USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Ksiązki i kanon
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 21 Wrz 2008 11:02:15
Odpowiedz 
Właśnie przeczytałem newsa na głownej stronie Phoenixa, który traktuje o wyżej wymienionej kwestii. Co myślicie drodzy forumowicze o tym aby nowy Trek skanonizował częśc powieści, wydarzenia z których zostaną wspomniane bądź też pokazne w najnowszym filmie? Jak dla mnie można w tym upatrywać skoku na kasę, chęci zarobienia na książkach... No i istnieje groźba wprowadzenia jeszcze większego chaosu w kanonie, ktróry obecnie i tak nie jest już spójny i logiczny za sprawą Enterprise. Ja oczywiście nie miałem większej styczności z trekową literaturą więc na jej temat się nie wypowiadam ale sam pomysł raczej kanonizowania części książek. I jeśli jesteśmy już przy kwestii jakiści owych publikacji: wie ktoś jakie tytuły zostaną kanonizowane i czy ktoś z Was je czytał?
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 21 Wrz 2008 15:08:55
Odpowiedz 
wie ktoś jakie tytuły zostaną kanonizowane i czy ktoś z Was je czytał?

Hold your horses - raz, że nie chodzi o skanonizowanie książek tylko pojedynczych wydarzeń w nich opisanych, dwa, że nikt tego nie wie poza ekipą produkującą ST :]

No i istnieje groźba wprowadzenia jeszcze większego chaosu w kanonie, ktróry obecnie i tak nie jest już spójny i logiczny za sprawą Enterprise.

Ryzyko namieszania w kanonie było, jest i będzie, niezaleznie czy piszesz scenariusz na podstawie ksiązki czy z głowy. Poza tym nie tylko ENT namieszał w kanonie (ba, próbował nawet naprawiać kanoniczne dziury z poprzednich seriali...)
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 21 Wrz 2008 19:30:37
Odpowiedz 
Pah Wraith

Chwila, chce sie upewnic czy aby dobrze Cie zrozumialem - beda za kanon uznane jedynie pewne wydarzenia z konkretnych powiesci a nie owe powiesci jako calosc? Wedlog mnie to dziwne podejscie - nie uwazasz? Taka wycinanka nie spodoba sie tez zapewne autora- , ze ich praca jest szatkowana i sprzedawana fragmentarycznie. No, ale przynajmniej dobrze jest, ze nie mamy do czyniania ze skokiem na kase skoro nie podano do wiadomosci z jakich ksiazek beda czerpane owe fragmenty. A jesli jestesmy juz przy kwestii autorow i ich praw - nie wiesz moze jak zakonczyl sie spor o sprawe Straznika Wiecznosci?
Jurgen
Moderator
#4 - Wysłana: 21 Wrz 2008 20:12:14
Odpowiedz 
Picard

Autorom trzeba będzie pewnie zapłacić. Bo jak nie, to może się to sporym problemem skończyć. I żeby się tylko przy tym ST nie skończył...
Pah Wraith
Użytkownik
#5 - Wysłana: 21 Wrz 2008 20:36:44
Odpowiedz 
Picard
Chwila, chce sie upewnic czy aby dobrze Cie zrozumialem

Żeby się upewnić zapodajmy cytat:

TrekMovie.com: Of course the books are not officially part of Star Trek canon, but as fans of the books are you guys going to grab any elements and give them little mentions in the film…essentially canonizing them?

Roberto Orci: We are actually still pouring through and we are going to do stuff like that for sure. Because it would be an homage to my and Damon [Lindelof]’s view of Star Trek.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 22 Wrz 2008 00:08:23
Odpowiedz 
W sumie to mogliby "ukanonicznić" wszystkei ksiażki, tylko najpierw niech posadzą do ich pisania lepszych autorów (kiedyś wyliczałem którytch) i dadzą im większą twórczą swobodę.
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 22 Wrz 2008 09:35:16
Odpowiedz 
Q__

W sumie to mogliby "ukanonicznić" wszystkei ksiażki, tylko najpierw niech posadzą do ich pisania lepszych autorów

Po pierwsze: mnie to rybka bo i tak tych ksiazek nie ma w Polsce - w przeciwiienstwie do dziesiatek powiesci z wszechświata Star Wars, grrrr!!! Dwa: jak juz jeden z forumowiczow wczesniej, w innym temacie pisal jest za poźno na skanonizowanie wszytskich ksiazek bo zakonczylo by sie to chaosem. Trzy: ja jak zwykle nie wiem o jakich autorów chodzi wiec mogl bys przypomniec ich nazwiska badź chociaz zalinkowac do postu, w ktorym o nich pisales. A jesli sa oni jakimis znanymi i cenionymi pisarzami nie wiem czy bawili by sie w Treka.

