USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co Się dzieje ze stroną?
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
resetta
Użytkownik
#31 - Wysłana: 11 Wrz 2019 02:21:05
Odpowiedz 
Dla mnie jest to przede wszystkim baza informacji dot. francyzy i fandomu. Nalezaloby - powtarzam - zrobic kopie zawartosci.
Chociazby na wlasna pamiatke jak nie z rozumu.
Tak, kazdy przewaznie poszedl tym samym tokiem rozumowania gdzie dowiedziec sie co sie dzieje z forum, a kto dotarl do informacji? g
Na drugiej stronie ten ich FB, to dopiero jest trup. Im to w ogole nic sie nie chce, to oni sa wrakiem.
Tutaj wciaz sa jakies dyskusje, nawet jezeli dotycza nielubianej odslony treka czy jego parodii, ale jednak sa, a nie to co tam. No i odchodzi pseudopowazne gdybanie sobie o roznych rzeczach, co nie jest mozliwe gdzie indziej poza strona fanowska.
I dlatego po raz kolejny mowie o aliasach i stronie indexowej. Nalezaloby taka przygotowac i ja wstawiac od razu jak sie cos dzieje lub jakby forum rzeczywiscie zostalo zdjete. No chyba, ze ktos ma FB i zalozy strone w ramach tablicy ogloszeniowej...
kaimada
Użytkownik
#32 - Wysłana: 11 Wrz 2019 13:05:20
Odpowiedz 
Ja to nawet w dwóch grupach na FB trekowych się zarejestrowałem, żeby dowiedzieć się co dzieje się z forum. Nikt się tematem nie zainteresował i mi nie odpisał. Byłem pewien, że to już koniec.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#33 - Wysłana: 11 Wrz 2019 18:32:37
Odpowiedz 
kaimada:
Byłem pewien, że to już koniec.

Feniks zawsze wraca. Zapamiętaj
tuvok
Użytkownik
#34 - Wysłana: 11 Wrz 2019 20:25:13
Odpowiedz 
to była sprawka Dinotreka. Napewno!
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 11 Wrz 2019 21:32:56
Odpowiedz 
tuvok

Połknął nas, jak wiele razy zapowiadał, ale okazaliśmy się dla niego za twardzi, to i musiał wypluć .
resetta
Użytkownik
#36 - Wysłana: 12 Wrz 2019 16:33:46
Odpowiedz 
wypluc? optymista :P
KAEM
Użytkownik
#37 - Wysłana: 12 Wrz 2019 23:14:01
Odpowiedz 
Tak sobie czytam ten wątek i zastanawiam się o co chodzi ;) Co za problem wykupić jakiś profesjonalny hosting, zrobić backup bazy i tam przenieść cały serwis?
Empalp
Użytkownik
#38 - Wysłana: 13 Wrz 2019 22:54:07
Odpowiedz 
W każdym razie super, że strona odżyła. Teraz faktycznie przydałaby się aktualizacja. Od stycznie mieliśmy cały sezon Discovery i zwiastun Picarda. Myślę, że jak strona przeżyła kilkuletnią posuchę od seriali trekowych to teraz wreszcie jest okazja żeby odżyć.
The_D
Użytkownik
#39 - Wysłana: 14 Paź 2019 19:31:47
Odpowiedz 
KAEM:
Tak sobie czytam ten wątek i zastanawiam się o co chodzi ;) Co za problem wykupić jakiś profesjonalny hosting, zrobić backup bazy i tam przenieść cały serwis?

Pierwszy problem to pieniądze, drugi, jeszcze większy, to czas :D
The_D
Użytkownik
#40 - Wysłana: 15 Paź 2019 12:19:12
Odpowiedz 
Madame Picard:
Ale na jakich, nie licząc FB? Sama się nad tym zastanawiałam i pomyślałam nawet, że to w sumie smutne, że jeśli by Phoenix by umarł, to nie będzie nawet gdzie przeczytać jego epitafium. Próbowałam zajrzeć na trek.pl, ale najpierw był padniety, jako i Phoenix, a potem okazało się, że ostatnie niusy są sprzed 2 lat, forum nie ma i zapraszają, a jakże, na FB

kaimada:
Ja to nawet w dwóch grupach na FB trekowych się zarejestrowałem, żeby dowiedzieć się co dzieje się z forum. Nikt się tematem nie zainteresował i mi nie odpisał. Byłem pewien, że to już koniec.

