USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II
 Strona:  ««  1  2  ...  29  30  31  32  33  ...  38  39  »» 
Autor Wiadomość
Mav
Użytkownik
#901 - Wysłana: 22 Sty 2014 16:35:51
Q__:
Ależ Kor/SensusCommunis ma prawo do takiej optyki

W takim razie popadłby w konflikt z Billem, gdyby ten udzielał sie na forum Gates uważa, że świat jest coraz lepszy i będzie lepszy w przyszłości: http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915, 15316088,Bill_Gates__W_2035_roku_nie_bedzie_na_swi ecie_biednych.html?utm_source=m.gazeta.pl&utm_medi um=testbox&utm_campaign=maintopic
pirogronian
Użytkownik
#902 - Wysłana: 22 Sty 2014 16:40:49 - Edytowany przez: pirogronian
Mav:
Gates uważa, że świat jest coraz lepszy i będzie lepszy w przyszłości: http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915, 15316088,Bill_Gates__W_2035_roku_nie_bedzie_na_swi ecie_biednych.html?utm_source=m.gazeta.pl&utm_medi um=testbox&utm_campaign=maintopic

No i ma rację. Przecież każdego, kto będzie narzekał, albo się "zresocjalizuje", albo pozbędzie. Jak w starym dobrym kraju rad Już teraz fundacja Billa Gatesa szczepi ludność trzeciego świata i testuje kastrację ultradźwiękową, żeby zwalczać przeludnienie. Mniej ludzi - mniej biednych, to jasne i genialne w swej prostocie

BTW całe szczęście, że Bill Gates nie jest userem tego forum...
Mav
Użytkownik
#903 - Wysłana: 22 Sty 2014 17:07:19 - Edytowany przez: Mav
pirogronian:
No i ma rację. Przecież każdego, kto będzie narzekał, albo się "zresocjalizuje", albo pozbędzie. Jak w starym dobrym kraju rad

Ty też jesteś z tych, co snują upadek cywilizacji ludzkiej?

pirogronian:
Już teraz fundacja Billa Gatesa szczepi ludność trzeciego świata i testuje kastrację ultradźwiękową, żeby zwalczać przeludnienie. Mniej ludzi - mniej biednych, to jasne i genialne w swej prostocie

Jeśli chodzi o Afryke, to już to kiedyś było poruszane na forum. Tam panuję wielodzietność, a nie ma na to warunków... Ile byś tam jedzenie nie zrzucił to i tak będzie mało, bo proporcjonalnie zwiększy się przesadzona dzietność. Trzeba mierzyć siły na zamiary, jak się jest biednym, to nie można mieć dziesięcioro i więcej dzieci.

pirogronian:
BTW całe szczęście, że Bill Gates nie jest userem tego forum...

Dlaczego go nie lubisz? Przez Windowsa?
Q__
Moderator
#904 - Wysłana: 22 Sty 2014 17:19:23
pirogronian

pirogronian:
Przecież każdego, kto będzie narzekał, albo się "zresocjalizuje", albo pozbędzie.

W resocjalizacji nie widzę nic złego z pozbywaniem się niedowiedziona teza w agitacyjnym tonie, a prosiłem bez agitacji.

pirogronian:
Już teraz fundacja Billa Gatesa szczepi ludność trzeciego świata i testuje kastrację ultradźwiękową, żeby zwalczać przeludnienie.

A masz na to dowody (w sensie, że ze szczepionkami coś nietentego*), czy teorie głosisz, bo my tu mamy zwyczaj, że nie wypada oskarżać ludzi bez dowodów?

* ja wiem, że z tymi szczepionkami to popularna medialna wrzuta, ale sam pisałeś jak należy takowe traktować... (więc chyba nie potraktujesz tej inaczej, bo "z Twojej bajki.."...)

