USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Ankieta w sprawie moderacji
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
Autor Wiadomość
The_D
Użytkownik
#31 - Wysłana: 11 Kwi 2011 19:11:17
Zawsze się zastanawiałem po co w takich regulaminach daje się rzeczy oczywiste (np., że forum jest częścią serwisu). Chyba, że po to, żeby wymiekł zanim dojdzie do punktów zawierających ewidentne kłamstwa, np. to o możliwości przenoszenia postów ;)

BTW. czy regulamin podlega jeszcze dyskusji, czy jest już zamknięty? Ja np. z racji roztrzepania bardzo ceniłem sobie możliwość poprawienia postu po wysłaniu.
Eviva
Użytkownik
#32 - Wysłana: 11 Kwi 2011 20:16:03
Nie zdziwię się, jak od teraz wszyscy będą bardzo grzecznie bawić się razem i traktować z atencją & uważaniem
patryk089x
Użytkownik
#33 - Wysłana: 11 Kwi 2011 20:29:57 - Edytowany przez: patryk089x
Ja proszę o poprawkę - Cytuję:
Jurgen:
§10 Oferty Kupię/Sprzedam umieszczać należy jedynie w dziale „Giełda”.

Chciałbym nadmienić, że coś z tym trzeba zmienić, np. usunąć ten punkt gdyż u nas nie ma działu "giełda".

I jeszcze proponuję, żeby dodać jakiś punkt o sesjach - są w końcu one specyficznym rodzajem tematów, np. że aby nie spamować jedna sesja może mieć tylko 3 tematy, chyba, że jest ona kilkuczęściowa. Albo o to, że przed rozpoczęciem sesji musi być zebrana co najmniej pewna liczba osób aktywnie grających.
Eviva
Użytkownik
#34 - Wysłana: 11 Kwi 2011 20:35:18
patryk089x:
Jurgen:
§10 Oferty Kupię/Sprzedam umieszczać należy jedynie w dziale „Giełda”.

Chciałbym nadmienić, że coś z tym trzeba zmienić, np. usunąć ten punkt gdyż u nas nie ma działu "giełd

Nie ma, bo dział "Targi Ferengi" usunięto w obawie przed posądzeniem o popieranie piractwa.
patryk089x
Użytkownik
#35 - Wysłana: 11 Kwi 2011 20:36:17
Eviva

Racja, ale w związku z tym tego punktu nie powinno być.
Eviva
Użytkownik
#36 - Wysłana: 11 Kwi 2011 20:38:23
patryk089x:
Racja, ale w związku z tym tego punktu nie powinno być.

Wielu rzeczy powinno nie być. Mnie tu powinno nie być, a jestem. Czepiasz się szczegółów bez istotnego znaczenia
patryk089x
Użytkownik
#37 - Wysłana: 11 Kwi 2011 20:40:51
Eviva

Czemu Cię niby nie powinno być ?
Eviva
Użytkownik
#38 - Wysłana: 11 Kwi 2011 20:48:47
patryk089x

Bo by się zaraz atmosfera przeczyściła .
Jurgen
Moderator
#39 - Wysłana: 11 Kwi 2011 20:49:31
The_D
patryk089x

AAAAA ! Proszę o uważne czytanie postów! Przecież to jest tylko poglądowy przykład, jak regukamin wyglądać powinień.

patryk089x:
że aby nie spamować jedna sesja może mieć tylko 3 tematy, chyba, że jest ona kilkuczęściowa

Możemy takie coś rozważyć, ale to troche zamordyzm...

patryk089x:
Albo o to, że przed rozpoczęciem sesji musi być zebrana co najmniej pewna liczba osób aktywnie grających.

A jak ktoś chce grać w dwie albo trzy osoby? To co proponujesz, to już jest zamordyzm.

The_D:
Zawsze się zastanawiałem po co w takich regulaminach daje się rzeczy oczywiste (np., że forum jest częścią serwisu). Chyba, że po to, żeby wymiekł zanim dojdzie do punktów zawierających ewidentne kłamstwa, np. to o możliwości przenoszenia postów ;)

Taki był zamiar

The_D:
czy regulamin podlega jeszcze dyskusji, czy jest już zamknięty

J.w.
Madame Picard
Moderator
#40 - Wysłana: 11 Kwi 2011 20:51:05
Eviva
patryk089x

To temat techniczny. Proszę nie robić tu OT.
patryk089x
Użytkownik
#41 - Wysłana: 11 Kwi 2011 20:56:40
Jurgen
Jurgen:
Możemy takie coś rozważyć, ale to troche zamordyzm...

