USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase III
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#211 - Wysłana: 9 Kwi 2017 17:59:05
Odpowiedz 
MarcinK

Nie przeczę...
mozg_kl2
Użytkownik
#212 - Wysłana: 13 Kwi 2017 17:36:50
Odpowiedz 
Q znowu zrobił atak spamerski na forum
Q__
Moderator
#213 - Wysłana: 13 Kwi 2017 18:41:54
Odpowiedz 
mozg_kl2

Nie narzekaj, tylko bierz przykład.
Elaan
Użytkownik
#214 - Wysłana: 13 Kwi 2017 18:45:10 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Q znowu zrobił atak spamerski na forum

To nie atak, tylko bogaty zestaw przynęt wędkarskich...

a
Q__
Moderator
#215 - Wysłana: 13 Kwi 2017 18:48:05
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
tylko bogaty zestaw przynęt wędkarskich...

To czemu nikt się dziś nie złapał?
mozg_kl2
Użytkownik
#216 - Wysłana: 13 Kwi 2017 18:49:43
Odpowiedz 
Q__:

złapać się złapałem nie ma tylko czasu na odp
Elaan
Użytkownik
#217 - Wysłana: 13 Kwi 2017 18:57:49
Odpowiedz 
Q__:

Bo ryby w poście bywają strasznie zalatane.
Q__
Moderator
#218 - Wysłana: 27 Cze 2017 21:52:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Wiecie co? Jak tak patrzę na hejt jaki spotyka zarówno Discovery, jak i Orville, na naszym forum, to myślę sobie, że Trekerzy (bez wytykania palcami którzy) to jednak straszni niewdzięcznicy...

Popatrzcie - szykuje się nie jeden, ale dwa seriale (jak za dawnych dobrych lat), przy obu uwijają się tłumnie weterani Treka, których mamy powody pamiętać z szacunkiem i sympatią, a w odpowiedzi na te ich wysiłki widać głównie złośliwości, kpiny i narzekania...

Zgoda, nazwiska Kurtzman i MacFarlane (nie każdy lubi ten humor) mogą zniechęcać. Owszem, wizualny styl ORV jest - jak mawiają anglojęzyczni - cheapy, a ten DSC strasznie generyczny i blockbusterowy, i z estetyką ST, do której przywykliśmy, niewiele ma punktów wspólnych. Owszem, jeśli jest co krytykować - to krytykujmy.

Ale dajmy, do ciężkiej cholery, by nie rzec do ku*** nędzy, szansę ludziom którym zawdzięczamy długie godziny spędzone na obcowaniu ze znakomitym (czy choć "tylko" fajnym) Trekiem i ich produkcjom.

(A przy tym mam niemiłe wrażenie, że oba te seriale obrywają nie za swoje winy. Ktoś nie trawi Bermana i jego petryfikacyjnego wpływu na ST? ORV estetyką i nazwiskiem Braga kojarzy mu się z erą Bermana, to - dawaj! - atakować ORV. Kro inny nigdy nie pogodził się z tym, że dano Abramsowi robić Treka... DSC stylem i nazwiskiem Kurtzman kojarzy mu się z Abramsem to - hajże! - hejtować DSC.
Bo przecież nikt jeszcze uczciwie nie może powiedzieć, że wie ile te produkcje będą warte. Nawet ich twórcy, bo zdjęcia wciąż trwają...
Zresztą tu chyba nie chodzi o ich - jak najbardziej możliwą - słabość. Przeciwnie, tu raczej rzecz w obawie, że przypadkiem może odnieść sukces ta wizja Treka, której dany "fan" nie trawi.)

ps. Z innej beczki: Elaan, post się już skończył.
Mav
Użytkownik
#219 - Wysłana: 27 Cze 2017 23:30:46 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Popatrzcie - szykuje się nie jeden, ale dwa seriale

Szykuje się JEDEN serial Star Trek i nazywa się Discovery. To drugie to seriel parodiujący gatunek sf, głównie nawiązując przy tym do Star Treka. I absolutnie nie czyni go poważną produkcją to, że przy jego tworzeniu bierze udział (bawi się, zarabia) kilku ludzi związanych w przeszłości z Trekiem.
Q__
Moderator
#220 - Wysłana: 28 Cze 2017 00:33:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Szykuje się JEDEN serial Star Trek

Napisałem "dwa seriale", nie "dwa seriale ST", po to właśnie, by uniknąć tego typu przepychanek.

