USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Wielka Amnestia Świateczna i inksze dziwy
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#91 - Wysłana: 6 Gru 2013 08:40:20
Odpowiedz 
Q__

Jak taki łaskawy jesteś to wyskakuj z cukierków i alkoholu.

Q kochany nasz wiela paczek masz jak cię ładnie poprosimy to nam jedną dasz ?
Q__
Moderator
#92 - Wysłana: 6 Gru 2013 08:50:53
Odpowiedz 
Seybr

Nad paczkami pomyślę. Uprzedzam jednak, że zawierają głównie ban(an)y.

Robienie za Mikołaja to jednak tradycja u nas, w Continuum:

Eviva
Użytkownik
#93 - Wysłana: 6 Gru 2013 09:00:24
Odpowiedz 
A ja chcę prezent, buuuu!
Q__
Moderator
#94 - Wysłana: 6 Gru 2013 10:46:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Buu, powiadasz? Z angielskiego boo?

http://www.boothedog.net/gallery-of-boo/
Q__
Moderator
#95 - Wysłana: 2 Sty 2014 17:18:09
Odpowiedz 
Wiadomym się czyni iż kryminaliści straszni forumową spokojność od lat zakłócający, a tumult na pół Sieci czyniący, Eviva, biter y RaulC zwani, z lochu czarnodziurowego w dowód łaski wielkiej przed czasem wypuszczeni zostaią iżby Rok Nowy godnie, a w radości przywitać szansę mieli. Gdybyż jednak recydywie się oddawali, a forum tym psować zamiarowali potraktowani nazad zostaną z dawną surowością.
Eviva
Użytkownik
#96 - Wysłana: 2 Sty 2014 17:24:42
Odpowiedz 
I powiedzmyż obłudnie, iż była-ć to Q- inicjatywa...
Seybr
Użytkownik
#97 - Wysłana: 2 Sty 2014 17:32:54
Odpowiedz 
Dodam coś od siebie. Mam nadzieje że nie będzie prywaty na forum. Jak chcecie się kłócić róbcie to na GG czy FB.
Wojny polityczne nie są tutaj potrzebne. Trochę pokory.
Elaan
Użytkownik
#98 - Wysłana: 2 Sty 2014 18:28:56
Odpowiedz 
Q__
Eviva

Pierwsza to korzyść z tego Nowego 2014 Roku.
Ale dobrze, że już po świętach, bo też bywają męczące...
mozg_kl2
Użytkownik
#99 - Wysłana: 2 Sty 2014 19:49:19
Odpowiedz 
Q__

Stało się to co po cichu przewidziałem. Najpierw Q przywdziewa szaty wielkiego sędziego mściciela wali ręką w stół. A potem pod stołem, robi amnestie. I sprawa się powtarza co roku. Q, na przyszłość nie rób szmaty z forum, i obowiązujących tu praw bo ośmieszasz siebie i nas wszystkich. Wielka mi moderacja.
Mav
Użytkownik
#100 - Wysłana: 2 Sty 2014 19:56:31
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Q, na przyszłość nie rób szmaty z forum, i obowiązujących tu praw bo ośmieszasz siebie i nas wszystkich. Wielka mi moderacja.

Taka wypowiedź tylko potwierdza, że lubisz te kłótnie. Nie wiem jak można tak przeżywać jakieś moderatorskie wydarzenia na forum internetowym. Może zamiast wstawiać tu taką wypowiedź, która może tylko być zapalnikiem do kolejnych kłótni, lepiej wyjść powdychać świeże powietrze?
Seybr
Użytkownik
#101 - Wysłana: 2 Sty 2014 20:30:33 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Mav:
Taka wypowiedź tylko potwierdza, że lubisz te kłótnie.

O tym pisałem, macie siać wiochę, róbcie to na priv.
Q__
Moderator
#102 - Wysłana: 2 Sty 2014 22:10:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Powiem tak, bo nie ma co milczeć o faktach... Byłem pod naciskiem Kai'a, który uznał, ze wypada od święta błysnąć wspaniałomyślnością (choć uznał też, że prawidłowo używam uprawnień moderatora i sugerował, mówiąc o ułaskawionych, że najlepiej by było gdyby niechciani sami odeszli, sic!). To chyba właściwy adres do kierowania zażaleń.

(Mogłem - co prawda - wziąć przykład z Evivy i wysmarować na takie dictum donos, przepraszam... odwołanie, do Peterskiego, ale to jakoś nie mój styl.)

