USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / "Co myślimy o..."
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
Autor Wiadomość
Spohkh
Użytkownik
#271 - Wysłana: 3 Maj 2008 18:58:55
Merytorycznej dyyskusji, nie zachowań a'la primadonna.

A czy mówiCi coś termin "godność osobista"? Nie ma to nic wspólnego z zachowaniem "a la primadonna". Eviva ani nie uważała się nigdy za primadonnę na tym forum, ani tez nie obrażała się na nikogo za nic. Najwyżej odpowiadała żartem na żart lub usiłowała też w żarty obrócić sytuację, w której ktoś usiłował ją obrazić. Teraz po prostu nastąpiło przegięcie i dlatego się wściekłem (może nawet będę musiał wziąć serię bolesnych zastrzyków). Zaznacvzam, że tak samo zareagowałbym (może nieco spokojniej, ale tak samo) gdybv celem ataku był na przykład Darnok lub Maris.
Co zas do narzekania, że zwalili się nowi... Ja tez jestem nowy. Cóż to, czyżby "starzy forumowicze" zaczęli uważać się za rodzaj elitarnego klubu, do którego trzeba mieć czterech wprowadzających i minimum dwa lata stażu kandydackiego? Oni tez byli kiedyś nowi. Przypomina to narzekania staruszków na tę nieznośną młodzież, przy ignorowaniu faktu, że sami kiedyś rozrabiali i szumieli.
Jurgen
Moderator
#272 - Wysłana: 3 Maj 2008 19:09:36
Na naszym forum nie wszystkie offtopy były szkodliwe - często wzbogacały dyskusję!

Oczywiście, że nie. Pisałem o tym, ale jakoś umknęło w ferworze walki. Nadal jednek uważam, że jak OT się pojawi, to należałoby osobny temat dla niego założyć...
Spohkh
Użytkownik
#273 - Wysłana: 3 Maj 2008 19:13:56
Jurgen
A to akurat głupie nie jest. Należy założyć. Ja nawet zaraz jakiś założę i nie daj wolkańscy panteistyczni bogowie, jaki on będzie.
Q__
Moderator
#274 - Wysłana: 3 Maj 2008 20:29:48
Spohkh

Przypomina to narzekania staruszków na tę nieznośną młodzież, przy ignorowaniu faktu, że sami kiedyś rozrabiali i szumieli.

Zgoda. I przeecież nikt nikogo z Forum nie wyrzuca, tylko najwyżej sugeruje czasem by szumieć trochę mniej uciążliwie dla otoczenia.
Spohkh
Użytkownik
#275 - Wysłana: 3 Maj 2008 20:33:18
I przeecież nikt nikogo z Forum nie wyrzuca

Można za to uderzyć czołem w posadzkę...
Jurgen
Moderator
#276 - Wysłana: 3 Maj 2008 20:39:38 - Edytowany przez: Jurgen
O Wielki Kaiu! - uderzenie czołem w poszadzkę - I Jego Słudzy Q i Pah Wraith! - kolejne - I Wykonawcy Woli Jego: Waterhouse i Elbereth! - i jeszcze jedno.

Q__
Moderator
#277 - Wysłana: 3 Maj 2008 21:01:26
Jurgen

Wiesz, od lat na to czekałem i wiedziałem, że w końcu się doczekam
Delta
Użytkownik
#278 - Wysłana: 3 Maj 2008 21:28:53
Jurgen
O Wielki Kaiu! - uderzenie czołem w poszadzkę - I Jego Słudzy Q i Pah Wraith! - kolejne - I Wykonawcy Woli Jego: Waterhouse i Elbereth! - i jeszcze jedno.

Q__

I nie w posadzkę, tylko w pokład (hm, pokład dziękczynny? ).
Eviva
Użytkownik
#279 - Wysłana: 3 Maj 2008 21:32:31
Gdy przed szejkiem upadasz na twarz
Czołem bij, a uważaj no nos.
Bowiem nos tylko jeden masz
Szejków tylu, ilu da ci los.

