USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II
 Strona:  ««  1  2  ...  7  8  9  10  11  ...  38  39  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#241 - Wysłana: 7 Paź 2011 11:14:18 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
Tyle, żę najpierw nie potrzebnie ją podniosłeś.

Hmm... Wyraziłem po prostu swoją opinię nt. śmieszności wypowiedzi bitera (używając niniejszego topicu zgodnie z przeznaczeniem). To że rozwinęła się z tego jakakolwiek dyskusja cokolwiek mnie zaskoczyło...

Edit: inna rzecz, że skoro osoby, których opinie cenię sobie znacznie wyżej niż opinie bitera (bez urazy tego ostatniego), a więc Sh1eldeR u nas i Terminus na lem.pl używają tego familiarnego "Steve", to w tym akurat aspekcie jestem w stanie swoją krytykę zrewidować (widać trynd taki, przynajmniej między informatykami, freeware'owcami etc.), choć wypowiedź od przytoczenia której zaczął się spór nadal uważam za nieintencjonalnie śmieszną in toto...
Maquis
Użytkownik
#242 - Wysłana: 7 Paź 2011 11:40:11
Nie wiem kim jest biter, ale z dumą kontynuuje najlepsze tradycje WTiTWT ;)

Pozdrawiam ;)
Kor
Użytkownik
#243 - Wysłana: 7 Paź 2011 11:58:47 - Edytowany przez: Kor
mozg_kl2:
Spokojnie, bardziej niż Ty to nie mogę. Głosisz poglądy ex katedra, tworzysz pseudofilozoficzne sytuacje, z ktorych jedyne słuszne rozwiązanie to takie które Ty wybierasz, mało tego uważasz, że Twoja opinia jest faktem.

1. Możesz i cały czas Ci się udaje

2. Nie tworzę sytuacji z jedynym rozwiązaniem. Tworzę sytuacje w których Twoje rozwiązanie jest - w mojej opinii i zapewne skrajnej większości ludzi - niedopuszczalne. Możesz popytać ludzi, czy w ich opinii odmowa poświęcenia siebie dla przetrwania ludzkości, to jest coś normalnego, a może jeszcze, jak sądzisz, nic moralnie małego. Jeśli zaś chodzi o to, że ja kreuje tę sytuację, to zdaje się, że coś podstawowego Ci umyka - twierdziłeś, że nie istnieje mniejsze zło! W związku z tym, ja mogę stworzyć dowolną teoretycznie możliwą sytuację w której ono będzie istniało, żeby Ci wykazać, że się mylisz. To się nazywa logika, a nie filozofia.

Dla każdego x jest z. Istnieje takie x, że x i nie-z. Wniosek? Nieprawda, że dla każdego x jest z. Gdzie x - sytuacja; z - nie istnieje mniejsze zło. To jedno z podstawowych praw logicznych.

3. Nie, nie przytoczyłem opinii jako faktu. Nie zrozumieliśmy się z ortkaj. Jako fakt podawałem to, że sztuka operuje innymi środkami wyrazu, niż codzienna konwersacja. I to jest fakt! Powtarzam - zaprzeczysz temu? Jeśli nie, to się nie wypowiadaj o tym.

Natomiast ortkaj, co sobie wyjaśniliśmy, nie miał na myśli, że to jest dobry przykład tylko dlatego, że utwór cieszył się powodzeniem publiczności i dostał nagrodę, był wykonany publicznie, przez artystę itd. a więc nie miał na myśli, że przykład jest trafiony bo utwór został publicznie wykonany i doceniony, a więc nawet więcej, niż zaakceptowany. Temu rozumowaniu przeciwstawiałem twierdzenie, że był doceniony jako sztuka, co może równie dobrze iść w parze z całkowitym odrzuceniem danego sposobu wypowiadania w codziennym użyciu. Bo sztuka operuje innymi sposobami wypowiadania, co jest faktem.