Mav:
I absolutnie nie czyni go poważną produkcją to, że przy jego tworzeniu bierze udział (bawi się, zarabia) kilku ludzi związanych w przeszłości z Trekiem.

A to już jest spekulacja. Ocenimy po obejrzeniu.

ps. Uderz w stół...?

EDIT:
Kto musi, niech hejtuje, skoro apele o opamiętanie nie skutkują. Ja tam wolę takie wiadomości zamieszczać, podgrzewając atmosferę radosnego oczekiwania i na DSC, i na ORV:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=1761
mozg_kl2
Użytkownik
#221 - Wysłana: 28 Cze 2017 10:48:59 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Q__

Q__:
szykuje się nie jeden, ale dwa seriale (jak za dawnych dobrych lat

http://i2.kym-cdn.com/photos/images/facebook/000/706/073/4cf.jpg
Q__
Moderator
#222 - Wysłana: 28 Cze 2017 16:27:35
Odpowiedz 
mozg_kl2

Wiesz... Jeśli traktować herezję tak, jak zdają się to czynić, osoby tak od siebie pod wieloma względami różne i odległe jak Olga Tokarczuk i znany nam Przewodas, czyli jako symbol pewnej niezależności - i otwartości - myślenia*, braku skłonności do zamykania się w sztywnych kanonach, i głoszenia "jedynie słusznych" poglądów dotyczących spraw, w których wypadku o jakiejkolwiek jedynej słuszności mowy być nie może, to tak w tym sensie jestem heretykiem i to b. dumnym z siebie**.

* vide:
http://radio.opole.pl/101,106458,olgi-tokarczuk-po chwala-herezji
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/konrad_lewa ndowski/pochwala_herezji/fragment1

** Zwł., że dzięki temu mogę się cieszyć TOSem i TNG, TMP i TWoK, TNG i DS9, TNG i B5, DS9 i B5, DS9 i VOY, AND i ENT, NV/P2 i STC, Beyond i "PtA" (a więc Trekiem roddenberry'owskim, pillerowskim, B&Bowskim, abramsowskim, taktycznie odtrekowionym i fanowskim), a niedługo również DSC i ORV, bez (zbyt głębokiego) popadania w potępieńcze fandomowe swary. Ba, mogę być nawet fanem ST i SW naraz.
mozg_kl2
Użytkownik
#223 - Wysłana: 28 Sier 2017 18:15:24
Odpowiedz 
http://i1.memy.pl/obrazki/5dda173468_przepraszam_za_wszystko.jpg

uderzam się w pierś za wydarzenia z tematu politycznego.
Q__
Moderator
#224 - Wysłana: 28 Sier 2017 18:20:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Doceniam ten gest. I naprawdę podchodźcie z Mavem do tych dyskusji mniej emocjonalnie, zwł, że całkiem sporo innych tematów zdaje się Was łączyć. Ja wiem? Może pogadajcie sobie o filmach JJ-a na zgodę?
mozg_kl2
Użytkownik
#225 - Wysłana: 1 Paź 2017 00:18:16 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
dwa wielkie wydarzenia mijającego tygodnia czyli powrót po 12 latach treka do TV plus 30 rocznica premiery wielkiego TNG a na głównej news z sucharów mcfarlana.

https://media.tenor.com/images/45a8f3ae493aef147dc883b60724bbed/tenor.gif
Q__
Moderator
#226 - Wysłana: 1 Paź 2017 00:54:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Przecież o przemierze DSC było sporo teasery, trailery, zdjęcia, linki. Chętnie zamieściłbym coś mającego rozbudzać klimat oczekiwania na trzeci odcinek Discovery, ale od paru dni nawet jak CBS coś do Sieci wrzuci (ostatnio nie wrzuca nic istotnego*), to kopie się nie pojawiają...** Z pustego to i Salomon..., jak wiemy .
Co do jubileuszu TNG - ostatnio tyle się dzieje/działo wokół DSC i ORV, że nie mam czasu, ani siły, żadnego solidnego editoriala napisać (a jakiś news naskrobany od niechcenia, to by była obraza dla tej - jak słusznie zauważyłeś - Wielkiej serii). Jeśli takowy sam przygotujesz - chętnie go zamieszczę.*** Jakieś uroczyste powitanie Discovery też może być.

