USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / U.S.S. Phoenix na Facebook'u!
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Dino
Użytkownik
#1 - Wysłana: 29 Mar 2010 23:13:42
Na wstępie chciałbym powitać szanownych forumowiczów i prosić o przyjęcie mnie do swojego zacnego grona. Jestem tu nowy jako aktywny użytkownik, ale obserwuję toczące się dyskusje od dość dawna i muszę przyznać, że dawno nie widziałem w necie tak wybuchowo-intelektualnej mieszanki skumulowanej jednym miejscu. W połączeniu z tematem, jakim jest Star Trek daje to wymarzone miejsce mojej zbłąkanej w sieci skromnej duszyczce :_)

Pierwszy wątek, jaki zdecydowałem się założyć poświęcony jest fenomenowi portalu społecznościowego Facebook jako platformie umożliwiającej prawie nieograniczoną możliwość wymiany własnych opinii, poglądów, czy organizowania się internautów w grupy tematyczne. Aby nie odbiegać zbytnio od nurtu głównego tego forum, Facebook interesuje mnie zwłaszcza w kontekście ewentualnych szans na rozwijanie krajowych, globalnych kontaktów między fanami uniwersum Gene Roddenberrego.
Jaka jest Wasza opinia na temat tego, i innych miejsc "web 2.0" w sieci i czy widzicie w nich szansę na budowanie efektywniejszej społeczności m.in. Trekkerów?

Osobiście planuję w najbliższym czasie założyć grupę Star Trek'a. Oczywiście każdy z Was będzie mógł się przyłączyć
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 29 Mar 2010 23:21:21
Dino

Witaj na pokładzie!

Już miałem Cię zbanować jako domniemane nowe wcielenie osławionego dinotreka, całe szczęście, że się odezwałeś zanim to uczyniłem .

Co do Fecebooka natomiast to jestem - jako osoba prywatna - raczej sceptyczny (podobnie jak w wypadku NK zresztą), ale sądzę, że istotniejsza będzie tu opinia ogółu naszych Forumowiczów.

(No i zapraszam do dyskusji, oczywiście .)
Dino
Użytkownik
#3 - Wysłana: 30 Mar 2010 00:30:49 - Edytowany przez: Dino
Również byłem raczej sceptyczny, zwłaszcza po doświadczeniach z NK, krynicą narcyzmu i koła wzajemnej adoracji pozbawionego krzty prawdziwego pierwiastka społecznościowego, jakim moim zdaniem jest prowadzenie pogłębionej dyskusji na wielu płaszczyznach. Osobiście nie używałem Facebook'a, wiedząc o jego istnieniu od dosyć dawna, do momentu, gdy nie powstała tam akcja wsparcia potencjalnej kandydatury Radka Sikorskiego
Tak, wiem - przegrał, ale to, co zyskałem z tego okresu działalności tam, nie ma sobie równych.
Na Facebook'u czuje się jakąś więź, zwłaszcza działając w grupach tematycznych, dla mnie rdzeniu tego portalu. Wystarczy zajrzeć na daną stronę, a w mig przed Twoimi oczyma stają ludzie Tobie podobni, z którymi szybko możesz wymieniać poglądy używając formę zarówno chatu, forum jak i tablic ogłoszeniowych wzbogaconych o komentarze. To niesamowicie ułatwia organizowanie się. Facebook to taki Internet w Internecie, imho podwalina przyszłego oblicza sieci
Na fali swojego zauroczenia portalem, pomyślałem o założeniu grupy poświęconej Star Trekowi, krajowej lub ogólnoświatowej (obecnie istnieje jedna, poświęcona czwartemu filmowi) na próbę. Natychmiast Was poinformuję i chętnych zaproszę do "projektu" :D
Eviva
Użytkownik
#4 - Wysłana: 30 Mar 2010 07:29:30
Dino

Taka grupa już istnieje, tylko że założył ją Biter dla potrzeb USS Independence. Ostatnio konto nie było uzupełniane, ale teraz już będzie.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 30 Mar 2010 07:49:01 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Kłopot tylko w tym, że do założonej dla takich potrzeb grupy nie każdy polski Treker zechce się zapisać, znając realia życia. Serwis, któremu usiłowałaś powyżej zrobić reklamę jest bowiem postrzegany tak, jak jest postrzegany przez sporą częśc polskich fanów ST... I śmiem wątpić by miało się to zmienić.

