USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase III
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#151 - Wysłana: 7 Cze 2016 21:05:46
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Ja tu wpadam sporadycznie, bez zobowiązań, coraz rzadziej jak pewnie zauważyłeś.

No, właśnie, mógłbyś częściej. A RPGowy "pojedynek dyskusyjny" możemy przecież prowadzić turowo - po jednym poście każdego z nas na turę...
MarcinK
Użytkownik
#152 - Wysłana: 7 Cze 2016 21:27:59
Odpowiedz 
Jeśli oni mieli by prowadzić dysputy niczym magneto i xavier, to ja mógłbym dla równowagi dostać rolę w stylu Wolverine?
mozg_kl2
Użytkownik
#153 - Wysłana: 7 Cze 2016 22:01:36
Odpowiedz 
MarcinK:
stylu Wolverine?

like that?
https://www.youtube.com/watch?v=T2ZjNVnOQxQ
Seybr
Użytkownik
#154 - Wysłana: 8 Cze 2016 07:53:18
Odpowiedz 
mozg_kl2

Ta scena jest genialna ;].
MarcinK
Użytkownik
#155 - Wysłana: 8 Cze 2016 11:25:22 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Największy plus tego filmu

Jeśli nie jedyny
mozg_kl2
Użytkownik
#156 - Wysłana: 8 Cze 2016 18:50:42 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Mav:
Nie.

czemu mnie to nie dziwi.

Mav:
mozg_kl2 tgo typowy troll,

Mav:
Gdy ja nawiązywałem do kultury masowej, do tego jak USA poprzez Hollywood lansuje amerykański styl życia i że nie ma tam za dużo miejsca na ukazanie Amerykanów religijnych, że jest to w zasadzie marginalne, to on typowo dla trolla kompletnie nie zrozumiał tego lub nie chciał zrozumie

a było to tak

Mav:
To samo jest w USA, na papierku katolicy, w rzeczywistości zdecydowana większość ludzi nie jest zaangażowana w życie codzienne kościoła. Zresztą nawet dominuje to w ich popkulturze np. w serialach typu "Przyjaciele", jak i nie komediowych, a także w filmach religia jest zepchnięta na margines, gdy przedstawia się amerykański styl życia.

mozg_kl2:
np USA gdzie 83% mieszkańców to gorliwy katolicy, a mottem kraju jest Bogu ufam.

Mav:
(bo podałem ten serial jako jeden z przykładów).

znowu kłamiesz. Twierdzisz, że jako jeden z przykładów w to był jedyny przykład. Nawet nie odniosłeś się do tego, że 83% amerykanów uważa religię za ważny element ich życia.

Mav:
Gdy pisałem, że moje osiedle na przestrzeni lat się zmieniło, że wymieniono w blokach rury, kaloryfery, odmalowano je już kilka razy, ocieplono, wymieniono okna, stare płytowe chodniki już dawno są powymieniane, zadbano o zieleń posądzając nowe drzewa itd. - napisałem, że to doceniam iż miejsce w którym żyje jest o wiele piękniejsze niż po upadku komunizmu. mozg_kl2 typowo jak na trolla przystało nie potrafił tego zrozumieć lub nie chciał zrozumieć, tylko uczepił się zielonych trawników i robi ze mnie idiotę, który cieszy się, że mu trawnik koszą przed blokiem.

pisałeś, że gdyby nie wejście do UE polska dalej byłaby brzydka jak w PRL.

Mav:
Jak z takim człowiekiem prowadzić normalną dyskusje, no jak

bo ja wiem może zacząć używać argumenty ambitniejsze niż serial przyjaciele.

Mav:
Ja tu wpadam sporadycznie

wpadasz sporadycznie głównie do tematu o polityce gdzie robisz taki ferment, że aż strach..

