USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II
 Strona:  ««  1  2  ...  15  16  17  18  19  ...  38  39  »» 
Autor Wiadomość
Dukat
Użytkownik
#481 - Wysłana: 15 Mar 2012 14:24:50
mozg_kl2:
Pisałęm już o tym. Nie chce mi się 100 razy powtarzać. Musze dopić kawę w pracy i zjeść ciastko jak przystało na pachołka i trybik systemu. ;)

Przynajmniej masz dystans do siebie.
mozg_kl2
Użytkownik
#482 - Wysłana: 15 Mar 2012 14:35:53
Dukat:
Przynajmniej masz dystans do siebie.

W życiu to się przydaje. Szczeólnie internetowym, a na naszym forum w szczególności. To co tutaj piszczecie (Ty inni), biorę w nawias dziele przez 16 i wiem mniej więcej ocb.
Q__
Moderator
#483 - Wysłana: 15 Mar 2012 14:42:26
mozg_kl2

mozg_kl2:
To co tutaj piszczecie (Ty inni), biorę w nawias dziele przez 16 i wiem mniej więcej ocb.

To chyba jedyne wyjście od dobrych paru lat, by nie zgłupieć tu...
Enterprise D
Użytkownik
#484 - Wysłana: 16 Mar 2012 16:47:49
mozg_kl2
No to już była obraza, może na tym forum jest wiele tych ,,gorszych", ale to właśnie oni najlepiej piszą i wypowiadają swoje zdania, choć czasami ich poglądy nie zgadzają się z naszymi i wtedy dochodzi do różnych kłótni, w czym Ty górujesz swoją złośliwością, co właśnie widać teraz
Q__
Moderator
#485 - Wysłana: 16 Mar 2012 17:40:22 - Edytowany przez: Q__
poligon

Wracasz, zatem i obiecane wyjaśnienie czeka.

Z głosowaniem w grudniu to było tak... W ferworze burzliwej dyskusji (która rozpętała się po tym jak przedstawiłem wniosek Dukata o uchylenie mu bana) mozg_kl2 postawił wniosek o odwołanie mnie z funkcji moda.
Poddałem ten wniosek pod głosowanie (tradycyjnie 24h), jednak w czasie głosowania zaszly nowe wydarzenia jakoś tam ciążące mojemu sumieniu (niedawno przypominał o nich Delta), dlatego przedłuzyłem głosowanie o kolejne 24h, by ktoś kto zagłosowal za mną, ale uznał, że nowe okoliczności skłaniają go do zmiany zdania, mógł zmienić swój głos. Nie działałem więc tu na swoją korzyść, a - potencjalnie przynajmniej - przeciw sobie.
Głosowanie, tak czy siak, wygrałem. (Skład moderacji pozostał więc bez zmian.)

To było pierwsze wydarzenie.

Drugim była Amnestia, to nie było przez nikogo przegłosowane, to była "odgórna" inicjatywa Kai'a i moja (Jurgen mógłby się wręcz obrazić, że podjęta bez jego udziału), wynikła jakoś z uprzednich napięć, ale przecież nie z żądań Forumowiczów. Teoretycznie miała potrwać tydzień, ale trwała dłużej bo się - do czasu - świetnie sprawdzała.
Na głosy Forumowiczów (będące zresztą reakcją na to co wyprawialiście z Dukatem) przestaliśmy przedłużać czas Amnestii, i moderacja wrócila po prostu w starym składzie.

To było drugie (i trzecie) wydarzenie.

