USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II
 Strona:  ««  1  2  ...  30  31  32  33  34  ...  38  39  »» 
Autor Wiadomość
Kain
Użytkownik
#931 - Wysłana: 7 Lut 2014 09:31:24
Błyskotliwy mózg klasy 2 - oksymoron :-P
Adek
Użytkownik
#932 - Wysłana: 7 Lut 2014 10:20:10 - Edytowany przez: Adek
Kain:
Ostatnio wiedziony znudzeniem odwiedziłem forum gdzie jest łącznie 3 userów z czego jeden to troll a 2 pozostałych to kółeczko (rzecz ciekawa bo geormetrycznie nie możliwa...)

Może być jeszcze trójkąt wpisany w okrąg lub na odwrót. (lubiłem akurat te zagadnienia na matematyce ale nie raz coś nie tak mi wyszło i okręg wyjeżdżał czasem poza trójkąt).
Ps (tak obok tematu). Nie wiem po co na matmie przywiązywało się taki pietyzm w wyprowadzaniu jakiś wzorów, interpretacji czegoś tam albo np jak w badaniach operacyjnych na studiach (a może to było na ekonometrii?) długaśne obliczenia mające na celu zaplanować produkcję czegoś tam w firmie X wg ilości posiadanych materiałów. Prościej to można chyba zrobić tak po swojemu z kartką i ołówkiem. Poza tym dzisiaj programiści opracowują wiele fajnych programów dla firm i tylko wrzucasz tam dane i samo ci obliczy ile, jakich komponentów i gdzie musi zostać użytych i ile będzie to razem kosztowało. Gdyby przedmiotów ścisłych uczyć bardziej na zasadzie zabawy to taka forma bardziej zachęcałaby do zainteresowania się nimi. Dobrym na to przykładem jest program na Discovery Science pt: "Naukowy zawrót głowy",
http://media.teleman.pl/photos/175x240/Kari-Byron.jpg
prowadzony z resztą przez fajną dziewczynę. Ona występuje też w sławnych już "Pogromcach mitów". Zaraz mnie tu Q da przytyk, że tylko mam jeden wyznacznik zainteresowania danym tematem. Nie, nie - wcale tak nie jest. Z resztą widać nie ja pierwszy wpadłem na podobne formy promocji nauk ścisłych, które tak naprawdę jako jedne z nielicznych dają potem jakiś lepszy start i rozwój zawodowy. Owszem - całe życie trzeba się dokształcać ale jednak ta baza też jest ważna. Ja kiedyś bardziej miałem humanistyczne zainteresowania a z wiekiem idę właśnie w ściślejszym kierunku. (rozszerzyłem z deko swoje zainteresowania).
Filmik z jej pobytu w Polsce gdyby kogoś to interesowało (video-relacja z pikniku naukowego z jej udziałem).
http://www.youtube.com/watch?v=nSILTpkK9fk
Q__
Moderator
#933 - Wysłana: 7 Lut 2014 12:56:29 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

I chyba będzie drugie ostrzeżonko. Z kumulacji względnych drobiazgów składających się na obraz ogólnej nieuprzejmości wypowiedzi. Sorry. (Przy czym ostatnią wypowiedź traktuję, jako przewinę wyższego kalibru - b. niewybredny atak personalny w odpowiedzi na merytoryczną uwagę, dodatkowo jako zebranie sobie ponad 50% podstaw do bana 24h, więc doradzam odtąd wyjątkową dbałość o kulturę słowa.)

Kain

Kain:
Błyskotliwy mózg klasy 2 - oksymoron :-P

Powiedzmy, że w reakcji na coś, więc bez ostrzeżenia. Niemniej też nieeleganckie.

Adek

Adek:
Ona występuje też w sławnych już "Pogromcach mitów".

Obok Sulu ekipy STC chce się dodać...
mozg_kl2
Użytkownik
#934 - Wysłana: 7 Lut 2014 16:46:12
Seybr:
Dla tego ja przesiaduje na kilku forach o różnej tematyce.

Ja tutaj wchodzę w sumie dla tego, że mam stronę jako startową.

Q__

Wybacz ale nie ja zacząłem. Cóż ja poradzę że jedni chodzą do szkoły inni na parady
Q__
Moderator
#935 - Wysłana: 7 Lut 2014 16:55:58 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
Ja tutaj wchodzę w sumie dla tego, że mam stronę jako startową.

No, to Ci się akurat ceni.

mozg_kl2:
Wybacz ale nie ja zacząłem.