To dobrze pokazuje raz bardzo współczesny zalew informacyjny prowadzi do rozdzielenia społeczności. Niby wszystko w zasięgu ręki, ale co do czego to nie ma jak znaleźć czegokolwiek. Ludzie zaglądający na startrek.pl nie korzytają z trek.pl, ci co poszli na FB nie zaglądają już na forum, ci co zostali na forum nie mają konta na FB itd. A i sam FB to taki miszmasz z mnogością grup często nawet nie wiedzących nawzajem o swoim istnieniu. No i jeszcze ludzie, którzy w żadnej internetowej społeczności nie uczestniczą, ale można spotkać ich na spotkaniach czy konwentach.

BTW. Piotr z trek.pl ogłasza oficjalne przywrócenie forum. Sąsiedni serwis jak Voyager w Year of Hell, poobijany, konsole wybuchają, sztuczna grawitacja zanika, ale się nie poddaje.
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 15 Paź 2019 17:16:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
The_D

The_D:
Piotr z trek.pl ogłasza oficjalne przywrócenie forum.

Cieszę się . I nawet miałem wyrazić radość z tego powodu na tamtejszym forum, ale moja przeglądarka zamyka mini-okienko logowania zanim zdążam cokolwiek wpisać...

EDIT:
Teraz się udało .
Seybr
Użytkownik
#42 - Wysłana: 16 Paź 2019 09:18:24
Odpowiedz 
The_D:
ale co do czego to nie ma jak znaleźć czegokolwie

Gdzie tam, trzeba umieć szukać. Zauważyłem że nasze społeczeństwo robi się upośledzone i leniwe.

The_D:
Ludzie zaglądający na startrek.pl nie korzytają z trek.pl

To ja.

The_D:
ci co zostali na forum nie mają konta na FB itd

Mam konto na FB i aktywnie jego używam, praca, znajomi czy grupy tematyczne. Z grupami jest różnie. Bywa że grupa jest dość słaba bo admin, moderator jest dość sła
The_D
Użytkownik
#43 - Wysłana: 16 Paź 2019 16:23:05
Odpowiedz 
Seybr:
Gdzie tam, trzeba umieć szukać.

No więc ja nie umiem. Np. kiedyś chciałem sprawdzić, kto pierwszy wymyślił nazwę treksfera to tu na forum znalazłem całkiem szybko. Na grupie FB to nawet nie bardzo wiem jak poszukać kto pierwszy rzucił teorię, że Lorca jest z Mirrora, choć to dyskusja sprzed 2 lat a treksfera jest sprzed 10.
Seybr
Użytkownik
#44 - Wysłana: 16 Paź 2019 18:22:29
Odpowiedz 
The_D

Szukasz informacji na FB ? No proszę ciebie. To jest w większości wypadkach śmietnik. Nie ma co szukać informacji na FB. Nawet w dobrych grupach różowo nie jest. Chce informacji, szukam za pomocą google, oczywiście youtube też jest pomocne.
KAEM
Użytkownik
#45 - Wysłana: 17 Paź 2019 16:02:11
Odpowiedz 
The_D:
Pierwszy problem to pieniądze, drugi, jeszcze większy, to czas :D

Bez przesady, hosting można dziś znaleźć za naprawdę niewielkie pieniądze. Nie wierzę, że nikt z osób odpowiedzialnych za ten serwis nie byłby w stanie poświęcić kilkunastu godzin na to aby to wszystko wreszcie działało tak jak powinno działać w roku 2019.

