USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi i wnioski do moderatorów - cześć VIII
 Strona:  ««  1  2  ...  13  14  15  16  17  ...  22  23  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#421 - Wysłana: 3 Sty 2013 18:33:13 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Skasowałem przez przypadek posta.
Zwróć uwagę IDIC, zgodnie z regulaminem nie można obrażać userów a ona to zrobiła.
Zwróć na schludność jej postów, to woła o pomstę do nieba. Regulamin coś o tym mówi ?
Q__
Moderator
#422 - Wysłana: 4 Sty 2013 11:23:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Przypadek jest o tyle trudny, ze many do czynienia z obraza nie wprost i raczej kwiecistym zwrotem (te ratlerki), niz wulgaryzmem, trudna dodatkowo o tyle, ze precedensy sa niejednoznaczne (z 7z9 walilismy sobie gorsze zalosliwosci nie wprost i ani on w efekcie chcial by karal sam siebie, ani ja mu bany dawalem; Korowi tez sie upieklo - choc dodatkowo po drodze od glupcow mi nawrzucal - za uwagi pod adresem Queerbota; a znow Queerbot i Dukat zarabiali kary za uwagi bedace owszem obelgami, ale ewidentnie stylizowanymi; ba Picard oberwal nawet za naduzywanie "popcornozecow"...)
Wniosek z tego jest jeden... W takich przypadkach decyduje w sumie subiektywne poczucie obrazy adresata danych przytykow. Czyli: uwagami IDIC zajme sie tylko jesli taki wniosek postawi mozg_kl2... Chyba, ze wskazesz konkretne miejsce, w ktorym to Ciebie obrazila.
IDIC
Użytkownik
#423 - Wysłana: 4 Sty 2013 11:26:43 - Edytowany przez: IDIC
Odpowiedz 
Seybr:
Zwróć na schludność jej postów, to woła o pomstę do nieba. Regulamin coś o tym mówi ?

za SJP:

schludny
1. «dbający o czystość, porządek»
2. «utrzymany w czystości»
• schludnie, schludno • schludność

Q__

gdybyś "sam z siebie" domyślił się (ewentualnie dowiedział się od autora posta), o co kaman z tą "schludnością", to koniecznie daj znać
jestem strrrasznie ciekawa, czemu "schludność" moich postów "woła o pomstę do nieba"

i może dodaj jakieś komentarze, ułatwiające zrozumienie treści poszczególnych zapisów zawartych w REGULAMINIE FORUM U.S.S. PHOENIX - www.startrek.pl
bo - jak wynika z posta nr 421 - zdarzają się userzy, którzy po przeczytaniu Regulaminu w zasadzie nie wiedzą, czy Regulamin ten o czymś mówi, czy też nie mówi (zakładam, że znalezienie Regulaminu problemem nie jest)
Q__
Moderator
#424 - Wysłana: 4 Sty 2013 12:22:44
Odpowiedz 
IDIC

IDIC:
gdybyś "sam z siebie" domyślił się (ewentualnie dowiedział się od autora posta), o co kaman z tą "schludnością", to koniecznie daj znać

Moze Kolega Seybr po prostu ma podejrzenie, ze nie umylas rak (i ew. nog) siadajac do komputera?
Seybr
Użytkownik
#425 - Wysłana: 4 Sty 2013 13:23:55 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
IDIC

Ty jesteś taka tępa i zadufana w sobie, czy tylko udajesz ?

IDIC:
schludny

Min. znaczy też:
Utrzymany w porządk, staranny, niechlujny.
Twoje posty takie są. Ty za to próbujesz komuś wmówić, że to on jest ograniczony (min. Mózgowi). Sama na to miast taka jesteś. Popatrz w lustro może zrozumiesz, może nie jest dla ciebie za późno.

Q__

Q__:
Moze Kolega Seybr po prostu ma podejrzenie, ze nie umylas rak (i ew. nog) siadajac do komputera?

