USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Ankieta w sprawie moderacji
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#211 - Wysłana: 27 Paź 2012 11:17:33
Odpowiedz 
Mav:
gówniarz

gówniarz to pojęcie określające pewien stan umysło młodzieńczego.

Picard:
Proponował bym też wprowadzenie zakazu rozmów o bieżącej polityce - do tego są inne fora nie startrek.pl

Raz juz to było i nastąpiło odejście od tej polityki.

Q__:
ale dalsze uporczywe głoszenie go na forum będzie mu automatycznie liczone jako flood.

Dotyczy to oczywiście tematów o 11 i ENTku gdzie milion razy są klepane te same argumenty pewnego użytkownika?

Q__:
Jak do jutra nie będzie jakichś gwałtownych sprzeciwów możemy chyba uznać, że zostanie przyjęty przez aklamację i wejdzie w życie ze skutkiem natychmiastowym.

Odnoszę wrażenie, że większośc ludzi olała tą kwestię. Regulamin jeśli mozna go tak nazwać całkiem fajny, acz byłbym bardziej za wersja punktową jansprostą z jasno określonymi nagrodami i karami.
Q__
Moderator
#212 - Wysłana: 27 Paź 2012 11:25:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
gówniarz to pojęcie określające pewien stan umysło młodzieńczego.

Jednak skłaniał bym się ku wersji Mava. Dbajmy o kulturę języka i nie brutalizujmy go nad miarę. W klasycznym Treku takimi słówkami nie rzucali, o ile pomnę.

mozg_kl2:
Raz juz to było i nastąpiło odejście od tej polityki.

Właściwie zawsze można rzecz przegłosować raz a dobrze i ustalić.

mozg_kl2:
Dotyczy to oczywiście tematów o 11 i ENTku gdzie milion razy są klepane te same argumenty pewnego użytkownika?

Oczywiście.

mozg_kl2:
Odnoszę wrażenie, że większośc ludzi olała tą kwestię.

Smutne, ale pewnie tak jest. Cóż, Kai zawsze powtarza, że ważniejsi są ci, którym zależy...
Kain
Użytkownik
#213 - Wysłana: 27 Paź 2012 13:00:02
Odpowiedz 
Jakkolwiek olali czy też nie do zasad będą musieli się stosować i to jest najważniejsze.

A co do formy regulaminu - nie upraszczał bym, zakładamy że każdy potrafi czytać ze zrozumieniem a taka forma jest dużo bardziej atrakcyjna i pozytywna w przekazie niż suchy regulamin.
Kor
Użytkownik
#214 - Wysłana: 27 Paź 2012 13:19:28 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Który to już regulamin? Którykolwiek coś zmienił? Ponownie wynajdujecie kwadratowe (bo nieużyteczne) koło. Ostatecznie i tak wszystko podlega interpretacji. Zastępujecie jedną interpretację inną.

Interpretację moda w odpowiedzi na zgłoszenie użytkownika, że coś mu nie pasuje, interpretacją moda na znacznie bardziej sztywne zgłoszenie przez regulamin, że coś komuś powinno nie pasować.
Kain
Użytkownik
#215 - Wysłana: 27 Paź 2012 13:52:36
Odpowiedz 
Po pierwsze regulamin ZAWĘŻA zakres interpretacji, po drugie na samym początku obecności usera na forum informuje go o normach panujących w tej społeczności, bez tego nie ma się co dziwić że niektórzy zaczynają swoją aktywność od całkowicie nieodpowiednich kwestii.
Kor
Użytkownik
#216 - Wysłana: 27 Paź 2012 14:07:50 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Kain:
Po pierwsze regulamin ZAWĘŻA zakres interpretacji

Co sprowadza się do zwykłego usztywnienia w kwestii niesłychanie plastycznej materii językowej. Sorry, ale nawet prawo doskonale zdaje sobie sprawę, że w kwestiach językowych ważniejsza jest ocena osoby (brak ścigania z oskarżenia publicznego [musi istnieć osoba, która sama uważa się za poszkodowaną i sprawę zgłasza], powoływanie biegłych). W takich przypadkach stawia się na ludzi, a nie regulaminy.