The_D:
To dobrze pokazuje raz bardzo współczesny zalew informacyjny prowadzi do rozdzielenia społeczności. Niby wszystko w zasięgu ręki, ale co do czego to nie ma jak znaleźć czegokolwiek. Ludzie zaglądający na startrek.pl nie korzytają z trek.pl, ci co poszli na FB nie zaglądają już na forum, ci co zostali na forum nie mają konta na FB itd

E tam, nadal masa ludzi korzysta jednocześnie z FB oraz z for. Od kilku już lat niektórzy wieszczą upadek for z uwagi na FB ale jakoś to się (na szczęście) nie sprawdza.

The_D:
BTW. Piotr z trek.pl ogłasza oficjalne przywrócenie forum.

Czyli jednak da się? ;) Wystarczy trochę chęci
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 17 Paź 2019 17:57:39
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:

Nie ujmując nic heroicznym wysiłkom Piotra, z którym się (wzajemnie, mam nadzieję) od lat lubimy i szanujemy, było to przywrócenie forum do istnienia (w dodatku w skromniejszej niż dotąd formie, z tego co widać, i co The_D mówi), nie - radykalna odnowa.
The_D
Użytkownik
#47 - Wysłana: 18 Paź 2019 17:42:49
Odpowiedz 
KAEM:
Bez przesady, hosting można dziś znaleźć za naprawdę niewielkie pieniądze.

Niewielkie rzecz względna. Nie każdy może i chce inwestować kilkaset zł w projekt
który jest stricte fanowski i niekomercyjny.

KAEM:

Z tego co wiem to nie trochę chęci tylko Piotr kombinował od lipca jak to forum uruchomić. Ostatecznie z tego co widzę zdecydował się zmigrować silnik z IPB na coś wordpresowego tracąc wszystkie integracje między forum a stroną i teraz powoli ręcznie odzyskuje artykuły a w międzyczasie dodaje funkcje do forum.
reyden
Użytkownik
#48 - Wysłana: 19 Paź 2019 15:02:40
Odpowiedz 
KAEM:
Bez przesady, hosting można dziś znaleźć za naprawdę niewielkie pieniądze. Nie wierzę, że nikt z osób odpowiedzialnych za ten serwis nie byłby w stanie poświęcić kilkunastu godzin na to aby to wszystko wreszcie działało tak jak powinno działać w roku 2019.

Tani hosting to nadaje się do podstawowych lekkich stronek czy dla forum o stosunkowo niewielkim ruchu i niewielkiej bazie danych .

Takie fora jak TSS , Phoenix czy inne rozbudowane wymagają znacznie wydajniejszych a przez to zauważalnie droższych hostingów .

VPS czy nawet serwer dedykowany ( a nawet kilka przy naprawdę dużym ruchu tzw. load ballancery aby forum/portal działały jak jeden serwer ma czkawkę ) .

A to nie kosztuje grosze tylko kilkaset zł ( dedyk ) , VPS idzie dorwać taniej ale to też przeważnie koszt 100+ zł .
KAEM
Użytkownik
#49 - Wysłana: 20 Paź 2019 00:17:16 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
The_D:
Z tego co wiem to nie trochę chęci tylko Piotr kombinował od lipca jak to forum uruchomić. Ostatecznie z tego co widzę zdecydował się zmigrować silnik z IPB na coś wordpresowego tracąc wszystkie integracje między forum a stroną i teraz powoli ręcznie odzyskuje artykuły a w międzyczasie dodaje funkcje do forum.

Fajnie, że mu się chce. Szkoda, że tu nie ma kogoś komu by się chciało...

The_D:
Niewielkie rzecz względna.

Pierwszy rok prawie za darmo (na przykład na nazwa, home). Kolejny rok około 300 PLN.

The_D:
Nie każdy może i chce inwestować kilkaset zł w projekt
który jest stricte fanowski i niekomercyjny.