Wniosek formalny

Mav stale utrzymuje że pojawia się od czasu do czasu i głównie wpada do tematu o polityce. Uważam, że jego działanie ma znamiona złośliwego i tak powinno być zakwalifikowane przez moderacje. Wnioskuje
a)uporządkowanie sytuacji z Mavem w polityce (albo chce normalnie rozmawiać albo przestaje floodować i bawić sięw wojne podjazdową)
b)otwarcie tematu o polityce. (dzieje się trochę ciekawych rzeczy na świecie, zaczyna się euro, warto mieć miejsce do rozmowy)

podpisano

podręcznikowy troll
Q__
Moderator
#157 - Wysłana: 8 Cze 2016 19:25:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav
mozg_kl2

Mav:
To samo jest w USA, na papierku katolicy, w rzeczywistości zdecydowana większość ludzi nie jest zaangażowana w życie codzienne kościoła

mozg_kl2:
np USA gdzie 83% mieszkańców to gorliwy katolicy, a mottem kraju jest Bogu ufam.

Tak w zasadzie to obaj popłynęliście, gentlemani. Katolicy w USA to najliczniejsza sformalizowana grupa religijna, ale jest to zaledwie 22% ludności:
http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_Church_in_th e_United_States

mozg_kl2

mozg_kl2:
Wniosek formalny

Co do wniosku formalnego. Mam wrażenie, że obaj prowadzicie sobie z Mavem prywatną wojnę, w której on jest stroną bardziej agresywną, ale i Ty nie pozostajesz dłużny. Faktem jest też jednak, że Mav od dobrych kilku miesięcy, jeśli nie lat, jest trudnym rozmówcą (wypowiada się emocjonalnie, często histerycznie, forsuje swoją wizję świata na siłę itp.).
Obiecałem mu bana tygodniowego i zamierzam słowa dotrzymać jeśli nie zobaczę poprawy (polemiki w "Co myślimy o..." zawsze były ostrzejsze niż normalny phoenixowy dialog, dlatego - póki nie widzę ewidentnych obelg - traktuję je trochę inaczej, niż gdyby taki sam tekst padł w normalnym topicu, dlatego też tego bana jeszcze nie ma).

Jeśli natomiast chodzi o to, czy traktować Mava jako podręcznikowego trolla , czy jako Usera, który się cokolwiek pogubił (zwł. że - w mojej, subiektywnej, ocenie - bywali tu rozmówcy agresywniejsi niż on i z banem permanentnym nie skończyli), to zostawmy to, jak zwykle, naszym Współforumowiczom - jeśli jeszcze kilkoro z Nich zgodzi się z Twoim wnioskiem - będzie ostrzejsze traktowanie.

(Aha: topic polityczny zostanie otwarty za 3 dni, tak czy siak. Ale jw. - będzie więcej głosów za otwarciem - Twój jest drugi - otworzę wcześniej.)
MarcinK
Użytkownik
#158 - Wysłana: 8 Cze 2016 19:51:50
Odpowiedz 
Q__

Otwierać!
Elaan
Użytkownik
#159 - Wysłana: 8 Cze 2016 20:15:29
Odpowiedz 
Q__:
Mav od dobrych kilku miesięcy, jeśli nie lat, jest trudnym rozmówcą (wypowiada się emocjonalnie, często histerycznie, forsuje swoją wizję świata na siłę itp

A szkoda, bo kiedyś można z nim było ciekawie porozmawiać na różne tematy.
Miał też więcej dystansu do siebie i swoich opinii, nie robiąc z nich dogmatów.
Odkąd "zafiksował się" na polityce zachowuje się tak, jakby nie był w stanie znieść odmiennego zdania w żadnej kwestii.
mozg_kl2
Użytkownik
#160 - Wysłana: 8 Cze 2016 20:17:07
Odpowiedz 
MarcinK:
Otwierać!

zgodnie z duchem treka
https://www.youtube.com/watch?v=3jd1Ih8EUmw
Q__
Moderator
#161 - Wysłana: 8 Cze 2016 20:22:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Otwierać!

Trzeci głos odnotowany. Ze dwa jeszcze i otworzę od razu.

Elaan

Elaan:
Odkąd "zafiksował się" na polityce zachowuje się tak, jakby nie był w stanie znieść odmiennego zdania w żadnej kwestii.