Wybacz, ale jest różnica między merytoryczną - nawet b. złośliwą - krytyką, a personalnymi podjazdami na tle polityki i innych różnic.

mozg_kl2:
Cóż ja poradzę że jedni chodzą do szkoły inni na parady

Teraz to już będzie ban 24h za recydywę (tym bardziej, że dochodzą i kwiatki typu kwik dziennikarzy w innym topicu). Prosiłem...
Mav
Użytkownik
#936 - Wysłana: 7 Lut 2014 17:37:04 - Edytowany przez: Mav
mozg_kl2:
Idź zobacz czy nie trzeba gdzieś pomachać tęczową flagą.

A tak płakałeś, że ta Eviva taka zła i psuję atmosferę na forum.
Q__
Moderator
#937 - Wysłana: 7 Lut 2014 17:41:38
Mav

Mav:
A tak płakałeś, że ta Eviva taka zła i psuję atmosferę na forum.

Widać Kolega mozg_kl2 za długo patrzył w otchłań .
mozg_kl2
Użytkownik
#938 - Wysłana: 8 Lut 2014 17:28:37
Mav
Q__

A podobno nie można rozmawiać ze zbanowanym. Gdyby nie sms, to nawet nie wiedziałbym, że mam bana.

Q__:
Wybacz, ale jest różnica między merytoryczną - nawet b. złośliwą - krytyką, a personalnymi podjazdami na tle polityki i innych różnic.

Wskaż mi stronę merytoryczna zdania cytuje:"Być może, zamiast poświęcać dwa lata na naukę terminu "olimpiada" na historii starożytnej". Cóż ja poradzę, że korzystałem z polskiego systemu szkolnictwa zamiast chodzi na parady. to są fakty.

W sprawie Igrzysk jest dostrzegalny kwik dziennikarzy. Każde potknięcie Rosjan, u nas jest wyolbrzymiane a na zachodzie się tym tak nie podniecają. Nie zapominaj, że 2 lata temu to z nas się nabijali przed Euro 2012.
Adek
Użytkownik
#939 - Wysłana: 8 Lut 2014 18:19:53 - Edytowany przez: Adek
mozg_kl2:
Każde potknięcie Rosjan, u nas jest wyolbrzymiane a na zachodzie się tym tak nie podniecają.

No bo nie jest tajemnicą, że z racji historycznych jesteśmy bardziej wyczuleni na Rosjan czy też czasem Niemców. Ciągle się zastanawiamy jaki to znów numer nam wywiną nasi poboczni sąsiedzi. Przez wieki ciągłych wojen i konfliktów ciężko tak w sumie nagle przejść nad historią do porządku dziennego aczkolwiek bardziej powinniśmy patrzeć w przyszłość niż wikłać się w sporach historycznych. Tym samym należy jednak patrzeć partnerom na ręce co by nie zostać wykiwanym w nowoczesnym biznesie.
mozg_kl2
Użytkownik
#940 - Wysłana: 8 Lut 2014 18:33:24
Adek:
Ciągle się zastanawiamy jaki to znów numer nam wywiną nasi poboczni sąsiedzi.

jak na razie oddali nam Królewiec
ortkaj
Użytkownik
#941 - Wysłana: 8 Lut 2014 18:52:16
mozg_kl2
mozg_kl2:
jak na razie oddali nam Królewiec

ironizujesz?
mozg_kl2
Użytkownik
#942 - Wysłana: 8 Lut 2014 18:58:08
Mav
Użytkownik
#943 - Wysłana: 8 Lut 2014 19:00:40
mozg_kl2:
Każde potknięcie Rosjan, u nas jest wyolbrzymiane a na zachodzie się tym tak nie podniecają.

Tak, jasne, zagranicą się nie śmieją... Sportowcy z różnych krajów robią fotki toalet itd. I pojawiają się też komentarze takie jak ten:

a
ortkaj
Użytkownik
#944 - Wysłana: 8 Lut 2014 19:02:14
mozg_kl2

mozg_kl2:
Dlaczego

A tak zapytałem, żeby się dowiedzieć czy ironizujesz....
Q__
Moderator
#945 - Wysłana: 8 Lut 2014 20:44:04 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
A podobno nie można rozmawiać ze zbanowanym.

Forumowy obyczaj czas jakiś temu złagodził ten zakaz wobec zbanowanych na 24h. (jako, że doba to nie jest aż tak długi czas).

mozg_kl2:
Wskaż mi stronę merytoryczna zdania cytuje:"Być może, zamiast poświęcać dwa lata na naukę terminu "olimpiada" na historii starożytnej". Cóż ja poradzę, że korzystałem z polskiego systemu szkolnictwa zamiast chodzi na parady. to są fakty.
W sprawie Igrzysk jest dostrzegalny kwik dziennikarzy. Każde potknięcie Rosjan, u nas jest wyolbrzymiane a na zachodzie się tym tak nie podniecają. Nie zapominaj, że 2 lata temu to z nas się nabijali przed Euro 2012.

