USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi i wnioski do moderatorów - cześć VIII
 Strona:  ««  1  2  3  ...  17  18  19  20  21  22  23  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#571 - Wysłana: 9 Gru 2013 19:13:35
Odpowiedz 
Q__:
A to by znaczyło, że się wyrabiam.

pozytywnie oceniam Twoja pracę pomimo bana.
Eviva
Użytkownik
#572 - Wysłana: 9 Gru 2013 19:34:56
Odpowiedz 
mozg_kl2:
pozytywnie oceniam Twoja pracę pomimo bana.

Nie ma to jak trochę wazeliny
mozg_kl2
Użytkownik
#573 - Wysłana: 9 Gru 2013 19:40:40
Odpowiedz 
Eviva:
Nie ma to jak trochę wazeliny

nie mierz ludzi swoją miarą.
Elaan
Użytkownik
#574 - Wysłana: 9 Gru 2013 19:50:35
Odpowiedz 
mozg_kl2

Eviva rzuciła to żartobliwie, jeśli nie zauważyłeś.
Twoja reakcja jest zatem, IMVHO, nieadekwatna i niepotrzebnie niegrzeczna.
I po co?
Q__
Moderator
#575 - Wysłana: 9 Gru 2013 19:55:45
Odpowiedz 
Ja może poproszę o to by nie robić offtopu w tematach technicznych. Zwł. personalnego. (Przypominam zresztą, że za to też grożą bany techniczne.)
Mav
Użytkownik
#576 - Wysłana: 10 Gru 2013 13:34:59 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Ja tylko powiem, że odpowiadanie na post po swojemu (wyciągając zdania z kontekstu i po raz kolejny nie zwracając uwagi na zasadniczy wątek, czyli źródło agresji, a nie efekt końcowy), a potem zamknięcie tematu "Opad szczęki - Phase II" nie dając szans na odpowiedź, to gangsterskie metody z użyciem modelatorskiej siły. Jak się już zaczyna jakąś dyskusje, to kultura wymaga jej uczciwego dokończenia.

Nikt nie został obrażony podczas tej dyskusji, nie padały niecenzuralne słowa, nawet cienia agresji tam nie było. A tekst "I dochodzę do wniosku, że bylem zbyt... tolerancyjny dopuszczając dyskusję, zamiast ciachnąć i zbanować." budzi wręcz przerażenie i pasuje do jakiegoś krwiożerczego dyktatora, a nie do obiektywnego, wyważonego, sprawiedliwego moderatora.

To tyle.

PS. Jak dostane za ten wpis bana, to spadne z krzesła i dostane ataku śmiechu
Q__
Moderator
#577 - Wysłana: 10 Gru 2013 13:49:28
Odpowiedz 
Mav

Pozwolisz, że nie odpowiem, bo mógłbym złamać moratorium na politykę, a nawet obrazić Cię mimo woli.
W każdym razie przeczytałem i przyjąłem do wiadomości.

Pozdr.
Mav
Użytkownik
#578 - Wysłana: 10 Gru 2013 14:12:03
Odpowiedz 
Q__:
a nawet obrazić Cię mimo woli.

Nikt nie jest wstanie mnie obrazić w internecie. Ani też taka obraza nie jest w stanie mnie wyprowadzić z równowagi. Natomiast napisałeś, że nie chcesz odpowiadać, bo złamiesz moratorium na politykę, i ok, ja to rozumiem. Gdybyś w tamtym temacie też coś takiego napisał albo nawet coś w stylu, że masz mnie dosyć, to też nie byłoby problemu. Ale Ty mi odpowiedziałeś i zamknąłeś temat nie dając mi szansy się do tego ustosunkować, używając modelatorskiej siły, a to jest niekulturalne zachowanie.

