USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  35  36  37  38  39  »» 
Autor Wiadomość
Paradoks
Użytkownik
#91 - Wysłana: 14 Lip 2010 00:14:53
Q__

Q__:
Nie chciałbym by taki styl rozstrzygania sporów rozlał się na całe forum, bo jak dla mnie byłby to koniec Phoenixa z którym się utożsamiałem.

Chcesz znów przerzucić poczynania Jurgena jako MG na poczynania Jurgena-moderatora? Sesja i forum rządzą się innymi prawami i nie ma co teoretyzować, co by było, gdyby Jurgen-moderator zaczął postępować z apodyktycznością MG, bo tego nie robi. Kiedy zacznie, będziesz mógł powiedzieć "a nie mówiłem?!", ale na razie obradowanie nad niepopełnionymi czynami jest niefajne.
Q__
Moderator
#92 - Wysłana: 14 Lip 2010 00:27:17 - Edytowany przez: Q__
Paradoks

Uważam po prostu, że sytuacja jaka miała miejsce wokół sesji jest niedopuszczalna, i że Wasza trójka ponosi za to odpowiedzialność. Oraz, że jest to niebezpieczny precedens. Ni mniej, nie więcej.

Po prostu nigdy dotąd nie brakowało nam na forum woli kompromisu, kto nie chciał kompromisu zwykle sam odchodził. Tym razem stało się inaczej. I nie, nie chodzi tu o to, że Jurgen dał (imo) ***upy jako MG, a Wy jako gracze. Chodzi o to, że daliście **upy jako ludzie i trekerzy. Doprawdy nie jest istotne w jakim kontekście miało to miejsce. (Nie ma też sensu rodzielanie Jurgena-moderatora czy Paradoksa-forumowicza od Jurgena-MG i Paradoksa-gracza; o Madame Picard przez litość nie wspomnę. Pogwałcenie standardów jest pogwałceniem standardów i rzuca cień na całą postawę danej osoby.)

Pozwól, że naświetlę tą sprawę za pomocą cytatów:

1. "Demokracja żyje z kompromisu. Kto nie umie zawierać kompromisów, jest bezużyteczny dla demokracji." - Helmut Schmidt

2. "Demokracja to nie jest po prostu prawo większości, lecz prawo większości szanujące jak należy prawo mniejszości. " - Clement Attlee

3 "Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm." - Jan Paweł II,

4. "Jeżeli 51% społeczeństwa chce zabić pozostałe 49%, to nie jestem demokratą" - Leszek Kołakowski

5. "Każde demokratyczne społeczeństwo, które nie rozgrywa swoich konfliktów, lecz konserwuje je poprzez zakazy, przestaje być demokratycznym zanim zacznie pojmować demokrację." - Günter Grass

5. "Oczywiście, można mieć demokrację bez kultury, nawet na wyspie kanibali. Tamtejsi obywatele demokratycznie uchwalą, że kanibalizm jest oficjalnie obowiązującym ustrojem, a po wyborach strona rządząca zje opozycję. Ten przykład pokazuje, że kultura polityczna to nie dodatek do demokracji, lecz jej istota." - Norman Davies

6. "Zbrodnia jest zbrodnią, agresja jest agresją, bez względu na to, jak wielu obywateli godzi się na takie praktyki. W pojęciu większości nie ma nic świętego. Tłum dokonujący samosądu stanowi przecież większość na swoim terenie." - Murray Rothbard

Otoż mam wrażenie, że dzięki Waszym pomyłkom (?) Phoenix wykonał drobny kroczek w kierunku stania się wyspą kanibali. Nie chciałbym aby wykonał kolejne kroki w tym kierunku. (Nie chciałbym też by sprawy związane z sesją RPG stały się wysepką kanibalizmu w morzu normalności.)
Paradoks
Użytkownik
#93 - Wysłana: 14 Lip 2010 00:32:01
Q__

Ale sesja nie jest i nigdy nie miała być demokracją i rządzi się innymi prawami niż forum.
Q__
Moderator
#94 - Wysłana: 14 Lip 2010 00:37:23 - Edytowany przez: Q__
Paradoks

Tym niemniej nawet ona wymaga pewnych standardów kultury i szacunku do drugiej strony (nie mówię o demokracji per se, bo wtedy po co Mistrz Gry, mówię o szacunku Mistrza Gry do wszystkich graczy, i wzajemnym szacunku graczy do siebie). A tego Wam trojgu zabrakło w stopniu karygodnym. Mało tego, odpryski okołosesyjnego tryumfalistycznego "kanibalizmu" rozlały się i na inne tematy, choćby "Kawiarenkę"...

