USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II
 Strona:  ««  1  2  3  ...  33  34  35  36  37  38  39  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1111 - Wysłana: 23 Paź 2014 06:01:30 - Edytowany przez: Q__
Delta

Delta:
Dostałeś maila na potwierdzenie. Co chyba wystarczająco rozwiewa wątpliwości.

Tak, dowodzi, że jeden z moich dawnych forumowych kolegów zachowuje się w sposób napawający mnie skrajnym niesmakiem, obrzydzeniem i oburzeniem.

Przykro mi, że właśnie ty włączyłeś w tak ohydne intrygi. I w sposób tak pozbawiony skrupułów, tak pewny siebie i perfidny, kolportujesz tak straszne brednie na mój temat.

Miałem do czynienia z różnymi ludźmi, ale - ze znanych mi osobiście - nikt nie zachwiał moją wiarą w ludzkość równie silnie co ty.

Chciałbym wiedzieć w imię czego to robisz i czy warto?

ps. Pamiętam jak wygryzłeś waterhouse'a z forum, myślałem, że zrobiłeś to mimo woli. Pamiętam jak skazałeś tym samym forum na okres bez moderacji, w którym rozszalała się Eviva z kolegami (w sytuacji ze sprawną moderacją szybko by się zasymilowali lub odeszli). Pamiętam jak potem - podobno w imię Phoenixa i Trekowych ideałów - awanturowałeś się z tąż Evivą we wszelkich topicach, by zakończyć tamto pasmo forumowych burd, gdy - co akurat może i szkoda - nie zdołałeś wymusić bana dla niej - pierwszym hałaśliwym odejściem z forum.
Przestałem tej nocy wierzyć, że kierował tobą wówczas Trekowy idealizm.
Seybr
Użytkownik
#1112 - Wysłana: 23 Paź 2014 12:28:19 - Edytowany przez: Seybr
Delta

Mam wrażenie, że celowo wprowadzasz większy bałagan (użył bym innego słowa), niż był w 2009 i 2011. Jeżeli nie wchodziłeś tyle czasu, to po co przychodzisz i siejesz.... Jak masz problem to powiedz to prywatnie. Wielkie żale do całego świata i wylewasz wszystko na forum. Może lepiej pogadać jak facet z facetem. Póki co widzę żale wyrośniętego dziecka.
Jak coś mi się nie podobało. Powiedziałem Q przez gg. Potrafię się nie szczypać w słowach, ale też i rozmawiać.

Przyznam się, że temat był humorystyczny i traktował człowiek to na luzie. Co ja widzę, spine i pomówienia. Wolę forum w takim temacie jakim jest. Chce pogadać o polityce, bluzgać czy odchamić się od tego mam FB. Wystarczy poczytam ludzką zawiść na FB. Odechciewa mi się wszystkiego. Wielkie żale Evivy na FB. Po co wylewać pomyje na kogoś, który tego nie przeczyta. Mógł bym np. skopiować to na profil gg i przekazać Q. Nie wspominałem o tym. Starałem się być neutralny. Tym razem staje po stronie Q.

Mam wrażenie, że swoją postawą co nie którzy chcą podbudować swoje ego. Nie tędy droga.
Prać brudy na forum, żenujące.
Mav
Użytkownik
#1113 - Wysłana: 23 Paź 2014 13:13:10 - Edytowany przez: Mav
Afera jak z telenoweli. Masakra. Nigdy bym nie pomyślał, ze na forum ST będę świadkiem kłótni żywcem wyjętych z Facebooka