Ot i cała historia...

ps. aha i czekamy z Jurgenem na wyjaśnienia co to za lustrzany nick mówił w Twoim imieniu... wiesz, że sockpuppeting był u nas karany dość ostro?
poligon
Użytkownik
#486 - Wysłana: 16 Mar 2012 19:22:36
Pierwsza wersja. Poprosiłem dobrego kolege z GB by zalogował się uzywając mojego starego adresu na onecie by wyjasnił sprawe, ze moge być nieobecny w weekend (na szczescie w piatek jestem). Nie wiedziałem co jest zbanowane IP, adres, konto. Do tej pory logowałem sie z dwóch nr IP co mozna sprawdzić po wpisach. Jedno konto do 16 drugie po 17 godzinie. Kłania się analiytyczne myslenie. Po przeczytaniu inkwizytorskiego wpisu Q__ z 1:00 w nocy. (co normalny człowiek robi o tej porze, nie ma kobiety, ewentualnie chłopaka, by siedziec na forum i szukac haków jak Maciorewicz). Koncząc kolega zrobił mi przysłóge a swojego adresu nie chciał dawać.

Druga wersja. zhackowałem miniBB.
poligon
Użytkownik
#487 - Wysłana: 16 Mar 2012 19:28:02 - Edytowany przez: poligon
Picard:
Vanja: Picie stało się jego głównym zajęciem i celem. Nie jest w stanie egzystować na trzeźwo. Robi wszystko, żeby zdobyć alkohol. Jedyną drogą do poznania nowych osób (Deana, Wolkanie) jest wspólne chlanie z nimi. To nie "jego sprawa", to się kwalifikuje do leczenia.
Powrót do odgrzewanych kotletów. Śmiem z Tobą polemizować na ten temat. Facet pił w stresujących sytuacjach - to jest jako tako zrozumiałe. Po pijaku Pheonixa przecież nie zaprojektował i nie skonstułował. Poza tym Lilly mówiła, że nie poleci z nim jeśli będzie pijany - czyli był w stanie być trzeźwy kiedy mu na tym zależało.

Jakbys nie zauwazył rozmawiasz z kolejnym użytkownikiem zniechenconym przez Q. Nie przeze mnie czy Dukata. To duch, jej juz nie ma i nie wiadomo czy się pojawi. She,s gone... Swoja droga nie ma jak refleks szahisty. No Ofence
Q__
Moderator
#488 - Wysłana: 16 Mar 2012 19:31:20 - Edytowany przez: Q__
poligon

poligon:
co normalny człowiek robi o tej porze, nie ma kobiety, ewentualnie chłopaka, by siedziec na forum i szukac haków jak Maciorewicz

Jaki normalny człowiek? Wiadomo wszak, że Trekerzy siedzą w piwnicy, a podniecają ich tylko wymyślone technologie...

A serio: jak chcesz poznać kwestię kobiet w moim życiu to polecam fotki (i filmy) z TrekSfer, bo trafiłeś kulą płot, w dodatku bawiąc się w chamskie docinki a'la 7z9. Wyżej cię jednak ceniłem.

BTW. poligonik, bo trudno cię traktować nie-protekcjonalnie od teraz, popatrz jak fajnie i spokojnie jest na Forum bez szaleństw Dukata i twoich, jak ludzie rozmawiają na temat, a nie patrzą komu dokopać i gdzie chlew zrobić... Dasz radę tak rozmawiać? To jakoś się zmieścisz na pokładzie... (Choć ja od dziś mam mentalnego ignora na twoje posty, bo - jak mowiłem - nie z każdym się tańczy...)

Aha: i nie baw się w duble, opcja "Edytuj" po coś istnieje...

Tym niemniej...

Jurgen

Chyba możemy przyjąć to wytłumaczenie póki co? Niech mu będzie.
poligon
Użytkownik
#489 - Wysłana: 16 Mar 2012 19:47:51 - Edytowany przez: poligon
Q__:
ps. poligonik, bo trudno cię traktować nie-protekcjonalnie od teraz, popatrz jak fajnie i spokojnie jest na Forum bez szaleństw Dukata i twoich, jak ludzie rozmawiają na temat, a nie patrzą komu dokopać i gdzie chlew zrobić... dasz radę tak rozmawiać? to jakoś się zmieścisz na pokładzie (choć ja od dziś mam mentalnego ignora na twoje posty, bo - jak mowiłem - nie z każdym się tańczy...)

