USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Czy STXI odniesie sukces w Polsce?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#91 - Wysłana: 14 Lis 2008 11:17:32
Odpowiedz 
kordian

Smutne jest to, że ty strasznie dajesz innym do zrozumienia, że skoro maja inny gust niż ty, inne rzeczy ich śmieszą i bawią to znaczy, że są gorsi. Że oni lubią rzeczy prymitywne a ty wyszukane. Czy to jest okej?

Nie, nie. Źle mnie zrozumiałeś skoro tak piszesz. Bond nigdy nie był rzeczą wyszukaną. Sam pisałem o nim jako o zabawie dla dużych dzieci. I przez długie lata dobrze się sprzedawał w takiej formie. Gdy nie sprzedawał się tak jak sprzedawać się powinien - wedle wytwórni - postanowiono drastycznie zmienić konwencje serii. Jeśli się ona komuś podoba, to OK nic do niego ani jego zapatrywań na kwestie filmu nie mam - ale niech ten ktoś nie twierdzi, że QoS to Bond, stary dobry 007, bo tak nie jest co widać słychać i czuć. To tak na marginesie głównych rozważań na temat tego czym będzie STXI...
kordian
Użytkownik
#92 - Wysłana: 14 Lis 2008 11:23:43
Odpowiedz 
ok, to sorki
Wracamy do meritum

Generalnie większość kasowych filmów, również u nas do jakaś tam SF jest. Więc jednak szanse star trek ma, pytanie jak go będą promować. Czy będą spoty w tv itp bo tu jest pies pogrzebany...

Na onecie była lista najbardziej oczekiwanych filmów 2009, oczywiście treka tam brak
Pah Wraith
Użytkownik
#93 - Wysłana: 14 Lis 2008 11:45:09
Odpowiedz 
Picard
są ludzie i ludziska, są gusta i guściska

Picard
kordian

Sugeruję (także sobie samemu) pozbierać zabawki i szurać do odpowiedniego wątku
biter
Użytkownik
#94 - Wysłana: 14 Lis 2008 19:13:04
Odpowiedz 
Opis scen z front page przerażają mnie niestety. Kirk nagabuje Uhure, Scotty zawirusowuje Kirka, tylko Nimoy jakoś logicznie wypada na tle poprzednich scen pomijając fakt że się objawia całej załodze czego się nie spodziewałem, sądziełam że będzie sicret metting z Young Spock tylko
Delta
Użytkownik
#95 - Wysłana: 14 Lis 2008 19:40:41
Odpowiedz 
biter
Opis scen z front page przerażają mnie niestety.

Z tego co tam piszą to ten film to jakaś paranoja.

Kadet Kirk nagabujący w barze Uhurę. A co się podziało z rysem charakterologicznym postaci. Widział ktoś może Kirka w ten sposób traktującego kobiety (wyłączając odcinek TOS, w którym go transporter rozdzielił na dobrego i złego)? A co tam Uhura robiła? Przecież gdy Kirk jest w Akademii Uhura jest jeszcze dzieckiem. Chyba, że mam rozumieć, że kanon jest zachowany Uhura jest w czasie tej sceny dzieckiem, a wychodzi na to, że w Federacji dzieciom do baru wstęp nie jest wzbroniony, a w dodatku Kirk ma jakieś pedofilskie skłonności?
Z tym wirusem to też jakieś nowe cudo. Pamiętacie może ST III i scenę w której kapitan Esteban mówi o tym, że to kapitan podejmuje decyzję i bierze pod uwagę groźbę zarażenia załogi? Zresztą to pojawia się też w innych seriach (np. w VGR). Nie wspominając, że szpitali na Ziemi, gdzie Kirk znalazłby opiekę, jest dość.
No i te ciągłe kłopoty Kirka w Akademii. A gdzie to podział się Kirk-stos książek na dwóch nogach?
A o Spocku mającym patent oficerski i kandydującym do samodzielnego dowództwa to już lepiej w ogóle nie wspominać.
biter
Użytkownik
#96 - Wysłana: 14 Lis 2008 19:57:23
Odpowiedz 
Delta

Dokładnie o to mi chodzi. Kirk wygląda jak Mirrorowy, ale w sumie to sie nawet zgadza z wyglądem okrętu, taki jakiś zawirowany, dziwny nie TOSowy. a może gdy się film skończy zobaczymy napis Star Trek: Mirror - The End
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#97 - Wysłana: 14 Lis 2008 20:00:21
Odpowiedz 
gwoli przypomnienia

2233

* 22. marca rodzi się James Tiberius Kirk.

2239

* Rodzi się Uhura.

2250

* James Kirk wstępuje do Akademii Floty.

