USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Dyskusja w sprawie moderatora
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  23  24  25  26  27  »» 
Autor Wiadomość
Anonim
Anonimowy
#61 - Wysłana: 12 Wrz 2005 12:32:17
Odpowiedz 
proponuje poczekać na oficjalne stanowisko w tej sprawie samego Kaia, a później zastanawiać się nad trybem wyboru moderatora

Przypomina mi się taki stary kawał:
Jak w kołchozie była do zebrania pszenica, żyto i owies i nadchodziła wielka nawałnica, to co się najpierw zbierało?

Odp. Najpierw zbierało się plenarne zebranie członków partii!!!

Jak będziemy tak czekać, aż ktoś wyda oficjalne stanowisko a potem będziemy się zastanawiać na trybem wyboru, to gwarantuję, że do niczego nie dojdzie.
Swoją propozycję kierowałem do osób gotowych działać... Wizjonerów, rewolucjonistów, szaleńców wszelkiej maści i wiary!
Pah Wraith
Użytkownik
#62 - Wysłana: 12 Wrz 2005 13:44:54
Odpowiedz 
Masz rację. Trzeba pressing stosować. Górnicy tego dowiedli
Kai
Admin
#63 - Wysłana: 12 Wrz 2005 14:14:40
Odpowiedz 
Kai, czy w ankietach można głosować po kilka razy z jednego IP?

Zawsze można głosować po kilka razy jak się ktoś uprze ;] Ankieta w każdym razie na pewno nie jest głównym argumentem w tym temacie.
Anonim
Anonimowy
#64 - Wysłana: 12 Wrz 2005 14:27:53
Odpowiedz 
Ankieta w każdym razie na pewno nie jest głównym argumentem w tym temacie.

No dobra, to już jest jakieś stanowisko...
W takim razie co dla Ciebie Kai mogłoby być argumentem?
Czy jak byśmy znaleźli moderatora, to taka "moderacja z wyboru" jest możliwa?
Czy stosujesz zasadę "albo rybka, albo... akwarium" i albo moderujemy wszystko, albo nic?
waterhouse
Moderator
#65 - Wysłana: 12 Wrz 2005 14:36:10
Odpowiedz 
Jak będziemy tak czekać, aż ktoś wyda oficjalne stanowisko

ale być może ograniczenia miniBB or sth są takie że moderacja tutaj a la trek.pl będzie niemożliwa. Jedyną osobą z pełnia takiej wiedzy jest Kai, więc może okazać się że nasza dyskusja jest bezproduktywna...
Anonim
Anonimowy
#66 - Wysłana: 12 Wrz 2005 14:39:09
Odpowiedz 
Kai się odezwał, więc napisałem posta powyżej....
Gdyby się jednak nie odzywał, to uważam że nie powinniśmy czekać bezczynnie, tylko zaczać szukać moderatora.
W końcu jak się okaże, że z przyczyn technicznych moderacji nie da się w ogóle wprowadzić, to nic nikomu się nie stanie przez to, że próbowaliśmy znaleźć kandydata.
elbereth
Moderator
#67 - Wysłana: 12 Wrz 2005 14:54:54
Odpowiedz 
sytuacja szybko sie zmienia... (ankieta na głównej)
Kai
Admin
#68 - Wysłana: 12 Wrz 2005 15:05:26
Odpowiedz 
W takim razie co dla Ciebie Kai mogłoby być argumentem?
Czy jak byśmy znaleźli moderatora, to taka "moderacja z wyboru" jest możliwa?
Czy stosujesz zasadę "albo rybka, albo... akwarium" i albo moderujemy wszystko, albo nic?

