USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Wiadomości na temat ST XI
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  45  46  »» 
Autor Wiadomość
EnterpriseJ
Użytkownik
#151 - Wysłana: 1 Lut 2009 15:37:43
FederacyjneMSZ
Eviva

Sonda,którą wysłali Xindi i zaatakowali nią Florydę to najprawdopodobniej był test czy taka broń wogóle działa.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#152 - Wysłana: 1 Lut 2009 15:43:06 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
EnterpriseJ

Ale mogli unieszkodliwić Kwaterę Gwiezdnej Floty, a Xindi zachowali sie nielogicznie. Jak masz okazje z zaskoczenia zniszczyć stolice wroga to ją zniszcz.
EnterpriseJ
Użytkownik
#153 - Wysłana: 1 Lut 2009 15:47:30
FederacyjneMSZ

Owszem,masz rację tak jest najlepiej ale pewnie nie wiedzieli gdzie ona jest(Budowniczowie kul jak powiedziała to jedna z przedstawicielek tej rasy ich możliwości w tym wymiarze są ograniczone,a i w 26w. mogli się także tego nie dowiedzieć).
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#154 - Wysłana: 1 Lut 2009 15:57:02
EnterpriseJ

26w. mogli się także tego nie dowiedzieć).

hehe w DS9 Konfederacja Brenn też nie wiedziała.......
Q__
Moderator
#155 - Wysłana: 1 Lut 2009 15:59:05
FederacyjneMSZ
EnterpriseJ

Zakoczyliśnie mnie, umiecie merytorycznie dyskutowac o Treku

ps. zapraszam wszystkich na stronę główną...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#156 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:01:10 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Q__

przepraszam za off topa.....

Z drugiej jednak strony szkoda San Francisco, Nero, Brenn, biedni ci mieszkańcy
EnterpriseJ
Użytkownik
#157 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:10:15 - Edytowany przez: EnterpriseJ
FederacyjneMSZ

Breen nie Brenn.

biedni ci mieszkańcy

Cóż takie życie.

A co do tego promienia to jestem ciekaw co takiego Abrams znowu wykombinował(IMO przesadził).
Edit:wystarczy,że Terra Prime zrobiła tak samo.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#158 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:14:31
EnterpriseJ

A co do tego promienia to jestem ciekaw co takiego Abrams znowu wykombinował(IMO przesadził).

coś co przeciętny amerykański zjadacz Hamburgerów przetrawi, czyli mało naukowe podejście i naciągane teorie, po za tym gdzie są ideały TReka w tym filmie???
EnterpriseJ
Użytkownik
#159 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:17:49
FederacyjneMSZ

po za tym gdzie są ideały TReka w tym filmie???

Na razie ich niestety nie widać.Może będą ale raczej będzie ich mało,o wiele za mało.
Picard
Użytkownik
#160 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:19:53
FederacyjneMSZ

coś co przeciętny amerykański zjadacz Hamburgerów przetrawi, czyli mało naukowe podejście i naciągane teorie, po za tym gdzie są ideały TReka w tym filmie???

No, właśnie. Zresztą sprawdza się to co pisałem już wcześniej: nowi twórcy Treka nie nauczyli się niczego na błędach poprzedników i wszystkie je powielają. Tak jak w ENT ma być więcej akcji, efektów oraz seksu - a przynajmniej babek wyskakujących z ciuchów - a mniej sensu. Ja nie wiem czy to klątwa jakaś czy też Paramount rzyczy sobie właśnie takich Treków udając, że nie wie, iż poprzednio taka konwencja się nie sprzedała?
Q__
Moderator
#161 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:24:40
FederacyjneMSZ

przepraszam za off topa.....

Nie ma za co. Uciszyłem isę, że umiecie tak dyskutować o Treku, bez bicia piany.

Picard

nowi twórcy Treka nie nauczyli się niczego na błędach poprzedników i wszystkie je powielają. Tak jak w ENT ma być więcej akcji, efektów oraz seksu - a przynajmniej babek wyskakujących z ciuchów - a mniej sensu

Zaskoczyłeś mnie. Niedawno twierdziłeś, że Abrams jest zdecydowanie gorszy od duetu B&B, teraz twierdzisz, że są sobie równi...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#162 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:26:21
Tak jak w ENT ma być więcej akcji, efektów oraz seksu - a przynajmniej babek wyskakujących z ciuchów -

ale w ENtku były pewne przebłyski tych ideałów..... Porównywanie ENTka i STXI nie ma sensu, B7B jacy byli tacy byli ale "liznęli" trochę trekeryzmu od Gena..
EnterpriseJ
Użytkownik
#163 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:28:53
Q__

Zaskoczyłeś mnie. Niedawno twierdziłeś, że Abrams jest zdecydowanie gorszy od duetu B&B, teraz twierdzisz, że są sobie równi...

B&B spartolili dwie pierwsze serie(z wyjątkiem pewnych odcinków) a dwie ostatnie mieli bardzo dobre(moim zdaniem),Abrams najprawdopodobniej spieprzy cały film.
Picard
Użytkownik
#164 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:29:11
Q__

Ja tak twiedziłem? Kiedy i gdzie? Dla mnie to taka sama kategoria psujów i nie raz już o tym pisałem.