Ale mniejsza o to.

live long and prosper

a
mozg_kl2
Użytkownik
#579 - Wysłana: 15 Lut 2014 10:53:04
Odpowiedz 
Q__

Czyżby zamknięcie wątku co myśli o wynikało ze strachu moderatora przed kierunkiem w jakim zmierza owa dyskusja? Dodajmy, kierunkiem dla niego nie korzystnym.
Senok
Użytkownik
#580 - Wysłana: 15 Lut 2014 13:16:13
Odpowiedz 
spokojnie... za tydzień do tematu wrócimy i zobaczymy czy zamknięcie wątku było słuszne czy nie. puki co, zgodnie z prośbą Q__, ja nie będę się na ten temat wypowiadał. byle pamiętać, że mamy do niego wrócić .
Adek
Użytkownik
#581 - Wysłana: 15 Lut 2014 14:49:57
Odpowiedz 
Nie wiem czy zauważyliście ale Q zniknął od wczoraj wieczór i my tu teraz sami na włościach. Ale jak nie ma kota to myszy wcale nie będą harcować bo jeszcze jest tu starszyzna, która będzie trzymać forum w ryzach czyli np Seybr, Mav oraz moja skromna osoba.
Swoją drogą może to nie jest WNIOSEK do MODERACJI ale mało tu trochę jest dziewczyn. Na co dzień raczej takie męskie towarzystwo. Trzeba by może zrobić wypad na jakieś sąsiednie forum i porwać tutaj parę niewiast. Żartuję, daleko mi do taktyki i obyczajowości np tureckiej w dawnych czasach. Panie jak tu bywają to dość rzadko i krótko - może za wyjątkiem Elaan.
Q__
Moderator
#582 - Wysłana: 15 Lut 2014 14:52:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Szczerze? Moderator raczej sądził, że owa dyskusja polega na kręceniu się w kółko, a nie zmierzaniu.

(Tudzież na tym, że każdy z Was dwóch miał mi bardzo za złe, że pozwalam wypowiadać się drugiemu. Warto dodać.)

Senok

Senok:
za tydzień do tematu wrócimy

To jeszcze nie masz dość powtarzania tego samego? Fascynujące...
Senok
Użytkownik
#583 - Wysłana: 15 Lut 2014 16:13:53 - Edytowany przez: Senok
Odpowiedz 
Q__:
To jeszcze nie masz dość powtarzania tego samego?

nie to samo... przynajmniej już nie to samo .

Adek:
Panie jak tu bywają to dość rzadko i krótko - może za wyjątkiem Elaan.

była jeszcze przynajmniej jedna, która bywała częściej, ale już jej nie ma...
Q__: uprzedzając Twoją uwagę, błagam - nie poczytuj tego jako prowokację .
Q__
Moderator
#584 - Wysłana: 15 Lut 2014 16:30:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Senok

Senok:
Q__: uprzedzając Twoją uwagę, błagam - nie poczytuj tego jako prowokację

Poczytuję.

Ponadto: przypominam co grozi za offtop w tematach technicznych. (Ban 24h bez ostrzeżeń, mianowicie.)
mozg_kl2
Użytkownik
#585 - Wysłana: 15 Lut 2014 18:10:55
Odpowiedz 
Q__:
Szczerze? Moderator raczej sądził, że owa dyskusja polega na kręceniu się w kółko, a nie zmierzaniu.

Owa dyskusja była luźną wymianą myśli.
Q__:
Ponadto: przypominam co grozi za offtop w tematach technicznych. (Ban 24h bez ostrzeżeń, mianowicie.)

Najlepiej zamknąć temat do wolnych rozmów i straszyć banem jak domaga się jego otwarcia. A wszystko to bo słyszy się głosy fandomu. Zaczynasz Q bawić siew sumienie Phoenixa?
Q__
Moderator
#586 - Wysłana: 15 Lut 2014 18:42:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Najlepiej zamknąć temat do wolnych rozmów i straszyć banem jak domaga się jego otwarcia. A wszystko to bo słyszy się głosy fandomu. Zaczynasz Q bawić siew sumienie Phoenixa?