Jurgen

Autorom trzeba będzie pewnie zapłacić. Bo jak nie, to może się to sporym problemem skończyć. I żeby się tylko przy tym ST nie skończył

Co po raz kolejny przywodzi mi na mysl kwestie sporu o Straznika Wieczności. Czy ten kto go wymyslil dostal od wytworni jakies pieniazki czy tez procesuje sie z nia o swoja ,,naleznosc"? I czy to nie dziwne, ze ktos piszacy oficialna ksiazke badź scenariusz do ST nie traci automatycznie praw autorskich do takiego materiału?
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 22 Wrz 2008 10:44:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Po pierwsze: mnie to rybka bo i tak tych ksiazek nie ma w Polsce - w przeciwiienstwie do dziesiatek powiesci z wszechświata Star Wars, grrrr!!!

Może z okazji premiery ST XI (zwłaszcza jeśli odniesie sukces) zaczna wydawać?

Trzy: ja jak zwykle nie wiem o jakich autorów chodzi wiec mogl bys przypomniec ich nazwiska badź chociaz zalinkowac do postu, w ktorym o nich pisales. A jesli sa oni jakimis znanymi i cenionymi pisarzami nie wiem czy bawili by sie w Treka.

Choćby o Roberta J. Sawyera, który miał wielka ochotę napisać powieść osadzona w swiecie ST, a także "poprawić" ST pod względem prawdopodobieństwa naukowego czy Davida Brina, znanego obrońcę poglądu o wyższości ST nad SW (i scenarzystę jednego z najlepszych trekowych TPB). Oraz Stephena Baxtera, który deklarował się jako sympatyk ST (i w jednej ze swych powieści wsadził trekowe" smaczki"), a dopisywał już kontynuację Wellsowi i ma na sumieniu powieść zainspirowaną holendersko-brytyjskim komiksem "Storm". A także Grega Beara, któy napisał już jedną (cenioną) powieść ze świata ST i Gregory'ego Benforda, który w swej biografii podaje, że był jakis czas konsultantem naukowym TNG. Można tez pomysleć o Joe'yu Haldemanie, który za młodu napisał kilka niezłych trekowych powieści, Larrym Nivenie, który dał światu ST Kzinti czy Normanie Spinradzie, autorze b. cenionym w latach 60 i 70, dumnym scenarzyście "Doomsday Machine". To są naprawdę niezłe nazwiska.

Czy ten kto go wymyslil

Nawiasem mówiąc kolejny słynny pisarz SF.
Pah Wraith
Użytkownik
#9 - Wysłana: 22 Wrz 2008 12:25:08
Odpowiedz 
Picard
kwestie sporu o Straznika Wieczności. Czy ten kto go wymyslil dostal od wytworni jakies pieniazki czy tez procesuje sie z nia o swoja ,,naleznosc"?

Ale jaką należność? Guardiana nie ma w ST11.
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 22 Wrz 2008 13:13:27
Odpowiedz 
Pah Wraith

Ale jaką należność? Guardiana nie ma w ST11.

Nie chcieli zżynać po OGAM.
Picard
Użytkownik
#11 - Wysłana: 22 Wrz 2008 18:51:22
Odpowiedz 
Q__

Może z okazji premiery ST XI (zwłaszcza jeśli odniesie sukces) zaczna wydawać?

Jakoś watpie w ten sukces - przynajmniej w Polsce. Ale moze jacys najwnicacy rzeczywisicie zaczna wydawac tak jak zrobilo do wtdawnictwo Siedmiorog z nowelizacjami najnowszych Batmanow- TDK i kreskowki? Moze, moze - nadzieja matka glupich. Ciekawe czy taka mamusia mnie kocha i czy jednak beda mial okazje przeczytac te powiesci...

Davida Brina, znanego obrońcę poglądu o wyższości ST nad SW (i scenarzystę jednego z najlepszych trekowych TPB). Oraz Stephena Baxtera

Tych dwoch znam i rzeczywiscie ich powisci same w sobie sa ciekawe - jesli osadzic je jeszcze we wszechswiecie Star Trek rzecz mogla by byc nadwyraz ciekawa. Na marginesie - masz moze jakis link do wypowiedzi Brina na temat wyzszosci ST nad SW?