(Nie mówię tego zresztą złośliwie, tylko by doprecyzować fakty. Nie wyobrażamy sobie chyba oboje by Delta, Breja, Mordah czy ktoś z teamu Trek.pl chciał zapisać się do w/w grupy, nawet jeśłi ma konto na Facebooku.)

Dino

Pozwoliłem sobie przenieść temat do adekwatniejszego działu.
Eviva
Użytkownik
#6 - Wysłana: 30 Mar 2010 08:15:22
Q__

Złośliwość zupełnie nie na miejscu. Nie próbowałam robić reklamy, tylko napisałam, że grupa taka istnieje, choć jest niewielka. Nawet nie podałam Dinowi linka do strony, żeby nie oskarżano mnie potem o próbę kaperowania nowych użytkowników. A ci, których łaskawie wymieniłeś jako osoby, które nie chciałyby się zapisać do naszej grupy, nie są tam wcale pożądani, więc strata niewielka.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 30 Mar 2010 08:18:05 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Eviva:
A ci, których łaskawie wymieniłeś jako osoby, które nie chciałyby się zapisać do naszej grupy, nie są tam wcale pożądani, więc strata niewielka.

Widzisz, i tu zaczynają się "schody", bo takie inicjatywy powinny raczej łączyć niż dzielić.

(A w/w osoby mają - przyznasz to chyba wznosząc sie nad personalne waśnie - dużo ciekawych rzeczy do powiedzenia jeśli chodzi o Treka.)
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 30 Mar 2010 08:20:40 - Edytowany przez: Eviva
Q__

Wiem o tym. Tyle tylko, że to nie my ich odrzucamy, tylko oni nas. Nie my prawimy złośliwości pod ich adresem, tylko na odwrót. Więc choć ich byśmy nie wyrzucili, to sam powiedz, z jakiej racji mielibyśmy pragnąć ich towarzystwa?
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 30 Mar 2010 08:29:20
Eviva

Widzisz. Tylko znając - IMO b. niefortunne - okoliczności powstania STCP można ich chyba w tym doskonale zrozumieć...

To nie oni wprowadzili klimat niepotrzebnego podziału.
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 30 Mar 2010 08:37:32
Q__

Juz Ty mnie lepiej nie zmuszaj do przypomnienie, od czego zaczął się ten podział... Bo czytając Twe wypowiedzi można by dojść do wniosku, że nasza tr4ójka ot, tak, bez żadnych powodów ten rozłam wywołała. Poza tym - nie, nie można ich "doskonale zrozumieć".
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 30 Mar 2010 08:41:57
Eviva

Eviva:
Juz Ty mnie lepiej nie zmuszaj do przypomnienie, od czego zaczął się ten podział...

Ależ - skoro musimy ciągnąć ten temat - podział konkretnie zaczął się od serii ostrych (czasem poza granice kultury) sporów, w których "Wasza Trójka" była stroną aż nazbyt aktywną, i niekoniecznie reagującą na zwróconą przez współforumowiczów (czy moderatorów) uwagę.
Eviva
Użytkownik
#12 - Wysłana: 30 Mar 2010 08:46:12 - Edytowany przez: Eviva
Q__

