USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Propozycja wprowadzenia moderacji
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Kai
Admin
#1 - Wysłana: 15 Sty 2006 20:54:06
Odpowiedz 
Proponuję na próbę przyznanie jakiejś osobie funkcji porządkowej. Osoba taka mogłaby jedynie usuwać z forum spam, zdublowane posty oraz posty typu handel i wymiana z działów innych niż "Targ Ferengi". Robiłaby więc mniej więcej to samo co ja, z tym że ja nie mam czasu czytać regularnie całego forum. Osoba taka nie mogłaby w żaden sposób ingerować w treść ani w formę dyskusji, a za wszelkie swoje działania odpowiadałaby przede mną jako administratorem serwisu. Musi to być osoba regularnie czytająca wiekszość wątków na forum, niekonfliktowa i odpowiedzialna. Najlepiej żeby jej wybór nie wzbudzał u nikogo negatywnych emocji. Chętnych proszę o zgłaszanie się na e-mail redakcji phoenix@startrek.pl. Jeśli się taka forma utrzymywania porządku nie sprawdzi to z niej zrezygnujemy.
Anonim
Anonimowy
#2 - Wysłana: 15 Sty 2006 22:30:35
Odpowiedz 
Kamikadze wystąp
szwagier
Użytkownik
#3 - Wysłana: 15 Sty 2006 22:49:00
Odpowiedz 
Widzę las rąk, chłopaki nie pchajcie się tak

Chętnie bym się zgłosił, gdybym miał czas i nie miał roboty przy swoich stronach.
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 15 Sty 2006 22:54:13
Odpowiedz 
Chętnie bym się zgłosił, gdybym nie występował w roli Lep-pera tego forum
The_D
Użytkownik
#5 - Wysłana: 15 Sty 2006 22:54:57 - Edytowany przez: The_D
Odpowiedz 
Może to nienajlepsze miejsce na takie uwagi, ale:
Przy okazji wypadałoby umieścić w widocznym miejscu regulamin, mówiący, że ogłoszenia (sprzedam/ kupię/ zamienię) powinny być..., że nie wolno spamować i że wypowiedzi nieprzestrzegające regulaminu będą usuwane. Żeby potem nie było pretensji "dlaczego ktoś skasował mój temat..."

P.S. Czy moderator będzie miał jakiś czaderski podpis pod nickiem? (Pytam z czystej ciekawości, bo nie spełniam pierwszego warunku
elbereth
Moderator
#6 - Wysłana: 15 Sty 2006 23:02:45
Odpowiedz 
po pierwsze to Kai zapowiedzial ze chetni na mail a nie tutaj ale skoro juz wszyscy pisza tu...

Musi to być osoba regularnie czytająca wiekszość wątków na forum, niekonfliktowa i odpowiedzialna.

na forum jestem codziennie i jestem odpowiedzialny ale pewnie niektórzy uznają ze do niekonfliktowych nie naleze...
Barusz
Użytkownik
#7 - Wysłana: 15 Sty 2006 23:44:06
Odpowiedz 
Szczerze pisząc, Kai, nie rozumiem o co chodzi z tym zgłaszaniem się na maila. IMHO kandydatury powinny być przedyskutowane, publicznie, by każdy miał choć szansę wypowiedzenia się na ich temat. Sam nie jestem sobie nawet w stanie wyobrazić osoby na tyle zadufanej, by napisać o sobie "jestem niekonfliktowy", czy "jestem odpowiedzialny" - to inni powinni chyba odlkryć w rozmówcach te cechy. Stąd - jak powyżej - myślę, że ewentualne zgłoszenia powinny być przedyskutowane publicznie.
WarLock II
Użytkownik
#8 - Wysłana: 15 Sty 2006 23:46:19
Odpowiedz 
na forum jestem codziennie i jestem odpowiedzialny ale pewnie niektórzy uznają ze do niekonfliktowych nie naleze...

Faktycznie "niektórzy" mogliby tak uznać, ale chyba liczy się opinia większości...
elbereth
Moderator
#9 - Wysłana: 15 Sty 2006 23:49:09
Odpowiedz 
wiec proponuje ustalic liste kandydatow i przedyskutować kandydatury ;]
WarLock II
Użytkownik
#10 - Wysłana: 16 Sty 2006 00:10:53
Odpowiedz 
wiec proponuje ustalic liste kandydatow i przedyskutować kandydatury ;]

Jak rozumiem Ty Elbereth jesteś pierwszym oficjalnym kandydatem??