Kain:
po drugie na samym początku obecności usera na forum informuje go o normach panujących w tej społeczności, bez tego nie ma się co dziwić że niektórzy zaczynają swoją aktywność od całkowicie nieodpowiednich kwestii.

Mówisz jakbyś urodził się wczoraj. Znaczna część osób nie czyta nawet dokładnie umów, a Ty wierzysz, że ktoś czyta internetowe regulaminy

Jeśli chodzi o to, że ktoś jednak mógłby być chętny zapoznać się z przyjętą etykietą, to wówczas tworzy się ogólne wytyczne do przeczytania dla owej rzeszy zainteresowanych. W tym względzie to co przedstawił Q__ wygląda dobrze, bo to takie: ogólnie to tak, ale przymykamy oko jeśli. Czyli właśnie przedstawienie wytycznych, które wszelako nie mają być brane z jakimś automatyzmem.

Jedyny sens sztywności regulaminu widziałbym wyłącznie w sprawie wyjęcia pewnej problematyki spod dyskusji poza odpowiednimi wątkami (religia, polityka itp.). Bo to daje się dość ściśle określić.
Kain
Użytkownik
#217 - Wysłana: 27 Paź 2012 14:41:46
Odpowiedz 
Kor:
Co sprowadza się do zwykłego usztywnienia w kwestii niesłychanie plastycznej materii językowej. Sorry, ale nawet prawo doskonale zdaje sobie sprawę, że w kwestiach językowych ważniejsza jest ocena osoby (brak ścigania z oskarżenia publicznego [musi istnieć osoba, która sama uważa się za poszkodowaną i sprawę zgłasza], powoływanie biegłych). W takich przypadkach stawia się na ludzi, a nie regulaminy.

Nie do końca się z Tobą zgodzę - materia jezykowa podlega zwykłej ocenie, jak każde inne działanie, bardzo prosto da się w tej kwestii ustanowić pewne normy które w wielu przypadkach istnieją na zasadzie tylko intuicyjnej i niepisanej a jednak mającej pewną moc regulacji zachowania jednostki.

Kor:
Mówisz jakbyś urodził się wczoraj. Znaczna część osób nie czyta nawet dokładnie umów, a Ty wierzysz, że ktoś czyta internetowe regulaminy

Raczej miałem na myśli fakt że nawet jeśli nie przeczyta i zacznie swoją obecność od opisania dlaczego a. hitler jest pozytywnym bohaterem jego dzieciństwa to można go natychmiastowo odesłać do regulaminu i pożegnać a nie męczyć się i upominać co wypowiedz, bo nawet jeśli nie przeczytany przez konkretnego usera to jednak regulamin wciąż jest i działa.
Kor
Użytkownik
#218 - Wysłana: 27 Paź 2012 14:51:57 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Kain:
Nie do końca się z Tobą zgodzę - materia jezykowa podlega zwykłej ocenie, jak każde inne działanie, bardzo prosto da się w tej kwestii ustanowić pewne normy które w wielu przypadkach istnieją na zasadzie tylko intuicyjnej i niepisanej a jednak mającej pewną moc regulacji zachowania jednostki.

Już kiedyś to komuś pisałem - gdyby tak było, to rozwiązałbyś właśnie odwieczny problem humanistyki, jako czegoś nieścisłego i właśnie niemożliwego do precyzyjnego ujęcia.

Chyba, że masz na myśli to, że zapisanie jakichś ogólników pozwala intuicyjnie wyczytać pewne precyzyjniejsze normy - wtedy owszem, zgoda. Jak mówiłem - taki nieścisły regulamin jaki przedstawił Q__ właśnie mi się podoba.

Kain:
Raczej miałem na myśli fakt że nawet jeśli nie przeczyta i zacznie swoją obecność od opisania dlaczego a. hitler jest pozytywnym bohaterem jego dzieciństwa to można go natychmiastowo odesłać do regulaminu i pożegnać a nie męczyć się i upominać co wypowiedz, bo nawet jeśli nie przeczytany przez konkretnego usera to jednak regulamin wciąż jest i działa.