(Inna rzecz, że, jak teraz widzę studiując wiadome topiki, z wspomnianej trójki akurat Ty jako Ty - nie jako sterujący postacią w sesji, bo o postaci mam swoje zdanie - wypowiadałeś się mimo wszystko w sposób najbardziej zrównoważony, acz - IMO niepotrzebnie - przytakiwałeś histerycznym wypowiedziom Madame Picard. Niepotrzebnie też poparłeś Jurgena, który zamiast wznieść się ponad spory graczy i zaproponować kompromis - wtedy miałby mój niekłamany szacunek - wolał dać się wrobić w rolę strony w konflikcie. Zabrakło Ci też podkreślenia, że Chase to nie Ty i niekoniecznie utożsamiałbyś się z jego decyzjami; tak jak ja odcinałem się od mirror Xona.)
Jurgen
Moderator
#95 - Wysłana: 14 Lip 2010 08:01:45 - Edytowany przez: Jurgen
Q__
Paradoks

To jest moja ostatnia wypowiedź w tej kwestii: moje kierowanie postacią Jurgena w sesji nie było żadnym zajmowaniem strony w sporze między Tobą a "innymi użytkownikami". Kierując La Rochem zaproponowłeś popełnienie przez naszą załogę zbrodni wojennej i dlatego - ponieważ takie jest zadanie XO i regulamin (jeszcze raz przypomnę: jak ustalam jego treść wobec braku danych kanonicznych) - Jurgen odsunął La Roche'a od dowodzenia i aresztował go. I tyle. Nie ma sensu doszukiwac się tu drugiego dna, bo gdybym miał wprowadzać zamordyzm i dyktaturę MG, to walnąłbym La Roche'a jakimś piorunem i byłoby po problemie.
Zwłaszcza, że kilka razy - po dziwnych akcjach graczy - przypominałem: od tej pory nie ma taryfy ulgowej i gracze będą ponosić konsekwencje.

Q__:
Uważam po prostu, że sytuacja jaka miała miejsce wokół sesji jest niedopuszczalna, i że Wasza trójka ponosi za to odpowiedzialność. Oraz, że jest to niebezpieczny precedens. Ni mniej, nie więcej.

Niebezpieczny precedns to stworzyłeś Ty, Q. Pozwoliłeś sobie na agresywne zachowanie wobec kilku osób i obrażanie ich. Szczerze mówiąc to teraz sam powinieneś nałożyć sobie bana, bo ianaczej oznacza to, że tertaz taką akcję jak Ty może przeprowadzić każdy i nie grożą mu za to żadne konsekwencje, przynajmniej "forumowe".
Q__
Moderator
#96 - Wysłana: 14 Lip 2010 10:56:49 - Edytowany przez: Q__
Jurgen

Jurgen:
Niebezpieczny precedns to stworzyłeś Ty, Q. Pozwoliłeś sobie na agresywne zachowanie wobec kilku osób i obrażanie ich. Szczerze mówiąc to teraz sam powinieneś nałożyć sobie bana, bo ianaczej oznacza to, że tertaz taką akcję jak Ty może przeprowadzić każdy i nie grożą mu za to żadne konsekwencje, przynajmniej "forumowe".

Postaw taki wniosek. Będę bardzo ciekaw efektów głosowania . (Proponuję nawet - dla podkreślenia i napiętnowania ogromu moich win - ramy czasowe do końca lipca. Z rozkoszą zajmę się TrekSferą i jeszcze przyjemniejszymi rzeczami, a Ty radź sobie z botami jak umiesz... )

(Przy czym merytorycznie ne wycofuję ani zdania swoich wypowiedzi, by była jasność. Natomiast co do formy - jeśli była obraźliwa, przepraszam.)
Q__
Moderator
#97 - Wysłana: 14 Lip 2010 12:30:52
Świadomy dubel, odpowiedź tu, by nie śmiecić w topicu poświęconej nieszczęsnej sesji Jurgena.

