USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Dyskusja w sprawie moderatora
 Strona:  ««  1  2  ...  17  18  19  20  21  ...  26  27  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#541 - Wysłana: 28 Kwi 2010 18:28:36
Odpowiedz 
Q__:
1. Doceniam.

Nie musisz. Naprawdę tak sądzę. Kanna ma wszystkie potrzebne cechy. Co nie znaczy, że nie doceniam Jurgena czy Sh1eldeRa.
Q__
Moderator
#542 - Wysłana: 28 Kwi 2010 18:36:00
Odpowiedz 
Madame Picard

Madame Picard:
Bo po tym Twoim tekście to można nabrać podejrzeć, że uwikłałam się w co najmniej romulański spisek

Wybacz, polityczne nawyki z człowieka wyłażą...
Jurgen
Moderator
#543 - Wysłana: 28 Kwi 2010 19:13:03
Odpowiedz 
Q__

Q__:
Któreś z Was byłoby zainteresowane?

Moderator w sensie "kasowacz spamu"?
Q__
Moderator
#544 - Wysłana: 28 Kwi 2010 19:15:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

Głównie. Ale też "upominacz, gdy ktoś bluzga, obraża czy zachowuje się jak dinki i spidery", "stawiacz wniosków o bany" i "banowacz" (zarówno botów jak i - oby możliwie najrzadziej - troublemakerów).

(Choć tak, na dziś spam i - jeszcze gorsze, bo czasochłonniejsze - prewencyjne banowanie botów to główne "uroki" tej funkcji.)
Jurgen
Moderator
#545 - Wysłana: 28 Kwi 2010 19:18:27
Odpowiedz 
Q__

To ja mógłbym ewentualnie się tym zająć, choć ostatnio mam nieco mniej czasu na forum niż zazwyczaj (np. wczoraj w ogóle na Phoenixa nie zaglądałem).
Q__
Moderator
#546 - Wysłana: 28 Kwi 2010 19:20:30
Odpowiedz 
Jurgen

Ok . Czyli czekamy na odpowiedź pozostałych "ochotników" , i możemy zacząć głosowanie.
kanna
Użytkownik
#547 - Wysłana: 28 Kwi 2010 19:32:22 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
CVzytyam wyrywczo i tylko niektóre tematy, więc nie wydaje mi się, żebym sie nadawała

Jak Jurgenowi pasi - głosuję na Niego
Paradoks
Użytkownik
#548 - Wysłana: 28 Kwi 2010 19:42:20
Odpowiedz 
Q__

kanna:
głosuję na Niego

Ja też, zdecydowanie! Sam swego czasu nieoficjalnie sugerowałem jego kandydaturę, ale że zainteresowany nie wypowiedział się w temacie zamilkłem, żeby zanadto nie wiercić dziury w brzuchu. Dobry ordung nie jest zły.
Eviva
Użytkownik
#549 - Wysłana: 28 Kwi 2010 19:59:07 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Wygląda na to, że nic nie uchroni mego biednego tyłeczka przed jurysdykcją Jurgena.
Q__
Moderator
#550 - Wysłana: 28 Kwi 2010 20:18:05
Odpowiedz 
Eviva

Rozumiem, że to głos ZA?
Eviva
Użytkownik
#551 - Wysłana: 28 Kwi 2010 20:26:43
Odpowiedz 
Q__

Wiesz, wygląda na to, że póki co mamy tu tak zwane wybory wg rajskiego wzorca.
"Adamie, oto Ewa. Wybierz sobie żonę."
Sh1eldeR
Użytkownik
#552 - Wysłana: 28 Kwi 2010 21:20:23 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Odpowiedz 
Q__
Ja odpadam. Choćby dlatego, że nie mogę zagwarantować, iż będę regularnie poświęcał Phoenixowi należytą ilość czasu. Moderowanie to nie lekki kawałek chleba i jak się to robi, to trzeba to robić porządnie.