Śpiewałam to w ostatniej klasie liceum. Bo ze, jak dawno i ani myślałam, że znajde sobie jakiegoś szejka do bicia czołem...
I już z góry przepraszam za to, że się wogóle odezwałam.
Q__
Moderator
#280 - Wysłana: 3 Maj 2008 21:36:46
Eviva

I już z góry przepraszam za to, że się wogóle odezwałam.

Pod nickiem Spohkh też?
Eviva
Użytkownik
#281 - Wysłana: 3 Maj 2008 21:49:12
Q__
Zajrzyj do drugiego topicu - wyjasniłam tam kwestię. Do tej pory tego nie robiłam, bo chłopak mnie o to prosił. Jednak zbyt namieszał, żebym dalej sprawę ciągnęła. Komputer jest u nas w pracy i w wolnych chwilach na dyżurze z niego oboje korzystamy. Czasem też z drugiego, w rejestracji. Wszystko wyjasnione? Och, jeśli to też zabronione, to przepraszam, że zyję.
Jurgen
Moderator
#282 - Wysłana: 3 Maj 2008 22:09:11

Od lat??? Nie piszemy tak długo na tym forum. W każdym razie cała przyjemność po mojej stronie.
Q__
Moderator
#283 - Wysłana: 3 Maj 2008 22:14:23
Jurgen

Od lat??? Nie piszemy tak długo na tym forum

Megalomanem byłem od kołyski .
Eviva
Użytkownik
#284 - Wysłana: 3 Maj 2008 22:15:50
Megalomanem byłem od kołyski
No to poczekaj do końca października. zaspokoje Twą megalomanię.
PS:
Osamotniony nie jesteś.
Jurgen
Moderator
#285 - Wysłana: 3 Maj 2008 22:17:44
Megalomanem byłem od kołyski

Ethno
Użytkownik
#286 - Wysłana: 3 Maj 2008 23:48:22
Eviva

Komputer jest u nas w pracy i w wolnych chwilach na dyżurze z niego oboje korzystamy.

Hmmm... wiesz dlaczego zostało to sprawdzone, tylko i wyłącznie dlatego, że "piszecie" tak samo - zwróciło to naszą uwagę(chyba że bliźniaki)
Q__
Moderator
#287 - Wysłana: 4 Maj 2008 01:09:11 - Edytowany przez: Q__
Ethno

zwróciło to naszą uwagę(

Trochę przesadzasz ze strojeniem się w szatki admina/moderatora.

To też mi sie nie podoba.

