USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Czy "Andromedę" powinno się omawiać na tej stronie?
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Q
Anonimowy
#1 - Wysłana: 24 Kwi 2006 09:19:53
Odpowiedz 
Skoro do "Star Treka" zaliczamy historie powstałe już po śmierci jego Twórcy, nawet gniota typu "Enterprise" czemu nie zająć się na stronach USS Phoenix serialu "Andromeda", owszem on też nie za mądry, ale za to autorstwa samego Roddenberry'ego i na podobne tematy (tu i tam Federacja, w obu wypadkach wredni zmodyfikowani genetycznie - w "ST" Khan, w "Andronedzie" Nietzscheanie). Mimo, że "Andromeda" nie jest "ST" sensu stricte, to jednak wyszła spod ręki Mistrza (przez co jest "o włos" lepsza do "Enterprise") i chyba zasługuje na omówienie wraz z innymi serialami?
Kira
Anonimowy
#2 - Wysłana: 24 Kwi 2006 10:07:48
Odpowiedz 
Na Star Trek: Hypertext omawiają, więc chyba tak
Lord_Sztanga
Anonimowy
#3 - Wysłana: 24 Kwi 2006 10:17:22
Odpowiedz 
W TrekToday i TrekNation też jest, chociaż ta seria jest gówniana
Dark_Kapsel
Anonimowy
#4 - Wysłana: 24 Kwi 2006 10:22:12
Odpowiedz 
Trek News też omawia "Andromedę" choć to moim zdaniem bez sensu: inne rasy, inna technologia, a "Federacja" z "A." jest federacją tylko w POLSKIM przekładzie...
Q
Anonimowy
#5 - Wysłana: 24 Kwi 2006 10:28:06
Odpowiedz 
Może to po prostu twór państowy w który przekształciła się Federacja ze ST, coś jak Republika w Imperium u konkurencji .
Ale cieszę się, że temat znalazł odzew, nie myślałem że tyle osób odniesie się do mojego apelu. Ciekawe tylko co sądzi o tym "załoga" Phoenixa bo bardzo by mnie ucieszyło omówienie "Andromedy" z seriami "Treka" (choć jej nie lubię) przez pamięć Wielkiego Gene'a. I cieszę się, że mnie zasadniczo poparliście. Zresztą ponoć w ST RPG zrobili jakieś rozszerzenie uwzględniające "Andromedę", wie ktoś coś o tym?
:-(
Anonimowy
#6 - Wysłana: 24 Kwi 2006 11:02:29
Odpowiedz 
W "Daily Trekkerze" też sporo o Andromedzie.
DvG
Anonimowy
#7 - Wysłana: 25 Kwi 2006 13:03:46
Odpowiedz 
Andromeda to serial kuriozalny - ani zbyt ciekawy, ani odkrywczy. Mam wrażenie, że popularność zdobyła jedynie dlatego, że adresowana jest do widza w pewnym sensie odmóżdżonego - jak to mówią: 12 letniego Murzyna-analfabety.
Oczywiście popieram Q należy o A mówić i pisać - tylko ja po prostu nie mogę pisać o niej dobrze.
Q
Anonimowy
#8 - Wysłana: 25 Kwi 2006 13:26:49
Odpowiedz 
Ależ ja się nie domagałem chwalenia "Andromedy", tylko omówienia jej i streszczenia wraz z seriami "ST" podobnie jak czynią to na zachodnich trekowych serwisach. Prywatnie też uważam, że to kicha (choć i tak lepsza od ENT). TNG Rulez!
Arthanis
Użytkownik
#9 - Wysłana: 25 Kwi 2006 16:26:14
Odpowiedz 
Andomeda to nie Trek. W żaden sposób. Po co na siłę wtykać ją obok TNG i DS9? Czy jeśli Roddenberry macząłby palce w jakiejś operze mydlanej, to też powinna się ona znaleźć w opisach na startrek.pl? Bez przesady, to jest serwis poświęcony trekowi, a nie czyjejś twórczości. Ale to tylko takie moje skromne zdanie.
Q
Anonimowy
#10 - Wysłana: 25 Kwi 2006 17:31:02
Odpowiedz 
Arthanis:

uzasadnienie mojego wniosku, znasz z formu USS Phoenix, a co do oper mydalnych "Earth - Final Conflict" znam i ZNACZNIE wolę od "Andromedy", ale nie domagam się omawiania go z podanych na tamtym forum powodów). Oczywiście, możemy się "pięknie różnić" w opiniach...
Tuki Anvareth
Anonimowy
#11 - Wysłana: 26 Kwi 2006 02:50:13
Odpowiedz 
Osobiscie w Andromedzie podoba mi sie jednak pomysl z jednostkami AI - sprzegnietymi ze statkiem.
Anonim
Anonimowy
#12 - Wysłana: 26 Kwi 2006 03:46:58
Odpowiedz 
Mi sie tam Andromeda podoba. Tylko to dosc "hardkorowe" sci-fi i to, hmm, hardkorowe troche w innym sensie . Wiele rzeczy jest tam bardzo przejaskrawionych i wszystko praktycznie jest metafora, czy wrecz alegoria, czegos innego. To raczej zbior problemow filozoficznych, niz spojna opowiesc ze spojnymi sprawami technologicznymi itd. Pod tym wzgledem bardzo rozni sie od treka, po czesci moze nawet stanowi jego przeciwienstwo (nie dziwie sie wiec, ze Roddenberry ja nakrecil). Pare pomyslow rzeczywiscie jest bardzo ciekawych i udanych - wspomniane AI na okretach, naped Slipstream (nawiazuje do wspolczesnych odkryc w fizyce kwantowej, filot), czy to, ze Andromeda, majac ponad 300 lat, jest praktycznie jednym z najlepszych okretow w Galaktyce (regres technologiczny).

Minusami Andzi byla niska jakosc niektorych odcinkow - zeby cos w niektorych z nich pokazac, sprawiono, ze jako cale odcinki sa praktycznie bez sensu. Podobnie efekty specjalne kulaly. Sama Andromeda to przepiekny okret, niestety innych jest bardzo malo (Niczeanie mieli ile - 2 typy okretow?), a i ogolnie fx rzadko powalaja (choc czasem jednak powalaja - vide 1x06- Angel Dark, Demon Bright i kulminacyjna scena).

IMO zeby ja docenic, trzeba patrzec na nia sporo inaczej niz na Treka i inne sci-fi. Skupic sie bardziej na przeslaniu, a nie na aspektach technologicznych (choc niektore z nich bardzo mile zaskakuja, sa niezwykle swieze jak na sci fi).

/Sh1eldeR
Q
Anonimowy
#13 - Wysłana: 30 Kwi 2006 14:44:57
Odpowiedz 
Ciekawe wypowiedzi, nie powiem i rozbudowane, zaczyna się robić interesująco... ale mi chodziło głównie o to czy Kai powinien (waszym zdaniem) zamieścić streszczenie "Andzi" wraz ze streszczeniami serii ST
Domko
Użytkownik
#14 - Wysłana: 30 Kwi 2006 15:06:07
Odpowiedz 
A ja optuję, aby Kai zamieścił opis fanserialu Horizon jako 6-tego serialu, bo też jest Star Trekiem.
Picard
Użytkownik
#15 - Wysłana: 30 Kwi 2006 17:00:46
Odpowiedz 
Domko

A ja proponuje byście w pierwszy odcinek swojego serialu zaadedykowali wszytkim ludzią trudniacym się kreowniem wszechświata ,,Star Trek", którzy odeszli już z tego świata. W końcu wielu z tych ludzi zmarło ostatnimi laty...Uważam, że wymienie ich z imienia i nazwyska było by ładnym gesetm i hołedm złożonym ludzią, którzy zapoczątkowali waszą pasje. Co Wy na to?
Domko
Użytkownik
#16 - Wysłana: 30 Kwi 2006 17:47:41
Odpowiedz 
Przyznaję, że jest taki pomysł. Choć wydaje mi się, że zebranie wszystkich tych osób jest dość karkołomnym zadaniem...
Picard
Użytkownik
#17 - Wysłana: 30 Kwi 2006 18:07:14
Odpowiedz 
Domko

Czemu? Wydaje mi się, że wszytki twórcą ST należał by się taki chołd...Ale jeśli nie zechcecie uhorować wszytkich może przynajmnije zaadedykuiecje pierwsze odcinki tym, którzy odeszli niedawno? A jeśi na waszym statku będzie tablica dydykacyjna zawsze możecie umieśić tam nazwiska wsztkich pozostałaych twórców ST. Swoją dorogą ciekaw jestem jaki cytat znajdzie się na owej talicy?
Domko
Użytkownik
#18 - Wysłana: 30 Kwi 2006 19:24:57
Odpowiedz 
No bo nie mam pojęcia skąd wziąć listę zmarłych osób z treka...
A co do tablicy to póki co to tajemnica.
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 8 Cze 2006 04:19:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard:

I znów się w czymś zgadzamy....