Madame Picard szło to moim zdaniem bardzo dobrze i mam nadzieję, że jeszcze jej się będzie chciało wrócić do tej funkcji. Też jestem zdania, że odebranie jej uprawnień nie ma sensu. No chyba że komuś (np. Kaiowi ) nie spodobałoby się zwiększenie liczby osób, które mają w danym momencie uprawnienia moderatorskie. Teoretycznie mogłoby to spowodować jakiś bałagan, ale forum jest na tyle niewielkie (choć prężne!), że wątpię by faktycznie tak się stało.

Co do kandydatów, to IMHO zarówno kanna, jak i Jurgen nadają się dobrze do tej funkcji. Jeśli kanna rezygnuje, to przynajmniej póki co nie ma problemu z wyborem :P.

Madame Picard:
To nie jest żadna tajemnica, mam problemy ze zdrowiem.

Mam nadzieję, że szybko się z tego wykaraskasz. Postaram się wypić za Twoje zdrowie porządną kolejkę na majówce -- o ile będę na tyle kontaktował. Jak się mnie spytają co to za jedna ta "Madame Picard", że za nią pijemy, to... chyba po prostu powiem, że to długa historia.

Madame Picard:
(Bo po tym Twoim tekście to można nabrać podejrzeć, że uwikłałam się w co najmniej romulański spisek ).

O właśnie... Czekaj, czekaj... A jakbyś tak rzeczywiście była uwikłana w romulański spisek? Czy nie byłoby logiczne wykręcenie się chorobą? Ha! Mam Cię!
The_D
Użytkownik
#553 - Wysłana: 28 Kwi 2010 21:53:30
Odpowiedz 
Nie mam nic przeciwko kandydaturze Jurgena, choć nie zagłosuję jeszcze oficjalnie bo a nuż koś się jeszcze zgłosi ;)
Madame Picard
Moderator
#554 - Wysłana: 29 Kwi 2010 11:29:37 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
Oczywiście uważam, że Jurgen byłby moderatorem idealnym i popieram jego kandydaturę wszystkimi mackami i wypustkami .

Aczkolwiek:
Q__:
i możemy zacząć głosowanie.

Może spytaj się najpierw Kaia, czy zgodzi się na zamianę moderatorów, żeby nie okazało się znowu, że głosujemy w próżnię.

Eviva:
Wygląda na to, że nic nie uchroni mego biednego tyłeczka przed jurysdykcją Jurgena.

Mam genialny w swej prostocie pomysł: przestrzegaj regulaminu i zasad kultury dyskusji, a nie będziesz się musiała obawiać ani Jurgena ani żadnego innego moderatora.

A jeśli już o regulaminie mowa.
Może warto by było go sprecyzować tworząc wykaz zachowań zakazanych, które pociągałyby automatyczny wniosek o bana. Myślę, że to ułatwiłoby znacznie pracę moderatorom. Proponuję, aby były to następujące zachowania:
- wypowiedzi sprzeczne z polskim prawem
- obrażanie i wyzywanie innych osób, zarówno innych forumowiczów jak i innych osób
- wulgaryzmy
- zakładanie podwójnych tożsamości
- floodowanie (pisanie w kółko tego samego).

Sh1eldeR:
Postaram się wypić za Twoje zdrowie porządną kolejkę na majówce

Dzięki .
Q__
Moderator
#555 - Wysłana: 29 Kwi 2010 13:41:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Madame Picard

Madame Picard:
Może spytaj się najpierw Kaia, czy zgodzi się na zamianę moderatorów, żeby nie okazało się znowu, że głosujemy w próżnię.

Mam podobne obawy. Wysłałem zapytanie Kai'owi - póki co bez odpowiedzi.