Powiedzmy tak... Nie przekonałeś mnie - i nie tylko mnie, jak widzisz - że złośliwości Queerbota i Twoja to był ten sam poziom personalnej napastliwości wypowiedzi.
Ponadto: pewne rzeczy naprawdę da się powiedzieć w sposób bardziej stonowany niż wyskakiwanie z kwikiem zaraz. Być może Tobie dość ostry styl dyskusji odpowiada (i np. sam za podobne teksty się nie obrażasz), Twoim Współforumowiczom - w tym mnie - niekoniecznie. Bądź łaskaw to uszanować.
Queerbot
Użytkownik
#946 - Wysłana: 8 Lut 2014 21:24:37
mozg_kl2:
Wybacz ale nie ja zacząłem. Cóż ja poradzę że jedni chodzą do szkoły inni na parady

Mozg (mogę do ciebie mówić mózg?), nie rób z siebie świętocha. Do szkół z pewnością chodziłeś, bo w Polsce jest obowiązek edukacyjny. To jeszcze nie jest żadne osiągnięcie. Tego, czy ja chodziłem na parady nie wiesz, bo póki co nie ma jeszcze takiego obowiązku. Nie wiem tylko jaki był poziom twojej edukacji, bo gdyby był wysoki, z pewnością by cię nauczyli, że kiedy się z kimś dyskutuje - to dyskutuje się z nim, a nie burczy pod nosem, że Queerbot nie zrozumiał twojej przenikliwej wypowiedzi na temat budżetu X-Files. Stąd moja celna uwaga, że może powinieneś baczniej przyglądać się swojej ortografii i interpunkcji, bo może to jest powodem niezrozumienia twoich "wypowiedzi". I na przyszłość - jeśli nie masz cywilnej odwagi żeby dyskutować ze mną wprost, to nie rób tego wcale.
Q__
Moderator
#947 - Wysłana: 8 Lut 2014 23:19:39
Queerbot

Poczułeś się zaatakowany ad personam, odpowiedzialeś... Ok. Ale proponuję nie eskalować dalej.
Adek
Użytkownik
#948 - Wysłana: 9 Lut 2014 09:47:00 - Edytowany przez: Adek
Dam komenta w tym temacie bo tu chyba bardziej pasuje?

Q__:
MarcinK:
To może spaść jeszcze bardziej?

Bywały takie momenty, że spadał...

Właśnie Q. Nigdy nie jest tak źle aby nie mogło być gorzej hehe.
Coś czuję, że tematykę polityczną zwłaszcza trzeba zacząć ograniczać albo całkiem zamknąć. Ja z reguły jak widzę, że jak ktoś zaczyna się nakręcać to nie podkręcam kogoś jeszcze bardziej i może dlatego tak rzadko się konfliktuję z kimkolwiek. Nie czuję też potrzeby udowadniania swojej racji za wszelką cenę. Jeśli ktoś ma tam jakąś opinię to niech sobie ma, ja mam swoją i szkoda czasu na przekonywanie. A poza tym czy kiedykolwiek dało się przekonać adwersaża aby przyjął cudzy punkt widzenia, raczej wątpię.
Wgl na innych forach obowiązuje dowolność wypowiedzi kierowanych nawet ad personam co mi się czasem bardzo nie podoba i jest to tolerowane. Kiedyś nawet kolega moderator stamtąd gdzie kiedyś pisywałem powiedział mi, że ktoś tam lubi dyskutować ostro (choc wyraźnie był to atak ad personam -eufemizm) a ja spokojniej. I że on nie widział powodów do interwencji. Wolę jednak naszego moderatora Q z małym forumowym kagańcem, który zakłada buldogom od czasu do czasu niczym "Zaklinacz psów" Taka kompletna frywolność wedle zasady - "wolny rynek sam się ureguluje" nie sprawdza się niestety do końca. A przyzwolenie i nietemperowanie różek tylko rozzuchwala. Dzięki takiej moderacji czuję się tutaj na forum jak na forum a nie jak na jakimś onecie czy innym forumowym gadu gadu (mam na myśli artykuły na GG.pl i komenty pod nimi). Sam kiedyś byłem moderatorem i za mojej kadencji na forum było jak w Kaplicy Sykstyńskiej. Moi następcy dopuścili do takiego "rozpasania", że Stajnia Augiasza przy tamtym forum to była czyściutka chatka. hehe Potem namawiano mnie abym przejął spowrotem ster rządów ale potem już mi się nie chciało a głównie to nie miałem już tyle czasu na forum. Forum bez moderacji Q rozpasałoby się podobnie w krótkim czasie. Jednak taki żandarm forumowy jest jak widać potrzebny. Czasem może troszkę się czepia ale GENERALNIE kreuje pozytywne działania na forum. Jakby tak było ze 2-óch czy 3-ech moderatorów to wtedy już też by było inaczej i nie dałoby się zwalić pewnych decyzji na widzimisię jednego moderatora.
mozg_kl2
Użytkownik
#949 - Wysłana: 9 Lut 2014 10:35:13
Q__:
Forumowy obyczaj czas jakiś temu złagodził ten zakaz wobec zbanowanych na 24h. (jako, że doba to nie jest aż tak długi czas).