Zaszczuliscie go i tyle wpadł w trans, a na koncu było widac ze mu przykro i potrzebuje drugiej szansy. ( nie poprosił z powodu dumy). Cóz z empatia u was słabo mimo ze jeden psycholog na forum. To postać tragiczna, wpisała się w beznadziejna walke z waszą ignorancja. Nie twierdze ze bez prowokacyjnego grzechu, ale inteligentny człowiek potrafi "strawic" prowokacje, ty Q__ do nich nie nalezysz, jezeli chodzi o inteligencje wobec obcowania z innymi ludźmi, tu wrecz jestes patologiczny. Wahania nastrojów, podminowywanie i stronniczosc"

Zwisa mi twój ignor, a nawet cieszy, wrecz uwazam to za błogosławieństwo!!

Q__:
A serio: jak chcesz poznać kwestię kobiet w moim życiu to polecam fotki z TrekSfer, bo trafiłeś kulą płot, w dodatku bawiąc się w chamskie docinki a'la 7z9.

Ja tam nie zaprzeczam twojej sexualnosci, nie posadzaj mnie o tak niskie zagrywki, ale o tej porze to sie przytula "mamuche" do cyca, a nie łazi na forum i poluje na poligona, jakas frustracja czy co? Moze miałes zły dzień niskie notowania na giełdzie. Aha powiem ze nie bedzie lepiej nie spodziewaj się wzrostów.

Fotki mozesz przesłac zobacze, obce laski mnie nie interesuja ale z checia zobacze twoja facjate.

No i bez obrazy nie minuj sie dzis piatek
Elaan
Użytkownik
#490 - Wysłana: 16 Mar 2012 20:16:09 - Edytowany przez: Elaan
poligon:
Jakbys nie zauwazył rozmawiasz z kolejnym użytkownikiem zniechenconym przez Q.

Jeśli już to zniechęconym , ale to IMVHO nadinterpretacja.

poligon:
To duch, jej juz nie ma i nie wiadomo czy się pojawi.

A kto powiedział, że duchy nie umieją czytać postów?

poligon:
Swoja droga nie ma jak refleks szahisty.

Szachisty. Ja się naprawdę nie czepiam, tylko proszę.
Jurgen
Moderator
#491 - Wysłana: 16 Mar 2012 20:20:38
Q__:
Chyba możemy przyjąć to wytłumaczenie póki co?

poligon
Użytkownik
#492 - Wysłana: 16 Mar 2012 20:22:37
Elaan

Dziś sole wiecej błedów bo mamy sesje Ch5OH2.
Enterprise D
Użytkownik
#493 - Wysłana: 16 Mar 2012 22:01:45
poligon:
Ch5OH2

Hmmm. po węglu wygląda na metanol, czego Ci pić nie radzę, po jest to silna trucizna, powoduje ślepotę, paraliż i śmierć, jednak po wodorach wygląda to na etanol, czyli zwykły spirytus, sądząc jedna po grupie wodorotlenkową OH, wygląda na to, że jest dwa razy OH jet dwa razy wzięte, więc teraz wygląda to na glikol, który też jest trujący! oj, z chemii chyba jesteś słaby...
Kain
Użytkownik
#494 - Wysłana: 16 Mar 2012 22:51:45
Też się nieco uśmiechnąłem z tego wzoru, z czym na studiach prowadziłem warsztaty chemiczne dla licealistów itp. - nie takie cuda tam można było zobaczyć;)
Q__
Moderator
#495 - Wysłana: 16 Mar 2012 22:56:44 - Edytowany przez: Q__
Enterprise D
Kain

Czekajcie, a może on naprawdę pije taki wynalazek? To by sporo tłumaczyło...
Kain
Użytkownik
#496 - Wysłana: 16 Mar 2012 23:17:20 - Edytowany przez: Kain
Q__:
Czekajcie, a może on naprawdę pije taki wynalazek? To by sporo tłumaczyło...

