USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi i wnioski do moderatorów - cześć VIII
 Strona:  ««  1  2  3  ...  17  18  19  20  21  22  23  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#541 - Wysłana: 8 Lip 2013 10:44:38
Odpowiedz 
Jurgen
Moderator
#542 - Wysłana: 8 Lip 2013 12:36:40
Odpowiedz 
Nie mamy regulaminu. A poważnie, to trzeba by ustalić, na jakiej zasadzie działa ten portal, do którego prowadzą linki.
Seybr
Użytkownik
#543 - Wysłana: 8 Lip 2013 13:08:26
Odpowiedz 
Jurgen

Z tego co pamiętam piractwo jest ogólnie zakazane. Linki do warezu itp. Wyjątek stanowi YT, muzyka i filmiki w nim zawarte. Przecież został zlikwidowany dział związany z filmami i napisami z sieci.
mozg_kl2
Użytkownik
#544 - Wysłana: 8 Lip 2013 18:45:45
Odpowiedz 
Seybr

zaczynamy być bardziej papiescy niz papiez
Jurgen
Moderator
#545 - Wysłana: 8 Lip 2013 22:04:25
Odpowiedz 
Seybr:
Z tego co pamiętam piractwo jest ogólnie zakazane

Tak, ale to jeszcze nie znaczy, że linkowany portal jest piracki. Własnie to trzeba byłoby ustalić, żeby wyciąć posty i ewentualnie ukarać linkującego.
Seybr
Użytkownik
#546 - Wysłana: 9 Lip 2013 07:59:47 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Jurgen:
Tak, ale to jeszcze nie znaczy, że linkowany portal jest piracki.

Widać że na co dzień kontakt z prawem, twoja praca. Ewidentnie widać że ten portal jest piracki.
Jurgen
Moderator
#547 - Wysłana: 9 Lip 2013 12:23:15
Odpowiedz 
Seybr:
Ewidentnie widać że ten portal jest piracki

Ewidentnie, to znaczy?
Seybr
Użytkownik
#548 - Wysłana: 9 Lip 2013 13:40:02 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Jurgen

Mam robić za prokuraturę. Podawać dowody :P.
Streme są pirackie. P

Pierwszy lepszy przykład:
http://seans24.pl/film/52535-world-war-z/

Wersja TS, nagrywana z kina, jeszcze lektor ivo. Nie chce mi się wierzyć, że wydawca filmu patrzy przychylnym okiem.

Na stronie brak adresu firmy, nipu itp. O czym to świadczy :P ?
Takie strony stają się co raz bardzie popularne. Po co trzymać filmy na HDD i ryzykować. Mam szybkiego neta, obejrzę sobie i po kłopocie.

Chodzi mi o sam fakt a nie tworzenie inkwizycji :P.
mozg_kl2
Użytkownik
#549 - Wysłana: 9 Lip 2013 18:08:29
Odpowiedz 
Seybr

nikt nie spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji
Toudi
Użytkownik
#550 - Wysłana: 9 Lip 2013 18:58:45
Odpowiedz 
Seybr, wiesz że w myśl mętnych przepisów, to nie na nas spoczywa obowiązek stwierdzania czy materiał został rozpowszechniony legalnie czy wręcz przeciwnie? W myśl tych samych przepisów, można czerpać z udostępnionego przez kogoś materiału, ale nie można go dalej dystrybuować...

Ale mimo iż nie uważam, że linkowanie do takiego materiału (publiczne linkowanie) za łamanie prawa, tak uważam, że nie powinna się tego robić. Umiejętność korzystania z wyszukiwarek jest całkowicie wystarczającą umiejętnością by znaleźć to co się szuka. A linki to można sobie prywatnie przerzucać.

Od siebie dodam jeszcze (choć pewno nie powinien), że biorąc pod uwagę gdzie mają dystrybutorzy polskiego klienta i jak go traktują, to uważam, że powinniśmy iść w model ruski, gdzie piractwo osiągnęło taki poziom, że dystrybutorzy musieli zejść na ziemię i przyjąć bardziej przyjazne warunki dystrybucji dla klientów...
Eviva
Użytkownik
#551 - Wysłana: 9 Lip 2013 19:20:22
Odpowiedz 
Przesadzacie. Sam Q_ bez przerwy coś linkuje i to z różnych serwisów. Coscie się tak uczepili tego nowego? Bo nowy?
MarcinK
Użytkownik
#552 - Wysłana: 9 Lip 2013 19:25:12 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Toudi:
że biorąc pod uwagę gdzie mają dystrybutorzy polskiego klienta i jak go traktują,