Może z tego żaru Mort by się uśmiał, ale mnie to nie śmieszy.
IDIC
Użytkownik
#426 - Wysłana: 4 Sty 2013 13:57:32
Odpowiedz 
Seybr:
IDIC

mam nieodparte wrażenie, że piszesz to z intencją obrażenia mnie
byłoby to cokolwiek niekonsekwentne, jeśli wziąć pod uwagę fakt, jak zapalczywie piętnujesz wypowiedzi o treści obrażającej innych
zakładam zatem (mimo nieodpartego wrażenia, o którym mowa powyżej), że pytasz, ponieważ chcesz faktycznie uzyskać wiedzę
i odpowiadam: zadufana w sobie jestem faktycznie, a tępą tylko udaję
czy moja odpowiedź Cię satysfakcjonuje?

Seybr:
Min. znaczy też:
Utrzymany w porządk, staranny, niechlujny.

sytuacja, kiedy ktoś uważa, że jednym ze znaczeń słowa "schludny" jest słowo "niechlujny", nie wymaga chyba obszerniejszego komentarza

Seybr:
Może z tego żaru Mort by się uśmiał, ale mnie to nie śmieszy.

może dlatego, że nie znasz znaczenia słowa "schludny"
Seybr
Użytkownik
#427 - Wysłana: 4 Sty 2013 14:16:26 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
IDIC:

Ja zadałem pytanie. Zgodnie z prawem nie pytanie nie jest formą obrazy. Twierdzenie owszem a użyłem takiego ?

IDIC:
"niechlujny",

Źle skopiowałem ze słownika, ale:

» przymiotnik schludny
synonimy: czysty, schludny, uporządkowany
antonimy: brudny, nieuporządkowany
» przymiotnik schludny
synonimy: bez zabrudzeń, czysty, schludny, utrzymany w porządku, zadbany
antonimy: brudny, niechlujny

IDIC:
może dlatego, że nie znasz znaczenia słowa "schludny"

Szkoda z Tobą dyskutować, niczym z politykiem typu Kaczyński czy Lepper. Log out.
Q__
Moderator
#428 - Wysłana: 4 Sty 2013 15:28:25
Odpowiedz 
Seybr
IDIC

Kochani. Bez takich rozpraw o metodzie w temacie technicznym poprosze, albo na banach porzadkowych sie skonczy.

IDIC

IDIC:
Seybr:

byłoby to cokolwiek niekonsekwentne, jeśli wziąć pod uwagę fakt, jak zapalczywie piętnujesz wypowiedzi o treści obrażającej innych

Mam identyczne i rownie nieodparte wrazenie, rozumiem jednak, ze jest Twoja intecja bym w tym wypadku odstapil od karania Seybra? Slusznie to odbieram?
IDIC
Użytkownik
#429 - Wysłana: 4 Sty 2013 15:55:18
Odpowiedz 
Q__

Q__:
Mam identyczne i rownie nieodparte wrazenie, rozumiem jednak, ze jest Twoja intecja bym w tym wypadku odstapil od karania Seybra? Slusznie to odbieram?

w kwestii ostrzeżeń, banów, itp. w pełni podzielam zdanie Evivy
(o, dziwo! jest to już - co podkreślam z dumą - druga kwestia, w której się z Evivą zgadzam, pierwszą jest ocena dorobku David'a Bowie - to tak na marginesie, bardzo przepraszam za offtop )
krótko mówiąc: jestem przeciw
zakładając, że ostrzeżenie/ban stanowią karę za "wykroczenia"/"przestępstwa" przeciwko forumowemu prawu ...
funkcja odwetowa mnie nie interesuje, zważywszy na wirtualność USS Phoenix oraz - a może przede wszystkim - na skład załogi
funkcja izolująca - jw
funkcja prewencyjna - sam chyba potrafisz dokonać oceny, czy bany i ostrzeżenia, które przyznajesz realizują tę funkcję
funkcja poprawcza - buahaha!
i wreszcie funkcja kompensacyjna - nieistotna ze względów, o których pisałam w odniesieniu do funcji odwetowej i izolującej
dla mnie tych ostrzeżeń i banów mogłoby naprawdę nie być
i jest mi kompletnie wszystko jedno, kto i za co je ewentualnie od Ciebie otrzyma
mozg_kl2
Użytkownik
#430 - Wysłana: 4 Sty 2013 18:51:59
Odpowiedz 
Q__:
W takich przypadkach decyduje w sumie subiektywne poczucie obrazy adresata danych przytykow. Czyli: uwagami IDIC zajme sie tylko jesli taki wniosek postawi mozg_kl2...