Zaraz... Wyjaśnij mi może jakie konkretnie wnioski stawiasz i co dokładnie masz mi - jako moderatorowi - do zarzucenia.

Po kolei, w punktach. Wtedy będę mógł się odnieść. Jeśli będzie do czego.

Oraz: czy Twoja nagła solidarność z Senokiem oznacza, że nie uważasz już go za trolla, a może nawet, że - tak jak on - życzysz sobie powrotu Evivy et cons. na Phoenixa? Czy też - po prostu - chcecie sobie tylko solidarnie podymić?

(A co do fandomu: powiem wprost... Jak dla mnie Phoenix jest miejscem służącym dyskusji o ST, nie uprawianiu polityki fandomowej.)

ps. "Co myślimy o..." nie służy luźnym rozmowom, służy wyrażeniu opinii o forumowych sprawach. Wyraziliście swoje opinie, konkretnie: obaj domagaliście się reakcji moderatorskich jeden przeciwko drugiemu, o ile dobrze zrozumiałem. (Senok ponadto poruszał do znudzenia temat forumowej nieobecności swoich kolesiów.)
Mav
Użytkownik
#587 - Wysłana: 15 Lut 2014 18:58:33 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Faktycznie po zamknięciu polityki i wycofaniu się pewnych użytkowników na Phoenixie zrobiło się pokojowo. Ale został taki jeden użytkownik, który wg mnie lubi konflikty, jest to jego żywioł i lubi się stawiać w roli ofiary - to mozg_kl2

Wszystko się potwierdziło, jak tylko jest okazja to mozg_kl2 marudzi i szuka zaczepki. Eviva znikła z forum, to się przywalił do Queerbot-a, a gdy ten odpuścił to skupił się na Senok-u. Jak dla mnie to jest zachowanie godne bana (ale nie składam takiego wniosku), w odróżnieniu od Senok-a, który przynajmniej jakoś na humorze do tego wszystkiego pochodzi, po prostu przyczepił się pewnego tematu, ale nie szuka wszędzie na około problemów.

To tyle ode mnie.
biter
Użytkownik
#588 - Wysłana: 15 Lut 2014 20:35:08
Odpowiedz 
Q__:
Senok ponadto poruszał do znudzenia temat forumowej nieobecności swoich kolesiów

Nie jestem dla ciebie "per koleś", koleś.
Q__
Moderator
#589 - Wysłana: 15 Lut 2014 20:39:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Senok
Mav

Skoro skoro obaj skarżycie się na styl dyskusji, który stosuje mozg_kl2, informuję, że mozg_kl2 nadal zbiera sobie na bana tygodniowego. IMO jeszcze nie uzbierał sobie na aż tak dotkliwą karę, ale...

Senok

Z drugiej jednak strony sam widzisz, ze Twój monotematyzm irytuje współuserów. Wyraziłeś już swoje zdanie. Zostało odnotowane, można je przeczytać na forum. Pytanie czy nie czas na tym zakończyć, by nie popaść we flood?

biter

Ban techniczny 24h - to nie jest uwaga do moderatora. Uczenie kultury dyskusji zacznij od siebie.
Senok
Użytkownik
#590 - Wysłana: 15 Lut 2014 21:33:40
Odpowiedz 
Q__:
Oraz: czy Twoja nagła solidarność z Senokiem oznacza, że nie uważasz już go za trolla, a może nawet, że - tak jak on - życzysz sobie powrotu Evivy et cons. na Phoenixa? Czy też - po prostu - chcecie sobie tylko solidarnie podymić?

a może po prostu lubimy sobie ostro podogryzać a na TrekSferze iść na piwo?

Mav:
Ale został taki jeden użytkownik, który wg mnie lubi konflikty, jest to jego żywioł i lubi się stawiać w roli ofiary - to mozg_kl2

już się przestraszyłem, że mówisz o mnie, hehe .

