USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / USS Phoenix
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Jinn
Użytkownik
#1 - Wysłana: 20 Kwi 2006 23:00:05
Odpowiedz 
Kiedy można się spodziewać jakiejś aktualizacji na stronie?
I czy ten serwis będzie jeszcze prowadzony?
Anonim
Anonimowy
#2 - Wysłana: 21 Kwi 2006 09:43:12
Odpowiedz 
A co tu aktualizować?
W świecie Star Treka zapanował zastuj.....
szwagier
Użytkownik
#3 - Wysłana: 21 Kwi 2006 11:49:00
Odpowiedz 
Np. już dziś jest o czym pisać
Jinn
Użytkownik
#4 - Wysłana: 21 Kwi 2006 23:08:29
Odpowiedz 
Chyba sie poprostu nikomu niechce.
Pah Wraith
Użytkownik
#5 - Wysłana: 21 Kwi 2006 23:25:58
Odpowiedz 
Kai zasnął
Jinn
Użytkownik
#6 - Wysłana: 21 Kwi 2006 23:27:11
Odpowiedz 
To już drugi miesiąc. Ile można spać
Kai! Obudź się!!! Już wiosna
Arthanis
Użytkownik
#7 - Wysłana: 22 Kwi 2006 00:38:59
Odpowiedz 
Może by tak zaktualizować bazę danych okrętów? Brakuje tam sporo wpisów, zwłaszcza w rubryczce "uzbrojenie"...
Pah Wraith
Użytkownik
#8 - Wysłana: 22 Kwi 2006 01:23:28
Odpowiedz 
Onegdaj Waterhouse pracował nad nowymi bazami, ale zdaje sie projekt umarł...

Holender, teraz dostanę bana od Watehouse'a
waterhouse
Moderator
#9 - Wysłana: 22 Kwi 2006 01:34:56 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
owszem byłem chętny, ale wystąpiły problemy techniczne i czasowe (nie moje)

Wpis o klasie Akira nawet napisałem - cała baza miała być podzielona a la ditl na kanon, spekulacje i "półkanon".

a bana nie dostaniesz bo nie mam uprawnień
Arckthos
Użytkownik
#10 - Wysłana: 22 Kwi 2006 07:43:01
Odpowiedz 
Szkoda ze projekt umarl byloby znowu co czytac.

waterhouse a po co Ci uprawnienia - wystarczy miec plecy
cezary
Użytkownik
#11 - Wysłana: 22 Kwi 2006 15:58:12
Odpowiedz 
o ile sie orientuje, Kai musi lezec w jakiejs alkowie ciagle, bo przeciez jakby nie patrzec jest martwy... czy cos takiego
Kai
Admin
#12 - Wysłana: 23 Kwi 2006 12:23:08
Odpowiedz 
Tak to jest jak się ma na głowie rodzinę, pracę i sto tysięcy innych ważnych spraw Na razie czasu starcza mi tylko na utrzymanie tego serwisu na chodzie
Q
Anonimowy
#13 - Wysłana: 24 Kwi 2006 18:03:47
Odpowiedz 
A ja bym proponował dołączenie do opisu poszczególnych sezonów "Star Treka" serialu "Andromeda", wiem, że to nie ten sam świat, ale Roddenberry planował to co znamy jako "Andromeda" jako przyszłościową formę "ST" (lubił takie skoki TOE i TNG też dzieli spory odstęp), no i podobieństwa są wyraźne. Zresztą na zachodnich Trekowych serwisach "Andromedę" przeważnie "upychają" na zasadzie niby to nie "Trek", ale wicie, rozumcie...
ps. z postów powyżej widzę, że mogą być z tym także kłopoty... czasowe, niestety...
Arthanis
Użytkownik
#14 - Wysłana: 24 Kwi 2006 18:13:26
Odpowiedz 
Q:
A ja bym proponował dołączenie do opisu poszczególnych sezonów "Star Treka" serialu "Andromeda", wiem, że to nie ten sam świat, ale Roddenberry planował to co znamy jako "Andromeda" jako przyszłościową formę "ST" (lubił takie skoki TOE i TNG też dzieli spory odstęp), no i podobieństwa są wyraźne. Zresztą na zachodnich Trekowych serwisach "Andromedę" przeważnie "upychają" na zasadzie niby to nie "Trek", ale wicie, rozumcie...

