USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase III
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 27 Sty 2015 16:57:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Kolega Magister Admin Na-Dobrowolnym-Wygnaniu Pah Wraith założył swego czasu podobnie zatytułowany temat, w ramach słynnego mechanizmu samoregulacji.

Zamknął go potem, bo stał się on (topic nie Magister) zarzewiem flame'ów, więc szanując wolę Autora starego tematu nie otworzę, nie otworzę też jego klona, w którym sprawy zakończyły się awanturą).

Wydaje się jednak, że wątek tego typu będzie nam potrzebny. (Mam nadzieję, że niezbyt często.)

Doświadczenie nauczyło nas chyba, że nie należy czekać aż problemy urosną do gigantycznych rozmiarów, ani - tym bardziej - uciekać przed nimi. Dlatego w wypadku jakichkolwiek kontrowersji dotyczących zjawisk (czy osób: gdy zjawiska nie da się oddzielić od osoby) proszę śmiało zabierać głos. Tylko uprasza się, aby krytyka w miarę możliwości dotyczyła jednak zjawisk bądź zachowań, a nie osób...

(Proszę też unikać rozpaczliwego pisania mi na GG "Q__ zrób coś z tym". Owszem, wszyscy Forumowicze są na moim GG b. mile widziani , ale... masz problem - miej odwagę załatwić go własnymi rękami. Jeśli uznam sprawę za godną poparcia nie zawaham się wypowiedzieć na ten temat, bo zamierzam codziennie przeglądać ten topic.)
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 27 Sty 2015 17:07:38
Odpowiedz 
Teraz już nie jako mod, a jako user...

Głęboko smuci mnie fakt, iż każda awatura przyciąga Forumowiczów/Byłych Forumowiczów/Widzów jak ogień - ćmy (co daje się ustalić po liczniku wejść na forum), natomiast nie przekłada się to pozytywnie na frekwencję w ramach regularnych dyskusji, a przeciwnie - ta po każdej awanturze spada na długie dni...
Adek
Użytkownik
#3 - Wysłana: 27 Sty 2015 18:12:16
Odpowiedz 
Vanja
Zastanawiałaś się co twoje posty tutaj wnoszą? Dlaczego nie zabierasz głosu w tematach np trekowych czy innych? Po co ty wgl tutaj przyszłaś. Wytłumaczysz to mnie i osobom które zaczęła na początku obrażać? Bo mnie się wydaje, że właśnie TYLKO i WYŁĄCZNIE po to. Pokaż czy masz coś jeszcze w głowie poza możliwoscią PLUCIA na kogoś. Pirogronian to niezwykle inteligenty człowiek (naprawdę go szanuję za merytorykę, podobnie Mava jak i Q. Oni przetestują twoją inteligencję jeżeli takową posiadasz. A ból dupy to masz chyba dzisiaj ty sama. Ty żeś się tu pojawiłą i wygłosiła swoją pseudointeligentną tyrradę.
Pokaż że potrafisz pisać o tematyc WARP, o Kolektywie Borg i jego złożónej strukturze. Porozmawiaj z Q (jeśli zdołasz) o jego interesującej i trudnej tematyce. Jeżeli zdołasz? Bo narazie to jesteś tylko zdolna do siania inwektyw i DO NICZEGO WIĘCEJ! Daremne i żenujące.
Przestań więc zajmować się mną a porozmawiaj z innymi jeśli zdołasz im dorównać w ich niezwykle interesujących tematach (Mav, pirogronian i Q). Bo mnie się wydaje, że ty powyższym forumowiczom do piet nawet nie sięgasz. Pyszczeć to ty potrafisz ale pokaż czy jeszcze coś więcej?
Vanja
Użytkownik
#4 - Wysłana: 27 Sty 2015 18:29:41
Odpowiedz 
Adek

Już biegnę realizować Pańskie rozkazy. Może jeszcze zaśpiewam, zatańczę i koszulę uprasuję?

Ale dziękuję za przypomnienie, czemu tak rzadko tu zaglądam. Piszesz cokolwiek- źle. Krótki post zły bo nic nie wnosi, długi zły bo nikomu się nie chce czytać. Trafisz z długością to zaraz ktoś ma jakieś ale: o język, o słownictwo, że temat już był, obrazek brzydki, plujesz i jesteś głupia a emotka na końcu zdania niepotrzebna. Jak nie piszesz to też niedobrze. Płacz, że nikt nie rozmawia, forum umiera i nikogo już trek nie interesuje a najinteligentniejsi userzy nie mają z kim gadać.