Zamordyzm ? To wcale nie jest taki ostry rygor... Chodzi tylko o czysty porządek... Oczywiście wartości można ustawić trochę luźniej, lecz chodzi o to, żeby nie spamować.

Co do drugiego... Może masz rację.

Dalej mówiąc. Według mnie powinien być jakiś punkt określający sesje - przecież są one całkowicie innym typem tematów niż reszta na forum. Chodzi tu o np. kto ustala zasady w sesji. Według mnie powinno być tak, że absolutne podstawy bierze się z regulaminu - poprawny j. pol., kultura itp., a pozostałe zasady daje MG - np. może zezwolić na używanie (ocenzurowanych za pomocą *) wulgaryzmów by nadać naturalności sesji. Nie mówię, że chcę, żeby tak było, podaję tylko przykład.

Jurgen:
Taki był zamiar

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ? Żeby czytelnik wymiękł ? To trochę jak z pewnym polskim serwisem, który coś takiego praktykował
Seybr
Użytkownik
#42 - Wysłana: 11 Kwi 2011 22:04:40
Miały być konkrety a co dostaliśmy. Teraz będę pił do Jurgena (może też do innych,kwestia odczuć), może to kogoś zaboleć, jak nie masz nerwów to nie czytaj. Ja za to bym sobie dał bana, ale mam dość tego.

Mój opis sytuacji.
Jurgen gadasz jak prawnik, ktoś tu nie ma jaj ?
No ja nie zabije, no ja oj ci myśliwi to dziady. Oj ja kurczaka nie zabiję, ale dobry ten gyros z kurczaka oj. Ale wy jesteście źli, Seybr ty możesz zabić kurę, w obronie człowieka. Słuchaj nie zabijaj mnie...... bo idziesz siedzieć........... oj ależ ty....... no ja mam araba zabić niech mi rodzinę zamordują ja będę milczał. Ja powiem tak. To nie biedni żołnierze zabijają ludzi, to politycy i ludzie którzy nie potrafią podjąć trafnych decyzji, to prawnicy którzy potrafią rozmawiać o dupie maryny a nie podjąć odpowiednich decyzji prawnych. Historia lubi się powtarzać, tak lepiej być w pewnym kręgu i żyć w alternatywnym świecie. Jurgen jako mod się nie sprawdzasz, szanuje ciebie jako człowieka inteligentnego, ale jako mod jesteś do bani. Mod ma mieć jaja i rozum, dawno powinieneś podjąć odpowiednie kroki. Ja wiem nie masz czasu, jak nie masz to powstaną kolejne mody. Q uciekł z forum i nie wiadomo co z nim się dzieje.
Czasem mam wrażenie, nie którzy z tego forum żyją w alternatywnym świecie. Inni żyli, ale ich nie ma, zabrali zabawki z piaskownicy.

Mój post jest prosty.
patryk089x
Użytkownik
#43 - Wysłana: 11 Kwi 2011 23:04:38
Seybr

Nie obraź się. Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam twoim opiniom, lecz jakoś nie rozumiem tego:
Seybr:
No ja nie zabije, no ja oj ci myśliwi to dziady. Oj ja kurczaka nie zabiję, ale dobry ten gyros z kurczaka oj. Ale wy jesteście źli, Seybr ty możesz zabić kurę, w obronie człowieka. Słuchaj nie zabijaj mnie...... bo idziesz siedzieć........... oj ależ ty....... no ja mam araba zabić niech mi rodzinę zamordują ja będę milczał.

Co do Q__... Zniknął i nie ma co się męczyć. Jednak on był jednym z ostatnich modów, którzy coś robili. I Seybr, Jurgen masz rację - nie jest idealnym modem, ale chyba jedynym, który w ogóle robi cokolwiek z forum. Taka jest prawda. Ktoś inny podejmie się zadaniu porządkowania tego forum ? Widzę las rąk...
Bashir
Moderator
#44 - Wysłana: 11 Kwi 2011 23:28:18
patryk089x:
Widzę las rąk...

Akurat zgłosiło się parę osób do modowania : m.in. Seybr i ja
Jurgen
Moderator
#45 - Wysłana: 12 Kwi 2011 07:13:39 - Edytowany przez: Jurgen
Seybr
patryk089x
Bashir

Moi drodzy, Madame Picard już zwracała uwagę, to jest temat techniczny. Odpowiem, bo i tak bedę musiał go zamknąć, skoro ankieta już się skończyła:

Seybr

Ale o co Ci w ogóle chodzi? Na forum jest spokój, mało kto coś pisze, więc co mod ma robić. Zbanowac kogoś, bo Seybr ząda krwi? Jeżeli chodzi o konkrety, to pierwszy konkret już masz: będą bany i ostrzeżenia. Na nastepne potrzebuję nieco czasu. Sam - jak większość - głosowałeś za regulaminem, ale jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś regulamin, na podtsawie którego miałbym pracować przygotował. No więc nie dziw się, że na przygotowanie zasad potrzebuje czasu. Poza tym, jezeli mam kogoś karać, to na jakiś zdrowych zasadach a nie z doskoku, bo akurat mam ochotę.

patryk089x

patryk089x:
. Jednak on był jednym z ostatnich modów, którzy coś robili.