Engine fenixowy (miniBB) ma wsparcie do moderacji. Na pewno konieczna będzie aktualizacja forum do najnowszej wersji ale to akurat i tak jest w planie. Nie wiem jakie możliwości moderacji mają inne fora bo nie używam. Nie wiem nawet czy moje rozumienie samej moderacji jest prawidłowe Dlatego na razie śledzę dyskusję. Moje osobiste zdanie jest takie, że moderacja ssie I jeśli zostanie wprowadzona jakaś jej forma to tylko tak, by żaden forumowicz nie miał odczucia ograniczonej swobody ani cenzury.
Anonim
Anonimowy
#69 - Wysłana: 12 Wrz 2005 15:14:06
Odpowiedz 
jeśli zostanie wprowadzona jakaś jej forma to tylko tak, by żaden forumowicz nie miał odczucia ograniczonej swobody ani cenzury.

Pięknie odpowiedziałeś! Ani śladu w tym konkretu, ale brzmi pięknie....
Kai na prezydenta!!!
waterhouse
Moderator
#70 - Wysłana: 12 Wrz 2005 15:18:16 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Dla mnie moderatora na tym forum powinien

a)kasować czy zamykać bzdurne/seryjnie zakładane wątki - vide te których temat składał się z jednego zdania

b)ingerować w dyskusje i przyznawać ostrzeżenia - "czerwone kartki" tylko za pośrednie lub bezpośrednie ataki osobiste - np. takie których świadkami jesteśmy od dawna (nawet w tym wątku).

I to w zasadzie tyle. OT nie są takie złe
Barusz
Użytkownik
#71 - Wysłana: 12 Wrz 2005 15:55:15
Odpowiedz 
sytuacja szybko sie zmienia... (ankieta na głównej)

Tuż po tym jak Kai ujawnił, że można głosować kilka razy. Na prawdę moglibyście mieć odrobinkę przyzwoitości, jak nie w stosunku do innych forumowiczów to do faktów.
Barusz
Użytkownik
#72 - Wysłana: 12 Wrz 2005 15:57:16
Odpowiedz 
Dobre pytanie. Ja słyszałem że zmienia się co 24 godziny. Zapytam kiedyś w Niebieskiej

IP można sobie sprawdziś chodźby na sajfaj.net.
Anonim
Anonimowy
#73 - Wysłana: 12 Wrz 2005 16:22:05
Odpowiedz 
może i Kai powiedzial ze da sie głosowac parokrotnie ale za nim to zrobil wyniki ankiety byly mniej wiecej takie jak w tej chwili ( =- 5 głosów)
januszek
Użytkownik
#74 - Wysłana: 12 Wrz 2005 18:47:14 - Edytowany przez: januszek
Odpowiedz 
Kai - ja się zgłaszam na moderatora Mój program moderowania: Będę moderował wszystkich, którzy domagają się moderowania - dzięki temu będziesz miał święty spokój, tylko musisz z automatu skargi na moderatora kierować do DEV/NULL

ps: Stawiam piwo przeciw mineralnej, ze jakich "chory z nienawisci" zwolennik moderacji podbil wyniki ankiety...
Barusz
Użytkownik
#75 - Wysłana: 12 Wrz 2005 18:56:44 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
może i Kai powiedzial ze da sie głosowac parokrotnie ale za nim to zrobil wyniki ankiety byly mniej wiecej takie jak w tej chwili ( =- 5 głosów)

Co? Rozwój wyników masz podany w tej dyskusji. Dziś rano było 35/55/10, teraz 50/43/06. Kolejny dowód, że zwolennicy moderacji z tego wątku nie umnieją nad sobą panować.
elbereth
Moderator
#76 - Wysłana: 13 Wrz 2005 09:49:06
Odpowiedz 
Tuż po tym jak Kai ujawnił, że można głosować kilka razy. Na prawdę moglibyście mieć odrobinkę przyzwoitości, jak nie w stosunku do innych forumowiczów to do faktów.

