USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / [Star Trek XI] Paramount : nowy film kinowy na Gwiazdke 2008
 Strona:  ««  1  2  ...  14  15  16  17  18  ...  27  28  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#451 - Wysłana: 8 Lis 2007 19:14:11
Pah Wraith

Kapitan Pike na pokładzie

Bruce Greenwood? Może być.
Pah Wraith
Użytkownik
#452 - Wysłana: 9 Lis 2007 10:19:26
Picard
Użytkownik
#453 - Wysłana: 9 Lis 2007 11:21:59
Pah Wraith

Szok

Tak tylko nie wiem czy pozytywny czy negatywny- w koncu Star Trek nigdy nie opieral sie na obsadzie aktorskiej, a ta pani jest dosc znana. Tylko zeby uszu Spockowi nie ukradla - bo podobniez zawzieta z niej kleptomanka

http://www.filmweb.pl/Winona+Ryder+zostaje+matk%C4 %85+Spocka,News,id=38714
Picard
Użytkownik
#454 - Wysłana: 9 Lis 2007 13:12:54
No i jest szansa zagrania w nowym Treku- kto z nas sie kwalifikuje juz dzis moze zglosic sie na casting:
http://www.filmweb.pl/Tw%C3%B3rcy+%22Star+Treka%22 +szukaj%C4%85+nietypowych+twarzy,News,id=38687
Doctor_Who
Użytkownik
#455 - Wysłana: 9 Lis 2007 13:23:25
Co oni, dostali za mało kasy na makeup i FX?
Przypomniało mi się, że Wojewódzki powiedział kiedyś o Cugowskim, że ma facjatę jak ze Star Treka... ciekawe czy by się nadał .
Q__
Moderator
#456 - Wysłana: 9 Lis 2007 17:16:23
Pah Wraith

Szok?

Czy ja wiem? Zobbaczymy co z tego wyjdzie.

Picard

No i jest szansa zagrania w nowym Treku- kto z nas sie kwalifikuje juz dzis moze zglosic sie na casting:

Linkowałem to na pierwszej stronie, w dziale scifi.pl ... Administracja czuwa.

Doctor_Who

Co oni, dostali za mało kasy na makeup i FX?

Ten Hollywood w ogóle ostatnio bieduje... Vide te oszczędności Nolana przy kreceniu "Batmana"...
Pah Wraith
Użytkownik
#457 - Wysłana: 10 Lis 2007 10:58:50
http://www.startrek.pl/article.php?sid=559
nie żebym się chwalił, ale news pojawił się niemal równo z oficjalnym wpisem na trekmovie.com
Q__
Moderator
#458 - Wysłana: 10 Lis 2007 18:30:42
Pah Wraith

nie żebym się chwalił, ale news pojawił się niemal równo z oficjalnym wpisem na trekmovie.com

Ty sie chwalic nie musisz. Ja Cię pochwalę.
Pah Wraith
Użytkownik
#459 - Wysłana: 11 Lis 2007 10:13:14
aż się rozpływam z rozkoszy i zachwytu
Q__
Moderator
#460 - Wysłana: 11 Lis 2007 12:25:39
Pah Wraith

aż się rozpływam z rozkoszy i zachwytu

Tylko sie cały nie rozpłyń.
Pah Wraith
Użytkownik
#461 - Wysłana: 12 Lis 2007 11:28:20
http://www.startrek.pl/article.php?sid=560

SPOILERY filmu "Star Trek" !!
Q__
Moderator
#462 - Wysłana: 12 Lis 2007 15:22:48
Pah Wraith

SPOILERY filmu "Star Trek" !!

Jak obiecywałem: chwalę Cię.

A co do meritum: znoowu Romulanie... :]]
Pah Wraith
Użytkownik
#463 - Wysłana: 12 Lis 2007 16:44:51
A co do meritum: znoowu Romulanie... :]]

znooowu... po raz drugi :] wolałbyś Klingonów, którzy w filmach do tej pory pojawili się tylko w 5/10 filmów? :]
Q__
Moderator
#464 - Wysłana: 12 Lis 2007 19:44:36
Pah Wraith

wolałbyś Klingonów, którzy w filmach do tej pory pojawili się tylko w 5/10 filmów?

