USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II
 Strona:  ««  1  2  ...  20  21  22  23  24  ...  38  39  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#631 - Wysłana: 16 Cze 2012 20:45:47 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

Zdązyłem zrobić.

Powycinać też mogę, ale głupio wyjdzie, bo doczekali się odpowiedzi. (EDIT: Znalazłem, chyba, złoty środek, wyciąłem dwie polityczno-zaczepne epistoły, resztę - z polemikami - zostawiłem.)
mozg_kl2
Użytkownik
#632 - Wysłana: 16 Cze 2012 20:58:48
Q__

Widze. I tak ogólnie to zal było czytać.
Q__
Moderator
#633 - Wysłana: 16 Cze 2012 21:00:35 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
I tak ogólnie to zal było czytać.

Nie wiem czemu tak pojechali... Pewnie weekendowa nuda, piwko i takie tam. Lepiej by se Treka włączyli (choćby nawet VOY). Choć skoro dotąd nie pomógł...
Eviva
Użytkownik
#634 - Wysłana: 18 Cze 2012 17:03:43 - Edytowany przez: Eviva
A Q_ znowu rozdaje ostrzeżenia jak cukierki. Nie ma powodu, to go sobie wymyśli.
Rośnie nam kieszonkowy dyktator - dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf.
Q__
Moderator
#635 - Wysłana: 18 Cze 2012 17:12:43 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Po pierwsze: dałem ostrzeżenie w odpowiedzi na oddolną inicjatywę (a takze po konsultacji z Bashirem).
Po drugie: używaliście wulgaryzmów i zwrotów obraźliwych, czego nawet Kai w swej znanej łagodności nie trawi.
Po trzecie: czasy gdy głównym utrapieniem moda było, że ktoś komuś w emocjach tzw. nawrzucał dawno minęły. Od paru lat podstawową plagą Phoenixa stało się pustosłowie, często zabarwione agresją. Porównaj jak wyglada dyskusja w pozostałych topicach z tym co wyprawialiście w "Sporcie"... (Tak naprawdę gdybym miał nazwać jednym zdaniem za co dostaliście ostrzeżenia nazwałbym to zamulaniem tematu*.)

* na lem.pl jest na to piękny paragraf, który pozwolę sobie zacytować, bo i u nas chyba wart przyjęcia:

Wszelkie posty, drastycznie zmieniające charakter danego wątku, w sposób utrudniający dyskusję osobom prawdziwie zainteresowanym tematem, mogą zostać usunięte bez ostrzeżenia, litości i z pewną przyjemnością.

Madame Picard napisała kiedyś, b. słusznie, że nie da się nikogo zmusić do pisania z sensem. Chcialbym to zdanie uzupełnić o uwagę, że da się za to zmusić ludzi do nie pisania bez sensu, co niniejszym usiłuję czynić.

To wszystko z mojej strony.
biter
Użytkownik
#636 - Wysłana: 18 Cze 2012 17:52:05
Q__:
czasy gdy głównym utrapieniem moda było, że ktoś komuś w emocjach tzw. nawrzucał dawno minęły. Od paru lat podstawową plagą Phoenixa stało się pustosłowie

Bez urazy ale od zdjęcia z anteny ENTERPRISE minęło już zgoła 7 lat. od premiery ST11 minęło lat 3.
Nadto jeśli o serialach, które dawały co tydzień 45 minut nowego materiału do komentowania czyli około 900 minut rocznie można było dyskutować dniami o tyle nad jednym 120 minutowym filmem można podyskutować kilka tygodni i już ma się go rozebranego na części.

Gdyby patrzeć na działanie forum od strony pustosłowia to trzeba by zamknąć forum bo o Star Treku to nie ma już co rozmawiać.

Dalej, co rozumiesz przez pustosłowie w wątku o Sporcie. To że ktoś zacznie rozmawiać o roślinkach? Przecież to logiczne, że jak o czymś się rozmawia to nasuwają sie skojarzenia. Oglądam Boks widzę jak jeden zasunął drugiemu gwinta i rośnie mu fioletowe limo więc przypomina mi się coś o śliwkach węgierkach i już mam zakładać nowy temat? W taki układzie kaskadowo namnożyło by się tematów a ty byś się rzucał, że jest bezsensowne zakładanie nowych wątków.
Dochodzę do wniosku, że jeszcze się taki nie narodził co by ci dogodził.

Propozycję mam taką.

