USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Dyskusja w sprawie moderatora
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  23  24  25  26  27  »» 
Autor Wiadomość
WarLock II
Użytkownik
#1 - Wysłana: 11 Wrz 2005 12:39:16 - Edytowany przez: WarLock II
Odpowiedz 
Zakładam ten topic po to aby każdy mógł wypowiedziec się co o pomyśle moderatora sądzi. Można tu wpisywać ew. uwagi odnośnie tego czy jest wogule potrzeba moderowania naszego forum, jeśli tak, to kto i w jaki sposób powinien się tym zająć oraz jak powinniśmy owego moderatora wybrać. Zapraszam do dyskusji i prosze o nierozpoczynaie dyskusji na powyższe tematy w wątku "petycja".
Barusz
Użytkownik
#2 - Wysłana: 11 Wrz 2005 12:40:45
Odpowiedz 
Na początek: czy są chętni?
januszek
Użytkownik
#3 - Wysłana: 11 Wrz 2005 12:49:50
Odpowiedz 
Pomysł imho nie ma sensu. Moderacja forum nie jest potrzebna. Mnie tam wystarczyłaby zwyczajna plonkownica. Do tego warto wprowadzić aby pisać mogli tylko zarejestrowani userzy.
elbereth
Moderator
#4 - Wysłana: 11 Wrz 2005 13:33:06 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
Dziękuję WarLock II za ten topik :]

zarejestrowani userzy też robią bajzel.
a co do Twoich zarzutów w sprawie demokracji Bialoruskiej to są one śmieszne i nawet nie pasują do obecnej sytuacji.
czy jak zbierasz podpisy pod jakąś ustawą to prosisz ludzi żeby się podpisywali czy komentowali Twoją petycje?
powiedziałem: jesteś przeciw moderatorstwu - olej topik. ale widać umiejętnosc czytania ze zrozumieniem jest problemem na tym forum.
dlaczego chcialem zeby bylo bez komentarzy? po to żeby każdy post był podpisem pod petycją więc żeby na bierząco można bylo sprawdzic ile osob sie podpisało (na podstawie "Odopowiedzi" na głównej stronie)
oczywiscie masz to w dupie i postanowiles zepsuć mi plany wpisując sie do tamtego topika mimo wyraźnych próśb z mojej strony, wlasnie m.in. po to przydał by sie moderator. jeśli zakładam jakis topik i z góry ustalam na nim zasady to prosze dostosuj sie albo go olej.
wlasnie takie zachowanie powinno byc moderowane. taka bezczelnosc w olewaniu czyichs próśb, kompletna ignorancja.
jak zbierasz podpisy pod ustawą to nie zbierasz równolegle pospisów przeciwko ustawie prawda?
Barusz
Użytkownik
#5 - Wysłana: 11 Wrz 2005 14:43:52
Odpowiedz 
elbereth, to ma być dyskusja w sprawie moderatora, a nie "co nam się nie podoba w postach użytkowników w innych topikach". Panuj nad sobą, bo to już przestaje być zabawne.
elbereth
Moderator
#6 - Wysłana: 11 Wrz 2005 14:56:30 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
Barusz nie bądź bezczelny.

pomijając wszystko co masz mi do zarzucenia i to że musiales sie przyczepic (to bylo pewne ) to mój post jest na temat. uzasadniam na konkretnych przykładach potrzebe moderatorstwa.
natomiast Twoj post jest zupełnie zbędny, nie na temat (kolejny przykład potrzeby moderacji) więc daruj sobie dobrze?
i w którym miejscu stracilem panowanie? powtarzasz sie i to chyba Ty powinieneś sie opanować bo przeginasz chłopie.
Barusz
Użytkownik
#7 - Wysłana: 11 Wrz 2005 15:01:47
Odpowiedz 
Nie. W tym toipiku nie powinniśmy komentować postów z innych. Czy to skomplikowane?
Pah Wraith
Użytkownik
#8 - Wysłana: 11 Wrz 2005 15:07:26 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
1) Faktycznie, może należałoby podzielić forum na część tylko dla zzarejestrowanych oraz takich którzy z różnych powodów sie nie zarejestrują, a mają coś mądrego do powiedzeni, taki shoutbox, np. dla ogłoszeń w sprawie sprzedam-kupię-zamienię.

2) Moderacja jest potrzebna i nie ma dwóch zdań, bo podejrzewam, że co najmniej 1/4 postów, można by z tego forum całkiem wywalić bez szkody dla warstwy treściowej i znaczeniowej.

