USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi i wnioski do moderatorów - cześć VIII
 Strona:  ««  1  2  ...  7  8  9  10  11  ...  22  23  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#241 - Wysłana: 4 Mar 2012 10:51:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dukat

Następny post offtopiczny w temacie technicznym poleci. Uprzedzam bez bicia.

ps. a w kwestii Usera mozg_kl2 sytuacja wygląda tak: mam powody sądzić (nie mylić z: mam 100% pewność), że konto to było początkowo prowadzone przez kilka osób (pośrednio potwierdzają to i sprzeczne wypowiedzi postowane z pod tegoż konta typu "też pracuję w służbie zdrowia" skierowane do Evivy, czemu zaprzeczyła późniejsza samoidentyfikacja posiadacza konta jako urzędnika), mam jednak przekonanie bliskie 100% pewności, że konto owo jest aktualnie własnością jednej osoby; ponadto Kai uznał, że ban w tym konkretnym wypadku powinien być uchylony (przeciw czemu i ja - po prawdzie - nie protestowałem); sprawa jest zatem definitywnie zamknięta i proszę do niej nie wracać...
Q__
Moderator
#242 - Wysłana: 4 Mar 2012 11:09:25
Odpowiedz 
Dukat

Post poleciał zgodnie z zapowiedzią.
mozg_kl2
Użytkownik
#243 - Wysłana: 4 Mar 2012 11:14:21
Odpowiedz 
Dukat:
mozg_kl2 podobno jest kolektywnym multiuserem, który chce zasymilować to forum.

To, że niektorzy wierzą w sw Mikołaja to ich sprawa. Nie będe po raz kolejny tego prostował.

Q__:
że konto to było początkowo prowadzone przez kilka osób (pośrednio potwierdzają to i sprzeczne wypowiedzi postowane z pod tegoż konta typu "też pracuję w służbie zdrowia" skierowane do Evivy, czemu zaprzeczyła późniejsza samoidentyfikacja posiadacza konta jako urzędnika),

Konto mózga zawsze jest prowadzone przez jedną i tą samą osobę. To o czym piszesz mogę bardzo łątwo wyjaśnić. Pracuje w służbie zdrowia, gdyż moim zakładem pracy jest przychodnia (dokładnie ZOZ), jednak jestem urzędnikiem gdyż zajmuje się sprawami admnistracyjnymi (dokładnie zamówieniami publicznymi). Dla przykladu zamawiam szczepionki, naprawiam sprzęt itp.

Q__:
jednak przekonanie bliskie 100% pewności, że konto owo jest aktualnie własnością jednej osoby;

Tak było cały czas.

Q__:
sprawa jest zatem definitywnie zamknięta i proszę do niej nie wracać...

Nie widzę przeciw wskazań. Teraz jak wrocili moderatorzy znowu boje się pisać.
Q__
Moderator
#244 - Wysłana: 4 Mar 2012 11:17:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
To, że niektorzy wierzą w sw Mikołaja to ich sprawa. Nie będe po raz kolejny tego prostował.

Z perspektywy czasu wydaje się, że najuczciwszym potraktowaniem tematu będzie - zapisane jeszcze w prawie rzymskim - rozstrzygnięcie wątpliwości na korzyść "podejrzanego", zwł., że sprawa aktualnie nie ma najmniejszego znaczenia dla funkcjonowania Forum, a User wykazuje postawę co się zowie forumotwórczą.

mozg_kl2:
Teraz jak wrocili moderatorzy znowu boje się pisać.

Nie masz powodów . Najmniejszych.

ps. póki co męczę Kai'a o przegłosowane uprawnienia dla Bashira, ale jeśli kiedykolwiek pojawi się temat rozszerzania moderatorskiego grona możesz spodziewać się, że zgłoszę Twoją kandydaturę (tego ew. możesz się bać)
Eviva
Użytkownik
#245 - Wysłana: 4 Mar 2012 12:53:10
Odpowiedz 
Q__

To się nazywa salomonowy wyrok! Było go być może wielu, ale teraz jest jedne, więc niech ten jeden sobie pisze.
Dukat
Użytkownik
#246 - Wysłana: 4 Mar 2012 18:09:21
Odpowiedz 
Q__:
Post poleciał zgodnie z zapowiedzią.

W kwestii logiki formalnej, mam kolejna uwagę do moderatora. Mój post był formalną uwagą skierowaną do moderatora, ergo był to wpis na temat "Uwagi i wnioski do moderatorów".