Właśnie to chciałem dopisać :D

P.S - Piątkowy wieczór jest a ja jako biedny (prawie)młody trekker siedzę w domu i błędy we wzorach chemicznych na forach wyśmiewam - ależ mój żywot jest podły... jak ja się na fejsbuku pokażę... (mała ironia skierowana lufą w stronę poligonu więc nie sądzę by kogokolwiek postronnego uderzyła...)
Queerbot
Użytkownik
#497 - Wysłana: 16 Mar 2012 23:40:39
Kain:
P.S - Piątkowy wieczór jest a ja jako biedny (prawie)młody trekker siedzę w domu i błędy we wzorach chemicznych na forach wyśmiewam - ależ mój żywot jest podły... jak ja się na fejsbuku pokażę... (mała ironia skierowana lufą w stronę poligonu więc nie sądzę by kogokolwiek postronnego uderzyła...)

W kulturalnych kręgach dopiero za jakąś godzinę wychodzi się z domu
Kain
Użytkownik
#498 - Wysłana: 17 Mar 2012 00:00:19
Queerbot:

No to jeszcze 60 minut pozornego szczęścia przede mną;)
Jurgen
Moderator
#499 - Wysłana: 17 Mar 2012 10:10:38
Jeszcze jedna uwaga dla użytkowników narzekających na moderację. Zanim będziecie kontynuowac marudzenie, zastanówcie się, jakie zasady sami wprowadzacie. Przykład z "mojego podwórka":

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,10785935, _Smierc_garbatym_nosom___Kibole_Resovii_skazani.ht ml

Zwórićcie uwagę, za co skazani zostali kibice: nie za żadne szerzenie nienawiście na tle rasowym czy narodowościowym (art. 256 k.k.), tylko za zniewagę, a więc za przestepstwo znacznie lżejsze czy mniej szkodliwe społecznie. I porównajcie sobie teraz to, co zrobił Dukat (który za swoje zachowanie zaliczył bana permanentnego, a nawet nie zblizył się do poziomu tych kiboli), natomias Queerbot, którego teksty jak najbardziej znamiona przestepstwa zniewagi wypełniały - nie poniósł żadnej konsekwencji. Zastanówcie sie więc, a dopiero potem nadawajcie na moderację, że jest stronnicza czy niesprawiedliwa.

PS To nie jest część mojej oceny działania moderacji na forum tylko komentarz do wydarzeń bieżących.
Toudi
Użytkownik
#500 - Wysłana: 17 Mar 2012 10:27:21
Jurgen, rozumiem, że ci skazani mieli wcześniej na koncie jakieś antysemickie akty, bo ja osobiście, gdyby nie opis wydarzenia, w życiu nie wziąłbym tego za hasło antysemickie... raczej za jakiś inny klub "podwórkowy".
Q__
Moderator
#501 - Wysłana: 17 Mar 2012 12:34:04 - Edytowany przez: Q__
Jurgen

Jurgen:
porównajcie sobie teraz to, co zrobił Dukat (który za swoje zachowanie zaliczył bana permanentnego, a nawet nie zblizył się do poziomu tych kiboli), natomias Queerbot, którego teksty jak najbardziej znamiona przestepstwa zniewagi wypełniały - nie poniósł żadnej konsekwencji.