To było nieporozumienie, bowiem, jak orktaj wyjaśnił, przytoczył ten utwór jako dowolny przykład "wypowiadania", który sam uznaje za naturalny, po prostu wziął tekst, który sam uważa za naturalny (przypadkiem z utworku). Więc mówiliśmy o zupełnie różnych sprawach. Sztuka operuje innymi środkami, ale nie musi. Według ortkaj tutaj nie operuje niczym niezwykłym według mnie operuje, i to są dopiero opinie.
Enterprise D
Użytkownik
#244 - Wysłana: 7 Paź 2011 16:16:10
Jeśli chodzi o ,,Phase II" to macie tu link do pierwszego odcinka z serii New Voyagers (przepraszam, jeśli już był):

http://www.youtube.com/watch?v=RxXBX8SEqpw

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=BEpBXXv7Hd8

http://www.youtube.com/watch?v=qVoG0UVQveY&feature =related

http://www.youtube.com/watch?v=Slr1MbTQtEg&feature =related

http://www.youtube.com/watch?v=x6ywVsFhbh4&feature =related

http://www.youtube.com/watch?v=S-eapLTHmNE&feature =related

http://www.youtube.com/watch?v=vbUZ26Om1y0&feature =related

http://www.youtube.com/watch?v=GTaDsrE6mLw&feature =related

http://www.youtube.com/watch?v=6vjIcpN-Vzs&feature =related

Kto umie angielski ten powinien się połapać.

Jeśli o mnie chodzi, to według mnie ta cała seria jest bezsensu.
TOS już się dawno skończył więc po co wymyślać?

Efekty specjalne mimo iż komputerowe są świetne.
Następnie jeśli chodzi o scenariusz to jest gorzej. No co to jest?! Doomstade Machine cofnęła się w czasie?! Przecież w orginalnym odcinku widać DOKŁADNIEjak zostaje zniszczona. Szkoda gadać...
Źle dobrani aktorzy. Z fabuły nic nie wynika. Dużo nudnych scen, z których nic nie wynika.
Więc nic dobrego nie można powiedzieć o tym odcinku.
mozg_kl2
Użytkownik
#245 - Wysłana: 7 Paź 2011 16:37:33
Enterprise D

Złoty medal w pisaniu nie na temat wędruje do Enterprise D.
Q__
Moderator
#246 - Wysłana: 7 Paź 2011 16:46:00
Enterprise D

Primo: od NV masz stosowny topic. Secundo: odcinki w-w serialu są dostępne w całości na stronie serialu. Tertio: następny tak odległy offtop poleci. Quatro: jeśli tertio nie pomoże, będzie kolejny ban.
Del ToRo
Użytkownik
#247 - Wysłana: 7 Paź 2011 21:14:02
Myślę, że Enterprise D działał w dobrej wierze. Zmylił go tylko tytuł tegoż tematu Phase II to Phase II
Enterprise D
Użytkownik
#248 - Wysłana: 7 Paź 2011 22:00:20
Del ToRo:
Myślę, że Enterprise D działał w dobrej wierze. Zmylił go tylko tytuł tegoż tematu Phase II to Phase II

Dzięki, że chociaż ty mnie bronisz
Q__
Moderator
#249 - Wysłana: 7 Paź 2011 22:32:53 - Edytowany przez: Q__
Del ToRo

Cóż.. nie da się tego wykluczyć .

Enterprise D

Wyjaśnię zatem czemu służy ten temat. Jest to temat z gatunku tzw. technicznych (a więc takich gdzie nie należy offtopować) poświęcony tzw. forumowej autoregulacji, a więc wyrażaniu opinii o różnych zjawiskach na forum jakie nam się najczęściej nie podobają (choć chwalić od biedy też można ), które jednak nie podpadają, a przynajmniej nie podpadają wprost pod moderatorskie sankcje. Jest to też jedyne miejsce gdzie tolerowane są personalne "przepychanki" (o ile oczywiście nie przekroczą pewnych granic kultury). Powstanie tego tematu służyło wyrugowaniu personalnych flame'ów z innych topiców. Ma też za cel wskazywanie moderacji czego nie życzą sobie we wzajemnych forumowych relacjach nasi Userzy. Skojarzenie z Star Trek - Phase 2 - który to serial w dalszych odcinkach prezentuje znacznie ciekawsze historie zresztą - jest tu czysto przypadkowe.
mozg_kl2
Użytkownik
#250 - Wysłana: 9 Paź 2011 18:42:59
Mogę prosić o otwarcie tematu politycznego gdyż nie dotyczy on tylko i wyłącznie wydarzeń z Polski, oraz chcialem wrzucac informacje dot frekwencja, ktora to jest wyjatkowo słaba.
Q__
Moderator
#251 - Wysłana: 9 Paź 2011 20:13:07
Wytrzymaj do 21:00. Zaraz otwieram.
mozg_kl2
Użytkownik
#252 - Wysłana: 9 Paź 2011 20:29:14 - Edytowany przez: mozg_kl2
Q__:
Wytrzymaj do 21:00. Zaraz otwieram.