Zauważam, że przywrócenie moderacji skutkuje stosowaniem sankcji na wyrost...
Q__
Moderator
#247 - Wysłana: 4 Mar 2012 19:07:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dukat

Być może masz rację, że potraktowałem Cię ostrzej niż przeciętnego Usera (ergo: być może na drobny offtop w wydaniu kogo innego przymknąłbym oko, bo miałbym większą pewność, że nie jest nakierowany na sianie zamętu) - jesteśmy tylko ludźmi, więc nie roszczę sobie prawa do bycia idealnie sprawiedliwym (i - jak każdy - popełniam błędy). Trudno jednak traktować pobłażliwie kogoś, kto ostatnimi tygodniami uczciwie pracował na w/w moderacji przywrócenie. A ćwiczenia z logiki formalnej, nie są formalnymi prośbami do moderatorów jednak (falandyzacja jak zwykle efektowna i jak zwykle nie służąca niczemu poza zabawą słowami).

Masz jakieś uwagi techniczne? Zapraszam.
Planujesz dalej prowadzić słowne gierki? Uprzedzam, będę ciąć.
Eviva
Użytkownik
#248 - Wysłana: 4 Mar 2012 19:37:30 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Q__

Ja mam uwagę techniczną.
Czego byśmy nie zrobili, forum i tak nie będzie już takie jak kiedyś. Wiem, że to częściowo moja wina i smutno mi z tego powodu, ale stało się. Stosując jakąś surową moderację tylko zniechęcisz użytkowników. Rozumiem, że chcesz tu trochę pozamiatać, ale bardzo Cie proszę: jak już zaczniesz wymachiwać tą miotłą, nie powybijaj ludziom zębów.
Q__
Moderator
#249 - Wysłana: 4 Mar 2012 22:33:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Czego byśmy nie zrobili, forum i tak nie będzie już takie jak kiedyś.

Sądzisz? Moim zdaniem może być nawet lepsze jeśli się o to postaramy zamiast wyżywać się w forumowych wojnach. Bo sądzę, że wiemy - wszyscy - co robiliśmy nie tak i jakie dawało to efekty.

Eviva:
Stosując jakąś surową moderację tylko zniechęcisz użytkowników. Rozumiem, że chcesz tu trochę pozamiatać, ale bardzo Cie proszę: jak już zaczniesz wymachiwać tą miotłą, nie powybijaj ludziom zębów.

Albo mnie demonizujesz, albo usiłujesz mną celowo nastraszyć rozrabiaków. Prywatnie najchętniej bym wcale nie stosował moderacji (jak wiemy jest to w naszych realiach utopia, niestety), skoro jednak jest ona potrzebna, to - pozostając przy Twoich metaforach - o stan swoich zębów będą się musieli martwić tylko ci, którzy zechcą nimi gryźć innych.
Póki co: od przywrócenia moderacji nikt chętny do gryzienia się nie objawił (widać cena odwagi z nagła w górę poszła), co tylko cieszy.
mozg_kl2
Użytkownik
#250 - Wysłana: 5 Mar 2012 07:50:21
Odpowiedz 
Q__:
Sądzisz?

Mopim zdaniem stare forum może powrócić. Szczególnie, że przez pewien czas anarchii udało nam się osiągnac pozytywną stabilizację.
Q__
Moderator
#251 - Wysłana: 5 Mar 2012 10:39:15
Odpowiedz 
mozg_kl2

Zważywszy na to jak my się np. dogadaliśmy, zważywszy też na - ujawnioną w ostatnim okresie - praktyczną (z dwoma wiadomymi wyjątkami) jednomyślność Forumowiczów w zakresie oczekiwań, co do funkcji i poziomu Forum, możemy być chyba ostrożnymi optymistami.
Dukat
Użytkownik
#252 - Wysłana: 6 Mar 2012 16:45:02
Odpowiedz 
Wnioskuje o interwencje moda w sprawie usera Toudi i jego chamskiej odzywki do innego usera w temacie Programu Kosmicznego:
Toudi:
poligon, weź idź gdzie indziej se trolluj.

Nadmieniam, że była to reakcja na wpis związany z meritum tematu i przebiegiem dyskusji.
Q__
Moderator
#253 - Wysłana: 6 Mar 2012 16:55:19
Odpowiedz 
Dukat

W kontekscie całokształtu zachowań usera poligon na Forum w dniu dzisiejszym tego typu reakcja jest zrozumiała.

