USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Dyskusja w sprawie moderatora
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  23  24  25  26  27  »» 
Autor Wiadomość
elbereth
Moderator
#31 - Wysłana: 11 Wrz 2005 23:25:57
Odpowiedz 
owszem jest to komentarz.
Twoj post nic nie wnosi do dyskusji (w kazdym razie nic na temat), tak trudno sie powstrzymać od kolejnego oftopa?
To było w drugim poście w topiku.
jakos nie widzialem w tym poscie kandydatów. a że po Twoim poście nie widze odzewu (może post zginął w natłoku mniej lub bardziej zaśmieconych postów) więc postanowilem przypomnieć sprawe.

i ostatni raz apeluję o zakonczenie oftopowania.
ja nie mam zamiaru tego ciągnąć i proponuje każdemu komu zalezy na porządku na forum o zrobienie tego samego.
i zapraszam do dyskusji NA TEMAT.
Barusz
Użytkownik
#32 - Wysłana: 11 Wrz 2005 23:45:34 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
owszem jest to komentarz.
Twoj post nic nie wnosi do dyskusji

I właśnie dlatego jest stwierdzeniem.

A o kandydatach nikt nie mówił. BTW: Temat ten poruszałem na forum już dwókrotnie.
cezary
Użytkownik
#33 - Wysłana: 11 Wrz 2005 23:57:15
Odpowiedz 
A ja po prostu mysle, ze Kai i tak zrobi co chce, bo nie mamy do czynianie z dupokracja tylko liberalna monarchia.
Co zreszta potwierdza jego wpis w temacie "Petycja"
Barusz
Użytkownik
#34 - Wysłana: 11 Wrz 2005 23:59:24
Odpowiedz 
Liberarną bo nie wtrąca się w nic? Tylko - zasada nocnego stróża - podreperowuje Lexx'a jak ten pada.
WarLock II
Użytkownik
#35 - Wysłana: 12 Wrz 2005 00:08:10
Odpowiedz 
W odpowiedzi na mój post z 11 Wrz 2005 17:54:30 otrzymałem dwa posty zgadzające sie z moim stanowistkiem (mam nadzieje że pozostali forumowicze również się z tym zgadzają), zatem chciałbym teraz podsumować i uzupełnić wytyczne odnośnie roli moderatora:

- Moderator powinien być możliwie najbardziej obiektywnym obserwatorem, zatem o żadnych sympatiach i antypatiach nie ma mowy.
- Moderator powinien pozwalac na OT, akcenty chumorystyczne , oraz inne zjawiska "rozluźniające" lub ożywiające temat (np. wizyty panów B&B lub JLP ).
- Moderator nie powinien "chłodzić" goracych dyskusji, (puki nie dochodzi do zjawisk niepozytywnych) ponieważ jeżeli temperatura dyskusji rośnie znaczy że dyskutujemy z pasją a przecież o to chodzi.
- Moderator niepowinien pozwalać na przejawy chamstwa, kłotnie, prywaty oraz pojawianie się wątków wyraźnie skierowanych przeciwko któremuś z forumowiczów.

To tyle co narazie przyszło mi do głowy. Co wy na to??
Barusz
Użytkownik
#36 - Wysłana: 12 Wrz 2005 00:17:36
Odpowiedz 
Ponieważ nie ma chętnych to ja zgłaszam Slovaaka. Uzasadnienie:
- Nie zna nikogo z nas osobiście, więc nie będzie podejrzany o kierowanie się niemerytorycznymi czynnikami podczas moderowania.
- Bywa codziennie na forum (to musi być ktoś taki, bo na zawodowca nas nie stać )
- Nikomu jeszcze nie podpadł (poza mną).
- Parę razy zwracał różnym ludzią uwagę na niewłaściwe zachowanie na forum.
- Nie przywiązuje się niewolniczo do swoich poglądów - więc wstępnie mogę mu zaufać.
- Patrzcie też jego wypowiedź powyżej o nienadużywaniu władzy przez moderatora.
- Jest odważny - przyznał się tu, że jest też fanem "Star Wars".