A zaraz potem zdziwienie, że na forum nie jest tak jak było 7 lat temu. Zmieniło się przez ten czas WSZYSTKO. Tylko chcecie wierzyć, że forum nie.

Pasowałoby się zdecydować.

Albo chcecie forum " jak wtedy" albo idziecie dalej drogą betonowania. Generowania list słów zabronionych (typu dziadek albo głupi), uznawania za normę postów zawierających tylko linka i komentarz typu "b. ciekawy wywiad", wytykania innym, że ich poziom jest poniżej zera i zakładania tematów w rodzaju "Tuvok vs galaretka cytrynowa" w naiwnej wierze że dzięki temu będzie jak wtedy.

Terry Pratchett, "Wiedźmikołaj":
Ludzie niewykształceni i łatwowierni, których wyspę odwiedził kiedyś statek wędrownego kupca, wymieniając perły i kokosy na takie dobrodziejstwa cywilizacji jak szklane paciorki, lusterka, toporki i choroby weneryczne, później wykonywali modele tego statku z bambusa - w nadziei ze zdołają znowu przywołać magiczny ładunek. Oczywiście, byli zbyt niewykształceni i łatwowierni, by wiedzieć, ze budując formę, nie uzyskuje się jeszcze treści…

Kończę swój pseudointeligentny bełkot i idę pyszczyć gdzie indziej. Czy cokolwiek.
Elaan
Użytkownik
#5 - Wysłana: 27 Sty 2015 18:30:04 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Q__

Jako że jest już stosowny temat, lepiej będzie zapewne, jeśli tu odpowiem na Twój wpis z "Uwag i wniosków...".

Jak zdążyłam zauważyć, w końcówce zeszłego roku powiedzieliście sobie z Vanją na forum wszystko, co było do powiedzenia - a IMVHO także to, co powinniście powiedzieć sobie wyłącznie prywatnie.
Cała sprawa, również jedynie IMVHO, w ogóle nie powinna być wyciągana na forum i fakt, że tu zaistniała, i w taki sposób, mocno mnie zniesmaczył.

Jednakże Vanja jest nadal pełnoprawnym członkiem forum i może się tu wypowiadać zgodnie z przyjętymi tu regułami.

Cokolwiek się zdarzyło, nie upoważnia to Dathona do hejterstwa i agresji słownej [brak wulgaryzmów nie czyni jej mniej odrażającą, niestety] - a Ciebie jako Moda do patrzenia przez palce na takie zachowanie.
Dobrze zresztą wiesz, że jest to nie pierwsze tak wstrętne zachowanie Dathona, i nie tylko wobec Vanji miało miejsce.

Najbardziej boli i rozczarowuje mnie to, że pragniesz uchodzić za obiektywnego Moda, a jednocześnie tolerujesz taki hejterski jazgot, gdy dotyka on osób, z którymi dzielą Cię animozje na gruncie prywatnym.
Dlatego napisałam, że traktujesz Dathona jak "świętą krowę". A Twoja próba nadania moim słowom innego znaczenia - stwierdzam to ze smutkiem - jest niegodna poziomu jaki starasz się prezentować jako rozmówca.

Teraz, co do wypowiedzi Vanji.

"Każda żywa rzecz się zmienia: ludzie, języki, historia, fora."
Prawda? Prawda.

"problemem jest „forum się zmieniło” i „to se ne vrati”. Na marginesie- nie zmieniło się. Tylko skład osobowy się zmienił."
Prawda? Prawda.

"takie narzekanie przypomina ględzenie zabetonowanych dziadków: „kiedyś młodzież była lepsza” „za moich czasów” „teraz to nawet nie robią takich zim jak kiedyś!”.
Vanja posłużyła się tu stereotypem, zgoda. Słowo "ględzenie" także w powszechnym odczuciu ma raczej wydźwięk mało szacowny. Tu też zgoda.
Ale nikogo jeszcze, o ile pamiętam, na tym forum za powołanie się na stereotyp nie karano - chyba, że robił to forsując je uporczywie. A taki przypadek nie ma tu miejsca.