Uważaj natomiast z użyciem epitetów typu:

Dukat:
chamskiej

bo donos może łacno okazać się auto-donosem.
Dukat
Użytkownik
#254 - Wysłana: 6 Mar 2012 17:01:22
Odpowiedz 
Q__:
W kontekscie całokształtu zachowań usera poligon na Forum w dniu dzisiejszym tego typu reakcja jest zrozumiała.

niezrozumiała jest reakcja moderatora na napastliwe wypowiedzi jednego użytkownika, wobec drugiego. Tłumaczenie tego wyimaginowanym "całokształtem" jest dziecinnie żałosne. Tym bardziej, że poligon dołączył do forum w czasie "anarchii". Gdyby brać pod uwagę Twoje zachowania tylko z tamtego czasu, to też ktoś może pomyśleć, że Twój całokształt to "cham i prostak".

Q__:
Uważaj natomiast z użyciem epitetów typu

Pfff. Najwyżej stopniowo wywalisz wszystkich z forum. Na koniec zostaniesz sam z paroma osobami pokroju Picarda i Elaan.
poligon
Użytkownik
#255 - Wysłana: 6 Mar 2012 17:05:21 - Edytowany przez: poligon
Odpowiedz 
Q__:

Co za hipokryzja, juz chyba w radzieckich procesach pokazowych było wiecej sprawiedliwosci.

mozg_kl2: Toudi: poligon, weź idź gdzie indziej se trolluj.
No wiesz, nie mów tak koledze, bo się zamknie w sobie.
Chciałbym zgłosić trolerskie zachowanie majace na celu sprowokowanie kłutni.

I kolejny przykład trollingu.

To jest wątek o uwagach do moderatorów. Zostały zgłoszone dwa wątki moim zdaniem słuszne. Zostały jednak zignorowane. Chyba uzytkownicy moga domagać się wyjaśnień.

Chciałbym tez wiedzieć czy mój wniose o zmiane moderascji został przesłany do Kaia?

Q__:
Póki co ban moderatorski 24h. Za uporczywy trolling. Od reakcji Forumowiczów zależy czy będzie zdjęty, czy permanentnie przedłużony. Dość zabawy w kotka i myszkę

Czy mogę się wypowiedzieć na temat tej sytuacji (odnosnie bana dla dukata)czy tez dostane bana, powiem szczerze strach się odezwać
Q__
Moderator
#256 - Wysłana: 6 Mar 2012 17:07:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dukat

Póki co ban moderatorski 24h. Za uporczywy trolling. Od reakcji Forumowiczów zależy czy będzie zdjęty, czy permanentnie przedłużony. Dość zabawy w kotka i myszkę

poligon

poligon:
Chciałbym tez wiedzieć czy mój wniose o zmiane moderascji został przesłany do Kaia?

Oczywiście .

poligon:
powiem szczerze strach się odezwać

Skoro Ty się boisz, może inni odetchną?
poligon
Użytkownik
#257 - Wysłana: 6 Mar 2012 17:38:35 - Edytowany przez: poligon
Odpowiedz 
poligon:
mozg_kl2: Toudi: poligon, weź idź gdzie indziej se trolluj.
No wiesz, nie mów tak koledze, bo się zamknie w sobie.
Chciałbym zgłosić trolerskie zachowanie majace na celu sprowokowanie kłutni.

Ponawiam co z tym trolerskim atakiem na mnie. Chciałbym zobaczyć to równouprawnienie.

Q__:

Jestem temu przeciwny. Obrazuje to łamanie regulaminu. Brak ostrzeżen. Post zawierał merytoryczne uwagi względem moderacji zwłaszcza że jest to odpowiedni topic i ten temat jest dyskutowany, ale jak widać są równi i równiejsi.
Q__
Moderator
#258 - Wysłana: 6 Mar 2012 17:44:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
poligon

poligon:
Ponawiam co z tym trolerskim atakiem na mnie. Chciałbym zobaczyć to równouprawnienie.

W starym regulaminie była zasada: dwa ostrzeżenia (w pewnych sytuacjach nawet jedno) - ban.
Zatem ban 24h za flood. (Jw.: od reakcji Forumowiczów zależy czy będzie zdjęty, czy permanentnie przedłużony.)
poligon
Użytkownik
#259 - Wysłana: 13 Mar 2012 10:58:04
Odpowiedz 
Tak jak pisałem chyba zrobiono burze w szklance wody i mozna odblokować dzial polityka.
Dukat
Użytkownik
#260 - Wysłana: 13 Mar 2012 11:06:05
Odpowiedz 
Q__:
Póki co ban moderatorski 24h. Za uporczywy trolling.