Ludzie wrzucają o wiele większą kasę w serwisy fanowskie/hobbistyczne...

reyden:
Tani hosting to nadaje się do podstawowych lekkich stronek czy dla forum o stosunkowo niewielkim ruchu

A to forum ma jakiś wielki ruch? <rotfl> Przecież tu zagląda kilku, w porywach kilkunastu użytkowników...

reyden:
VPS czy nawet serwer dedykowany

Serwer dedykowany, dwa serwery z load balancingiem na stronę o tak znikomym ruchu???????? Bez jaj
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 20 Paź 2019 00:53:58
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Fajnie, że mu się chce. Szkoda, że tu nie ma kogoś komu by się chciało...

Tia... Bo Phoenix też nie miał awarii i identycznie (w dodatku w tej samej, nie - w skromniejszej - wersji) nie powrócił. Jak ci pisał Toudi: trollować też trzeba umieć.
KAEM
Użytkownik
#51 - Wysłana: 20 Paź 2019 01:09:01 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Q__:
w dodatku w tej samej, nie - w skromniejszej - wersji

Tak? A jest możliwa jeszcze skromniejsza wersja od tej? Co jeszcze można byłoby tu wyłączyć?

Q__:
Bo Phoenix też nie miał awarii

Q__:
Kochani Phoenixowicze!
Mieliśmy poważną awarię routera. Ale oto wróciliśmy.

Chyba pogubiłem się i już nie wiem czy to była w końcu awaria routera czy forum.

Q__:
Jak ci pisał Toudi: trollować też trzeba umieć.

Nie, to nie jest trolling. Z jednej strony kilka porad (dyskusja nad ewentualnymi możliwościami), a z drugiej nazwanie kilku rzeczy po imieniu (brak jakichkolwiek zmian na forum). Bez powodu i niepotrzebnie znów starasz się mnie sprowokować. Pytanie, po co....?
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 20 Paź 2019 01:46:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Chyba pogubiłem się i już nie wiem czy to była w końcu awaria routera czy forum.

Czy awaria routera nie zaowocowała w efekcie awarią (tj. czasowym zniknięciem) forum? W obu wypadkach mamy więc to samo - awarię, którą komuś chciało się jednak usunąć.

KAEM:
Nie, to nie jest trolling. Z jednej strony kilka porad (dyskusja nad ewentualnymi możliwościami), a z drugiej nazwanie kilku rzeczy po imieniu (brak jakichkolwiek zmian na forum). Bez powodu i niepotrzebnie znów starasz się mnie sprowokować. Pytanie, po co....?

Mogę się mylić (jeśli tak jest, to przepraszam), ale mam nieodparte wrażenie, że odkąd się okazało, iż gusta Twoje i dość widocznej części Forumowiczów rozchodzą się w temacie Discovery, nastawiłeś się na przekorę, negację i szukanie kontrowersji (co w pewnym stężeniu może być cenne, bo ożywcze, jednak w zbyt dużym staje się nudne i męczące), stąd taka reakcja. Będzie mi b. miło jeśli rozwój sytuacji pokaże, że nie mam racji.
Calvary
Użytkownik
#53 - Wysłana: 20 Paź 2019 20:58:29 - Edytowany przez: Calvary
Odpowiedz 
Ale co jak co strona nadal ledwo chodzi, a zważywszy na minimalny wprost ruch (patrząc po forum) powinna śmigać nawet na darmowym hostingu. Co tu może być obciążeniem? Co najwyżej pokaźna baza danych z tych wszystkich lat. Ale to nie powinno mieć większego wpływu na same odpytania najświeższych wątków na forum przy poprawnie rozplanowanej bazie (a raczej phpbb nie stało się popularne na całym świecie z powodu bezmyślnego rozplanowania indeksów na bazie).

I naprawdę nie ma sensu udowadniać ludziom, którzy sami takie strony stawiali niejeden raz, że jest inaczej. Wreszcie - przedtem działało ok. teraz nie działa. I to jest NAJWAŻNIEJSZE spostrzeżenie. Ewidentnie coś wam ucięli. Albo macie ograniczenia łącza, albo caching nie działa lub nie działa tak jak powinien, albo coś w tym guście. Obecnie normą są przycięcia kilkudziesięciosekundowe w losowych momentach, tak jakby wam brakowało jakichś zasobów, albo gdzieś był jakiś poważny błąd w configu serwera (np. strona bezsensownie robi masę przekierowań itp.).