Poza tym popieram propozycję Barusza, by kandydaci oprócz wysyłania maila do Kaia, zgłaszał się także w tym wątku, byśmy wiedzieli, kto jest chętny i mogli sprawę przedyskutować.
waterhouse
Moderator
#11 - Wysłana: 16 Sty 2006 00:25:22
Odpowiedz 
Zgłaszam swoją kandydaturę - od sierpnia jestem bezkonfliktowy
The_D
Użytkownik
#12 - Wysłana: 16 Sty 2006 01:08:35
Odpowiedz 
elbereth
po pierwsze to Kai zapowiedzial ze chetni na mail a nie tutaj ale skoro juz wszyscy pisza tu...
Może nie zauważyłeś, ale żadna kandydatura jeszcze nie padła (przynajmniej do czasu gdy pisałeś tą wypowiedź).

Barusz
Szczerze pisząc, Kai, nie rozumiem o co chodzi z tym zgłaszaniem się na maila. IMHO kandydatury powinny być przedyskutowane, publicznie, by każdy miał choć szansę wypowiedzenia się na ich temat.
Być może preselekcja przed upublicznieniem nie jest złym pomysłem.

Sam nie jestem sobie nawet w stanie wyobrazić osoby na tyle zadufanej, by napisać o sobie "jestem niekonfliktowy", czy "jestem odpowiedzialny" - to inni powinni chyba odlkryć w rozmówcach te cechy.
No cóż, ja osobiście uważam siebie za osobę bezkonfliktową i nie wstydzę się o tym pisać, choć oczywiście każdy ma prawo do własnej oceny.
elbereth
Moderator
#13 - Wysłana: 16 Sty 2006 14:46:51
Odpowiedz 
Może nie zauważyłeś, ale żadna kandydatura jeszcze nie padła (przynajmniej do czasu gdy pisałeś tą wypowiedź).

zauważyłem ale chyba nieco źle zinterpretowałeś moje słowa ;] (albo to ja sie źle wyraziłem) mialem na myśli że niby kandydatury maja byc na majla ale skoro wszyscy piszą tu (różne rzeczy nie tylko kandydatury) to ja też tu napisze ;]
Barusz
Użytkownik
#14 - Wysłana: 16 Sty 2006 15:05:52
Odpowiedz 
Dla porządku tylko napiszę, że rogbienie 'sprzątacza' z kogoś kto z jakiegoś powodu przeciwstawiał się sprzątaniu - w tym wypadku elberatha - jest imho bezsensowne.

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=1&topic=21 &page=2#4
elbereth
Moderator
#15 - Wysłana: 16 Sty 2006 16:45:17
Odpowiedz 
eh to smutne Barusz że w tak podły i żałosny sposób próbujesz mi mówiąc kolokwialnie "dosrać".
podobnie zresztą jak to było w przypadku gdy wyciągałeś posty Pah.
otóż dla informacji wszystkich post zlinkowany przez Barusza odnosi się do sytucji gdy chciano kablować na każde wydarzenie i każdego osobnika który zrobiłby cos nie tak Kaiowi. pomysł ten nadal uważam ze bez sensu i jestem przeciwny gdyż jak widzimy choćby po tym wątku Kai nie ma na takie rzeczy czasu.
i TEMU jestem przeciwny a nie sprzątaniu.
domyślam się że wiedziałeś o tym linkując ten post ale uznałeś że może ktoś da sie nabrać tak?
a Ty Barusz powoli zaczynasz zadawać ciosy poniżej pasa i takie wyciaganie zdan i postów z kontekstu bo nie każdy ma czas przeczytać cały topik i pamięta o co biega jest po prostu podłe. po raz kolejny udowadniasz kim naprawde jesteś. dla mnie jesteś ZEREM.
jesli nie podoba Ci sie moja kandydatura - masz prawo ale poprzyj to rzeczowymi, konkretnymi argumentami a nie takimi świństwami.
brak mi słów jak nisko upadasz...

Osobiście uważam że moja kanydatura jest dobra gdyż:
1. bywam czesto na forum
2. czytam wszystkie topiki
3. jestem odpowiedzialny nie robie sobie jaj z użytkowników
4. oszem czasem wdawałem sie w niepotrzebne dyskusje ale najczęściej albo po prostu stawałem w obronie porządku na forum i wdanie się w taką dyskusje było wyrazem mojej bezsilności kiedy to po prostu nie było możliwosci poprawy sytuacji i próbowałem słownie przemowic do rozsądku "mącicielom" bądź też byłem z premedytacją prowokowany do tych niepotrzebnych dyskusji.
5. jeśli to ma jakies znaczenie mam doświadczenie w byciu moderatorem i nikt na mnie nie narzekał
6. cenie sobie wolność słowa ale są pewne granice dobrego wychowania, których nie należy przekraczać.
7. moje posty są raczej pozbawione błędów ortograficznych choć myślę że poprawiania takich bledow moje obowiązki nie będą dotyczyć po ewentualnym wyborze.
Barusz
Użytkownik
#16 - Wysłana: 16 Sty 2006 16:53:21
Odpowiedz 
i TEMU jestem przeciwny a nie sprzątaniu.