FederacyjneMSZ

ale w ENtku były pewne przebłyski tych ideałów..... Porównywanie ENTka i STXI nie ma sensu, B7B jacy byli tacy byli ale "liznęli" trochę trekeryzmu od Gena..

Co racja to racja - trochę tego trekowego idealizmu jednak w niektórych odcinkach ENT było. Tego nie mogę B&B odmówić.
Slovaak
Użytkownik
#165 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:32:27 - Edytowany przez: Slovaak
Ile ciepłych słów o Entu sie nagle pojawia Jak kręcili to było źleee ale nakręcili, wszyscy obejrzeli pewnie nie jeden raz i teraz się cosik jednak podoba.

Ale jak można wyciągać wnioski po 90 sekundach krótkich fragmentów nowego filmu?
Q__
Moderator
#166 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:36:46
Slovaak

Ile ciepłych słów o Entu sie nagle pojawia Jak kręcili to było źleee ale nakręcili, wszyscy obejrzeli pewnie nie jeden raz i teraz się cosik jednak podoba.

Sugerujesz, że z ST XI, będzie za parę lat tak samo? Who knows...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#167 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:37:40 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Slovaak

le ciepłych słów o Entu sie nagle pojawia

jak nagle, zawsze były, tylko nikt ich nie zauważał, przynajmniej do tej pory. Towarzysz Delta powiedział święte słowa że będziemy wspominać z nostalgią ENTka, na efekt nie musimy długo czekać.

jedno z powiedzeń tego forum głosi iż Naucz się doceniać ENTka, tak szybko się kończy

Q__

Towarzyszu, ty uważasz ze po jedenastej części będą następne ??
EnterpriseJ
Użytkownik
#168 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:42:28
FederacyjneMSZ

Towarzyszu, ty uważasz ze po jedenastej części będą następne ??

A czemu nie?Ja nie mam nic przeciwko.O ile, bedą one wierne tradycji Treka.
biter
Użytkownik
#169 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:44:33
jedno z powiedzeń tego forum głosi iż Naucz się doceniać ENTka, tak szybko się kończy

Już mi to kiedyś wypomniano...

Ale jak można wyciągać wnioski po 90 sekundach krótkich fragmentów nowego filmu?

Hmm nie można, widziałem wiele filmów z świetnymi Spotami a jak się potem okazało film był denny i nie miał połowy scen widzianych w Spocie, z drugiej jednak strony oglądany przez nas Trailer (już 3) musiał by byc zrobiony ala Quentin Tarrantino -> Trailer składa się w 90% ze scen których nie ma w filmie. Jeśli tak zrobiony nie jest to ciężko sobie wyobrazić (mi osobiście) aby te sceny pasowały do filmu w konwencji ST - były by po prostu oderwane stylistycznie.

Sama myśl przeraża ale niestety obserwujemy pewną tendencję która jesli będzie postępować może otworzyć ST na nową widownię lecz będzie to widownia która wyrosła z oglądania Power Rangers a nie dorosła do ambitniejszego SF. Jako Trekozaury zostaniemy zmarginalizowani.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#170 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:45:12
EnterpriseJ

O ile, bedą one wierne tradycji Treka.

Czyli skończyliśmy na dziesiątej części... teraz to będzie tylko a może aż produkt Trekopodobny
EnterpriseJ
Użytkownik
#171 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:47:47
FederacyjneMSZ

Czyli skończyliśmy na dziesiątej części... teraz to będzie tylko a może aż produkt Trekopodobny

Miejmy nadzieję.Może w przyszłości reżyserami będą fani ST.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#172 - Wysłana: 1 Lut 2009 16:50:51
EnterpriseJ

Miejmy nadzieję.Może w przyszłości reżyserami będą fani ST.

Będą, oni już są, popatrz na Horizon dzieła krakowskich Towarzyszy, to jest przyszłość Treka
Eviva
Użytkownik
#173 - Wysłana: 1 Lut 2009 19:17:07
Tłumaczyłam ci ja dopiero co wywiad z Abramsem, który unosił się nad swoim dziełem tak, że zawadzał skrzydłami o druty telefoniczne. Jedyne, co mi się nasunęło, gdy zakończyłam tę cholerną robotę, to wiersz poety Marianowicza o babci. Pozwolę sobie zacytować:

Moja babcia gotowała bosko
a kotletów była wirtuozką
Lecz gdy czasem przypaliła danie
(bo słuchała radia na kryształek)
wówczas zaczynała zachwalanie:
"Kotleciki dzisiaj doskonałe..."
Tym sposobem, z biegiem lat, powstał nowy
w mej rodzinie odruch warunkowy:

Brzmią pochwały - zatem wie już dziadek
że babunia sknociła obiadek
.
Pah Wraith
Użytkownik
#174 - Wysłana: 1 Lut 2009 20:06:00
Picard
A kim jest Nero?

Dobre pytanie. Jak na razie nie wiadomo. No, chyba że...