Poza tym Vanja nie zaatakowała Adka ad personam, nie napisała "ględzisz jak stary dziadek", lub coś w tym stylu, więc histeryczna wręcz reakcja w/w jest dla mnie niezrozumiała.

"Z czego takie gadanie wynika? Z niechęci do zmian. Ze strachu przed utratą swojej pozycji. Dziadek, który widzi wnuczka siedzącego pół dnia na fb, czuje się odsunięty, mniej ważny bo w jego ustalonym świecie na coś takiego nie ma miejsca."
Zapewne nie spędzasz zbyt wiele czasu z osobami starszymi wiekiem, bo gdyby tak było wiedziałbyś, że ten strach przed nowoczesnością, przed odsunięciem, poczuciem osamotnienia, choć bliska osoba jest tuż obok [lecz we własnym, obcym świecie wirtualnej rzeczywistości] jest jak najbardziej realny.
Vanja
Użytkownik
#6 - Wysłana: 27 Sty 2015 18:38:27
Odpowiedz 
Elaan

Dziękuję Ci za tę wypowiedź, ale obawiam się, że cała sprawa jest pozamerytoryczna i nic się nie zmieni mimo Twojego głosu.

Elaan:
Cała sprawa, również jedynie IMVHO, w ogóle nie powinna być wyciągana na forum i fakt, że tu zaistniała, i w taki sposób, mocno mnie zniesmaczył.

For the record: została wyciągnięta wbrew mojej woli i bynajmniej nie przeze mnie a właśnie przez Q. Który teraz oskarża mnie o wszczęcie tamtej awantury.
Adek
Użytkownik
#7 - Wysłana: 27 Sty 2015 18:46:06 - Edytowany przez: Adek
Odpowiedz 
Vanja:
uż biegnę realizować Pańskie rozkazy. Może jeszcze zaśpiewam, zatańczę i koszulę uprasuję?

Bo tylko do tego się pewnie nadajesz hahahahahahaa Ale jesteś żałosna i PUSTA i masz kiełbie we łbie z tego co widzę. Nie odzywaj się do mnie więcej Jesteś ZEREM dla mnie KOMPLETNYM Pustą blondyną i nikim więcej.
Vanja
Użytkownik
#8 - Wysłana: 27 Sty 2015 18:48:27
Odpowiedz 
Adek:
Bi tylko do tego się pewnie nadajesz hahahahahahaa Ale jesteś żałosna i masz kiełbie we łebie z tego co widzę NIe odzywaj się do mnie więcej Jesteś ZEREM dla mnie KOMPLETNYM Pustą blondyną i nikim więcej.

I z duchem twoim. A merytorycznie masz coś do powiedzenia czy dalej będziesz usiłował mnie obrazić?
Adek
Użytkownik
#9 - Wysłana: 27 Sty 2015 18:50:00 - Edytowany przez: Adek
Odpowiedz 
Merytorycznie mam tylko tyle, że masz coś nie tak z główką chyba. Wypowiedź się w tematach jakiś. Pokaż co potrafisz powiedziałem. Bo narazie twój żenująco niski poziom jest tyle warty co NIC. Takich kretynów jak ty powinno się izolować od internetu. NIC KOMPLETNIE sobą nie reprezentujesz oprócz pyszczenia czego dowody dajesz na każdym kroku.
Nie wiem ale chyba takiego półgłówka jak ty nie spotkałem chyba od dobrych paru lat. Jesteś żenująco śmieszna jak jakaś osoba spod budki z piwem. Nie zadaję się z takimi prostakami. WIęc kończę z tobą i nic juz więcej tobie NIE ODPISZĘ. Gadaj se zdrów. Pfffffff
Vanja
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Sty 2015 18:57:55
Odpowiedz 
Spoko. Chylę czoła przed poziomem jaki tu zaprezentowałeś.
Adek
Użytkownik
#11 - Wysłana: 27 Sty 2015 18:59:32 - Edytowany przez: Adek
Odpowiedz 
Napewno lepszy od twojej burdy jaką tu kretynko urządzasz. Ja nie chylę czoła. Mogę ci najwyżej NAPLUĆ ty WARIATKO porypana!
Q przyjdzie to zrobi z tym twoim gównem jakiś normalny porządek. ZNIKAM.
MarcinK
Użytkownik
#12 - Wysłana: 27 Sty 2015 19:04:31
Odpowiedz 
Vanja:
Piszesz cokolwiek- źle. Krótki post zły bo nic nie wnosi, długi zły bo nikomu się nie chce czytać. Trafisz z długością to zaraz ktoś ma jakieś ale: o język, o słownictwo, że temat już był, obrazek brzydki, plujesz i jesteś głupia a emotka na końcu zdania niepotrzebna.