Tak w ogóle to z tego wszystkiego najsmutniejsze jest to, że w tak małym fandomie jaki jest w Polsce, czyli raptem kilkadziesiąt osób, bo chyba nawet do setki nie dobija, jest tyle jakichś idiotycznych konfliktów.
pirogronian
Użytkownik
#1114 - Wysłana: 23 Paź 2014 13:31:46
Szczerze mówiąc, przeczytałem tą dyskusję z zainteresowaniem - ponieważ mam słabość do analizowania konfliktów (im cięższy, tym "lepiej") pod kątem ich aspektów psychologiczno-społecznych. Co ciekawe, wcale bym się nie zdziwił, gdyby faktycznie Q sobie parę razy zażartował w sposób, dla nie których, mało wybredny, ale wg mnie to właśnie on dał przykład, jak konflikty powinno się rozwiązywać, podczas gdy Delta - dokładnie odwrotnie. Dlatego staję w tym konflikcie po stronie Q, gdyż jest i bardziej przewidywalny, i mimo wszystko po prostu przyjaźniejszy przeciętnemu obywatelowi, jak choćby pokazała ostatnia dyskusja ws domniemanego seksizmu dwóch użytkowników. A że samotnie moderuje forum, to siłą rzeczy sposób jego funkcjonowania będzie odbiciem jego charakteru. Malkontentom polecam przyłączyć się do dyskusji, zamiast, jak o tym wspomniał Q, obrażać się i iść sobie w [...], jednak odszczekując się mimo wszystko głosami pozostałych userów...
Seybr
Użytkownik
#1115 - Wysłana: 23 Paź 2014 13:33:09
Mav

Wiesz że to są specyficzni ludzie.
Q__
Moderator
#1116 - Wysłana: 23 Paź 2014 13:37:17 - Edytowany przez: Q__
pirogronian

pirogronian:
Co ciekawe, wcale bym się nie zdziwił, gdyby faktycznie Q sobie parę razy zażartował w sposób, dla nie których, mało wybredny

Wybacz. Nie używam nigdy do kobiet zdań o "obsługiwaniu", jestem człowiekiem bezpośrednim, ale nie chamem. Uraziłeś mnie w moich uczuciach nadętego snoba.

Ale: jak mówiłem niech każdy oceni jak chce, więc... masz prawo mylić się na mój temat...
pirogronian
Użytkownik
#1117 - Wysłana: 23 Paź 2014 13:48:21 - Edytowany przez: pirogronian
Q__:
Nie używam nigdy do kobiet zdań o "obsługiwaniu", jestem człowiekiem bezpośrednim, ale nie chamem. Uraziłeś mnie w moich uczuciach nadętego snoba.

Co prawda znam cię coraz lepiej (ze skokowymi przyrostami przy każdej większej forumowej awanturze ), ale ciągle za mało. Stąd moje ogólnikowe oceny sytuacji

BTW temat mnie wciągnął między innymi dlatego, że jest mi w pewien sposób "bliski". Otóż, ja również miewam dość "ciężki" (używając słów ojca) humor, lub, moim określeniem, zbyt abstrakcyjny, jak na gusta wielu osób. Nie raz się zdarzały zadrażnienia z tego powodu. Przyznaję - to moja wada, walczę z tym, ale często to po prostu silniejsze... Na szczęście, po drodze wyrobiłem sobie nawyk łagodzenia wszelkich konfliktów i pokojowego dialogu . Skutek jest taki, że z czasem nawet śmiertelnie z pozoru poobrażane osoby w końcu wyciągały rękę na zgodę . No, ale na uparciuchów siły nie ma. Zdziwiło mnie, że Delta "osobiście nic nie ma, ale żeby go nie wciągać w gierki". Przecież napisałeś o nim bardzo niewiele, z tego, co się orientuję. Jakie to wciąganie go w cokolwiek? A to, co napisał oprócz tego, zaprzecza temu, jakoby tylko ten aspekt sprawy go interesował. On wyraźnie dała do zrozumienia, że na prawdę jest wciąż zgorszony twoim tamtym zachowaniem (nie wnikając, czy było, jak piał, czy też sobie uroił). I jeszcze stwierdzenie "Czy to miał być żart? Nie sądzę." Nosz chętnie zatrudniłbym takiego telepatę, co to lepiej od samego autora słów wie, jakie były ich intencje To wszystko wskazywałoby, że przyszedł si tutaj tylko wyżalić i nabrudzić, ile wlezie, bo po prostu ma uraz do Phoeniksa.
Mav
Użytkownik
#1118 - Wysłana: 23 Paź 2014 13:55:44
pirogronian:
ponieważ mam słabość do analizowania konfliktów (im cięższy, tym "lepiej") pod kątem ich aspektów psychologiczno-społecznych.

