USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II
 Strona:  ««  1  2  3  ...  33  34  35  36  37  38  39  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#1021 - Wysłana: 16 Sier 2014 18:48:39
Queerbot

Czy choć raz mógłbyś zabrać merytoryczny głos a nie atakować personalnie?
Q__
Moderator
#1022 - Wysłana: 16 Sier 2014 20:08:10 - Edytowany przez: Q__
Państwo Szanowne!

Proponuję z dyskusji wyciągnąć konstruktywne wnioski:

- mozg_kl2, że nasi Współforumowicze preferują "trochę" mniej agresywno-zaczepny styl dyskusji o polityce (i nie tylko),

- Queerbot, że jak nawet kto wsadza kij w mrowisko, to niekoniecznie trzeba zaraz toczyć z nim personalne wojenki, bo i w tym Forumowy Vox Populi(TM) był zgodny.

I na tym poprzestać zanim obudzicie we mnie moda czy inną bestię.
mozg_kl2
Użytkownik
#1023 - Wysłana: 17 Sier 2014 11:13:08
Q__:
- mozg_kl2, że nasi Współforumowicze preferują "trochę" mniej agresywno-zaczepny styl dyskusji o polityce (i nie tylko),

można nie zgadzać się z formą przekazu ale faktów nie da się zakrzyczeć.
Q__
Moderator
#1024 - Wysłana: 17 Sier 2014 16:01:44 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
faktów

Z faktami to kłopotu nie ma, problem pojawia się (IMHO) na najbardziej podstawowym poziomie ich interpretacji i selekcji (gdy są np. dobierane pod tezę).

Ale nie o tym chciałem... Wiecie co? Patrząc na niewielki ruch na forum (zwłaszcza w adekwatnym topicu, który sam musiałem założyć) tuż po premierze Axanaru mam ochotę zakrzyknąć, parafrazując (lemowego)Ter Haara: a otóż i Trek... ale gdzie są Trekerzy?!!

Gdzie wysyp dyskusji o GF/UFP/Klingonach we wczesnym XXIII stuleciu, o nowych okrętach, o nowych kapitanach/admirałach? O bohaterze głównym - idolu Kirka obróconym w szaleńca (i jego powrocie w NV)? O przemowach Ramireza? O scenariuszu, o stronie realizacyjnej nowej produkcji, o Petersie, o powracających znanych aktorach?

Pierwszy raz tęsknię do okołojedenastkowych burz.
pirogronian
Użytkownik
#1025 - Wysłana: 17 Sier 2014 17:57:14
Jak by mi ktoś przetłumaczył PtA, albo dorobił chociaż angielskie napisy, to bym może podyskutował. A tak, to mogę się tylko zapytać, czemu nie wsadzili za kratki tego klingona za wywołanie wojny, a zamiast tego zrobili z niego gwiazdę telewizyjną
Q__
Moderator
#1026 - Wysłana: 18 Sier 2014 01:29:21 - Edytowany przez: Q__
pirogronian

pirogronian:
Jak by mi ktoś przetłumaczył PtA, albo dorobił chociaż angielskie napisy, to bym może podyskutował.

<stary zgred mode>Gdzie te czasy gdy fani wybierali się gromadnie do Niemiec, na premierę INS? Teraz wszystko prosto pod nos, w Sieci... i jeszcze im źle!</stary zgred mode>

pirogronian:
czemu nie wsadzili za kratki tego klingona za wywołanie wojny, a zamiast tego zrobili z niego gwiazdę telewizyjną

Może podżegactwo wojenne mieści się w granicach klingońskiego honoru? Wiesz... inna kultura, te sprawy...
Vanja
Użytkownik
#1027 - Wysłana: 20 Sier 2014 22:12:28
Q__
Moderator
#1028 - Wysłana: 20 Sier 2014 22:44:42 - Edytowany przez: Q__
Vanja

Doceniając poczucie humoru, chciałbym jednak zwrócić Twoją uwagę na dwa fakty:
1. jak jednoznaczne były reakcje Współforumowiczów na "słowny pojedynek", który toczyli mozg_kl2 z Queerbotem oraz na wcześniejszą aktywność tego pierwszego w politycznym topicu (działałem tu na podstawie forumowej samoregulacji, nie własnego kaprysu) - polecam lekturę stosownego topicu (i postawienie sobie pytania co Ty byś zrobiła, gdybyś była modem, w tej sytuacji),
2. że po banie dla Twojego kompana (którego dawałem zresztą niechętnie, jak zaznaczyłem) nastąpił nie odpływ, a - niestety, chwilowy - przypływ Dyskutantów (co da się jasno stwierdzić czytając parę topiców i zestawiając daty).