Moim zdaniem zdecydował tu mechanizm dość banalny: nie ciężar przewin, a ich dotkliwość w skali ogólnoforumowej, że tak powiem.
Po prostu statystycznemu Forumowiczowi łatwiej jest przetrawić (jedno- czy dwurazowe) obelgi Queerbota - zwł., że nie do niego są skierowane, niż wielomiesięczną (acz składającą się z wielu "wyczynów" znacznie niższego kalibru) destabilizację działania Forum przez Dukata. Łatwiej ominąć jest jeden post z wulgaryzmami, niż dwadzieścia, czy sto, z niechcianą treścią agitacyjno-polityczną.
(Zauważ zresztą, że wszyscy zbanowani permanentnie przed Dukatem, a także ci niezbanowani, o sankcje moderatorskie wobec których najczęściej, swego czasu, wołano - a więc Eviva, Picard i MarcinK - byli tak naprawdę atakowani za to samo: za forsowne (acz różniące się stopniem złośliwości i premedytacji) narzucanie Współforumowiczom tematów lub formuł dyskusji, które im nie odpowiadały.)
Można oczywiscie zastanawiać się nad prawną, czy moralną stroną "wyroków" naszej community (bynajmniej nie uważam tego za zajęcie błahe czy bezproduktywne), ale sądzę, że ich mechanizm jest właśnie taki...
poligon
Użytkownik
#502 - Wysłana: 17 Mar 2012 14:23:20 - Edytowany przez: poligon
Enterprise D:
Hmmm. po węglu wygląda na metanol, czego Ci pić nie radzę, po jest to silna trucizna, powoduje ślepotę, paraliż i śmierć, jednak po wodorach wygląda to na etanol, czyli zwykły spirytus, sądząc jedna po grupie wodorotlenkową OH, wygląda na to, że jest dwa razy OH jet dwa razy wzięte, więc teraz wygląda to na glikol, który też jest trujący! oj, z chemii chyba jesteś słaby...

HA! nie takie rzeczy sie spozywało!

Kain:

Nie martw sie, w końcu sie kiedys zabawisz. Napijesz się, poznasz kobiete która cię pokocha (pamiętaj mozes byc brzydki jak diabeł stuletni byle bys dobrze ru..ał). Wtedy nie zwracaja uwagi na urode . Zreszta facet moze byc troche ładniejszy od diasbła a kobieta troche brzydsza od anioła i bedzie dobrze.

Queerbot:

A co do tej pory robiłes? Grałes w szachy?

Q__:
Po prostu statystycznemu Forumowiczowi łatwiej jest przetrawić (jedno- czy dwurazowe) obelgi Queerbota - zwł., że nie do niego są skierowane, niż wielomiesięczną (acz składającą się z wielu "wyczynów" znacznie niższego kalibru) destabilizację działania Forum przez Dukata. Łatwiej ominąć jest jeden post z wulgaryzmami, niż dwadzieścia, czy sto, z niechcianą treścią agitacyjno-polityczną.
(Zauważ zresztą

Ale perfidne kłamstwo i kabotynizm. Jeden moze wyzywać a drugi nie moze się nakręcać. Nie wypowiadaj sie za nieobecnych bo to załosne!!! Obaj maja swoje za uszami a ty bronisz rózowych!!! Załóż "Pink Lantern". Twoja stronniczosc jest nazbyt widoczna!!
Q__
Moderator
#503 - Wysłana: 17 Mar 2012 14:43:35 - Edytowany przez: Q__
Enterprise D
Kain
Queerbot

Tak mi się skojarzyło:

"Zróbcie mi przebitkę zająca na gruszy... Nie, nie! Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu. Niech on nie miauczy..."

S. Bareja, "Miś"

poligon

Dubel poleciał.
poligon
Użytkownik
#504 - Wysłana: 17 Mar 2012 14:54:38
Q__:
Dubel poleciał.

Sorry urzadzenia mobilne nie maja takich mozliwosci . Wklej przeklej Weekendowe problemy.
Q__
Moderator
#505 - Wysłana: 17 Mar 2012 14:56:10
poligon

Szkoda, że nie wiedziałem, bo bym przeniósł (albo nie wycinał), serio.
poligon
Użytkownik
#506 - Wysłana: 17 Mar 2012 15:01:03
N.O. a teraz znikam jutro was podenerwuje.
Queerbot
Użytkownik
#507 - Wysłana: 17 Mar 2012 15:02:06
Jurgen:
I porównajcie sobie teraz to, co zrobił Dukat (który za swoje zachowanie zaliczył bana permanentnego, a nawet nie zblizył się do poziomu tych kiboli), natomias Queerbot, którego teksty jak najbardziej znamiona przestepstwa zniewagi wypełniały - nie poniósł żadnej konsekwencji.

