USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase III
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#121 - Wysłana: 8 Lut 2016 17:42:29
Odpowiedz 
Q__

banuj go bez litości
Q__
Moderator
#122 - Wysłana: 8 Lut 2016 18:15:50
Odpowiedz 
mozg_kl2

Nie da się, ma uprawnienia moderatorskie (a to technicznie bana uniemożliwia)...
MarcinK
Użytkownik
#123 - Wysłana: 8 Lut 2016 18:21:31
Odpowiedz 
Q__
A gdybyś tak włączył forum na dwóch przeglądarkach i na jednej zdjął uprawnienia moderatorskie a na drugiej dał sobie bana?
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 8 Lut 2016 19:02:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Nie załapałeś... Nie da się... Technicznie nie można z poziomu moderatorskiego zbanować ani siebie, ani żadnego innego moderatora (po prostu nie ma stosownej opcji na moderatorskich profilach)... Sprawdzaliśmy kiedyś z Madame Picard dla zabawy...
MarcinK
Użytkownik
#125 - Wysłana: 8 Lut 2016 19:07:12
Odpowiedz 
Q__
Jak czegoś nie da się zrobić, to potrzebny jest ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi.
Q__
Moderator
#126 - Wysłana: 8 Lut 2016 19:11:36
Odpowiedz 
MarcinK

Kai w tym wypadku.
mozg_kl2
Użytkownik
#127 - Wysłana: 8 Lut 2016 19:57:03
Odpowiedz 
Q__:
Kai w tym wypadku.

Kai to mit dla naiwnych. Nauka nie potwierdziła istnienia takiego bytu.
mozg_kl2
Użytkownik
#128 - Wysłana: 25 Maj 2016 20:16:27
Odpowiedz 
Q__:
Peterski (vel Peter), właściciel domeny.

Tego to w gole nie znam. To już nawet nie jest yeti. Ciekawe ile chciałby za sprzedaż domeny.

Q__:
w "strukturze dowodzenia"

jest jakaś mapa struktury organizacyjnej forum, bo widzę, że działa tutaj wiele postaci-yeti.
Q__
Moderator
#129 - Wysłana: 25 Maj 2016 20:56:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
jest jakaś mapa struktury organizacyjnej forum, bo widzę, że działa tutaj wiele postaci-yeti.

1. Peter(ski) - właściciel domeny (ma też jakiś poziom uprawnień administracyjnych). Z tego co wiem przebywający od lat w USA, (Ostatnio zamieścił recenzję "dwunastki" na zasadzie totalnej niespodzianki - ot, pojawiła się na stronie.)
2. Kai - główny admin. Zasadniczo zajęty innymi sprawami. O Phoenixie przypomina sobie kiedy pojawia się pilny problem techniczny lub duuża burza na forum. (Co nie znaczy, że nigdy nic nie robi - ostatnio gdy siadł licznik wejść na forum naprawił go na moją prośbę, w kilka min. Było to z tydzień temu.),
3. ja, bo łączę funkcje junior admina i moderatora,
4. pozostali posiadacze uprawnień moderatorskich i administracyjnych (poziomu junior), którzy obecnie zasadniczo nie korzystają z nich zazwyczaj (jak widzimy) - w tej grupie po stronie modów byliby waterhouse, elbereth, Madame Picard, Jurgen, Bashir, po stronie junior adminów - Pah Wraith, Eviva (choć chyba nie pamięta hasła), Picard, za jakiś czas dołączycie Ty i MarcinK (liczę zarówno pojawiających się na forum, i tych, którzy stąd znikli).
5. jest parę osób, które miały kiedyś spory udział w powstawaniu serwisu (znam te sprawy z drugiej ręki, więc konkretnych nicków nie wymienię, kojarzy mi się tylko Kazeite) i nawet jeśli nie mają aktywnych uprawnień moderatorskich/administracyjnych, w wypadku forumowej aktywizacji mogłyby pewnie poprosić o nie Kaia, nawet nad naszymi głowami (mając po temu zresztą prawo, bo ten serwis tworzyły); wydaje się jednak wysoce nieprawdopodobne, by aktywizować im się chciało.