Oglądałeś nBSG? Jak nie, to czym prędzej ogarnij sobie dwa pierwsze sezony. Dla fanów konfliktów psychologicznych, społecznych, rzecz bardzo ciekawa

Seybr:
Wiesz że to są specyficzni ludzie

Dać im okręt kosmiczny, to po kilku miesiącach nic by nie zostało - bunty, nocne morderstwa, spiskowanie, wywalanie przez śluzę...

Q__:
jak mówiłem niech każdy oceni jak chce, więc... masz prawo mylić się na mój temat...

Uważaj, bo mozg_kl2 przewiduje, że pirogronian za jakiś czas stanie po jego stronie, więc nie kuś losu
Q__
Moderator
#1119 - Wysłana: 23 Paź 2014 13:58:12
Mav

Mav:
Dać im okręt kosmiczny, to po kilku miesiącach nic by nie zostało - bunty, nocne morderstwa, spiskowanie, wywalanie przez śluzę...

Mówisz, że nasze dawne sesje RPG były profetyczne? Tylko, że ja tam często najgorszych badguy'ów grałem...
pirogronian
Użytkownik
#1120 - Wysłana: 23 Paź 2014 14:11:21 - Edytowany przez: pirogronian
Q__:
A jak zwykle zaczęło się od ataku Vanji na mnie:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=1579&page=33#msg239874

W opisanej tam sytuacji wyłapałem tylko jeden poważny aspekt - strach użytkowników przed tym, że na skutek demokratyzacji moderowania może dojść do sytuacji, że przeważająca (lub przynajmniej dość liczna) grupa malkontentów, przewrażliwionych, czy awanturników, spowoduje znaczne utrudnienie życia osobom, które zwyczajnie chciałyby na jakiś temat pogadać. Temat, który być może w tej pierwszej grupie budzi tak duże spory, że powstają notoryczne flejmy. Moderator ma związane ręce, bo nie może zbanować wszystkich malkontentów (wbrew regulaminowi), więc pozostaje zamknięcie dyskusji, ew zbanowanie jednego, wyjątkowo wyróżniającego się we flejmowaniu. Ale innym się to nie podoba, bo ich też w jakiś tam sposób krzywdzi (brak tematu do wykrzyczenia się, brak kolegi do pogadania etc). Może być też tak, że banowany został wyjątkowo sprowokowany, albo miał zły dzień. Whatever. No ale życie jest życiem. Do niektórych nie dociera, że praca moda jest ciężka i niewdzięczna, i że jak komuś przez przypadek stanie się krzywda, to na prawdę nie powód, żeby na moda wylewać pomyje. Można zaproponować lepsze rozwiązanie.

No i znowu sprowadza się to do pytania: czy dążę do rozwiązania konfliktu, czy tylko chcę się wykrzyczeć?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1121 - Wysłana: 23 Paź 2014 14:18:09 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Piękne szambo się zrobiło. Siarką jedzie na cały internet.To i ja dorzucę trochę i swojego ekskrementu - podobnie jak w 2011 roku.

Jeżeli sytuacja miała miejsce w 2009 to na cholerę wracać do niego? Delta, jeżeli była taka potrzeba to trzeba było po pysku lać. Zgodnie z kodeksem Boziewicza miałeś takie prawo. Po co do tej sytuacji wracasz? Jak masz coś do Q to umówcie się na parę szybkich a później na parę głębszych, ale w realnym świecie..

W jakim celu poprzez platformy informacyjne teraz rozgrzebujecie tę sytuację?
pirogronian
Użytkownik
#1122 - Wysłana: 23 Paź 2014 15:17:24
Q__:
Przyznam, ze zniesmaczyło mnie to do granic... Chyba masz rację, że Trekowa wizja świata to tylko naiwna bajka...