Co do ultradźwięków i chęci do zwalczania przeludnienia to - owszem - prawda:
http://medtube.pl/tribune-pl/2012/02/antykoncepcja -ultradzwiekowa-%E2%80%93-rewolucja-w-meskiej-anty koncepcji/
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,74 95304,Bill_Gates__Przeludnienie_jest_jedna_z_glown ych_przyczyn.html

Inna sprawa, że nie jestem pewien czy akurat należy to mieć mu za złe. Scenariusz sex wars nie takie głowy rozważały (tym bardziej, że humanitarniejsze to - co by nie gadać - niż klasyczna naparzanka), a i nie każdy - moim zdaniem - winien mieć dzieci.

(Poza tym idziemy w offtop zahaczający o politykę w temacie technicznym.)
pirogronian
Użytkownik
#905 - Wysłana: 22 Sty 2014 17:20:00 - Edytowany przez: pirogronian
Mav:
Ty też jesteś z tych, co snują upadek cywilizacji ludzkiej?

Zależy, jak rozumiesz cywilizację. Np elity, które (imho) szykują nam holokaust, wcale nie chcą upadku cywilizacji jako takiej. Przeciwnie, ale chcą mieć jej dobrodziejstwa przede wszystkim dla siebie. Ale mam jeszcze inne poglądy, które są pozytywne, ino uwzględniają ingerencję zewnętrzną w sprawy ludzi.

Mav:
Jeśli chodzi o Afryke, to już to kiedyś było poruszane na forum. Tam panuję wielodzietność, a nie ma na to warunków...

Racja. Tym niemniej wydaje mi się, że dobrobyt można tam wprowadzać innymi metodami, niż wyludnianiem. Przede wszystkim wprowadzaniem stabilizacji. Czyli Bill musiałby się sprzeciwić polityce Białego Domu. ;p

Mav:
Dlaczego go nie lubisz? Przez Windowsa?

Tak A raczej przez to, czego Windows był i jest uosobieniem
pirogronian
Użytkownik
#906 - Wysłana: 22 Sty 2014 17:25:14
Q__:
z pozbywaniem się niedowiedziona teza w agitacyjnym tonie, a prosiłem bez agitacji.

Przepraszam, niewyparzona gęba.

Q__:
A masz na to dowody (w sensie, że ze szczepionkami coś nietentego*)

Ogólnie uważam, że z większością szczepionek jest coś nie ten tego, ale nie chciałem akurat kłaść na to nacisku. Ot, po drodze poszło. W przytoczonym zdaniu nie było oskarżenia, przynajmniej wprost.

Ok, jak offtop, to ja się już zamykam.
Q__
Moderator
#907 - Wysłana: 22 Sty 2014 17:25:30 - Edytowany przez: Q__
pirogronian

pirogronian:
Np elity, które szykują nam holokaust

Znowu: prywatnie wierz se w co chcesz, na niniejszym forum rozmawia się na twarde dowody, albo stawia tezy w trybie b. warunkowym ("zdaje mi się", "sądzę", "nie mam dowodów, ale wygląda mi, iż..."), w dodatku starając się uzasadnić swoje opinie.

I jeszcze do tego dublowanie postów nie po raz pierwszy.

Leci więc ostrzeżonko za całokształt. Trochę za dużo tych agitacyjnych prowokacji.

pirogronian:
Przepraszam, niewyparzona gęba.

Dobra, idź i nie grzesz więcej, bo w sumie coś ciekawego nam wnosisz do dyskursu.
Mav
Użytkownik
#908 - Wysłana: 22 Sty 2014 17:32:39 - Edytowany przez: Mav
pirogronian:
Zależy, jak rozumiesz cywilizację. Np elity, które szykują nam holokaust, wcale nie chcą upadku cywilizacji jako takiej. Przeciwnie, ale chcą mieć jej dobrodziejstwa przede wszystkim dla siebie. Ale mam jeszcze inne poglądy, które są pozytywne, ino uwzględniają ingerencję zewnętrzną w sprawy ludzi.