Ty ani nie zakładałeś, ani nie sprawdzałeś (bo i nie masz jak),
Jo_anka
Użytkownik
#288 - Wysłana: 4 Maj 2008 01:37:39 - Edytowany przez: Jo_anka
Co do 'zbliżonego', 'ujednoliconego stylu' - zachowałabym najdalej posuniętą ostrożność!!! Nie jeden źródłoznawca, literaturoznawca, bądź krytyk literacki na tym się przejechał!...
Madame Picard
Moderator
#289 - Wysłana: 4 Maj 2008 08:35:51
Och, nie ma człowieka przez parę dni, wraca i zastaje tu takę awanturę... Ponieważ wszystko, co powinno (a także niestety to, co nie powinno) zostać powiedziane, już zostało powiedziane, pozwolę sobie tylko na kilka wniosków racjonalizatorskich :
1. Proponuję zamknąć ten topik, bo prowadzi on do takich sądów polowych, jak powyżej: ktoś kogoś oskarża, ktoś inny broni. Wszelkie uwagi natury personalnej proponuję przenieść na stopę prywatną, ew. zgłaszać swoje wątpliwości moderatorom, również prywatnie; stosowne maile i numery GG znajdują się w ich opisach.
2. Jak powiedział - no właśnie nie pamiętam kto - naprawianie świata należy zacząć od starannego wyczyszczenia swoich własnych butów. Naprawianie forum również. Jak ktoś chce podwyższyć poziom kulturalny i merytoryczny forum, niech zacznie od swoich postów.
3. Nie sądzę, żeby nasze forum potrzebowało skodyfikowania regulaminu; moim zdaniem wystarczy stosowanie powszechnie przyjętych norm dobrego wychowania. Czy naprawdę trzeba na wstępie napisać: nie należy obrażać innych dyskutantów? Nie jest to oczywiste?
4. Błagam: skończcie z wyciąganiem podziału na "starych" i "nowych" użytkowników. Za każdym razem robi mi się przykro, jak to czytam. Wnioskowanie, że stary użytkownik to ostoja norm wszelakich, a nowy użytkownik to niezbyt lotny potencjalny szkodnik jest ehm, nielogiczne i - jak wspomniałam - przykre dla takich nowych jak ja. Poza tym przypuszczenie, że wielu "starych" odeszło tylko dlatego, że przeczytało moje wynurzenia o klacie Kirka albo któryś z postów Evivy jest doprawdy absurdalne.
5. Nie zmieniajcie polityki odnośnie OT. OT to naturalna skłonność ludzkiej rozmowy; tępienie OT na forach wydaje mi się sztuczne. Poza tym - ktoś OT zaczyna, ale ktoś innych go kontynuuje; może zatem taka jest w nas potrzeba? A jeśli zechcemy wrócić do przerwanego wątku, to nikt nam nie broni, prawda? OT nie zawsze muszą być też jałowe: wystarczy wspomnieć OT religijny w wątku o TOS-ie.
Jurgen
Moderator
#290 - Wysłana: 4 Maj 2008 08:36:37
Wiecie, o czym świadczy ten przypadek? Że jezeli nie regulamin, to przynajmniej jakiś krótki FAQ by się przydał. Bo założyliśmy (pomijając już kwestię pisania spod jednego IP), że każdy pojawiający się na forum, będzie wiedział, jak się na nim zachować. Owszem, takie rzeczy jak pisanie w temacie czy zakaz posiadania dwóch nicków na jednym forum (co najczęścij sprawdza się właśnie poprzez adres IP) to, jezeli mozna to tak okreslić - pewien kanon na forach internetowych. Ale, jak widać, sprawa nie jest tak oczywista.
waterhouse
Moderator
#291 - Wysłana: 4 Maj 2008 13:38:30 - Edytowany przez: waterhouse
Madame Picard

Temat nie zostanie zamknięty - im większa transparencja tym lepiej :]

Jurgen

No ale ignorantia iuris nocet

W przypadku "prawa" zwyczajowego, źródłem poznania tego prawa są wyroki sądów czyli...rozstrzygnięcia stosowane przez Moderatorów na tym forum, z którymi każdy może się zapoznać, czytając stosowne wątki :]
Spohkh
Użytkownik
#292 - Wysłana: 4 Maj 2008 14:19:05
Jurgen

No ale ignorantia iuris nocet

Jesteś prawnikiem? Będzie się kogo poradzić.

każdy może się zapoznać, czytając stosowne wątki
Nie miałem pojęcia, że istnieją. Jest ich tyle, że szukając konkretnego można dostac oczopląsu. Powinny być zebrane osobno, pod adresem dostępnym na pierwszej stronie.
Jo_anka
Użytkownik
#293 - Wysłana: 4 Maj 2008 14:33:38 - Edytowany przez: Jo_anka
Szczerze powiedziawszy po raz pierwszy jestem bardzo rozczarowana Forum i Forumowiczami. Co wiecej chodzi o "starych" Forumowiczów! Tym razem zabrakło dowcipu i finezji w rozwiązywaniu problemu, a wiele osób potrafiło tylko grzmieć 'ex-cathedra' i 'prężyć' swoje... ego!