Obawiam się, że Ty nie masz pojęcia jak te bany wyglądały, natomiast ja widziałem to "od środka". I ciekawe czy zauważyleś, jaki efekt one miały i jaki opór budziły.
patryk089x
Użytkownik
#46 - Wysłana: 12 Kwi 2011 07:19:48
Jurgen

No nic. Wszyscy mają trochę racji. Powinno to wyglądać tak:

Powinien być regulamin. I ten regulamin mod powinien stosować, żeby był porządek.

Poza tym Seybr żąda krwi... Aczkolwiek wolałbym nie mojej.
Jurgen
Moderator
#47 - Wysłana: 12 Kwi 2011 07:44:03 - Edytowany przez: Jurgen
Moja propozycja systemu "środkow represji" do przedyskutowania:

- za mniejsze przewinienia ostrzeżenie; ostrzeżenie byłoby ważne miesiąc, uzbieranie dwóch - ban (czyli można zarobić dwa ostrzeżenia na miesiąc); zastanawiam się jeszcze, czy nie wprowadzić jakiejś "promocji" dla notorycznie ostrzeganych (np. 4 ostrzeżenia w ciągu pól roku - jakiś dłuższy ban).

- za cięższe przewinienia ban "moderatorski" - od doby do powiedzmy tygodnia-dwóch.

- za najcięższe przewinienia - ban normalny - czyli dłuższy niż moderatorski (powiedzmy od miesiąca)v i permanentny.

Spamboty są wyjęte spod prawa i nie będę nawet konsultował się w sprawie ich całkowitego banowania.

Nie mam - zgodnie z tradycją forum - zamiaru ingerować w treść postów ani ich usuwać (przynajmniej dopóki Kai sobie tego nie zazyczy).

Prosiłbym - zwłaszcza w sytuacji gdy ktoś się na kogoś pogniewa, sfocha czy coś w tym rodzaju - o zgłaszanie wniosków o ostrzeżenia czy bany, bo każdy ma różną wrazliwośći jednemu tekst jesteś agłupi nie zaszkodzi, a inny bedzie żądał satysfakcji. Przy czym nie chcę wniosków typu "ban dla x bo obraża czy atakuje y", tylko ładnie z linkiem do konkretnej/konkretnych wypowiedzi i propozycją kary.

patryk089x:
Powinien być regulamin. I ten regulamin mod powinien stosować, żeby był porządek.

A w Polsce powinien być spójny i sprawiedliwy system prawa, które obywatele i nie tylko powinni przestrzegać. Łatwo napisać "powinien być", trudniej rzecziwście go napisać.
patryk089x
Użytkownik
#48 - Wysłana: 12 Kwi 2011 08:03:40
Według mnie powinien być ban także krótszy - za coś pomiędzy ostrzeżeniem a banem moderatorskim - czyli, że ktoś np. klnie ostro w co najmniej dwóch postach - to już jest więcej niż ostrzeżenie, a mniej (moim zdaniem) niż cięższe przewinienie. Za coś takiego np. 3 dni.

Jurgen:
A w Polsce powinien być spójny i sprawiedliwy system prawa, które obywatele i nie tylko powinni przestrzegać. Łatwo napisać "powinien być", trudniej rzecziwście go napisać.

W każdym kraju tak mówią

Reszta mi się bardzo podoba.
The_D
Użytkownik
#49 - Wysłana: 12 Kwi 2011 08:25:19
Jurgen:
uzbieranie dwóch - ban (czyli można zarobić dwa ostrzeżenia na miesiąc)

Tu poprosiłbym o doprecyzowanie - chodzi o ban permanentny? I jak rozumiem używasz słowa "można" jako "da się, bo zabanowany trzeciego wyskoku już nie zrobi"?

patryk089x:
Co do Q__... Zniknął i nie ma co się męczyć. Jednak on był jednym z ostatnich modów, którzy coś robili.

