USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Serwis shakowany?

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 24 Mar 2015 12:17:17
Odpowiedz 
HaCkeD By Mr.B3nY - też Wam się coś takiego wyświetliło, kiedy dziś włączyliście Pheonixa? Czyżby miało to coś wspólnego z tym co dzieje się w komentarzach i z aktywnością pewnych, niesławnych osób tam się udzielających? W każdym razie, jak długo jestem na forum - równo dziesięć lat - to jeszcze coś podobne go się nie zdarzyło.
krzychu
Użytkownik
#2 - Wysłana: 24 Mar 2015 13:55:53
Odpowiedz 
u mnie to samo cos nie tak z forum
Guauld
Użytkownik
#3 - Wysłana: 24 Mar 2015 14:46:20
Odpowiedz 
Cóż, zdaje się, że przynajmniej nie została naruszona zawartość samego forum (chyba), więc naprawienie tego nie powinno być problemem. Ale chyba dobrze byłoby teraz sporządzić jakąś kopię bazy danych...
Seybr
Użytkownik
#4 - Wysłana: 24 Mar 2015 14:54:23
Odpowiedz 
Warto zmienić hasło do konta. Prowadzę pochodzenie, niech Q da mi IP.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 24 Mar 2015 15:19:10 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Zawiadamiam Kai'a i o tym. IP nie mam bo Mr.B3nY nie zamieszczał wszak postów na forum. Kopie bazy danych - o ile wiem - istnieją.

EDIT: mam chyba naszego winowajcę:
http://ink361.com/app/users/ig-1482030414/mr.b3ny/ photos
Ale co ma z tym wspólnego z tą stroną, o której pisze to nie wiem?
http://www.novitasec.com/
The_D
Użytkownik
#6 - Wysłana: 24 Mar 2015 17:32:32 - Edytowany przez: The_D
Odpowiedz 
Poza nazwami sekcji popsuło się zdaje też sortowanie tematów.

A nie, to jednak słabo wyróżniająca się ikona przypiętego tematu...
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 24 Mar 2015 18:31:33
Odpowiedz 
Jak widać strona została przywrócona do używalności. Atak hackerski raczej nie był - wbrew Twoim sugestiom, Picard - robotą nikogo stąd, bo według ustaleń Kai'a dokonany był z Iraku (co wyjaśnia skąd arabska strona w podpisie hackera).
MarcinK
Użytkownik
#8 - Wysłana: 24 Mar 2015 19:05:02 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
dokonany był z Iraku

Picard
Użytkownik
#9 - Wysłana: 24 Mar 2015 22:44:54
Odpowiedz 
MarcinK

To akurat byli Libijczycy ;)

Q__:
Jak widać strona została przywrócona do używalności. Atak hackerski raczej nie był - wbrew Twoim sugestiom, Picard - robotą nikogo stąd, bo według ustaleń Kai'a dokonany był z Iraku (co wyjaśnia skąd arabska strona w podpisie hackera).

Co mam powiedzieć? Jestem podejrzliwy z natury; obawiam się ataku Zmiennych, którzy kryją się wśród nas. ;) Inna sprawa, że rzeczywiście cyber-terrorysta ma się teraz czym chwalić; zhakował stronę polskich geeków! Ten niesamowity wyczyn naprawdę przysporzy mu uznania i popularności.
MarcinK
Użytkownik
#10 - Wysłana: 25 Mar 2015 17:25:35
Odpowiedz 
Picard:
zhakował stronę polskich geeków! Ten niesamowity wyczyn naprawdę przysporzy mu uznania i popularności.

No wiesz wkurzył Polaków i przeżył. Niewielu się to udało.
Elaan
Użytkownik
#11 - Wysłana: 25 Mar 2015 18:47:12 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Picard:
rzeczywiście cyber-terrorysta ma się teraz czym chwalić; zhakował stronę polskich geeków!

MarcinK:
wkurzył Polaków i przeżył. Niewielu się to udało

Na waszym miejscu bym się tak nie cieszyła, panowie.
Mam powody sądzić, że hasła do kont wszystkich Użytkowników tego forum są w łapkach owego hackera.
Na moje mailowe pytanie o formę przechowywania tychże haseł i ich zabezpieczenie Q__ milczy, co potwierdza moje przekonanie w tej sprawie.
Polecałabym wszystkim pozmienianie haseł, ale ponieważ - jak wynika ze słów Q__ - Kai nie sprawdził strony pod kątem ukrytych wirusów i nie zamierza tego robić, zmiana hasła może nic nie dać.
Niech zatem każdy sam zdecyduje, czy zmieniać hasło, czy nie.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 25 Mar 2015 22:36:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Na moje mailowe pytanie o formę przechowywania tychże haseł i ich zabezpieczenie Q__ milczy, co potwierdza moje przekonanie w tej sprawie.

Spokojnie. Mamy odpowiedź z samiutkiej góry:

Kai
minibb przechowuje hasla zahashowane
wlam byl prawie na pewno tylko na strone administracyjna forum
nie ma raczej zadnych "wirusow"
zapewne nie uzywalbym na forum hasla takiego samego jak do banku
Elaan
Użytkownik
#13 - Wysłana: 26 Mar 2015 16:25:32
Odpowiedz 
Q__:
Mamy odpowiedź z samiutkiej góry:

Świetnie. Zatem nożyczki się znalazły.

Q__:
zapewne nie uzywalbym na forum hasla takiego samego jak do banku

Ja pewnie też - gdybym miała takowe.
Eviva
Użytkownik
#14 - Wysłana: 26 Mar 2015 19:46:02
Odpowiedz 
A ja mam inne hasło na każde konto. Będzie niezła heca, jak kiedyś dostanę ataku sklerozy....
Elaan
Użytkownik
#15 - Wysłana: 27 Mar 2015 20:41:37 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Eviva:
Będzie niezła heca, jak kiedyś dostanę ataku sklerozy....

Co dzień na pamięć kapsułka z tranem,
nadto z supełków zrobić makramę,
i wnet sklerozy widmo umyka -
oto porada w formie wierszyka.

USS Phoenix forum / USS Phoenix / Serwis shakowany?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!