Nikt - a już na pewno nie sam zainteresowany - mnie do zgłoszenia nie upoważniał. Jeżeli mnie za to zbluzga to się nie obrażę. Piszcie co o tym myślicie.
Pah Wraith
Użytkownik
#37 - Wysłana: 12 Wrz 2005 00:45:27
Odpowiedz 
Abstrahując od wszelkich nonsensów które tu już padły...

Przypominam, że moderator czasami nie musi kasować całych postów, a jedynie dopisywać na uwagi - takie czaerwone kartki, ostrzeżenia. Wiadomo, nikt nie jest z czysty jak łza, kazdemu się zdaża. Chodzi o to, by ktoś dbał o to Forum, a właściwie o jego merytoryczną stronę. By jego poziom wzrastała a nie obniżał się. Na trek.pl nie dochodzi do odynarnych kłótni, zaczepek, głupich pytań i oftopów ponad miarę.

Co do głosowania na temat osoby moderatora, to podtrzymuję swoje zdanie, że to zły pomysł. Dyscyplina nie bierze sie z nikąd. W takich wypadkach potrzeba silnej i zdecydowanej ręki, niestey, czy to się komuś podoba czy nie. Wolność słowa ma swoje granice i mitem jest forowanie sądów i opinii jakoby było inaczej. Obrazić cżłowieka można na wiele sposobów, niekoniecznie "fakając na niego bluzgami".

Moim jedynym wymogiem jest by moderator był człowiekiem inteligentnym, świadomym swoich obowiązków (bo to ciężki kawałek chleba) i mający dobrze poukładane w głowie.
Barusz
Użytkownik
#38 - Wysłana: 12 Wrz 2005 00:48:29
Odpowiedz 
Na trek.pl nie dochodzi do odynarnych kłótni, zaczepek, głupich pytań i oftopów ponad miarę.

Ale też nie ma ciekawych tematów. Jak czytam starsze topiki, to czasem się dziwię, że są tak mało odkrywcze.

Wolność słowa ma swoje granice

Chyba "powinna mieć"

Moim jedynym wymogiem jest by moderator był człowiekiem inteligentnym,

Jakieś konkretne propozycje?
Kai
Admin
#39 - Wysłana: 12 Wrz 2005 09:15:33
Odpowiedz 
A ja po prostu mysle, ze Kai i tak zrobi co chce, bo nie mamy do czynianie z dupokracja tylko liberalna monarchia.
Co zreszta potwierdza jego wpis w temacie "Petycja"

Eeee tam bez przesady z tą monarchią
Ten serwis i to forum jest dla Was a nie dla mnie Ale dla wszystkich Was Więc po prostu na razie nie wyrażam żadnej opinii na temat moderacji. Czytam i czekam co ciekawego wyniknie z dyskusji Mogę natomiast od razu wyrazić swoje zdanie w dwóch kwestiach:
1. forum na pewno nie będzie wymuszać rejestracji
2. ja na pewno nie będę moderatorem
W innych sprawach wszystko jest możliwe.
januszek
Użytkownik
#40 - Wysłana: 12 Wrz 2005 09:36:57
Odpowiedz 
> nie widzialem nigdy petycji wyglądających inaczej niż ta moja...