Pah Wraith

Ale jaką należność? Guardiana nie ma w ST11.

Jakos przegapilem ten news - publikowaliscie go? Rozumie wiec tez,ze watek podrozy w czasie jest w takim razie nie aktualny?
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 22 Wrz 2008 19:57:43
Odpowiedz 
Picard

Jakoś watpie w ten sukces - przynajmniej w Polsce.

Nie lekceważ potegi marketingu, młody... a nie, to nie ten film

Tych dwoch znam i rzeczywiscie ich powisci same w sobie sa ciekawe - jesli osadzic je jeszcze we wszechswiecie Star Trek rzecz mogla by byc nadwyraz ciekawa.

Swoją drogą gdyby za pisanie ST wziął się Baxter, to może jego przykłąd podziałał by i na Alastaira Reynoldsa, któy w swej twórczości też nie uciekał od trekowych aluzji (a to kolektywny umysł, a to starozytna broń Obcych wciąż groźna po wiekach)...

Na marginesie - masz moze jakis link do wypowiedzi Brina na temat wyzszosci ST nad SW?

Linkowałem ze dwa razy. Wystarczy, że wpiszesz w Google imię i nazwisko Brina i nazwy obu cykli.

Rozumie wiec tez,ze watek podrozy w czasie jest w takim razie nie aktualny?

A od kiedy to wszechświat ST zna tylko ten jeden sposób podrózy w czasie?
Picard
Użytkownik
#13 - Wysłana: 22 Wrz 2008 21:19:32
Odpowiedz 
Q__

Nie lekceważ potegi marketingu, młody... a nie, to nie ten film

No, juz myslalem,ze chcesz mnie nazwac patafianem - tak jak ten recenzent z esencji, ktorego tekst dzis przytoczyles. Ale tak na serio nie widze mozliwosci wypromowania tego filmu w kraju gdzie nie ma kultury fantaystyki i gdzie sie jej nie lubi ani nie ceni.

Swoją drogą gdyby za pisanie ST wziął się Baxter, to może jego przykłąd podziałał by i na Alastaira Reynoldsa, któy w swej twórczości też nie uciekał od trekowych aluzji (a to kolektywny umysł, a to starozytna broń Obcych wciąż groźna po wiekach)...

Co do tworczosci drugiego ze wzmiankowanych autorow to osobiscie jej nie znam ale nie jestem pewien czy inspirowal sie Trekiem bo np. pomysl z kolektywnym umyslem nie jest wcale nowy i bynajmniej nie ogranicza sie jedynie do Borg. Nie wiem jak jest z idea pradawnej broni obcych...

Linkowałem ze dwa razy. Wystarczy, że wpiszesz w Google imię i nazwisko Brina i nazwy obu cykli

OK, dzieki za wskazowke.

A od kiedy to wszechświat ST zna tylko ten jeden sposób podrózy w czasie?

Aaaa, kolo sloneczka beda sie krecic. Ale czy to nie zburzy czasami kanonu tj. czy pierwszy raz nie krecili sie tak w serialu, w wczesniej tej metody nie znali? Ale moze to drobiazg a'la First Contact?
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 22 Wrz 2008 22:14:29
Odpowiedz 
Picard

Ale tak na serio nie widze mozliwosci wypromowania tego filmu w kraju gdzie nie ma kultury fantaystyki i gdzie sie jej nie lubi ani nie ceni.

A sukcesy kinowe "Harry'ego Pottera", LOTR, "Matrixa" czy SW? I ich marketingowa otoczka?

Co do tworczosci drugiego ze wzmiankowanych autorow to osobiscie jej nie znam ale nie jestem pewien czy inspirowal sie Trekiem

A ja jestem pewien, bo czytałem wywaidy z nim.

Aaaa, kolo sloneczka beda sie krecic.

Były jeszcze sposoby znane z TOS. Ale przypominam, że cofać mają się Romulanie, nie młody Kirk.
Picard
Użytkownik
#15 - Wysłana: 22 Wrz 2008 22:42:24 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Q__

A sukcesy kinowe "Harry'ego Pottera", LOTR, "Matrixa" czy SW? I ich marketingowa otoczka?