Inna sprawa, że sposób w jaki piszesz o polityce niczym nie różni się od evivowego, niestety. Jesteście dość podobni, jeśli chodzi o standard wypowiedzi... Więc przyganiał kocioł...

ps. Jeszcze inna zaś sprawa, że ban trwający ok. miesiąca to też dość dotkliwa kara, zwł. sądząc z histerycznych - pozaforumowych - reakcji na nią, może zatem odniesie skutek? Zwł., że do Wielkanocy - ew. terminu kolejnych amnestii - trochę czasu zostało...
Eviva
Użytkownik
#103 - Wysłana: 3 Sty 2014 08:03:29
Odpowiedz 
Mogłabym w tym momencie bardzo dużo napisać, ale się powstrzymam... Wiem tylko jedno - jaka ja jestem, taka jestem, ale moje ego w porównaniu z tutejszym moderatorskim to naprawdę mały pikuś. Sam William Shatner wysiada.
Seybr
Użytkownik
#104 - Wysłana: 3 Sty 2014 08:29:36
Odpowiedz 
I znowu się zaczyna. Pokaz sztuki, kto ma większego Ch.
Eviva
Użytkownik
#105 - Wysłana: 3 Sty 2014 08:41:26
Odpowiedz 
Seybr

Nie ja zaczęłam.
Seybr
Użytkownik
#106 - Wysłana: 3 Sty 2014 08:47:00
Odpowiedz 
Eviva

Ale musisz być uparta niczym talib. Zabije się a nie pozwoli żyć innym.
ortkaj
Użytkownik
#107 - Wysłana: 3 Sty 2014 08:49:42
Odpowiedz 
Seybr
Myślałem żeby może zaproponować zmianę nazwy forum na USS Squabble albo USS Quarrel (niech się jakiś filolog wypowie która będzie odpowiedniejsza) ale widzę, że coraz bardziej zmierzamy w kierunku ISS Hate ...
Eviva
Użytkownik
#108 - Wysłana: 3 Sty 2014 09:16:21 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Seybr:
Ale musisz być uparta niczym talib. Zabije się a nie pozwoli żyć innym.

Już nie przesadzaj! Lubiłbyś, żeby ktoś Cię kopal bez przerwy po kostkach, a ktoś drugi mówił:
- Nie broń się, nie bądź uparty?
Adek
Użytkownik
#109 - Wysłana: 3 Sty 2014 09:37:09 - Edytowany przez: Adek
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Stało się to co po cichu przewidziałem. Najpierw Q przywdziewa szaty wielkiego sędziego mściciela wali ręką w stół. A potem pod stołem, robi amnestie.

No i dlatego NIGDY nie będzie tu dobrze. Taka pojedyncza dowolność w ocenie forumowiczów oraz brak konsekwencji w karach powoduje, że co niektórzy czują się bezkarni bo ban był raz zdjęty i to GRUBO przed czasem to i pewnie będzie ponownie, więc co się przejmować -"Hulaj dusza - wola nieba".
mozg_kl2:
I sprawa się powtarza co roku. Q, na przyszłość nie rób szmaty z forum

Tylko niech SZANOWNA MODERACJA się zastanowi dlaczego tutaj nie przybywa nowych forumowiczów a starzy sie wykruszają. Już pomijam fakt, że taki szaro-bury wystrój forum działa na mnie dołująco. Choć wiadomo, że nie szata zdobi człowieka. Niech administracja forum weźmie sobie do SERCA powyższe uwagi forumowiczów bo naprawdę przyjdzie wam kiedyś zgasić tutaj światło. Dziwnie jakoś wszędzie gdzie indziej gdzie bywam nie ma takich kłótni i problemów a to z prostej przyczyny. Tam jest nieuchronność kary a jeśli zapada decyzja OSTATECZNA żeby jednak z kimś się pożegnać to niestety nawet moje apele do moderacji i wstawiennictwo za kolegą nic nie pomogło. No a tutaj jak się ma znajomości to ujdzie na sucho (już pisałem o tym kiedyś). Moderator forum od 2 czy nawet 3 lat nie przewrócił tego chłopaka na tamto forum. Może mi to trochę nie było w smak bo akurat tamtego kolegę lubiłem n ale cóż, rozumiem, że nagrabił sobie i to niejednokrotnie więc w końcu "przyszła kryska na Matyska". Dzięki takim właśnie regułom postępowania każdy tam wie jak ma się zachowywać bo wie, że później już powrotów i recydywy NIE BĘDZIE. Bezwzględna to może polityka ale BARDZO SKUTECZNA i utrzymująca porządek i wzajemną zgodę bez kłótni.

I tyle ode mnie w temacie.
Q__
Moderator
#110 - Wysłana: 3 Sty 2014 12:44:38
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Nie ja zaczęłam.

