USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Ankieta w sprawie moderacji
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#271 - Wysłana: 29 Paź 2012 22:37:57
mozg_kl2

mozg_kl2:
kie czasy taka elita forumowa. Wyczułem ironie na lata świetlne.

Kiedy nawet nie ironizowałem tym razem. Przez zupełny przypadek.

mozg_kl2:
Trzymajmy się wersji o forum kolesi, nawet jeśli będzie to doktryna tylko z nazwy, jednocześnie zachowujac moderacje w skrajnych, kryzysowych sytuacja przesilenia.

Byłbym za, pod warunkiem, że serio będziemy siebie po kolesiowsku traktować, nawet tych, z ktorymi najmniej nam ("poglądowo" czy prywatnie) po drodze.

mozg_kl2:
Chodziło mi bardziej o manewr Picarda często stosowany na forum. Pojawia się wątek Picard pisze, żę to łamie kanon bo A B i C, ja piszę, żę nie prawda bo D i E, Picard idzie to przemysleć "na weekend" i wątek sie urywa. Mija miesiąc i w innym temacie Picard znowu w innym temacie wygłasza ten sam poglądy.

No z tym się akurrat zgadzam.
Q__
Moderator
#272 - Wysłana: 15 Gru 2012 19:04:06 - Edytowany przez: Q__
Na moj rozum sposob w jaki Kor wyraza sie tu o Queerbocie:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=3130&page=108
zarowno sam w sobie, jak i w polaczeniu z wczesniejsza definicja lewactwa wykracza dalece poza regulaminowe zapisy o wzajemnym szacunku (ba, wyglada wrecz na nieuprawnione ostracyzowanie Wspolusera na tle roznic swiatopogladowych) i jako taki kwalifikuje sie do bana czasowego.

Wole jednak sie z Wami skonsultowac (konsultacje jednak =/= glosowanie dlatego pod uwage wezme nie ilosc glosow "za" czy "przeciw", a sile argumentow).
Kain
Użytkownik
#273 - Wysłana: 15 Gru 2012 19:57:51
Jakże to Kora banować? Toż to święty mąż! Kto jak nie on wskaże nam drogę przez to pustkowie grzechu i rozpusty? Któż jak nie on wskaże nam każdego wstrętnego lewaka, cyklistę, czy masona? I któż jak nie on ostrzeże przed końcem cywilizacji za który odpowiedzialni będę ci co jak własny pradziad żyć nie chcą?

Słuchać go nie banować gdyż proROCK-iem* on jest...

*proRock - czyli chyba beton (?), nie ma to jak gry słowne;)
Eviva
Użytkownik
#274 - Wysłana: 15 Gru 2012 20:06:49
A ja mam pytanie:

Czy ten ptak kala gniazdo, który kala
czy ten, który mówić o tym nie pozwala?

Jestem przeciw banom za nazywanie rzeczy po imieniu.
Seybr
Użytkownik
#275 - Wysłana: 15 Gru 2012 20:41:10 - Edytowany przez: Seybr
Q__

Wymagasz dla Queerboota szacunku a on sam nie ma go dla innych userów.
Z tego co przeczytałem, to sam nabąknełeś i poprosiłeś o to. Prowokacja jawna i kontrolowana. Dostałeś odpowiedź, sam tego chciałeś.

Jestem przeciw.
Elaan
Użytkownik
#276 - Wysłana: 15 Gru 2012 22:03:57
Q__

Przyznam, że szokuje mnie, jak łatwo Kor szafuje słowem "nienawiść", bo uczucie to, wobec kogokolwiek, zostało mi dotąd oszczędzone.
Wyraża jednak w ten, IMVHO zbyt przesadny, i godny raczej poziomu KJTK, sposób, niechęć do pewnego typu myślenia, a nie do konkretnych osób.

Przykład Queerboota przywołał zaś, by wyrazić swoją dezaprobatę dla ataków na Współuserów opartych na prawdziwych lub rzekomych, fizycznych lub mentalnych, ułomnościach dyskutantów.

W sumie: jestem przeciw.