Pozdrawiam.

ps. Nie wykluczam natomiast - całkiem serio - innego problemu, jeśli już chcesz we mnie uderzyć, tj. mam często wrażenie, że włączając się za aktywnie w życie forum, przytłaczam ilością postów (i ew. kategorycznością wyrażanych w nich opinii) i tym samym "zagaduję na śmierć" Rozmówców...
Vanja
Użytkownik
#1029 - Wysłana: 21 Sier 2014 13:45:35

1. "współforumowiczów" było aż jeden. Pirogronian.
2. zerowy przypływ. Twierdzisz inaczej, wymień nicki. [BTW- największy przypływ dyskutantów nastąpił gdy po raz kolejny olałeś forum na parę tygodni. Przypadeg? Nie sondze!]
3. forum nie ma życia. Użytkowników też nie.
Queerbot
Użytkownik
#1030 - Wysłana: 21 Sier 2014 14:09:46
Vanja:
3. forum nie ma życia. Użytkowników też nie.

W imieniu własnym zapraszam do pisania również w innych tematach.
Vanja
Użytkownik
#1031 - Wysłana: 21 Sier 2014 14:31:16
Queerbot

Tutejszy mod mnie nie lubi za parę słów prawdy pod swoim adresem. Czyni to dyskusje raczej trudnymi.
pirogronian
Użytkownik
#1032 - Wysłana: 21 Sier 2014 14:31:28
Queerbot:

Dopisuję się
MarcinK
Użytkownik
#1033 - Wysłana: 21 Sier 2014 14:34:29
pirogronian:
Queerbot:

Dopisuję się

A co mi tam, też się podpinam. W kupie siła
Q__
Moderator
#1034 - Wysłana: 21 Sier 2014 14:39:53 - Edytowany przez: Q__
Vanja

Ależ Cię nosi... Skoro jednak musimy...
1. Poczytaj uważniej... Np. cofnij się o stronę?
2. Po banie aktywni byli: MarcinK, Queerbot, pirogronian, Seybr, Evelin Siv, Christof, reyden, ortkaj - dyskowali normalnie, większość z Nich także ze mną (jak zwykle), więc raczej Ich nie płoszę.
[We wzmiankowanym nawiasowo okresie, poza częścią W/W na forum pojawili się jeszcze - zaglądający na forum w swoim rytmie i też nie stroniący od dialogu ze mną - Elaan i Mav.]
3. To wnieś to życie (tak jak ja - nie chwalęcy - wniosłem swoją aktywnością tych n lat temu), nie kolejną awanturę. Przyciągnij ludzi, rozkręć ciekawe dyskusje, a sam zagłosuję na Ciebie jako na moda czy admina. I doprawdy daj sobie spokój z toczeniem ze mną wojen, bo mi się z Tobą walczyć nie chce. Po prostu dawno wyrosłem z przedszkola. Obrazić też mnie nie próbuj, bo nie jesteś w stanie.
Masz coś do powiedzenia o Treku - to słucham.

ps. Masz specyficzną definicję prawdy i oryginalną wizję mojej osoby, ale jeśli Cię to usatysfakcjonuje mogę polubić Cię znowu, tylko... cholera... ułatw mi to trochę.
Queerbot
Użytkownik
#1035 - Wysłana: 21 Sier 2014 14:40:31 - Edytowany przez: Queerbot
Vanja:
Tutejszy mod mnie nie lubi za parę słów prawdy pod swoim adresem. Czyni to dyskusje raczej trudnymi.

Zważywszy na to, że Q__ dużo pisze, może to być trudne, ale zawsze możesz go ignorować i dyskutować z innymi. Jak sama widzisz - pirogronian i MarcinK również się przyłączają do apelu, inni z pewnością też nie obrażą się za kolejną osobę na forum.
Vanja
Użytkownik
#1036 - Wysłana: 21 Sier 2014 15:42:11

LOL. Zajrzałam na forum żeby powiedzieć "a nie mówiłam?" a dowiedziałam się tylu rzeczy o sobie. Że prowadzę wojnę z Q. Że mam obowiązek wnosić życie na forum i zmieniać się żeby mnie mod lubił (w domyśle: jak nie to ban).
I jeszcze że chcę modem albo adminem być.

