USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / [Star Trek XI] Paramount : nowy film kinowy na Gwiazdke 2008
 Strona:  ««  1  2  ...  9  10  11  12  13  ...  27  28  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#301 - Wysłana: 7 Wrz 2007 10:17:15
Darklighter

Nie można zakładać, że cyberpunk zdominowałby technologię ludzkości. ST nie przyjął tej drogi i raczej na nią nie wskoczy - nie te klimaty.

A technologia Borg? A cyborgizacje Geordiego czy Picarda? A postludzki umysł żyjacy czas jakiś w komputerze Voyagera? A pomysły, które Roddenberry stworzył na potrzeby póżniejszej AND? Cyberpunk to nie tylko wielkie miasta i futurystyczni cyber-przestępcy... To takze cyber- bio- i nanotechnologie...

Jeśli chodzi o mnie to wyobrażałbym sobie Fedków bardziej zbliżonych technologicznie do rasy Voth. Międzysystemowa teleportacja, transwarp, slipstream (ew. skok czasoprzestrzenny - jak w komiksie o Valerianie) itp. Ewentualnie, rozwinięcie się u ludzi telepatii i innych tego typu zdolności.

W sumie to b. zachowawcze technologicznie...
Darklighter
Użytkownik
#302 - Wysłana: 7 Wrz 2007 10:37:25
A technologia Borg? A cyborgizacje Geordiego czy Picarda? A postludzki umysł żyjacy czas jakiś w komputerze Voyagera? A pomysły, które Roddenberry stworzył na potrzeby póżniejszej AND? Cyberpunk to nie tylko wielkie miasta i futurystyczni cyber-przestępcy... To takze cyber- bio- i nanotechnologie...

Owszem, ale nie ludzie nie usuwają sobie specjalnie biologicznych części, aby zastąpić je sztucznymi. Czyni się tak tylko w przypadku utraty zdrowia lub zagrożenia życia, więc nie wydaje mi się, że ludzie będą wgrywać swoją świadomość na jakieś międzywymiarowe nośniki informacji itp. Jeśli Andromeda miała być wizją GR na temat przyszłości Fedków, to raczej czegoś podobnego powinniśmy się spodziewać.
Q__
Moderator
#303 - Wysłana: 7 Wrz 2007 10:59:11
Darklighter

Owszem, ale nie ludzie nie usuwają sobie specjalnie biologicznych części, aby zastąpić je sztucznymi. Czyni się tak tylko w przypadku utraty zdrowia lub zagrożenia życia, więc nie wydaje mi się, że ludzie będą wgrywać swoją świadomość na jakieś międzywymiarowe nośniki informacji itp.

Owszem, w XXIV wieku ludzie tak ine robią (przynajmniej ci, których oglądamy), ale z czasem mody mogą się zmieniać... (Zwłaszcza, że Trek starał się nadążać za literacka "kosmiczną" SF, a ta ewoluuje w tym kierunku.)

Jeśli Andromeda miała być wizją GR na temat przyszłości Fedków, to raczej czegoś podobnego powinniśmy się spodziewać.

Nie przeczę.
Darklighter
Użytkownik
#304 - Wysłana: 7 Wrz 2007 11:09:33
Owszem, w XXIV wieku ludzie tak ine robią (przynajmniej ci, których oglądamy), ale z czasem mody mogą się zmieniać... (Zwłaszcza, że Trek starał się nadążać za literacka "kosmiczną" SF, a ta ewoluuje w tym kierunku.)

Możliwe, że kolejny update będzie dotyczył DNA, skoto teraz o tym u nas tak głośno. Może będzie możliwe szybkie odtworzenie uszkodzonych części ciała, bez konieczności ładowania syntetycznych odpowiedników.
waterhouse
Moderator
#305 - Wysłana: 7 Wrz 2007 11:14:43
czy moge prosic o osobny temat?

tu piszemy o XI
Q__
Moderator
#306 - Wysłana: 7 Wrz 2007 11:39:31
Darklighter

Może będzie możliwe szybkie odtworzenie uszkodzonych części ciała, bez konieczności ładowania syntetycznych odpowiedników.

Nie jest to do końca mozłiwe. Istnieje cos takiego jak tempo podziałów komórkowych... I nie jest ono aż tak szybkie...

waterhouse

Alez proszę, załóż.

tu piszemy o XI

W sumie pisaliśmy o dalszych (ewentualnych) konsekwencjach powstania ST XI, więc nie było to do końca OT...
Darklighter
Użytkownik
#307 - Wysłana: 7 Wrz 2007 11:55:22 - Edytowany przez: Darklighter
To może do tematu: Pomysły na nowy Star Trek http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=218&page=0
Chyba nie ma sensu zakłdać nowego tematu.

Nie jest to do końca mozłiwe. Istnieje cos takiego jak tempo podziałów komórkowych... I nie jest ono aż tak szybkie...