Prywatnie zaś dodam, że pewne powszechne złagodzenie sposobu wyrażania poglądów w temacie "Polityka...", z pewnością nie uczyniło by tamtejszej dyskusji mniej ciekawą.
Picard
Użytkownik
#277 - Wysłana: 16 Gru 2012 19:03:18 - Edytowany przez: Picard
Q__:
Chodziło mi bardziej o manewr Picarda często stosowany na forum. Pojawia się wątek Picard pisze, żę to łamie kanon bo A B i C, ja piszę, żę nie prawda bo D i E, Picard idzie to przemysleć "na weekend" i wątek sie urywa. Mija miesiąc i w innym temacie Picard znowu w innym temacie wygłasza ten sam poglądy.

Wątek się urywa bo dyskutowanie z niektórymi osobami jest równie produktywne jak gadanie do ściany. Ani to przyjemne, ani owocne. Tak było w przypadku tematu kanonu, tak było w przypadku tematu dostępności do broni i wielu innych. Wole powiedzieć swoje i sobie pójść niż wdawać się w jałowy spór, który będzie ciągnął się przez dziesięć kolejnych stron, kręcąc się w kółko i tak nie zostanie rozwiązany. Kiedyś takie dysputy mnie bawiły - patrz wątek Galaxy czy Defiant - obecnie, już nie tak bardzo. Ja nawet czasami mam szczerą ochotę odpowiedzieć, ale i po co skoro nie sprawia mi to radości i do niczego nie prowadzi?

mozg_kl2:
Kazdy inny nie klepie jak katarynka tego samego po 100 razy.

Klepie, klepie, tylko się przyznać nie chce.

Q__:
Na moj rozum sposob w jaki Kor[/i] wyraza sie tu o Queerbocie:

A co mowi regulamin? jak się należy ban to trzeba go wlepić i żadne opinie nie powinny mieć na to wpływu. [b]Dura lex sed lex
.

Eviva:
Jestem przeciw banom za nazywanie rzeczy po imieniu.

Widzisz, niektórzy mają inne poglądy niż i nie masz ich prawa za to odsądzać od czci i wiary.
Queerbot
Użytkownik
#278 - Wysłana: 17 Gru 2012 12:28:59
Q__:
Queerbot

Rzuć okiem do topicu o moderacji. Zdaje się - wobec mocno podzielonych zdań - najlepiej jak sam definitywnie ocenisz czy czujesz się obrażony czy nie i czy np. posądzasz mnie o sprowokowanie Kora...

Q__ rób co chcesz, mnie takie sankcje w ogóle nie interesują, tak samo zresztą jak od pewnego czasu nie bawi mnie dyskusja z osobami z problemami o charakterze resentymentu.
Q__
Moderator
#279 - Wysłana: 11 Wrz 2013 15:55:19
Jak sądzicie, czy nałożenie na Picarda zakazu wypowiadania się na temat "jedenastki" pod groźbą bana permanentnego jest słusznym wyjściem?

Owszem, z jednej strony ma to posmak cenzury (zresztą, mimo fanatyzmu, Kolega Admin czasem nawet argumentuje z sensem i mówi coś nowego - np. o ewolucji charakteru Kirka/Kirków chętnie bym z nim podyskutował, bo nawet ciekawie o tym napisał), ale zważywszy na to od ilu lat trwają jego antyabramsowe filipiki, i że stają się przyczyną zamieszania na forum (bo a to on kogoś obrazi, a to ktoś nie wytrzyma i obrazi jego), przyznam, że nie znajduję innego rozwiązania.

Liczę na Waszą radę.
mozg_kl2
Użytkownik
#280 - Wysłana: 11 Wrz 2013 16:49:13
Q__

bardzo śliska sprawa my friends.
Elaan
Użytkownik
#281 - Wysłana: 11 Wrz 2013 17:18:44 - Edytowany przez: Elaan
Q__

Zakaz wypowiadania się na temat Star Treka na forum poświęconemu Star Trekowi? Wybacz, ale IMVHO to nieco dziwaczny pomysł.
Owszem, filipiki Picarda bywają męczące, ale zawsze wypowiada się na temat i jest konsekwentny, nawet jeśli wszyscy współdyskutanci są innego zdania.

Poza tym, IMVHO, zamieszanie jakie wynika, lub może ewentualnie wyniknąć ze sporów Picarda z "abramsofilami" to i tak nic w porównaniu z tym, co powodowała tu działalność dawno słusznie już zbanowanych osób, niezainteresowanych Trekiem, a jedynie wygłaszaniem swoich mniej "dowarzonych" poglądów, głównie społeczno-politycznych.