As You Wish master. Czy tam jak to sie pisze.

EDIT czekam
Q__
Moderator
#253 - Wysłana: 9 Paź 2011 21:27:58
mozg_kl2

mozg_kl2:
Czekam

Doczekałeś się, sprawdź, że otwarty...
mozg_kl2
Użytkownik
#254 - Wysłana: 13 Paź 2011 22:05:31
Pragnę przedłozyc pytanie do Q, bo nie do końca rozumiem jego decyzje z tego posta http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1540#msg235634 . Jakbyś mógł dookreślic czemu to jest dubel (podobne tematy dotyczą czegos innego), oraz to gdzie mam przeniesc teg news jakby ktoś chciał się do niego ustosunkować.
Q__
Moderator
#255 - Wysłana: 14 Paź 2011 00:55:13 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

Spokojnie.
1. Dubel zamknięty, bo sam Darnok przyznał, że dubluje i przeprosił,
2. Z racji na szeroki granice offtopu na naszym forum zazwyczaj tytuł tematu nie oznacza "to co w tytule i nic ponad to", a "to co w tytule + zagadnienia pokrewne" (np. topic o "Batman Begins" skutecznie służy wszelkim dyskusjom o Batmanie), więc nie ma co mnożyć bytów ponad potrzebę.
3. Mówiąc o dublu podałem link, więc naturalne jest, że chętni odpisać ustosunkują się w temacie wskazanym linkiem.
mozg_kl2
Użytkownik
#256 - Wysłana: 14 Paź 2011 08:10:52
Q__:
Spokojnie.

Jestem spokojny.
Q__
Moderator
#257 - Wysłana: 14 Paź 2011 11:27:54
mozg_kl2

mozg_kl2:
Jestem spokojny.

Nie zawsze się to rzuca w oczy . Zwł. przy Twojej skłonności do wygłaszania uwag .
mozg_kl2
Użytkownik
#258 - Wysłana: 14 Paź 2011 14:44:26
Q__:
Nie zawsze się to rzuca w oczy . Zwł. przy Twojej skłonności do wygłaszania uwag .

Wygłaszanie uwag nie równa się byciem wzburzonym. Wrzuciłem newsa, zamknąłes temat chcialem dowiedziećsięco dalej to wszystko. Stwierdziłem, jednocześnie, żę sa aż 3 temat o żołnierzach, więc nie musiałeśtego zamykać. Ale ok stało się. Nie ma problemu z mojej strony, jestem spokojny Peace and long life.
mozg_kl2
Użytkownik
#259 - Wysłana: 22 Lis 2011 21:12:58
W związku z podniesionym przez użytkownika Picarda, zarzutem jakbym uczynił z naszego szaconego forum tablicę ogłoszeń wrzucajać newsy, prosiłbym wszystkich użytkowników, którym leży na sercu bytność naszej społeczności, by zabrali głos w rzeczonej sprawie czy mam owego procederu zaprzestac. Podporządkuje się każdej decyzji.
Bashir
Moderator
#260 - Wysłana: 22 Lis 2011 21:41:19
Generalnie jak dla mnie możesz wrzucać newsy. Ja np. nie mam czasu przeglądać ich na innych stronach a parę ciekawych informacji dzięki Twoim postom wyłapałem. Czyli jestem za
Vanja
Użytkownik
#261 - Wysłana: 22 Lis 2011 22:24:39 - Edytowany przez: Vanja
W związku z powszechnym w ostatnim czasie zwyczajem dramatycznego wołania o opinie w sprawie odejść, powrotów, pisania postów i wrzucania newsów proszę niniejszym forumową społeczność o wypowiedzenie się czy mogę się wypowiedzieć w sprawie newsów mózga. Przy okazji proszę o wybaczenie, że nie zakładam w tym celu osobnego wątku.
Bashir
Moderator
#262 - Wysłana: 22 Lis 2011 22:49:06
Vanja

Imho możesz, pod warunkiem, że post będzie składał się z góra dwóch zdań prostych lub jednego złożonego przy czym długość postu nie przekroczy 248 znaków.
Q__
Moderator
#263 - Wysłana: 22 Lis 2011 23:06:03
Vanja, cieszę się, że do nas zajrzałaś, wypowiadaj się do woli .

ps. rozumiem, że Twój głos to kontestacja naszej nowej świeckiej tradycji robienia dramatów ze wszystkiego...
Vanja
Użytkownik
#264 - Wysłana: 22 Lis 2011 23:34:49
Bashir

Swoimi żądaniami ograniczasz moją swobodę wypowiedzi! Przez Ciebie nic nie napiszę, walnę focha, odejdę z forum i potnę się mydłem
mozg_kl2
Użytkownik
#265 - Wysłana: 23 Lis 2011 07:21:51
Bashir:
Czyli jestem za

THX

Vanja:
Przy okazji proszę o wybaczenie, że nie zakładam w tym celu osobnego wątku.