Mav:
w odróżnieniu od Senok-a, który przynajmniej jakoś na humorze do tego wszystkiego pochodzi

dokładnie, masz rację... w miarę możliwości staram się rozładowywać napięcie dobrym humorem, ew. ciętą ripostą.

Q__:
Z drugiej jednak strony sam widzisz, ze Twój monotematyzm irytuje współuserów. Wyraziłeś już swoje zdanie. Zostało odnotowane, można je przeczytać na forum. Pytanie czy nie czas na tym zakończyć?

tak - czas najwyższy zakończyć. już o tym mówiłem i pisałem. i dlatego zacząłem pisać również w innych wątkach o ST, coby nikt nie zarzucał mi, że jestem tutaj tylko po to, aby robić dym.

Q__:
(Senok ponadto poruszał do znudzenia temat forumowej nieobecności swoich kolesiów.)

powiedziałem co myślę i starałem się jakoś sensownie zakończyć ten temat. a słowo kolesiów brzmi dla mnie nie fajnie; chyba, że znasz jakieś pozytywne znaczenie tego słowa? nie żebym ich bronił - są dorośli niech robią to sami - ale ja się staram tutaj nikogo nie obrażać.

biter:
Nie jestem dla ciebie "per koleś", koleś.

Q__:
biter
Ban techniczny 24h - to nie jest uwaga do moderatora. Uczenie kultury dyskusji zacznij od siebie.

1. to nie była uwaga do moderatora. to była uwaga do Ciebie Q__.
2. zaczytuj mi Bitera, gdy uczy on kogoś kultury? bo ja jedyne co tutaj przeczytałem, to zwrócenie Ci przez Bitera uwagi za obraźliwy zwrot.
3. solidaryzując się z Biterem, uprzejmie ja też poproszę o bana na 24h, koleś! też bym się obraził, gdyby ktoś mnie tak nazwał!
Q__
Moderator
#591 - Wysłana: 15 Lut 2014 21:49:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Senok

Senok:

Proszę najuprzejmiej. Dogryzajcie sobie do woli. Ale róbcie to prywatną drogą (GG, mail, tel., co tam chcecie). Nie na forum. To są właśnie te standardy, o których pisałem.

Senok:
solidaryzując się z Biterem, uprzejmie ja też poproszę o bana na 24h, koleś! też bym się obraził, gdyby ktoś mnie tak nazwał!

Poczytaj jak biter nazywał m.in. mnie na FB. A nawet jak sam siebie porównywał - na niniejszym forum - do psa. Zważywszy na okoliczności mam prawo do łagodnego sarkazmu.

Inna sprawa, że robisz offtop w temacie technicznym choć prosiłem byś tego nie czynił (bo tak jakoś kończysz ten temat, że skończyć nie możesz). I za to, owszem dostaniesz tego bana. Nie w imię solidarności.

Inna sprawa, że prywatnie zaczynam Cię chyba lubić.
mozg_kl2
Użytkownik
#592 - Wysłana: 16 Lut 2014 19:17:18
Odpowiedz 
Q__:
Zaraz... Wyjaśnij mi może jakie konkretnie wnioski stawiasz i co dokładnie masz mi - jako moderatorowi - do zarzucenia.

Wybacz, ale nie będe się uzewnętrzniał z przyłożonym do głowy pistoletem, a tak niestety wygląda to zdanie z kilku postów niżej
Q__:
informuję, że mozg_kl2 nadal zbiera sobie na bana tygodniowego. IMO jeszcze nie uzbierał sobie na aż tak dotkliwą karę, ale...

Klasyczne dla Ciebie zachowanie. Powiedziałem, coś co Ci się nie podoba więc przestajesz mnie lubić i straszysz banem.

Q__:
czy Twoja nagła solidarność z Senokiem oznacza, że nie uważasz już go za trolla, a może nawet, że - tak jak on - życzysz sobie powrotu Evivy et cons. na Phoenixa? Czy też - po prostu - chcecie sobie tylko solidarnie podymić?