Madame Picard:
Może warto by było go sprecyzować tworząc wykaz zachowań zakazanych, które pociągałyby automatyczny wniosek o bana. Myślę, że to ułatwiłoby znacznie pracę moderatorom. Proponuję, aby były to następujące zachowania

Pomysł bardzo dobry. Dodałbym do tej listy jeszcze absurdalny trolling stosowany przez różne inkarnacje dinka, spidera i Obronce Wiary czyli wypowiedzi (i całe tematy) absurdalne, idiotyczne i celowo oderwane od jakiegokolwiek kontekstu. (A także - stosowane zwł. przez spidera - uporczywe trollenie polegające na bezsensownym ciągłym czepianiu się wypowiedzi innych Userów, przez napastliwe odnoszenie się do wyrwanych z kontekstu najmniej istotnych, dla merytoryki danej dyskusji, zdań. Bo czymś takim można w jeden dzień rozwalić wszystkie dyskusje na forum.) Trudno to trochę zdefiniować, ale przecież od razu widać kiedy ma się do czynienia z czymś takim (bo każdorazowo reakcje Forumowiczów w takich wypadkach były jednoznaczne - sprowadzały się do próśb o natychmiastową moderatorską interwencję).
Eviva
Użytkownik
#556 - Wysłana: 29 Kwi 2010 16:58:48
Odpowiedz 
Madame Picard:
Mam genialny w swej prostocie pomysł: przestrzegaj regulaminu i zasad kultury dyskusji, a nie będziesz się musiała obawiać ani Jurgena ani żadnego innego moderatora.

Czyli mam teraz zmieniać przyzwyczajenia całego życia? Wiesz, jak to trudno w moim wieku? Z drugiej strony, Jurgena już znam na tyle, by wiedzieć, że przynajmniej jest bezstronny, gdy przychodzi do "sady ostatecznego". I że w gruncie rzeczy nie jest czepialski. Inna sprawa, ze znam go jako forumowicza, jako moderator może mi nagle objawić diabelskie oblicze i co wtedy?
Madame Picard
Moderator
#557 - Wysłana: 29 Kwi 2010 17:31:35
Odpowiedz 
Eviva:
Czyli mam teraz zmieniać przyzwyczajenia całego życia?

To zależy od tego, co chcesz osiągnąć. To Twoja decyzja.
Eviva
Użytkownik
#558 - Wysłana: 29 Kwi 2010 17:36:38
Odpowiedz 
Madame Picard:
To zależy od tego, co chcesz osiągnąć. To Twoja decyzja.

Co chcę osiągnąć, to nie ma znaczenia, wynik i tak będzie ten sam.
Madame Picard
Moderator
#559 - Wysłana: 29 Kwi 2010 17:46:19
Odpowiedz 
Eviva

O ile mi wiadomo, dorośli ludzie sami kierują swoim postępowaniem i sami ponoszą odpowiedzialność za swoje działania.
Eviva
Użytkownik
#560 - Wysłana: 29 Kwi 2010 17:55:36
Odpowiedz 
Madame Picard

Być może, jednak nie zawsze się to sprawdza tak, jak się tego spodziewamy.
RaulC
Użytkownik
#561 - Wysłana: 29 Kwi 2010 18:05:22
Odpowiedz 
Madame Picard

Czasem mam wrażenie, że stałaś się niczym "zgorzkniała, sfrustrowana stara panna - nauczycielka". Może to wpływ choroby, że zmieniła Ci się osobowość?
Q__
Moderator
#562 - Wysłana: 29 Kwi 2010 18:33:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
RaulC

Nie wiem czemu służyła ta uwaga, ale mam silne wrażenie, że nie mieściła się w kanonach dopuszczalnej na tym forum dyskusji.
Madame Picard
Moderator
#563 - Wysłana: 29 Kwi 2010 18:36:13
Odpowiedz 
RaulC

Jest to jeden z topików, w których nie powinny pojawiać się offtopy. Jeśli czujesz głęboką potrzebę podzielenia się z forum przemyśleniami na mój temat, to załóż osobny topik.
Paradoks
Użytkownik
#564 - Wysłana: 29 Kwi 2010 18:37:13
Odpowiedz 
RaulC

