USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / ST XI : jaki powinien być ?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#181 - Wysłana: 21 Sier 2008 16:30:43
Odpowiedz 
Korrd

Nie chodzi tylko o dowody. Ja tylko wskazuje, ze odcinek "the last outpost" stracił sens w świetle tego, czego dowiadujemy się później o Ferengi. Ja się rozpisywałem, dlaczego taka izolacja byłaby absurdalna, a Ty dlaczego miałaby mieć jakiś głęboki sens. Nie ma potrzeby do tego wracać, żaden drugiego nie przekonał

OK, rozumie o co Ci chodzi ale to o czym piszesz nie ma wiekszego sesu nawet jesli uwzgledenic odcinek ENT traktujacy o aninimowych Ferengi-piratach. Otoz gdy owi Ferengi nie zdolali obrabowac Entka powiedzieli jego zalodze, ze odtad beda sie od ludzi trzymac z daleka. Czyli tak czy siak izolacjonizm jest faktem - nawet biorac pod wydarzenia z klopsikowatego Entka.

Co nie zmienia faktu, ze sama polityka izolacji jest niepotrzebna (bo skoro na Fedkach Twoim zdaniem nie można zarobić, to i tak żaden zdrowy Ferengi nie bedzie robił z nimi interesów, tym samym izolacja w ogóle do niczego nie jest potrzebna

No Quark w koncu robil z nimi male interesy - bar - i nie sadze by z tych oficialnych transakcji mial wielkie zyski. Natomiast dzieki obcowaniu z UFP Nog powedrowal do Floty a Rom zostal postepowym Nagosem. Co Ci to mowi o sensownosci polityki izolacji?

Chyba nie ma sensu do tego wracać

OK, czyli remis?
Korrd
Użytkownik
#182 - Wysłana: 21 Sier 2008 17:27:35
Odpowiedz 
Picard
Co Ci to mowi o sensownosci polityki izolacji?

TO raczej byłaby prorocza polityka. To o czym piszesz miałoby sens gdyby tak łatwo od niej nie odeszli. Stąd wątpię aby takie obawy istniały.

OK, czyli remis?

Potomni Nas osądzą
Tymczasem nie widzę sensu abyśmy powtarzali się w kółko z tymi samymi argumentami na ten temat. Zważywszy, że forum jest o czym innym
Spock
Użytkownik
#183 - Wysłana: 15 Lis 2008 18:36:57
Odpowiedz 
Star trek XI powinien być SUPER!!!
waterhouse
Moderator
#184 - Wysłana: 15 Lis 2008 18:38:31
Odpowiedz 
Przede wszystkim powinien być taki by nie obejrzeli go profani którzy nie znają świętego kanonu.
Eviva
Użytkownik
#185 - Wysłana: 15 Lis 2008 18:44:15 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Picard
OK, czyli remis?

Remis, Picard, dwa do pięćdziesięciu.

waterhouse
Przede wszystkim powinien być taki by nie obejrzeli go profani którzy nie znają świętego kanonu.

Posłuchaj, kanon można rozszerzać, ale nie można go burzyć. Gdy Włosi nakręcili "Ogniem i mieczem" (w 1967 roku), to ze zdumieniem dowiedziałam się, oglądajac to arcydzieło, że:
Bohun był blondynem.
Helena również.
Skrzetuski wyglądał jak lala malowana i tak też się zachowywał.
uciec z Czarciego Jaru Helenie pomogła Horpyna
Zginęli: Bohun, Wołodyjowski, Zagłoba, Rzędzian, za to dziwnym trafem ocalał Longinus Podbipięta i ślepy kneź Wasyl.

Tak wygląda łamanie kanonu. I co, podoba się? Nie? Dlaczego nie? Przecież film był dla wszystkich, nie tylko dla głupich Polaków, traktujących Trylogię jak świętość.
Abrams robi z Trekiem to samo, co Włosi z "Trylogią". I bardzo mi sie to nie podoba. Wystarczyłoby przecież, by pofatygował się i zajrzał do Memory Alpha, a już by wiedział, co wolno, a co nie.
Delta
Użytkownik
#186 - Wysłana: 15 Lis 2008 19:04:41
Odpowiedz 
Pamiętacie pomysł by nakręcić The A-Team w Iraku? No więc tak się będzie miał nowy ST do reszty sagi.

A najlepiej jeszcze by Hannibal był Murzynem, bo w końcu poprawność polityczna obowiązuje.
biter
Użytkownik
#187 - Wysłana: 15 Lis 2008 19:10:38
Odpowiedz 
Spock

Z kąd kolega się urwał? spodkiem nowego 1701 w głowe oberwałeś??

Wystarczyłoby przecież, by pofatygował się i zajrzał do Memory Alpha, a już by wiedział, co wolno, a co nie.

Amerykanie mają problem z czytaniem ze zrozumieniem

najlepiej jeszcze by Hannibal był Murzynem,

Lecter??
waterhouse
Moderator
#188 - Wysłana: 15 Lis 2008 19:12:44 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Eviva

Abrams robi z Trekiem to samo, co Włosi z "Trylogią".