Nawiasem zauważę, że i tak najczęściej zamieszczamy nowy materiał z polskich stron poświęconych ST, a właściwie: zamieszczam, bo od dłuższego czasu robię to jednoosobowo. Chętnie podzielę się tymi obowiązkami, jak wiesz, ale jeśli zamierzasz się podjąć prac administracyjnych, jak to parę razy deklarowałeś, załatw to z Kaiem, masz moje błogosławieństwo - ja próbowałem, wielokrotnie przypominałem Kaiowi, że są chętni kandydaci na junior adminów, skutki znasz.

* Wiem, bo - przez ichnią politykę blokowania contentu - wygrzebałem w desperacji jakieś amerykańskie bramki proxy, by móc być z tym na bieżąco... Od trzech dni przybyła ledwo kopia - dawno omówionego na forum (i danego na stronę główną) - teasera wyświetlanego razem z drugim odcinkiem i (praktycznie beztreściwa) reklamówka After Trek.

** Sprawdzam kanały, na których wcześniej się pojawiały, średnio po trzy razy dziennie, więc wiem, co mówię. Jak chcesz - też sprawdzaj:
http://www.youtube.com/channel/UC1pxM8VbCX5qAlZJn4 ht89w/videos
http://www.youtube.com/user/StarTrekArgentina/vide os
(Nie mam pojęcia, może latynoscy fani stracili entuzjazm po obejrzeniu pilota?)

*** Ba, b. pomógłbyś nawet wyszukując na YT czy Vimeo jakiś fajny jubileuszowy tribute dla TNG (w stylu tych słynnych na 40-lecie całego Treka czy 10-lecie ENT), bo nie znalazłem żadnego który by się kwalifikował do zamieszczenia z parozdaniowym komentarzem w formie - powiedzmy - hołdu zastępczego, zamiast sążnistego tekstu, na który TNG w pełni zasługuje.

EDIT:
Udało mi się jakoś dogrzebać do kodu źródłowego filmiku "EW" ze Stametsem, ejnoy... choć i tak porządny link do YouTube bym wolał:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=1823
mozg_kl2
Użytkownik
#227 - Wysłana: 1 Paź 2017 12:14:27
Odpowiedz 
Q__:
Przecież o przemierze DSC było sporo teasery, trailery, zdjęcia, linki.

słowo klucz to było.

Q__:
Jeśli takowy sam przygotujesz - chętnie go zamieszczę.*** Jakieś uroczyste powitanie Discovery też może być.

Ostatnio mój czas jest mocno deficytowy. Napisać będzie ciężko ale znalazłem taki filmik
https://www.youtube.com/watch?v=icWAsUDqClI
https://www.youtube.com/watch?v=-6Zc8Co2H3w
https://www.youtube.com/watch?v=4lfZ49wTz70

Q__:
skutki znasz.

No jesli Tobie się nie udało to ja mam jeszcze mniejsze szanse.
Q__
Moderator
#228 - Wysłana: 1 Paź 2017 12:23:03
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
ale znalazłem taki filmik

Dzięki, te trzy rozważałem, ale wszystkie odrzuciłem. Pierwszy, bo to zasadniczo odtworzona czołówka, drugi - choć był już dwa razy u nas linkowany (i jest nowy) - bo doszedłem do wniosku, że chodzi o hołd nie - nabijanie się, trzeci - bo video dość niskiej jakości, a poza tym nie każdy nasz czytelnik będzie chciał słuchać ponad pół godziny gadających głów (tym bardziej, że może nie znać angielskiego).

Niemniej... w końcu coś tam znalazłem:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=4096&page=2#msg319364
Czasem starocie są najlepsze.
mozg_kl2
Użytkownik
#229 - Wysłana: 4 Paź 2017 18:24:06
Odpowiedz 
Chciałem pochwalić ostatnie posty administracji.
krzychu
Użytkownik
#230 - Wysłana: 4 Paź 2017 19:19:45 - Edytowany przez: krzychu
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#231 - Wysłana: 4 Paź 2017 22:12:53
Odpowiedz 
mozg_kl2

Dziękuję.
mozg_kl2
Użytkownik
#232 - Wysłana: 18 Gru 2017 07:54:44
Odpowiedz 
Czy administracja mogłaby trochę przystopowac zapal użytkownika Paser?
Elaan
Użytkownik
#233 - Wysłana: 18 Gru 2017 15:14:03
Odpowiedz 
Q__:
Elaan, post się już skończył.

No wiesz, jak to w naszym kraju bywa: jeden post się skończy, a nim się człowiek obejrzy, już się drugi zaczyna.