W praktyce jednak rzecz sprowadza się do numerów 1., 2. 3. póki co.
MarcinK
Użytkownik
#130 - Wysłana: 26 Maj 2016 14:51:11
Odpowiedz 
Q__:
W praktyce jednak rzecz sprowadza się do numerów 1., 2. 3. póki co.

Technicznie to największą władzę ma numer 3. Bo tylko jest on jedynym łącznikiem userów z 1 i 2.
mozg_kl2
Użytkownik
#131 - Wysłana: 5 Cze 2016 10:19:07
Odpowiedz 
dzięki Mav za zamknięcie tematu o Polityce
Q__
Moderator
#132 - Wysłana: 5 Cze 2016 10:31:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Gdybyś nie odpowiadał Mavowi w niegrzecznym stylu uznałbym, że tylko on jest winowajcą i temat zostawił otwarty ;]

Ale na pociechę możemy sobie pogadać o Ships of the Line, zauważyłem, że znasz - i chyba lubisz - to wydawnictwo.
mozg_kl2
Użytkownik
#133 - Wysłana: 5 Cze 2016 10:43:41
Odpowiedz 
Q__

szkoda bo mam fajny artykuł jak media manipulują informacjami.
MarcinK
Użytkownik
#134 - Wysłana: 5 Cze 2016 12:01:55
Odpowiedz 
mozg_kl2
Daj do opadu szczęki
Q__
Moderator
#135 - Wysłana: 5 Cze 2016 12:17:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2
MarcinK

W sumie dobra idea, w końcu manipulacje medialne dotyczą nie tylko sfery politycznej. (No, chyba, że tekst jest stricte polityczny sam w sobie.)
Mav
Użytkownik
#136 - Wysłana: 5 Cze 2016 14:29:49 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
mozg_kl2:
dzięki Mav za zamknięcie tematu o Polityce

Podziękuj sobie. Trzeba było doczytać dyskusje i pojąć o czym tam była mowa, a nie rzucać się od razu, przy okazji się kompromitując. Ale masz nauczkę na przyszłość.
MarcinK
Użytkownik
#137 - Wysłana: 5 Cze 2016 18:31:07 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Mnie tam argumentacja towarzysza mozg_kl2wicza przekonała

Zmęczonemu studentowi chyba wybaczycie takie niewinne żarty towarzyszu moderatorze?
Mav
Użytkownik
#138 - Wysłana: 5 Cze 2016 18:33:58 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
MarcinK:
Mnie tam argumentacja towarzysza mozg_kl2wicza przekonała

Ale jaka argumentacja? Te jego linki o wierzących naukowcach? Przecież była o tym mowa wcześniej, że wielu z nich rozważa istnienie Boga, rozmyślają na te tematy... Skompromitował się i tyle. Nie potrafił zrozumieć co znaczy ateiści/agnostycy.
Maveral
Użytkownik
#139 - Wysłana: 5 Cze 2016 19:17:49
Odpowiedz 
Chciałem się wtrącić w temacie "This is about...", ale znowu jest zamknięty Uważam, że metoda "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" jest bardzo zła jeśli chodzi o moderację forum. Dlaczego ja mam cierpieć za kogoś innego?
Q__
Moderator
#140 - Wysłana: 5 Cze 2016 19:27:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Wyluzuj w końcu, to jest forum Star Trek, nie forum prywatnych przepychanek. Wszyscy inni to zrozumieli, może i Ty powinieneś w końcu. Nie przekonacie się nawzajem z mozgiem_kl2 w pewnych sprawach, to widać. Więc albo potraktuj dalszy dialog jako zabawę w wymianę argumentów (nie wiem, chodziły mi już po głowie pomysły dość dziwne, typu uRPGowienia Waszego sporu, tj. poproszenia Was, żebyście - dla wyluzowania - zamiast kłócić się ze sobą spróbowali podjąć RPGową rozgrywkę forumową, w której - co pozwoli wziąć emocje trochę w nawias, ze względu na ludyczny charakter tejże - próbujecie przekonać do swoich racji jakiegoś emisariusza - niby już istniejącej bez Ziemi - Federacji, coś na zasadzie banksowej Kultury trochę), albo pogódź się z tym, że różnicie się opiniami. Spock i McCoy np. rzadko kiedy się zgadzali, a nie urządzali Kirkowi przed nosem awantur z tego powodu...