Domko:

Twój wniosek do Kai'a też popieram .

(Q, autor tego forum pod nowym nickiem)
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 8 Cze 2006 09:46:05
Odpowiedz 
Co do listy wszystkich zmarłych (choćby nawet tych ważniejszych) osób związanych z powstawanem Treka, to samo przewijanie listy zajełoby pewnie ze dwie minuty. Stąd też raczej nie ma co liczyć na takową. Bardziej prawdopodobne jest umieszczenie zbiorowej dedykacji.

Ale wracając do tematu

Ja obejrzałem sobie, za namową kilku osób z Forum pilota "Andromedy" i... jak dla mnie to "Herkules w kosmosie". Zapewne część filozoficzna, symboliczna (itp,, itd) zaczyna się w późniejszych odcinkach, zapewne pilot powienien być naładowany akcją, ale w tym przypadku wyszedł raczej ciutkę niedorzecznie... Szczególnie rozzbroiła mnie potyczka (oczywiście między przyjaciółmi) kapitana z tym Niczeańskim oficerem
Picard
Użytkownik
#21 - Wysłana: 9 Cze 2006 16:42:50
Odpowiedz 
Pah Wraith

Nie wiem co myśleć o pilocie gdyz zwyczajnie go nie widziałem, natomiast reszta jest cóż, różna i podłużna... Osobiście mimo wielu dziwnych wątków uważam ten serial za bardziej udany niz ,,Ucieczka w kosmos"- wybaczcie ale nie napisze oryginalnego tytułu gdyz zwyczajnie nie uczynię tego poprawnie. Nie wiem co ludzie widzą w tej ostatniej produkcji, dziwnej, ni to baśniowej ni fantastyczno-naukowej z dziwnymi wątkami i dowcipami o bardzo niewybrednym podłożu. A co do głównego pytania tego wątku: nie nie uważam, iż Andromede należało by omawiać w tym serwisie. To nie Trek, a skoro nim nie jest...
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 9 Cze 2006 21:35:12 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard mój ulubiony Kapitanie

Napisałem ongiś

Roddenberry planował to co znamy jako "Andromeda" jako przyszłościową formę "ST" (lubił takie skoki TOE i TNG też dzieli spory odstęp)

Nie stało się tak z powdu sporów jego spadkobierców z Paramountem, i stąd mój apel, a raczej pytanie. Tak prywatnie z tym serialem nie przepadam (choć od ENTka chyba ociupinę lepszy), po prostu Gene R. sam chciał by było to Trekiem. Właśnie przez wzgląd na wolę Roddnenberry'ego, a nie osobistą sympatię do tej chały byłbym szczęśliwy, gdyby Kai zamieścił streszczenie "Andromedy" wraz ze streszczeniami poszczególnych serii ST (powiedzmy sobie traktując tę nieszczęsną "Andzię" jak półkanon na kształt TAS czy ENT). I w tej sprawie jestem nieugięty, choć nie każdy musi się ze mną zgadzać...

Napisałem też

Zresztą na zachodnich Trekowych serwisach "Andromedę" przeważnie "upychają" na zasadzie niby to nie "Trek", ale wicie, rozumcie...

Co i Kai'owi daję pod rozwagę (acz zrobi jak zechce)...
Jo_anka
Użytkownik
#23 - Wysłana: 11 Cze 2006 20:09:18
Odpowiedz 
"Tak prywatnie z tym serialem nie przepadam (choc od ENTka chyba ociupine lepszy)"....

Co za herezje tu wypisujesz Q _ !.....