A niby czemu to miał być błąd? I co to ma do rzeczy? Jeśli nie ma się czegoś konstruktywnego do powiedzenia sięga się po argumenty z zakresu ortografii i stylistyki czyjeś wypowiedzi?

Niektórzy tak robią. Ja po prostu pozwoliłem sobie zwrócić uwagę na błąd stylistyczny w Twojej wypowiedzi. Tylko tyle. Przepraszam, jeśli Cię uraziłem, choć muszę przyznać, że nie bardzo to rozumiem.

Tak, wszyscy którzy patrzyli na ten atak mieli zanik instynktu samozachowawczego?

Więc jeszcze raz - obejrzyj sobie filmy z pamietnego tsunami to zrozumiesz, że nie wszyscy, a właściwie mniejszość ludzi w takich chwilach zachowuje się logicznie. Efekt gapiostwa jest najwyraźniej silniejszy od instynktu samozachowawczego.
Picard
Użytkownik
#175 - Wysłana: 1 Lut 2009 21:01:42
Pah Wraith

Dobre pytanie. Jak na razie nie wiadomo. No, chyba że...

A kim jak nie obcym miał by być Nero? I czy to, że nie był by obcym zmieniało by coś w jego odbiorze jako stereotypowego łotra?

Niektórzy tak robią. Ja po prostu pozwoliłem sobie zwrócić uwagę na błąd stylistyczny w Twojej wypowiedzi. Tylko tyle. Przepraszam, jeśli Cię uraziłem, choć muszę przyznać, że nie bardzo to rozumiem.

Nie uraziłeś - po prostu myślałem, że czepiasz się moje składni jako, iż się ze mną nie zgadzasz ale nie masz jakiś konkretnych argumentów przeciwko temu co pisze. Ale ja też mogę się w tym przypadku mylić. Więc i Ty szczerze wybacz mi swego rodzaju atak na twoją osobę.

Więc jeszcze raz - obejrzyj sobie filmy z pamiętnego tsunami to zrozumiesz, że nie wszyscy, a właściwie mniejszość ludzi w takich chwilach zachowuje się logicznie. Efekt gapiostwa jest najwyraźniej silniejszy od instynktu samozachowawczego.

Zliczyłeś tych co uciekali i tych co stali, że mówisz, że większość została na plaży czekając na zgubę? Inna sprawa, iż na filmie, o którym mówisz ktoś jednak uciekał - nawet w mocno krytykowanym Dniu Niepodległości podczas ataku obcych ludność stara się uciec gdzie pieprz rośnie - a tu wszyscy jak jeden mąż gapią się na ten promień śmierci.
Pah Wraith
Użytkownik
#176 - Wysłana: 1 Lut 2009 21:12:55
Picard
A kim jak nie obcym miał by być Nero?

Pytanie tylko czy "niszczy Ziemię". Jak dotąd wiedzieliśmy tylko o Wolkanie. Notabene w świetle komiksu Countdown, "atak" na Wolkana jest całkiem logiczny.

po prostu myślałem, że czepiasz się moje składni jako, iż się ze mną nie zgadzasz ale nie masz jakiś konkretnych argumentów przeciwko temu co pisze.

Aż boję się śledzić Twój tok rozumowania

Zliczyłeś tych co uciekali i tych co stali, że mówisz, że większość została na plaży czekając na zgubę?

Ujmę to tak - KAŻDY człowiek zalicza w takiej sytuacji kilka - kilkanaście - kilkadziesiąt sekund totalnego gapiostwa. I w tym dwusekundowym ujęciu mamy właśnie to. Kadeci wybiegają z budynku Akademii by gapić się na wielkie coś z nieba. Może zaraz zaczną uciekać? Zresztą czy tak się stanie, zobaczymy w filmie.
Eviva
Użytkownik
#177 - Wysłana: 1 Lut 2009 21:17:27
A ja zauważę, że na dobrą sprawę to my nie wiemy, na co właściwie patrzymy. Poczekajmy, zobaczmy.
Pah Wraith
Użytkownik
#178 - Wysłana: 1 Lut 2009 21:30:53
Eviva
Tego typu argumentacja nie trafia z reguły do Picarda, Delty oraz innych DonKichote'ów tego forum A może się mylę?
Eviva
Użytkownik
#179 - Wysłana: 1 Lut 2009 21:43:22
Pah Wraith

Nie, nie mylisz się... i ja ich zresztą nawet rozumiem, wytwarzają sobie własną wizję, a to bardzo przyjemne zajęcie. Rzecz w tym, że wizja może okazać się jak najbardziej błędna - i dręczy mnie pytanie, czy wtedy będą zadowoleni, czy też się obrażą.
Darklighter
Użytkownik
#180 - Wysłana: 1 Lut 2009 22:08:31
po za tym gdzie są ideały TReka w tym filmie???

Są dokładnie tam, gdzie w innych trekach tego typu, czyli dotyczących powstrzymania złego paskudziaka, co zagraża Ziemii/Federacji
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  45  46  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Wiadomości na temat ST XI

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!