Nie Ty uparcie floodowałaś - najpierw uszami Spocka, potem bulgoczącą jadem polityką? Nie Ty co pół roku wszczynasz awantury z gatunku "jest mi źle i odchodzę", by potem wpychać się na forum ponownie, za wszelką cenę? Nie Ty wypisywałaś - ostatnio na mój, wcześniej innych Współforumowiczów - temat publiczne obelgi? Miej raz odrobinę honoru i zamilknij... Gdy nawet - broniący Cię zwykle - Seybr tego oczekuje....
BTW.Trek.pl jakoś umiesz się zachowywać. Zapewne z przyczyn, o których pisze Adek.

mozg_kl2
Adek

Przekażę Wasze uwagi Kaiowi, jak tylko wrócę do domu. Teraz nie mam dostępu do GG.
Mav
Użytkownik
#111 - Wysłana: 3 Sty 2014 13:03:11
Odpowiedz 
Adek:
przyjdzie wam kiedyś zgasić tutaj światło.

Już od dobrych trzech lat się tu wszyscy straszą tym zgaszeniem światła, a jakoś ta łajba dalej leci

Adek:
Tylko niech SZANOWNA MODERACJA się zastanowi dlaczego tutaj nie przybywa nowych forumowiczów a starzy sie wykruszają.

Jakieś konflikty na tle moderacyjnym, to tylko mały procent. Trudno się spodziewać nowych użytkowników na forum poświęconym ST, jak nie ma żadnego nowego serialu, a stare nie są zbyt popularne w polskie TV. A wykruszanie się starych też nie jest dziwne. Po prostu wielu już się narozmawiało kilka lat temu na trekowe tematy.
Q__
Moderator
#112 - Wysłana: 3 Sty 2014 13:29:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Już od dobrych trzech lat się tu wszyscy straszą tym zgaszeniem światła, a jakoś ta łajba dalej leci

Ludzi jednak - niestety - ubywa....

Mav:
A wykruszanie się starych też nie jest dziwne. Po prostu wielu już się narozmawiało kilka lat temu na trekowe tematy.

Tyle, że wszyscy Ci, którzy zapowiadali mi odejście z forum drogą prywatną (tu mógłbym wymienić bodaj więcej nicków niż dziś mamy Userów) podawali jedną z trzech przyczyn, często wszystkie trzy:
1. kłótnie, awantury,
2. przesadnie przegięta w prawo polityka/zbyt brutalny język politycznych dyskusji,
3. Eviva.
Punkty 1. i 2. zbyt często mają bezpośredni związek z 3.

ps. To nie jest tak, że zapałałem jakąś nienawiścią do Evivy (tego co wypisywała o mnie na FB nie umiem jakoś traktować poważnie), niemniej uważam, że sprawy należy nazywać po imieniu.
Kor
Użytkownik
#113 - Wysłana: 3 Sty 2014 13:38:01 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Serio? Mnie nikt nie wymieniał? Cool

Q__

Gdyby to był powód ich odejścia, to są to jacyś szaleńcy, ponieważ z mojego doświadczenia internetowego wynika, że to i tak jest dość spokojne forum. W Polsce przynajmniej. Zachodnie serwisy mają inny klimat.

No chyba, że chodzi o jakieś serwisy sci-fi. Jakoś nie znalazłem w Polsce żadnego na którym toczyłoby się jakieś życie, poza tym i lemowskim.

Skupienie się na lemowskim rozumiem - klimat letniej herbatki, znajomości itp. Stara szkoła. Nigdy takiego czegoś nie rozumiałem. Rozumiem, że może być taka opcja wyboru, nie na czym ona niby polega. Ja wolę emocje. Nie znoszę letnich konwersacji. Tak jest chyba tylko w kołkach wzajemnej adoracji (kółka kościelne przychodzą na myśl)

Natomiast gdzie reszta niby ucieka? Na półmartwy - mimo pewnie większej liczby użytkowników - trek.pl? Czy równie martwe (nawet nie wiem czy jeszcze istnieją) Gwrota?
Mav
Użytkownik
#114 - Wysłana: 3 Sty 2014 13:42:33 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Ludzi jednak - niestety - ubywa....

Zgadza się, liczba aktywnych użytkowników jest na krytycznie niskim poziomie. Dosłownie z 3 osoby sobie pójdą i już może być zapaść.

Q__:
1. kłótnie, awantury,
2. przesadnie przegięta w prawo polityka/zbyt brutalny język politycznych dyskusji,

Punkt 1 jest zapewne bezpośrednio powiązany z 2. A przyczyna jest taka, że po prostu wyczerpały się trekowe tematy i ludzie zaczęli skręcać w temat wiecznie żywy, czyli politykę. A że jest to wyjątkowo pro-konfliktowy temat...

O Treku się już tu praktycznie w ogóle nie gada. Ale też nie ma się co temu dziwić. Jak już pojawi się nowy temacik trekowy, to to zazwyczaj każdy używa już swoich sprawdzonych, utrwalonych regułek, i tyle z tego jest.