I można przez dobę komuś nawrzucać bo się nie obroni.

Q__:
Nie przekonałeś mnie - i nie tylko mnie, jak widzisz

A kogoś jeszcze miałem przekonać? Pytam bo jesteś jedynym moderatorem.

Q__:
pewne rzeczy naprawdę da się powiedzieć w sposób bardziej stonowany niż wyskakiwanie z kwikiem zaraz

kwik=robienie z igły widły. Dziś znowu czytam o drzwiach do toalety które się zacięły. A gdzie informacje sportowe? To są Igrzyska czy zawody w dowalaniu Rosjanom?

Queerbot:
Mozg (mogę do ciebie mówić mózg?), nie rób z siebie świętocha

Nie robię.

Queerbot:
że Queerbot nie zrozumiał twojej przenikliwej wypowiedzi na temat budżetu X-Files

Nie twierdzę że jest super błyskotliwa ani odkrywcza. Polecam prześledzić całą sytuacje od początku. Nie chodziło, tutaj o żaden atak na Ciebie a o podsumowanie dnia na forum. Pojawiły sie wtedy 2 posty oba Twoją, i jedna to odp w której nie zrozumiałeś tego o czym pisałem i tyle.

Q__:
Poczułeś się zaatakowany ad personam

tak tak zmasowany atak. Weź Q nie żartuj naprawdę. Z igły widły.
Q__
Moderator
#950 - Wysłana: 9 Lut 2014 10:49:50
Adek

Adek:
Coś czuję, że tematykę polityczną zwłaszcza trzeba zacząć ograniczać albo całkiem zamknąć.

Z całkiem zamknąć to może być spory kłopot... Oglądam sobie np. "Lolani" i najpierw mam tam tekst pani Doradcy o tym, że mieszkańców UFP nie ograniczają genderowe role, potem zaś Kirka opowiadającego o cywilizacjach, które upadają gdy odejdą od swoich ideałów (rzymska analogia, którą posługuje się z lubością mozg_kl2). Czyli coś dla lewicy obyczajowej i coś dla konserwatystów. Pytanie teraz jak omawiać taki odcinek bez poruszenia w/w tematyki (zwł, że Orion w Treku kojarzy się z nierówną rolą płci i kwestią upadku dumnych imperiów automatycznie)?
Dlatego zdaje mi się, że ścisłe moratorium nie jest wykonalne bez szkody dla możliwości dyskusji o Treku. Pozostaje pilnować granic przyzwoitości dyskursu.

mozg_kl2

mozg_kl2:
A kogoś jeszcze miałem przekonać? Pytam bo jesteś jedynym moderatorem.

Powiedzmy, że forumowe reakcje naszych Współuserów, bywają dla mnie istotne przy podejmowaniu moderatorskich decyzji.

mozg_kl2:
kwik=robienie z igły widły.

Powiedzmy, że nie jest to zbyt eleganckie określenie jednak.
Elaan
Użytkownik
#951 - Wysłana: 9 Lut 2014 12:59:17 - Edytowany przez: Elaan
Adek:
Jakby tak było ze 2-óch czy 3-ech moderatorów to wtedy już też by było inaczej i nie dałoby się zwalić pewnych decyzji na widzimisię jednego moderatora.

Nawet wybrano jednego przy dużej zgodzie Współuserów, ale znikł zaraz po wyborze w bliżej nieokreślonym kwadrancie Galaktyki i nikt go tu więcej nie widział.
A kolejne próby wyborów nie dały rezultatów i Q__, chcąc nie chcąc, został sam, więc nie ma mu czego zazdrościć.

mozg_kl2:

Nawrzucać raczej nie, bo samemu można za to dostać bana na dobę. No chyba, że ktoś bardzo chce.
Ale gdybyś przez tę dobę nie miał dostępu do neta z przyczyn niezależnych, a ktoś Ci w tym czasie, jak mówisz, "nawrzucał", efekt byłby ten sam - Twoja riposta pojawiłaby się z lekkim opóźnieniem.
Oczywiście, wstrzymanie się od polemik ze zbanowanym na te 24 h byłoby najlepszym rozwiązaniem, a jeśli już się z rozpędu coś napisało, to trudno - dodać "przepraszam" nikomu nie zaszkodzi.