Zgadzam się. Ta sytuacja pokazała, że ludzkości potrzebny jest nieskończenie mądry, wytrzymały i oczywiście z odpowiednim wsparciem technicznym Moderator. Domyślasz się, kogo mam na myśli...
Delta
Użytkownik
#1123 - Wysłana: 23 Paź 2014 16:11:55
Seybr
Seybr:
Jeżeli nie wchodziłeś tyle czasu, to po co przychodzisz i siejesz....Jak masz problem to powiedz to prywatnie.

Nie. Nie będzie prywatnie. Prywatnie to było, dopóki Q__ na publiczne forum tego incydentu nie wyciągał, tworząc sobie bajeczkę i kłamiąc m. in. na mój temat. Bo jakbyś nie zauważył, to nie ja sprawę wyciągnąłem. Publicznie zrobił to tutaj, to ma, co chciał. Teraz ma do wyboru: albo rzecz odszczeka, albo skoro uważa, że mówi prawdę a go szkaluję, niech idzie do sądu. Tylko niech się dobrze zastanowi, zanim cokolwiek zrobi, bo skończyła się taryfa ulgowa (to co zrobił i w tym momencie robi, to już jest zniesławienie i jeśli tego się będzie w sądzie trzymał, to dojdzie składanie fałszywych zeznań, i nie będzie kumpli z piaskownicy do poklepania po pleckach).

A co do Twojej opinii, może gdybym zaczął jakieś niestworzone historie i plotki na Twój temat siać publicznie, wśród znajomych, to byś zrozumiał, o co chodzi. A potem, wiesz, mogę Ci zawsze powiedzieć, że to żarcik i dorzucić parę głodnych kawałków i co Q__ tam jeszcze ślina na język przyniosła, przy poklasku paru osób, zarzucić Ci kłamstwo, urojenia, dorzucić sprawę z powództwa cywilnego i ciągać po sądach itd. Nadal będzie zabawnie? Jak się gównem kogoś obrzuca, to zawsze jakaś część przyschnie na stałe. Dlatego Q__ ma nie darowane. Na własne życzenie.

Aha, a z Q__ na ten temat porozmawialiśmy sobie po tym zdarzeniu, nie wyciągając sprawy publicznie. I już wtedy miał zapowiedziane, że więcej darowane miał nie będzie. Sądziłem wtedy, że sprawa jest załatwiona. Skoro jednak nie jest...

FederacyjneMSZ:
Jeżeli sytuacja miała miejsce w 2009 to na cholerę wracać do niego?

Ja do niego wracam??? A skoro już powrócono do niego, to co wg. Ciebie mam zrobić? Potulnie siedzieć i pozwalać, żeby sobie ktoś jeździł po mnie i moim kosztem? Bo Q__ w swym samouwielbieniu ma nagle ochotę wybielić się czyimś kosztem i zrobić z kogoś idiotów i jest płacz, bo się okazało, że świat nie kręci się, jak chyba do tego przywykł, i nagle ma nieprzyjemność wypicia piwa, które sobie nawarzył? Może mam go jeszcze przeprosić, że w ogóle śmiałem się odezwać, gdy sobie jakieś wyssane z palca pomyje beztrosko wylewał, co? Niedoczekanie. Może sobie bezkarnie pogrywać z kimkolwiek chce. Ze mną nie będzie. I ostrzegałem go dawno temu. I mam gdzieś jego urażone ego, że w ogóle mu śmiano i to publicznie wygarnąć, na co sobie zasłużył.

A póki co ma wybór, co do dalszego postępowania. Przynajmniej na razie go ma.

Zaś na Phoenixie postami przerzucał się nie będę. Nie mam nic więcej do dodania na temat samego zdarzenia poza tym, co wcześniej napisałem.