Będzie Ci to wybaczone.
Vanja
Użytkownik
#266 - Wysłana: 23 Lis 2011 08:48:38
mozg_kl2:
Będzie Ci to wybaczone.

ufff, a już się bałam że właśnie zarobiłam za to półrocznego bana z osławionego punktu drugiego.
mozg_kl2
Użytkownik
#267 - Wysłana: 23 Lis 2011 09:51:47
Vanja:
ufff, a już się bałam że właśnie zarobiłam za to półrocznego bana z osławionego punktu drugiego.

Tajemniczego punktu drugiego, którego nikt nie widział, poza Q. Trzyma go na starożytnym pergaminie w domowy sejfie.
Vanja
Użytkownik
#268 - Wysłana: 23 Lis 2011 10:20:10
nie nie nie nie.
trzyma go w piwnicy i wypuszcza jak nie ma co ro... khem, jak użytkownicy rozrabiają
7z9
Użytkownik
#269 - Wysłana: 18 Gru 2011 21:59:35
Q__:
(Jako osoba prywatna uważam natomiast, że wyjątkowo słabo pasujesz do tego forum - takiego jakie było i jakie - mam nadzeję - znów będzie. Na twoim miejscu zastanowiłbym się poważnie po co przebywać w sieciowym miejscu, którego bywalców ani sam nie lubisz, ani nie jesteś przez nich lubiany i do którego merytorycznie wnosisz - w mojej skromnej ocenie - b. niewiele.)

Brak słów, w taki tylko sposób mogę wyrazić to co tu czytam.
1) Gdzie ja napisałem że kogoś nie lubię? Piszesz to w taki sposób, jakby było to pół forum. Raptem są to dwie osoby jeśli liczyć ciebie. Zadaj sobie lepiej pytanie ilu ty nie lubisz a także ilu nie lubi ciebie... i bynajmniej nie z powodu obwarowanej przez ciebie funkcji "moda".
2) Forum jest od tego aby wyrazić swoje zdanie, poznać zdanie innych i dyskutować gdzie w tym wypadku sprzeczki są nieuniknione. Wiem że poczułbyś wielką ulgę gdybym odszedł ale próbuj dalej... Jeśli ktoś mnie lubi to miło, jeśli nie to krokodylich łez nie będę toczył.
3) To ile wnoszę nie powinno ciebie interesować. Tworzysz kartoteki osobowe każdego usera? Udzielam się w tych tematach które mnie interesują i w których mam coś do powiedzenia. Jedni mają więcej czasu drudzy mniej. Nikogo nie dyskryminuje z tego powodu więc ty tez tego nie rób. Zajmij się swoim czubkiem nosa, spoza którego jak już nie raz pokazałeś niewiele dostrzegasz. Ja za to zauważyłem że masz mnóstwo czasu aby siedzieć non stop na tym forum.
Jesteś niczym innym jak zgorzkniałym i zarozumiałym "człowiekiem". Ciśnie mi się na usta inne określenie ale zostawię je dla siebie.

Seybr:
7z9Nie podoba ci się to dla czego tutaj jesteś ?

Kolejny się znalazł... gdzie ja napisałem że mi się nie podoba. Gdy tak będzie sam dam sobie spokój, spokojna twoja głowa.
Elaan
Użytkownik
#270 - Wysłana: 18 Gru 2011 22:14:55 - Edytowany przez: Elaan
7z9:
za to zauważyłem że masz mnóstwo czasu aby siedzieć non stop na tym forum.

W to, że Q ma mnóstwo czasu to raczej wątpię - każdy ma własne sprawy, którymi musi się zajmować.
A fakt, że poświęca dużo czasu przebywaniu na forum i sprawdzaniu przebiegu naszych dyskusji, to świadczy tylko o tym, że poważnie traktuje obowiązki Moda.
Czynienie mu z tego zarzutu brzmi z lekka bezsensownie.
 Strona:  ««  1  2  ...  7  8  9  10  11  ...  38  39  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!