PS Szkoda że zawiodła automoderacja, zwana przyzwoitością...
elbereth
Moderator
#9 - Wysłana: 11 Wrz 2005 15:11:21
Odpowiedz 
długo masz jeszcze zamiar oftopować?
Można tu wpisywać ew. uwagi odnośnie tego czy jest wogule potrzeba moderowania naszego forum

moim zdaniem uwagi odnośnie tego czy jest potrzeba moderowania to m.in. komentowanie poczynań innych postujących uzytkowników. a to że Tobie sie wydaje ze nie powinniśmy komentować to Twoja sprawa, nie komentuj i dyskutuj sobie na bez przykładów. wg. mnie na przykładach o wiele szybciej i sprawniej to pójdzie. to co sie Tobie "wydaje" mało mnie obchodzi. i skończ wreszcie oftopować bo zaczynasz zaśmiecać kolejny topik.
i nie mam zamiaru dłużej komentować tej sprawy. jeśli Ty będziesz to robił to udowodnisz tylko że zaśmiecasz forum i że nie zależy Ci na porządku tutaj.
waterhouse
Moderator
#10 - Wysłana: 11 Wrz 2005 15:34:57
Odpowiedz 
cóż... moderacja jest jak najbardziej potrzebna - musi być ktoś kto będzie usuwał bzdurne i seryjnie zakładane topiki składające sie np. z jednego słowa, oraz aby eliminować chamstwo które się tutaj wdarło i studzić rozpalone dyskusje czy może raczej przepychanki.

Póki co jednak proponuję wrzucać niektóre osoby - trolle, prowokatorów, ludzi nie zachowujących się w sposób zgodny ze standardami dyskusji itd. do tzw "KF" - czyli nie odzywać się do nich i "nie widzieć" ich postów. Sam tak zrobiłem i życie stało się piękniejsze Kolektywna (sic!) tego typu decyzja dałaby natychmiastowy skutek.
WarLock II
Użytkownik
#11 - Wysłana: 11 Wrz 2005 16:12:49
Odpowiedz 
Dziękuję WarLock II za ten topik :]

Nie ma za co

Kolektywna (sic!) tego typu decyzja dałaby natychmiastowy skutek.

W 100% zgadzam się z postem Waterhousa, to powinien być pierwszy krok do poprawy sytuacji tego forum.
waterhouse
Moderator
#12 - Wysłana: 11 Wrz 2005 16:19:34
Odpowiedz 
na listach dyskusyjnych (a to forum bardzo je przypomina) wystarczy wrzucić do wspomnianego KF takiego delikwenta i po sprawie. Tutaj wymaga to po prostu silnej woli.
Picard
Użytkownik
#13 - Wysłana: 11 Wrz 2005 17:06:10 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
! Nie kagańcowi zakładanemu forumowiczą !!! Wolność słowa jest wartością samą w sobie , to że ktoś nie jest w stanie z niej właściwie korzystaćnie usprawiedliwia wprowadzenia cenzury.
Dlatego opowiadam się stanowczo przeciw idei pojawienia się moderatora na trek.pl. Bo jakie też mialy by być te nowe reguły na forum ? Każdy użytkownik musiał by być zalogowany tak jak na FilmWebie ? To absurd ! A jeśli ktośz jakiśpowodów nie chce albo nie może się zalogować ? Ja sam przecież długo byłem niezalogowany więc nie wiedze by nakładać obowiązek rejestracji na innych. Czy obecność moderatora oznacza , iż nie będzie można uprawiać OT ? Kolejna paranoja ! Ile tematów trzeba było by założyć by rozstrzygnąć wszystkie interesujące nas kwestie ? Jeden Barusz - tudzież Iluk bądź Potwór - nie jest powodem do jakiś daleko idących obostrzeń... Forum na trek .pl jest najlepszym z jakim do tej pory miałem do czynienia , nie zmieniajmy tego !
waterhouse
Moderator
#14 - Wysłana: 11 Wrz 2005 17:14:25
Odpowiedz 
Dlatego opowiadam się stanowczo przeciw idei pojawienia się moderatora na trek.pl.

ale na trek.pl moderatorzy są i to od samego początku. Nie wiem o co Ci chodzi
Picard
Użytkownik
#15 - Wysłana: 11 Wrz 2005 17:22:08
Odpowiedz 
Jestem przeciwko temu za czym Wy się opowiadacie , czyli nałożeniu kagańca forumowiczą !
waterhouse
Moderator
#16 - Wysłana: 11 Wrz 2005 17:26:13
Odpowiedz 
Jestem przeciwko temu za czym Wy się opowiadacie , czyli nałożeniu kagańca forumowiczą !