No sorry... Ale Ty rozpoczales watek na forum a nie petycje. Forum z natury swojej sluzy do dyskusji...
Petycja wyglada tak: jmstrek.org.
To co zrobiles to typowy przyklad mentalnosci spotykany na onecie, czyli "dopisujcie sie kto w Borga wierzy" etc.
Swoja droga nie prosciej bylo poprosic Kaia o jakas ankiete z takimi pytaniami:

Czy na forum potrzebna jest moderacja?
- tak
- nie
- nie mam zdania
WarLock II
Użytkownik
#41 - Wysłana: 12 Wrz 2005 09:42:33
Odpowiedz 
Hę?? obecnie jest przecież taka ankieta własnie.
januszek
Użytkownik
#42 - Wysłana: 12 Wrz 2005 09:52:33
Odpowiedz 
Faktycznie. Widać ją TU. Wydaje mi się, patrząc na wyniki, że sprawa jest jasna?
Scimitar
Użytkownik
#43 - Wysłana: 12 Wrz 2005 10:18:22
Odpowiedz 
"Na trek.pl nie dochodzi do odynarnych kłótni, zaczepek, głupich pytań i oftopów ponad miarę."

Ale też nie ma ciekawych tematów. Jak czytam starsze topiki, to czasem się dziwię, że są tak mało odkrywcze.

Może i tak, ale jakoś wątpię, żeby taka wg ciebie niska atrakcyjność tematów na trek.pl była wynikiem działalności modetratora, to raczej "konserwatyzmu" tegoż forum - jak by nato nie spojrzeć jest zdecydowanie bardziej reprezentatywne itp. itd.
A tutaj moderator na pewno nie zaszkodził by; nie tylko offtopowaniem i docinkami da się uzyskać interesujące tematy.
WarLock II
Użytkownik
#44 - Wysłana: 12 Wrz 2005 10:24:22
Odpowiedz 
Sądząc po ankiecie to o moderatorze możemy zapomnieć.
Scimitar
Użytkownik
#45 - Wysłana: 12 Wrz 2005 10:31:41 - Edytowany przez: Scimitar
Odpowiedz 
Niekoniecznie jak masz dziesięć czy jedynaście loginów to naprawdę można spokojnie zmienić wynik głosowania na swoją (bądź sobie podobnych) stronę.
Ja bym raczej bojkotował tą ankietę.
Barusz
Użytkownik
#46 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:00:03
Odpowiedz 
Jakich loginów? BTW: Kai, czy w ankietach można głosować po kilka razy z jednego IP? Bo tam 28 osób jest za moderacją, a tu pod odpowiednią petycją jest 10 podpisów - bardzo to podejrzane.

Może i tak, ale jakoś wątpię, żeby taka wg ciebie niska atrakcyjność tematów na trek.pl była wynikiem działalności modetratora, to raczej "konserwatyzmu" tegoż forum

Można jaśniej? Jakiego konserwatyzmu? Tematy albo są albo nie są ciekawe. Moim zdaniem znakomita większość ciekawych pojawiła się dopiero tu.
Scimitar
Użytkownik
#47 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:12:14
Odpowiedz 
Można jaśniej? Jakiego konserwatyzmu? Tematy albo są albo nie są ciekawe. Moim zdaniem znakomita większość ciekawych pojawiła się dopiero tu.

i nic nie jest przeciwko temu (nawet moderator), żeby nadal pojawiały się tutaj ciekawe tematy, chodzi tylko o odrobinę kultury i nie wywoływanie negatywnych emocji. A Startrek.pl jest poprostu bardziej przystepny w odbiorze i barzdiej intuicyjny w obsłudze niż trek.pl

Kai, czy w ankietach można głosować po kilka razy z jednego IP? Bo tam 28 osób jest za moderacją, a tu pod odpowiednią petycją jest 10 podpisów - bardzo to podejrzane.

A przeciwko raptem pare, a tam 43.
Barusz
Użytkownik
#48 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:16:16
Odpowiedz 
i nic nie jest przeciwko temu (nawet moderator), żeby nadal pojawiały się tutaj ciekawe tematy, chodzi tylko o odrobinę kultury i nie wywoływanie negatywnych emocji.

Ale o co chodziło (zakładam, że o coś chodziło) z "konserwatywizmem"?

A Startrek.pl jest poprostu bardziej przystepny w odbiorze i barzdiej intuicyjny w obsłudze niż trek.pl

Raczej oba są po polsku pisane...