Chyba pomyliłaś fora, bo na tym czegoś takiego nie widziałem.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 27 Sty 2015 19:19:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Cokolwiek się zdarzyło, nie upoważnia to Dathona do hejterstwa i agresji słownej [brak wulgaryzmów nie czyni jej mniej odrażającą, niestety] - a Ciebie jako Moda do patrzenia przez palce na takie zachowanie.

Nie patrzę przez palce, choć trudno mi tu być bezstronnym. Przywołałem Punkt Drugi i teraz - domyślnie - czekam na głosy naszych Współforumowiczów odnośnie Dathona. Będą głosy - będzie ostrzeżenie (może nawet ostatnie).

Ponadto: zauważ, że Adka ukarałem natychmiast.

Vanja

Vanja:
została wyciągnięta wbrew mojej woli i bynajmniej nie przeze mnie a właśnie przez Q. Który teraz oskarża mnie o wszczęcie tamtej awantury.

Bądź łaskawa nie odwracać kota ogonem. Awantura zaczęła się od tych TWOICH, nie moich, wpisów:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=2795&page=34#msg282561
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=2795&page=34#msg282583
Które - dodajmy - nie dotyczyły prywatnych spraw. Moja - dobrze znana - odpowiedź przyszła potem i była - być może przesadzoną i nieelegancką, nie będę się upierał - reakcją na to co wyczynialiście mozg_kl2 i ty.

(Mam też wrażenie, że napawasz się teraz nakręcaniem Adka, ale jest to czysto subiektywne odczucie.)

Adek

Za taki styl musi być ban 24h, niestety.
Vanja
Użytkownik
#14 - Wysłana: 27 Sty 2015 19:21:04 - Edytowany przez: Vanja
Odpowiedz 
MarcinK

Nie? Jednego posta napisałam i już leci: po co piszę, słownictwo złe ("dziadek"), język ("ględzić"), dowiedziałam się że jestem głupia i pluję (patrz wypowiedzi Adka). Reszta też by się znalazła w ostatnim czasie. A merytorycznie nie odpowiedział nikt.
MarcinK
Użytkownik
#15 - Wysłana: 27 Sty 2015 19:28:06 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Vanja:
Nie? Jednego posta napisałam i już leci: po co piszę, słownictwo złe ("dziadek"), język ("ględzić"), dowiedziałam się że jestem głupia i pluję (patrz wypowiedzi Adka). Reszta też by się znalazła w ostatnim czasie. A merytorycznie nie odpowiedział nikt.

Po pierwsze dowody! Przeglądając twoje ostatnie posty nie znalazłem nic z tego co opisujesz (na dodatek większość z nich ma ponad dwa lata).
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 27 Sty 2015 19:28:10
Odpowiedz 
Vanja

Być może za często siałaś wiatr, by zbierać co innego niż burzę. Zauważ, że niczyje inne posty nie bywają obiektem podobnej krytyki i wyciągnij wnioski.

Ale ok. Nie zamierzam dalej wdawać się w te przekomarzanki, kłóćcie się tu do woli, jeśli będę potrzebny jako mod - wkroczę. Postaram się zachować obiektywizm, nie wiem czy mi się uda.
Vanja
Użytkownik
#17 - Wysłana: 27 Sty 2015 19:45:45
Odpowiedz 
MarcinK:
Po pierwsze dowody! Przeglądając twoje ostatnie posty nie znalazłem nic z tego co opisujesz (na dodatek większość z nich ma ponad dwa lata).

Chyba się nie zrozumieliśmy. Chodziło mi o tendencje w wypowiedziach- zamiast merytorycznej dyskusji pojawiają się komentarze do samego posta albo autora. Nie znaczy to, że wszystkie przykłady dotyczyły mnie osobiście. Te, które dotyczyły mnie, całkiem świeże:

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=3&topic=3841#msg286828

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=3191&page=20#msg287183

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=3849#msg287190

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=3802&page=0#msg284334

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=2863&page=67#msg287176

Q__:
Zauważ, że niczyje inne posty nie bywają obiektem podobnej krytyki i wyciągnij wnioski.