To, niestety, nie dotyczy tylko polityki. Właściwie wątek polityczny pojawił się na końcu. To samo było w kwestii "Jurassic World", najnowszej odsłony "Terminatora", wątków gejowskich w popkulturze (przez chwilę, a potem Mav wypowiadał się na ten temat w sposób bardziej zdystansowany i zniuansowany, ale było i to dość wulgarnie), także tego jaki powinien być Trek (i co z tego, że w jakichś 90-98% z tą mavową wizją ST się zgadzam, kiedy jej ekspresja jest, jaka jest)...
MarcinK
Użytkownik
#162 - Wysłana: 8 Cze 2016 20:40:47
Odpowiedz 
Mav
Użytkownik
#163 - Wysłana: 8 Cze 2016 21:04:31 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
mozg_kl2:
znowu kłamiesz. Twierdzisz, że jako jeden z przykładów w to był jedyny przykład. Nawet nie odniosłeś się do tego, że 83% amerykanów uważa religię za ważny element ich życia.

Czyli to jednak nie jest tak, że Ty to specjalnie robisz, Ty po prostu faktycznie nie ogarniasz... Po prostu nie rozumiesz prostych nawiązań, nie rozumiesz skrótów myślowych itd.

Napisałem wyraźnie o kulturze masowej USA przedstawianej poprzez Hollywood, gdzie religia jest zepchnięta na totalny margines w większości przypadków. Jako jeden z przykładów podałem serial "Przyjaciele", bo to był swoisty fenomen, ale nie trzeba być geniuszem, żeby zrozumieć, że odwołuje się także do innych seriali i filmów. Ale teraz rozumiem, że musiałbym Ci wypisać całą listę z tysiącami tytułów amerykańskich produkcji, żebyś zrozumiał moje nawiązanie?

Do tego Q napisał, że totalnie przestrzeliłeś z tymi 83% katolików USA, ale kompletnie się do tego nie odniosłeś? Dlaczego?

Ile razy jeszcze będziesz pisał o serialu "Przyjaciele" i o zielonych trawnikach, myśląc, że to Twoja genialna strategia ośmieszania mnie? Gdzie tak naprawdę tylko się tym sam kompromitujesz udowadniając, że po prostu nie potrafisz zrozumieć o czym jest mowa.

Q__:

Otwórz, niech mozg_kl2 ma swój plac zabaw. Dla mnie jest to oczywiste, że on potrzebuje jak tlenu osoby takiej jak ja w takim temacie, bo inaczej będzie się tam nudził. Już dawno temu pisałem, że on uwielbia konflikty. Przypomnij sobie z iloma osobami się tak przepychał.

Elaan:
A szkoda, bo kiedyś można z nim było ciekawie porozmawiać na różne tematy.
Miał też więcej dystansu do siebie i swoich opinii, nie robiąc z nich dogmatów.

Q__:
Faktem jest też jednak, że Mav od dobrych kilku miesięcy, jeśli nie lat, jest trudnym rozmówcą (wypowiada się emocjonalnie, często histerycznie, forsuje swoją wizję świata na siłę itp.).

A ja mam wrażenie, że to nie ja się tak bardzo zmieniłem, tylko to forum. W pewnym momencie zapanował tu dziwny klimat, klimat niepasujący do miejsca, gdzie zbierają się fani SF.

Próbowałem wielokrotnie poruszyć temat tzw. "short movies" o tematyce SF - są one powoli uznawane za nadzieje na odbudowę podupadłego współczesnego science fiction, bo są robione poza sidłami wielkich wytwórni przez ludzi z pasją i wyglądają coraz lepiej. Tutaj to nikogo nie obchodzi. Jedna z moich ulubionych produkcji - Wanderers - która powinna chwycić za gardło każdego fana SF, tutaj na nikim nie zrobiła wrażenia... Nikt jej nie docenił oprócz Q, a jedyny komentarz był krytyczny, że niby sztuczne to i bez polotu...

Próbowałem dyskutować na temat wizjonerstwa w SF, o VR, AR, o robotyzacji, genetyce itd. - nikogo to tutaj nie obchodzi.

Pojawił się nowy serial - Expanse - gdzie do dziś postów na jego temat jest mniej, niż komentarzy o nim pod byle newsem na jakiejś byle jakiej stronie.

Po prostu to forum jakoś straciło ducha miłośników SF na rzecz własnie bzdurnych politycznych kłótni i w kółko powtarzanych tematów o starym Treku. Stąd może odczucie, że to ja się zrobiłem dziwny, że forsuje jakieś swoje wizje, a może po prostu to forum nie jest już miejscem dla kogoś takiego jak ja? Jeżeli ktoś nie lubi trekowych fanprodukcji, a o samym Treku powiedział już wszystko, to ciężko będzie mu znaleźć tutaj coś interesującego.
Q__
Moderator
#164 - Wysłana: 8 Cze 2016 21:57:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Otwórz

Głos odnotowany.