Podczas krytyki odnoś się do treści argumentów oponenta, nie jego osobowości. Nie sugeruj, że czyjś punkt widzenia jest niesłuszny na podstawie tego, kto go prezentuje. Wyciąganie na wierzch jego życia prywatnego, stosowanie negatywnych porównań i jakieś przytyki odnośnie zdrowia psychicznego są naprawdę bardzo niefajne.
Eviva
Użytkownik
#565 - Wysłana: 29 Kwi 2010 18:44:43
Odpowiedz 
Paradoks

Nie przesadzasz czasem? Nie chodzi tu o zdrowie psychiczne i Raul nie napisał nic złego, nie naruszył też żadnego tabu, po prostu napisał, jakie wrażenie odniósł w związku z poważnym tonem wypowiedzi Madame. Wystarczy napisać, że "wydaje Ci się, odniosłeś mylne wrażenie".
Q__
Moderator
#566 - Wysłana: 29 Kwi 2010 18:46:30
Odpowiedz 
Eviva

Prosiłbym o nie-offtopowanie w topicu do tego nie słuzącym. (I przypominam, że coś mi obiecałaś.)
Paradoks
Użytkownik
#567 - Wysłana: 29 Kwi 2010 18:49:15
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Wystarczy napisać, że "wydaje Ci się, odniosłeś mylne wrażenie".

Ale czy osobowość Madame jest przedmiotem naszej dyskusji? Co merytorycznego wnosi do niej do to niesmaczne pytanie "Może to wpływ choroby, że zmieniła Ci się osobowość?" i jakiej odpowiedzi spodziewał się na nie Raul?

Tak czy inaczej nie tu miejsce na roztrząsanie tego.
Eviva
Użytkownik
#568 - Wysłana: 29 Kwi 2010 18:51:09
Odpowiedz 
Q__

Pamiętam, pamiętam, dotrzymuję przecież i z mojej strony koniec OT.
Q__
Moderator
#569 - Wysłana: 29 Kwi 2010 18:53:14
Odpowiedz 
Paradoks

Brawo za skorzystanie z mechanizmu samoregulacji, acz - pod naporem chwili - w niewłaściwym topicu.

Paradoks
Eviva

Dalsze ew. polemiki i kontrpolemiki prosiłbym prowadziuć w "Co myślimy o..."
RaulC
Użytkownik
#570 - Wysłana: 29 Kwi 2010 18:57:07 - Edytowany przez: RaulC
Odpowiedz 
Q__:
Nie wiem czemu służyła ta uwaga, ale mam silne wrażenie, że nie mieściła się w kanonach dopuszczalnej na tym forum dyskusji.

To temat o moderatorach. Skoro jest to dyskusja o moderatorach mogę wypowiedzieć opinię na ten temat. Chodziło mi o wrażenie. Ty masz wrażenie, ja mam wrażenie. Obaj mamy prawo do wrażeń i mamy prawo to wrażenie wyrazić. Chodzi mi dokładnie o to, że u MP coraz bardziej zmienia ton wypowiedzi na wszelkie dyskusje. Nawet w sesji RPG. Takie wrażenie odnoszę w stosunku do MP jako moderatora. Jeszcze pół roku temu jej wypowiedzi były zupełnie w innym tonie. Chodzi mi o to, że MP może być coraz mniej obiektywna.
Z tego też powodu nie jest to jakiś offtop.

Paradoks
Nie jest to żaden przytyk i wcale nie miał być. Nie jest to negatywne porównanie a jedynie moje wrażenie.

Nie chcę sietłumaczyć, bo winni się tłumaczą, a ja winny się nie czuję.

Pomijając wszystko inne sądzę, że Jurgen byłby jak najbardziej na miejscu gdyby został modem.
 Strona:  ««  1  2  ...  17  18  19  20  21  ...  26  27  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Dyskusja w sprawie moderatora

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!