Prawda. Ale można też raz go uprzedzić i wyjaśnić, a jak nie podziała - ban. W końcu nie obserwujemy tu tysięcy nowych userów dziennie.
Q__
Moderator
#219 - Wysłana: 27 Paź 2012 15:01:45
Odpowiedz 
Kor

Kor:
Prawda. Ale można też raz go uprzedzić i wyjaśnić, a jak nie podziała - ban.

I jest to bodaj bardziej trekowe.
Kor
Użytkownik
#220 - Wysłana: 27 Paź 2012 15:30:30 - Edytowany przez: Kor
Odpowiedz 
Q__:
I jest to bodaj bardziej trekowe.

O, rzecz jasna. Trek to klub dżentelmenów (kolejna różnica między TOS i TNG, a XI). Przypomnijmy chociażby odcinek pt. Hide and Q w którym Riker stopniowo ulega wpływom przyznanych mu mocy. Przestaje słuchać rozkazów, do kapitana zwraca się po imieniu, zaczyna przejawiać wyniosłość (podszytą też wyrzutem, że musiał złożyć pewną obietnicę). Ostatecznie rozpoznaje jednak jak błądzi, kiedy cała załoga odmawia jego daru.

Teraz, czy po tym wszystkim Picard robi mu wyrzuty, degraduje go w stopniach, traci do niego zaufanie? Nie. Potwierdza opinię wygłoszoną przez samego Rikera, że zachował się głupio, po czym przechodzi nad sprawą do porządku dziennego. To jest klasa i styl. Świadomość, że regulamin nie zawsze przystaje do rzeczywistych sytuacji, że człowiek na błędach się uczy.
Q__
Moderator
#221 - Wysłana: 27 Paź 2012 16:09:36
Odpowiedz 
No dobra, Szanowni. Skoro nie mamy sprzeciwów to... mamy regulamin.
Mav
Użytkownik
#222 - Wysłana: 27 Paź 2012 16:31:20
Odpowiedz 
Q__, ten regulamin powinien być gdzieś podpięty na stałe, bo tak zniknie zaraz Potem przyjdzie jakiś nowy użytkownik i trzeba będzie mu (jak coś zbroi) linkować regulamin, a tak od razu by go miał i mógł się z nim zapoznać.
Q__
Moderator
#223 - Wysłana: 27 Paź 2012 16:34:50
Odpowiedz 
Mav

Jasne, że został podpięty w dziale "USS Phoenix", oczywiście. Spytam Kai'a czy są inne dodatkowe możliwości.
mozg_kl2
Użytkownik
#224 - Wysłana: 27 Paź 2012 16:48:42
Odpowiedz 
Q__:
Dbajmy o kulturę języka i nie brutalizujmy go nad miarę

Mój tato jak opowiada o latach młodości to zawsze mówi jak byłem góewniarzem. Uważasz że to brutalizacja?

Q__:
Smutne, ale pewnie tak jest. Cóż, Kai zawsze powtarza, że ważniejsi są ci, którym zależy...

Jeśli spytam mojego kota czy chce być łysy a ten nie odpowie to znaczy, że chce czy nie?

Q__:

Nie każdy jest nolifem i siedzi 24 na forum
Q__
Moderator
#225 - Wysłana: 27 Paź 2012 17:14:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Mój tato jak opowiada o latach młodości to zawsze mówi jak byłem góewniarzem. Uważasz że to brutalizacja?

Powiedzmy tak... Powiedzenie tak o sobie dowodzi sporego dystansu do siebie. Powiedzenie o kim innym może być dlań obraźliwe (acz nie w każdym wypadku, dużo zależy od konwencji rozmowy).

Zresztą najcwaniej wykręciła się z tego dylematu kanna, używając - z Gałczyńskiego wziętego - "kufniasza" .

mozg_kl2:
Jeśli spytam mojego kota czy chce być łysy a ten nie odpowie to znaczy, że chce czy nie?

