USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Upgrade forum
 Strona:  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Kai
Admin
#1 - Wysłana: 14 Cze 2009 01:03:53
Odpowiedz 
Wraz z właśnie zakończoną przeprowadzką serwera zostało też zupgrejdowane forum do najnowszej wersji miniBB. Różnice w wyglądzie są raczej kosmetyczne, ale w działaniu na pewno kilka nowych rzeczy się pojawiło. Mam nadzieję, że wszystko będzie działać poprawnie
waterhouse
Moderator
#2 - Wysłana: 14 Cze 2009 02:15:43 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Hehe świetnie.

Czy da się dodać tu jakieś pluginy w stylu avatarów or sth?

Forum działa zdecydowanie szybciej.
Eviva
Użytkownik
#3 - Wysłana: 14 Cze 2009 09:39:36
Odpowiedz 
Rzeczywiście, zmiany sa juz zauwazalne. Pozwalam sobie podziękować. Awatar jest mi co prawda niepotrzebny do szczęścia, ale może dałoby sie go jednak dodać? Kto nie chce, mógłby nie używac, ale to miła zabawka.
Kai
Admin
#4 - Wysłana: 14 Cze 2009 09:53:53
Odpowiedz 
Teoretycznie teraz bez większych problemów można dodać avatary. Chcecie?
Eviva
Użytkownik
#5 - Wysłana: 14 Cze 2009 09:57:50 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Dalej, kochani, wpisujcie swe głosy. Na zachętę bedę pierwsza.
Jestem za.
Dragon
Użytkownik
#6 - Wysłana: 14 Cze 2009 10:36:19
Odpowiedz 
Ja też
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 14 Cze 2009 10:46:01
Odpowiedz 
Świetne! Teraz gdy będę pisał o odczuciach względem nowego filmu - recenzje postaram przesłać się dziś! - będę mógł to zrobić tak:
Alucard87
Użytkownik
#8 - Wysłana: 14 Cze 2009 12:39:01 - Edytowany przez: Alucard87
Odpowiedz 
testing

no, wreszcie mi wysyłanie postów działa... wcześniej przycisk był nieaktywny...
Eviva
Użytkownik
#9 - Wysłana: 14 Cze 2009 13:15:54
Odpowiedz 
Alucard87
Picard

A może byście tak obaj zagłosowali, co ?
waterhouse
Moderator
#10 - Wysłana: 14 Cze 2009 14:08:29
Odpowiedz 
Ja jestem za

Patrząc na listę darmowych pluginów na stronie minibb najbardziej podobają mi się jednak trzy pluginy moderatorskie - Merge Topics, Multiple Topics Action, Moving Replies :D

Signatures też jest darmowy.

http://www.minibb.com/download.html
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 14 Cze 2009 14:44:36 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
A ja wolałem starsze emoticony

ps. wraz z przeprowadzka przepadło kilka postów (w tym moich) pisanych dziś w okolicach południa, da się to naprawić?
Paradoks
Użytkownik
#12 - Wysłana: 14 Cze 2009 15:11:57
Odpowiedz 
Skoro już robimy głosowanie...

Raczej przeciw. IMHO avatarki niepotrzebne odwracają uwagę od treści postów (szczególnie, gdy ktoś wybierze sobie jaskrawego, animowanego gifa). Czy nasze forum traci coś w związku z ich brakiem? To tylko efektowne (chociaż nie zawsze estetyczne zabawki. Wydaje mi się, że na forach przepełnionych wszelkimi nowinkami, często to one zaczynają dominować nad treścią. To, co powinno pozostawać najważniejsze, ulega spłyceniu.

Minimalizm zawsze pozytywnie odróżniał nasze forum od innych i stawało się ono na swój sposób wyjątkowe. Fakt faktem, że na przestrzeni ostatniego roku (przynajmniej moim zdaniem) forum sporo straciło. Myślę, że sygnaturki i avatry są ostatnią rzeczą, jaka pomogłaby nam zachować wspomnianą "wyjątkowość".