Wyciągnęłam: tylko mnie i moje wypowiedzi można hejtować bezkarnie. W każdym innym przypadku moderacja spieszy z odsieczą.
MarcinK
Użytkownik
#18 - Wysłana: 27 Sty 2015 19:52:47
Odpowiedz 
Vanja:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=3&topic=3841#msg286828

Ten temat jest jakby nie patrzeć głupszy niż mój versus Picarda z Zordonem i Optimusem.
I najwyraźniej tego typu głupotki pojawiały się wcześniej.

Vanja:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=3191&page=20#msg287183

Zważ na ton swojej wypowiedzi.

Vanja:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=3849#msg287190

No właśnie czemu?

Vanja:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=3802&page=0#msg284334

To się nazywa sarkazm.

Vanja:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=2863&page=67#msg287176

Jest tu sporo racji.

Zamiast się obrażać zacznij spokojnie dyskutować z userami jeśli nie o treku to na tematy pokrewne, których jest sporo i jak widać dyskusje są na poziomie.
Vanja
Użytkownik
#19 - Wysłana: 27 Sty 2015 20:12:39
Odpowiedz 
MarcinK:
Zamiast się obrażać zacznij spokojnie dyskutować z userami

To nie jest obrażanie się, tylko stwierdzenie pewnych faktów. Nawet luźniutka dyskusja o brodach skończyła się zgrzytem (i to bez mojego udziału;)).

Zresztą co nowego można powiedzieć o treku czego przez 10 lat nie powiedziano na tym forum? Albo czego nie przedyskutowano na każdą możliwą stronę na konwentach? Trzeba by było analizować odcień kadłuba entka w poszczególnych odcinkach. Bardziej twórcze czy pozytywne akcje kończą się w zasadzie zanim się zaczęły- patrz choćby "piszemy opowiadanie z st w 30 dni".

MarcinK:
jeśli nie o treku to na tematy pokrewne, których jest sporo i jak widać dyskusje są na poziomie.

Niestety moje wrażenia są odmienne. Większość dyskusji z obecnej strony głównej nie dotyczy ST a nowe tematy rzadko przekraczają 10 postów. No ale ważniejsze jest czy słowo "ględzić" jest obraźliwe czy nie
ortkaj
Użytkownik
#20 - Wysłana: 27 Sty 2015 21:05:37 - Edytowany przez: ortkaj
Odpowiedz 
Vanja
Vanja:
Bardziej twórcze czy pozytywne akcje kończą się w zasadzie zanim się zaczęły- patrz choćby "piszemy opowiadanie z st w 30 dni".

Muszę przyznać, że Twój talent do budowania surrealizmu nonsensownego jest tak duży i dynamiczny, że ja - stary dziadek szybko wycofałem się do swojej norki
ale..z niej zauważyłem, że to jednak Ty przestałaś pisać....
Forum wbrew pozorom ma jednak sporą liczbę wiernych ale biernych użytkowników i choćby dlatego czasami warto coś wartościowego, ciekawego czy dowcipnego na nim zamieścić.
Mav
Użytkownik
#21 - Wysłana: 27 Sty 2015 21:31:46
Odpowiedz 
Już od dobrych kilku lat padają stwierdzenia co jakiś czas, że niedługo ostatni zgasi tu światło, ale jakoś ciągle ta łajba leci Aczkolwiek frekwencja faktycznie jest skrajnie niska, niebezpiecznie niska.
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 27 Sty 2015 21:53:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Vanja

Miałem milczeć, ale...

Vanja:
Wyciągnęłam: tylko mnie i moje wypowiedzi można hejtować bezkarnie. W każdym innym przypadku moderacja spieszy z odsieczą.

Powtórzę: mogę nie być obiektywny, ale mam wrażenie, że swoją postawą sprowadziłaś się do tego samego rządu userów co np. Eviva, której wypowiedzi mozg_kl2 hejtował regularnie. Tj. do rzędu userów, którzy swoją postawą budzą w przynajmniej części Współuserów gniewne reakcje.
Owszem: nie będę tolerował obelg czy gróźb także pod twoim adresem, bo dla czegoś takiego nie było i nie będzie tu tolerancji, ale jestem dziwnie pewny, że to na co się skarżysz, to po prostu wynik tego czy owego, i nie tyle jakiś furiacki atak na niewinną userkę, ile rezultat.