Odwołam się do mojej metafory, a czy słoń może się przejąc mrówką która tupiąc próbuje go przestraszyć? Nie może. Idic w żałosny sposób udowadnia jaka to ona niby jest fajna cwana i sprytna.

Seybr:

Ona przybrała taką pozę gorset damy z dobrego domu w XIX wiecznej Anglii która będzie nas pouczać jak jest bezę? Tyle, że my dzieci robotnicze wolimy grać w gałę.

Q__

Widzę, żę regulamin coraz bardziej ląduje pod stołem a na wierzch wychodzą układziki, kolesiostwo i wazelina. Chłop krzyczy łapać złodzieja i nagle okazuje się, że on jest tym złym bo krzyczy a nie złodziej bo kradnie. Rozumiesz analogię?
karaktak
Użytkownik
#431 - Wysłana: 4 Sty 2013 19:12:27
Odpowiedz 
IDIC:
zakładam zatem (mimo nieodpartego wrażenia, o którym mowa powyżej), że pytasz, ponieważ chcesz faktycznie uzyskać wiedzę
i odpowiadam: zadufana w sobie jestem faktycznie, a tępą tylko udaję
czy moja odpowiedź Cię satysfakcjonuje?

Trzymam twoją stronę.
Widzę jednak, ze przez ostatnie kilka lat kultura wypowiedzi zblizyła nas do forum SW. Odeszłam z tamtąd chociaż nigdy nie ukrywałam, ze SW tez trochę lubię. Za ST przemawiał mocno poziom dobrego wychowania forumowiczów. Jestem za stara na obserwację braku kultury jeszcze i tutaj. Wystarczy jej w realu. Poczucie chumoru nikomu nie szkodzi pod warunkiem zachowania dobrego smaku. Darcie potocznego łacha ok, ale wdeptywanie pod stół (cyt Q) jest oznaką braku poszanowania zasad, które sami ustanawiamy. Darłam koty z Q od zawsze, ale nie nigdy nie przekroczyliśmy granic dobrego smaku. Powiedz Q czy dobrze zrobiłam, że wróciłam? Może jednak powinnam odejść jak klon komandora Rikera. Zniknąć.
Q__
Moderator
#432 - Wysłana: 5 Sty 2013 04:38:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Tyle razy mowiliscie wszyscy - od Ciebie do Evivy - ze moderacja ma byc minimalna, a uklady na forum kolezenskie. Tyle razy slyszalem protesty (czasem nawet pokrzywdzonych!) przeciw moderatorskim karom, ze prawde mowiac boje sie wykonywac obowiazki moda zbyt zdecydowanie (pomny dodatkowo na slowa Kai'a, bym nie byl dla Was nianka).

Prawda jest taka, ze nie podobaly mi sie uwagi IDIC pod Twoim adresem, ale nie podobalo mi sie tez Twoje pogardliwe podejscie do Chinczykow, ktore w/w uwagi sprowokowalo, uwazam tez, ze Seybr przekroczyl "granice obrony koniecznej" zwracajac sie do IDIC. A i Korowi uwazam, ze uczciwie nalezal sie wtedy ban czasowy jesli nie za uwagi pod adresem Queerbota to za wrzucanie mi od glupcow.
Skoro jednak postepujac jako mod konsekwentnie i zgodnie z wlasnyn sumieniem ukarze jakies 30% aktywnych Userow za jednym zamachem, to nie wiem czy to ma sens. Tym bardziej, ze prawie wszyscy zdajecie sie traktowac pogarde (czy to wobec Chinczykow, fanow SW, lewakow, puszczajacych fajerwerki czy siebie nawzejem) jako cos normalnego... Niektorzy na zasadzie moralnosci Kalego, poki ich nie siega, niektorzy nawet gdy uderza i w nich.