Jeśli spróbujesz doprowadzić go do stanu wyłysienia czyli przemówisz zrozumiałym dlań językiem, językiem czynów, sądzę, ze odpowie Ci jednoznacznie zębami i pazurami.

mozg_kl2:
Nie każdy jest nolifem i siedzi 24 na forum

Ano nie, ale projekt wisiał na forum dłużej niż 24 h.

Natomiast by nie bawić się dalej w onelinery i przerzucanie się ciętymi ripostami, bo przecież nie o to chyba chodzi, pozwolę sobie zauważyć, że regulamin zawiera tylko to co było elementem niepisanej tradycji Phoenixa, gdy tu przybyłem wzbogacone o rzeczy wprowadzone później lub postulowane na forum od dłuższego już czasu. Wreszcie, że nie jest tworem, którego nie będzie można udoskonalać, co zresztą zostało w nim zapisane.
Alucard87
Użytkownik
#226 - Wysłana: 27 Paź 2012 19:31:21
Odpowiedz 
Q__:
Spytam Kai'a czy są inne dodatkowe możliwości.

Najprostsza metoda to wpisanie na sztywno linka np. pod logowaniem.
Kor
Użytkownik
#227 - Wysłana: 27 Paź 2012 19:37:09
Odpowiedz 
Dawno mówiłem, żeby napisać własne forum, a nie się zastanawiać, czy obecne daje jakieś możliwości.
Q__
Moderator
#228 - Wysłana: 27 Paź 2012 19:59:53
Odpowiedz 
Kor

Nazwiemy je USS Independence-bis?
Picard
Użytkownik
#229 - Wysłana: 27 Paź 2012 20:01:32
Odpowiedz 
mozg_kl2:

ależ ja jestem jak najbardziej za zamknięciem tych tematów, gdzie zwolennicy wyżej wymienionych produkcji też po raz milionowy klepią te same argumenty.

Kain:
A co do formy regulaminu - nie upraszczał bym, zakładamy że każdy potrafi czytać ze zrozumieniem a taka forma jest dużo bardziej atrakcyjna i pozytywna w przekazie niż suchy regulamin.

Zgadzam się.

Kor:
Trek to klub dżentelmenów (kolejna różnica między TOS i TNG, a XI).

Tak, tak ja tak już od dawna mówię. Ale lepiej się nie powtarzajmy bo obojgu oberwie się nam w imię nowego wypróbowania w praktyce nowego regulaminu!

Q__:

http://www.youtube.com/watch?v=LpvaBbIq7KE
Elaan
Użytkownik
#230 - Wysłana: 27 Paź 2012 20:34:18 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Q__:

Nareszcie stał się faktem. Oby forum na tym zyskało - czyli my wszyscy.
Mav
Użytkownik
#231 - Wysłana: 27 Paź 2012 20:51:00
Odpowiedz 
Picard:
ależ ja jestem jak najbardziej za zamknięciem tych tematów, gdzie zwolennicy wyżej wymienionych produkcji też po raz milionowy klepią te same argumenty.

Zwolennicy? To Antyfani, z tobą na czele, nie klepią tam w kółko tego samego?
mozg_kl2
Użytkownik
#232 - Wysłana: 27 Paź 2012 22:14:16
Odpowiedz 
Picard:

Powiedział Picard, który wałkuje zylion razy te samem argumenty padajace pod ciosami rozmówcy, by jednak wrócić z nimi za chwilę.

Picard:
Tak, tak ja tak już od dawna mówię. Ale lepiej się nie powtarzajmy bo obojgu oberwie się nam w imię nowego wypróbowania w praktyce nowego regulaminu!

Zaczyna się podział na prawdziwych Polaków tfu fanów i ZOMO tfu popcornożerców.
Q__
Moderator
#233 - Wysłana: 27 Paź 2012 22:37:52
Odpowiedz 
Dobra, święto (powstania regulaminu), świętem, ale proszę nie offtopić. No chyba, że to propozycja formalna, iż w/w "okołojedenastkowy" podział mamy wpisać do regulaminu jako nowy punkt...
Picard
Użytkownik
#234 - Wysłana: 27 Paź 2012 23:33:10
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Powiedział Picard, który wałkuje zylion razy te samem argumenty padajace pod ciosami rozmówcy, by jednak wrócić z nimi za chwilę.