Która to moderacja była aż nadto wyraźnie stronnicza, zapomniałeś dodać. Zamiast powiedzieć "Pax vobiscum", Wy po prostu na nas najechaliście, jakbyśmy byli co najmniej bandą Mansona. Tak to było. Stąd narodziła się nowa strona, ani nie wojująca z Pheonixem, ani mu nie zagrażająca..
Tyle, ze to już przeszłość, i nie rozumiem, po co w ogóle zacząłeś ten temat na nowo. Skoro Independece nie stanowi zagrożenia dla Phoenixa, czemu do licha kłuje w oczy? Czemu przy okazji każdego nowego użytkownika ktoś usiłuje mu uświadomić, że jestem jednostka destruktywna i lepiej się ze mną nie zadawać?
Eviva
Użytkownik
#13 - Wysłana: 30 Mar 2010 09:15:46 - Edytowany przez: Eviva
No dobra, przyznaję się, małpa jestem. Ale przecież przynajmniej próbuję coś ze sobą zrobić, a Ty mi to utrudniasz . Q_ niedobry!
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 30 Mar 2010 09:16:26 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Eviva:
Która to moderacja była aż nadto wyraźnie stronnicza, zapomniałeś dodać.

Ciekawet tylko czym ta stronniczość isę objawiała. Chyba tym, że nikt z Was nie dostał bana, i nawet upomniemnia były przyznawane z dużą łagodnością, mimo, że wprowadziliście do dyskusji sprzeczne z prawem wątki rasistowskie.

(O kwestii pustosłowia i dość daleko idącego niemerytrorycznego offtopu, które pojawiały się wcześniej przez grzeczność dotąd nie wspomniałem.)

Eviva:
Czemu przy okazji każdego nowego użytkownika ktoś usiłuje mu uświadomić, że jestem jednostka destruktywna i lepiej się ze mną nie zadawać?

Nie sadzę bym miał taki zamiar (mogę w tym momencie mówić oczywiscie tylko za siebie), ale skoro tak to odczytujesz...

Eviva:
No dobra, przyznaję się, małpa jestem. Ale przecież przynajmniej próbuję coś ze sobą zrobić, a Ty mi to utrudniasz .

Wiesz jak mnie rozbroić .

ALe tymczasem chyba musimy przeprosić Dino za offtop .
Jurgen
Moderator
#15 - Wysłana: 30 Mar 2010 09:18:28
Q__
Eviva

Nie bardzo rozumiem, po co w ogole zabieracie głos w sprawie funkcjonowania STCP na facebooku, skoro Dino pisał nawet nie o Star Treku, a o Phoenixie na facebooku. Uwaga Evivy była wiec w ogóle nie na teat, a Q niepotrzebnie dał się wciągnąć w dyskusję.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 30 Mar 2010 09:22:48 - Edytowany przez: Q__
Jurgen

Hear, hear! Jak to mówia Anglicy. Czyli: masz rację.

Zatem: co sądizsz o propozycji Dina?
Eviva
Użytkownik
#17 - Wysłana: 30 Mar 2010 09:23:04
Jurgen

Widać źle zrozumiałam wypowiedź Dino, jak tak, to przepraszam

Dino

Wybacz offtop. Zdarza mi się, że się z czymś wyrwę, a potem robi się niefajnie. Jeśli chodzi o meritum kwestii, to uważam, że pomysł jest dobry. Go on.
The_D
Użytkownik
#18 - Wysłana: 30 Mar 2010 12:22:31
W sumie zastanawiam się do czego można by takie konto wykorzystać? Do rozmów mamy forum, mimo wszystko wygodniejsze od facebookowych dyskusji. Newsy - ale wtedy fb byłby konkurentem samego portalu, z resztą to nie newsami phoenix stoi. Pozostaje jeszcze reklama wśród znajomych, na tej zasadzie, że ktoś zobaczy profil u kogoś w znajomych i sprawdzi co zacz.
Alucard87
Użytkownik
#19 - Wysłana: 30 Mar 2010 15:00:53
TSF ma grupę na Facebooku, IMO to jako punkt zbiorczy polskiego Treka na tym portalu w zupełności wystarczy.
Madame Picard
Moderator
#20 - Wysłana: 30 Mar 2010 21:57:37
Dino:
Facebook interesuje mnie zwłaszcza w kontekście ewentualnych szans na rozwijanie krajowych, globalnych kontaktów między fanami uniwersum Gene Roddenberrego.