Q__:
Dlatego zdaje mi się, że ścisłe moratorium nie jest wykonalne bez szkody dla możliwości dyskusji o Treku. Pozostaje pilnować granic przyzwoitości dyskursu.

Ścisłe moratorium w sprawach polityczno-społecznych jest IMVHO awykonalne nie tylko ze względu na szkodliwość dla dyskusji trekowych. Ale po prostu dlatego, że są to sprawy, które żywo interesują tu kilka osób i osoby te chcą o tym rozmawiać, nawet jeśli czasem prowadzi to do nadmiaru elokwencji i spięć.
Moderacja może jedynie mitygować dyskutantów i ewentualnie karać, gdy ktoś ową granicę przyzwoitości przekroczy.
Q__
Moderator
#952 - Wysłana: 9 Lut 2014 13:14:48 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2
Elaan

mozg_kl2:

Elaan:
Nawrzucać raczej nie, bo samemu można za to dostać bana na dobę. No chyba, że ktoś bardzo chce.
Ale gdybyś przez tę dobę nie miał dostępu do neta z przyczyn niezależnych, a ktoś Ci w tym czasie, jak mówisz, "nawrzucał", efekt byłby ten sam - Twoja riposta pojawiłaby się z lekkim opóźnieniem.
Oczywiście, wstrzymanie się od polemik ze zbanowanym na te 24 h byłoby najlepszym rozwiązaniem, a jeśli już się z rozpędu coś napisało, to trudno - dodać "przepraszam" nikomu nie zaszkodzi.

Owszem możemy ponownie zaostrzyć ten obyczaj dla większej kultury dyskusji.

(Inna sprawa, że konkretna uwaga Mava w tym wypadku była dość niewinna.)

Co do nawrzucania to jedynym wypadkiem kiedy umiem przymknąć na nie oko (tj. skończyć na upomnieniu), jest sytuacja gdy broni się w ten sposób zaatakowany i to nie eskalując (tzn. nie posługując się retoryką równie ostrą co napastnik lub ostrzejszą).

Elaan

Elaan:
A kolejne próby wyborów nie dały rezultatów i Q__, chcąc nie chcąc, został sam, więc nie ma mu czego zazdrościć.

Prawdę mówiąc wolałbym, by znalazł się odważny kandydat na drugiego aktywnego moda, a z czasem może i kolejny... Być może zmiana warty byłaby docelowo wskazana...
mozg_kl2
Użytkownik
#953 - Wysłana: 9 Lut 2014 13:35:30
Q__:
Powiedzmy, że nie jest to zbyt eleganckie określenie jednak.

faktycznie niezbyt fortunne.

Q__:
Owszem możemy ponownie zaostrzyć ten obyczaj dla większej kultury dyskusji.

W tej kwestii to mi rybka, bo daleko mi do zapatrzonej w głębie Evivy. Ani nie hejtuje innego forum. Nie moja liga.

Q__:
Prawdę mówiąc wolałbym, by znalazł się odważny kandydat na drugiego aktywnego moda, a z czasem może i kolejny... Być może zmiana warty byłaby docelowo wskazana...

Po co kolejnych 2 moderatorów, jak aktywnych jest raptem 5 użytkowników?
Q__
Moderator
#954 - Wysłana: 9 Lut 2014 16:51:24
mozg_kl2

mozg_kl2:
faktycznie niezbyt fortunne.

Dobrze, że to zauważyłeś.

mozg_kl2:
nie hejtuje innego forum. Nie moja liga.

I całe szczęście.

mozg_kl2:
Po co kolejnych 2 moderatorów, jak aktywnych jest raptem 5 użytkowników?

Drugi, bo jeden to jednak źle wygląda. Trzeci? Bo może chwilami mam dość?
Senok
Użytkownik
#955 - Wysłana: 12 Lut 2014 11:24:34 - Edytowany przez: Senok
z wątku...
Q__: No, teraz mnie znielubisz, bo zamknę dubel, Twoich ew. Polemistów odsyłając do stosownego topicu
to się będziesz musiał jeszcze bardziej postarać, abym Cię znielubił . tym bardziej, że jak mi na gg napisałeś, że to dubel, to sam Ci zaproponowałem jego zamknięcie z link'iem do starego (tego!). chyba nie muszę tamtego wątku tutaj przekopiowywać?

Elaan: A kolejne próby wyborów nie dały rezultatów i Q__, chcąc nie chcąc, został sam, więc nie ma mu czego zazdrościć.
jedne z wyborów, podobno ostatnie?, zostały unieważnione przez samego Q__. więc o ile my możemy sobie pomarudzić, to Q__ już raczej nie powinien?

mozg_kl2: Po co kolejnych 2 moderatorów, jak aktywnych jest raptem 5 użytkowników?
podobno teraz jest więcej użytkowników?, więc propozycja warta ponownego rozpatrzenia.