Wolałbym coś w stylu początków TOS, gdzie nasze "ulubione rasy humanoidalne" nie pojawiały się tak często... I raczej zagadkę naukową (lub nawet skomplikowany problem polityczno-dyplomatyczny) niż kolejne temporalne "zabili go i uciekł"... :]
Pah Wraith
Użytkownik
#465 - Wysłana: 13 Lis 2007 08:44:32
Jeśli chcecie zobaczyć nowego Spocka....
klik.
kanna
Użytkownik
#466 - Wysłana: 13 Lis 2007 10:18:53 - Edytowany przez: kanna
Q__
... I raczej zagadkę naukową (lub nawet skomplikowany problem polityczno-dyplomatyczny)

rotfl

Optymista. W filmie kinowym?? Nastawiaonym na masowego widza, który o ST wie tyle, że to cos innego niz GW?
Domko
Użytkownik
#467 - Wysłana: 13 Lis 2007 12:16:30 - Edytowany przez: Domko
A nieraz nawet nie wie, o czym świadczą znajomi, którzy, gdy tylko wspominam o Star Treku, mówią "aha, to ci co biją się na miecze". Jak na razie tylko osoba (i to kobieta!) wiedziała, że to o przygodach załogi na jakimś statku, a główną rolę kapitana gra Patrick Stewart (kojarzyła go!). Ale to odosobniony przypadek - normalnie GW i ST to jedno i to samo w świadomości przeciętnego widza.
Pah Wraith
Użytkownik
#468 - Wysłana: 13 Lis 2007 17:14:31
Trekowiec
Użytkownik
#469 - Wysłana: 13 Lis 2007 18:01:30
Tak a ja mu się nie dziwię. Nawet widocznie się go nie zapytali. W razie porażki filmu facet mógłby być powiązany niejako z jej produkcją. Ciekawi mnie tylko jedno- już rozpoczęto zdjęcia, scenariusz gotowy, aktorzy wynajęci... To się teraz zacznie;(
kanna
Użytkownik
#470 - Wysłana: 13 Lis 2007 18:05:55
Zapłaca mu jakies pieniadze i sprawa ucichnie.
Picard
Użytkownik
#471 - Wysłana: 13 Lis 2007 18:42:02
Pah Wraith

Może być skandal!

Nie moze byc o tym mowy- Star Trek to wlasnosc Paramount Pictures a co za tym idzie wszystkie aspekty wszechswiata w owm serialu przedstawionego naleza wlasnie do nich. Nie wiem wiec o co chodzi temu panu- poza nikla szansa na zaszantazowanie producenta filmu- ale nic w tej materii nie zdziala.
Delta
Użytkownik
#472 - Wysłana: 13 Lis 2007 18:55:28
Picard
Nie moze byc o tym mowy- Star Trek to wlasnosc Paramount Pictures a co za tym idzie wszystkie aspekty wszechswiata w owm serialu przedstawionego naleza wlasnie do nich.

Ale widocznie nie należy do nich pomysł, który chcą wykorzystać.
Pah Wraith
Użytkownik
#473 - Wysłana: 13 Lis 2007 18:59:12
pomysł, obiekty i postaci występujące w scenariuszu a nie będące własnością Paramountu. Tzn. Kirk i spółka oraz Enterprise są własnością Paramountu (w dużym skrócie) Edith Keeler oraz Strażnik Wieczności już nie.
Picard
Użytkownik
#474 - Wysłana: 13 Lis 2007 19:21:29 - Edytowany przez: Picard
Pah Wraith

Edith Keeler oraz Strażnik Wieczności już nie

Z czego wniskujesz, ze tak jest? Dla mnie cala ta sytuacja jest dosc dziwaczna i chyba nalezy ja traktowac jako czesc kampanii reklamowej nowego filmu, ktora ma wokol niego zrobic jak najwieksze zamieszanie. Bo czy wyobrazasz sobie by tworcy niektorych ras, planet i statkow z ST nagle zarzyczyli sobie placenia pieniazkow ilekros plody ich wyobraźni pojawia sie, w ktoryms z odcinkow serii? Czy wspomniany pan ma jakiekolwiek prawa autorskie do chodźby czesci wzmiankowanego odcinka, z ktorego czerpac maja tworcy nowego filmu?
Pah Wraith
Użytkownik
#475 - Wysłana: 13 Lis 2007 19:27:30
Picard
Z czego wniskujesz, ze tak jest?

Z treści wypowiedzi Ellisona?