Chwalebna inicjatywa, ale czy nie jest to mnożenie bytów ponad miarę? Od dyskusji mamy fora (dla każdego coś miłego), od niusów strony główne naszych serwisów.

Dino:
Jaka jest Wasza opinia na temat tego, i innych miejsc "web 2.0" w sieci

Długo by o tym mówić . Zajmuję się tym zagadnieniem zawodowo i popełniłam na ten temat kilka artykułów, więc trudno mi to streścić w kilku zdaniach .
Dino
Użytkownik
#21 - Wysłana: 31 Mar 2010 10:19:13
Madame Picard:
Długo by o tym mówić . Zajmuję się tym zagadnieniem zawodowo i popełniłam na ten temat kilka artykułów, więc trudno mi to streścić w kilku zdaniach .

Chętnie bym się z nimi zapoznał. Czy są dostępne gdzieś w... Internecie?
Madame Picard
Moderator
#22 - Wysłana: 31 Mar 2010 12:11:04
Dino

O ile mi wiadomo, to nie. Ale mogę Ci je podesłać mailem, jak się przypomnisz na GG.
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 31 Mar 2010 19:12:05
The_D

The_D:
Pozostaje jeszcze reklama wśród znajomych, na tej zasadzie, że ktoś zobaczy profil u kogoś w znajomych i sprawdzi co zacz.

To akurat jest dość poważny argument za.
Dino
Użytkownik
#24 - Wysłana: 1 Kwi 2010 18:29:35 - Edytowany przez: Dino
Na Facebook'u swoje strony/grupy mają różne instytucje. Większość robi to właśnie w celach promocyjnych, skupienia swoich fanów i zapoznania nowych ludzi. Odnosząc się do tytułu wątku, proponuję utworzenie specjalnej strony dla tego właśnie portalu, takiej wizytówki na silnie rozwijającej się platformie. Zauważyłem, że swoje konta ma tam wielu użytkowników Phoenixa, w tym również ci z pierwszego rzędu

Sprawą mogę się zająć sam, oczekuję tylko błogosławieństwa z Waszej strony
PAW
Użytkownik
#25 - Wysłana: 1 Kwi 2010 22:27:39
Wątpię, by szanujący się Trekker brał udział w takim "eksperymencie". Przecież portal społecznościowy to taka tabloidyzacja.
kordian
Użytkownik
#26 - Wysłana: 12 Wrz 2011 17:56:16
Ej no, nie wa was tam?
Kto chce to mnie znajdzie
Kordian Zadrożny
Eviva
Użytkownik
#27 - Wysłana: 12 Wrz 2011 18:04:59
Ponieważ nie jestem szanującym się trekkerem, a raczej takim lekkomyślnym, to mam konto na FB. Ot, tak sobie.
Madame Picard
Moderator
#28 - Wysłana: 12 Wrz 2011 18:46:53
Nie mam i nie zamierzam mieć konta na FB i tak, wiem, że oznacza to, że nie istnieję . Serwisy społecznościowe interesują mnie wyłącznie jako materiał badawczy, a jak wiadomo, ornitolog nie musi latać .
Kowal155
Użytkownik
#29 - Wysłana: 12 Wrz 2011 20:10:03
Ktoś na studiach powiedział mi, że nie mam przyjaciół (w domyśle: bo nie mam facebook'a) :P
Elaan
Użytkownik
#30 - Wysłana: 12 Wrz 2011 20:19:40
Kowal155:
Ktoś na studiach powiedział mi, że nie mam przyjaciół (w domyśle: bo nie mam facebook'a)

Oto przykład jak niepostrzeżenie,
z pokolenia na pokolenie,
słowa zmieniają swe znaczenie ....
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / U.S.S. Phoenix na Facebook'u!

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!