To nie przyklad kultu fanastyki tylko gleboko zakorzenionej popularnosci konkretnych pozycji. SW, sa u nas od lat popularne -chyba dlatego,ze tylko taka amerykanska fantastyke w PRL mozna bylo ogladac - zas ksiazki Tolkiena i Rowling maja w naszym kraju rzesze oddancych fanow, mlodszych i starszych. Pewną roznice widac u w przypadku Matrixa ale z kojeji to bylo raczej kino akcji i pewnie tak ludzie na niego patrzyli - jako na kino kopane z odrobina futurystycznych gadzetow. Nie widze wiec precedensu, ktory dobrze by zwiastowal ST, ktory u nas i tak ma zla prase...
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 23 Wrz 2008 10:33:50
Odpowiedz 
Picard

Z drugiej strony HP został wypromowany za pomocą zmyślnej kampanii marketingowej od zera. "Matrix" wypromował się poniekąd sam. Tak jak i filmy o superbohaterach (w końcu nie wszyscy te komiksy TM-Semic kiedyś czytali), więc i dla ST widzę szansę. Zawłaszcza, że ostatnio zbiera same pozytywne recenzje (Orliński chwalił TOS, Remiezowicz INS, ba w "Esensji" nawet NEM chwalili...).
Picard
Użytkownik
#17 - Wysłana: 23 Wrz 2008 17:56:18
Odpowiedz 
Dyskusje na ten temat proponuje prowadzic w nowym watku, ktory zaloze.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 24 Wrz 2008 16:56:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Dyskusje na ten temat proponuje prowadzic w nowym watku, ktory zaloze.

Okij.

A wracając do zwiazków autorów SF z Trekiem to są one spore i korzystne dla obu stron...

Greg Bear napisał powieść "Corona" (czasy zbliżone do TMP)
http://memory-alpha.org/en/wiki/Corona_(novel)

David Brin scenariusz do graphic novel "Forgiveness" (czasy Ent-E)
http://memory-alpha.org/en/wiki/Forgiveness

Norman Spinrad scenariusz "The Doomsday Machine":
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Doomsday_Machi ne_(episode)
co gorsza jego opus magnum, powieść "He Walked Among Us" też miał być scenariuszem do ST, podzękujmy Paramountowi, że tak się nie stało
http://www.fantasticfiction.co.uk/s/norman-spinrad /he-walked-among-us.htm

Harlan Ellison to scenarzysta "The City on the Edge of Forever":
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_City_on_the_Ed ge_of_Forever_(episode)

Larry Niven z kolei TASowego "The Slaver Weapon"
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Slaver_Weapon_ (episode)

Joe Haldeman napisał dwie cenione trekowe powieści z załogą Kirka
"Planet of Judgment"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Planet_of_Judgment
i "World Without End"
http://memory-alpha.org/en/wiki/World_Without_End

James Blish (poza serią nowelizacji) napisał pierwszą powieść ze świata ST - "Spock Must Die!":
http://memory-alpha.org/en/wiki/Spock_Must_Die!

Mack Reynolds (ten od pipoka) inną z wczesnych TOSowych powieści - "Mission to Horatius":
http://memory-alpha.org/en/wiki/Mission_to_Horatiu s

S.P. Somtow "Do Comets Dream?" (poweiść TNG o rozumnej komecie):
http://memory-alpha.org/en/wiki/Do_Comets_Dream%3F

Robert Sheckley "The Laertian Gamble" (powieść DS9)
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Laertian_Gambl e

Theodore Sturgeon napisał scenariusze do
"Amok Time":
http://memory-alpha.org/en/wiki/Amok_Time_(episode )
i "Shore Leave":
http://memory-alpha.org/en/wiki/Amok_Time_(episode )
oraz powieść "The Joy Machine":
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Joy_Machine

Z autorów mniej u nas znanych:

Pamela Sargent i George Zebrowski mają na sumieniu trzy tosowe powieści:
"Garth of Izar"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Garth_of_Izar_(nov el)
"Across the Universe"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Across_the_Univers e
"Heart of the Sun"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Heart_of_the_Sun

oraz osadzoną w realiach TNG "A Fury Scorned":
http://memory-alpha.org/en/wiki/A_Fury_Scorned

tenże sam George Zebrowski napisał też kontynuację "Relics" zatytułowaną po prostu "Dyson Sphere":
http://memory-alpha.org/en/wiki/Dyson_Sphere_(nove l)

Janet Kagan jest autorką powieści "Uhura's Song":
http://memory-alpha.org/en/wiki/Uhura%27s_Song