Q__: Owszem możemy ponownie zaostrzyć ten obyczaj dla większej kultury dyskusji.
znowu padają piękne słowa "kultura osobista"... tylko jest to coś bardzo płynnego, więc może być w tej kwestii maksymalnie liberalnym?

Queerbot: Do szkół z pewnością chodziłeś, bo w Polsce jest obowiązek edukacyjny.
obowiązek chodzenia do szkoły to jedno a chcieć dać się czegoś nauczyć, to drugie...

Adek: No bo nie jest tajemnicą, że z racji historycznych jesteśmy bardziej wyczuleni na Rosjan czy też czasem Niemców.
raczej bardziej na Niemców niż na Rosjan. i nie czasem a zazwyczaj.

dobra... chyba na dzisiaj wystarcza?
Q__
Moderator
#956 - Wysłana: 12 Lut 2014 11:32:31 - Edytowany przez: Q__
Senok

W odpowiedzi na:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=2795&page=31

Senok:
będą trzy albo cztery bloki StarTrek'owe: Phoenix'owe, Independence'owe, TrekSfera i Trek.pl... no chyba, że po drodze ktoś się jeszcze namyśli i wymyśli, np.: POGF Reactivated...

Zapominasz o WOGF...

Senok:
eden na drugiego się obrazi i już nowe forum... tylko po co!?

Zacytuję Madame Picard:
Madame Picard:
Społeczność na tym forum przez długie lata swojego istnienia wypracowała dość wyśrubowane standardy dotyczące kultury dyskusji i sposobu wyrażania swoich poglądów. Nie każdemu muszą się one podobać i nie każdy musi je podzielać. Skoro niektórzy nie mieli ochoty stosować się do tych reguł, to odeszli i założyli sobie nowe forum, gdzie mają obowiązywać inne, bardziej odpowiadające im zasady.
Jestem w stanie to zrozumieć: tak im było lepiej, ich sprawa. Ale rozumiem też drugą stronę, że broniła wypracowanych przez siebie zasad, nie chciała się zgodzić na tolerowanie zachowań z tymi zasadami sprzecznymi ani zmienić się na życzenie osób, które się koniec końców stąd wyniosły.
Nie widzę zatem powodów aby chwalić, potępiać czy przepraszać jedną bądź drugą stronę. Dla mnie to jest naturalny społeczny proces (taki sam zresztą, jak ten, który sprawia, że nie dochodzi do zjednoczenia Phoenixa i trek.pl).

Zamieniając może "wyniosły" na "uskuteczniały kabaretowe odejścia i powroty". Choć wolałbym móc użyć tego pierwszego zwrotu.

Senok:
dajcie sobie spokój z niektórymi sprawami... Eviva na Q__, Q__ na Evivę... jeszcze wam się nie znudziło?

To nie jest kwestia osobistej zawziętości w moim wypadku, a fundamentalnych różnic stylu (i klasy, obawiam się) między standardami, które na Phoenixie latami wypracowaliśmy a "standardami" forsowanymi przez pewne wąskie TWA. TWA od roku 2009 obelgami i histerią reagujące na każdą próbę krytyki, jak widać:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=4&topic=2810#msg184958
(Skądinąd skoro spór ów nie został od wtedy nigdy de facto rozwiązany czas chyba pogodzić się z tym, że pewnych ludzi i pewnych stylów bycia nie zmusi się do pokojowej koegzystencji, zwł. gdy jedna ze stron forsuje swoją wizję do wyludnienia forum włącznie - zauważ ilu ówczesnych krytyków bitera i Evivy rozluźniło w efekcie związki z forum, czy wręcz z fandomem, nie chcąc być do takiego współistnienia przymuszanymi. Dodać zaś należy, że byli to - bez wyjątku - b. wartościowi Dyskutanci.)

Sprowadzając w/w głęboką różnicę do jakiejś - w domyśle prywatnej - "awantury Evivy z Q__"* przeinaczasz fakty, co oznacza, że niekoniecznie uważnie przestudiowałeś linki, których lekturę ongiś Ci posuwałem. (A może zobaczyłeś, co chciałeś zobaczyć?)

* Eviva przyjęła taką optykę jako b. wygodną dla siebie, wystarczy jednak, że policzysz krytyczne wobec niej głosy na niniejszym forum byś ocenił, że wśród osób znajdujących się z nią w sporze bylem bodaj najłagodniejszy, a zdecydowanie zareagowałem dopiero wówczas, gdy nie tylko mleko się rozlało, ale i szklanka, w którym było, zaczęła pękać...

Senok:
Biter: znając Ciebie, możesz mnie teraz pohejtować...