Problemem jest to, że większość ludzi wulgarność identyfikuje z wulgaryzmami, podczas gdy najpodlejsza wulgarność przybiera często maskę dyskursu kulturalnego. Być może pozbawiona wulgaryzmów sugestia, że "Murzyni nie potrafią się uczyć i zniszczyli zapewniającą im wszystko RPA" to wypowiedź na tyle subtelna, że jej elegancja przysłania wszystkie paragrafy, ale nie zapominaj Jurgen, że istnieje jeszcze jeden kodeks określany mianem Dekalogu, a jego ósmy punkt brzmi "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu".
Enterprise D
Użytkownik
#508 - Wysłana: 17 Mar 2012 16:04:52
A ja ostatnio zauważyłem, że na tym forum ostatnio nic się o Treku nie piszę, tylko o banach, co kto komu zrobił, polityce itp... A co ze Star Trekiem?! Przecież nie po to tu jesteśmy że by o polityce rozmawiać lub o innych pierdołach!
mozg_kl2
Użytkownik
#509 - Wysłana: 17 Mar 2012 16:54:45
poligon:
Po przeczytaniu inkwizytorskiego wpisu Q__ z 1:00 w nocy. (co normalny człowiek robi o tej porze, nie ma kobiety, ewentualnie chłopaka, by siedziec na forum i szukac haków jak Maciorewicz)

Załośny komentarz. I ktoś tutaj mówił, że nie lubi tekstów z piaskownicy.

Q__:
Wiadomo wszak, że Trekerzy siedzą w piwnicy, a podniecają ich tylko wymyślone technologie...

Ja sobie zainstalowałem taką aplikacje, żeby mi pokazywała kiedy jest dzień a kiedy noc. Pomaga. Jeśli chodzi o podniecenie to są specjalne produkcje targetowane dla fanów treka.

Jurgen:
I porównajcie sobie teraz to, co zrobił Dukat (który za swoje zachowanie zaliczył bana permanentnego, a nawet nie zblizył się do poziomu tych kiboli),

Poważnie? A te jego teksty o trybikach systemu, pachołkach państwa, urzędnikach okradających obywateli, przyrównujących pracowników państwowych do szeregowych członków mafii. Fakt nie zbliżył się, on ich przebił.

poligon:
Grałes w szachy?

Co masz przeciwko szachom?
Kain
Użytkownik
#510 - Wysłana: 17 Mar 2012 16:59:08
Queerbot:
Problemem jest to, że większość ludzi wulgarność identyfikuje z wulgaryzmami, podczas gdy najpodlejsza wulgarność przybiera często maskę dyskursu kulturalnego. Być może pozbawiona wulgaryzmów sugestia, że "Murzyni nie potrafią się uczyć i zniszczyli zapewniającą im wszystko RPA" to wypowiedź na tyle subtelna, że jej elegancja przysłania wszystkie paragrafy

Dokładnie tak - prawdziwa wulgarność i chamstwo tkwi w ideach stojących za słowami a nie w samych słowach, z czym wiem doskonale że prawu i prawnikom często umyka sedno sprawy, gubi się gdzieś w gąszczu sztucznych przepisów, kodeksów itp. drobiazgów mających się nijak do zdrowego rozsądku i niezmanipulowanej prawdy.

Enterprise D:
A ja ostatnio zauważyłem, że na tym forum ostatnio nic się o Treku nie piszę, tylko o banach, co kto komu zrobił, polityce itp... A co ze Star Trekiem?! Przecież nie po to tu jesteśmy że by o polityce rozmawiać lub o innych pierdołach!

Paradoks zgadzać się z tym zaraz poniżej mojego poprzedniego wpisu ale cóż - racja, również uważam że za mało Star Treka mamy w Star Trek forum.
 Strona:  ««  1  2  ...  15  16  17  18  19  ...  38  39  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co myślimy o.... - Phase II

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!