Sprawa jest prosta. Jeśli nie pojawi się jakiś nowy serial, to USS Phoenix zastygnie jak Andromeda w pierwszym odcinku i już tak zostanie
Kor
Użytkownik
#115 - Wysłana: 3 Sty 2014 13:45:57 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Mav:
A że jest to wyjątkowo pro-konfliktowy temat...

Coś o tym wiem. Rozwaliłem rodzinie tym święta w tym roku Wódka szkodzi! Nie, ale tak serio - doszedłem do wniosku, że jestem chory psychicznie. I może na tym polega magia tego forum
Mav
Użytkownik
#116 - Wysłana: 3 Sty 2014 13:52:16
Odpowiedz 
Kor:
doszedłem do wniosku, że jestem chory psychicznie. I może na tym polega magia tego forum

Magia forum polega na chorobach psychicznych jego użytkowników?

Kor:
Natomiast gdzie reszta niby ucieka? Na półmartwy - mimo pewnie większej liczby użytkowników - trek.pl? Czy równie martwe (nawet nie wiem czy jeszcze istnieją) Gwrota?

Na Facebooka, gdzie mogą lajkować, tagować, mieć followersów i być fejmami
Kor
Użytkownik
#117 - Wysłana: 3 Sty 2014 13:58:54 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Mav:
Magia forum polega na chorobach psychicznych jego użytkowników?

Coś w tym guście. Nie ma innego takiego forum w tym względzie

Mav:
Na Facebooka, gdzie mogą lajkować, tagować, mieć followersów i być fejmami

Nie no, w sumie racja. Też bym tak sobie zbierał lajki i tagował i miał followersów. Zbudowałbym cały kult. Nazwałbym go: "Droga do gwiazd" i żądał ofiar. Tak - czysto kulturowo oczywiście, dziewice przychodzą jako pierwsze na myśl

A czy mówiłem już o chorobach psychicznych...?
Eviva
Użytkownik
#118 - Wysłana: 3 Sty 2014 17:18:32
Odpowiedz 
Kor

Eviva jako wróg publiczny numer 1 - już samo to jest chore. Tak właśnie tworzy się wrogów politycznych, by stanowili rodzaj odgromnika. Do perfekcji w tym doszli kiedyś lowcy czarownic...
mozg_kl2
Użytkownik
#119 - Wysłana: 3 Sty 2014 18:43:52
Odpowiedz 
Mav:
Taka wypowiedź tylko potwierdza, że lubisz te kłótnie

Taka wypowiedź potwierdza mój jednoznacznie negatywny stosunek do cotygodniowej amnestii. Przypominam kto tutaj był zbanowany, na ile i dlaczego, oraz to, że problem za tydzień dwa wróci.

Q__:
tóry uznał, ze wypada od święta

Będe teraz trochę złośliwy, ale zaraz świąt Ci może zabraknąć. Rozmawiałem w fandomie o tym banie. Byłem jedyną osobą która wierzyłem, że Eviva i Co dotrwają z banem te pół roku. Mój kontr rozmówca stawiał na amnestie sylwestrową. Do tego stopnia w Ciebie wierzyłem, że się założyliśmy o czteropaka. Teraz nie wiem jak rozstrzygnąć ten zakład, niby nie sylwester a dwa dni później ale mieli racje. Złamałeś się.

Q__:
ps. Jeszcze inna zaś sprawa, że ban trwający ok. miesiąca to też dość dotkliwa kara

Zatem nie lepiej dać bana na miesiąc zamiast rzucać piorunami niczym zeus i banować na pół roku żeby potem sie wycofywać. Brak konsekwencji. Nawet nie minęło połowę kary.

Q__:
nna sprawa, że sposób w jaki piszesz o polityce niczym nie różni się od evivowego, niestety

Jest różnica zresztą nie o mnie tu teraz jest mowa.

Adek:
No i dlatego NIGDY nie będzie tu dobrze. Taka pojedyncza dowolność w ocenie forumowiczów oraz brak konsekwencji w karach powoduje, że co niektórzy czują się bezkarni bo ban był raz zdjęty i to GRUBO przed czasem to i pewnie będzie ponownie, więc co się przejmować -"Hulaj dusza - wola nieba".

Zgadzam się.

Mav:

siła rozpędu. Aktywnych użytkowników można policzyć na placach dwóch rąk.

Mav:
ST, jak nie ma żadnego nowego serialu, a stare nie są zbyt popularne w polskie TV

Na forum, sliders, obcego, fallouta, powrotu do przyszłości nie ma tego problemu.
Mav
Użytkownik
#120 - Wysłana: 3 Sty 2014 19:01:11
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Na forum, sliders, obcego, fallouta, powrotu do przyszłości nie ma tego problemu.

To o wiele silniejsze marki w Polsce od Treka.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Wielka Amnestia Świateczna i inksze dziwy

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!