Jako że jest to forum o Treku to tęp pustosłowie i OffTopy z trekowych wątków a w pozostałych tylko wulgaryzmy i personalne wycieczki a każdy będzie zadowolony.

Ale co ja tam wiem, nie było mnie pół roku i się mądrzę.
Q__
Moderator
#637 - Wysłana: 18 Cze 2012 18:05:56 - Edytowany przez: Q__
biter

Poczekaj...

Nikt nie wymaga by np. w temacie o sporcie rozmawiać o Treku, ani nie tępi wszelkiego offtopu (za często sam offtopuję z lubością, by za to karać). Chodzi raczej o sytuację, w której dyskusja przeradza się w czatoidalne bicie piany (user A: Piękna u mnie pogoda. user B: U mnie też Słoneczko przygrzewa. user C: A 10 lat temu tak nie grzało... - i tak mi to wyszło dorzeczniej niż to wygląda w praktyce), a także o momenty, gdy zaczyna się brzydka zabawa w pisanie co też myślimy o naszych bliźnich (politykach, zwłaszcza politykach, sportowcach, kibicach, i wszystkich innych - teraz Eviva o wegetarianach np.) tak jakby nie można krytykować zjawisk i mechanizmów bez popadania w tanie plotkarstwo (i rzucanie obelgami).

Tu nie chodzi o to o czym się rozmawia (prywatnie nie miałbym nic przeciwko politycznym dyskusjom, byle na poziomie), a o to JAK się rozmawia.

ps. nie wykluczam, że jestem teraz trochę przeczulony, kiedy prześledzisz co się działo przez pół roku Twojej absencji - zrozumiesz przyczyny...
biter
Użytkownik
#638 - Wysłana: 18 Cze 2012 18:46:38
Q__:
a także o momenty, gdy zaczyna się brzydka zabawa w pisanie co też myślimy o naszych bliźnich (politykach, zwłaszcza politykach, sportowcach, kibicach, i wszystkich innych - teraz Eviva o wegetarianach np.)

Dokładnie o tym mówiłem takie rzeczy powinno się ukracać ale ty tępisz wszelkie przejawy zejścia z tematu jako pustosłowie.

Q__:
nie wykluczam, że jestem teraz trochę przeczulony, kiedy prześledzisz co się działo przez pół roku Twojej absencji - zrozumiesz przyczyny...

Chwali się że takiej możliwości nie wykluczasz, ale czytałem forum mimo że na nim nie pisałem i uwierz jesteś przeczulony.
Q__
Moderator
#639 - Wysłana: 24 Wrz 2012 17:58:01 - Edytowany przez: Q__
Wracam do zwykłej forumowej aktywnosci (nie polegającej tylko na kontrolnym zaglądaniu). Myślę, że niezgorzej daliście sobie radę bez "niańki". Miło widzieć Phoenixa wreszcie +/- normalnym.
Q__
Moderator
#640 - Wysłana: 1 Paź 2012 08:05:48 - Edytowany przez: Q__
Zbanowałem właśnie dinka dwa razy...

Nie myślałem jednak, źe przemówi jako głos swoistego, ale mimo wszystko rozsądku...
Q__
Moderator
#641 - Wysłana: 9 Paź 2012 16:49:57
Normalności nie starczyło na długo jak widzę. Pytanie jednak, czy rozwiązując problem osobnika kryjącego się pod nickiem Kapitan James Tyberiusz Kirk nie należało by po prostu zacząć od słynnego nie karmienia? Wiemy, że dzieciak nie ma wiele sensownego do powiedzenia, a mimo to wdajemy się z nim w poważne dialogi nakręcając go dodatkowo. Nie wiem czy ignorowanie nie było by lepsze od banów, po prawdzie? Przynajmniej jako ostatnia próba rozwiązania problemu nie-siłowo...
mozg_kl2
Użytkownik
#642 - Wysłana: 9 Paź 2012 17:58:48
Q__