Co innego usprawiedliwienia ergonomiczne. Co tego, co napisał w liście do Świętego Mikołaja (czytaj: Kaia) waterhouse dorzuciłbym moduł prywatnych wiadomości, RSS (niby jest, ale przynajmniej mi nie działa) i może coś do formatowania wzorów matematycznych i zagnieżdżania filmików YouTube.

Bibliografia, czyli wcześniejsze podobne dyskusje:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=2405&page=0
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=2303&page=0
waterhouse
Moderator
#13 - Wysłana: 14 Cze 2009 15:20:05
Odpowiedz 
Paradoks:
Co innego usprawiedliwienia ergonomiczne. Co tego, co napisał w liście do Świętego Mikołaja (czytaj: Kaia) waterhouse dorzuciłbym moduł prywatnych wiadomości, RSS (niby jest, ale przynajmniej mi nie działa) i może coś do formatowania wzorów matematycznych i zagnieżdżania filmików YouTube.

PM są płatne (20 dolarów) natomiast RSS i youtube nie.
The_D
Użytkownik
#14 - Wysłana: 14 Cze 2009 15:57:40 - Edytowany przez: The_D
Odpowiedz 
Jeżeli chodzi o avatary jestem za. Nie wydaje mi się, żeby niewielki obrazek pod ksywką doprowadził do przerostu formy nad treścią, a na pewno pomógłby optycznie połapać się w burzliwej dyskusji (pewnie nie jednemu z was zdarzyło się omyłkowo przypisać słowa jednego z dyskutantów innemu).
Na różnych forach standardem jest punkt w regulaminie zakazujący umieszczania bijących po oczach animowanych awatarów, i chyba nikt by nie protestował przed dopisaniem takiego zapisu do naszego mini regulaminu.

Paradoks:
Minimalizm zawsze pozytywnie odróżniał nasze forum od innych i stawało się ono na swój sposób wyjątkowe.

Że wyróżniał to się zgodzę, ale czy pozytywnie to nie jest takie jednoznaczne. Miał zarówno plusy jak i minusy (o których kiedyś pisałem)

A poza tym, bardzo się cieszę, że pojawił się pogląd wypowiedzi przed wysłaniem. Wreszcie wstawiając obrazek w linku czy tez inną karkołomną czynność będę mógł sprawdzić, czy wszystkie tagi dobrze porozmieszczałem
Alucard87
Użytkownik
#15 - Wysłana: 14 Cze 2009 15:59:10
Odpowiedz 
Eviva
ech, niech ci będzie - jestem za.

Ale logować na głównej dalej nie mogę.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 14 Cze 2009 17:21:11
Odpowiedz 
Zaginione posty zostały odzyskane z serwera. Lolka, zielu, fluor możecie się zgłosić do mnie po ich zapis i elegancko wkleić je ponownie gdzie ich miejsce.
Picard
Użytkownik
#17 - Wysłana: 14 Cze 2009 20:38:42
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
A może byście tak obaj zagłosowali, co

To dlatego przepadł jeden z moich postów! A co do avatarów - jestem neutralny, nie przeszkadzają mi one ale też specjalnie niczemu nie służą. W jakieś jeszcze kwestii mam się wypowiedzieć?
Jamjumetley
Użytkownik
#18 - Wysłana: 14 Cze 2009 20:39:07 - Edytowany przez: Jamjumetley
Odpowiedz 
Jestem za Avatarami. Animowanego gifa raczej nikt nie wrzuci, bo tu normalni ludzie. Poza tym jest ograniczony rozmiar, więc duża animacja odpada.

Podoba mi się cytowanie. Jest teraz dużo bardziej czytelne.

Emotki też są lepsze.

Tak trzymać!
Pisarz
Użytkownik
#19 - Wysłana: 14 Cze 2009 20:42:59
Odpowiedz 
Awatary mogą być, jakby ich nie było to nic się nie stanie wielkiego, ale jak będą to też nie będę miał nic przeciwko.