Maveral

Gdyby jeden, bym nie zamykał - dwóch się kłóciło.
Elaan
Użytkownik
#141 - Wysłana: 5 Cze 2016 22:42:58
Odpowiedz 
Maveral:
Dlaczego ja mam cierpieć za kogoś innego?

Q__:
Gdyby jeden, bym nie zamykał - dwóch się kłóciło.

Kiedy tu zaglądam najbardziej zadziwia mnie, że wciąż nie brak im *zapału/zapałek , by kontynuować ten dyskurs, choć wiadomo, że jeden drugiego nie przekona.
Bez obrazy, ale obaj przypominają w tym czystej krwi Tellarytów, dla których taki werbalny spór to niemal odpowiednik rykowiska.

*niepotrzebne skreślić

Q__:
hodziły mi już po głowie pomysły dość dziwne, typu uRPGowienia Waszego sporu

Pomysł godny prawdziwego trekowego Q.
Jestem jak najbardziej za.
Jeśli podejmą wyzwanie, mają już pierwszą czytelniczkę.
Q__
Moderator
#142 - Wysłana: 6 Cze 2016 01:17:37
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Bez obrazy, ale obaj przypominają w tym czystej krwi Tellarytów

Heh, przypomniałaś mi o takiej oto fanfikowej postaci:

Lt. Cmdr. Helen Finch, human: A woman in her late thirties, she was born a diplomat's child on Tellar. Her parents had been on a mission in the Romulan Star Empire when the Borg-attack began. Eventually, they never returned. Finch was instead raised by some tellarite friends of her family. Because of that, she her personality has gained some very tellarite traits. She isn't easy to get along with and definitely a tough choice for a relationship. In fact she was married twice – to the same tellarite man. After her second try with her husband had failed, she resigned from her post at a shipyard and requested for a transfer to the perimeter. The transfer was granted and she became Assistant Chief Engineer on the USS Nan Bacco before she was promoted to Lieutenant Commander and reassigned to the Enterprise in 2425. She recently declined a promotion to Commander (it was offered to her because she took command of the Enterprise in a battle situation and while the Captain and the XO were already dead and saved the ship), because it would have removed her from the front. Due to her assignment to the shipyards in her earlier career – which often meant building ships out of barely functioning wreck-parts – she is very creative in making things work.
http://www.trekbbs.com/threads/the-25th-century.48 544/page-2#post-1447596

Mav
mozg_kl2

Elaan:
Pomysł godny prawdziwego trekowego Q.
Jestem jak najbardziej za.
Jeśli podejmą wyzwanie, mają już pierwszą czytelniczkę.

To jak, Panowie? Odważycie się spróbować dyskusji w tej formule?
mozg_kl2
Użytkownik
#143 - Wysłana: 6 Cze 2016 12:08:37
Odpowiedz 
MarcinK:
Daj do opadu szczęki

Nie chce roznosić shitstormu do innych tematów.

Mav:
przy okazji się kompromitując

Mav:
Skompromitował się i tyle.

powiedział gościu który czerpie wiedzę o świecie z Przyjaciół.

Mav:
Ale masz nauczkę na przyszłość.

a co zacząłeś oglądać inne sitcomy?

Elaan:
Kiedy tu zaglądam najbardziej zadziwia mnie, że wciąż nie brak im *zapału/zapałek , by kontynuować ten dyskurs, choć wiadomo, że jeden drugiego nie przekona.

zostałem zaproszony przez Mava do wypowiedzi, to zabrałem głos.