Elity szykują nam holokaust? Jakie elity? Grupka ludzi czy miliony bogatych, wpływowych ludzi rozsianych po świecie, którzy często rywalizują biznesowo między sobą?

pirogronian:
Tak A raczej przez to, czego Windows był i jest uosobieniem

Bez przesady. Jaki by nie był ten Windows, to jednak był i wniósł swoje w rozwój komputerów, jak i cały Microsoft.

EDIT:

Dobra też kończę, bo i tak się nie dowiem, co to za elity, czy może elita
pirogronian
Użytkownik
#909 - Wysłana: 22 Sty 2014 17:46:43
Mav:
Elity szykują nam holokaust? Jakie elity? Grupka ludzi czy miliony bogatych, wpływowych ludzi rozsianych po świecie, którzy często rywalizują biznesowo między sobą?

Oprócz milionów bogatych, istnieją tysiące super bogatych, oraz setki super-hiper bogatych. Wśród nich są rodzynki, który potrafią kontrolować znaczne działy gospodarki i przemysłu, a nawet być światowymi monopolistami. Gates (a właściwie teraz sam Microsoft) jest dobrym przykładem. Kontroluje zdecydowaną większość pecetów, będąc swoista wtyczką firmy w każdym domu. Intel kontroluje to, co leży po systemem operacyjnym, a ostatnio wielu niepokoi się, że technologia UEFI odbierze im swobodny dostęp do ich własnego sprzętu. I mimo, że istnieje teoretycznie mnóstwo alternatyw, to jest jeden, lub dwóch hegemonów.

Wymienię tylko te dwa przykłady, bo na resztę nie starczyłoby chyba miejsca. No, może wspomnę o ropie, o którą tak obecnie walczy USA. A przecież na ropie opiera się cała prawie cywilizacja. Wnioski?

Jeśli kogoś interesuje możliwość, że prominentni ludzie mogą ustalać przyszłość za naszymi plecami, to polecam zapoznać się z tzw Grupą Bilderberg - do niedawna niejawną, a istniejącą od lat 50-tych. Ponoć decyzja o powstaniu Internetu zapadła podczas jednego z dorocznych spotkań.

Mav:
Jaki by nie był ten Windows, to jednak był i wniósł swoje w rozwój komputerów,

ależ oczywiście, sam od niego zaczynałem Gdyby nic nie wnosił, to by się przecież nie sprzedawał. Ale faktem jest, że jego powstanie było przede wszystkim podyktowane dobrem firmy, nie obywateli. Obywatele byli na niego wściekli, ale nie mieli wielkiego wyboru... patrz: późniejsza afera z BeOS.
Q__
Moderator
#910 - Wysłana: 22 Sty 2014 18:17:14 - Edytowany przez: Q__
pirogronian

Poprawa stylu dyskusji zasadnicza, więc powiedzmy, że drugiego ostrzeżenia nie będzie, mimo zlekceważenia moderatorskiej uwagi, by nie offtopować w temacie technicznym* (Newbie to u nas taki specyficzny stan, który może liczyć zarówno na ostrzejsze, jak i na łagodniejsze traktowanie), ale dalszą dyskusję proponuję prowadzić TU:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=2989

* a przypomnę, że mam za to prawo łupnąć nawet bana 24h na dzień dobry
pirogronian
Użytkownik
#911 - Wysłana: 22 Sty 2014 18:21:38
Q__:
Newbie to u nas taki specyficzny stan, który może liczyć zarówno na ostrzejsze, jak i na łagodniejsze traktowanie

Myślę, że moim problemem jest nie tyle newbie, co depresja, która powoduje regularne narastanie frustracji połączony z zanikiem wyczucia. Dlatego pewnie będę się co jakiś czas dawał we znaki. Proszę mnie wtedy pacnąć po nosie, to powinienem się uspokoić.
mozg_kl2
Użytkownik
#912 - Wysłana: 22 Sty 2014 18:44:48
Mav:
Jeśli chodzi o Afryke, to już to kiedyś było poruszane na forum. Tam panuję wielodzietność, a nie ma na to warunków... Ile byś tam jedzenie nie zrzucił to i tak będzie mało, bo proporcjonalnie zwiększy się przesadzona dzietność. Trzeba mierzyć siły na zamiary, jak się jest biednym, to nie można mieć dziesięcioro i więcej dzieci.

