USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Goście

Autor Wiadomość
patryk089x
Użytkownik
#1 - Wysłana: 28 Lut 2011 18:05:56
"Najwięcej użytkowników: 99 [26 Lip 2010 12:56:54]
Goście - 98 / Użytkownicy - 1"

Dobijające... 98 gości :D
Zauważył to ktoś ?
A w ogóle to mało jest na forum zarejestrowanych. Ciekawe z czym to jest związane. Bo jak ktoś znajdzie coś ciekawego na forum to zwykle się rejestruje (nie mówię oczywiście, że tu jest nieciekawie ). Więc pewnie większość weszła tu przypadkiem. Co jest jeszcze bardziej dobijające bo świadczy o popularności ST w Polsce.

Jakbyś na to nie patrzył, jest to dobijające.

Ale, przechodząc do sedna.
Ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł podniesienia takich statystyk, gdyż pomyślałem, że Ci goście to pewnie częściowo użytkownicy, którzy się jeszcze nie zalogowali. Chwilę później, gdy już byli zalogowani, "prawdziwi" goście wyłączyli forum i taki już wynik pozostał. Oczywiście jest to tylko moja hipoteza.

I z tej racji proponuję ponowienia próby bicia rekordu, lecz w nieco inny sposób. Mianowicie :
Wyznaczamy odpowiedni termin, kiedy to zaczniemy. Ustalamy swego rodzaju margines typu 2 godzin. Praktycznie mówiąc :
Ustalamy termin, np. hmm... 3 marca, 18:00 (przykładowo). I wtedy osoby, które już się zalogują powinny być zalogowane do 20:00, a nie wylogowywać się 10 min. po terminie, jak to pewnie część osób zrobiła przy pierwszej próbie (oczywiście nie mówię tu o osobach które chcąc pomóc zalogują się np. poza domem i nie mogą tak długo być). Bo istnieje dość duża szansa, że ktoś zapomni zalogować się i zrobi to albo bo sobie przypomni albo po prostu będzie chciał wejść na forum.

Co o tym myślicie ?
Nie chodzi mi tu w zasadzie o sfałszowanie ruchu na forum lecz po prostu o pokazanie "prawdziwego" ruchu jaki u nas jest. Bo ruch jest cały czas, lecz jest nas mało i się "mijamy"

Patryk
The_D
Użytkownik
#2 - Wysłana: 28 Lut 2011 18:12:58
Część gości to prawdziwi użytkownicy, którym akurat sesja wygasła. Bo do samego przeglądania nie jest potrzebne logowanie. Spora część z tych gości to pewnie boty, niekoniecznie spamerskie, mogą to być wyszukiwarki internetowe itp. A co do reszty to pewnie masz rację - część po prostu czyta ale się nie rejestruje a część trafiła przypadkiem.
Jurgen
Moderator
#3 - Wysłana: 28 Lut 2011 19:17:41
patryk089x

Podobny temat już był:

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=1499

Na przyszłość - jako że jestes tu nowy - przed założeniem tematu porsiłbym o sprawdzenie, czy już podobnego nie było.

Ten temat zamykam

USS Phoenix forum / USS Phoenix / Goście

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!