karaktak

Dobrze zrobilas wracajac.
karaktak
Użytkownik
#433 - Wysłana: 5 Sty 2013 15:12:38
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#434 - Wysłana: 5 Sty 2013 15:20:55
Odpowiedz 
Q__:
Tyle razy mowiliscie wszyscy - od Ciebie do Evivy - ze moderacja ma byc minimalna, a uklady na forum kolezenskie. Tyle razy slyszalem protesty (czasem nawet pokrzywdzonych!) przeciw moderatorskim karom, ze prawde mowiac boje sie wykonywac obowiazki moda zbyt zdecydowanie (pomny dodatkowo na slowa Kai'a, bym nie byl dla Was nianka).

Dalej podtrzymuje to stanowisko. jednak w tym przypadku uzytkownik Seybr prosił Cię i interwencje, szczególnie że zachowanie IDIC nie udeża tylko i wyłącznie w moja osobę. Podobne zachowanie jest przejawiane w innych tematach gdze owa osoba się wypowiada. O czymś to świadczy.

Q__:
Twoje pogardliwe podejscie do Chinczykow

Stwierdzenie faktów nie można nazywać pogardą.

Q__:
Dobrze zrobilas wracajac

bendzie wiencej chumoru SIC
karaktak
Użytkownik
#435 - Wysłana: 5 Sty 2013 15:45:14
Odpowiedz 
mozg_kl2:
bendzie wiencej chumoru SIC

Jesteś milusi
Q__
Moderator
#436 - Wysłana: 6 Sty 2013 10:50:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Ok. Wyjasnie zatem...
Po pierwsze: nazywajac fakty (pomijam chwilowo fakt, ze pojawila sie watpliwosc, czy w istocie byly to faktycznie fakty),mozna uzywac roznego jezyka, uzyty przez Ciebie byl jak na realia tego forum drastyczny i cokolwiek prostacki, niosl tez ze soba element zlosliwej uciechy.
Po drugie: popelniles grzech stereotypizacji. Owszem, stereotypy zazwyczaj maja jakies zakorzenienie w rzeczywistosci, niemniej sa krzywdzace i obrazliwe dla jednostek poza stereotyp wykraczajacych (chocby stanowily one i mniejszosc).
Jako ze uprzednio Eviva i Seybr byli pouczani odnosnie podobnych sytuacjji, a Ty proszony o wieksza subtelnosc jezyka nalezy Ci sie jednak ostrzezenie i niniejszym je dostajesz.
(Dodatkowa okolicznoscia jest fakt, ze nie tyle starales sie dowiesc swoich racji ile postawic na swoim w dyskusji, argumentacja kulala).

IDIC

Niezaleznie od tego co przeskrobal mozg_kl2 sposob w jaki go potraktowalas szedl nawet o oczko wyzej w skali drastycznosci. Rozumiem Twoje racje, nie rozumiem jednak tzw. zjadania kanibali. I tu musi pasc ostrzezenie

Seybr

Znowu - z grubsza - rozumiem intencje, nie pochwalam jednak zachowania (majacego w dodatku charakter dalszej eskalacji). I tu padnie ostrzezenie.

ps. Pozostaje problem Kora... Dawanie bana czasowego wstecz mija sie - IMVHO - z celem, by jednak nie bylo tak, ze cos sie komus upieklo, za zalegle winy Kor otrzymuje tzw. pierwsze-i-ostatnie ostrzezenie na poczatek tego roku (byc moze ustanawiam tym zly precedens).