nie możesz tego wiedziec, a to co sie Tobie wydaje (jak juz pisalem) mało mnie obchodzi.
poza tym Kai napisał ze ankieta ma mniejsze znaczenie więc po co bysmy mieli to robic?
naprawde uważasz ze ktoś wczoraj cały dzien poświęcił na zmiane swojego ip w taki czy inny sposób tylko po to żeby zafałszować wyniki ankiety? naprawde uważasz ze nie mamy nic lepszego do roboty? szkoły, pracy, rodziny?
i skąd wiesz czy przeciwnicy moderatorstwa tego nie robią?
bezczelność.
panuj nad sobą. szczególnie w formułowaniu publicznie takich "teorii spiskowych" bo one juz nikogo nie bawią.
jak dziecko sie zachowujesz naprawde...dorosnąłbyś. troche dojżałości...
nie wiem czemu taka wazna jest ta ankieta skoro Kai powiedzial ze to nie o nią będzie oparta decyzja...
Barusz
Użytkownik
#77 - Wysłana: 13 Wrz 2005 12:07:05
Odpowiedz 
Czego "nie mogę wiedzieć"?
1) Że Kai ujawnił, że można głosować po kilka razy.
2) Że tuż po tym "sytuacja szybko się zmieniła" jak sam z jakiegoś powodu tu napisałeś.
3) Czy, że ci spośród dyskutantów z tego wątku którzy odpwiadają się za moderacją po wielokroć dowodzili na forum, że brak im przyzwoitości?

i skąd wiesz czy przeciwnicy moderatorstwa tego nie robią?

Ponieważ dopóki nie było wiadomo, że można głosować po kilka razy, ankieta rozwijała się normalnie (nie było "
szybko zmieniających się sytuacji").

BTW: W tutejszej petycji za moderacją jest 10 osób. W ankiecie teraz jest 60 głosów za. O czym to świadczy.
Barusz
Użytkownik
#78 - Wysłana: 13 Wrz 2005 12:21:15
Odpowiedz 
ktoś wczoraj cały dzien poświęcił na zmiane swojego ip w taki czy inny sposób tylko po to żeby zafałszować wyniki ankiety?

Na serio uważasz, że z tego, że Kai napisał, że by głosować kilka razy nie trzeba zmieniać IP wynika, że by głosować kilka razy trzeba zmieniać IP?
elbereth
Moderator
#79 - Wysłana: 13 Wrz 2005 12:43:00 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
Ponieważ dopóki nie było wiadomo, że można głosować po kilka razy, ankieta rozwijała się normalnie (nie było "
szybko zmieniających się sytuacji").

zabawny jesteś. bo na samym poczatku w ankiecie przeważały głosy na tak, dopiero potem na nie, i znowu na tak. wiec nie widze za bardzo związku.
tak sie składa ze po tym jak Kai powiedzial ze mozna glosowac wiele razy to przeciwnicy moderacji mogli zrobic to samo co jej zwolennicy (podobno zrobili) ale oczywiscie tego nie zauwazasz lub nie chcesz zauwazyc :]
BTW. przeciwników moderacji jest tutaj tylko kilku, a w ankiecie obecnie 53. o czymś to świadczy.

Czy, że ci spośród dyskutantów z tego wątku którzy odpwiadają się za moderacją po wielokroć dowodzili na forum, że brak im przyzwoitości?

lol
przytocze jeszcze raz cytacik:
wytykasz drzazgę w oku bliźniego a belki we własnym nie dostrzegasz
PS. chyba opowiadają się, a nie odpowiadają sie.

i edytuj posty na przyszlosc zamiast pisac dwoch pod rząd jesli nie chcesz zeby plakietka "nadwornego zaśmiecacza forum" przylgnęła do Ciebie na stałe.

i SKOŃCZ kolejny oftop.
WarLock II
Użytkownik
#80 - Wysłana: 13 Wrz 2005 13:35:50
Odpowiedz 
Zawsze można głosować po kilka razy jak się ktoś uprze ;]

To jest cytat Kai'a na temat ankiety. Ja w nim widzę wyraźną ironię. Zwracam uwagę na ten ";]" jakże niepozorny detal...

Na serio uważasz, że z tego, że Kai napisał, że by głosować kilka razy nie trzeba zmieniać IP wynika, że by głosować kilka razy trzeba zmieniać IP?