Poza tym, i to tez może być nie bez winy na nowych przeglądarkach, macie stronę pozbawioną certyfikatu SSL. Obecnie, ponieważ jest taka akcja przestawienia wszystkich stron w seci na bezpieczne, można taki certyfikat wyrobić za darmo! Byle web developer jest w stanie Wam to uporządkować. Natomiast nie wiem jak to wygląda od strony przedpotopowej wersji phpbb, bo chyba taką macie.

Zresztą, Firefox, Developer Tools, zakładka Network. I chodźcie tutaj po stronie. To nie jest normalne, że odpytania do pewnych zasobów (orbazków głównie) zajmują tutaj często powyżej sekundy w stanie blocked (czerwone paski). Nie mam dokładnie jasności co oznacza ten stan (na pewno natomiast oznacza obsuwy), z zasady powinien identyfikować fakt, że przeglądarka nie ma zasobów i czeka na połączenie, ale jestem niemal pewien, że to samo może spowodować zawalony z jakichś powodów serwer. Dla porównania zróbcie to samo na jakichś innych stronkach.
Calvary
Użytkownik
#54 - Wysłana: 20 Paź 2019 22:28:42 - Edytowany przez: Calvary
Odpowiedz 
Q__

Pogadaj z kimś i prawdopodobnie chociażby:

Doinstaluj, jeśli nie ma, moduł mod_headers do Apache'a i w .htaccess dla strony włącz keep-alive, bo wygląda na to, że dla każdego zasobu macie otwierane nowe połączenie tcp co po prostu zżera zasoby. Podejrzewam, że to jest główny winowajca.

Poczytaj o Cache-Control i również ustaw w .htaccess.

Poczytaj o gzip compression, doinstaluj odpowiednie moduły o ile nie ma, i również skonfiguruj.

Macie walniętą konfigurację serwera!!! I to totalnie!!!
The_D
Użytkownik
#55 - Wysłana: 20 Paź 2019 22:31:45
Odpowiedz 
Calvary:
I naprawdę nie ma sensu udowadniać ludziom, którzy sami takie strony stawiali niejeden raz, że jest inaczej.

Nie wiem czy piszesz o sobie, ale nie trzeba jakiejś wiedzy tajemnej, żeby zauważyć, że ani forum startrek.pl ani trek.pl nie działa na phpbb. Sam nigdy żadnego forum nie uruchamiałem, ale umiem przeczytać podpis w stopce ;)

A co do ruchu to trzeba pamiętać, że w dzisiejszych czasach ruch generują nie tylko ludzie ale i crawlery i przede wszystkim najróżniejsze spamboty. Q__ jeden wie ile się takich kont i postów nausuwał jako moderator, a to tylko te, którym udało się przejść przez logowanie na forum.
Calvary
Użytkownik
#56 - Wysłana: 20 Paź 2019 22:33:12 - Edytowany przez: Calvary
Odpowiedz 
The_D

Na moje oko jak najbardziej dziala na phpbb mini. No chyba, że miniBB nie ma nic wspólnego z phpBB, co jest możliwe, zawsze zakładałem, że to jakiś fork.

The_D:
A co do ruchu to trzeba pamiętać, że w dzisiejszych czasach ruch generują nie tylko ludzie ale i crawlery i przede wszystkim najróżniejsze spamboty. Q__ jeden wie ile się takich kont i postów nausuwał jako moderator, a to tylko te, którym udało się przejść przez logowanie na forum.