Problem z nim, jest taki, żę prezentuje poglądy na poziomie 14 latka i nie możemy go za to winić. Też byłem młogy i podobnie zapatrywałem się na niektore rzeczy. Problem Kirka jest taki, ze nie potrafi dobrze umotywować swoich poglądów, co pośrednio jest pochodną jego wieku. Nie możemy tez oczekiwać od niego, jako rozmwócy operowania super profesjonalnym jezykiem oraz zagadnieniami (czego oczekuje np Kor), bo to jak oczekiwanie, że 2 latek będzie podejmował polemikę nt fizyki kwantowej. Kto ma siłe niech rozmawia kto nie to nie, jak chce to niech ignoruje. Nikt nie obiecywał że świat będzie łatwy.
Kor
Użytkownik
#643 - Wysłana: 9 Paź 2012 19:52:56 - Edytowany przez: Kor
Porozmawiajmy lepiej o czymś ciekawszym. Np. o tym:

http://www.nytimes.com/library/magazine/home/19991 024mag-sign-language.html

mozg_kl2

Jasne, że 14-latek inaczej rozumuje. Doskonale o tym wiem i miałbym dla niego litość , gdyby wszędzie się nie narzucał z politycznymi poglądami, które są pod względem moralnym, delikatnie mówiąc, wątpliwe. Poza tym nie zauważyłem, żebym ja gdzieś używał profesjonalnego języka i zagadnień w dyskusji z w/w. Ot, zdroworozsądkowe tezy. Ktoś w istocie znający się na gospodarce itp. skonsumowałby śniadanie złożone z mojego mózgu w ciągu 30 sekund.

Inna sprawa, że nie potrafię czasami sprostać sprawom językowym w kontakcie z młodzieżą. M.in. dlatego nie zostałem nauczycielem. Ale tutaj z wyrachowaniem nie miałem litości.

Już kiedyś tutaj pisałem. Mnie ktoś niegdyś tak pocisną, że mi oczy otworzył. Od tego momentu wiem, że terapia szokowa w pewnych wypadkach działa. Pewnie nie we wszystkich, ani nawet w większości, ale raczej gość nie zachowuje się tak, że miałby płakać w poduszkę po tym, że ktoś mu coś twardo napisze. Wręcz przeciwnie. To dobra cecha, że ma charakter i cojones. Źle natomiast, że się naczytał jakichś bzdur i bezrefleksyjnie je powtarza. Jak ktoś nie stawi mu oporu dostatecznie wcześnie, to może to mu zbyt głęboko wejść w krew. Bo gość jak na swój wiek jest zbyt bardzo upolityczniony (kolejny przykład tego, jak szkodliwy bywa internet).
Elaan
Użytkownik
#644 - Wysłana: 10 Paź 2012 00:15:55 - Edytowany przez: Elaan
Toudi:
Wiecie, kadżejtika prowadzi taki fajny standup commedy, że aż żal się go pozbywać

Czy nie uczciwiej i bardziej po ludzku jest go zbanować teraz, niż zostawiać tylko po to, by - jak to określił jeden z userów - "ku uciesze gawiedzi" odgrywał rolę forumowego trefnisia?
W dodatku cała ta kiepska stand up comedy czyni kompletny bałagan i chaos na forum.
Czy warto rozwalać to miejsce, by przez chwilę mieć tu cyrk?

Kor:
Jak ktoś nie stawi mu oporu dostatecznie wcześnie, to może to mu zbyt głęboko wejść w krew.

Więc może zagłosuj za banem?
Jeśli ma charakter, wyciągnie z tego wnioski - jeśli nie, to przynajmniej przestanie wylewać tutaj swoją pretensję do świata za to, że się urodził.
Kor
Użytkownik
#645 - Wysłana: 10 Paź 2012 00:18:48 - Edytowany przez: Kor
Elaan

Przecież on już dostał bana. Za permanentnym nie będę głosował. Wróci, będzie dalej rozrabiał, wtedy się zastanowię.
Elaan
Użytkownik
#646 - Wysłana: 10 Paź 2012 00:30:27
Kor:
Wróci, będzie dalej rozrabiał, wtedy się zastanowię.

Niestety, obawiam się, że ban tygodniowy to zbyt słaba rzecz na terapię szokową, o której pisałeś.
Dopóki znajdzie chętnych do wysłuchiwania swoich wynurzeń, nic się nie zmieni.
Kor
Użytkownik
#647 - Wysłana: 10 Paź 2012 00:36:48
Elaan

Jak się nic nie zmieni, to wówczas zagłosuję nad banem permanentnym. Nie było mnie na forum dłuższy czas, za krótko obserwowałem jego poczynania, nie mam prawa głosować za banem permanentnym teraz, za pierwszym razem.
Toudi
Użytkownik
#648 - Wysłana: 10 Paź 2012 07:15:07
Elaan, przecież napisałem, by pisał w jednym temacie, który dla poznaki nie nazwałbym kabaretem. ;)
Elaan
Użytkownik
#649 - Wysłana: 10 Paź 2012 15:33:13
Toudi:
przecież napisałem, by pisał w jednym temacie, który dla poznaki nie nazwałbym kabaretem.

