USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Ankieta w sprawie moderacji
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#121 - Wysłana: 5 Mar 2012 13:56:39
poligon

Post niemerytoryczny z tematu technicznego leciii! (Na pociechę masz kopię w "Polityce...". Następnym razem ciachnę bez kopiowania.)
poligon
Użytkownik
#122 - Wysłana: 5 Mar 2012 14:02:18
mozg_kl2:
Q__: Udowodniliście mi pomyłkę, więc naprawiłem swój błąd.
Poczułem się urażony zestawieniem mnie z osobistościa poligona. Moje wypowiedzi daleko odbiegały poziomem od moich stronników. Szczególnie im dalej. Nad tematem nie płacze. Możę zostac zamkniety, wkoncu to był mój postulat.

Co to za OT? Mam nadzieje że moderacja zareaguje!
Q__
Moderator
#123 - Wysłana: 5 Mar 2012 14:04:59 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

Moderacja zareagowała.

poligon

Troskę o praworządność zacznij może od siebie.
Jurgen
Moderator
#124 - Wysłana: 5 Mar 2012 14:39:46
Q__:
Jakieś propozycje uszczegółowień?

Ja już projekt regulaminu wklejałem (chciaż nie pamiętam, co tam było). To, co napisała Elaan jest fajne, ale nie jako regulamin. Jeżeli chcemy mieć regulamin, to taki, którego nie będzie się dało wykorzystac do podważenia każdej sankcji (a to, co napisała Elaan będzie orężem dla karanych, a nie dla mderatorów). Regulamin - jezeli nie kdoeks wyrkoczeń czy karny - musi przypominać co najmniej jakiś regulamin porzadkowy przewoźnika czy spółdzielni. W innym przypadku, nie ma nawet sensu go tworzyć, lepiej od razu zdac się na precedensy.
Enterprise D
Użytkownik
#125 - Wysłana: 5 Mar 2012 17:12:57
Co to jest ban permentytalny?
Q__
Moderator
#126 - Wysłana: 5 Mar 2012 17:16:29
Enterprise D

Permanentny. Dożywotni zakaz wstępu na Forum. Kara spotykająca prrrawdziwych drrani*.

* dotąd było ich cztery sztuki...
Elaan
Użytkownik
#127 - Wysłana: 5 Mar 2012 17:38:39 - Edytowany przez: Elaan
Q__:
Tak się zastanawiam czy w regulaminie - skoro nad nim debatujemy - nie powinno pojawić się wprost wyartykułowane, by nie bawić się w hipokryzję, stwierdzenie, że przez początkowy okres pobytu na Forum newbie znajduje się tu na pod specjalnych warunkach - z jednej strony błędy wynikłe z niewiedzy są mu wybaczane łatwiej, z drugiej jednak uparte trwanie przy tych błędach może owocować szybszymi/ostrzejszymi sankcjami. Byłby to jedyny wyjątek od powszechnej zasady równości.

Masz rację i jestem całkowicie za tym pomysłem.
Nowi załoganci powinni mieć określony czas na aklimatyzację i zaznajomienie z regułami.

Jurgen:
Regulamin - jezeli nie kodeks wykroczeń czy karny - musi przypominać co najmniej jakiś regulamin porzadkowy przewoźnika czy spółdzielni.

Im bardziej przejrzysty regulamin tym, rzecz jasna, lepiej.
Z Twoim doświadczeniem moderatorskim i prawnym, z pewnością dałbyś radę stworzyć jego jasno skrystalizowaną, uporządkowaną formę.
Q__
Moderator
#128 - Wysłana: 5 Mar 2012 17:44:50
Elaan

Zastanawiam się jeszcze - z przyczyn czysto egoistycznych - czy wdawanie się w (zbyt długie) polemiki z moderatorami ne powinno być również zakazane. (Bo jest to prawdziwa zmora każdego moda, prawda Jurgen?)
poligon
Użytkownik
#129 - Wysłana: 5 Mar 2012 17:52:16
Uważam że postanowienia moderatora powinny nabierać rangi absolutu zaraz po ogłoszeniu. Wszelkich niepokornych skazywać na BAN-icje.
Elaan
Użytkownik
#130 - Wysłana: 5 Mar 2012 19:02:55
Q__:
czy wdawanie się w (zbyt długie) polemiki z moderatorami nie powinno być również zakazane

A to nie podpada pod trolling?

poligon:
Uważam że postanowienia moderatora powinny nabierać rangi absolutu zaraz po ogłoszeniu

O ile wiem, postanowienia moderatora są jak wyroki sędziego piłkarskiego.
poligon
Użytkownik
#131 - Wysłana: 6 Mar 2012 12:21:43
Zgłaszam wniosek o powołamnie bardziej obiektywnego administratora. Obecna sytuacja na forum przypomina polowanie na czarownice, i to w temacie polityka, gdzie jest miejsce na smietnikowe dyskusje.

