USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / kolejność oglądania

Autor Wiadomość
rabik88
Użytkownik
#1 - Wysłana: 17 Maj 2011 22:16:18
Odpowiedz 
Witam!
Dopiero zaczynam moją przygodę ze star trekiem obejrzałem dopiero 2 odcinki TOS i zauwazylem ze w bazie seriali w spisie odcinkow TOS wystepuje numer odcinka i numer produkcyjny. W jakiej kolejnosci nalezy ogladac? Podejrzewam ze w kolejnosci jak w spisie odcinkow a jesli tak to dlaczego byly produkowane nie po kolei:>
patryk089x
Użytkownik
#2 - Wysłana: 17 Maj 2011 22:18:25
Odpowiedz 
rabik88

Co do kolejności produkowania - nie wiem. Ogólnie to się cieszę, że mamy nowego członka naszej "minispołeczności". Poza tym oglądaj w kolejności spisu odcinków. W zasadzie to nie musisz ich nawet dokładnie po kolei oglądać - rzadko są ze sobą związane.
Eviva
Użytkownik
#3 - Wysłana: 17 Maj 2011 22:22:49
Odpowiedz 
patryk089x:
Ogólnie to się cieszę, że mamy nowego członka naszej "minispołeczności".

To się już robi maxispołeczność.

Poza tym, mnie też cieszy nowa mordeczka

rabik88

Witaj i od razu spytam - jak podoba się TOS?
rabik88
Użytkownik
#4 - Wysłana: 17 Maj 2011 22:34:46 - Edytowany przez: rabik88
Odpowiedz 
Ok dzieki bede ogladal jak mowisz.
No narazie obejrzalem tylko dwa odcinki ale na swoj sposob przypadlo mi do gustu wiadomo efekty specjalne nie robia wrazenia (ale chyba nie po to sie TOS oglada prawda?)ale serial ma swoj klimacik i przynajmniej tyle co moge stwierdzic po 2 odcinkach sa dosc ciekawe pomysly (ogladalem pierwszy pilot i Where No Man Has Gone Before wg kolejnosci produkcyjnej).

Mysle ze po obejrzeniu wiekszej ilosci odcinkow bede w stanie powiedziec cos wiecej w kazdym razie pierwsze wrazenia sa pozytywne

btw fascynuje mnie szybkosc waszej odpowiedzi
Eviva
Użytkownik
#5 - Wysłana: 18 Maj 2011 18:12:46
Odpowiedz 
rabik88

Bo my tu jesteśmy specjalistami od szybkich numerków
patryk089x
Użytkownik
#6 - Wysłana: 18 Maj 2011 18:19:01
Odpowiedz 
Eviva:
Bo my tu jesteśmy specjalistami od szybkich numerków

Ty to masz ciętą ripostę

Eviva:
maxispołeczność

Tak ? To ile masz aktywnych osób na forum ? A w ogóle jak duża jest ta społeczność (nie osób, które oglądnęły przypadkiem dwa odcinki, tylko takie, które oglądają go celowo i są nim 'zafascynowane' ) ? Tysiąc osób ? To i tak chyba za dużo liczę.
Eviva
Użytkownik
#7 - Wysłana: 18 Maj 2011 18:34:35
Odpowiedz 
patryk089x

Chodziło mi o to, że "mini" to ona była kiedyś, teraz wciąż się rozrasta.
patryk089x
Użytkownik
#8 - Wysłana: 18 Maj 2011 18:35:38
Odpowiedz 
Eviva

