie postarali i tak jak biedny Worf będą oni musieli stać na wachcie długie godziny...

akie wnętrze jest obecnie po prostu modne. N9e ma się co spodziewać, żeby teraz czy za 200 lat projektanci wnętrz nie sugerowali się modą. Spytaj Queerbota...

Myślisz, że za dwieście lat ludzie będą kierować się tą samą estetyką co dziś? Mnie np. w Treku nigdy nie przeszkadzał wystrój ani sposób ubierania się innych ras - nawet jeśli wedle naszych standardów zalatywał on kiczem - bo inna rasa i inne czasy to oczywiście całkiem inna moda. A czemu ludzie w przyszłości mieli by naśladować współczesne trendy stylistyczne?

Picard - coś nie bardzo zrozumiałeś o co mi chodzi. W czym Ci nowy film przeszkadza dalej oglądać i wierzyć w wizję z TOS i dalej? Jak Ci się nie spodoba - ZIGNORUJ GO

To nie takie proste - oczywiście pewnie nadal, chętnie powrócę do wcześniejszych odcinków serii, ale - jeśli nowym film będzie psuł uniwersum ST - mocny niesmak po nim pozostanie. Jak już pisałem - dla mnie Trek to nie tylko serial filmów, ale też pewien wszechświat, mający własne reguły oraz prawa i nie dobrze by się stało by prawa te i rządzony nimi wszechświat zniszczyły prawa rynku. Np. do dziś w lepszej pamięci miał bym Archiwum X czy StarGate gdyby autorzy nie ciągali tych serii w nieskończoność mnożąc coraz dziwaczniejsze pomysły, coraz mniej mające wspólnego z oryginałem. Amerykanie nazywają takie ciągniecie serii na siłę, w nieskończoność i za wszelką cenę tzw. skokiem przez rekina?

orównanie Stra Trek do Spider Mana to niewiele lepiej jak porównanie do M jak Miłość. Spiderman ma aspekt wyłącznie rozrywkowy. Warstwa moralizatorska znajduje się tam na dalekim, trzecim czy czwartym planie.

No ale czyż forma nie sugeruje treści jakiej można się spodziewać? A jak dla mnie to właśnie te dekoracje z nowego ST przywodzą mi na myśl krzykliwość kolorystyczną i stylistyczną serii o Plująku...
biter
Użytkownik
#366 - Wysłana: 6 Lis 2008 21:17:17
Odpowiedz 
Wybaczam, napisałeś wiele komentując inne wypowiedzi, wiele wypowiedzi. Mi chodziło głównie o dywagowanie po raz setny nad jakością filmu po zobaczonych 3 zdjęciach, poczekajmy za 3 godziny ktoś z nas zobaczy może zwiastun jak nie to pare osób zobaczy go juto sam miałem zobaczyć ale jakoś wytrzymam i pójdę dopiero w poniedziałek z narzeczoną i przyszłą szwagierką.
waterhouse
Moderator
#367 - Wysłana: 7 Lis 2008 10:10:46 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Picard
Picard

Tak jak pisałem - jak myślisz jak zareagowali by fani prozy Tolkiena gdyby w ekranizacji LOTR role Frodo Bagginsa miał zagrać Shaquille O'Neal? Bo Niziołek z niego jak w mordę strzelił: wielki, czarny facet

wiesz ale w nowym treku nie ma takich zmian jeśli chodzi o postacie, wręcz przeciwnie.

i a następnie wmawianie widzowi, że to to samo co wcześniejszy film

kto to wmawia? Przecież wyraźnie jest powiedziane, że ST XI będzie czymś nowym.

http://trekmovie.com/2008/03/06/more-from-roddenbe rry-on-treks-future-after-him-recasting/

Sam G.R nie miał nic przeciwko nowym aktorom w starych rolach. Wręcz przeciwnie.

Even if Nimoy never plays Spock again, I think it would be wonderful years from now to see Star Trek come back with an equally talented new cast playing Spock and Kirk and Bones and Scotty and all the rest as they say tomorrow’s things to tomorrow’s generations…

Widzisz tu cokolwiek o kanonie? Obiciach na mostkach. Nie.

