USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Wiadomości na temat ST XI
 Strona:  ««  1  2  3  ...  40  41  42  43  44  45  46 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1351 - Wysłana: 27 Lut 2013 00:53:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
twarz znaną w światku SF

Tak znaną, że aż musiałem googlać kto zacz by stwierdzić, że ten drugorzędny piosenkarz, którego Burton - ku powszechnemu zdziwieniu - wziął do "Planety Małp".
Q__
Moderator
#1352 - Wysłana: 16 Wrz 2013 07:54:48
Odpowiedz 
Toudi
Użytkownik
#1353 - Wysłana: 16 Wrz 2013 11:22:47
Odpowiedz 
17. When the Enterprise emerges from the cloud in front of Saturn, the rings of the planet make a hidden Starfleet logo in space.

tego nie wiedziałem, ma ktoś screena?

a to:20. The production team discussed including a post-credit sequence which featured the Botany Bay, but they decided against it. “It would tie our hands for the sequel,” Lindelof admits.

hehe, a taką tajemnicę robili przez 4 lata...
Mav
Użytkownik
#1354 - Wysłana: 16 Wrz 2013 12:50:49
Odpowiedz 
Toudi:
17. When the Enterprise emerges from the cloud in front of Saturn, the rings of the planet make a hidden Starfleet logo in space.

e

Niby gdzie to logo?
Toudi
Użytkownik
#1355 - Wysłana: 16 Wrz 2013 13:32:31
Odpowiedz 
Mav:
Niby gdzie to logo?

Też się pytam.
Q__
Moderator
#1356 - Wysłana: 16 Wrz 2013 19:23:30
Odpowiedz 
Mav
Toudi

Zwróćcie uwagę jak wygląda logo ery TOS: wiadomy kształt i błyszcząca na nim gwiazda* i otóż za kształt robi ten kawałek czerni zakreślony z jednej strony pierścieniem, z drugiej powierzchnią Saturna, a za błyszczącą gwiazdę - wynurzający się z jego wnętrza - chwilkę przed momentem utrwalonym na obrazku wrzucony przez Mava - błyszczacy w słońcu neoEnt, tylko całość jest obrócona o 90 stopni w lewo.

* dla przypomnienia:
Toudi
Użytkownik
#1357 - Wysłana: 16 Wrz 2013 20:24:08
Odpowiedz 
naciągane, poproszę screena z zarysowaniem konturów.
Mav
Użytkownik
#1358 - Wysłana: 17 Wrz 2013 15:32:24 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Zwróćcie uwagę jak wygląda logo ery TOS: wiadomy kształt i błyszcząca na nim gwiazda* i otóż za kształt robi ten kawałek czerni zakreślony z jednej strony pierścieniem, z drugiej powierzchnią Saturna, a za błyszczącą gwiazdę - wynurzający się z jego wnętrza - chwilkę przed momentem utrwalonym na obrazku wrzucony przez Mava - błyszczacy w słońcu neoEnt, tylko całość jest obrócona o 90 stopni w lewo

ST

l

Niby to? No bez jaj, kogoś poniosła wyobraźnia Albo ja nadal nie rozumiem jak to ma być.
Q__
Moderator
#1359 - Wysłana: 10 Mar 2014 09:03:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith:
buggy ride

Cie choroba, komuś się buggy podoba:
http://www.futuredude.com/top-5-sci-fi-rovers/
(I to facetowi, którego recenzje - jak widać na forum - cenię... )
Q__
Moderator
#1360 - Wysłana: 28 Sier 2016 11:16:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Właśnie całkiem przypadkowo napatoczyłem się na ten - linkowany late temu - tekst:
waterhouse:
http://ninedin.blox.pl/2009/05/Nazywam-sie-Kirk-Ja mes-Kirk.html

Faktycznie, jest to:
waterhouse:
ciekawa recenzja ST XI

Dowodząca, że
waterhouse:
ten film ma dużo większą "głębię" niż to widać na pierwszy rzut oka

co najmniej na poziomie założeń... I, że:
waterhouse:
Czasem bycie fanem

może nawet nie tyle
waterhouse:
odbiera człowiekowi odrobinę radości z życia.

Ile powoduje takie skupienie na oczywistych wadach (bo te "jedenastka" również, niewątpliwie, ma; nawet spore), że umykają nam mniej oczywiste zalety.

(To też a propos tego, dlaczego uważam "jedenastkę" za lepszy film od Beyond... acz nie wykluczam, że kiedyś trafię i na recenzję, która mój stosunek do "trzynastki" zmieni.
Póki co jako znaczącą przewagę filmu Abramsa nad filmem Lina skłonny jestem liczyć to, że ten pierwszy miał odwagę - raz udanie, raz na odwrót zgoła - kreatywnie pogrywać wątkami z TOS&TAS. U Lina widzę b. ciekawy styl wizualny w paru miejscach, ale mam wrażenie, że jego ambicje są głównie odtwórcze, co - w połączeniu z blockbusterowym spłyceniem daje efekt, jaki daje. ST XI był bardziej wyrafinowany, wbrew pozorom, acz ST XIII lepiej trafia do trekerskiego serca, także mojego, kamiennego, wbrew temu co się może zdawać.)
mozg_kl2
Użytkownik
#1361 - Wysłana: 18 Cze 2019 17:51:36
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#1362 - Wysłana: 18 Cze 2019 21:15:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
star-trek-2009-cieka wostki-kulisy-i-zdjecia-z-planu

Dzięki za link.

Te ciekawostki:

Co zabawne, choć powszechnie mówi się o Cho jako o „młodszym Sulu”, podczas realizacji zdjęć aktor miał 36 lat, zaś Takei przy nagrywaniu swojej roli przed laty – tylko 29.

Pine’owi zależało na tym, by nie kopiować kreacji Shatnera – z tego powodu zainspirował się innymi postaciami z popkultury, mianowicie Maverickiem (Top Gun), Hanem Solo (Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja) i Indianą Jonesem. Jego zdaniem wszyscy oni uosabiali cechy, które powinien mieć Kirk – humor, arogancję i zdecydowanie.

Tylko kilka osób z zewnątrz miało dostęp do realizacji filmu – byli to Rod Roddenberry, Ronald D. Moore, Nichelle Nichols, Walter Koenig, Jonathan Frakes, Ben Stiller, Tom Cruise, and Steven Spielberg.

Chris Pine i Zachary Quinto znali się przed realizacją produkcji, ponieważ uczęszczali na dokładnie tę samą siłownię.

Mnie zaskoczyły i zaintrygowały (choć nie rozumiem czemu przy takich wzorcach Pine - aż do "trzynastki" - wypadał tak blado). Natomiast obsesja Abramsa na tle tajności:

atmosfera sprawiała wrażenie paranoicznej. Aktorzy mieli zakaz pokazywać się publicznie w kostiumach i charakteryzacjach, a między planami zdjęciowymi transportowano ich wózkami golfowymi, które z kolei przykryte były czarnym płótnem – wszystko po to, by przypadkiem żadna osoba trzecia nic nie podejrzała. Simon Pegg czytał scenariusz ze stojącym za jego plecami ochroniarzem, zaś inni aktorzy mieli otrzymać skrypt wyłącznie z ich własnymi kwestiami.

Wydała mi się jeszcze żałośniejsza niż dotąd.
Q__
Moderator
#1363 - Wysłana: 4 Lip 2019 00:52:06
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3  ...  40  41  42  43  44  45  46 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Wiadomości na temat ST XI

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!