Madame Picard

Madame Picard:
Ci, co ewentuale czzekają z colą i czipsami na moją odpowiedź na posty Q__, mocno się rozczarują, gdyż nie mam zamiaru udowadniać, że nie jestem wielbłądem, co też innym hucznie polecam .

Brak dialogu i brak sensownych argumentów. Jakie to... trekowe.
Adek
Użytkownik
#98 - Wysłana: 22 Paź 2010 22:17:24 - Edytowany przez: Adek
Chciałem tylko dopisać w temacie, że słusznie zamknięto temat o polityce. Stał się on już chyba zbyt drażliwy? Padło już w nim za dużo ostrych słów a temperatura dyskusji przekroczyła bezpieczną granicę. Trochę trzeba spuścić forumowego, nieświeżego powietrza przez wentyl. Ze swojej strony apelowałbym do powrotu do tematyki trekowej i generalnie sci-fi, aczkolwiek to ONA stanowi główny trzon tego forum a nie tematy poboczne, bądź co bądź również często interesujące. Czasem odnoszę wrażenie, że temat "Kawiarenka - luźne rozmowy" rozplenił się już na wszystkie pozostałe tematy i gdzieś powoli ginie nam trochę w tym trek.
Eviva
Użytkownik
#99 - Wysłana: 23 Paź 2010 08:32:56
Adek

Podlizuch
The_D
Użytkownik
#100 - Wysłana: 23 Paź 2010 16:41:50
Adek:
Trochę trzeba spuścić forumowego, nieświeżego powietrza przez wentyl.

Zamknąć temat łatwo, ale co miało by być wentylem? Czasem powietrze zejdzie bokiem, ale czasem balon będzie pęczniał ponad miarę czekając na ponowne otwarcie spustu.
biter
Użytkownik
#101 - Wysłana: 2 Sty 2011 18:40:12 - Edytowany przez: biter
Havoc

Havoc:
W teorii mogłem "pozbyć się" bitera. A przynajmniej, Q dał mi możliwość uruchomienia "machiny". Ale tak się składa, że ja uważam, iż na wszystko jest czas i miejsce. A skoro mnie nie było, wtedy gdy Ty wróciłaś i nie "pozbyłem się" Ciebie, to usuwanie teraz bitera byłoby bezzasadne.

Przede wszystkim nie jestem śmieciem albo przedmiotem żebyś mógł się mnie pozbywać.
Po drugie zaś nie jesteś Panem i Władcą tego forum, jego Adminem czy też olewającym zasady Demokracji moderatorem żeby móc samowolnie wywalić z tąd mnie czy Evivę. Mogłeś co najwyżej złożyć wniosek o głosowanie nad banem permamentnym co zrobić możesz i teraz.

Tak długo jak piszesz o mnie wymagam minimum kultury. Ja ciebie nie obrażam i nie życzę sobie żebyś ty mnie obrażał. Spójrz może również na siebie pojawiasz się tutaj po długim czasie, piszesz dwa posty o pierwszej dyrektywie i kilka(nascie) wrzutów na nas. Sam poziomem kultury nie grzeszysz. Więc być może umoralnianie i prawienie kazań zacznij od siebie.

Chrześcijanie mają takie powiedzenie o Belce w oku. Może znasz?
Q__
Moderator
#102 - Wysłana: 2 Sty 2011 20:04:08
biter

Spokojniej z łaski swojej. Rozumiem, że jesteś teraz pod niejaką presją, ale wyluzuj.
Eviva
Użytkownik
#103 - Wysłana: 2 Sty 2011 20:23:05 - Edytowany przez: Eviva
Q__

Ale czemu uspokajasz tylko bitera? to nie on jest agresorem, a już na pewno nie w tej sprawie.
biter
Użytkownik
#104 - Wysłana: 2 Sty 2011 20:25:33 - Edytowany przez: biter
Q__
W żadnym miejscu mojej wypowiedzi nie przekroczyłem ram regulaminu forum jak i w moim przynajmniej mniemaniu nie naruszyłem netykiety.
Moja wypowiedź była spokojna - wyzuta z uczuciowości w trakcie jej pisania - adekwatna do wypowiedzi Havoca a nawet bardziej od niej stonowana w kwestii "wyjazdu osobistego", tak więc upomnienia twojego nie rozumiem i jako userem się w jego kwestii nie zgadzam. Jako moderatorem, pokornie akceptuję.