Ależ oczywiście, jednakże mimo wszystko "maxi" to tego nazwać nie można. Ewentualnie "minimaxi"
rabik88
Użytkownik
#9 - Wysłana: 31 Maj 2011 22:06:35
Odpowiedz 
no patryk juz nie obejrzalem "przypadkiem dwoch odcinkow" tylko skonczylem caly pierwszy sezon TOS musze przyznac ze serial mnie troszke wciagnal jednak nie mam ostatnio za duzo czasu sesja itd. mimo wszystko zabieram sie wlasnie za 2 sezon TOS. A czytajac forum widze ze o wiele wiecej osob uwaza TNG i DSN za lepsze serie od TOS wiec juz sie nie moge doczekac az do nich dojde
TSan
Użytkownik
#10 - Wysłana: 31 Maj 2011 22:14:39
Odpowiedz 
rabik88

Poczekaj na VOYa .
Eviva
Użytkownik
#11 - Wysłana: 31 Maj 2011 22:15:13
Odpowiedz 
rabik88

Ale ja stanowczo wolę TOS od wszystkiego innego! Chyba też się jakoś liczę...
patryk089x
Użytkownik
#12 - Wysłana: 31 Maj 2011 22:28:06
Odpowiedz 
rabik88:
"przypadkiem dwoch odcinkow"

Cóż, akurat co do Ciebie w żadnym wypadku nie twierdziłem, że przypadkiem. Bo wiesz - nie ważne ile odcinków się zobaczy, ważne z jakim zaciekawieniem .

Ja jestem dość typowy - uważam TNG za najlepsze. A zwłaszcza 6 i 7 sezon. Tylko o ile TOS możesz oglądać nie po kolei, to TNG zdecydowanie według kolejności. A jeszcze bardziej to się tyczy DS9. Pamiętam, gdzieś na przełomie 1 i 2 sezonu pojawił się tzw. trzyodcinkowiec (trzy odcinki o tym samym temacie), jednak delikatne wprowadzenie do tej akcji to jeden, może dwa odcinki wstecz, a dalsze jej skutki jeden odcinek po. Czyli wychodzi, że ten trzyodcinkowiec ma sześć odcinków. (nie zanudzam ? ).

I właśnie, jak Ci się podoba TOS ? Bo ja sam, przyznam się bez bicia widziałem tylko 3 sezon i kawałek 2, zresztą dość pobieżnie, więc nie pamiętam nic a nic...
rabik88
Użytkownik
#13 - Wysłana: 31 Maj 2011 23:50:26
Odpowiedz 
Eviva:
Ale ja stanowczo wolę TOS od wszystkiego innego! Chyba też się jakoś liczę...

no pewnie ze sie liczy. Ja tylko mowie co zaobserwowalem z wpisow innych osob tzw. wniosek ze TNG i DSN wydaja sie najpopularniejsze "seems to be logical"

patryk089x:
I właśnie, jak Ci się podoba TOS ?

a TOS wg mnie swietne! Po paru odcinkach to nawet przestalem zauwazac ze ten serial powstal w latach 60. W sumie to nawet niewiem co mi sie tak spodobalo, ma serial ten swoj klimacik. No i kreacje glownych bohaterow Kirka i Spocka, wg mnie naprawde udane. Po kazdym kolejnym odcinku czuje ten niedosyt i mam ochote na kolejny:D
The_D
Użytkownik
#14 - Wysłana: 1 Cze 2011 03:44:44
Odpowiedz 
rabik88:
z wpisow innych osob tzw. wniosek ze TNG i DSN wydaja sie najpopularniejsze "seems to be logical"

Tak też wyszło na treksondzie - chyba najszerszym badaniu opinii wśród fanów. Ale statystyka statystyką, a i tak gdzie 2 trekkerów tam trzy zdania.
patryk089x
Użytkownik
#15 - Wysłana: 1 Cze 2011 07:11:39
Odpowiedz 
rabik88:
czuje ten niedosyt i mam ochote na kolejny

Tak powinno być
Psyker
Użytkownik
#16 - Wysłana: 1 Cze 2011 09:01:04
Odpowiedz 
Ta dyskusja to takie delikatne szturchnięcie mnie, co bym w końcu zobaczył TOSa w całości...

USS Phoenix forum / USS Phoenix / kolejność oglądania

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!