Growth acceleration może. Skoro w XXXI w. spokojnie manipulują czasem i przestrzenią, to w odległem przyszłości może też to będzie możliwe?
Q__
Moderator
#308 - Wysłana: 7 Wrz 2007 12:06:06
Wracjąc do tematu. Po kazdym kolejnym newsie coraz czarniej widzę ST XI, ale jednocześnie nie tracę nadziei, ze będzie to jednak dobry film i dobry Trek... Czyli uczucia mam co sie zowie mieszane...

Darklighter

Odpowiedziałem TAM.
Majter
Użytkownik
#309 - Wysłana: 7 Wrz 2007 20:13:23

Ja bym chciał tylko wtrącić, że idealnym rozwiązaniem byłoby napomknięcie na początku nowego filmu, tudzież serialu o alternatywnych rzeczywistościach (przygody Archera i spółki), które powstały jako skutek uboczny temporalnych ingerencji. Czaicie? Równie dobrze wydarzenia ze ST Enterprise mogłyby nigdy nie mieć miejsca w prawidłowej rzeczywistości ST.
Q__
Moderator
#310 - Wysłana: 7 Wrz 2007 20:32:13
Majter

Ja bym chciał tylko wtrącić, że idealnym rozwiązaniem byłoby napomknięcie na początku nowego filmu, tudzież serialu o alternatywnych rzeczywistościach (przygody Archera i spółki), które powstały jako skutek uboczny temporalnych ingerencji. Czaicie? Równie dobrze wydarzenia ze ST Enterprise mogłyby nigdy nie mieć miejsca w prawidłowej rzeczywistości ST.

Ty się po prostu metodą "zamieszania temporalnego" chcesz pozbyć Archera i spółki (że niby pochodzą z tej "spaskudzonej" przez Romków linii czasu) .
Majter
Użytkownik
#311 - Wysłana: 8 Wrz 2007 10:49:14 - Edytowany przez: Majter
Coś w tym stylu Ale nie tylko Romki mieszały w czasie więc odpowiedzialnych za stworzenie tej linii czasu znalazłoby się o wiele więcej.
Q__
Moderator
#312 - Wysłana: 8 Wrz 2007 11:55:22
Majter

Ale nie tylko Romki mieszały w czasie więc odpowiedzialnych za stworzenie tej linii czasu znalazłoby się o wiele więcej.

Taa, B&B wymyślili w FC/ENT głupotę a wina ma sdpaść na biednego Łysego :]]]
warlock24
Użytkownik
#313 - Wysłana: 18 Wrz 2007 11:22:10
Zoe Saldana już oficjalnie w "Star Treku"

link

Q__
Moderator
#314 - Wysłana: 18 Wrz 2007 15:11:10
warlock24

Zoe Saldana już oficjalnie w "Star Treku"

Uhura ładniejsza od "oryginalnej"
Calhoun
Użytkownik
#315 - Wysłana: 28 Wrz 2007 21:03:35
No to ja moze troche nawróce do tematu DLACZEGO TRZEBA JESZCZE TYLE CZEKAC???? A tak powaznie, to boje sie ze ten film moze okazac sie typowa amerykancka produkcja dla niedorozwinietych nastolatkow, a tego bym nie zdzierzyl. Najgorsze jest to ze ten pelnometrazowy film nie poprzedza zaden serial jak to mialo miejsce dotychczas wiec niewiadomom czego sie spodziewac - jak myslicie, powstanie do tego serial? w ogole to wszystko jest jakies wbrew tradycji ST, no ale zobaczymy - moze tak ma wlasnie byc...
btw.- dlaczego nie stworzyli kinowej wersji ds9?
Domko
Użytkownik
#316 - Wysłana: 28 Wrz 2007 21:50:49
Kinowa wersja DS9 raczej nie mogła powstać, bo zakończenie wiele wątków zamknęło - łącznie z niektórymi kluczowymi postaciami (nie będę spoilerował). Ale poza tym to masz rację.
Delta
Użytkownik
#317 - Wysłana: 28 Wrz 2007 22:06:03
Domko
Kinowa wersja DS9 raczej nie mogła powstać, bo zakończenie wiele wątków zamknęło - łącznie z niektórymi kluczowymi postaciami (nie będę spoilerował). Ale poza tym to masz rację.

Po zakończeniu serialu, powinni zrobić kinowy film o załodze DS9, który położyłby podwaliny pod nowy serial o DS9 ze starymi (tymi co zostali członkami jej załogi i nowymi, którzy by doszli.
Alucard87
Użytkownik
#318 - Wysłana: 28 Wrz 2007 22:31:16
Delta prawdę gada! Dajcie mu Andorian Ale

Pełnometrażówka DS9 to moje marzenie od kiedy obejrzałem All That You Leave Behind. Chciałbym obejrzeć jak np. Kira radzi sobie z zarządzaniem stacją, co tam słychać u Noga i czy Bashir wreszcie sie ustatkował No i kurde, SISKO! EZRI! xD
Q__
Moderator
#319 - Wysłana: 29 Wrz 2007 06:52:51
Calhoun

dlaczego nie stworzyli kinowej wersji ds9?