Kristine Kathryn Rusch jest współautorką takich tytułów jak
"Treaty's Law"
http://memory-alpha.org/en/index.php/Treaty%27s_La w
"The Big Game" (powieść DS9)
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Big_Game"
The Long Night" (ponownie powieśc DS9)
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Long_Night
"By the Book" (powiesć ENT)
http://memory-alpha.org/en/wiki/By_the_Book
"Klingon"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Klingon_(novel)
"Thin Air" (z cyklu New Earth novel)
http://memory-alpha.org/en/wiki/Thin_Air
"The Mist" (DS9/Captain's Table)
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Mist
"Shadow" (Section 31/VOY)
http://memory-alpha.org/en/wiki/Shadow

Alan Dean Foster stowrzył do spólki z Robertem Wise'm
Star Trek: The Motion Picture:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Star_Trek:_The_Mot ion_Picture
do tego jest autorem klasycznych nowelizacji TAS

David Gerrold to scenarzysta
"The Trouble with Tribbles"
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Trouble_with_T ribbles_(episode)
"The Cloud Minders"
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Cloud_Minders_ (episode)
i "More Tribbles, More Troubles"
http://memory-alpha.org/en/wiki/More_Tribbles%2C_M ore_Troubles_(episode)
autor powieści "The Galactic Whirlpool" (czasy TOS)
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Galactic_Whirl pool
i nowelizacji "Encounter at Farpoint"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Encounter_at_Farpo int_(novel)
jego powieść "Blood and Fire" zaś to kolejna dobra historia, która mogła być Trekiem, gdyby nie Paramount
http://www.fantasticfiction.co.uk/g/david-gerrold/ blood-and-fire.htm

Znani głownie z technothrillerów Judith & Garfield Reeves-Stevens mają na sumieniu
poweisci "Federation"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Federation_(novel)
"Prime Directive"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Prime_Directive_(n ovel)
"Memory Prime"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Memory_Prime
"Star Trek: Deep Space Nine - Millennium"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Star_Trek:_Deep_Sp ace_Nine_-_Millennium_(omnibus)
a do spółki z Shatnerem napisali
"The Ashes of Eden"
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Ashes_of_Eden
"The Return"
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Return
"Avenger"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Avenger
"Spectre"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Spectre
"Dark Victory"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Dark_Victory
"Preserver"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Preserver
"Captain's Peril"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Captain%27s_Peril
"Captain's Blood"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Captain%27s_Blood
(choć tych ostatnich dzieł chyba nie ma co zachwalać, ale głównie z winy Shatnera)
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 24 Wrz 2008 16:57:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
cdn.

Vonda N. McIntyre ma na sumirniu
"Enterprise: The First Adventure" (o młodym Kirku)
http://memory-alpha.org/en/wiki/Enterprise:_The_Fi rst_Adventure
"The Entropy Effect" (powieść TOS)
http://memory-alpha.org/en/wiki/The_Entropy_Effect
oraz noweliacje
"Star Trek: The Wrath of Khan"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Star_Trek:_The_Wra th_of_Khan_(novel)
"Star Trek III: The Search for Spock"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Star_Trek_III:_The _Search_for_Spock_(novel)
i "Star Trek IV: The Voyage Home"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Star_Trek_IV:_The_ Voyage_Home_(novel)

Jack C. Haldeman II (brat Joe) mapisał powieść "Perry's Planet"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Perry%27s_Planet

Laurell K. Hamilton (autorka "wampirycznej fantasy")
"Nightshade" (powieść TNG)
http://memory-alpha.org/en/wiki/Nightshade

zaś Steven Barnes (znany ze współpracy z Nivenem i J. Pournelle'm)
nowelizację "Far Beyond the Stars"
http://memory-alpha.org/en/wiki/Far_Beyond_the_Sta rs_(novel)

Dodajmy do tego wspomniany projekt Sawyera i jego trekowatą powieść "Starplex":
http://www.fantasticfiction.co.uk/s/robert-j-sawye r/starplex.htm

Robi wrażenie, nieprawdaż?
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 24 Wrz 2008 20:30:46
Odpowiedz 
David Gerrold (...)
jego powieść "Blood and Fire" zaś to kolejna dobra historia, która mogła być Trekiem, gdyby nie Paramount


I będzie Trekiem dzięki Cawley'owi - następny odcinek New Voyages - Phase 2 bedzie własnie ekranizacją "Blood and fire" pod tym samym tytułem
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 24 Wrz 2008 23:25:49
Odpowiedz 
Pah Wraith