To wszystko. Co miało, z powodu zaistniałej sytuacji, zostać przeze mnie powiedziane, zostało. Kto chciał/chce zapoznać się z okolicznościami (BTW, jeszcze do niedawna część z Was chciała i dobrze się bawiła kosztem "sfochanej" kobiety. I co? Zabawa przestała się podobać, bo jeden z chłopców nagle włożył paluszki między drzwi? Żałosne. I na poziomie gimbazy.), to to zrobił/zrobi i wyciągnie sobie własne wnioski. Wciągać się w jałowe dyskusje nie będę. Jak Q__ chce, możemy iść do sądu. Jak nie, to niech odszczeka, co nakłamał. Bo ja na pewno tego nie zrobię z prostego powodu: w odróżnieniu od Q__ napisałem prawdę. I jak mnie jeszcze lepiej wkurzy, to sam to zrobię, tyle, że, Q__, już nie będzie odwrotu. Póki co tyle sytuacja ode mnie wymagała. I guzik mnie obchodzi czy ktoś tam sobie uważa, że mu jego forum przyszedłem bruździć.
Q__
Moderator
#1124 - Wysłana: 23 Paź 2014 16:19:38 - Edytowany przez: Q__
Delta

Zostawiam te opowieści bez komentarza i konsekwentnie odtąd odpowiadać na nie nie będę, zostawiając je w gestii Kai'a. Ty i tak nie zmienisz postępowania, a kto uwierzy w te wyssane z brudnego palca bajędy - jego rzecz. Szkoda mojego czasu na polemikę z kimś kto od początku do końca działa w złej wierze. Zresztą nie sposób się tłumaczyć, że nie jest się wielbłądem.

Proszę też Współforumowiczów o niekarmienie trolla.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1125 - Wysłana: 23 Paź 2014 16:20:55
Delta

wystarczyło być mądrzejszym i nie kontynuować sporu na forum, tylko go przenieść na inne medium - ale w formie prywatnej. Ale i tak najlepsza by była forma face to face.

Delta:
ak Q__ chce, możemy iść do sądu.

Cały ten XXI wiek. Niby hetero a zachowujecie się jak cio.. Dajcie sobie po pysku i będzie spokój.
Delta
Użytkownik
#1126 - Wysłana: 23 Paź 2014 16:25:11
Q__
Q__:
Zostawiam te opowieści bez komentarza i konsekwentnie odtąd odpowiadać na nie nie będę, zostawiając je w gestii Kai'a. Ty i tak nie zmienisz postępowania, a kto uwierzy w te wyssane z brudnego palca bajędy - jego rzecz. Szkoda mojego czasu na polemikę z kimś kto od początku do końca działa w złej wierze. Zresztą nie sposób się tłumaczyć, że nie jest się wielbłądem.

Nie zrozumiałeś? Masz odszczekać, co mówiłeś. Albo idź do sądu. I módl się, żebym tego nie usłyszał, jak się gdzieś przypadkiem spotkamy.

FederacyjneMSZ
FederacyjneMSZ:
wystarczyło być mądrzejszym i nie kontynuować sporu na forum, tylko go przenieść na inne medium - ale w formie prywatnej

Nie. Chciał publicznie. Ma publicznie.
Koniec dyskusji.
Q__
Moderator
#1127 - Wysłana: 23 Paź 2014 16:28:17 - Edytowany przez: Q__
FederacyjneMSZ

FederacyjneMSZ:
Niby hetero a zachowujecie się jak cio..

W tym momencie - na mój rozum - powinny iść moderatorskie konsekwencje, ale z ew. wlepieniem bana 24h poczekam na decyzje Kai'a

Delta

Delta:
Nie zrozumiałeś? Masz odszczekać, co mówiłeś. Albo idź do sądu. I módl się, żebym tego nie usłyszał, jak się gdzieś przypadkiem spotkamy.

Po potwarzach - groźby karalne (mające na celu wymuszenie przyznania się do niepopełnionych win). Pięknie.

Trudno, moja cierpliwość nie jest nieskończona, daję ci - cokolwiek poza regulaminem - bana technicznego, informując również o tym Kai'a i zdając się na Jego - i Współforumowiczów - osąd.
Mav
Użytkownik
#1128 - Wysłana: 23 Paź 2014 16:38:18
pirogronian
Użytkownik
#1129 - Wysłana: 23 Paź 2014 16:40:59 - Edytowany przez: pirogronian
biorąc pod uwagę styl, w jakim wypowiadał się Delta, to praktycznie wszystko, co zarzucał Q, odnosiło się jakby właśnie do niego... Niezależnie od tego, jak by temu zaprzeczał, on faktycznie uważa się za "obrońcę moralności"... tylko z przerostem ambicji, niestety