Nie wiem co bierzesz ale zmień dostawcę bo ciągle odpowiadasz na inne posty niż napisałam.

Queerbot
MarcinK
pirogronian

Bardzo to miłe co napisaliście. Czujcie się uściskani
pirogronian
Użytkownik
#1037 - Wysłana: 21 Sier 2014 15:45:09
Vanja:
Nie wiem co bierzesz ale zmień dostawcę bo ciągle odpowiadasz na inne posty niż napisałam.

To może pisz je tak, żeby nie było wątpliwości, jaka jest ich treść (i zamiar)? Wiem z doświadczenia, ze to bardzo pomaga. Tudzież również odpisuj na to, co pisał Q. Chyba, że napisał coś czcionką w kolorze tła, a tego nie zauważyłem...
Vanja
Użytkownik
#1038 - Wysłana: 21 Sier 2014 16:20:09
pirogronian

Twoja wypowiedź zostanie użyta jako "forumowy vox populi" przeciw mnie. Dzięki temu dostanę warna lub bana oficjalnie za denerwowanie współuserów. Nieoficjalnie (i zgodnie z prawdą) za krytykowanie publicznie moda.

Potem usłyszymy narzekania na jego ciężki los i apele o pisanie w innych tematach.

Aż chciałoby się zaśpiewać "ale to już było";)
Q__
Moderator
#1039 - Wysłana: 21 Sier 2014 16:23:56 - Edytowany przez: Q__
Vanja

Zamiast usiłować mi dogryźć, co pewnie lepiej by Ci wyszło gdybyś mniej się starała, zwróć może uwagę, że moja niechęć do Ciebie jest tak przeogromna, że zamieściłem filmik z Tobą na stronie głównej (w newsie o konkursie technobełkotu), pozytywnie wspominałem nasz wspólny treksferowy występ w TVN24 i ze dwa razy prosiłem mozga_kl2 by Cię pozdrowił. Może zauważywszy to wszysko przestaniesz w końcu marnować piękny letni dzień na demonizowanie mnie?

Co do meritum zaś to nie, nie stawiałem Ci warunków jako mod, tylko wskaywałem w jakich okolicznościach potraktuję poważniej Twoją krytkę - gdy będzie konstruktywna, po prostu. (Jeśli zaś chodzi o funkcje moda i admina to mylisz się, nie piszę o Twoich ambicjach, a o faktach. Pierwszy z nich jest taki, że zawsze stałem na stanowisku, że powinno być dwoje/dwóch/dwie aktywnych modów. Drugi zaś, że każdy kto nadeśle kilka dobrych newsów może liczyć na funkcję junior admina, co od zawsze powtarza Kai, a ja za majestatem jego.
Napisałem więc - po prostu - że jak/jeśli wrócisz na forum na dobre, masz prawo się o to docelowo ubiegać, jak każdy. I... jeśli będą merytoryczne podstawy, nie wykluczam swojego poparcia.)

I to by było na tyle z mojej strony. Zostawiam Cię w towarzystwie Chłopaków.
pirogronian
Użytkownik
#1040 - Wysłana: 21 Sier 2014 17:53:17 - Edytowany przez: pirogronian
Vanja
Double Facepalm
Vanja
Użytkownik
#1041 - Wysłana: 21 Sier 2014 18:15:53
Elaan
Użytkownik
#1042 - Wysłana: 22 Sier 2014 21:33:14
Q__:
Zostawiam Cię w towarzystwie Chłopaków

Nie tylko, choć ostatnio mogło się Wam tak wydawać.

Vanja:
Twoja wypowiedź zostanie użyta jako "forumowy vox populi" przeciw mnie. Dzięki temu dostanę warna lub bana

Vanju, nie sądzę, aby intencją pirogroniana było szkodzenie Ci w jakikolwiek sposób.
Jeśli mogę coś radzić, to wyluzuj trochę i spróbuj odpuścić Q__ grzechy - i te byłe i te jeszcze niepopełnione.
A co najważniejsze, dołączam się do prośby uściskanych powyżej i zapraszam do pisania na Phoenixie.
Q__
Moderator
#1043 - Wysłana: 22 Sier 2014 23:13:32 - Edytowany przez: Q__
Vanja

Cóż dodać: i ja zapraszam.