Albo chociarz powołanie drugiego admina patrzacego bardziej obiektywnie. Decyzje o banach i warnach powinny być przez obu adminów zatwierdzone. Z pominieciem oczywistych rzeczy jak OT, czy obrażanie innych userów.

Niestety decyzje Q__ maja charakter personalny i sa kierowane jego poglądami. Uważam że drugim adminem powinna zostać Eiva, jako osoba bardziej zdystansowana. Taka przeciwwaga jest moim zdaniem potrzebna.
Q__
Moderator
#132 - Wysłana: 6 Mar 2012 12:24:07
poligon

ROTFL

Link do wniosku przesyłam jednak Kai'owi.
mozg_kl2
Użytkownik
#133 - Wysłana: 6 Mar 2012 12:26:13
poligon

Zgłaszam swoją kandydaturę. Kto jest za? Anyone?

poligon:
adminem powinna zostać Eiva

Kto to Eiva?
Q__
Moderator
#134 - Wysłana: 6 Mar 2012 12:26:58 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
Kto jest za? Anyone?

Ja byłbym. Wsparcie ogniowe się przyda.

mozg_kl2:
Kto to Eiva?

Google podpowiada dwie opcje:
http://www.eiva.dk/
http://www.eivavolleyball.com/
Może poligon doprecyzuje?
poligon
Użytkownik
#135 - Wysłana: 6 Mar 2012 12:35:10 - Edytowany przez: poligon
W zasadzie nie było tez dyskusji o wyborze moderatora, myśle że jest potrzebna mniej narwana osoba.

Q__:
Google podpowiada dwie opcje:
http://www.eiva.dk/
http://www.eivavolleyball.com/
Może poligon doprecyzuje?

No cóż kolejny przyklad moderatorskiego trolingu nic nie wnoszacy do dyskusji.
Q__
Moderator
#136 - Wysłana: 6 Mar 2012 12:40:06 - Edytowany przez: Q__
poligon

poligon:
W zasadzie nie było tez dyskusji o wyborze moderatora, myśle że jest potrzebna mniej narwana osoba.

Czytałeś Forum czy zgadujesz? Były kilkakrotne wybory uzupełniające, gdy "starzy" moderatorzy z jakichś przyczyn rezygnowali (ostatni elekt - Bashir - jeszcze czeka na uprawnienia). Było głosowane votum nieufności do mnie (konkretnie w grudniu), wyniki głosowania masz na Forum (mile mnie zaskoczyły mówiąc między nami...).

(A nawiasem mówiąc: gdybyście z Dukatem nie zaszaleli, nikt by do moderacji nie wracał. Podziękuj sam sobie. I może skończ ten kabaret?)
Toudi
Użytkownik
#137 - Wysłana: 6 Mar 2012 12:51:24
mozg_kl2:
Zgłaszam swoją kandydaturę. Kto jest za? Anyone?

Ciebie ani Dukat nie poprze, ani poligon, a bez nich głosowania nie przejdziesz, ale to może moi? ;) [zaznaczam z góry, że nic poniżej admina mnie nie interesuje ;)]

Q__, może wklej mu linki, będzie szybciej i mniej dymu zrobi.

Swoją drogą, co to za troll co nie odróżnia admina od moderatora? Jednak prawdą jest, że trollować to jednak trzeba umieć. ;)
mozg_kl2
Użytkownik
#138 - Wysłana: 6 Mar 2012 12:57:45
poligon:
nie wnoszacy do dyskusji.

A to mamy tutaj jakas dyskusje? Gdzie?

Q__:
Czytałeś Forum czy zgadujesz?

Jak to mówi mój kolega pytasz a wiesz.