Ale wiesz przeciętnego kowalskiego nie interesują dodatki, fajne pudełko czy nawet jakość obrazu i dźwięku. Liczy się by obraz nie miał pasków i był lektor.
I w zależności od dystrybutora np. Imperial kupuje wydania od zagranicznych dystrybutorów i je tłumaczy, czasem wywala dodatki.
Tacy dystrybutorzy jak Monolith robią swoje własne wydania i zazwyczaj kupują najtańszą kopię filmu, dodają na odwal się lektora (nieważna jest jakość tłumaczenia, ważne że jest LEKTOR) i napisy, twierdzą też że dostęp do scen to dodatek.

Eviva:
Sam Q_ bez przerwy coś linkuje i to z różnych serwisów

Tak ale on może cię zniknąć jednym pstryknięciem palca
Seybr
Użytkownik
#553 - Wysłana: 9 Lip 2013 20:05:48
Odpowiedz 
Toudi

Wiem, byłem i widziałem ;]. Ceny na poziomie pirackich wydań. Kto chce kupić, to kupi bogatego boxa a kto chce, kupi płytę w kartoniku.

MarcinK:
Ale wiesz przeciętnego kowalskiego nie interesują dodatki, fajne pudełko czy nawet jakość obrazu i dźwięku.

Nie interesuje pudełko oraz inne dodatki. Ale jakość obrazu to bym się kłócił. Pomijam że nawet nasze super boxy mają często obraz niższej klasy. Dźwięk jest do bani. Często ten sam film w wersji EN z zachodniej dystrybucji brzmi znacznie gorzej niż nasza wersja EN + napisy. Ja tak oglądam filmy. Lektora przeboleję, ale często jest beznadziejny i tłumaczenie z tyłka. Nie jeden tłumacz z napisów24.pl lepiej tłumaczy.
Eviva
Użytkownik
#554 - Wysłana: 9 Lip 2013 20:43:12
Odpowiedz 
MarcinK:

Jednym palcem to może najwyżej podłubać w nosie
Jurgen
Moderator
#555 - Wysłana: 10 Lip 2013 11:16:05 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Seybr:
Mam robić za prokuraturę. Podawać dowody

A ja mam robić? Ja (użytkownik Jurgen) prokuratorem, sądem ani policją nie jestem, a przede wszystkim takich uprawnień nie mam*, więc "na oko" wycinał nie będę. Chyba że ktoś tu będzie piractwo uskuteczniał (czyli będzie się np. reklamował, że może tanio załatwić jakiś film czy serial ewentualnie linki wklejał) - bo zdaje się o to pierwotnie w walce z piractwem chodziło.

*Nie mogę napisać do (no właśnie do kogo?) z tego portalu, żeby mi się wytłumaczyli, czy przypadkiem prawa nie łamią i nie są piratami. Znaczy mogę, ale oni mogą mnie wtedy olać i będą mieli rację.

Seybr:
Wersja TS, nagrywana z kina, jeszcze lektor ivo.

Ewidentnie to tego nie widać, bo trzeba sobie odpowiedni film włączyć.

Seybr:
Nie chce mi się wierzyć, że wydawca filmu patrzy przychylnym okiem.

Mi też się nie chce, ale to jest już jego sprawa. Jak uważa, że naruszono jego prawa, niech pozywa ludków z tego portalu albo niech idzie do prokuratury. PRzecież my nie będziemy za niego roboty odwalać.

Seybr:
Na stronie brak adresu firmy, nipu itp. O czym to świadczy :P ?

Świadczy to tylko o tym, że nie dopełnili pewnych obowiązków wynikających z przepisów k.c. lub ustawy o KRSie czy paru innych ustaw. O ile pamiętam nie jest to przestępstwem, raczej wykroczeniem. I można donieść o tym Inspekcji Handlowej na przykład. Ja za to ciął linków nie będę.

Reasumując, dopóki Kai nie napisze, żeby takie rzeczy wycinać, ja tego ciął nie będę.

MarcinK:

Póki co, to Q siebie zniknął
MarcinK
Użytkownik
#556 - Wysłana: 10 Lip 2013 12:58:19
Odpowiedz 
Jurgen:
PRzecież my nie będziemy za niego roboty odwalać.