Ja mam inne zdanie. Mogę? Dla mnie ingerencje nie są tego typu ani o tej skali. To o czym piszesz to reboot w stylu BSG. Tak to się moim zdaniem zapowiada teraz.

A poza tym - uwaga - ciężko to stwierdzić na 100% PRZED premierą,więc mogę się mylić. A może Ty się mylisz :] Pomijając już fakt, że XI nie jest inną wersją żadnego konkretnego filmu, więć porównanie jest nie na miejscu.

Pomijając już fakt, że żadna z postaci w nowym ST nie ma innego koloru włosów niż pierwowzór
Delta
Użytkownik
#189 - Wysłana: 15 Lis 2008 19:17:05
Odpowiedz 
biter
Lecter??

Nie Lecter tylko ten:
Eviva
Użytkownik
#190 - Wysłana: 15 Lis 2008 19:21:39
Odpowiedz 
waterhouse
a mam inne zdanie. Mogę?

Ach, zezwalam. Zawsze lepiej mieć swoje zdanie niż cudze, a poza tym nasz informatykl uświadomił kiedyś mnie i Spohkha, że moderator na forum to jak sam Pan Bóg, i jak powie, że kot szczeka, to należy mu co prędzej przytaknąć.
Rozumiem nawet tę ostrożność w wypowiedziach. Tylko że jeśli już na wstępie łamie się nie tyle kanion,a podstawowe wiadomości o bohaterach, to co będzie dalej? Wolę nawet się nie domyślać.

biter

Z kąd kolega się urwał? spodkiem nowego 1701 w głowe oberwałeś??

Nie łaska grzeczniej do nowego? Bo jak Partia się o tym dowie, samokrytykę trzeba będzie złożyć na następnym Plenum.
waterhouse
Moderator
#191 - Wysłana: 15 Lis 2008 19:23:26 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Eviva

a poza tym nasz informatykl uświadomił kiedyś mnie i Spohkha, że moderator na forum to jak sam Pan Bóg, i jak powie, że kot szczeka, to należy mu co prędzej przytaknąć.

Nie wiem co to ma do rzeczy że jestem moderatorem na forum. to co będzie dalej?

Zobaczymy

Poza tym kanon to nie star trek. Kanon może być co najwyżej częścią star treka. Nie wszyscy muszą uznawać jego zachowanie ze najważniejsze na świecie.
Eviva
Użytkownik
#192 - Wysłana: 15 Lis 2008 19:26:09
Odpowiedz 
waterhouse
Nie wiem co to ma do rzeczy że jestem moderatorem na forum.

To, że na wszelki wypadek wole się wiecej nie narażać .

Zobaczymy

Oj, zobaczymy, wszystkie gwiazdy o dwunastej w południe bez teleskopu Hubble'a.
waterhouse
Moderator
#193 - Wysłana: 15 Lis 2008 19:27:34
Odpowiedz 
Eviva
To, że na wszelki wypadek wole się wiecej nie narażać

Heh niezły żart. Tu panuje pełna wolność słowa (serio)
Eviva
Użytkownik
#194 - Wysłana: 15 Lis 2008 19:29:14
Odpowiedz 
waterhouse

No jasne, że żart.
Trochę humoru nie zaszkodzi.
A teraz wracajmy do wątku głównego, zanim inni zwrócą nam uwagę, że robimy OT.
Pah Wraith
Użytkownik
#195 - Wysłana: 15 Lis 2008 19:36:55
Odpowiedz 
Eviva
nasz informatykl uświadomił kiedyś mnie i Spohkha, że moderator na forum to jak sam Pan Bóg, i jak powie, że kot szczeka, to należy mu co prędzej przytaknąć

A mówił tam coś o junior-adminach?
kordian
Użytkownik
#196 - Wysłana: 15 Lis 2008 19:45:37
Odpowiedz 
JAki powinien być?
No ja bym chciał zobaczyć jako fan przygody Titana i entka e jeszcze, jako ich fan.

Ale chciałbym też zobaczyć inne filmy, wykorzystujące świat ST, ale w zupełnie innej konwenzcji. Jacyś piraci, polijanci, strzelaniny fazerami
Delta
Użytkownik
#197 - Wysłana: 15 Lis 2008 20:13:31
Odpowiedz 
Pah Wraith

Taa. Że z woli boga-admina władzę dzięki ludowi mają i wkurzony lud może im tą władzę siłą odebrać jak to drzewiej bywało gdy królowie dostawali toporkiem lub gilotyną po główce.
biter
Użytkownik
#198 - Wysłana: 15 Lis 2008 20:34:02
Odpowiedz 
Eviva

Poniosło mnie, ale na usprawiedliwienie mam że dawno nie słtszałem takich herezji ze strony nowo
przybyłych.