Toudi:
Ciebie ani Dukat nie poprze, ani poligon, a bez nich głosowania nie przejdziesz, ale to może moi? ;)

o Toudi na moda to też dobry pomysł. Popieram, i przekazuje mój głos elektorski.

Toudi:
Jednak prawdą jest, że trollować to jednak trzeba umieć. ;)

Parafrazując słowa piosenki, dzis prawdzywych trolli już nie ma.
Q__
Moderator
#139 - Wysłana: 6 Mar 2012 12:58:05 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
o Toudi na moda to też dobry pomysł. Popieram, i przekazuje mój głos elektorski.

Jako i ja. Mówiłem, że możemy utworzyć świetny triumwirat?

poligon

Wulgaryzmy poleciały z tematu technicznego. Amen.
poligon
Użytkownik
#140 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:02:57
Q__:
Wulgaryzmy poleciały z tematu technicznego. Amen.

To było stwierdzenie faktu. Nie nadajesz się na admina z powdu personalnych wycieczek wobec userów. Dowodem było też wypominanie literówek. Ale tnij dalej niewygodne fakty.
Q__
Moderator
#141 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:05:04
poligon

poligon:
To było stwierdzenie faktu.

Takim językiem to nie było stwierdzenie faktu, a... no mniejsza już co. Lubisz warny z uzasadnieniem? Drugi za wulgaryzmy.
poligon
Użytkownik
#142 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:10:18
Q__:
Takim językiem to nie było stwierdzenie faktu, a... no mniejsza już co. Lubisz warny z uzasadnieniem? Drugi za wulgaryzmy.

Wulgaryzmy miały swoje uzasadnienie. Może wiec teraz sam sobie wlepisz za trolling.

To raz, a dwa sam stwierdziłeś że regulaminu jeszcze nie ma, wiec jak to jest znowu podwójne standardy? Na jakiej podstawie możesz stwierdzic że wulgaryzm nie był uzasadniony, no i może podziel się tym wulgaryzme i jego kontekstem.
Q__
Moderator
#143 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:12:37
poligon

Wulgaryzmy (przynajmniej w tym stężeniu) nie są akceptowane jeszcze na podstawie odgórnej wytycznej Pana Naszego Kai'a
IDIC
Użytkownik
#144 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:13:11
Q__
mozg_kl2
Toudi

czy Szanowni W/w Userzy mogą się zdecydować, kto ostatecznie kandyduje i na jakie stanowisko?
i czy będą jakieś obietnice wyborcze?
IMO powinny być, bo tak "na piękne oczy" za kimś głosować to jednak niebardzo jest
poligon
Użytkownik
#145 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:18:17
Q__:
Wulgaryzmy (przynajmniej w tym stężeniu) nie są akceptowane jeszcze na podstawie odgórnej wytycznej

Może i mój błąd. Mimo to chciałbym by kontekst byl znany innym uzytkownikom.
Q__
Moderator
#146 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:19:56 - Edytowany przez: Q__
poligon

poligon:
Mimo to chciałbym by kontekst byl znany innym uzytkownikom.

Napisz to samo w kulturalnej formie, a zostanie.
mozg_kl2
Użytkownik
#147 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:21:50
IDIC:
czy Szanowni W/w Userzy mogą się zdecydować, kto ostatecznie kandyduje i na jakie stanowisko?

My z Toudim na moderatorów.

Q__:
Jako i ja. Mówiłem, że możemy utworzyć świetny triumwirat?

Jak będe jechał, na konwent do Warszawy to pewnie zrobie sobie koszulke z logiem Trollslayer. Będzie wesoło.

IDIC:
czy będą jakieś obietnice wyborcze?

Program trafił do konsultacji społecznych.
poligon
Użytkownik
#148 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:21:53
Q__:
Napisz to samo w kulturalnej formie, a zostanie.

Chodzi by uzytkownicy poznali moja przewine. Niech sami ocena, posta już nie mam, wylgaryzmy możesz wykropkować.
Q__
Moderator
#149 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:27:14
poligon

(Nie)stety wykasowane posty przepadają u nas bezpowrotnie...
Kor
Użytkownik
#150 - Wysłana: 6 Mar 2012 13:33:07
A przydałby się tzw. śmietniczek, czy opcja cenzury w tej postaci, że fragment, który naruszał regulamin, jest ukryty w poście (do rozwinięcia).
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Ankieta w sprawie moderacji

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!