(Osobna sprawa: podważałaś moje moderatorskie i ogólnoludzkie, że tak powiem, kompetencje wiele razy, protestowałaś przeciwko karaniu winnych, a teraz oczekujesz ode mnie moderatorskich interwencji w swojej obronie - widzisz tu konsekwencję? Ja - niezbyt...)

Zdaje mi się, że MarcinK i - mimo wszystko - Adek (w swoim pierwszym poście w tym topicu, bo innych komentować się nawet nie chce) mają rację - zamiast załatwiać sprawy personalne i wyzłośliwiać się spróbuj, po prostu, włączyć się naturalnie w dyskusje i pisać w nich z sensem (oboje wiemy, że to umiesz). Jeśli wtedy będziesz nadal atakowana, naprawdę już za niewinność - masz moje słowo, zajmę się tym szybko i skutecznie.

Vanja:
Zresztą co nowego można powiedzieć o treku czego przez 10 lat nie powiedziano na tym forum? Albo czego nie przedyskutowano na każdą możliwą stronę na konwentach? Trzeba by było analizować odcień kadłuba entka w poszczególnych odcinkach. Bardziej twórcze czy pozytywne akcje kończą się w zasadzie zanim się zaczęły- patrz choćby "piszemy opowiadanie z st w 30 dni".

Poczekaj, odniosę się do tego, odkładając spory na bok... Zauważ: powstaje - w bólach, ale zawsze - trzynasty film kinowy, powstają - coraz bardziej profesjonalne - produkcje fanowskie-tylko-z-nazwy. Axanar, najgłośniejsza z nich, wprowadził cały komplet nowych bohaterów, klas okrętów, klingońskich strategii - zakładałem o tym wszystkim tematy. Czy naprawdę nie da się o tym właśnie podyskutować?
Albo czy nie możemy, wspólnie, mimo wszelkich narosłych latami animozji, założyć sobie "Akademii Trekologicznej" (w stylu "Akademii Lemologicznej" z Lem.pl) i umówić się, że będziemy oglądać po kolei odcinki ST - przynajmniej te słabiej na forum omówione, ale i te warte omawiania w nieskończoność - i wspólnie nad nimi potem dyskutować?

Vanja:
Niestety moje wrażenia są odmienne. Większość dyskusji z obecnej strony głównej nie dotyczy ST a nowe tematy rzadko przekraczają 10 postów.

To włącz się w nie i pokaż, że potrafisz pisać jak kiedyś o genetyce, czy o burakach FC i "jedenastki". Skoro ja cię tu jakoś znoszę, ty moje posty też jakoś zniesiesz, mam nadzieję. Ba, może nawet stanie się cud i wymienimy jakieś sensowne uwagi o Treku.

Jednym słowem: masz w tej diagnozie sporo racji (nawiasem mówiąc: odnotowane, że tej jej wcześniejszej części, że niby to przeze mnie i tylko przeze mnie forum opustoszało chyba już nie podtrzymujesz, za to teraz już winisz wszystkich właściwie* - poniekąd racja, bo co robimy, to mamy, ale czy słusznie czynisz wykreślając siebie z tego grona?), ale czy zrobisz coś by się to zmieniło, czy będziesz stać z boku i się obrażać (że o obrażaniu innych nie wspomnę), sama spychając się na forumowy margines (by nie rzec: gorliwie pogłębiać zjawiska, na które narzekasz)?

* A, właśnie, tu pojawia się drobne pytanko... Krytykujesz "starość" i skostnienie nas tu wszystkich jak leci. Krytykować łatwo... Przedstaw może dla odmiany program pozytywny - zamiast wytykać to, co uważasz za złe, wskaż co dobrego da się wprowadzić (albo sama zacznij to wprowadzać, byle w granicach kultury). Ogólniki spod znaku "to idzie młodość!" - którą to młodość sama, lub z mozgiem_kl2 do spółki, zamierzasz ucieleśniać, jak rozumiem - nie znaczą nic. Prosiłbym o jakieś konkrety. O jakieś - byle dobre - pomysły... Do nich się będzie można odnieść.