A ja jestem temu przeciwny. Andromeda to inny serial, inne realia, inny wszechświat, inna historia i po prostu co innego. To że łaczy go ze Star Trekami osoba twórcy i mniej-więcej zbliżone założenia to moim zdaniem za mało by uznać Andromedę za coś bezpośrednio spowinowaconego z Trekiem.
Q
Anonimowy
#15 - Wysłana: 24 Kwi 2006 18:20:23
Odpowiedz 
Mimo wszystko uważam, że jest bardziej trekowa od "Enterprise'a" ale każdy ma prawo do swojej opinii... (a ostateczną decyzję i tak Kai podejmie )
Arthanis
Użytkownik
#16 - Wysłana: 24 Kwi 2006 18:25:39
Odpowiedz 
Jeśli ma być już jakaś aktualizcja, to nie możnaby zamienić znaków zapytania przy opisie statków na jakiś tekst? W końcu uzbrojenie większości jednostek nie jest aż taka tajemnicą...

Q:
To że coś jest "Trekowate" nie oznacza że jest Trekiem. Mnustwo obecnych filmów jest wzorowanych na jakiś innych dziełach sprzed lat, ale to nie czyni ich sequelami. Co do Enterprise'a: nie oglądałem żadnego odcinka, ale sądząc po opiniach, lepiej by go nie było Wprowadza niepotrzebny chaos do kanonu...
Jinn
Użytkownik
#17 - Wysłana: 24 Kwi 2006 20:01:26
Odpowiedz 
Q jeśli nie zauważyłeś to serwis o Star Treku a nie andromedzie. Nie zauwazyłam żeby startrek.com pisał o andromedzie.
Domko
Użytkownik
#18 - Wysłana: 24 Kwi 2006 20:07:26
Odpowiedz 
Enterprise, co by nie pisać, jest Star Trekiem, bo ma wspólne cechy (technologie, rasy, no i tytuł "Star Trek" od 3-ciego sezonu ). Dlatego jak najbardziej pisanie o nim tutaj jest na miejscu. Seriali Star Trek było 5, filmów 10 i opisywanie jakichś innych produkcji ponad tą statystykę nie pasuje do strony o Star Trek.
Jurgen
Moderator
#19 - Wysłana: 24 Kwi 2006 20:17:54
Odpowiedz 
Co do Enterprise'a: nie oglądałem żadnego odcinka, ale sądząc po opiniach, lepiej by go nie było

Masz rację, lepiej by go nie było.

Mimo wszystko uważam, że jest bardziej trekowa od "Enterprise'a" ale każdy ma prawo do swojej opinii...

Mi też wydaje się, że Andromeda jest bardziej trekowa od Entka, ale SeaQuest był jeszcze bardziej trekowy i dlatego jestem raczej przeciwny, żeby dołączyć Andromedę.
Delta
Użytkownik
#20 - Wysłana: 24 Kwi 2006 21:21:52 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Masz rację, lepiej by go nie było

A najlepiej, żeby od początku był taki, jaki był w czwartym sezonie. Szkoda, "Enterprise" to zmarnowana okazja na świetny serial. Czwarty sezon udowadniał, że przy odrobinie wysiłku można zrobić bardzo dobry prequel.
A swoją drogą dobrze by było, gdyby następny film kinowy stworzył Many Coto, który był współtwórcą scenariuszy do 4 sezonu Entka.

Co do Andromedy, to ona w sumie nie ma wiele wspólnego z ST. poza Roddenberrym, którego był co najwyżej pomysł na serial, bo reszty nie zdążył zrobić. Nazwisko Roddenberry'ego miało raczej przyciągnąc widzów. Stąd chyba nie ma sensu dołączać do serwisu Andromedy, bo to serwis tylko o Treku a nie ogólnie o wszystkich serialach S-F.
Q
Anonimowy
#21 - Wysłana: 25 Kwi 2006 13:40:21
Odpowiedz 
Prywatnie uważam Andromedę za dno, ale:
1. Roddenberry tworzył ją właśnie jako kolejną serię Treka, tylko z powodów formalnych nakręcono ją "obok" (wszędzie o tym piszą).
2.TAS powstał poza Paramountem, a większość filmów powiązanych z TOE w Paramouncie ale bez udziału Gene'a (kłócili się), więc może je też pominąć?