Dobra ale jak zaczną się czepiać, to może dojść do tego że nam forum zamkną z powodu tych linków (w tym kraju jest to możliwe).
Jurgen
Moderator
#557 - Wysłana: 10 Lip 2013 13:03:04
Odpowiedz 
MarcinK

Ja nie reprezentuję forum, to jego forum i jego "fucha". Jak ktoś będzie miał pretensje, to powinien się skierować do niego, a wtedy:

Reasumując, dopóki Kai nie napisze, żeby takie rzeczy wycinać, ja tego ciął nie będę

Poza tym, przypominam, że istanieje u nas coś takiego jak domniemanie niewinności.
Toudi
Użytkownik
#558 - Wysłana: 10 Lip 2013 22:55:44
Odpowiedz 
MarcinK:
Dobra ale jak zaczną się czepiać, to może dojść do tego że nam forum zamkną z powodu tych linków (w tym kraju jest to możliwe).

Za takie linki nie zamkną tego forum. To nie USA, gdzie mają lekko skrzywione prawo i jego ocenę. Biorąc pod uwagę, że wszystkie do takich portali są dostępne w google, a google ma kasę, to póki google chodzi, to forum jest bezpieczne.
Q__
Moderator
#559 - Wysłana: 23 Sier 2013 23:18:34
Odpowiedz 
waterhouse

waterhouse:
usunąlem spamowe wątki

Cieszę się widząc Cię na służbie.
Seybr
Użytkownik
#560 - Wysłana: 9 Gru 2013 11:19:57
Odpowiedz 
7z9:
Wiem że masz hopla na punkcie szeroko pojętej tolerancji, przy czym sie powtórze, TOLERANCJA NIE ZNACZY AKCEPTACJA!

I o to mi się rozchodzi, jak by powiedział Ferdek. Tolerancja, ogólnie bym sobie odpuścił, ale...
Q piszesz o tolerancji, wielkim treku. Tylko dla czego blokujesz mi możliwość krytykowanie, czegoś co mi się nie podoba w tym wypadku mody. Przecież za to nie wyjdę na ulicę i nie pobiję chłopa że chodzi w tym czymś. To tak samo jak byś mi zabronił krytykowania nudnej stylistyki VW Golfa. Marka jest mdła i jak dla mnie zaściankowa.

Q__:
Tylko czy to nie przeradza się aby w politykowanie?

Sam doprowadzasz do politykowania.

Idąc dalej, jakoś politykwoania nie ma akurat w temacie o gierkach. Ale żeby nie było, ktoś coś napisze o piractwie i mechanizmach, to powinieneś dać bana. W końcu plotykowanie, przynajmniej pokrewne posty mogą być.

Na koniec, mój drogi kolego. Nie dopowiedziałeś mi na moje pytanie, pomijam że pytałem dwa razy. Brak kultury czy perfidna cenzura ?
Q__
Moderator
#561 - Wysłana: 9 Gru 2013 11:51:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Tylko dla czego blokujesz mi możliwość krytykowanie, czegoś co mi się nie podoba w tym wypadku mody.

Odpowiedź jest prosta, stary druhu...
Po pierwsze: chodzi o formę tej krytyki: agresywną, zaczepną, szyderczą, odległą od Trekowego stonowania.
Po drugie... To forum od zawsze starało się unikać świętych wojen i jedynie słusznych racji (chyba, że dotyczyło to sporów o interpretację tego czy owego w Treku). Unikaliśmy sporów religijnych (choć zwykle dało się wyczuć kto wierzy i w co, a kto nie). Unikaliśmy - do czasu, niestety - sporów politycznych (choć z grubsza poglądy współuserów też dało się wydedukować z ich wypowiedzi). Unikaliśmy nawet wojen klanów OGAME* (jak się zaczęły - waterhouse bez litości zamknął topic). Z tej samej przyczyny nie będzie więc krucjaty pod hasłem "jedynie słusznego stylu męskiej mody" (niezależnie od tego czy zechcesz wywołać ją Ty, czy jakiś fanatyczny zwolennik stylu Jacykowa), ani wojny psiarzy z kociarzami czy PCtowców ze zwolennikami Mac'ów. I tyle.
Możesz mnie uznać za perfidnego cenzora, jeśli chcesz, I can live with it.