Jak widać Abrams realizuje tylko to co niegdyś chciał zrealizować Roddenberry.
Q__
Moderator
#368 - Wysłana: 7 Lis 2008 10:53:00
Odpowiedz 
A'propos tego co realizuje Abrams. Oto nowy news ze strony głownej:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=654
Dragon
Użytkownik
#369 - Wysłana: 11 Lis 2008 19:27:15 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 

Z cyklu kolejna fotka
Eviva
Użytkownik
#370 - Wysłana: 11 Lis 2008 19:41:17
Odpowiedz 
Dragon

Kapitan wyszedł pięknie, Spock nie zanadto. Psiakość kudłata, wciąż oczekuje, że to będzie Nimoy! Nie mogę jakoś uświadomić sobie, ze to przecież zupełnie inny (i poniekąd dużo młodszy) aktor.
Madame Picard
Moderator
#371 - Wysłana: 11 Lis 2008 19:48:17
Odpowiedz 
Ten Kirk jest taki jakiś banalny, jak nie przymierzając student, co po zaległy wpis przyszedł... No ale za to Spock... Spock jest po prostu prześliczny, ACH!!!
Darklighter
Użytkownik
#372 - Wysłana: 11 Lis 2008 19:54:32
Odpowiedz 
W dniu dzisiejszym na oficjalnej stronie filmu jest informacja, że trailer będzie można zobaczyć w formacie HD już za 5 dni i 23 godziny.
Eviva
Użytkownik
#373 - Wysłana: 11 Lis 2008 20:03:02
Odpowiedz 
Madame Picard

Rajuśku, przybyła fanka Spockowi. Powiedzmy, że to Spock... napisz, bardzo on na tym zdjęciu Xonopodobny?
biter
Użytkownik
#374 - Wysłana: 11 Lis 2008 20:06:52
Odpowiedz 
Eviva
Madame Picard

wybaczcie ale jak patrzyć z większej odległości Spockowi między oczy to sie wydaje że nie ma nosa tylko świński ryjek, ftalnie to zdjęcie im wyszło, chociaż w sumie lepiej niż tamta okładka,

Darklighter

Ja cie gonię. aż tyle czasu, i kto to wytrzyma,
Eviva
Użytkownik
#375 - Wysłana: 11 Lis 2008 20:14:25
Odpowiedz 
biter
Właśnie dlatego mówiłam, że zdjęcie kiepskie. Ostatecznie Quinto tak na codzieńnie przypomina świnki Piggy, juz bardziej Kermita .
Jurgen
Moderator
#376 - Wysłana: 11 Lis 2008 22:28:49
Odpowiedz 
Ten Kirk jest taki jakiś banalny, jak nie przymierzając student, co po zaległy wpis przyszedł... No ale za to Spock... Spock jest po prostu prześliczny, ACH!!!

Kirk? Świetny komentarz. Co do Spocka, to zgodziłbym się z Madame Picard, gdyby nie ten dobór słów. Powiem więc tylko, że widzę jakieś podobieństwo do oryginalnego Spocka.
Delta
Użytkownik
#377 - Wysłana: 11 Lis 2008 23:02:23
Odpowiedz 
Spock coraz bardziej mi wygląda na Romulanina.
captain_root
Użytkownik
#378 - Wysłana: 11 Lis 2008 23:14:49
Odpowiedz 
Dragon
Użytkownik
#379 - Wysłana: 11 Lis 2008 23:27:48
Odpowiedz 
JASNA KURWA!!! CO TO MA BYĆ!!!!

Te gondole, deflektor, i pół statku jest do niczego. Ja nie chce takiego entka!!!
Pah Wraith
Użytkownik
#380 - Wysłana: 11 Lis 2008 23:30:51
Odpowiedz 
http://www.startrek.pl/index.php

ojej - nie podoba mi się
kanna
Użytkownik
#381 - Wysłana: 11 Lis 2008 23:31:26
Odpowiedz 
Dragon