ależ nikt tego nie chce

Czy obecność moderatora oznacza , iż nie będzie można uprawiać OT ? Kolejna paranoj

nie

znowu kontrujesz argumenty które istnieją tylko w Twoim umyśle
Picard
Użytkownik
#17 - Wysłana: 11 Wrz 2005 17:40:20 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
znowu kontrujesz argumenty które istnieją tylko w Twoim umyśle

Ja już tak mam ! Doradca Troi stara się mnie leczyć ale na razie bez rezultatu.
WarLock II
Użytkownik
#18 - Wysłana: 11 Wrz 2005 17:54:30
Odpowiedz 
O została poruszona ważna kwestia - określenia dokladnej roli i uprawnień moderatora. Otóż ja uwarzam że moderator powinien pozwolić na OT puki nie przeradzają się one w kłotnie, prywaty itp. powinien ingerować w dyskusję wyłacznie w sytuacjach "krytycznych" gdy widać że dyskusja już zupełnie do niczego nie prowadzi. Off-topiki powinny pozostać, w końcu często prowadzą do jakiś wniosków, pozatym ożywiają dyskusje.

I jeszcze jedna sprawa: Moderator jest (jeśli będzie) po to by nam ułatwiać dyskusję a nie po to by nam nakładać "kaganiec". Zatem myslę że twoje obawy Picard się nie potwierdzą. Nie bójmy się zmian.
Delta
Użytkownik
#19 - Wysłana: 11 Wrz 2005 18:45:44
Odpowiedz 
Zgadzam się z wypowiedzią, którą zamieścił powyżej WarLock II. Nawet jeśli wypowiedź jest nieco nie związana z tematem, mogła by zostać. Ale kiedy zaczynają się "osobiste wycieczki" to kończy się zabawa i takie posty powinny być usuwane.
Slovaak
Użytkownik
#20 - Wysłana: 11 Wrz 2005 20:19:13
Odpowiedz 
Zgadzam się z WarLock II, ale musze przytoczyc pewną niemiłom sytułacje forum ogame.pl kiedy to załozyłem temat w dziale o propozycjach które mają ulepszyc gre. Na drugi dzien szukam tematu a jego nie ma, moderator zwyczajnie go usunoł. Widocznie moje pomysły były tak nie realne albo tak trudne do wykonania ze nawet nie dał sie innym wypowiedziec i temat skasował. Chamstwo!
elbereth
Moderator
#21 - Wysłana: 11 Wrz 2005 20:34:47
Odpowiedz 
wiadomo że władzy nie można naduzywac :] ale dobry moderator wypelniajacy swoje obowiązki byłby zbawieniem dla tego forum :]
Barusz
Użytkownik
#22 - Wysłana: 11 Wrz 2005 21:02:28
Odpowiedz 
ale na trek.pl moderatorzy są i to od samego początku. Nie wiem o co Ci chodzi

Kolejna bzdurna wypowiedź. Są od 2003 r. Tradycyjnie apeluję, by powstrzymywać się od pisania o rzeczach o których nie ma się bladego pojęcia. W przypadku waterhouse'a chodzi tu także o m.in. sprawy związane z kulturą osobistą.
WarLock II
Użytkownik
#23 - Wysłana: 11 Wrz 2005 21:48:04
Odpowiedz 
wiadomo że władzy nie można naduzywac :]

Dokładnie. Nasz hipotetyczny moderator powinien pamiętać że jak za bardzo nadużyje swojej władzy (vide - przykład Slovaaka) to moderatorem byc przestanie, np. na drodze głosowania forumowiczów. Poprostu zaprowadzmy tu prawdziwą - podkreślam - demokrację.
Barusz
Użytkownik
#24 - Wysłana: 11 Wrz 2005 21:51:52
Odpowiedz 
W innym topiku ("Galaxy czy Defiant") nazwał pomysł głosowania w sprawie moderatora 'paranoją' więc powinnieneś uważać.
waterhouse
Moderator
#25 - Wysłana: 11 Wrz 2005 22:49:15
Odpowiedz 
cóż...mógłbym oczywiście skomentować kłamstwo (nigdzie - jeśli to o mnie chodzi - nie nazwyałem pomysłu głosowania w sprawie moderatora 'paranoją, co łatwo sprawdzić) i kolejny skrajnie chamski atak na moją osobę ze strony Barusza/Iluka/Potwora ale nie mam takiego zamiaru.