Ciasne myślenie, które kładzie polską debatę polityczną. Senok zmienił profil swojej działalności, więc nie widzę powodów aby go za takowego uważać.

Mav:
Jak dla mnie to jest zachowanie godne bana (ale nie składam takiego wniosku)

Skoro masz odwagę powiedzieć A to dlaczego nie masz odwagi powiedzieć B? Wyeliminujmy mnie z forum, powstanie raj. Aktywnych jest raptem 4 userów, więc przepchnięcie tego nie powinno stanowić problemu

Mav:
Senok-a, który przynajmniej jakoś na humorze do tego wszystkiego pochodzi

Przecież ja też żartuje razem z Senokiem.

Senok:

Widzieliśmy sie już na treksferze i falconie.

Senok:
dokładnie, masz rację... w miarę możliwości staram się rozładowywać napięcie dobrym humorem, ew. ciętą ripostą.

Ja też żartowałem, o czym świadczą emotki i memy.
Q__
Moderator
#593 - Wysłana: 16 Lut 2014 19:30:47
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Wybacz, ale nie będe się uzewnętrzniał z przyłożonym do głowy pistoletem, a tak niestety wygląda to zdanie z kilku postów niżej

Skoro twierdzisz, że masz mi co zarzucić, serio zmieniam się w słuch. (Merytoryczna krytyka nie jest obrażaniem.)

mozg_kl2:
Klasyczne dla Ciebie zachowanie. Powiedziałem, coś co Ci się nie podoba więc przestajesz mnie lubić i straszysz banem.

Ja? Czy raczej najpierw Senok zarzucał mi moderatorską bezczynność, a potem Mav? Vox populi raczej niż moja skromna osobistość.

mozg_kl2:
Skoro masz odwagę powiedzieć A to dlaczego nie masz odwagi powiedzieć B? Wyeliminujmy mnie z forum, powstanie raj. Aktywnych jest raptem 4 userów, więc przepchnięcie tego nie powinno stanowić problemu

Proponuję raczej byśmy przestali się przepychać w tym wąskim gronie a skupili na Treku. Choćby dla odmiany.

Da się zrobić?
Mav
Użytkownik
#594 - Wysłana: 16 Lut 2014 21:02:55
Odpowiedz 
mozg_kl2:

Nie mam zamiaru nikogo wywalać z forum (zresztą nawet nie mam takich uprawnień), tylko dziwie się, że ciągle są jakieś bzdurne przepychanki. I dziwie się Tobie, bo narzekałeś na Evive , na to, że są te konflikty, ale jednocześnie pierwszy rwiesz się do kłótni i wyrzygiwania czego się da.
Senok
Użytkownik
#595 - Wysłana: 18 Lut 2014 09:48:36 - Edytowany przez: Senok
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Przecież ja też żartuje razem z Senokiem.

zaczynam was wszystkich lubić... może w końcu więcej humoru na forum będzie i luźniejsza atmosfera?

mozg_kl2:
Widzieliśmy sie już na treksferze i falconie.

kojarzę, ale na piwie chyba jeszcze nie byliśmy?

Q__:
Ja? Czy raczej najpierw Senok zarzucał mi moderatorską bezczynność, a potem Mav? Vox populi raczej niż moja skromna osobistość.

no nie naciągajmy faktów... z mózgiem wyjaśniliśmy sobie co trzeba, więc o bana nie wnioskujemy... jeszcze, bo zawsze może się to zmienić.

Mav:
I dziwie się Tobie, bo narzekałeś na Evive , na to, że są te konflikty, ale jednocześnie pierwszy rwiesz się do kłótni i wyrzygiwania czego się da.

a czy mózg miał kiedykolwiek półrocznego bana?