A jeśli jeszcze przekonasz mozga_kl2, że czas forumowych wojen już się skończył i czas flintę na trolle odwiesić do szafy, zamiast do współuserów strzelać, bo tu już sami swoi i można gadać po ludzku, to może i - jeśli nie będzie sprzeciwu Współforumowiczów - da się pomyśleć o zawieszeniu wykonywania bana, po odbyciu połowy czasu tegoż, w jego wypadku? (Wiem, że strasznie na mnie grzmiałaś gdy proponowałem podobne wyjście w wypadku Dukata, ale to jednak nie są tożsame przypadki.)

Aha: i zmień avatara z łaski swojej, obecny - obawiam się - może głosić nieprawdę.

Elaan

Miło Cię widzieć.
Elaan
Użytkownik
#1044 - Wysłana: 24 Sier 2014 13:32:42 - Edytowany przez: Elaan
Vanja

Też przyłączam się do prośby o zmianę awatara na ładniejszy.
Twoje imię zdaje się nawiązywać do tej tolkienowskiej postaci:
"Vanyar - the fairest and most noble of the High Elves"

Vanyar are the fairest and most noble of the High Elves

O ile wiem, nie było tu jeszcze jasnowłosej Elfki.

Q__:
Miło Cię widzieć.

Dziękuję.
Jestem jak Cynozura: zawsze obecna, choć nie zawsze widoczna.

a
Q__
Moderator
#1045 - Wysłana: 24 Sier 2014 14:12:29 - Edytowany przez: Q__
Elaan

Elaan:
zawsze obecna, choć nie zawsze widoczna

Znaczy: jesteś, tylko nie rzucasz się w oczy, cytując Kabaret Starszych Panów?

(Ale zadanie tego pytania to oczywiście tylko pretekst, by mieć punkt wyjścia do kolejnego: czy widziałaś już "Prelude to Axanar"? )
Elaan
Użytkownik
#1046 - Wysłana: 24 Sier 2014 16:43:07
Q__:
Znaczy: jesteś, tylko nie rzucasz się w oczy

Miss cellophane
Should have been my name
Miss cellophane
'cause you can look right through me
Walk right by me
And never know I'm there!

Q__:
czy widziałaś już "Prelude to Axanar"?

Wybacz, że odpowiem pytaniem na pytanie.
A gdzie to można obejrzeć po polsku?
Q__
Moderator
#1047 - Wysłana: 24 Sier 2014 17:04:03
Elaan

Elaan:
A gdzie to można obejrzeć po polsku?

Zapewne już niedługo na Trek.pl
Elaan
Użytkownik
#1048 - Wysłana: 24 Sier 2014 17:46:59
Q__:
Zapewne już niedługo na Trek.pl

No to chętnie zobaczę. , bo na razie mogę powiedzieć niewiele.
Sceny przedstawiające okręty i walkę naprawdę robią wrażenie.
Kolejny plus to muzyka - dobrze podkreślająca nastrój, choć brak jakiegoś wyraźnego, zostającego w uchu motywu. Ale to w przypadku tak krótkiego filmu zrozumiałe.
No i wreszcie ciekawy sposób narracji - każda z postaci dodaje kolejny element opowieści. Może tylko szkoda, że strona Federacyjna ma tu nieproporcjonalną przewagę liczebną.
Ucieszył mnie widok Gary`ego Grahama w roli Sovala, podobał mi się też niemal zapomniany Richard Hatch w klingońskiej charakteryzacji.
Natomiast Tony Todd - przy całej mojej sympatii dla tego aktora - jest zbyt zwalisty jak na tak mały film i wygłasza swą admiralską przemowę ze zbytnią emfazą.
Q__
Moderator
#1049 - Wysłana: 25 Sier 2014 01:04:35
Vanja
Użytkownik
#1050 - Wysłana: 25 Sier 2014 11:55:36
Q
Jeżeli naprawdę sądziłeś że potraktuję tę propozycję poważnie to musiałeś mieć trochę za ciężkie zabawki w dzieciństwie. Twoim obowiązkiem jako moda jest przekonywanie użytkowników że mają chować broń do szafy i normalnie rozmawiać. To nie mój problem że nie potrafisz.

Więc włóż sobie swoją propozycję tam, gdzie jej miejsce.*

*do butów. Będziesz wyższy.

Elaan

Wiem, że pirogronian nie miał nic złego na myśli. Niestety zbyt często już widziałam jak takie niewinne wypowiedzi były obracane przeciw ich adresatowi wbrew intencji autora gdy była taka potrzeba chwili.

Nad awatarem się zastanowię. Nie wierzę w tak nagłe zmiany uczuć;)
 Strona:  ««  1  2  3  ...  33  34  35  36  37  38  39  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!