Mogli pokazać np. kontynuację losów Kiry...

Domko

Kinowa wersja DS9 raczej nie mogła powstać, bo zakończenie wiele wątków zamknęło

Zawsze można było zrobić dokrętkę (vide finał B5)...

Delta

Po zakończeniu serialu, powinni zrobić kinowy film o załodze DS9, który położyłby podwaliny pod nowy serial o DS9 ze starymi (tymi co zostali członkami jej załogi i nowymi, którzy by doszli.

Wolałbym serial o Kirze latajacej ze staro-nową załoga Defiantem (albo czymś takim).

Alucard87

Chciałbym obejrzeć jak np. Kira radzi sobie z zarządzaniem stacją

O zdecydowanie...

czy Bashir wreszcie sie ustatkował

Jw.

No i kurde, SISKO! EZRI!

Sisko, w sumie ważna postać... Ale z tą Ezri dalibyście spokój...
Pah Wraith
Użytkownik
#320 - Wysłana: 29 Wrz 2007 09:15:40
Alucard87
Ósmy sezon DS9
Q__
Moderator
#321 - Wysłana: 29 Wrz 2007 09:21:15
Pah Wraith

Ósmy sezon DS9

Ha, lektura godna rekomendacji...

ps. jak widać z naszej ankiety:
http://www.startrek.pl/pollBooth.php?op=results&po llID=96
stosunek polskich Trekerów do "jedenastki" godzi się nazwać wysoce nieufnym...
Domko
Użytkownik
#322 - Wysłana: 29 Wrz 2007 16:46:07
Q__
Ale z tą Ezri dalibyście spokój

A ja Ezri lubiłem - za tą gapowatość. :] Za to lubisz Łosia, a ja nie.
Q__
Moderator
#323 - Wysłana: 29 Wrz 2007 16:53:05
Domko

Za to lubisz Łosia, a ja nie.

Ale sie nim nigdy tyle nie zachwycałem co Wy nią
Bashir
Moderator
#324 - Wysłana: 29 Wrz 2007 17:09:03
Ale sie nim nigdy tyle nie zachwycałem co Wy nią

to by nie było... hm... zdrowe...

A ja Ezri lubiłem - za tą gapowatość.

ach... Ezri
Q__
Moderator
#325 - Wysłana: 29 Wrz 2007 17:11:28
Bashir

ach... Ezri

Ludzie, przestancie w końcu o niej gadać
Domko
Użytkownik
#326 - Wysłana: 29 Wrz 2007 19:46:35 - Edytowany przez: Domko
Ja się nigdzie nią nie zachwycałem, tylko napisałem, że jest fajna. Zachwycałem się Troi, dzięki czemu została Miss Star Treka!

Q__
Ludzie, przestancie w końcu o niej gadać

Na razie gada się o niej w granicach rozsądku. Nikt jeszcze nie próbował np. sto razy napisać jej imię.

EDIT:
Właśnie, Q__ - skoro jesteś adminem to czemu na głównej stronie nie ma, że Troi jest Miss Star Treka, hę?
Q__
Moderator
#327 - Wysłana: 29 Wrz 2007 20:02:37
Domko

Nikt jeszcze nie próbował np. sto razy napisać jej imię.

Jak by policzyć wszystkie posty...

Właśnie, Q__ - skoro jesteś adminem to czemu na głównej stronie nie ma, że Troi jest Miss Star Treka, hę?

Jak się wkurzę, to za czas jakiś wrzucę ankietę "Miss Star Treka" i wtedy się okaże .
Domko
Użytkownik
#328 - Wysłana: 29 Wrz 2007 20:08:45
Trekowiec
Użytkownik
#329 - Wysłana: 29 Wrz 2007 20:19:15 - Edytowany przez: Trekowiec
Jak się wkurzę, to za czas jakiś wrzucę ankietę "Miss Star Treka" i wtedy się okaże .

Jestem za Byłoby ciekawie (ale ja i tak zagłosuję na Troi)
Q__
Moderator
#330 - Wysłana: 29 Wrz 2007 20:28:01 - Edytowany przez: Q__
Domko
Trekowiec

Poczekajcie, niech sie ludziska tymi trzema nowymi ankietami nacieszą. Ale będę pamietać.
 Strona:  ««  1  2  ...  9  10  11  12  13  ...  27  28  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / [Star Trek XI] Paramount : nowy film kinowy na Gwiazdke 2008

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!