Póki nie ma moderatora pozostaje nam liczyć na Kai'a. Powstaje więc pytanie: czy twoim zdaniem różni xsię sprzątanie od sprzątania?
Jurgen
Moderator
#17 - Wysłana: 16 Sty 2006 16:59:25
Odpowiedz 
Szczerze Barusz? W tym momencie nie rozumiem, o co Ci chodzi.
elbereth
Moderator
#18 - Wysłana: 16 Sty 2006 17:01:27
Odpowiedz 
otóż Barusz jak sprzątam to zależy mi na tym żeby był porządek a nie żeby pomachać miotłą i uznać "dobra zrobilem cos niech sie odczepią". to byla oczwiscie przenośnia.
nie rozumiesz ze system donosów nie spełnił by pokładanych w nim nadziei? Kai nie ma czasu co chwile wchodzic i sprzatać a pomiedzy jego wizytami panowalby chaos. dlatego własnie funkcja Moderatora który mógłby sprzątać w razie potrzeby kilka razy dziennie.
rozumiem że Twoja wizja sprzątania w domu to: "mamo mamo! chodź tu z odkurzaczem bo spadł papierek"? bo ja to sprzątam dość regularnie i robie to sam a nie wyręczam sie innymi.
dlatego jestem przeciwny wprowadzaniu pomyslów na "sprzątanie" które z góry skazane będą na porażke.
mam nadzieje że naświetliłem większości jak wygląda sytuacja i że Ty Barusz skonczysz mnie oczerniać i oskrażać bezpodstawnie.
Pah Wraith
Użytkownik
#19 - Wysłana: 16 Sty 2006 17:02:47
Odpowiedz 
Pragnę zauważyć, że do wypełniania zadań określonych przez Kai'a nie jest (IMHO) niezbędna kompetencja "niekonfliktowości". Usuwanie śmieci autorstwa przypadkowych anonimów czy różnych dinotreków (z kropką czy bez) oraz przesuwanie postów "sprzedam/kupię/zamienię" nie wymaga wcale wchodzenia w interakcje z ich autorami. Nie ma tu mowy o istnienu jakichkolwiek konfliktów. Po co więc robić wokół tego zamieszanie?
A negatywne emocje można sobie schować do kieszeni, jak się nie podoba, to można samemu startować na stanowisko...
Kai
Admin
#20 - Wysłana: 16 Sty 2006 19:05:38
Odpowiedz 
Szczerze pisząc, Kai, nie rozumiem o co chodzi z tym zgłaszaniem się na maila. IMHO kandydatury powinny być przedyskutowane, publicznie, by każdy miał choć szansę wypowiedzenia się na ich temat.

Będą oczywiście Za pare dni poinformuję, które osoby się zgłosiły i spróbujemy wspólnie na forum wybrać jedną z nich w dyskusji. Lub też nie wybrać Bo jeśli się okaże, że wszystkie kandydatury będą budziły kontrowersje to pomysł moderacji upadnie jeszcze przed startem
Kai
Admin
#21 - Wysłana: 16 Sty 2006 19:08:25
Odpowiedz 
Pragnę zauważyć, że do wypełniania zadań określonych przez Kai'a nie jest (IMHO) niezbędna kompetencja "niekonfliktowości".

Moderator czegokolwiek powinien być z natury niekonfliktowy Jak będzie konfliktowy to prędzej czy później nadużyje swoich uprawnień
cezary
Użytkownik
#22 - Wysłana: 16 Sty 2006 21:05:02
Odpowiedz 
chcialbym przypomniec o edycji postow i nie pisaniu jednego pod drugim, w szczegolnosci z 3 minutowa przerwa
Kai
Admin
#23 - Wysłana: 16 Sty 2006 23:10:38
Odpowiedz 
jak się nie czyta na bieżąco to tak wychodzi
Barusz
Użytkownik
#24 - Wysłana: 16 Sty 2006 23:23:53
Odpowiedz 
Szczerze Barusz? W tym momencie nie rozumiem, o co Ci chodzi.

Ale w którym poście?

otóż Barusz jak sprzątam to zależy mi na tym żeby był porządek a nie żeby pomachać miotłą i uznać "dobra zrobilem cos niech sie odczepią".

Ale z jakiegoś powodu byłeś przeciw sprzątaniu. Jeżeli trafiamy tu na kogoś kto 'śmieci' (np. używa brzytkich słów). To możemy ją zignorować, spróbować opieprzyć autora lub przyłączyć się do jego gry (parzt link - oczywiście, tak jak powyżej - dyskusja jest już ocenzurowana przez Kai'a). IMO ten kto się przyłącza nie może być moderatorem. Tyle.