Arthanis: popieram co do opisów statków.

Jurgen: Co do SeaQuesta zgadzam się, ale dobra była tylko pierwsza seria, drugiej "lepiej żeby nie było" . Mimo to nie apeluję o jego omawiane (patrz punkt 1)
Q
Anonimowy
#22 - Wysłana: 25 Kwi 2006 13:57:16
Odpowiedz 
Zresztę sprawdźcie wyniki ankiety co ludziska wolą w polskiej TV obejrzeć i A. znacznie wyprzedza ENTka, choć na przykład ja na nią nie głosowałem
Q
Anonimowy
#23 - Wysłana: 25 Kwi 2006 19:12:28
Odpowiedz 
Jinn:

Startrek.com to oficjalna strona Paramountu, "Andromedy" Paramount NIE PRODUKUJE (o czym pisałem), i dlatego nie ma jej na tej stronie, dlatego też w swym OSTATECZNYM kształcie "Andromeda" nie jest "Star Trekiem" (o czym także pisałem).
Arthanis
Użytkownik
#24 - Wysłana: 25 Kwi 2006 21:42:24
Odpowiedz 
Q:
Prywatnie uważam Andromedę za dno

To ja już nie rozumiem - po co tak zawzięcie walczysz o przepchnięcie tak kontrowersyjnego pomysłu skoro nawet nie lubisz tego serialu? Jakieś poczucie misji, czy co?
Domko
Użytkownik
#25 - Wysłana: 25 Kwi 2006 21:54:18
Odpowiedz 
Przecież Andromeda to odrębny serial - ani tych samych ras, ani postaci. Seriale, które są opisane na tej stronie, łączą właśnie niektóre z tych cech, a co więcej - podtytuł "star trek".
Q
Anonimowy
#26 - Wysłana: 30 Kwi 2006 14:48:36
Odpowiedz 
Kierowały mną trzy rzeczy:

1. Informacja, że sam Gene planował "Andromedę" jako ST, tylko spory spadkobierców z Paramountem na to nie pozwoliły

2. Chęć ożywienia forum, bo "usypiało"

3. Chęć zaistnienia w świadomosci forumowiczów...
Domko
Użytkownik
#27 - Wysłana: 30 Kwi 2006 15:04:56
Odpowiedz 
ad. 1. Nawet jeśli to nie są plotki, to nie jest to żaden powód, aby nazywać Andromedę kolejnym serialem Star Trek - powody podałem wyżej.

ad. 2. I po tym temacie znów uśnie.

ad. 3. Któż nie zna Q...
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 19 Cze 2006 02:06:03
Odpowiedz 
Znalezłem na innej stronie pół-reklamę Phoenixa:

http://www.lem.pl/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi?board=poli sh_cat;action=display;num=1114810212

Domko

(a w ogóle teraz nazywam się Q__)
Picard
Użytkownik
#29 - Wysłana: 19 Cze 2006 10:03:49
Odpowiedz 
,,jaki ze statków "Federacji" jest najsłabszy, w której to pewnie kiedyś aktywnie bym uczestniczył, rozbawiłem się niemal do łez"

Każdy lubi to co lubi, jeden zastanawia sie nad tym jaka druzyna w pilce nozenej jest najlepsza inny duma w ten sposb na temat fikcyjnych statkow kosmicznych. Nic w tym zlego, a podejrzewam, ze Lem moze nawet i Treka lubil ale zdaje sie, iz traktowal go jako komedie. Ciekaw jestem co napisal by na temat ,,Star Wars"?
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 19 Cze 2006 12:55:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ciekaw jestem co napisal by na temat ,,Star Wars"?

Pewnie jeszcze gorzej niż tolerancyjny Clarke, który na "Imperium kontratakuje" nie wytrzymywał ze smiechu... Lem tak samo bawił się na "Dniu Niepodległości" z pwodu wielkści statków oraz zbieżności systemów komputerowych dwu gatunków...
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / USS Phoenix

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!