Bzdura, tu nie ma petycji o niewprowadzanie moderatora. Tradycyjnie apeluję, by ludzie z problemami z czytaniem powstrzymywali się z pisaniem na forum.
Anonim
Anonimowy
#49 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:24:07
Odpowiedz 
Ja osobiście mam mieszane uczucia, jeżeli chodzi o moderację, ale pozwolę sobie zaproponować coś w rodzaju "mapy drogowej" (to ostatnio taki modny termin ).
Z doświadczenie wiem, że projekty dobrze przygotowane mają większe szanse na wdrożenie, więc można by się pokusić o taki sposób działania:

1) Wybieramy kandydata na moderatora. (myślę, że warto to zrobić na początku, bo jak nie znajdziemy moderatora, to cała reszta nie ma sensu).
2) Po znalezieniu moderatora zgłaszamy do Kai'a wniosek o to, żeby zbadał techniczne możliwości moderacji (po to, żeby w razie czego cały serwis nam się nie sypnął).
3) Jeżeli będziemy już mieli chętnego kandydata oraz będziemy wiedzieli, że od strony technicznej nie ma problemu, to wnioskujemy o wprowadzenie czegoś, co nazwałem "moderacją z wyboru", a co wyobrażam sobie w następujący sposób:
- osoba zakładająca jakiś topik sama określa, czy chce żeby był on moderowany,
- oraz czy mogą w nim pisać wszyscy, czy tylko zarejestrowani użytkownicy.
W ten sposób osiągniemy następujące korzyści:
1) Nie ograniczymy swobody wypowiedzi (wciąż będzie możliwość zakładania wolnych od moderacji topików),
2) Przetestujemy moderatora na ograniczonej liście topików (w końcu nasz wybór może być błędny i trudno kogoś rzucać na głęboką wodę),
3) Autorowi topiku damy wybór, czy jego dyskusja ma być jakoś ograniczana.
4) Zamiast dyskutować "po próżnicy" o wadach i zaletach moderowanych dyskusji sprawdzimy to rozwiązanie w praktyce - życie samo pokaże, czy ktoś w ogóle będzie brał udział w tych dyskusjach i czy nie będą one "zbyt grzeczne" a przez to pozbawione "ikry".
5) Jeżeli rozwiązanie się sprawdzi łatwo będzie można rozszerzyć moderację na wszystkie dyskusje (będziemy już mieli moderatora z doświadczeniem), a jeżeli nie, to po prostu zakończymy eksperyment...

Co Wy na to?
elbereth
Moderator
#50 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:27:25
Odpowiedz 
moderacja z wyboru mogla by nie wypalic :]
gdzy zakładając jakis topik autor nie ma pojęcia co z jego tematem zrobią uzytkownicy-zaśmiecacze.
Scimitar
Użytkownik
#51 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:31:47
Odpowiedz 
Ale o co chodziło (zakładam, że o coś chodziło) z "konserwatywizmem"?

Owszem, o pierwsze odczucia jakie miałem gdy po raz pierwszy pojawiłem się tam.

Raczej oba są po polsku pisane...

Tak, ale gdzie jest się łatwiej połapać podczas pierwszegokorzystania zeń.

Bzdura, tu nie ma petycji o niewprowadzanie moderatora. Tradycyjnie apeluję, by ludzie z problemami z czytaniem powstrzymywali się z pisaniem na forum.

Owszem nie ma, ale wnioskuję, że gdyby byli przeciwnicy (bo przecież nikt nie szanuje tego co co autorzy zamieszczają we wstępie do danego topica) to by się tutaj napewno wypowiedzieli na ten temat.
A co do problemów z czytaniem, to porponuje Ci w takim razie zaprzestania całej twojej działalności na tym forum i co zastosujesz sie do tego co sam napisałeś czy nie???
Naprawdę jestem ciekaw.
Barusz
Użytkownik
#52 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:37:43
Odpowiedz 
Owszem, o pierwsze odczucia jakie miałem gdy po raz pierwszy pojawiłem się tam.