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=2&topic=43 8&page=2#8

rozumiem że Twoja wizja sprzątania w domu to: "mamo mamo! chodź tu z odkurzaczem bo spadł papierek"? bo ja to sprzątam dość regularnie i robie to sam a nie wyręczam sie innymi.

A teraz chciałbyś się wyręczyć modem jak rozumiem?
elbereth
Moderator
#25 - Wysłana: 16 Sty 2006 23:38:50
Odpowiedz 
A teraz chciałbyś się wyręczyć modem jak rozumiem?

no to źle rozumiesz.
napisałem że w realu NIE wyręczam się innymi tak samo tutaj nie mam zamiaru się nikim wyręczać i o ile będę modem sam postaram się zaprowadzic i utrzymać tu porządek.

ten kto się przyłącza nie może być moderatorem

troche już posuwasz się za daleko w krucjacie przeciwko mnie ;]
niedługo całe forum przeczytasz od poczatku do konca byle by tylko znaleźć na mnie "haka". więc zapytam się: to wszystko na co Cie stać? a może po prostu konkretnego "haka" jak to nazwałem nie ma, co?
po za tym już Cie prosiłem byś posłużył się jakims rzeczowym argumentem jeśli nie chcesz mnie na Moda. nie masz takich ok wyszperaj kolejny post wyjety z konektstu. tyle ze caly czas swiadczysz o sobie.
to naprawde wygląda po prostu niepoważnie. jak dziecko próbujesz sobie przypomnieć każde choćby najmniejsze moje potknięcie. może racja, moze i nie powinienem był tak bagatelizować sprawy z Johnym ale mój post był ironiczny. oczywistym jest że potępiamy przeklinanie ale cóż mogłem zrobic? nakrzyczec na niego? co by to zmieniło? post jego by został a ja tylko straciłbym nerwy. teraz kiedy pojawi się moderator naturalnie że taki post po prostu zostanie usunięty. wtedy nie mielismy za wiele na swoją obronę. moglismy takie incydenty zamienic w żart. przykre tylko że żądza oczernienia mnie przysłoniła Ci ten fakt.

Ale z jakiegoś powodu byłeś przeciw sprzątaniu.

błąd. od samego poczatku jestem za sprzątaniem. ale w porządnej przemyślanej formie.

brzytkich

teraz taka szczera prośba: mógłbyś zacząc sprawdzać swoje posty choćby w Wordzie zanim je umiescisz na forum? troche to razi. nie żebym sie czepiał ale to już jest notoryczne.
WarLock II
Użytkownik
#26 - Wysłana: 17 Sty 2006 10:19:34
Odpowiedz 
@Barusz

Jak dla mnie to Ty obecnie po prostu stajesz na głowie żeby przedstawić Elberetha w jak najgorszym świetle, przeinaczając i koloryzując sytuacje (jak np. ta z Johnym), kiepsko Ci to wychodzi, więc proszę, daj sobie z tym spokój.
Pah Wraith
Użytkownik
#27 - Wysłana: 17 Sty 2006 16:52:50
Odpowiedz 
chcialbym przypomniec o edycji postow i nie pisaniu jednego pod drugim, w szczegolnosci z 3 minutowa przerwa

Czyżby ochotnik...?
cezary
Użytkownik
#28 - Wysłana: 17 Sty 2006 23:50:31
Odpowiedz 
oddaje swoj glos Jedynemu Prawdziwemu Namiestnikowi eMPIRu

a swoja droga ladnie sie przestrachalem jak wlazlem na forum dzien po zwroceniu uwagi Kai'owi, bo zauwazylem ze nie jestem zalogowany, co sie raczej nie zdaza bo nigdy nie klikam na logout, wiec myslalem ze "cezary juz tutaj nie mieszka",, ale na szczescie okazalo sie to tylko bledem/wygasnieciem cookisa
John Belushi
Użytkownik
#29 - Wysłana: 20 Sty 2006 07:35:43
Odpowiedz 
no cóż forum wreszcie dorosło do modka
super.

PS. przypomnę tylko że kilkakrotnie o tym mówiłem

jeśli chodzi o kandydatury to jasne że żadna nie będzie nieskazitelna ale modków może być 2 albo 3. byle tylko z głową
John Belushi
Użytkownik
#30 - Wysłana: 20 Sty 2006 07:37:26
Odpowiedz 
a jeśli ktoś chce sobie popatrzeć na moje forum to zapraszam na
www.forum.ladypank.pl

niestety trzeba się zalogować.
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Propozycja wprowadzenia moderacji

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!