Myślę, że w tym momencie tylko skromność nie pozwoliła Jurgenowi napisać ile spambotów wykasował w swojej karierze.
patryk089x
Użytkownik
#50 - Wysłana: 12 Kwi 2011 08:57:28
The_D

Wszyscy tylko o tych spambotach...
Zostawmy to już. Prawda jest taka, że to forum musi dostać trochę rygoru bo ludzie robią się coraz bardziej "rozbestwieni".
Madame Picard
Moderator
#51 - Wysłana: 12 Kwi 2011 11:17:02
Jurgen:
uzbieranie dwóch - ban (czyli można zarobić dwa ostrzeżenia na miesiąc)

Czyli ban za drugi wyskok po ostrzeżeniu czy dopiero za trzeci po dwóch ostrzeżeniach? Trzeba to doprecyzować.

Jurgen:
zastanawiam się jeszcze, czy nie wprowadzić jakiejś "promocji" dla notorycznie ostrzeganych

Zdecydowanie .

Mnie się propozycja podoba, choć ja to oczywiście byłabym za systemem jak najbardziej surowym i bezlitosnym .
Poklok
Użytkownik
#52 - Wysłana: 12 Kwi 2011 11:26:17
Jurgen:
Prosiłbym - zwłaszcza w sytuacji gdy ktoś się na kogoś pogniewa, sfocha czy coś w tym rodzaju - o zgłaszanie wniosków o ostrzeżenia czy bany

Dopuszczasz możliwość interwencji z urzędu, czy będziesz rozpatrywał sprawy dopiero po ich zgłoszeniu?
Seybr
Użytkownik
#53 - Wysłana: 12 Kwi 2011 11:41:02
Jurgen

Przesadziłem wczoraj, wybacz ale czasem emocje czasem szarpią moim zachowaniem. Wczoraj dostałem przykre informacje na temat mojego kolegi.
The_D
Użytkownik
#54 - Wysłana: 12 Kwi 2011 11:50:24
patryk089x:
Wszyscy tylko o tych spambotach...

Bo napisałeś jakby Jurgen tylko siedział, nic nie robił i czekał na pochwały. A były czasy, że na forum rejestrowało się kilkadziesiąt spambotów dziennie.
Jurgen
Moderator
#55 - Wysłana: 12 Kwi 2011 15:44:04
patryk089x

Przecież napisałem, że ban moderatorski byłby od doby do tygodnia-dwóch. Czytać ze zrozumieniem i uwagą proszę.

The_D:
Tu poprosiłbym o doprecyzowanie - chodzi o ban permane

Nie - moderatorski. Permanentny tylko po głosowaniu.

Madame Picard:
Czyli ban za drugi wyskok po ostrzeżeniu czy dopiero za trzeci po dwóch ostrzeżeniach?

Ban byłby po dwóch. Tzn. można zarobić dwa ostrzeżenia, bo po nich już jest ban. Choć z drugiej strony, co zdolniejsi mogliby zarobić dwa ostrzeżenia, czyli bana, odbyć go i znowu zacząć "zarabiać".

Poklok:
Dopuszczasz możliwość interwencji z urzędu, czy będziesz rozpatrywał sprawy dopiero po ich zgłoszeniu

Oczywiście będę działał z urzędu, ale w tych przypadkach co pisałem wolałbym wnioski.

Seybr:
Przesadziłem wczoraj, wybacz ale czasem emocje czasem szarpią moim zachowaniem

Nie ma problemu.
Eviva
Użytkownik
#56 - Wysłana: 12 Kwi 2011 18:18:47
Dziś miałam sen...
Najpierw wrócił Q_ i ponownie otoczył nas swymi skrzydłami....
A potem okazało się, że kanna została głównym adminem...
Do tej pory się zastanawiam, co to mogło znaczyć.
patryk089x
Użytkownik
#57 - Wysłana: 12 Kwi 2011 18:26:53
Przewidywania...
Eviva
Użytkownik
#58 - Wysłana: 12 Kwi 2011 18:28:09 - Edytowany przez: Eviva
patryk089x

Mówisz? To może dlatego byłam cała mokra i trzęsłam się jak w ataku febry
mozg_kl2
Użytkownik
#59 - Wysłana: 12 Kwi 2011 18:32:52
Eviva:
Do tej pory się zastanawiam, co to mogło znaczyć.

Może warto ograniczyc środki nasenne;)
Eviva
Użytkownik
#60 - Wysłana: 12 Kwi 2011 18:35:18
mozg_kl2:
Może warto ograniczyc środki nasenne;)

Albo dla odmiany zacząć je brać? wiesz, czemu nie łykam takich akurat piguł? Bo gdybym chciała spać jeszcze dłużej niż zwykle, lepiej byłoby na dobre oddać ducha i w ten sposób zaoszczędzić sobie kosztów utrzymania.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Ankieta w sprawie moderacji

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!