Q__:
Proponuję raczej byśmy przestali się przepychać w tym wąskim gronie a skupili na Treku. Choćby dla odmiany.
Da się zrobić?

osobiście jakoś w to wątpię... bo niektórzy userzy chętniej chyba wracają do tematu Evivy i Bitera, ewentualnie też RaulCa, niż rozmawiają o Trek'u? już nawet mi się to znudziło, bo raczej napisałem wszystko co miałem. a jeśli mamy się dalej o coś kłócić, to proponuję nowy temat - tak dla urozmaicenia... np.: kiedy mózg wymieni sobie mózg na mózg klasy 3? :> :P
Q__
Moderator
#596 - Wysłana: 18 Lut 2014 13:21:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Senok

Dobra, poza jednym akapitem to nie są ani uwagi, ani wnioski do moderatora. Znów mam dać Ci bana 24h? Od luźnych rozmów jest "Kawiarenka".

A merytorycznie się odniosę:
Senok:
no nie naciągajmy faktów... z mózgiem wyjaśniliśmy sobie co trzeba, więc o bana nie wnioskujemy... jeszcze, bo zawsze może się to zmienić.

Teraz nie wnioskujesz (co także przyjmuję do wiadomości), był moment kiedy pisałeś co innego. I to odnotowałem. Po prostu.

Senok:
a czy mózg miał kiedykolwiek półrocznego bana?

Kwestię banów łatwo sprawdzić w kolejnych "Kartotekach karnych".

Senok:
bo niektórzy userzy chętniej chyba wracają do tematu Evivy i Bitera, ewentualnie też RaulCa, niż rozmawiają o Trek'u?

Powiedzmy, że nadmienieni zażywają iście dinotrekowej sławy, bo podobnie dali się we znaki.
Elaan
Użytkownik
#597 - Wysłana: 27 Sty 2015 14:36:07
Odpowiedz 
Mam dwie sprawy, Szanowna Moderacjo.
Po pierwsze, proszę, aby Moderacja zareagowała wreszcie na hejterskie zachowania niejakiego Dathona, którego ostatni "klawiaturowy płód", nacechowany niewspółmierną agresją, a skierowany do Vanji, "podziwiać" niestety, możemy w "Kawiarence...".
Nie wiem z jakiej racji Dathon cieszy się w oczach Moderacji statusem "świętej krowy". Ale jedno jest pewne - to musi się skończyć.
Inaczej jego hejterska mania i uzurpowanie sobie prawa do rozstrzygania na podstawie własnego widzimisię komu wolno pisać na tym forum, a komu nie, odstręczy tych wszystkich, którzy wciąż chcą tu pisać [lub będą chcieli] w kulturalnej atmosferze.
Po drugie, proszę o utworzenie, zgodnie z obietnicą, trzeciej odsłony topicu "Co myślimy o..."
Adek
Użytkownik
#598 - Wysłana: 27 Sty 2015 15:36:16 - Edytowany przez: Adek
Odpowiedz 
Ale wy jesteście wszyscy żenujący. NIGDY WIĘCEJ mnie tu nie zobaczycie. Vanja A ty się z łaski swojej ODPIERDOL ode mnie i spieprzaj !!! Wlazłaś tu tylko po to żeby mi nawrzucać i widzę że PO NIC WIĘCEJ!! Twój POZIOM to MNIEJ NIŻ ZERO! Dziękuję za uwagę i znikam na wieki wieków!
pirogronian
Użytkownik
#599 - Wysłana: 27 Sty 2015 15:44:06
Odpowiedz 
graf

Adek

Amen

Czyli o upomnienie dla niego nie muszę już wnioskować, skoro dał sobie auto-bana.
Elaan
Użytkownik
#600 - Wysłana: 27 Sty 2015 16:15:15
Odpowiedz 
pirogronian

Zgadzam się z przedmówcą.

a
 Strona:  ««  1  2  3  ...  17  18  19  20  21  22  23  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi i wnioski do moderatorów - cześć VIII

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!