Q__:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/19/75/03/197503a406a7f0aa9075569b4721c6c7.jpg
Q__
Moderator
#144 - Wysłana: 6 Cze 2016 12:11:21
Odpowiedz 
mozg_kl2

Mav?
Elaan
Użytkownik
#145 - Wysłana: 7 Cze 2016 16:33:13
Odpowiedz 
Q__:

a

Rękawica rzucona i oto cisza nastała...
mozg_kl2
Użytkownik
#146 - Wysłana: 7 Cze 2016 18:16:56 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Elaan:
oto cisza nastała...

zaraz media zrobią aferę że pis modlił się na spotkaniu z UNESCO i to dowód na taliban w Polsce wiec Mav się pojawi. Potem dostanie pigułę faktów, że się myli i nastanie cisza. Ten typ tak ma.
MarcinK
Użytkownik
#147 - Wysłana: 7 Cze 2016 18:58:32
Odpowiedz 
Demons run when a good man goes to war
Mav
Użytkownik
#148 - Wysłana: 7 Cze 2016 19:01:49 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Mav?

Nie.

Po pierwsze szkoda mi czasu a po drugie - przede wszystkim:

mozg_kl2 tgo typowy troll, niestety. Gdy ja nawiązywałem do kultury masowej, do tego jak USA poprzez Hollywood lansuje amerykański styl życia i że nie ma tam za dużo miejsca na ukazanie Amerykanów religijnych, że jest to w zasadzie marginalne, to on typowo dla trolla kompletnie nie zrozumiał tego lub nie chciał zrozumieć, tylko w prostacki sposób zaczął się ze mnie śmiać, że czerpię wiedzę o świecie z serialu "Przyjaciele" (bo podałem ten serial jako jeden z przykładów).

Gdy pisałem, że moje osiedle na przestrzeni lat się zmieniło, że wymieniono w blokach rury, kaloryfery, odmalowano je już kilka razy, ocieplono, wymieniono okna, stare płytowe chodniki już dawno są powymieniane, zadbano o zieleń posądzając nowe drzewa itd. - napisałem, że to doceniam iż miejsce w którym żyje jest o wiele piękniejsze niż po upadku komunizmu. mozg_kl2 typowo jak na trolla przystało nie potrafił tego zrozumieć lub nie chciał zrozumieć, tylko uczepił się zielonych trawników i robi ze mnie idiotę, który cieszy się, że mu trawnik koszą przed blokiem.

Jak z takim człowiekiem prowadzić normalną dyskusje, no jak? Niestety to jest typowy, podręcznikowy internetowy TROLL. Taka jest prawda Q__.
Q__
Moderator
#149 - Wysłana: 7 Cze 2016 19:33:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Nie zrozumiałeś mnie... Obaj dyskutowalibyście (pośrednio, bo za pomocą RPGowych postaci) nie ze sobą, a ze mną (a raczej z postacią, w którą znów ja bym się wcielił). Czyli wszystkie ew. erystyczne sztuczki, których - jak twierdzisz - się boisz, to by był w tej formule mój problem, nie Twój (ani nawet nie Twojej postaci). Zatem?
Mav
Użytkownik
#150 - Wysłana: 7 Cze 2016 20:57:35
Odpowiedz 
Q__:
Nie zrozumiałeś mnie... Obaj dyskutowalibyście (pośrednio, bo za pomocą RPGowych postaci) nie ze sobą, a ze mną (a raczej z postacią, w którą znów ja bym się wcielił). Czyli wszystkie ew. erystyczne sztuczki, których - jak twierdzisz - się boisz, to by był w tej formule mój problem, nie Twój (ani nawet nie Twojej postaci). Zatem?

No nie wiem... Ja tu wpadam sporadycznie, bez zobowiązań, coraz rzadziej jak pewnie zauważyłeś. Zresztą miałem już w ogóle zrezygnować, ale mimo to czasem po prostu wpadnę.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase III

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!