Delta

uuuuuuuuu

moderator na forum to jak sam Pan Bóg,

nikt go nie widział od 2 tys lat, a wszyscy wierzą w jego istnienie
Eviva
Użytkownik
#199 - Wysłana: 15 Lis 2008 20:50:46
Odpowiedz 
Pah Wraith

A o nich to już sami wiedzieliśmy, ze lepiej im w drogę nie wchodzić, jeśli nie ma się w dłoni świeżo naładowanego fazera, najlepiej ustawionego na zabijanie .

biter

nikt go nie widział od 2 tys lat, a wszyscy wierzą w jego istnienie

Kaia też nigdy nie widziałeś, a chyba wierzysz w jego istnienie?
biter
Użytkownik
#200 - Wysłana: 15 Lis 2008 21:35:13
Odpowiedz 
Eviva

Na forum 2 razy i na moim raz zaraz po awarii
Eviva
Użytkownik
#201 - Wysłana: 15 Lis 2008 21:38:51
Odpowiedz 
biter

Widziałes jego wypowiedź, nie Kaia in personam. To poważna różnica, zwłaszcza dla kogoś, kto wierzy w namacalne dowody.
Niejaki Sledge Hammer, policjant z serialu o tej samej nazwie, nie znosił kobiet - nie to, by był gejem, bo nie był, ale nie ufał babom. Na argument przełożonego "Sledge, gdyby nie jakaś kobieta, nigdy byś się nie urodził." odpowiedział krótko: "Proszę mi to udowodnić."
Tak i proszę mi udowodnić, że Kai naprawdę istnieje.
biter
Użytkownik
#202 - Wysłana: 15 Lis 2008 21:42:57
Odpowiedz 
Eviva

ma cie urodzić hm hm, no ale P_W też nie widziałaś no chyba że na Horizonie
Eviva
Użytkownik
#203 - Wysłana: 15 Lis 2008 21:45:27
Odpowiedz 
biter

To dotyczy przytłaczającej większości forumowiczów. No i tu mamy kłopot. Jako zatwardziały sceptyk nie wierzę w dobrą połowę tego, co widzę, co dopiero w to, czego nie widzę. Mimo to daję Wam wszystkich pewien - bardzo ograniczony - kredyt zaufania. Wierzę Wam na słowo, że istniejecie.
Delta
Użytkownik
#204 - Wysłana: 15 Lis 2008 22:05:44
Odpowiedz 
Eviva
Mimo to daję Wam wszystkich pewien - bardzo ograniczony - kredyt zaufania. Wierzę Wam na słowo, że istniejecie.

Czyli wskazane byłoby by Ci się Admin np. jako płonący krzak pojawił?
Spock
Użytkownik
#205 - Wysłana: 16 Lis 2008 19:48:38
Odpowiedz 
Jedno jest ważne że w st:XI jest Spock
Oto genialna teoria Spock + Enterprise=super film star trek
Eviva
Użytkownik
#206 - Wysłana: 16 Lis 2008 19:51:56
Odpowiedz 
Spock

Oto genialna teoria Spock + Enterprise=super film star trek

Owszem, z tym się zgadzam. Tylko że musi to być Spock spokowaty, a czy Quinto taki będzie, zobaczymy dopiero na premierze. Cóż, przynajmniej choć trochę podobny do Nimoya, a to już sukces, bo mogli wybrać jakiegoś kaszalota i co byśmy im za to zrobili? Nic i jeszcze raz nic.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#207 - Wysłana: 16 Lis 2008 20:30:35
Odpowiedz 
Eviva

...co byśmy im za to zrobili? Nic i jeszcze raz nic.

Jak to co? Poszli zobaczyć film i kaszalota w nim.
biter
Użytkownik
#208 - Wysłana: 16 Lis 2008 20:50:38
Odpowiedz 
Eviva

Jestem pewien swego istnienia. Gdy wpadnę do Wawy to zaproszę na kawę i mnie zobaczysz

się Admin np. jako płonący krzak pojawił?

No może nie przesadzajmy, od razu chcecie ich podpalać niech chłopaki pożyją jeszcze troche
Eviva
Użytkownik
#209 - Wysłana: 16 Lis 2008 20:53:25
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
Jak to co? Poszli zobaczyć film i kaszalota w nim.

Fakt. Na pewno bym sobie nie odmówiła. Mimo wszystkiej żółci, jaką wylałam ostatnio na forum, będę pierwsza w kolejce do kasy Multikina w Złotych Tarasach, 29.V.2009

Jestem pewien swego istnienia. Gdy wpadnę do Wawy to zaproszę na kawę i mnie zobaczysz

Gorzej, ze wtedy Ty zobaczysz mnie .

niech chłopaki pożyją jeszcze troche

Bezwzględnie, ze tak. Nie sa tacy źli, na upartego można ich nawet lubić .
Q__
Moderator
#210 - Wysłana: 17 Kwi 2009 21:53:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Taki cytacik (teraz można odniesć go do Abramsa):

But, if Rick Berman has kept Star Trek serious and more or less scientifically literate, he has also, in the last few years, kept it from breaking new ground. Now, just as we were all about ready to give up and let the franchise die, Star Trek is full of surprises again.
http://www.sfsite.com/columns/rick172.htm
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / ST XI : jaki powinien być ?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!