Proponuję tylko aby każda osoba która ma na względzie dobro tego forum wrzuciła ww.osobnika do "KF" i "przestała dostrzegać" jego posty - na jakikolwiek temat.
januszek
Użytkownik
#26 - Wysłana: 11 Wrz 2005 22:51:27
Odpowiedz 
elbereth napisał:

> czy jak zbierasz podpisy pod jakąś ustawą to prosisz ludzi
> żeby się podpisywali czy komentowali Twoją petycje?
> powiedziałem: jesteś przeciw moderatorstwu - olej topik.
> ale widać umiejętnosc czytania ze zrozumieniem jest
> problemem na tym forum.

I to jest dokładnie model białoruski. Kiedy Łukaszenka ogłosił referendum to też tak sformułował pytania, że jak ktoś jest przeciw to nie miał jak głosować. Na forum mam takie samo prawo do wypowiedzi jak Ty. TAKIE SAMO. Wynika z tego, że Ty nie mówisz mi co mam olewać a ja nie mówię Tobie co masz robić. Tak to działa. Stawiając problem "jako jedyną słuszną rację" sam się dyskredytujesz. Nie ma tu problemu czytania ze zrozumieniem - jest problem pisania z sensem...
Barusz
Użytkownik
#27 - Wysłana: 11 Wrz 2005 22:55:32
Odpowiedz 
cóż...mógłbym oczywiście skomentować kłamstwo (nigdzie - jeśli to o mnie chodzi - nie nazwyałem pomysłu głosowania w sprawie moderatora 'paranoją, co łatwo sprawdzić) i kolejny skrajnie chamski atak na moją osobę ze strony Barusza/Iluka/Potwora ale nie mam takiego zamiaru.

Sorki, jak pisałem posta, to mi zjadło podmiot w zdaniu. Winno być - "W innym topiku ("Galaxy czy Defiant") Pah Wraith (...)". Na przyszłość tego typu uwagi najlepiej zgłaszać na maila (podałem w profilu użyktkownika m.in. po to, łatwo to sprawdzić).

BTW: Szybko się złamałeś z tą szumnie zapowiadaną akcją ignorowania mnie.
elbereth
Moderator
#28 - Wysłana: 11 Wrz 2005 23:13:15 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
nie widzialem nigdy petycji wyglądających inaczej niż ta moja...
uzasadnilem po co chciałem żeby nie było komentarzy tylko same podpisy - dla porządku i ułatwienia. to że dla Ciebie to jest jakiś atak na wolność słowa czy na prawo wypowiadania się czy jak sugerujesz atak na demokracje (bo to wg mnie sie dzieje na białorusi) to mi podchodzi pod jakąś teorię spisku :]
petycja to petycja - tylko podpisy, fakt przydałby sie topik do omówienia sprawy moderatorstwa wtedy go nie bylo teraz jest. moze mój błąd powinienem był załozyć równoległy topik do dyskusji (nie chciałem zostać posądzony o dublowanie tematów [róznie bywa niestety]) ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
i ja nikomu nie zabraniałem sie wypowiadać bo nie mam takiego prawa - ja tylko prosiłem i mialem nadzieje że zostanie to uszanowane ale sie przeliczyłem...
wracając do tematu bo naprawde chcialbym skonczyc to oftopowanie:
czy ktoś wie co na to Kai? czy jest choć troche przychylny temu pomysłowi?
i w gruncie rzeczy póki co nie doszlismy do niczego...
jeśli moderator mialby byc powołany to powinien byc wybrany przez Kaia czy w głosowaniu? jeśli w głosowaniu to jaką większością głosów?
jacyś kandydaci?
na pewno powinna to byc osoba codziennie bywajaca na forum...

BTW: Szybko się złamałeś z tą szumnie zapowiadaną akcją ignorowania mnie.

szkoda że jest to dla Ciebie takie ważne że musiales to skomentowac...
Barusz
Użytkownik
#29 - Wysłana: 11 Wrz 2005 23:20:00
Odpowiedz 
To nie komentarz lecz stwierdzenie. Komentarzem byłoby np:

mógłbym oczywiście skomentować kłamstwo (nigdzie - jeśli to o mnie chodzi - nie nazwyałem pomysłu głosowania w sprawie moderatora 'paranoją, co łatwo sprawdzić) i kolejny skrajnie chamski atak na moją osobę ze strony Barusza/Iluka/Potwora ale nie mam takiego zamiaru.

Ale sprzeczne wewnętrznie zdanie!!! O jejku!!!

jacyś kandydaci?

To było w drugim poście w topiku.
Anonim
Anonimowy
#30 - Wysłana: 11 Wrz 2005 23:24:48
Odpowiedz 
Ale sprzeczne wewnętrznie zdanie!!! O jejku!!!

ankieta: czy barusz juz dostal orgazmu?
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  23  24  25  26  27  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Dyskusja w sprawie moderatora

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!