Ale nie u nas, bo u nas za to ban. (No, chyba, że myślisz, iż prowokując bitera do zachowań karanych banem robisz mi jakiś prezent.)

Senok:
więc może być w tej kwestii maksymalnie liberalnym?

Były takie próby. Kończyły się błyskawiczną onetyzacją forum i licznymi awanturami. Czytałeś Ty te linki?

Podsumowując: "doceniam dobre chęci zaprowadzania fandomowej zgody (o ile są to w istocie dobre chęci, a nie dobrze zamaskowana próba jątrzenia)", to chyba jedyny pozytyw jaki mogę powiedzieć o Twojej rozbitej na dwa tematy wypowiedzi. Bo już ani zrozumienia sytuacji, ani obiektywizmu chwalić, niestety, nie mogę.
Senok
Użytkownik
#957 - Wysłana: 12 Lut 2014 13:26:39 - Edytowany przez: Senok
Q__...

Zapominasz o WOGF...
WOGF miałem na myśli pisząc o POGF... no chyba, że też się wyłamią?

(...) Choć wolałbym móc użyć tego pierwszego zwrotu .
była mowa o konkurencji... gdyby była konstruktywna, to ew. bym się zgodził. co nie zmienia faktu, że i tak mi się to nie podoba. już teraz musiałem się parę razy zdublować z tematami na forumach Phoenix'a i Trek.pl - dla mnie to nie ma sensu.

To nie jest kwestia osobistej zawziętości w moim wypadku, a fundamentalnych różnic stylu (i klasy, obawiam się) między standardami, które na Phoenixie latami wypracowaliśmy a "standardami" forsowanymi przez pewne wąskie TWA. (...)
mi nie chodziło o standardy, ale o to, aby się trzymać razem. zawsze będzie tak, że ktoś się z kimś nie zgodzi, ktoś kogoś obrazi... ale to jeszcze nie powód, aby zakładać dziesiątki różnych forów. parę lat temu, gdy powstawało forum na Trek.pl pisałem podobnie - nie chciałem tego forum i przez pewien czas się tam nie rejestrowałem, tylko dla tego, że uważam, że jedno trek'owe forum w Polsce wystarcza. chodzi o spójność i trzymanie wszystkich się i wątków w jednej "kupie". teraz dochodzi do takich sytuacji, że niektóre tematy dublują się na wszystkich forach - gdzie tu sens a gdzie logika?

Sprowadzając w/w głęboką różnicę do jakiejś - w domyśle prywatnej - "awantury Evivy z Q__"* przeinaczasz fakty, co oznacza, że niekoniecznie uważnie przestudiowałeś linki, których lekturę ongiś Ci posuwałem . (A może zobaczyłeś, co chciałeś zobaczyć? )
no fakt, nie czytałem wszystkiego, bo trochę tego było, ale część tak. widziałem też inne wpisy Eviwy i mnie osobiście jakoś nie uraziły - ani treścią ani szykiem ani też innymi "standardami" o których piszesz.

* Eviva przyjęła taką optykę jako b. wygodną dla siebie, wystarczy jednak, że policzysz krytyczne wobec niej głosy na niniejszym forum byś ocenił, że wśród osób znajdujących się z nią w sporze bylem bodaj najłagodniejszy, a zdecydowanie zareagowałem dopiero wówczas, gdy nie tylko mleko się rozlało, ale i szklanka, w którym było, zaczęła pękać...
ale słowa krytyki były również pod Twoim i pod moim adresem. czy to już jest powód aby mnie i Tobie dać bana i abyśmy się poobrażali i założyli swoje inne fora?

Ale nie u nas, bo u nas za to ban :P . (No, chyba, że myślisz, iż prowokując Bitera do zachowań karanych banem robisz mi jakiś prezent .)
tak - chciałem sprowokować Bitera, ale nie po to, aby dostać bana, tylko po to, aby do wątku wprowadzić trochę akcji i mam nadzieję dobrego humoru :P . jednak jeśli się to komuś nie podoba, to wystarczy napisać...