Q__:
dzięki temu mogę się cieszyć TOSem i TNG, TMP i TWoK, TNG i DS9, TNG i B5, DS9 i B5, DS9 i VOY, AND i ENT, NV/P2 i STC, Beyond i "PtA" (a więc Trekiem roddenberry'owskim, pillerowskim, B&Bowskim, abramsowskim, taktycznie odtrekowionym i fanowskim), a niedługo również DSC i ORV, bez zbyt głębokiego) popadania w potępieńcze fandomowe swary.

Całkiem przyjemnie brzmiąca ta herezja.
Też psioczę na Abramsa i jego następców, ale jakby mnie zaskoczyli czymś ciekawym, a nie tylko efektownym, byłoby miło.
Q__
Moderator
#234 - Wysłana: 19 Gru 2017 12:54:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Czy administracja mogłaby trochę przystopowac zapal użytkownika Paser?

Nie bądź taki zawziętnik tuż przed świętami. Teraz mamy Gwiazdkę, potem Nowy Rok, po nim końcówkę pierwszego sezonu DSC, czyli okres amnestyjny. Znaczy: jeśli nie będzie jakichś rażących awantur nie planuję banami potrząsać...

Ale skoro wnioskujesz o zwrócenie uwagi na posty w/w Usera, to je dokładniej poczytam, i może i ja dam wyraz (prywatnej, póki co) dezaprobaty, jeśli uznam, że należy*.

* No, chyba, że pod moją chwilową nieobecność doszło tu do jakichś ostrzejszych scysji z winy Pasera, bo jeśli tak...

Elaan

Elaan:
No wiesz, jak to w naszym kraju bywa: jeden post się skończy, a nim się człowiek obejrzy, już się drugi zaczyna.

Pasuje to jakby do pełnego postów Phoenixa.

Elaan:
Całkiem przyjemnie brzmiąca ta herezja.

Elaan:
Też psioczę na Abramsa i jego następców, ale jakby mnie zaskoczyli czymś ciekawym, a nie tylko efektownym, byłoby miło.

A jakiekolwiek sceny/motywy z tego co dotąd nakręcili przypadły Ci do gustu?
Elaan
Użytkownik
#235 - Wysłana: 20 Gru 2017 15:44:08 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Q__:
A jakiekolwiek sceny/motywy z tego co dotąd nakręcili przypadły Ci do gustu?

Oczywiście, że tak.
Choćby sam początek ST XI, kiedy kpt. Robau leci na Naradę.
Facet na pozór zupełnie opanowany... a potem widać te jego odczyty tętna.
Zwykły ludzki strach ujęty w karby samodyscypliny.
I coś ściska Cię w dołku, bo już wiesz, że to człowiek, który nie zasłużył na los, jaki go spotka.

W obu filmach Abramsa podoba mi się też postać Sulu - przypomina młodszą wersję tej z powieści "The Entropy Effect".

To tyle pokrótce, chociaż to, rzecz jasna, nie wszystko.
Q__
Moderator
#236 - Wysłana: 7 Sty 2018 09:28:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mam takie pytanie: czy niektórym z Was przypadkiem - mówiąc kolokwialnie - na łby nie wali? Bo ledwo rok się zaczął, a już jednego bana i dwa ostrzeżenia rozdałem, i zdaje się, że na tym się nie skończy.... :]
mozg_kl2
Użytkownik
#237 - Wysłana: 7 Sty 2018 11:22:54
Odpowiedz 
Q__

przesilenie noworoczne? Brak śniegu? Znowu pojadę klasyką
https://www.youtube.com/watch?v=PfB05QgG9vA
Q__
Moderator
#238 - Wysłana: 7 Sty 2018 14:36:41
Odpowiedz 
mozg_kl2

Miałem to samo skojarzenie, ale jednak nie wypadało.
mozg_kl2
Użytkownik
#239 - Wysłana: 25 Sty 2018 08:11:35
Odpowiedz 
Dzięki administracji za usunięcie posta z tematu politycznego.
Q__
Moderator
#240 - Wysłana: 25 Sty 2018 08:14:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Nie ma za co. Usuwanie postów pomyłkowych (tj. pustych lub oznaczonych przez samego autora słowami "do usunięcia") to normalny moderatorski obowiązek.

To raczej ja podziękuję za to, że podzieliłeś się smutną wiadomością o śmierci Ursuli Le Guin.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase III

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!