He, he... nie ma się co złościć

Sliczny jest sczególnie ten reflektor z przodu pod spodkiem - będzie sobie niezmierzona głębię kosmosu rozświetlał.
biter
Użytkownik
#382 - Wysłana: 11 Lis 2008 23:46:10
Odpowiedz 
Ej wy mi powiedzcie ze to prima aprylis czy coś, jeśli to prawda to ja odmawiam pójścia do kina, chrzanie nie warto się denerwować za 15 zeta, odwróćcie sobie to zdjęcie do góry nogami to zauważycie że kadłub znaczy część dolna wygląda jak fazer z czasów hm ENT albo i TOS. nie wiem którys z tych, a co do gondoli to ja już gdzieś to widziałem tylko nie pamiętam gdzie. one są z czegoś żywcem zer...te, przysięgam. tylko z czego... może ta kamera na kablu z Wojny światów... nie to chyba nie to. jasny gwint, ja się poddaje, marudziliśmy na B&B ale JJ przegiął. to nie klasa constitucion może prime directiv class ale nie const.

musze pogrzebać po forum tu było fajne foto jak Consta można by było zrobić
Dragon
Użytkownik
#383 - Wysłana: 11 Lis 2008 23:56:15 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
Dlaczego nie zrobili jak w Enterprise. Constituton taki jak w oryginale tylko za pomocą nowych efektów. W tym od abramsa spodek wygląda dobrze ale reszta zasługuje na wieczne zapomnienie, można było nie zmieniać Constitution, można. Dla debili co to wymyślili obrazek poglądowy.
Pah Wraith
Użytkownik
#384 - Wysłana: 12 Lis 2008 00:18:26 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
musze pogrzebać po forum tu było fajne foto jak Consta można by było zrobić

Chodziło Ci o to?:
http://trekmovie.com/2007/12/04/gabe-kroener-conce pt-mistaken-for-leaked-enterprise/

PS w komentarzach na trekmovie.com dal o sobie znać Rick Sternbach. Oto krótka wymiana pomiędzy nim a jakimś fanem:

RS: *Sigh*

Fan: Hey Rick Sternbach… was that a good sigh or a bad sigh?

RS: an ever so slightly disappointed sigh, I’m afraid. I can’t say that the shapes speak to me much at all.
biter
Użytkownik
#385 - Wysłana: 12 Lis 2008 00:42:05
Odpowiedz 
Pah Wraith

nie to nie to, była taka fajna fotka Const widziany od góry orbitujący nad ziemią, podpisane nawet chyba że to zrobił któryś z twórców NXa ale to forum jest tak wielkie że jak człowiek nie jest tu od 2005 roku i raz coś znajdzie to trafić tam drugi raz nie ma szansy
Dragon
Użytkownik
#386 - Wysłana: 12 Lis 2008 00:44:38
Odpowiedz 
biter
Na tle zachodzącego słońca? Zachodu, czy jakoś tak.
biter
Użytkownik
#387 - Wysłana: 12 Lis 2008 00:50:07
Odpowiedz 

konkretnie ten, też podrasowany ale w miare inteligentnie
Delta
Użytkownik
#388 - Wysłana: 12 Lis 2008 01:53:38 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Znacie ten kawał jak wielonarodowa wycieczka pojechała nad jakiś wodospad i wszyscy turyści w kółko dają wyraz zachwytu nad widokami w swoich językach. Ciągle zewsząd słychać: wunderbar, amazing itd, aż nagle słychać kur**, ja pierd***.

No więc: kur** ja pierd***! Ale, w odróżnieniu od tego kawału, nie z zachwytu. I podobnie jak biter, nie idę na film (tak wiem, że Abrams i tak nie zbiednieje, ale tyle mego). Co najwyżej obejrzę ściągnięte z sieci by zobaczyć co jeszcze skopał. Tyle komentarza.

PS. Tęsknię za Bermanem i Bragą. A przede wszystkim za ludźmi takimi jak Sternbach i Zimmerman.
Darklighter
Użytkownik
#389 - Wysłana: 12 Lis 2008 08:51:17 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
Dragon
Dlaczego nie zrobili jak w Enterprise.

Odpowiadam neutralnie, powołując się na cytat. Zatem, nie użyto starego, bo, wg Abramsa, nowy trek to "brand new thing".

PS. Chromowane elementy z przodu silników... Ech, te deja vu.

Pah Wraith
Użytkownik
#390 - Wysłana: 12 Lis 2008 09:22:29
Odpowiedz 
biter
nie to nie to

Tak, to to samo - Gabe Kramer.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  10  11  12  13  14  15  16  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / pierwsze zdjęcia z filmu STAR TREK !!!!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!