Mav:
A ja mam wrażenie, że to nie ja się tak bardzo zmieniłem, tylko to forum. W pewnym momencie zapanował tu dziwny klimat, klimat niepasujący do miejsca, gdzie zbierają się fani SF.
Próbowałem wielokrotnie poruszyć temat tzw. "short movies" o tematyce SF - są one powoli uznawane za nadzieje na odbudowę podupadłego współczesnego science fiction, bo są robione poza sidłami wielkich wytwórni przez ludzi z pasją i wyglądają coraz lepiej. Tutaj to nikogo nie obchodzi. Jedna z moich ulubionych produkcji - Wanderers - która powinna chwycić za gardło każdego fana SF, tutaj na nikim nie zrobiła wrażenia... Nikt jej nie docenił oprócz Q, a jedyny komentarz był krytyczny, że niby sztuczne to i bez polotu...
Próbowałem dyskutować na temat wizjonerstwa w SF, o VR, AR, o robotyzacji, genetyce itd. - nikogo to tutaj nie obchodzi.
Pojawił się nowy serial - Expanse - gdzie do dziś postów na jego temat jest mniej, niż komentarzy o nim pod byle newsem na jakiejś byle jakiej stronie.
Po prostu to forum jakoś straciło ducha miłośników SF na rzecz własnie bzdurnych politycznych kłótni i w kółko powtarzanych tematów o starym Treku. Stąd może odczucie, że to ja się zrobiłem dziwny, że forsuje jakieś swoje wizje, a może po prostu to forum nie jest już miejscem dla kogoś takiego jak ja? Jeżeli ktoś nie lubi trekowych fanprodukcji, a o samym Treku powiedział już wszystko, to ciężko będzie mu znaleźć tutaj coś interesującego.

Jakby Ci to powiedzieć... W jakimś sensie rozumiem rozczarowanie - też bym chciał tu widzieć tłumy i tematy rosnące jak grzyby po deszczu, a co jeden, to ciekawszy... Też bym chciał widzieć Treka jeszcze genialniejszego niż za Roddenberry'ego i rozkwit SF wszelakiej... Tylko mam wrażenie, że wybierasz skrajnie złą formę radzenia sobie z tą frustracją. Zobacz - daleko nie sięgając - wrzucam kolejne odcinki TrekYards, w wielu z nich występują projektanci Trekowych stateczków - Probert, Sternbach. Może to nie jest taka całkiem hard SF, ale jej przyzwoita Trekowa namiastka. Nie przypominam sobie jednak byś regularnie odnosił się do zlinkowanych tak treści... Albo taka dyskusja o holoprogramach z ST i ich arogancji - rzecz pączkowała ciekawymi offtopami, ale dzięki Elaan, nie dzięki Tobie, a mogłeś tu bardzo gładko wpleść swoje ulubione tematy VR i AI... Wolisz wyrażać w/w frustrację, niż spokojnie próbować kierować dyskusje na bardziej odpowiadające Ci pola tematyczne, czy dorzucać swoje trzy grosze do tych, które teoretycznie w obszarze Twoich zainteresowań się mieszczą...
A z tą frustracją jest taki kłopot, że ludzie są tylko ludźmi i jeśli intensywnie głosisz swoje prawdy objawione, nie uznając innego zdania i atakując co i kogo się da, to ludzie zaczynają Ci pewnie czasem odpisywać złośliwie czy trollersko (sam się czasem łapałem na tym, że odpisywałem Ci nie to, co sam myślę, a coś przeciwstawnego do Twoich tez, by udowodnić Ci, że po prostu można myśleć inaczej).
To samo z The Expanse i z krótkimi filmikami - nie są jakimiś arcydziełami, ale jestem prawie pewien, że inaczej by były przyjęte, gdybyś nie Ty (mający już wówczas swoje za uszami) o nich pisał, i nie w tak histerycznej otoczce.
Wreszcie... nie twierdzę, że mozg_kl2 jest święty, pewnie nikt z nas nie jest, ale nauczyliśmy się jakoś wszyscy rozmawiać ze sobą jak ludzie i pomału wracamy do dawnych, dobrych wzorców dyskusji, Ty tymczasem (zdziwiło mnie to, że akurat Ty, jak mam być szczery) wciąż bywasz agresywny (jakby to nadal nieszczęsna era dukatowa była), histeryczny, a wobec mozga_kl2 zwyczajnie niegrzeczny (co, jak dobrze wiesz, bezkarnie uchodzić nie może). Spróbuj rozmawiać jak kiedyś, po prostu. Nie atakuj, nie popadaj w fanatyzm. Jeśli będziesz odczuwał frustrację, to - jak już musisz - wylej ją do mnie na maila, nie na forum. A sądzę, że znajdzie się więcej chętnych do rozmawiania z Tobą, a mniej chętnych do trollowania Cię*. Które - wierz mi - sam tym stylem dialogu na siebie sprowadzasz nakręcając błędne koło.
Wytrzymaj tak z miesiąc, a sam zobaczysz, że to jest jednak fajnie miejsce, pełne fajnych ludzi, z którymi jest o czym rozmawiać...