Mam wrażenie, że zależy ci na Phoenixie, dlatego postaram się z tobą zgodnie koegzystować... ale... proszę o to samo, nie tylko w odniesieniu do siebie.

ps. Proszę przeczytaj tego posta na chłodno i możliwie w dobrej wierze, bez zakładania: "ten paskudziarz/zboczeniec/zamordysta/whatever tylko udaje miłego, a szuka bata na mnie"; nie szukam bowiem, przynajmniej póki co.
Elaan
Użytkownik
#23 - Wysłana: 27 Sty 2015 21:58:36 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Q__:
Nie patrzę przez palce, choć trudno mi tu być bezstronnym.

Trudności z bezstronnością - jako odbicie naturalnych ludzkich emocji - można zrozumieć. Bierności w sprawie Dathona - nie.
Bycie Modem, IMVHO, nakłada na Ciebie pewien obowiązek - zachowania w sprawie słownych ataków na takie osoby, jak Vanja, właśnie ze względu na ów aspekt prywatny, dozy szczególnej wrażliwości.
Nie mówię, że to dla Ciebie łatwe, stwierdzam tylko, co myślę.

I żeby nie było między nami wątpliwości: nie jestem wobec Ciebie negatywnie nastawiona, Q__. Po prostu pewnych rzeczy nie mogłam już przemilczeć.
Nadal chętnie będę z Tobą rozmawiać na każdy interesujący temat - chyba, że sam zdecydujesz inaczej.

Q__:
Przywołałem Punkt Drugi i teraz - domyślnie - czekam na głosy naszych Współforumowiczów odnośnie Dathona.

Zatem zobaczymy, co to da.

Q__:
Ponadto: zauważ, że Adka ukarałem natychmiast.

Zauważyłam. Nie zostawił Ci wyboru.
Jego wypowiedzi można skwitować jedynie cytatem:
"Rozpuściłem język jak kołowrót, starając się tylko mówić głośno..."
Miejmy nadzieję, że ochłonie.

ortkaj:
Forum wbrew pozorom ma jednak sporą liczbę wiernych ale biernych użytkowników i choćby dlatego czasami warto coś wartościowego, ciekawego czy dowcipnego na nim zamieścić.

Amen.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 27 Sty 2015 22:01:32
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Nadal chętnie będę z Tobą rozmawiać na każdy interesujący temat - chyba, że sam zdecydujesz inaczej.

Jako i ja.
pirogronian
Użytkownik
#25 - Wysłana: 27 Sty 2015 22:11:44
Odpowiedz 
Apropos tego, że jak awantura, to wszyscy się zlatują... przed chwilą w kuchni tłukł się talerz. Cała rodzina, czyli ja z siostrą, jak przed chwilą przylepialiśmy nosy do komputerów, tak nagle znaleźliśmy powody, żeby zajrzeć do kuchni...
ortkaj
Użytkownik
#26 - Wysłana: 27 Sty 2015 22:13:18
Odpowiedz 
pirogronian
No i jak awantura wygląda od kuchni...?
pirogronian
Użytkownik
#27 - Wysłana: 27 Sty 2015 22:21:11 - Edytowany przez: pirogronian
Odpowiedz 
Wygląda tak, że ja się wziąłem za mycie kuchenki, którą zachlapałem kipiącym ryżem, a siostra za zamiatanie odprysków ;) Wyjątkowo kulturalnie było, ę ą

O, widzę, ortkaj, że spodobała ci się Bellana ;)
ortkaj
Użytkownik
#28 - Wysłana: 27 Sty 2015 22:36:49
Odpowiedz 
pirogronian
Zapytam jak ślepy widzisz mojego nowego avatara ? Bo ja widzę starego ( avatara oczywiście).
Bellana była fajna ale startrekowe przesłanie tkwi w tym co robi....
pirogronian
Użytkownik
#29 - Wysłana: 27 Sty 2015 22:38:11
Odpowiedz 
ortkaj:
Zapytam jak ślepy widzisz mojego nowego avatara ? Bo ja widzę starego ( avatara oczywiście).

Widzę, widzę... może wyczyść (ew zjedz) ciasteczka i zresetuj sesję.
ortkaj
Użytkownik
#30 - Wysłana: 27 Sty 2015 22:40:36 - Edytowany przez: ortkaj
Odpowiedz 
pirogronian
Przeglądarka ..zmieniłem na Mozillę i jest OK, ze też na to nie wpadłem...jestem...(nie bedę się wyrażał o sobie bo do dostane bana)
PS.Faktycznie wyczyszczenie ciasteczek dało ten sam efekt na Chrome. Dzięki.
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase III

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!