No, sorry ale to Wy padacie pod moimi ciosami , a później wracacie niezrażeni z tymi samymi argumentami. Ale to już przeszłość bo obie strony dostaną teraz po łapkach jak będą powtarzały to samo wciąż i wciąż od nowa.

Mav:
Zwolennicy? To Antyfani, z tobą na czele, nie klepią tam w kółko tego samego?

Tak klepiemy ten same argumenty przeciw, jak i fani tej produkcji klepią te same argumenty za. Co jest najlepszym dowodem na to, że czas z tą dyskusją skończyć raz na zawsze. Ilekroć zobaczę teraz zachłyst nad Abramsem, szczególnie w temacie z Abramsem nie związanym, tylekroć będę się skarżył moderacji uporczywe floodowanie. Kocham ten regulamin!

mozg_kl2:
Zaczyna się podział na prawdziwych Polaków tfu fanów i ZOMO tfu popcornożerców.

Ależ on się nie zaczyna, on jest faktem już od dawna.

Q__:
Dobra, święto (powstania regulaminu), świętem, ale proszę nie offtopić. No chyba, że to propozycja formalna, iż w/w "okołojedenastkowy" podział mamy wpisać do regulaminu jako nowy punkt...

Ja tam wnioskuje o zamknięcie tematu poświęconego $tar Trek 2009 - pierwsze wrażenia itp. tak jak zamknięty został kiedyś Galaxy czy Defiant.
Mav
Użytkownik
#235 - Wysłana: 27 Paź 2012 23:58:24
Odpowiedz 
Picard:
Ja tam wnioskuje o zamknięcie tematu poświęconego $tar Trek 2009 - pierwsze wrażenia itp. tak jak zamknięty został kiedyś Galaxy czy Defiant.

Nie właź tam jak ci się nie podoba.
Picard
Użytkownik
#236 - Wysłana: 28 Paź 2012 00:02:44
Odpowiedz 
Mav:
Nie właź tam jak ci się nie podoba.

Po protu uważam ten, że wątek ten powinien być zamknięty ze względu na naruszanie punktu o uporczywym floodowaniu. Wszystko co już miało być powiedziane zostało powiedziane, łącznie z wszystkimi ochami i achami, na temat tego filmu. Czas zamknąć ten teatrzyk. Zamiast tego możesz sobie otworzyć temat o filmie, który właśnie jest kręcony i wypowiadać się na jego temat.
Mav
Użytkownik
#237 - Wysłana: 28 Paź 2012 00:09:35
Odpowiedz 
Picard:
Po protu uważam ten, że wątek ten powinien być zamknięty ze względu na naruszanie punktu o uporczywym floodowaniu. Wszystko co już miało być powiedziane zostało powiedziane, łącznie z wszystkimi ochami i achami, na temat tego filmu. Czas zamknąć ten teatrzyk. Zamiast tego możesz sobie otworzyć temat o filmie, który właśnie jest kręcony i wypowiadać się na jego temat.

Skończ z tą obsesją.
Picard
Użytkownik
#238 - Wysłana: 28 Paź 2012 00:20:50
Odpowiedz 
Mav:
Skończ z tą obsesją.

Skończę kiedy Ty skończysz, a wiadomy temat zostanie zamknięty
Mav
Użytkownik
#239 - Wysłana: 28 Paź 2012 01:11:29
Odpowiedz 
Picard:
Skończę kiedy Ty skończysz, a wiadomy temat zostanie zamknięty

Ja już dawno skończyłem. Pisałem o tym. Moje wtrącenie do twojej dyskusji z Kordianem, to był tylko wyraz zdziwienia, że tobie nadal się chcę, i tyle. To ty znowu rozpętałeś wojnę. Masz obsesje na punkcie tego filmu.
Alucard87
Użytkownik
#240 - Wysłana: 28 Paź 2012 01:31:06
Odpowiedz 
Mav
Picard
Czy rozmawiamy o tym samym filmie, o którym ja już zdołałem zapomnieć?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Ankieta w sprawie moderacji

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!