Lepiej nie mówmy tu o odczuciach.

Tak, ale gdzie jest się łatwiej połapać podczas pierwszegokorzystania zeń.

Zależy do którego formatu forum ktoś jest przyzwyczajony. Ich jest chyba popuralniejszy.

Owszem nie ma, ale wnioskuję, że gdyby byli przeciwnicy (bo przecież nikt nie szanuje tego co co autorzy zamieszczają we wstępie do danego topica) to by się tutaj napewno wypowiedzieli na ten temat.

Jak widać nie. Tamte głosy nie wzieły się z nikąd.

A co do problemów z czytaniem, to porponuje Ci w takim razie zaprzestania całej twojej działalności na tym forum i co zastosujesz sie do tego co sam napisałeś czy nie???

Można wiedzieć, gdzie ja miałem problemy? I serio uważasz, że ta wymiana zdań nie świadczy o twoich?

- Kai, czy w ankietach można głosować po kilka razy z jednego IP? Bo tam 28 osób jest za moderacją, a tu pod odpowiednią petycją jest 10 podpisów - bardzo to podejrzane.

- A przeciwko raptem pare, a tam 43.
Anonim
Anonimowy
#53 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:38:12
Odpowiedz 
zakładając jakis topik autor nie ma pojęcia co z jego tematem zrobią uzytkownicy-zaśmiecacze

topiki zakładane są najczęściej przez ludzi, którzy już to forum znają, więc wiedzą jakie są zagrożenie.... musieliby tylko zdecydować, czy bardziej zależy im na otwartości dyskusji, czy na jej czystości...
Anonim
Anonimowy
#54 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:45:23
Odpowiedz 
moderacja z wyboru mogla by nie wypalic :]

szczerze mówiąc o to mi właśnie chodzi... moderacja z wyboru albo wypali, albo nie - zadecydują o tym nasze faktyczne potrzeby i upodobania, a nie teoretyczne dyskusje.... według mnie to byłoby najuczciwsze...
Pah Wraith
Użytkownik
#55 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:53:11
Odpowiedz 
O ile sztuczka z IP jest faktem to chciałbym dodatkowo podkreślić, że są jeszcze szczęśliwi użytkownicy cudów takich jak np. neostrada (np. ja ), gdzie IP jest zmienne, co daje w tydzień 7 głosów.
Anonim
Anonimowy
#56 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:55:03
Odpowiedz 
neostrada (np. ja ), gdzie IP jest zmienne, co daje w tydzień 7 głosów

A w Neostradzie nie jest tak, że nowe IP masz za każdym uruchomieniem kompa?
Pah Wraith
Użytkownik
#57 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:57:42
Odpowiedz 
Dobre pytanie. Ja słyszałem że zmienia się co 24 godziny. Zapytam kiedyś w Niebieskiej
waterhouse
Moderator
#58 - Wysłana: 12 Wrz 2005 11:59:02 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
za każdym włączeniem dostajesz nowe IP

Co do samej dyskusji, to proponuje poczekać na oficjalne stanowisko w tej sprawie samego Kaia, a później zastanawiać się nad trybem wyboru moderatora.
Anonim
Anonimowy
#59 - Wysłana: 12 Wrz 2005 12:00:41
Odpowiedz 
Zapytam kiedyś w Niebieskiej

Taaaaa, tam na pewno otrzymasz szybką, kompetentną i wyczerpującą odpowiedź..... Błahahahahahahaha.
Ja rozumiem, że Star Trek to jest science-fiction, ale bez przesady z tym oderwaniem od rzeczywistości
Pah Wraith
Użytkownik
#60 - Wysłana: 12 Wrz 2005 12:07:34
Odpowiedz 
Heh, czasem można sobie pomarzyć.

Ale sza, bo to OT. Jeszcze "ktoś" na nas napadnie i co będzie?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  23  24  25  26  27  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Dyskusja w sprawie moderatora

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!