Nie trzeba być dyplomowanym informatykiem żeby wiedziez na jakiej zasadzie działają ankiety takie jak ta na startrek.pl, otóż można oddać jeden głos z jednego IP. Jeżeli ktoś ma łacze z dynamicznym przydziałem IP to może oddawać głos teoretycznie dowolną liczbę razy. Wszystko rozbija się własnie o zmianę owego IP tak jak napisał Elbereth.

Na tym zakończmy.
cezary
Użytkownik
#81 - Wysłana: 13 Wrz 2005 13:46:23
Odpowiedz 
tudziez pliki cookies w przegladarkach, ktore tez moga blokowac ponowne zaglosowanie.
Nie zapominajmy o osobach za NATem, ktore lacza sie z tego samego IP
Anonim
Anonimowy
#82 - Wysłana: 13 Wrz 2005 14:02:27
Odpowiedz 
I właśnie prowadząc takie dyskusje udowadniamy Kai'owi, że nie powinien traktować naszych propozycji na poważnie, bo jesteśmy tylko zgrają kłutników, którym bardziej zależy na obronieniu swojego stanowiska niż na osiągnięciu kompromisu, który według mnie byłby w tej sprawie całkiem realny.

No ale cóż: chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zwykle...
Powinniśmy skończyć z bawieniem się w Star Trek i zająć się polityką. Pasowalibyśmy jak ulał do tego towarzystwa...
Barusz
Użytkownik
#83 - Wysłana: 13 Wrz 2005 14:24:53
Odpowiedz 
zabawny jesteś. bo na samym poczatku w ankiecie przeważały głosy na tak, dopiero potem na nie, i znowu na tak. wiec nie widze za bardzo związku.

Bzdura. Jak autor ankiety wiem, że dopóki Kai nie zdradził, że można głosować po kilka razy głosów na nie było o połowę więcej niż na tak. O czy można przeczytać w starszych postach w tym wątku.

tak sie składa ze po tym jak Kai powiedzial ze mozna glosowac wiele razy to przeciwnicy moderacji mogli zrobic to samo co jej zwolennicy (podobno zrobili) ale oczywiscie tego nie zauwazasz lub nie chcesz zauwazyc :]

Nie zrobili, co można srprawdzić. Masz w tym wątku podane wcześniejsze dane nt. liczby głosów.

BTW. przeciwników moderacji jest tutaj tylko kilku,

A możesz podać nicki. Bo ja takowych tu nie zauważyłem (januszek jest jeden).

i edytuj posty na przyszlosc zamiast pisac dwoch pod rząd jesli nie chcesz zeby plakietka "nadwornego zaśmiecacza forum" przylgnęła do Ciebie na stałe.

Jak się edytuje, to nie można cytować (a przepisywać Twoich postów nie chciało mi się z oczywistych względów).

i SKOŃCZ kolejny oftop.

Analiza ankiety w sprawie moderacji nie jest oftopikiem w dyskusji o moderacji. Tradycyjnie apeluję, by mieć choć blade pojęcie o tym o czym się pisze.
Pah Wraith
Użytkownik
#84 - Wysłana: 13 Wrz 2005 16:11:21
Odpowiedz 
Jak się edytuje, to nie można cytować (a przepisywać Twoich postów nie chciało mi się z oczywistych względów).

Ctrl+c, ctrl+v - już cytacik będę miał.

Proponuję juz skończyć kruszyć kopie o coś co jest już bez znaczenia i na razie spokojnie poczekać.
elbereth
Moderator
#85 - Wysłana: 13 Wrz 2005 18:30:55 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
Bzdura.

przykro mi ale sie mylisz.
pierwszego dnia tej ankiety przeważały głosy na tak.(to nie jest napisane nigdzie w wątku ale tak było)
jako autor ankiety nie jesteś wszechwiedzący :]
smutne ale prawdziwe.

Tradycyjnie apeluję, by mieć choć blade pojęcie o tym o czym się pisze.
wytykasz drzazgę w oku bliźniego a belki we własnym nie dostrzegasz
Barusz 3 raz przytaczam Ci tą prawdę ale jakos nadal niczego sie nie nauczyłeś.
przykład?
Jak się edytuje, to nie można cytować jeden wielki lol dla Ciebie :] sory ale jeśli to byłby text n00ba ktory pierwszy raz ma klawiature w ręku to spox rozumiem, ale Ty? sorx ale troche to śmieszne.