2254

* Kirk kończy Akademię Floty i jako porucznik rozpoczyna służbę na USS Farragut pod dowództewm kapitana Garrovicka.

2257

* Uhura wstępuje do Akademii Floty.

2261

Uhura kończy Akademię Floty
Eviva
Użytkownik
#98 - Wysłana: 14 Lis 2008 20:02:49
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Czyli ze miałam rację - początek skopany dokładnie! Tylko tak dalej, a ja poszukam sznura, zaś Ty suchej gałęzi, a resztę poślemy, b y sprowadzili Abramsa.
biter
Użytkownik
#99 - Wysłana: 14 Lis 2008 20:03:02
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Dziękujemy za przypomnienie, JJowi taka lekcja historii by się przydała
Delta
Użytkownik
#100 - Wysłana: 14 Lis 2008 20:08:01
Odpowiedz 
biter
Kirk wygląda jak Mirrorowy, ale w sumie to sie nawet zgadza z wyglądem okrętu, taki jakiś zawirowany, dziwny nie TOSowy.

Ech, problem w tym, że i Constitution z Mirror Universe jest taka jak ta z TOS...

FederacyjneMSZ
2239

* Rodzi się Uhura.

2250

* James Kirk wstępuje do Akademii Floty.

I dokładnie o to chodzi. Gdy Kirk był w Akademii Uhura miała 11-15 lat. Była nieletnia. Nie mówiąc już o potencjalnej służbie we Flocie.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#101 - Wysłana: 14 Lis 2008 20:09:05 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Delta

a po za tym nie mogli się spotkać w akademii floty, różnica 6 lat jednak jest
Eviva
Użytkownik
#102 - Wysłana: 14 Lis 2008 20:27:25
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Mam nadzieję, że kazdy zrozumie, iż przynajmniej TO nie jest moją winą . Ja tylko tłumaczę, choć tym razem już na samym początku opadła mi szczęka, a gdyby była sztuczna, to by poleciała az pod telewizor. Kirk nagabujący Uhurę, która jest już kadetka, podczas gdy on jeszcze nawet nie myślał o wstąpieniu (dopiero Pike podsunął mu tę światłą myśl). Potem pewnie się okaże, że podczas pierwszej wizyty na Talos IV Enterprisem dowodził Spock, i było to na dobre 10 lat wcześniej niż w "The Cage" pokazano. Wcale bym się nie zdziwiła.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#103 - Wysłana: 14 Lis 2008 20:29:55
Odpowiedz 
Eviva

jak my mamy wątpliwości to co na to przeciętny widz?? Chyba że ci przeciętni widzowie maja przynieść dużo $$$
Eviva
Użytkownik
#104 - Wysłana: 14 Lis 2008 20:33:46
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Przeciętny widz, nie-trekker, będzie miał to gdzieś, bo i tak nie będzie znał chronologii ani szczegółów "Obić Fotela Kapitana". Ewentualnie to później sprawdzi w MA i cudu dozna. Ale że forsę zostawi już w kasie, nikogo to nie obejdzie.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#105 - Wysłana: 14 Lis 2008 20:35:49
Odpowiedz 
Eviva

Ale że forsę zostawi już w kasie, nikogo to nie obejdzie.

i biznes się kręci a Abrams bedzie liczył zielone i śmiał się z widzów, tak się robi filmy w XXI w.
Delta
Użytkownik
#106 - Wysłana: 14 Lis 2008 20:41:52
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
Chyba że ci przeciętni widzowie maja przynieść dużo $$$

I to jest właśnie smutne. Traktowanie widza jak debila, któremu wystarczy rzucić ochłap i ma się cieszyć, bo łaska wielka, że Abrams ST w ogóle nakręcił.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#107 - Wysłana: 14 Lis 2008 20:43:32
Odpowiedz 
Delta

bo łaska wielka, że Abrams ST w ogóle nakręcił.

fani by poczekali nawet 10 lat, ale cóż marka ST to potencjalny zysk.....
Hazral
Użytkownik
#108 - Wysłana: 11 Sty 2009 12:35:33 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
W radiu LUZZ leci sobie sobotnimi wieczorami podkast Shwing (bardzo luźna atmosfera, młodzi ludzi, twórcy popularnych komiksów), było sporo trekowych akcentów... prowadzący darli się co chwila KHANN! Stwierdzili że treka za bardzo nie lubią (znaczy starsze filmy bo tylko te widzieli, znaczy KHAAANN!!!'a lubią ). I są bardzo pozytywnie nastawieni dla nowego filmu trekowego. KHAAANN!! Nowy trek jest w ich rankingu na 2gim miejscu pod względem oczekiwanych produkcji na 2009rok. Co więcej, prowadzący stwierdzili że bardzo by ich nowa kinowa seria ST ucieszyła: "co roku nowy film na którego się wyczekuje tak jak na władce pierścieni, było by super". Bo jak sami stwierdzili dawno nic "SF" w kinie nie leciało .
Czyli nowy "trek" ma IMHO dużą siłę przyciągania nowych widzów. Przyciąga ich wprawdzie w mało trekowy sposób... no ale cóż... Może osiągnie w Polsce pewien sukces, tak zresztą jak większość filmów z dobrymi efektami specjalnymi :/
Q__
Moderator
#109 - Wysłana: 11 Sty 2009 16:49:51
Odpowiedz 
Hazral