* pamięta ktoś jeszcze o takiej grze?

ps. Nie ma chyba obowiązku odpowiedzi na każde pytanie forumowe?
Seybr
Użytkownik
#562 - Wysłana: 9 Gru 2013 11:59:16
Odpowiedz 
Q__:
PCtowców ze zwolennikami Mac'ów.

Widzisz kwestia jakiej jakości są te posty. Przesiaduje na forum związane z chałturą weselną. Jest tam temacik o Macach. Dość sensownie, mamy zwolenników i przeciwników. Wojny brak a raczej konkretne argumenty są. Kwestia czy temat przeradza się w racje sztachetowe.

Q__:

Znam takich co grają w nią ;]. Sam kiedyś pogrywałem ;].

Q__:
ps. Nie ma chyba obowiązku odpowiedzi na każde pytanie forumowe?

Jako user nie, jako mod powinieneś.
Q__
Moderator
#563 - Wysłana: 9 Gru 2013 12:10:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Widzisz kwestia jakiej jakości są te posty. /.../ Wojny brak a raczej konkretne argumenty są. Kwestia czy temat przeradza się w racje sztachetowe.

Widzisz, jak chcesz, to umiesz mądrze pisać. (Nawet jak niekoniecznie gramatycznie.)
W tym właśnie sedno, w formie... "Polityka" np. została zamknięta nie dlatego, że nie można o niej rozmawiać (czy różnić się - choćby gwałtownie - poglądami), a właśnie dlatego, że schodziła tam dyskusja zawsze na taki poziom, na jaki schodziła.
I teraz... poczytaj jeszcze raz swoje wypowiedzi na temat wiadomych trendów mody... I sam przeanalizuj jaką formę miały. (Może Ci w tym pomóc zastanowienie się co byś czuł, gdyby Twój styl ubierania został podobnie obśmiany. Czy byłoby Ci dobrze na forum, na którym by to miało miejsce?)

Seybr:
Jako user nie, jako mod powinieneś.

Ok, przypomnij te pytania (link jakiś, czy cuś ).
Seybr
Użytkownik
#564 - Wysłana: 9 Gru 2013 13:00:43
Odpowiedz 
Q__:
(Nawet jak niekoniecznie gramatycznie.)

Ja dziś pracuję w trybie low. Wczoraj spożyłem dość dużo wody z diabełkami ;].

Q__:
Ok, przypomnij te pytania (link jakiś, czy cuś ).

Nie chce mi się ;].
Q__
Moderator
#565 - Wysłana: 9 Gru 2013 13:09:07
Odpowiedz 
Seybr

Czyli rozumiem, że wszystko mamy wyjaśnione?
Seybr
Użytkownik
#566 - Wysłana: 9 Gru 2013 13:10:59
Odpowiedz 
Q__:
Czyli rozumiem, że wszystko mamy wyjaśnione?

Zgadza się ;].
mozg_kl2
Użytkownik
#567 - Wysłana: 9 Gru 2013 18:41:38
Odpowiedz 
Q__:

2 razy w to grałem i dwa razy sojusz padł przez wtedy nie zdefiniowaną gimbaze która musiała bic wszystko inne. Największa wada gier mmo. Grasz sobie spokojnie, budujesz, aż logujesz się once upon a time a tam pożoga i nie ma do czego wracać, bo jakis debil postanowił wytępić wszystkich Polaków itp itd.

Ad meritum to prawdą jest Q że czasem przyczyniasz się jako użytkownik do podniesienie temperatury sporu aby rozstrzygnąć ją potem jako moderator.
Q__
Moderator
#568 - Wysłana: 9 Gru 2013 18:47:59
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
to prawdą jest Q że czasem przyczyniasz się jako użytkownik do podniesienie temperatury sporu aby rozstrzygnąć ją potem jako moderator.

Staram się tego unikać. Jak widać niedostatecznie jeszcze... ;]
mozg_kl2
Użytkownik
#569 - Wysłana: 9 Gru 2013 18:58:17
Odpowiedz 
Q__

To była uwaga ogólna co do samego zjawiska, które czasami występuje, acz ostatnio nie wychwyciłem tego. Peace
Q__
Moderator
#570 - Wysłana: 9 Gru 2013 19:07:59
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
acz ostatnio nie wychwyciłem tego.

A to by znaczyło, że się wyrabiam.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  17  18  19  20  21  22  23  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi i wnioski do moderatorów - cześć VIII

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!