Bo ja takowych tu nie zauważyłem (januszek jest jeden).
czy to tymbardziej Ci czegos to nie mówi...?

Analiza ankiety w sprawie moderacji nie jest oftopikiem
analiza - nie
teoria spisku za którą stoją "wredni, nieprzyzwoici, niemoralni" zwolennicy moderacji i związane z nią (notabene śmieszne) zarzuty - owszem.

więc apeluje po raz ostatni żebyś przestał sie ośmieszać swoimi teoriami i udowadnianiem na siłe swoich racji będąc w błędzie.
pozdr. tym samym kończe komentowac kolejną sprawę i wstyd mi że dałem sie sprowokować komus takiemu jak Ty.
apeluje żebys również odpuscił sobie. pozdr
AHM
Użytkownik
#86 - Wysłana: 13 Wrz 2005 22:15:27
Odpowiedz 
No tak, moim zdaniem choć mało się na tym forum wypowiadam, moderacja jest bardzo potrzebna na trek.pl sprawdza się dobrze, a sama świadomość moderatora, który może zmienić czy wykasować post, mobilizuje piszącego. Ponadto ukróciło by to otwartą walkę między co niektórymi użytkownikami, która w niektórych momentach jest naprawdę żenująca i nie prowadzi do niczego.
Barusz
Użytkownik
#87 - Wysłana: 13 Wrz 2005 22:16:49
Odpowiedz 
przykro mi ale sie mylisz.
pierwszego dnia tej ankiety przeważały głosy na tak.(to nie jest napisane nigdzie w wątku ale tak było)
jako autor ankiety nie jesteś wszechwiedzący :]
smutne ale prawdziwe.

Nieprawda. Właśnie jako autor śledziłem rozwój. Od początku przewaga "nie" była znaczna.

Bo ja takowych tu nie zauważyłem (januszek jest jeden).
czy to tymbardziej Ci czegos to nie mówi...?

Tyle, że nie powinno się mówić, że w tym wątku jest kilku przeciwników.

analiza - nie
teoria spisku za którą stoją "wredni, nieprzyzwoici, niemoralni" zwolennicy moderacji i związane z nią (notabene śmieszne) zarzuty - owszem.

Jaka teoria spisku? Stwierdzam co tu się działo w związku z ankietą. I nie jest to OT.
Picard
Użytkownik
#88 - Wysłana: 13 Wrz 2005 22:19:56
Odpowiedz 
Jak autor ankiety wiem, że dopóki Kai nie zdradził, że można głosować po kilka razy głosów na nie było o połowę więcej niż na tak

Jedyne co bym na trek.pl zmienił odnośnie możliwości ingerencji w serwis przez użytkowników to zablokował bym możliwość kilkukrotnego głosowania w ankietach. To przecież absurd , jak one mają być miarodajne skoro każdy może głosować parokrotnie ?!
Sparrow
Użytkownik
#89 - Wysłana: 13 Wrz 2005 22:21:32
Odpowiedz 
Nieprawda. Właśnie jako autor śledziłem rozwój. Od początku przewaga "nie" była znaczna.

Nieprawda. Weszłem na ankietę raz i widziałem równy rozkład głosów, a nie żadną przewagę "nie".
Barusz
Użytkownik
#90 - Wysłana: 13 Wrz 2005 22:26:59
Odpowiedz 
No to mamy różne wspomnienia. Układ z wczoraj ok. połódnia masz w tym topiku 28 - 43. Tuż przed tym jak Kai zdradził że można głosować po kilka razy. Teraz ankieta jest już nic nie warta, bo jest w niej 136 głosów w trzy dni (poprzednia w ponad miesiąc zebrała 175).
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  23  24  25  26  27  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Dyskusja w sprawie moderatora

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!