Proszę dorzućcie troche więcej pogodnych emoticonów póki jeszcze możecie (chyba że modziowie i admistratorzy mogą je wprowadzić po upływie limitu 24-godzinnego!), inaczej Wasze posty z ostatnich dni będą zalegać jak te 'zakalce', po wieki, wieków w archiwach Forum - przykra pamiątka i nieco wstydliwa, bo po czymś brzydkim......
waterhouse
Moderator
#294 - Wysłana: 4 Maj 2008 14:41:27
Spohkh
Jesteś prawnikiem?

Studiuje prawo.

Nie miałem pojęcia, że istnieją.

Patrz wyżej.

----

No dobra...postaram się wyjść naprzeciw prośbom i skonstruować FAQ (nie regulamin). Myśle że dziś jeszcze coś zamieszcze...
Madame Picard
Moderator
#295 - Wysłana: 4 Maj 2008 15:44:35
Jurgen
jezeli nie regulamin, to przynajmniej jakiś krótki FAQ by się przydał.
Masz rację - w odniesieniu do tych bardziej technicznych kwestii. Nie muszą one być oczywiste i przyda się poradnik.

waterhouse
Temat nie zostanie zamknięty - im większa transparencja tym lepiej :]
Mógłbyś to rozwinąć? Bo jednak nie rozumiem, jakie korzyści mamy wynieść z tego, że ktoś obwieści nam co jakiś czas: A X robi błędy! A Y dłubie w nosie! A Z jest gupi i ma fszy na pempku! Tak jakby nie można było zwrócić uwagi bezpośrednio tym osobom w stosowny sposób i w stosownym miejscu...
waterhouse
Moderator
#296 - Wysłana: 4 Maj 2008 15:47:55
Madame Picard

Mógłbyś to rozwinąć? Bo jednak nie rozumiem, jakie korzyści mamy wynieść z tego, że ktoś obwieści nam co jakiś czas: A X robi błędy! A Y dłubie w nosie! A Z jest gupi i ma fszy na pempku! Tak jakby nie można było zwrócić uwagi bezpośrednio tym osobom w stosowny sposób i w stosownym miejscu...

Moim zdaniem wszystko jest kwestią formy tego zwrócenia uwagi.

Czasami tego typu dyskusje odświeżają - paradoksalnie - atmosferę i zwracają uwagę na problemy, które wcześniej nie były zauważane.

A zamykanie całości tego typu rozmów w kanałach "prywatnych" może prowadzić do wrażenie, że tworzą się koterie, spiski itd.
Q__
Moderator
#297 - Wysłana: 4 Maj 2008 17:38:46 - Edytowany przez: Q__
waterhouse

Czasami tego typu dyskusje odświeżają - paradoksalnie - atmosferę i zwracają uwagę na problemy, które wcześniej nie były zauważane.

Też tak uważam i sądzę, że ta dyskusja (choć przybrała miejscami przesadne formy) była jednak potrzebna dla oczyszczenia atmosfery i wyjaśnienia wątpliwości.

Nie była - niestety - przyjemna, ale jest zjawiskiem normalnego "docierania się" forumowej społeczności.
Darnok
Użytkownik
#298 - Wysłana: 4 Maj 2008 18:05:15
Nie była - niestety - przyjemna, ale jest zjawiskiem normalnego "docierania się" forumowej społeczności.

Tu się nie zgodzę. Ludzie na poziomie nie powinni się "docierać" tylko tolerować się nawzajem. Czy ta kłótnia coś zmieniła? nic, dlatego była zbyteczna.
Q__
Moderator
#299 - Wysłana: 4 Maj 2008 18:19:57
Darnok

Czy ta kłótnia coś zmieniła? nic

O tym, czy nic nie zmieniła, okaże się za kilka dni...
The_D
Użytkownik
#300 - Wysłana: 4 Maj 2008 20:08:19
Myślę, że stworzenie regulaminu forum nie przejdzie. Z jednej prostej przyczyny - nie będzie komu go zatwierdzić. IMHO jedyną osobą mającą moralne prawo do zrobienia czegoś takiego mógłby być Kai, który zdaje się kiedyś napisał, że nie widzi potrzeby tworzenia regulaminu.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / "Co myślimy o..."

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!