Toudi, przepraszam, że pytam, ale jak chciałbyś to wyegzekwować?
Nie ma punktu w regulaminie, który pozwoliłby Moderacji - nawet na wniosek Współużytkowników - przypisać danego Usera do jednego tematu, niczym chłopa pańszczyźnianego do ziemi.
Pomysł jest dobry, tyle że niewykonalny.
mozg_kl2
Użytkownik
#650 - Wysłana: 10 Paź 2012 19:08:26
Kor:
gdyby wszędzie się nie narzucał z politycznymi poglądami, które są pod względem moralnym, delikatnie mówiąc, wątpliwe.

Tyle, że ten argument można wymierzyć w nie jedną osobę na tym forum. Myśle, żę sam wiesz o jakie osoby i jakie poglądy mi chodzi teraz. W porównaniu z nimi młody Kirk wypada naprawdę niewinnie.

Kor:
Mnie ktoś niegdyś tak pocisną, że mi oczy otworzył.

Mi też. Moje początki na forach w wieku naście lat dostałem mocno po głowie. Dajmy kazdemu "zapłacić" swoje frycowe. Nie zapłaci go dając mu bana. Dajmy mu szansę i czas. Nie róbmy z niego demona zła.

BTW nie odbieraj mojego posta personalnie. Pisałem akurat w nawiązaniu do Ciebie, bo Twój post rzucił mi się w oczy.

Elaan:
Niestety, obawiam się, że ban tygodniowy to zbyt słaba rzecz na
terapię szokową,

Czemu Ci tak zależy na banie?

Toudi:
, by pisał w jednym temacie

Niebezpieczny precedens. A co jeśli ja założe temat Supremacja białego człowieka wg mozga, i będę się tam produkował?
Elaan
Użytkownik
#651 - Wysłana: 10 Paź 2012 20:04:33 - Edytowany przez: Elaan
mozg_kl2:
Czemu Ci tak zależy na banie?

Nie zależy mi na banie dla KJTK, ani dla kogokolwiek innego - na tyle chyba już mnie znasz, aby to wiedzieć.
Ale bałagan jaki tu robi trudno nazwać ożywczym fermentem, a tym bardziej powiewem młodości.

Nie obchodzi go Trek - nic o nim nie wie i nie chce wiedzieć.
Traktuje forum jako rodzaj Hyde Parku, gdzie wreszcie może się wykrzyczeć do woli.
On nie rozmawia - na temat Treka ani jakikolwiek inny - on tylko wygłasza całkowicie amoralne hasła nienawiści do wszystkich i wszystkiego wokół.
Jedyne co rozumie i szanuje to przemoc, brutalna siła i pogarda dla słabszych.
Obce są mu pojęcia: prawo, przyzwoitość, uczciwość, szacunek, empatia.
Na pytanie dlaczego? ma zawsze tylko jedną odpowiedź: bo ja tak mówię.
Na prośbę uzasadnij ma zawsze tylko jedną odpowiedź: nie muszę, bo mam rację.
Jest zarozumiały i egocentryczny, a przy tym tępy - ale nie głupi - zamknął tylko oczy, uszy i umysł na wszystko, co jest wokół niego, poza własnym: JA CHCĘ.

Za to, co tu napisałam, ryzykuję ostrzeżenie lub bana, ale chciałam, żebyś zrozumiał, że nie jest to żadna personalna, irracjonalna niechęć z mojej strony wobec KJTK, ale totalna dezaprobata dla tego co, jak i gdzie mówi.
I żywię, niestety - obym się myliła - smutne przekonanie, że jest to typ niereformowalny.
Kor
Użytkownik
#652 - Wysłana: 10 Paź 2012 21:02:26
Elaan:
Jest zarozumiały i egocentryczny, a przy tym tępy - ale nie głupi - zamknął tylko oczy, uszy i umysł na wszystko, co jest wokół niego, poza własnym: JA CHCĘ.

Rozkapryszony i infantylny jest po prostu.

Elaan:
I żywię, niestety - obym się myliła - smutne przekonanie, że jest to typ niereformowalny.

Rzeczywistość i czas najpewniej go zreformują. Po prostu obecnie on nie wie w ogóle o czym mówi. Zarówno w sensie wiedzy o świecie (i jego funkcjonowaniu), jak i w sensie uczuciowości.
Eviva
Użytkownik
#653 - Wysłana: 10 Paź 2012 21:05:37
Łomatko....