Przez to właśnie, że zrzuca się czarny jedzenie to Ci ciągle chodzą głodni. Nauczyli się, że mogą żyć na zasiłku białych, pokrzyczą że są głodni że byli prześladowani przez białe imperia, że rasizm i zawsze się znajdzie jakiś frajer który sie podzieli. Zamiast ryby dajmy im wędkę.
Mav
Użytkownik
#913 - Wysłana: 22 Sty 2014 20:04:47 - Edytowany przez: Mav
Q__
Moderator
#914 - Wysłana: 23 Sty 2014 00:42:22 - Edytowany przez: Q__
Zamykam temat na tydzień.

mozg_kl2

Nie pierwsza prowokacyjna wypowiedź i to w temacie technicznym, gdy wezwałem do zakończenia offtopu - również ostrzeżenie. (Nawiasem mówiąc: nie wiem za co czepiasz się Evivy, skoro zdarza Ci się popadać w podobny styl co do formy i treści.) Jeśli była to prowokacja mająca służyć np. ponownemu zaostrzeniu moratorium, to na przyszłość wolałbym wnioski wprost.

Adek

Piszesz, że nie zauważyłeś i przeniosłeś się z wypowiedzią do wskazanego tematu. Wątpliwości interpretuje się na korzyść "oskarżonego" - czyli dubel usuwam, kar nie będzie.
Q__
Moderator
#915 - Wysłana: 30 Sty 2014 17:34:52 - Edytowany przez: Q__
Elaan:
Ja w sprawie Użytkownika SensusCommunis, choć czytając jego wypowiedzi mam wrażenie, iż określenie sensus perturbato byłoby bliższe prawdy.
Proponuję czasowo otworzyć temat "Polityka..." aby tam umieszczał swoje światopoglądowe filipiki, a nie rozrzucał je po forum, niczym konfetti.

Wychodząc trochę naprzeciw wyrażonej w ten sposób sugestii Elaan, postanowiłem zaryzykować i otworzyć taki oto topic:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=3692
Proszę o opinie czy był to sensowny ruch, czy może lepiej temat zamknąć, a moratorium uszczelnić (tj. nie prowadzić nawet np. takich dyskusji jak ta, którą odbyliśmy właśnie z Mavem w "luźniutkich rozmóweczkach o gierkach")?

Dostosuję się do Waszego zdania.
Adek
Użytkownik
#916 - Wysłana: 5 Lut 2014 02:48:31 - Edytowany przez: Adek
W nocy naszła mnie taka refleksja, że coś coraz mniej dyskusji się toczy na portalu. Im dalej od przerwy noworocznej tym słabiej. Jedynie widzę wekendy i poniedziałki ratują ruch. A też im dalej do piątku tym ruch bardziej maleje. Czyż byśmy cierpieli nagle na brak weny twórczej? Przyznam, ze sam często wejdę na portal. Patrzę, że jeden post np 15:30, kolejny coś ok 18:00, potem 21 i kuniec i sobie myślę wtedy:"Aaaa dobra to ja też spadam, ruch jak na opuszczonej stacji benzynowej z amerykańskiego filmu, tylko jakiś dziadek siedzi w kącie". Co ciekawe niby taka tam ruina a często tam wszystko jest. Bohaterowie i się zatankują i podkupią cosik i auto naprawią. Trochę jak z tym forum, stareńka już trochę chatka ale też wszystko jest (do obgadania).
Przyznam, że gdyby nie inne fora (+face) na których bywam to nudziłbym się z deko tylko na jednym portalu. Biję się w pierś, że sam zaczynam cierpieć na brak forumowej weny twórczej. Powiem więcej tych inspiracji często nie dostarczają mi fora a prędzej bardziej prywatne kontakty z innymi znajomymi, co się potem przekłada na tutejsze uczestnictwo. No i od czasu do czasu tutaj ktoś mnie zainspiruję. Jak tylko podgonię "Doktora Who" to będę tu robił większy ruch i co niektórych może zainspiruję nie co do ciekawej dyskusji hehe.
mozg_kl2
Użytkownik
#917 - Wysłana: 5 Lut 2014 16:55:41
Adek