I będzie Trekiem dzięki Cawley'owi - następny odcinek New Voyages - Phase 2 bedzie własnie ekranizacją "Blood and fire" pod tym samym tytułem

No o tym to chyba wszyscy wiemy, ale szkoda, że TNG ma o jeden dobry odcinek mniej :]
biter
Użytkownik
#22 - Wysłana: 5 Mar 2009 23:19:23
Odpowiedz 
A ja tak średnio na temat, ale względem kanonu. Zastanawiam się jak wiele artykułów na m-a będzie trzeba pisac od nowa/przerabiać, bo 11 doprowadzi do "dezaktualizacji" wiadomości kanonicznych. Czy też w związku z tym że JJ powiedział że to jest alternatywna przeszłość nie będzie trzeba zmieniać w artykułach że Uhura jest ileś młodsza, ze nie mogli się znać od akademii itp. ? to mnie własnie zastanawia czy te newsy wszystkie zostaną wpisane w kategorii mirror czy też będzie wielki remament naszej wiedzy.
Delta
Użytkownik
#23 - Wysłana: 6 Mar 2009 00:02:21
Odpowiedz 
biter
Zastanawiam się jak wiele artykułów na m-a będzie trzeba pisac od nowa/przerabiać, bo 11 doprowadzi do "dezaktualizacji" wiadomości kanonicznych. Czy też w związku z tym że JJ powiedział że to jest alternatywna przeszłość nie będzie trzeba zmieniać w artykułach że Uhura jest ileś młodsza, ze nie mogli się znać od akademii itp.

IMO jeśli ma to być całkiem inne universum tak jak np. Mirror Universe, to tak powinno być traktowane, czyli osobno.
biter
Użytkownik
#24 - Wysłana: 6 Mar 2009 10:40:38
Odpowiedz 
Delta

memory-abrams.org?
Domko
Użytkownik
#25 - Wysłana: 6 Mar 2009 10:56:31
Odpowiedz 
biter

Heh - właśnie też się dzisiaj nad tym zacząłęm zastanawiać. Abrams cały czas mówi, że to jest kanoniczne, ale jednak wiele informacji się zdeaktualizuje.

Chyba rzeczywiście podział jest dobry. Może jakiś Abrams Universe.
biter
Użytkownik
#26 - Wysłana: 6 Mar 2009 11:02:29
Odpowiedz 
Chyba rzeczywiście podział jest dobry. Może jakiś Abrams Universe.

No własnie, drogi wpisania były dla mnie 4.
1: Jeśli jest to kanon i "standardowa" rzeczywistość to setki artykułów idą do przeróbki tak jak cała nasza wiedza.

2: Jeśli jest to Mirror to: W m-a piszemy to jako mirror.

3: Piszemy to jako mirror w tej kategorii mirror universe(tam gdzie językowe.)

4: Dodajemy Kategorię ST11 (tam gdzie osoby technologie itp.) i piszemy to jako w pełni alternatywny wszechświat. ja bym wybrał tę opcję akurat. Tak czy siak będzie niezła zabawa.
Doctor_Who
Użytkownik
#27 - Wysłana: 6 Mar 2009 11:02:33 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
A właśnie, wie ktoś jaka jest dokładna data premiery ST Abramsa (polska i oryginalna) - myślałem, że może warto zrobić na stronie głównej MA odliczanie, tylko nie wiem czy skrypt na contdown będzie działać na tej wersji mediawiki i niczego nie obiecuję...
biter
Użytkownik
#28 - Wysłana: 6 Mar 2009 11:05:54
Odpowiedz 
Doctor_Who

Brawo za pomysł. Jeśli zadziała będziemy przodownikami. chcesz polską czy Światową? u nas o północy z 7/8 maj. świat oficjalnie 6 - nie wiem czy u nich robi się nocne premiery i wedle jakiego czasu
Doctor_Who
Użytkownik
#29 - Wysłana: 6 Mar 2009 11:11:38 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
biter

Hehehe, niczego nie obiecuję, na razie nie chce zadziałać, ale może jak pogrzebię w skryptach, to być może ruszy, ale obiecać nie mogę. W przypadku media wiki wystarczy różnica w wersjach rzędu 0.0.1, żeby coś co działa na jednej wiki nie ruszyło na innej .
biter
Użytkownik
#30 - Wysłana: 6 Mar 2009 11:44:08
Odpowiedz 
ale może jak pogrzebię w skryptach

Tylko z wyczuciem bracie z wyczuciem.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Ksiązki i kanon

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!