Na przyszłość wymyśl coś lepszego. Wskazywanie braku elementarnej logiki w Twoich wywodach, to jeszcze nie trolling. Prawdziwe trolle, które wparowują w dyskusje i "srają" jakoś tolerujesz...
Q__
Moderator
#261 - Wysłana: 13 Mar 2012 11:14:02
Odpowiedz 
Dukat

Przypominam, że to było zanim zdecydowałem się na całkowitą "oddolność" moderacji. Teraz bez reakcji Współuserów nie byłbyś za tamto zbanowany.
Picard
Użytkownik
#262 - Wysłana: 13 Mar 2012 13:56:23
Odpowiedz 
A co z regulaminem? Będzie w końcu czy nie?
Q__
Moderator
#263 - Wysłana: 13 Mar 2012 15:02:07
Odpowiedz 
Picard

To też pytanie o "oddolną" inicjatywę. Co zostanie przegłosowane, to będzie.
mozg_kl2
Użytkownik
#264 - Wysłana: 14 Mar 2012 10:35:19
Odpowiedz 
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=7&topic=3270#msg247973

Mógłbym prosić o przyhamowanie troche, urojen Dukata. Zaczyna być męczący.
Dukat
Użytkownik
#265 - Wysłana: 14 Mar 2012 10:39:11
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Mógłbym prosić o przyhamowanie troche, urojen Dukata.

Proszę o przyhamowanie obraźliwych wpisów mozga klasy drugiej. Zamiast merytorycznie dyskutować ucieka się do zarzucania "urojeń".
poligon
Użytkownik
#266 - Wysłana: 14 Mar 2012 10:44:23
Odpowiedz 
A ja sie pytam co z odblokowaniem działu polityka.
mozg_kl2
Użytkownik
#267 - Wysłana: 14 Mar 2012 11:26:16
Odpowiedz 
Dukat:
przyhamowanie obraźliwych wpisów mozga klasy drugiej.

Konkrety

Dukat:
Zamiast merytorycznie dyskutować ucieka się do zarzucania "urojeń".

Inaczej tego nie można nazwać.
Dukat
Użytkownik
#268 - Wysłana: 14 Mar 2012 12:52:57
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Konkrety

Prosz:
mozg_kl2:
urojen Dukata

mozg_kl2:
Inaczej tego nie można nazwać.

Spróbuj się odnieść inaczej, może ci się lampki od tego nie przepalą.
Q__
Moderator
#269 - Wysłana: 14 Mar 2012 13:56:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
poligon

Póki co Twój głos jest jedynym za odblokowanie wiadomego działu. Jeśli będzie ich więcej - dział zostanie otwarty. (I nie musisz przypominać swojego postulatu co 5 min, pamiętam o nim.)

mozg_kl2
Dukat

Jesteście dużymi chłopcami. Niańka Wam niepotrzebna. Tym niemniej...

Dukat

Bądź łaskaw nie politykować (skoro wiesz jakie reakcje to budziło) i przestań personalnie napadać innego Usera, bo jest to niemile widziane na tym forum (o czym lojalnie ostrzegałem). Masz nieprzyjemny i - w efekcie szkodliwy dla samego Ciebie - styl przyjmowania konfrontacyjnej postawy w dyskusji i mieszania do wszystkiego spraw politycznych. Wyluzuj odrobinę.
Wiesz dobrze, że moderacja wróciła, bo ludzie mieli dość takiego stylu w Twoim wydaniu, więc...

mozg_kl2

Nie odpowiadaj na prowokacje Dukata równie ostro, bo się wzajemnie nakręcacie... No chyba, że zamierzacie się tak wzajemnie okładać bez udziału moderacji, bo obu Was to bawi.

ps. aha wdawanie się w polemiki w tym topicu nie jest mile widziane...
poligon
Użytkownik
#270 - Wysłana: 14 Mar 2012 14:05:28
Odpowiedz 
Q__:
poligon

Póki co Twój głos jest jedynym za odblokowanie wiadomego działu. Jeśli będzie ich więcej - dział zostanie otwarty. (I nie musisz przypominać swojego postulatu co 5 min, pamiętam o nim.)

A kiedy zapadła decyzja o jakims głosowaniu? Miano głosowac nad zachowaniem, niko to nie obchodziło.Zawieszenie miało to być na czas kiedy opadna emocje.
 Strona:  ««  1  2  ...  7  8  9  10  11  ...  22  23  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi i wnioski do moderatorów - cześć VIII

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!