Teraz mozecie sie na mnie obrazic...
mozg_kl2
Użytkownik
#437 - Wysłana: 6 Sty 2013 12:19:34
Odpowiedz 
Q__:
Teraz mozecie sie na mnie obrazic...

no nie pożyczę CI mojej nowej forermki do piasku ;p
Seybr
Użytkownik
#438 - Wysłana: 6 Sty 2013 17:19:50 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__

Domyślam się za co ;]. Ale zapytam się czy za co ?
mozg_kl2
Użytkownik
#439 - Wysłana: 6 Sty 2013 17:26:51
Odpowiedz 
Seybr

uwazaj za pytanie tez możesz dostac bana. Nasz wielki moderator najpierw sie ociąga z działaniem a potem jak już łaskawie spojrzy na poddanych to rozdaje ostrzeżenia jak leci.
Eviva
Użytkownik
#440 - Wysłana: 6 Sty 2013 17:50:28
Odpowiedz 
Seybr:
Ale zapytam się czy za co ?

Znasz stary dowcip:

Rozmawia dwóch więźniów w syberyjskim łagrze:
- Wiesz, dostałem piętnaście lat.
- Za co?
- ... w tym dziesięć za to właśnie pytanie.
Q__
Moderator
#441 - Wysłana: 8 Sty 2013 03:34:50
Odpowiedz 
Seybr

Rzuc okiem na swoja wypowiedz pod adresem IDIC i moj komentarz do niej, a rozwieje to Twoje watpliwosci.

mozg_kl2

O nie! Tylko nie foremkaaa!!! Bez lopatki i wiaderka jeszcze bym wytrzymal.
Seybr
Użytkownik
#442 - Wysłana: 8 Sty 2013 10:46:35
Odpowiedz 
Q__

Domyśliłem się że za to, ale myślałem że może coś innego jeszcze zrobiłem .

Q__:
O nie! Tylko nie foremkaaa!!!

Jak chcesz moje dzieci mogą ci odpalić. Mają ich sporo, jakie chcesz foremki ?
Korrd
Użytkownik
#443 - Wysłana: 8 Sty 2013 11:38:17
Odpowiedz 
Seybr:
Jak chcesz moje dzieci mogą ci odpalić. Mają ich sporo, jakie chcesz foremki ?

Mają takie w kształcie Entka albo Bird of Preya ?
ortkaj
Użytkownik
#444 - Wysłana: 8 Sty 2013 14:33:33
Odpowiedz 
Ponieważ z tematu technicznego zrobiła się nabijalnia postów to ja też się wpiszę.

Gratulacje dla moda za konsekwencję w działaniu.
Q__
Moderator
#445 - Wysłana: 8 Sty 2013 16:01:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
ortkaj

Mod dziekuje.
mozg_kl2
Użytkownik
#446 - Wysłana: 8 Sty 2013 16:57:22
Odpowiedz 
ortkaj

ironia mode detected
ortkaj
Użytkownik
#447 - Wysłana: 8 Sty 2013 19:20:10
Odpowiedz 
mozg_kl2
Call transferred to cafeteria phase II
Queerbot
Użytkownik
#448 - Wysłana: 30 Sty 2013 15:14:31
Odpowiedz 
Jak usuwa się konto na tym forum?
Q__
Moderator
#449 - Wysłana: 30 Sty 2013 15:25:45
Odpowiedz 
Z poziomu administracyjnego, ale wtedy przepadna i wszystkie posty/tematy zwiazane z kontem, dlatego poza przypadkiem dinka nie bylo to nigdy stosowane i bez udzialu Kai'a w podjeciu takiej decyzji by sie nie obeszlo...

()
Queerbot
Użytkownik
#450 - Wysłana: 30 Sty 2013 15:40:33
Odpowiedz 
Acha, możesz uruchomić tę procedurę? Jeśli boisz się, że usunięcie postów i tematów związanych z moim kontem wprowadzi chaos w starszych wątkach, to możesz mnie zbanować permanentnie, chociaż preferowałbym pierwszą opcję. Dzięki!
 Strona:  ««  1  2  ...  13  14  15  16  17  ...  22  23  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi i wnioski do moderatorów - cześć VIII

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!