* Przyznać jednak trzeba, że dalece niewinniejszego niż Twoje krzykliwe, zbyt często obraźliwe, wypowiedzi...

Jednym słowem: przestań sam się prosić o traktowanie jeśli nie jako troll, to jako user specjalnej troski. Pamiętam, że stać Cię na więcej.
pirogronian
Użytkownik
#165 - Wysłana: 8 Cze 2016 22:10:24
Odpowiedz 
Q__:

To ja się dokładam. Otwierać!

graf
Q__
Moderator
#166 - Wysłana: 8 Cze 2016 22:14:12
Odpowiedz 
pirogronian

Ok. Słowo się rzekło.
Evelin Siv
Użytkownik
#167 - Wysłana: 9 Cze 2016 12:31:53
Odpowiedz 
MarcinK:
Demons run when a good man goes to war

Doctor Who ;)
mozg_kl2
Użytkownik
#168 - Wysłana: 9 Cze 2016 17:00:22
Odpowiedz 
Q__:
Tak w zasadzie to obaj popłynęliście, gentlemani. Katolicy w USA to najliczniejsza sformalizowana grupa religijna, ale jest to zaledwie 22% ludności:

i Ty też nie masz do końca racji. Liczba katolików nie wyklucza tego, że 83% ludzi kieruje się wartościami tej religii w życiu. Nie trzeba być katolikiem aby kierować się wartościami oraz dogmatami tej religii. Poza tym katolicy w stanach mieszkają w swoich społecznościach, zatem w "kupie siła" dzięki czemu mają realny wpływ na władzę. Znane Ci pewnie jest pojęcie stanów biblijnych. Tam właśnie w dużych miastach swoją wielkie banery z napisem idź do kościoła inaczej dopadnie Cię szatan. W USA jest też największy odsetek członków lóż masońskich na świecie.

Q__:
że obaj prowadzicie sobie z Mavem prywatną wojnę

Ja do Mava nic nie ma i wojny nie toczę.

Mav:
Napisałem wyraźnie o kulturze masowej USA przedstawianej poprzez Hollywood, gdzie religia jest zepchnięta na totalny margines w większości przypadków.

Odkrywasz siłę propagandy brawo.

Mav:
że totalnie przestrzeliłeś z tymi 83% katolików US

poparte danymi i linkami. Lepiej niż Twoje 99% naukowców.
Q__
Moderator
#169 - Wysłana: 9 Cze 2016 17:39:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Mylisz katolików (pojęcie węższe) z chrześcijanami (pojęcie szersze).
mozg_kl2
Użytkownik
#170 - Wysłana: 9 Cze 2016 17:57:19
Odpowiedz 
Q__

Ktoś tu manipuluje faktami. Ty piszesz

Q__:
Katolicy w USA to najliczniejsza sformalizowana grupa religijna, ale jest to zaledwie 22% ludności:

natomiast ja twierdzę, że

Dla większości Amerykanów religia odgrywa ważną rolę w ich życiu i jest to unikalna cecha wśród krajów rozwiniętych

religia w ogóle vs religia katolicka
krzychu
Użytkownik
#171 - Wysłana: 9 Cze 2016 19:09:46
Odpowiedz 
dlaczego ameryka jest plastikowa ?
Q__
Moderator
#172 - Wysłana: 9 Cze 2016 19:58:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Spokojnie. Napisałeś jednak:
mozg_kl2:
USA gdzie 83% mieszkańców to gorliwy katolicy