ostanio forum wygląda tak

http://www.9gag.com.my/pics/t/413-1.jpg
Q__
Moderator
#918 - Wysłana: 5 Lut 2014 18:13:13 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:

Cóż, widać przejście trolli daje podobne efekty, co przelotna szarańcza.
Kain
Użytkownik
#919 - Wysłana: 5 Lut 2014 18:22:52 - Edytowany przez: Kain
Ostatnio wiedziony znudzeniem odwiedziłem forum gdzie jest łącznie 3 userów z czego jeden to troll a 2 pozostałych to kółeczko (rzecz ciekawa bo geormetrycznie nie możliwa...) wzajemnej adoracji, w świetle tego znaleziska mogę jedynie napisać że tutaj "nie jest tak źle":D
Q__
Moderator
#920 - Wysłana: 5 Lut 2014 18:31:41
Kain

Kain:
Ostatnio wiedziony znudzeniem odwiedziłem forum gdzie jest łącznie 3 userów z czego jeden to troll a 2 pozostałych to kółeczko

Mówisz o Destiny?
Kain
Użytkownik
#921 - Wysłana: 5 Lut 2014 18:53:22
Hehe, chciałem się pohamować od nawiązań bezpośrednich ale widzę że już samo opisanie sytuacji tamtego forum sprawia że wiadomo o czym mowa:D
Q__
Moderator
#922 - Wysłana: 5 Lut 2014 18:55:44
Kain

Kain:
ale widzę że już samo opisanie sytuacji tamtego forum sprawia że wiadomo o czym mowa

mozg_kl2
Użytkownik
#923 - Wysłana: 5 Lut 2014 19:48:56
Q__:
Mówisz o Destiny?

za moich czasów nazywali to chatem.
Q__
Moderator
#924 - Wysłana: 5 Lut 2014 19:50:47
mozg_kl2

Jak na chat to za mało tam tekstów kwalifikujących się do zamieszczenia na blogu Męskie Spytki.
Adek
Użytkownik
#925 - Wysłana: 5 Lut 2014 23:01:42 - Edytowany przez: Adek
mozg_kl2:

Hehe Dokładnie mozg_kl2. A myślałem, ze tylko ja to zauważyłem, że taka wyjątkowa posucha.

Q__:
Cóż, widać przejście trolli daje podobne efekty, co przelotna szarańcza.

Cóż. TO też jest niestety prawda. Mnie samemu na obcych portalach odstręczają "na dzień dobry" kłótnie i wyzwiska (czasem w dość zawoalowanej formie). Rozmówca obraża choć w sposób niewulgarny czy pół-wulgarny. Myślę sobie wtedy, że skoro większość tak rozmawia to ja tam nie chcę dzielić się swoimi refleksjami.
Patrząc jednak na fakt, że sporo ludzi nowego pokolenia lubi tematykę sci-fi to dziwię się czemu przybywa tutaj tak mało użytkowników. Czyżby konkurencyjny portal gromadził ich więcej? Jednakże wpisując star trek w GOOGLE lub sci-fi to wyskakuje USS PHOENIX na czołowych, górnych pozycjach. W sumie ja przez wiele lat interesując się sci-fi dzieliłem się o tym opinią jedynie z kolegą z miasta oraz kuzynem z niedalekiej wioski gdzie mieszkał w wekendy. (bo w tygodniu to w Szczecinie jak większość tutejszych. Mieszka na prowincji a dojeżdża do większego miasta) Cóż może nie wszyscy odczuwają potrzebę aż takiego angażowania się w jakieś forum. Jak coś zobaczą to wskakują na FILMWEB (jako najbardziej popularny oraz zawalony reklamami portal filmowy), tam się wypowiadają o czymś i tam też mają znajomych. Myślę, że FILMWEB tak urósł w randze, że stanowi dość znaczącą konkurencję dla reszty pomniejszych portali.
Kain:
Hehe, chciałem się pohamować od nawiązań bezpośrednich ale widzę że już samo opisanie sytuacji tamtego forum sprawia że wiadomo o czym mowa:D