Q__ owszem, nausuwał, bo forum siedzi na przedpotopowych rozwiązaniach, z wyłączonymi praktycznie wszelkimi zabezpieczeniami. Tu nawet nie ma potwierdzenia rejestracji przez maila. Więc sprawa wygląda tak, że sam - będąc samoukiem w późnym wieku - mogę napisać bota w Pythonie, który tu założy konto i będzie bruzdził, bo to nie jest żadna filozofia. Captcha to jedyny problem. Reszta to wyłącznie odpowiednie zapytania skierowane na serwer w odpowiedniej kolejności. A system jest ogólniedostępny, nie jest własnym rozwiązaniem, więc znajdą się ludzie, którzy takie boty napiszą (bo jest wiele forów stojących na miniBB).

I uwierz, to nie jest żadna wina botów. Walnięta jest konfiguracja serwera. Podejrzewam, że dla każdego zapytania o zasób (np. obrazek) idzie oddzielne połączenie tcp, zamiast jeden pełny request do serwera robić w jednym zapytaniu. Prawdopodobnie większość rzeczy nie jest też odpowiednio cacheowana i kompresowana. Absurdalne wprost opóźnienia jakie obecnie obserwujemy nie miały miejsca przed awarią, ktoś po prostu potem nieodpowiednio skonfigurował Apache'a, albo config Apache'a pod samą tą stronkę (np. właśnie w .htaccess). Może być też tak np. że .htaccess ze strony jest jaki był, przekopiowany, ale serwer jest inaczej skonfigurowany i ma wyłączone czytanie konfiguracji dla poszczególnych stron z plików .htaccess.

A jeśli chodzi o wyrobienie certyfikatu (co jest obecnie darmowe przez pewne instytucje, poczytajcie sobie!) i przestawienie strony na tzw. SSL (tzw. bo SSL jest już depreciated, obecnie używa się TLS ale że każde zapytanie mające przedrostek https a nie http przyjęło się nazywać SSL, to tak już zostało) to kwestia nawet już nie bezpieczeństwa, ale kultury. Źle się już patrzy na strony, które to olewają. Wszystko na takiej stronie idzie otwartym tekstem i ISP (dostawca internetu) widzi dokładnie co piszemy, łącznie z hasłami, tak samo jak ktokolwiek kto pośredniczy w transporcie danych.
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 20 Paź 2019 22:47:30
Odpowiedz 
Calvary

Na poziomie o którym mówisz operuje Kai, do niego należy więc kierować wnioski racjonalizatorskie. Ja mogę tu robić tylko za pośrednika. To chyba tyle jeśli chodzi o mity o mojej wszechmocy.
Calvary
Użytkownik
#58 - Wysłana: 20 Paź 2019 22:54:17 - Edytowany przez: Calvary
Odpowiedz 
Q__

W takim razie zapytaj Kai, czy by się temu przyjrzał. Ja tylko bajdurzę z zewnątrz, ale na to mi to wygląda. Mając dostęp do zaplecza, Kai będzie w stanie dokładnie zdiagnozować sytuację. Moja opinia jest taka, że ewidentnie macie problem, to nie jest kwestia niezależna od Was, jest po Waszej stronie. I prawdopodobnie nie wymaga wiele w celu znaczącej poprawy wydajności.

Na wielu podstronach jest też problem z nieodpowiadającymi zasobami zewnętrznymi (np. obrazki z innych serwisów, które są padnięte, albo mają idiotyczne czasy odpowiedzi) i czas odpytania takiego zasobu też być może można jakoś uciąć, żeby nie pytało np. przez 10 sekund bez sensu. Lepiej nie dograć takiego zasobu, niż ścinać całe forum. Aczkolwiek nie wiem czy to konkretnie da się zrobić i ewentualnie jak.
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 21 Paź 2019 02:25:16
Odpowiedz 
Calvary

Calvary:
W takim razie zapytaj Kai

Przekazałem Panu Naszemu link do Twoich wypowiedzi.
Calvary
Użytkownik
#60 - Wysłana: 22 Paź 2019 20:31:28
Odpowiedz 
Nie mów mi Q__, że to wszystko się okazało nie tak i to dalej - w niewyjaśnionych klimatacg - nie działa jak powinno. Bo nie uwierzę.
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co Się dzieje ze stroną?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!