Rozumiem, że mogłeś mieć na myśli chrześcijan (różnych obrządków i odłamów) po prostu, ale wolałem sprostować/doprecyzować. Ale tak, po tym sprostowaniu zgodzę się z Twoją tezą, że:
mozg_kl2:
Dla większości Amerykanów religia odgrywa ważną rolę w ich życiu i jest to unikalna cecha wśród krajów rozwiniętych

mozg_kl2
Użytkownik
#173 - Wysłana: 9 Cze 2016 20:33:44
Odpowiedz 
Q__

Q__:
Spokojnie.

Jestem spokojny

Q__:
Napisałeś jednak:

Widzisz i tu powstał problem. Temat pierwotny był zamknięty i przy cytowaniu z pamięci błędnie przytoczyłem swoje słowa. Oryginalnie było tak:

mozg_kl2:
Religion is much more important to Americans than to people living in other wealthy nations. Six-in-ten (59%) people in the U.S. say religion plays a very important role in their lives.

http://www.pewglobal.org/2002/12/19/among-wealthy- nations/

Mój błąd przepraszam.
Q__
Moderator
#174 - Wysłana: 10 Cze 2016 02:28:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Mój błąd przepraszam.

Nic nie szkodzi.

(Nawiasem: odnotowałeś, że w Beyond mamy, prawdopodobnie, pierwszego kanonicznego chrześcijanina w ST? W jednym z trailerów Scotty'emu wyrywa się, w dialogu z Jaylah, "Oh, my good Lord!".)
Eviva
Użytkownik
#175 - Wysłana: 10 Cze 2016 16:04:35
Odpowiedz 
Q__:
w Beyond mamy, prawdopodobnie, pierwszego kanonicznego chrześcijanina w ST

Pierwszym była Angela Martine z "Balance of Terror".
mozg_kl2
Użytkownik
#176 - Wysłana: 10 Cze 2016 17:25:19
Odpowiedz 
Q__:
Nic nie szkodzi.

tylko mówie

Q__:
pierwszego kanonicznego chrześcijanina w ST? W

a w TOSie czego nie było?
MarcinK
Użytkownik
#177 - Wysłana: 10 Cze 2016 18:25:46
Odpowiedz 
mozg_kl2
Chyba McCoy był wierzący
mozg_kl2
Użytkownik
#178 - Wysłana: 10 Cze 2016 20:01:57
Odpowiedz 
MarcinK:
Chyba McCoy był wierzący

nie znalazłem kanonicznego potwierdzenia. Q?
Q__
Moderator
#179 - Wysłana: 10 Cze 2016 20:12:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Pierwszym była Angela Martine z "Balance of Terror".

Patrząc na motywy krzyża w kaplicy ślubnej - niewykluczone. Zwykle tak się to - owszem - odbiera, ale jest to poszlaka (inna rzecz, że dość mocna).

mozg_kl2

mozg_kl2:
a w TOSie czego nie było?

Był właśnie - jak napomknęła Eviva - motyw krzyża w w/w "Balance of Terror", w pokładowej kaplicy (nie wiadomo zresztą: stale tam obecny, czy dodany na cześć biorących ślub w/w Angeli i Roberta Tomlinsona):
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=3252&page=32#msg271000

MarcinK
mozg_kl2

MarcinK:
Chyba McCoy był wierzący

mozg_kl2:
nie znalazłem kanonicznego potwierdzenia.

Kanonicznego nie ma. Była sugestia w niedokończonej powieści Sawyera (dość zgodna z ekranowym charakterem Bonesa zresztą).
MarcinK
Użytkownik
#180 - Wysłana: 10 Cze 2016 20:39:17
Odpowiedz 
mozg_kl2
Q__
Oglądając ST:V odniosłem takie wrażenie. Jak dobrze pamiętam on z całej ekipy najmniej sceptycznie podchodził do kwestii Boga.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase III

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!