Afera z KJTK coś mi uświadomiła.
Da się to zawrzeć w krótkim pytanie i proszę o szczerość:

Jezus Maria! Q_! Jak Ty ze mną wytrzymałeś???!!

Taż ja wcale nie byłam lepsza niż powyższy, a o tyle starsza...
Toudi
Użytkownik
#654 - Wysłana: 10 Paź 2012 21:17:28
mozg_kl2:
Niebezpieczny precedens.

Chyba nieco źle mnie zrozumieliście. Ja nie chcę by zamknąć go do jednego tematu, ale by w tym jednym wyżył się na temat swoich poglądów. Oczywiście normalnie z forum może korzystać, ale byle na temat.
Q__
Moderator
#655 - Wysłana: 10 Paź 2012 23:01:58
Eviva

Eviva:
Jezus Maria! Q_! Jak Ty ze mną wytrzymałeś???!!

Sam się zastanawiam...
gaius
Użytkownik
#656 - Wysłana: 24 Paź 2012 20:52:23
Witam po dłuższym okresie nie-pisania.
Może to i nie moja sprawa, bo nie udzielam się specjalnie na forum, chociaż staram się wchodzić i czytać regularnie.
Ale czy dobrze zauważyłem, czy dyskusje polityczne osiągnęły poziom tak żenujący, że już nawet żadne argumenty o wolności wypowiedzi i poglądów mają się do tego nijak? To normalnie jakiś zinstytucjonalizowany trolling. Żaden regulamin i bany wam (nam) nie pomogą - 1/3 udzielających się w dyskusjach poprostu lubi tak pisać. Czarno to widzę.
Q__
Moderator
#657 - Wysłana: 24 Paź 2012 21:13:56
gaius

gaius:
1/3 udzielających się w dyskusjach poprostu lubi tak pisać. Czarno to widzę.

Zauważyłem to niestety i stąd ostatnia próba "regulaminowej" dyskusji. Jeśli się okaże, że faktycznie większość Użytkowników ów konfrontacyjny styl akceptuje, śladem Madame Picard i Jurgena odwieszę moderatorski oręż na kołek przyjmując w/w fakt do wiadomości, acz prywatnie nie akceptując go ani trochę.

ps. po głosie Picarda i Twoim, zastanawiam się też nad trwałym zamknięciem "Polityki" gdybym jednak odwieszać nie musiał..
mozg_kl2
Użytkownik
#658 - Wysłana: 11 Lis 2012 18:45:09
Q__:
Cieszę się, że - w tym wypadku - widzisz sprawy podobnie do mnie. Ale nawet jeśli nie zawsze będziemy się zgadzać, chętnie wysłucham Twoich uwag. (Artykułujesz je w zrównoważony i rozsądny sposób, to raz.

Tak jak pisałem. Kiedy tylko jestem w stanie to mogę pomóc dla dobra naszego forum. Zasadniczo staram się mówić co myśle, tyle, że czasem wyrażam to sposób zbyt emocjonalny.

Q__:
Mam dzięki nim wrażenie, że nie poruszam się w moderatorskiej pustce, to dwa.)

Cieszę się, że mogłem Cie uspokoić.

Picard:
Powiedźcie mi tylko jedno w kwestii wyżej wymienionego filmu: nazwiska scenarzystów się nie zmieniły?

Z tego co wiem to nie.
Q__
Moderator
#659 - Wysłana: 20 Lis 2012 21:54:16
mozg_kl2

mozg_kl2:
Retoryka Jarosława my jesteśmy tu gdzie wtedy oni to zomo.

Nie obrażajmy prezesa K., to raczej hasło: "Za Polskę, wolność i FLOOD!" .

mozg_kl2:
Tak jak pisałem. Kiedy tylko jestem w stanie to mogę pomóc dla dobra naszego forum. Zasadniczo staram się mówić co myśle, tyle, że czasem wyrażam to sposób zbyt emocjonalny.

mozg_kl2:
Cieszę się, że mogłem Cie uspokoić.

Dzięki .
Elaan
Użytkownik
#660 - Wysłana: 6 Gru 2012 20:04:03 - Edytowany przez: Elaan
Kapitan James Tyberiusz Kirk:
Istnieniu wielu rzeczy doskonałych nie da sie przywidzieć...

Najgorzej, jak się komuś przywidzi, że do tych właśnie doskonałych należy...
Wtedy nad takim, to tylko ręce załamać...
 Strona:  ««  1  2  ...  20  21  22  23  24  ...  38  39  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!