Nie poprę takiego wniosku, chyba że Picard - w co nie wierzę - kompletnie zapomni o kulturze wypowiedzi, schodząc do poziomu ataków osobistych zawartych w niewybrednych słowach.
mozg_kl2
Użytkownik
#282 - Wysłana: 11 Wrz 2013 21:32:15
Q__

przemyślałem temat i jestem stanowczo na nie
Toudi
Użytkownik
#283 - Wysłana: 12 Wrz 2013 00:35:58
Ale on 11 widział, nie widział i nie chce zobaczyć 12, więc sprawa została błędnie przestawiona przez prokuraturę (norma w PL), wyrok może być tylko uniewinniający. ;)
Q__
Moderator
#284 - Wysłana: 12 Wrz 2013 05:48:56 - Edytowany przez: Q__
Elaan
mozg_kl2
Toudi

Dobra, przekonaliście mnie. Zamiast zamordyzować liberalizujemy się dalej.
mozg_kl2
Użytkownik
#285 - Wysłana: 12 Wrz 2013 18:02:43
Q__

choć pewnie bede tego załował.
Q__
Moderator
#286 - Wysłana: 20 Paź 2013 23:23:50
Niech mi ktoś powie, czy to co robi ostatnio na forum Kor JUŻ się kwalifikuje do zdecydowanej moderatorskiej interwencji, czy mam dalej traktować to pobłażliwie?

(Zwł., że miałem ostatnio parę trudniejszych dni i mogę myśleć nie dość jasno... Choćby z niewyspania.)
Mav
Użytkownik
#287 - Wysłana: 20 Paź 2013 23:56:39 - Edytowany przez: Mav
Q__:
Niech mi ktoś powie, czy to co robi ostatnio na forum Kor JUŻ się kwalifikuje do zdecydowanej moderatorskiej interwencji, czy mam dalej traktować to pobłażliwie?

Jeśli chodzi o Kor-a, to mnie tylko drażni lekko to jego przeświadczenie o swojej ultra wysokiej inteligencji On rozszyfrował cały świat! Nie tylko nasze czasy, ale cała historie ludzkości. Nie dał się żadnej propagandzie, nie dał się zmanipulować, okiełznał wszystko. Zna całą prawdę i tylko prawdę. Ale to nie powód do banowania.
Elaan
Użytkownik
#288 - Wysłana: 21 Paź 2013 19:53:33
Mav:
On rozszyfrował cały świat! Nie tylko nasze czasy, ale cała historie ludzkości. Nie dał się żadnej propagandzie, nie dał się zmanipulować, okiełznał wszystko. Zna całą prawdę i tylko prawdę.

Cóż, w tej ocenie całkowicie zgadzam się z Mavem.
Zgadzam się też, że przeświadczenie to, uparcie prezentowane przez Kora, niejednokrotnie w sposób męczący i nader irytujący, nie jest powodem do zbanowania permanentnego.
Chyba, że mówimy o kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu dniach odpoczynku od forum, tak "na ochłonięcie".
To co innego, ale to zależy już od Twojej moderatorskiej decyzji.
Q__
Moderator
#289 - Wysłana: 21 Paź 2013 19:55:21 - Edytowany przez: Q__
Elaan

Elaan:
Chyba, że mówimy o kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu dniach odpoczynku od forum, tak "na ochłonięcie".

Jasne, że NIE mówię o banie permanentnym. Pytałem czy Waszym zdaniem są podstawy do miesięcznego (bo taki wychodzi z kolejności kar).
Eviva
Użytkownik
#290 - Wysłana: 21 Paź 2013 20:05:08
E tam - po co banować tak ciekawego faceta? W końcu kto nam zagwarantuje, że nie ma on racji oceniając się tak wysoko? To byłby niezasłużony ban.
Elaan
Użytkownik
#291 - Wysłana: 21 Paź 2013 20:19:00
Q__:
Pytałem czy Waszym zdaniem są podstawy do miesięcznego

IMVHO do miesięcznego to jeszcze nie.
Ale obawiam się, że jeżeli Kor nadal tak gorliwie będzie się starał, to rychło te podstawy zbuduje.

Eviva:
E tam - po co banować tak ciekawego faceta?W końcu kto nam zagwarantuje, że nie ma on racji oceniając się tak wysoko?

Jak Ty to zgrabnie i dowcipnie ujęłaś. Jesteś niesamowita.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Ankieta w sprawie moderacji

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!