Każdy tutejszy zna historię forumowych outsiderów więc wyłapanie aluzji nie jest dosć skomplikowaną kwestią.
Elaan
Użytkownik
#926 - Wysłana: 6 Lut 2014 12:19:31
Adek:
Patrząc jednak na fakt, że sporo ludzi nowego pokolenia lubi tematykę sci-fi to dziwię się czemu przybywa tutaj tak mało użytkowników. Czyżby konkurencyjny portal gromadził ich więcej?

Nie sądzę, żeby chodziło tu o konkurencyjność portali o tej tematyce.
Raczej o to, że młodzi ludzie o s-f, czy jakiejkolwiek innej rzeczy wolą wymienić krótkie "lajki" [okropne słowo, notabene] na FB lub TT.
Tak jest prościej, łatwiej i nie trzeba się wysilać na dłuższy wpis.
Jeżeli nie jest to z ich strony krótkotrwałe zainteresowanie, to po jakimś czasie szukają możliwości szerszej rozmowy o tej tematyce na portalu takim jak ten.
mozg_kl2
Użytkownik
#927 - Wysłana: 6 Lut 2014 18:07:02
Adek:
Hehe Dokładnie mozg_kl2. A myślałem, ze tylko ja to zauważyłem, że taka wyjątkowa posucha.

Ja się załamałem tego pamiętnego dnia. Wszedłem po 16 i tylko 2 posty Queerbota. Odpowiedział na mój post z przed kilku miesięcy. Odpowiedź jeszcze bardziej mnie załamała bo nie zrozumiał w ogóle tego co napisałem. Zero shock ataku Q, nic nic. Stwierdziłem kumba ya i poszedłem.
Seybr
Użytkownik
#928 - Wysłana: 6 Lut 2014 19:31:06 - Edytowany przez: Seybr
mozg_kl2

Dla tego ja przesiaduje na kilku forach o różnej tematyce.
Queerbot
Użytkownik
#929 - Wysłana: 6 Lut 2014 21:36:57
mozg_kl2:
Ja się załamałem tego pamiętnego dnia. Wszedłem po 16 i tylko 2 posty Queerbota. Odpowiedział na mój post z przed kilku miesięcy. Odpowiedź jeszcze bardziej mnie załamała bo nie zrozumiał w ogóle tego co napisałem. Zero shock ataku Q, nic nic. Stwierdziłem kumba ya i poszedłem.

Być może, zamiast poświęcać dwa lata na naukę terminu "olimpiada" na historii starożytnej, mozg_kl2 powinien był zająć się przyswojeniem sobie elementarnych zasad ortografii i interpunkcji, dzięki czemu jego posty byłby odrobinę bardziej zrozumiałe.
mozg_kl2
Użytkownik
#930 - Wysłana: 7 Lut 2014 06:35:50
Queerbot:
Być może, zamiast poświęcać dwa lata na naukę terminu "olimpiada" na historii starożytnej, mozg_kl2 powinien był zająć się przyswojeniem sobie elementarnych zasad ortografii i interpunkcji, dzięki czemu jego posty byłby odrobinę bardziej zrozumiałe.

Idź zobacz czy nie trzeba gdzieś pomachać tęczową flagą.
 Strona:  ««  1  2  ...  29  30  31  32  33  ...  38  39  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!