USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Czy STXI odniesie sukces w Polsce?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#121 - Wysłana: 31 Sier 2013 13:00:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mogę powiedzieć jedno... Prowadziłem wczoraj na TSF pokaz fanfilmów (ze względów technicznych udało się wyświetlić tylko dwa zamiast planowanych trzech). Zauważalną część publiczności stanowiły sympatyczne młode i b. młode dziewczęta w stylizowanych TOSowych uniformach. Uciąłem sobie z nimi krótką pogawędkę, by jakoś zachęci je do zintegrowania się z fandomem i okazało się, że sięgnęły do Treka właśnie dzięki filmom JJ'a, co zachęciło je do sięgnięcia po TOS i TNG (a po pokazie filmowym i po NV:P2).

Znaczy: Trek odnosi w Polsce relatywny sukces dzięki JJowi właśnie, więc nie ma co na niego psioczyć.

Pojawia się za to wyzwanie dla nas, starego fandomu, by dotrzeć do młodszego pokolenia, pomóc mu rozsmakować się w Treku i - koniec końców - przekazać sztafetę. (Tym bardziej, że w/w dziewczyny o nas i o Trek.pl dowiedziały się dopiero ode mnie. Nie wiedzą też nic o klubach regionalnych.)
Elaan
Użytkownik
#122 - Wysłana: 31 Sier 2013 14:27:33
Odpowiedz 
Q__:
Zauważalną część publiczności stanowiły sympatyczne młode i b. młode dziewczęta w stylizowanych TOSowych uniformach.

Ciekawe, bo w jednej z linkowanych przez Ciebie recenzji ST ID, jednym z zarzutów wobec Abramsa było traktowanie przez niego kobiet w Treku wyłącznie jako ozdobników. To powinno raczej zniechęcać żeńską część publiczności.

Q__:
Znaczy: Trek odnosi w Polsce relatywny sukces dzięki JJowi właśnie, więc nie ma co na niego psioczyć.

Psioczyć na niego trzeba, niestety, aby sprawiedliwie ocenić jego trekowe "dokonania".
Jeśli jednak poprzez jego niedopracowane, by nie rzec ułomne, filmy nowe pokolenie pozna i doceni trekowe uniwersum, to fandom powinien być Abramsowi wdzięczny za tę nieplanowaną przysługę.

Osobiście zadedykowałabym mu coś takiego:

Niech Bóg ma go w swojej opiece i trzyma jak najdalej od kolejnego Treka.
MarcinK
Użytkownik
#123 - Wysłana: 31 Sier 2013 15:07:02
Odpowiedz 
Q__:
Trek odnosi w Polsce relatywny sukces dzięki JJowi właśnie, więc nie ma co na niego psioczyć.

Sukces owszem ale taki sam jak Godzilla dzięki filmowi Emmericha- czyli dla większości oryginał to stary syf.

Ja definitywnie należę do młodego pokolenia a Trekiem zainteresowałem się dzięki TNG oglądanym na AXN- chociaż przyznam że z początku narzekałem że serial jest nierealistyczny (wynikało to z tego że wcześniej odkryłem Space Odyssey: Voyage...)

Chociaż przyznam że Armageddon też po trochu zapoczątkował moje zainteresowanie s-f.
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 31 Sier 2013 19:07:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Ciekawe, bo w jednej z linkowanych przez Ciebie recenzji ST ID, jednym z zarzutów wobec Abramsa było traktowanie przez niego kobiet w Treku wyłącznie jako ozdobników

W tej też:
http://fenskeland.blogspot.com/2013/05/star-trek-f eminism-future-letter-to.html
Choć nie do końca się z tym zgodzę, bo kto w końcu rozbudował postać Uhury (nawet jeśli nie zawsze z wdziękiem)?

MarcinK

MarcinK:
Sukces owszem ale taki sam jak Godzilla dzięki filmowi Emmericha- czyli dla większości oryginał to stary syf.

Jak widać: niekoniecznie.

BTW. gdzieś Ty znalazł fanów "Godzilli" Emmericha?
MarcinK
Użytkownik
#125 - Wysłana: 31 Sier 2013 21:12:41
Odpowiedz 
Q__:
Jak widać: niekoniecznie.

Wyjątek potwierdzający regułę.

Q__:
BTW. gdzieś Ty znalazł fanów "Godzilli" Emmericha?

Też się zdziwiłem jak kiedyś na pewnym forum o Godzilli pojawił się zagorzały fan filmu Emmericha.
Q__
Moderator
#126 - Wysłana: 31 Sier 2013 22:19:16
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
kiedyś na pewnym forum o Godzilli pojawił się zagorzały fan filmu Emmericha.

Jeden?
MarcinK
Użytkownik
#127 - Wysłana: 1 Wrz 2013 12:04:13
Odpowiedz 
Q__:
MarcinK:
kiedyś na pewnym forum o Godzilli pojawił się zagorzały fan filmu Emmericha.

Jeden?

Na filmwebie jest ich więcej, ale w większości to 13 letni spamerzy tylko ten o którym wspomniałem był w miarę normalny.
Q__
Moderator
#128 - Wysłana: 17 Wrz 2013 01:08:53
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3  4  5 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Czy STXI odniesie sukces w Polsce?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!