Choc z jednym sie moge zgodzic Andromeda, (tak jaki Entek) miala potencjal, ktory w 100% zostal zmarnowany!...
Dowodem tego potencjalu byla garsc dobrych lub b. dobrych odcinkow np.: Under the Night; An Affirming Flame; Double Helix; Angel Dark, Demon Bright (z 1 sezonu); The Knight, Death, and the Devil; Immaculate Perception (z 2 sezonu) i The Unconquerable Man (z 3 sezonu) oraz A Symmetry Of Imperfection (z 4 sezonu).

Niestety serial od poczatku byl obarczony "grzechem pierworodnym" - zmarnowaniem potencjalnie b. interesujacej (zwlaszcza w swietle -The Unconquerable Man) postaci Gaherisa Rhade'go - rozczarowanego soba i wspolbracmi Nieztschean'iana Ale nie, Gaheris zostal utrupiony, a do serialu wprowadzono nudnego miesniaka - neurotyka Telemacha!

Pozatym serialowe zagrozenie, ta cala "Abyss", z zupelnie nieprzekonywujacymi Magogami, to pomysl jakby z innego mojego "faworyta" SF - Event Horizont.
Jednym slowem Szatan nie lubi Federacji!...

Po odejsciu w polowie 2 sezonu Roberta Hewitt'a Wolfe'a Andromeda zaczela sie szybko staczac... Pojawily sie takie cuda jak 'andromedowa noc zywych trupow' - Dance of the Mayflies lub absolutne dno - "Trusting The Gordian Maze ", nie wspominajac o calym 5 sezonie.
Ja chyba mam sklonnosci masochistyczne, bo obejzalam go w calosci, tylko po to aby sie wsciekac, ze TAKI SERIAL MIAL 5 SEZON, a Entek NIE! [Zreszta dla mnie to Andromeda jest przykladem dna o korzeniach Roddenberry'owskich, a nie Entek. Fanowie ST - "ortodoksi kanonu", ci co wieszaja psy na Entku, powinni obejrzec wszystkie 5 sezonow Andzi - po takim maratonie kazdy burak ST uznaja za szczyt inwencji scenarzysty!]

Zwlaszcza, ze Entek wygrzebal sie z zapasci 2 sezonu, by w 3 sezonie stac sie stabilnym, dobrym Trekiem, a w czwartym doloczyc do najlepszych.
Jo_anka
Użytkownik
#24 - Wysłana: 11 Cze 2006 20:22:35
Odpowiedz 
Sorry, mialo byc dolaczyc, a nie doloczyc...
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 11 Cze 2006 20:51:45
Odpowiedz 
Jo_anka

Mimo to nadal nie wiem, czy uważasz, że opis Andromedy należało by zamieścić w tym serwisie wraz ze streszczeniami serii ST (o co apelowałem z podanych wyżej powodów), czy też nie...
Jo_anka
Użytkownik
#26 - Wysłana: 11 Cze 2006 21:14:13
Odpowiedz 
Czemu nie... Mozna go zamiescic, ostatecznie to serial post Roddenberry'owski... Pozatym Trek jest w hibernacji, a Andzie daje takie szerokie pole do wyzywania sie....
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 11 Cze 2006 21:19:10
Odpowiedz 
Jo_anka

Ha, he ja się w Tobie w końcu zakocham... Prawie zawsze mamy identyczne zdanie (poza kwestią ENTka np).
The_D
Użytkownik
#28 - Wysłana: 12 Cze 2006 00:14:04
Odpowiedz 
Ja w tym wszystkim widzę jeden poważny problem: skąd wziąć streszczenia odcinków.
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 12 Cze 2006 00:21:45
Odpowiedz 
The_D

Choćby z oficjalnej strony:

http://www.andromedatv.com/

(Rozumiem, że popierasz mój wniosek?)
Domko
Użytkownik
#30 - Wysłana: 12 Cze 2006 16:56:31 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Jak już pisałem Andromeda nie powinna się tu znaleźć, gdyż nie ma nic wspólnego z trekiem - ani obcych ras, ani postaci, ani technologii, itp., itd. Stąd NIE JEST ona trekiem, więc zdecydowanie nie pasuje na stronę, która ma w domenie startrek.
Co do recenzji książek i fanseriali ze świata Star Trek to z tym się zgadzam.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Czy "Andromedę" powinno się omawiać na tej stronie?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!