"co roku nowy film na którego się wyczekuje tak jak na władce pierścieni

No bo też Trek to taka sama legenda (i równie potężne zjawisko kulturowe) jak twórczość Tolkiena.
biter
Użytkownik
#110 - Wysłana: 11 Sty 2009 16:54:51
Odpowiedz 
co roku nowy film na którego się wyczekuje tak jak na władce pierścieni

No bo też Trek to taka sama legenda

No tak ale zakładając że Bond Powstaje co dwa lata a i tak ostatnio górnolotny nie jest to ja bym nie przesadzał z tym filmem co roku. z drugiej strony jakby zabrali się do niego (Treka) jak do Tolkiena i przez 5 lat kręcili żeby potem wypuścić trzy po kolei to może by i był z tego niezły kawałek kina.

Szybko robione SF charakteryzuje się:

-Płytkością fabuły
-Dialogami poniżej poziomu krytyki
-Oszałamiającymi efektami specjalnymi.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#111 - Wysłana: 11 Sty 2009 18:42:49 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
biter

-Płytkością fabuły
-Dialogami poniżej poziomu krytyki
-Oszałamiającymi efektami specjalnymi.

Ładna recenzja Star Trek XI
Eviva
Użytkownik
#112 - Wysłana: 11 Sty 2009 18:44:58
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Ładna recenzja Star Trek XI

Będzie znacznie gorzej, jeśli okaże się trafna
biter
Użytkownik
#113 - Wysłana: 11 Sty 2009 19:08:45
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

A czy ja napisałem że to recenzja XI?

Eviva

Ja się już tego nie obawiam, przeszedłem nad tym do porządku dziennego. Odpuszcze sobie nawet premierę chyba.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#114 - Wysłana: 11 Sty 2009 19:12:53
Odpowiedz 
biter

nie nie, ale twój opis bardzo będzie przypominał recenzje z maja...
Eviva
Użytkownik
#115 - Wysłana: 11 Sty 2009 19:25:31
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
twój opis bardzo będzie przypominał recenzje z maja...

Jeśli tak, to będziemy zmuszeni nadać biterowi ksywkę "Wróżka" i order szklanej kuli z czarnym kotem.
biter
Użytkownik
#116 - Wysłana: 11 Sty 2009 19:42:24
Odpowiedz 
Eviva
wystarczy czarny kot kule mam, robi za akwarium.

A co do majowych recenzji to przykro mi wyprowadzać cię z błędu FederacyjneMSZ Lecz będą one pozytywne bo widzisz recenzje piszą ci którzy za grosz nie znają się na temacie. XI może być dobrym SF i oni tak napiszą - szczególnie jak dostaną kase do kieszeni, ale nie będzie dobrym ST tylko że oni nie wiedża co to jest dobre ST.

Pochwalą papkę masową a my zostaniemy na marginesie. "Żyjemy w zaścianku swiata my..."
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#117 - Wysłana: 11 Sty 2009 19:43:57
Odpowiedz 
biter

Hmmm, szczególnie jak tą recenzję bezie pisał pan Orłowski....
piter555
Użytkownik
#118 - Wysłana: 21 Sty 2009 18:43:48
Odpowiedz 
No na pewno odniesie sukces. Nie ma bata. Chyba się wybiorę do kina na niego^^
Eviva
Użytkownik
#119 - Wysłana: 21 Sty 2009 18:58:58 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
piter555

Nareszcie ktoś, kto tu wierzy w sukces.

Niechaj swojego swój uściska,
to jutro będzie, co ma być.
Dajcie mi gęby, dajcie pyska,
dla Federacji trzeba żyć...

(tzn., u Wyspiańskiego w oryginale było "dla republiki", ale mu mamy Federację, right?)
Q__
Moderator
#120 - Wysłana: 11 Lis 2010 16:10:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Skoro (umiarkowany, ale zawsze) sukces już nastąpił...

Oto co należy polecać fanom "jedenastki", by ich wciagnąć w ST:
http://popwatch.ew.com/2009/05/18/trek-beginners/
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Czy STXI odniesie sukces w Polsce?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!