PS: przeszperałem topik od początku awantury. Wzmianki o Delcie znalazłem dwie. Pierwsza - Q, który użył go tylko jako szczegółu w opisie sytuacji. Druga - Mav, gdy to komentował Wołoszańskim. Jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że Delta przyszedł, zobaczył swojego nicka i zwariował na sam jego widok... Bo nijak nie widzę tutaj wciągania go w cokolwiek.
Elaan
Użytkownik
#1130 - Wysłana: 23 Paź 2014 18:28:46 - Edytowany przez: Elaan
Seybr:
Ok kończę temat, ale chcę przeczytać opinię Elaan.

Miło widzieć, że w rozmowie o kobietach faceta interesuje opinia kobiety.
I jeszcze do tego dorzuca niezasłużony komplement ,bo takim jest w istocie słowo "dama", za które dziękuję.

Seybr:
Dzikowi jest to obojętne czy dostanie kulkę od pomalowanej kobiety czy nie ;]. Malunek jedynie słuszny to w stylu marines.

Dzikowi pewnie jest to faktycznie obojętne, za to strzelczyni może już obojętne nie być.
Makijaż to nie tylko specyficznie kobiece barwy wojenno-maskujące na każdą okazję.
To także "dodatkowe wyposażenie" dodające pewności siebie, tak jak dla Ciebie może nim być dobry nóż.
Pamiętaj, że Diana Łowczyni, idąc na łowy nie przestawała być kobietą...

a

Co do pozostałej części dyskusji, o której nawet pisać hadko, to IMVHO szkoda, że wszelkie rozbieżności w tej sprawie nie zostały wyjaśnione od razu i na miejscu - werbalnie, lub zgodnie z London Prize Ring Rules.
Tak byłoby najlepiej dla wszystkich zainteresowanych, jak i dla fandomu.
Seybr
Użytkownik
#1131 - Wysłana: 23 Paź 2014 18:44:32
Mav

Komentarz genialny. Trudne sprawy ;].

Elaan:
Miło widzieć, że w rozmowie o kobietach faceta interesuje opinia kobiety.

Warto znać, etykieta tego wymaga ;].

Elaan:
"dama"

Proszę bardzo ;].

Elaan:
To także "dodatkowe wyposażenie" dodające pewności siebie, tak jak dla Ciebie może nim być dobry nóż.

Potwierdziłaś moje przypuszczenia ;].
pirogronian
Użytkownik
#1132 - Wysłana: 23 Paź 2014 21:07:45
Najlepsze jest to, że sama główna zainteresowana zdaje się być kompletnie nie-zainteresowana, bo w najlepsze udziela się w innych topikach, ten kompletnie ignorując . Ja się więc pytam - kto i po co (oraz w czyim imieniu) wszczyna tutaj awantury? Mam nieodparte wrażenie, że ktokolwiek to jest, wymaga, hm, zdecydowanej męskiej ręki, bo po dobroci się chyba z nim nie dogadamy... (no chyba, że zawołamy Picarda z jego enterprise )
Q__
Moderator
#1133 - Wysłana: 23 Paź 2014 21:22:39
pirogronian

Cóż, widać weszliśmy w przepowiadany przez Lema okres działań kryptomilitarnych. Można o tym opowieści z krypty pisać.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1134 - Wysłana: 23 Paź 2014 21:25:34 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Kurcze, faktycznie jest jakaś analogia do marszałka Sikorskiego. Czekamy na odpowiedź osoby zainteresowanej.. Dowiemy się czy Q rzeczywiście chciał się podzielić Vanją z Deltą...tfu to nie to..
Pah Wraith
Użytkownik
#1135 - Wysłana: 23 Paź 2014 23:18:56
To jest lepsze od bójek u Jerry'ego Springera. Nie przerywajcie, proszę!