Nie do końca również wiem o jakiej presji mowa jak i nie rozumiem dlaczego pisujesz do mnie ostatnio w sposób pogrubiony.
Q__
Moderator
#105 - Wysłana: 2 Sty 2011 20:32:28 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Po prostu zwracam uwagę biterowi, by nie przesadził z emocjonalnością wypowiedzi, bo z ostrej - lecz merytorycznej - wymiany zdań w takim stanie emocji może zrobić się "pyskówka", czego bym nie chciał.

biter

Havoc, owszem, atakuje Cię, biter, ale robi to jednak w granicach kultury. Ty taką formą wypowiedzi możesz zrobić z tego spór bardziej osobisty, na co zwracam uwagę. (A więc w grę wchodzi raczej kwestia b. emocjonalnej - IMO - formy, niż polemicznej treści.)

Nie jest to oczywiście ostrzeżenie czy coś w tym stylu, bo podstaw po temu brak, tylko prośba (owszem moderatorska, stąd bold) o schłodzenie temperatury dysksji. Te same treści da się powiedzieć w sposób mniej emocjonalny, mniej zaczepny i mniej osobisty. Proszę Cię jednym słowem o więcej zimnej krwi.
biter
Użytkownik
#106 - Wysłana: 2 Sty 2011 20:49:51
Q__:
Havoc, owszem, atakuje Cię, biter, ale robi to jednak w granicach kultury.

w myśl mojego systemu wartości jeżeli wypowiedź Havoca którą przytoczyłem była w "granicach kultury" tym bardziej w takowych znajdowała się moja.
Q__:
Ty taką formą wypowiedzi możesz zrobić z tego spór bardziej osobisty,

Ależ ten potencjalny spór odnosi się do treści osobistej zawartej w wypowiedzi Havoca
Q__:
(A więc w grę wchodzi raczej kwestia b. emocjonalnej - IMO - formy, niż polemicznej treści.)

Jak wspomniałem w poście wyżej moja odpowiedź była całkowicie pozbawiona podstawy emocjonalnej. Przedstawiłem swoją opinię na temat skąd inąd urażającej moją osobę wypowiedzi Havoca w sposób nie bardziej emocjonalny aniżeli jego post o "pozbywaniu się" mojej osoby jak również osoby Evivy

Q__:
Nie jest to oczywiście ostrzeżenie czy coś w tym stylu, bo podstaw po temu brak, tylko prośba (owszem moderatorska, stąd bold) o schłodzenie temperatury dysksji.

I jako moderatorską akceptuję w myśl tezy że moderator zawsze ma rację a gdy jej nie ma patrz punkt pierwszy

Q__:
Te same treści da się powiedzieć w sposób mniej emocjonalny, mniej zaczepny i mniej osobisty. Proszę Cię jednym słowem o więcej zimnej krwi.

Nawet przez chwilę nie straciłem w swym toku myślowym zimnej krwi. Jeśli takie odniosłeś wrażenie mocno nad tym ubolewam i mówię to bez ironii.
Czytam ten post co do którego masz obiekcje po raz kolejny i naprawdę nie widzę jak mógł bym go napisać bardziej chłodno.
Q__
Moderator
#107 - Wysłana: 2 Sty 2011 20:56:09
biter

Poprzedni post wydawał mi się jednak zbyt zaczepny. Ten (z odpowiedzią do mnie) jest jak najbardziej ok. Polemizuj z Havocem w identycznym stylu i ok.

biter:
I jako moderatorską akceptuję w myśl tezy że moderator zawsze ma rację a gdy jej nie ma patrz punkt pierwszy

Nie w tym systemie .
biter
Użytkownik
#108 - Wysłana: 2 Sty 2011 21:00:23 - Edytowany przez: biter
Q__:
Nie w tym systemie .