Były takie próby. Kończyły się błyskawiczną onetyzacją forum i licznymi awanturami. Czytałeś Ty te linki?
kiedy to forum na Independence zacznie działać? może powinienem im pomóc, bo chyba sobie nie radzą? :P

Podsumowując: "doceniam dobre chęci zaprowadzania fandomowej zgody (...)
dziękuje... widzę "światełko w tunelu"... tylko nie wiem czy na szczęście czy niestety? w zależności od interpretacji przenośni.
(...) (o ile są to w istocie dobre chęci, a nie dobrze zamaskowana próba jątrzenia :P ) (...)"
czasem mam wrażenie, że jesteś trochę a nawet bardzo przewrażliwiony i niepotrzebnie nadinterpretowujesz niektóre wypowiedzi. ale mam nadzieję, że to tylko subiektywnie błędne odczucie? tak - wciąż mam (chyba złudną?) nadzieję na jedno forum, jedną trek'ową społeczność - i to mimo tego, że nie wszyscy się lubią i czasem dosyć ostro ze sobą dyskutują.
(...) to chyba jedyny pozytyw jaki mogę powiedzieć o Twojej rozbitej na dwa tematy wypowiedzi. Bo już ani zrozumienia sytuacji, ani obiektywizmu chwalić, niestety, nie mogę.
jesteś chyba pierwszy, któremu nie spodobał mi się mój "obiektywizm"... cokolwiek miałeś na myśli .

edit... P.S.: jak tutaj się robi cytaty jakie wszyscy robią? bo chyba mi coś nie działa?
Q__
Moderator
#958 - Wysłana: 12 Lut 2014 13:48:49 - Edytowany przez: Q__
Senok

Senok:
mi nie chodziło o standardy, ale o to, aby się trzymać razem.

Idea - powiadam - szlachetna i jeszcze około roku 2009 pierwszy bym jej przyklasnął, ale dziś uważam, że nie każdy musi z każdym koegzystować (mógłbym tu wręcz zacytować stare powiedzenie o singen i tanzen, ale przez przyzwoitość tego nie uczynię).

Senok:
widziałem też inne wpisy Eviwy i mnie osobiście jakoś nie uraziły - ani treścią ani szykiem ani też innymi "standardami" o których piszesz.

Pytanie czy zauważyłeś jednak ile osób raziły?

Senok:
ale słowa krytyki były również pod Twoim i pod moim adresem. czy to już jest powód aby mnie i Tobie dać bana i abyśmy się poobrażali i założyli swoje inne fora?

Chodzi jednak również o skalę i nasilenie tej krytyki. Nieprawdaż?

Senok:
tak - chciałem sprowokować Bitera, ale nie po to, aby dostać bana, tylko po to, aby do wątku wprowadzić trochę akcji i mam nadzieję dobrego humoru

Cóż... Zdaje się dla co najmniej paru osób sama obecność bitera tu jest rzeczą niemile widzianą. O czym zapewne wiesz, bo czytałeś wypowiedzi. Nie zauważyłem, by od tego czasu ktoś zmienił zdanie.

Senok:
tak - wciąż mam (chyba złudną?) nadzieję na jedno forum, jedną trek'ową społeczność

W jakimś sensie taka społeczność istnieje, ale czy musi mieć jedno forum? Zaczynam w to wątpić...

Senok:
kiedy to forum na Independence zacznie działać? może powinienem im pomóc, bo chyba sobie nie radzą? :P

Ich aktualna inkarnacja zwie się Destiny.

Senok:
jesteś chyba pierwszy, któremu nie spodobał mi się mój "obiektywizm"

Pierwszym dzisiaj - być może. Przypomnij sobie jednak reakcje na Twoje wcześniejsze posty w ciągu ostatnich 2 mies.
mozg_kl2
Użytkownik
#959 - Wysłana: 12 Lut 2014 15:58:53
Pokemony Evivy wróciły.

Q__:
Dobrze, że to zauważyłeś.

Przyznam ze od początku nie byłem przekonany do tego słowa. Ja tu w innej sprawie panie sierżancie. Zauważyłem, że na trek.pl Q więcej piszesz, a u nas sypiesz głownie linkami. Dlaczego?
Q__
Moderator
#960 - Wysłana: 12 Lut 2014 16:09:45 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
Zauważyłem, że na trek.pl Q więcej piszesz, a u nas sypiesz głownie linkami. Dlaczego?

Więcej...? Nie. Raptem dwa czy trzy razy wypowiedziałem się pod interesującymi mnie newsami, robiąc przy okazji (auto)kryptoreklamę tekstom z Phoenixa. Nie były to zresztą wypowiedzi bardziej sążniste niż dyskusje, które odbyłem ostatnio z Queerbotem o NV:P2, STC czy z w/w i Evelin Siv o DW. W ramach tych dyskusji zamieszczałem wszak w końcu całe recenzje odcinków (przeoczyłeś?).

Ale owszem, staram się nieco limitować swoją aktywność użytkownika na Phoenixie, zastanawiam się bowiem czy nie zasypuję Współużytkowników nadmiarem treści, z których czytaniem nie nadążają, ew. czy nie przytłaczam swoją obecnością (postrzegany np. jako mod, nawet gdy występuję jako prywatny, równy wszystkim innym, user). A przecież forum jest dla Was, nie dla mnie.
 Strona:  ««  1  2  ...  30  31  32  33  34  ...  38  39  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!