Czy wspomniany pan ma jakiekolwiek prawa autorskie do chodźby czesci wzmiankowanego odcinka, z ktorego czerpac maja tworcy nowego filmu?

ma do całości :] prawa autora są niezbywalne. W przypadku wykorzystania istotnych fragmentów fabuły ponownie w innym scenariuszu sąd może orzec że autorowi oryginału należy się zapłata. Tak było w przypadku postaci Lockarno/Parisa.
Delta
Użytkownik
#476 - Wysłana: 13 Lis 2007 19:31:17
Picard
Bo czy wyobrazasz sobie by tworcy niektorych ras, planet i statkow z ST nagle zarzyczyli sobie placenia pieniazkow ilekros plody ich wyobraźni pojawia sie, w ktoryms z odcinkow serii?

W pewnych przypadkach tak jest. Któryś z twórców ST mówił kiedyś w wywiadzie, że taki problem występuje z książkami. Paramount dogaduje się z autorem na temat wykorzystania marki i realiów uniwersum ST, ale nie staje się właścicielem pomysłów w tej książce zawartych. Jeśli więc przypadkiem było tak, że Strażnik Wieczności pochodzi z książki powstałej przed TOS, to najprawdopodobniej autor ma prawną podstawę do uznania jego praw autorskich.
Picard
Użytkownik
#477 - Wysłana: 13 Lis 2007 19:33:37
Pah Wraith

treści wypowiedzi Ellisona

Ma na pokrycie swoich slow jakies dowody, np. parwa autorskie?

Tak było w przypadku postaci Lockarno/Parisa

No, prosze- o tym precedensie nie wiedzialem. Widac paramount powinien wymuszac na scenarzystach piszacych odcinki Star Trek by ci podpiswali zobowiazanie, ze zrzekaja sie jakichkolwiek roszczen do tresci napisanego przez siebie epizodu- to bylo by logiczne. Mowa przeciez o serialu, wiec sila rzeczy pewne watki, miejsca i postacii beda sie tam pojawiac ponownie a tylko pazernoscia tlumaczyc mozna zabranianie wytworni aby ponownie do nich siegnela.
Q__
Moderator
#478 - Wysłana: 13 Lis 2007 20:46:19
Pah Wraith

Jeśli chcecie zobaczyć nowego Spocka....

Taki sobie... Podobny do starego.

kanna

Optymista. W filmie kinowym?? Nastawiaonym na masowego widza, który o ST wie tyle, że to cos innego niz GW?

Jak Cię czytam, to mam wrażenie, że nowy NEM się szykuje... :]

Domko

znajomi, którzy, gdy tylko wspominam o Star Treku, mówią "aha, to ci co biją się na miecze".

Trochę się bijali... Choćby w "The Cage"...

Pah Wraith

Może być skandal!

Jak znam Ellisona (z tego co mówi o swojej przeszłości)m to wszystkiego można się spodziewać...

kanna

Mam nmadzieję...

Picard

Widac paramount powinien wymuszac na scenarzystach piszacych odcinki Star Trek by ci podpiswali zobowiazanie, ze zrzekaja sie jakichkolwiek roszczen do tresci napisanego przez siebie epizodu- to bylo by logiczne.

Prawdopodobnie byłoby to rozwiązanie...
Picard
Użytkownik
#479 - Wysłana: 13 Lis 2007 21:50:18
Q__
kanna

Mam nmadzieję...

Nie wiem czy temu panu zalezy tylko na pieniedzach- chodź moim zdaniem jest pazerny - by moze zyczyl by sobie takze aby zatrudnic go w chcrakterze konsultanta przy wspomnianym filmie. To czesta ostatnio praktyka- slyszalem,ze tworca postaci Jockera byl podobno zatrudniony przez tworcow The Dark Knight jako doradca. W taki przypadku i wilki jest syty i owca cala.
Q__
Moderator
#480 - Wysłana: 14 Lis 2007 02:03:19
Picard

by moze zyczyl by sobie takze aby zatrudnic go w chcrakterze konsultanta przy wspomnianym filmie.

Ellison jest znanym i cenionym za oceanem twórcą ambitnej (choć mało naukowej) SF, więc film móghłby na tym zyskać.
 Strona:  ««  1  2  ...  14  15  16  17  18  ...  27  28  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / [Star Trek XI] Paramount : nowy film kinowy na Gwiazdke 2008

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!