Nauczyłem się jednego. Władza ma to do siebie że adaptuje rozwiązania do sytuacji nie zważając zbytnio na system z którego pochodzą. Skutecznosć ponad wszystko.
Toudi
Użytkownik
#109 - Wysłana: 2 Sty 2011 21:22:01
biter:
moderator zawsze ma rację a gdy jej nie ma patrz punkt pierwszy

To nie tak.
1. Moderator ma zawsze rację. Jeśli jej nie ma, patrz punkt drugi.
2. Admin ma zawsze rację. Jeśli jej nie ma, patrz punkt drugi.
Eviva
Użytkownik
#110 - Wysłana: 2 Sty 2011 21:27:30
Toudi:
2. Admin ma zawsze rację. Jeśli jej nie ma, patrz punkt drugi.

A junior-admin?
Q__
Moderator
#111 - Wysłana: 2 Sty 2011 21:32:13 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Eviva:
A junior-admin?

Zacytuję sam siebie: nie w tym systemie .
Eviva
Użytkownik
#112 - Wysłana: 2 Sty 2011 21:37:20
Q__

Oblewaliście mnie z zimną wodą, szefie
Q__
Moderator
#113 - Wysłana: 3 Sty 2011 18:31:04 - Edytowany przez: Q__
biter

Moze jeszcze a'propos Twojej polemiki z Havocem. Zobacz... Popadasz, w tony do ya talkin' to me?, że tylko melodyjki gangsta rapu w tle brak, ale popatrz na fakty. Owszem, Havoc krytykuje Cię dość ostro, ale - choć stworzyłem mu taką możliwość (jako moderator wręcz musiałem ją stworzyć ) - nie chciał jakoś wnioskować o bana dla Ciebie. Czy to nie sugeruje dobrej woli z jego strony i - jednak - wyciągniętej i w Twoim kierunku ręki?

Zastanów się czy w takiej sytuacji walka na słwoa ma sens? Jeśli uważasz, że Havoc (czy ktokolwiek inny) krzywdzi Cię swoją oceną, to może po prostu udowodnij mu to - również posługując się faktami.
biter
Użytkownik
#114 - Wysłana: 3 Sty 2011 18:42:09
Q__
'
ouu Bite Me Q_
Eviva
Użytkownik
#115 - Wysłana: 3 Sty 2011 18:44:52
biter

Wyhamuj! Nawet jeśli nie zgadzasz się z wypowiedzią Q_, taka Twoja wypowiedź jest niepotrzebna.
Q__
Moderator
#116 - Wysłana: 3 Sty 2011 21:14:40 - Edytowany przez: Q__
biter

Gdybym se to tak przetłumaczył jak podpowiada Google, to byś zarobił bana na tydzień (mógłbym też, od biedy, przepisać to bite z angielskiego na francuski i odesłać w twoim kierunku), ale póki co wolę uznać, że bardzo chciałeś zareklamować mi ten film:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bite_Me,_Fanboy

ps. podpowiem jednak, że z takim słownictwem, ani z taką postawą - która sprawdza się tylko w ciemnych uliczkach, i to o ile nie będziesz mieć pecha napatoczyć się na sliniejszego (nawiasem mówiąc: w tym stawie jest przypadkiem parę rybek większych od ciebie, skoro chcesz sprowadzić forumowe dyskusje do tej właśnie konwencji) - daleko tu nie zajdziesz... ...
biter
Użytkownik
#117 - Wysłana: 3 Sty 2011 21:25:20
Q__

moderacja ma zawsze rację
Eviva
Użytkownik
#118 - Wysłana: 3 Sty 2011 21:26:32
biter:
moderacja ma zawsze rację

...a jeśli sądzisz, że jednak nie, to patrz punkt 1
Pah Wraith
Użytkownik
#119 - Wysłana: 4 Sty 2011 10:23:13
Q__
Q__:
tylko melodyjki gangsta rapu w tle brak

I delikatnie kołyszącego się w tle Sisko ;)
Q__
Moderator
#120 - Wysłana: 4 Sty 2011 10:43:04
Pah Wraith

Pah Wraith:
I delikatnie kołyszącego się w tle Sisko ;)

Sądzisz, ze Sisko chciałby się kołysać w związku z tą sprawą?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  35  36  37  38  39  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!