Kirk Fu
Q__
Moderator
#1136 - Wysłana: 24 Paź 2014 00:26:47
FederacyjneMSZ
Pah Wraith

Popcornik? Obsłużyć Was w tym względzie (skoro już zostałem "zdemaskowany" jako specjalista od obsługi klienta)?
Pah Wraith
Użytkownik
#1137 - Wysłana: 24 Paź 2014 00:58:51
Nic nie napiszę, bo zaraz bym bana dostał za seksizm i szerzenie poruty.
Q__
Moderator
#1138 - Wysłana: 24 Paź 2014 01:21:35 - Edytowany przez: Q__
Pah Wraith

Po znajomości Cię nie zbanuję, w końcu wszak - jak mi tu często zarzucano - jestem stronniczy i - jak mi zarzucono dopiero ostatnio - seksistowski. Ba, chyba podchwycę sposób przedstawiania się pisarza Andrzeja Stasiuka (<snob mode>znajomy znajomych zresztą</snob mode>) i stwierdzę śmiało, że świnia jestem.

A'propos, dorzucam film do popcornu:
http://www.youtube.com/playlist?list=PL774545A93E0 A68E8
The_D
Użytkownik
#1139 - Wysłana: 24 Paź 2014 03:06:23
Moja opinia o fandomie jest daleka od wyidealizowanej. Za dużo już widziałem bitew, czasem też gubię się kto jest aktualnie na kogo obrażony, kto z kim nie rozmawia itp. W archiwalnych pozostałościach po prehistorycznych czasach POGF-owych też można sporo szamba wygrzebać. Można pomyśleć, że mało co mnie może zaskoczyć.
Tym niemniej gdyby ktoś mi wczoraj (technicznie to już przedwczoraj) powiedział co dziś przeczytam to bym nie uwierzył. Zarówno Deltę jak i Q__ poznałem na Phoeniksie lata temu, obu zdarza mi się spotykać w realu, choć bardzo rzadko. Do niedawna żadnego z nich nie posądziłbym do takiej otwartej i bezpośredniej konfrontacji kłamstwem, a że obaj nie mogą mówić jak było jest oczywiste.
Stety, niestety różne fandomowe spiski i potajemne ploty mnie omijają (może dzięki temu nie jestem na niczyjej blackliście) wiem głównie tyle co wyczytam w internecie i to nie wszystko bo choć czytam więcej niż pisze, to jednak nie daję rady ogarnąć wszystkiego co się pojawia w tych kilku trekowych miejscach i na fejsie. Choć byłem na wspomnianej TrekSferze to nie miałem pojęcia, że cokolwiek zaszło, nawet jeżeli w 2011 padła jakaś publiczna aluzja do tego to jej nie zarejestrowałem. Tak więc nie mam zamiaru stawać po jakiejkolwiek stronie, bo sam nie wiem co o tym myśleć.
Poklok
Użytkownik
#1140 - Wysłana: 24 Paź 2014 13:14:05
The_D:
Do niedawna żadnego z nich nie posądziłbym do takiej otwartej i bezpośredniej konfrontacji kłamstwem, a że obaj nie mogą mówić jak było jest oczywiste.

Ja właśnie nie byłbym tego taki pewien. Jak rozumiem, niezgodne w obu relacjach jest to, czy Q żartował, czy składał propozycję serio. Nie byłby to pierwszy ani tysięczny w historii przypadek, gdy intencja nadawcy rozmija się z interpretacją odbiorcy. Ba, nawet było o tym trochę odcinków serialu, który obaj dyskutanci mają znać na wyrywki. Nie mówiąc już o tym, co może pięć lat zrobić z ludzką pamięcią - mówiąc oględnie, nie warto swoich wspomnień traktować jak bezbłędnego, fotograficznego zapisu przeszłości, zwłaszcza gdy w grę wchodziły emocje.

Tak nawiasem mówiąc, sądząc z narosłej wokół tego mitycznego zdarzenia otoczki spodziewałem się co najmniej dwóch rozbitych rodzin i zakrwawionego noża chowanego w poły płaszcza ciemną nocą, a tymczasem okazuje się, że poszło o nędzny trójkącik, w dodatku niedoszły. Słabo, panowie
 Strona:  ««  1  2  3  ...  33  34  35  36  37  38  39  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!