Ale może ktoś chociaż wywali tą białą "aureolę" przy emotach. Poza tym to zmiany na dobre i tak, mniej dziurawy skrypt itp.
The_D
Użytkownik
#20 - Wysłana: 14 Cze 2009 22:28:38
Odpowiedz 
Wywalenie aureoli nie jest takie proste jak by się mogło wydawać. Ewidentnie obrazki były robione pod jasne tło.
Sh1eldeR
Użytkownik
#21 - Wysłana: 14 Cze 2009 22:40:48
Odpowiedz 
Oficjalnie wstrzymuję się od głosu w sprawie awatarów. Nieoficjalnie jestem przeciwko, ale jakoś to zniosę, szczególnie jeśli do regulaminu trafią jakieś regulacje odnośnie ich wyglądu. Raz, że różowy awatar waliłby po oczach, a dwa, że zupełnie by do klimatu Phoenixa nie pasował. Mimo wszystko rozumiem, że awatary mogą się komuś czasem przydać. Jeśli będą dobrze użyte (co w praktyce zdarza się bardzo rzadko w skali całego forum), to pomogą w identyfikacji rozmówcy.

Jestem natomiast zdecydowanie przeciwko sygnaturom. Pożytek z nich ekstremalnie mały, a zajmują miejsce.

Co do obrazków, to The_D ma rację. Trzeba by je ręcznie powycinać, albo skombinować wersje robione pod ciemne tło. Te szare ramki przy jasnym tle dają gładsze brzegi tych buziek, ale przy tak ciemnym jak phoenixowe wygląda to niespecjalnie. Da się je zoptymalizować do ciemnych barw, ale trochę trzeba się pobawić w programie graficznym. Btw., czy moderatorzy/admini są tu na tyle gromowładni, by te obrazki podmienić, jakby dostali już wygładzone kopie?
Kai
Admin
#22 - Wysłana: 14 Cze 2009 22:57:33
Odpowiedz 
Sh1eldeR:
czy moderatorzy/admini są tu na tyle gromowładni, by te obrazki podmienić, jakby dostali już wygładzone kopie?

Jak dostanę to podmienię.
Lolka
Użytkownik
#23 - Wysłana: 14 Cze 2009 23:12:32
Odpowiedz 
1. Jestem za avatarami.
2. Czy przypominanie haseł działa? Bo czekam już kilka godzin i nic...
Kai
Admin
#24 - Wysłana: 15 Cze 2009 00:22:08
Odpowiedz 
Lolka:
Czy przypominanie haseł działa? Bo czekam już kilka godzin i nic...

Nowy serwer nie umiał jeszcze maili wysyłać. Teraz już chyba umie
The_D
Użytkownik
#25 - Wysłana: 15 Cze 2009 00:26:23
Odpowiedz 
Sh1eldeR:
Jestem natomiast zdecydowanie przeciwko sygnaturom. Pożytek z nich ekstremalnie mały, a zajmują miejsce.

Zależy z której strony na to patrzeć. Ja w swoich sygnaturach na różnych forach reklamuję Treksferę ;) Jaki będzie efekt zobaczymy
Sh1eldeR
Użytkownik
#26 - Wysłana: 15 Cze 2009 00:26:45
Odpowiedz 
Lolka
W takim razie spróbuj ponownie z tym przypomnieniem hasła, bo pewnie tamten mail przepadł na amen .
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 15 Cze 2009 00:27:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard:
To dlatego przepadł jeden z moich postów!

Tak, ale z tego co widzę, powtórzyłeś go spiewająco (porównałem Twój nowy post z zapisem starego).

(Wszystko co trzeba powtórzone - poza jednym, niech się jeszcze zielu zgłosi...)

ps. Slovaak, w tej nowej wersji mam lepsze uprawnienia jako mod , załatwione co trza. A Lolkę banujemy. I żeby mi to ostatni raz .
Slovaak
Użytkownik
#28 - Wysłana: 15 Cze 2009 00:37:54
Odpowiedz 
Już mam swoje kontełko, dzięki Q__
Seybr
Użytkownik
#29 - Wysłana: 15 Cze 2009 08:00:23
Odpowiedz 
Nowe zmiany kosmetyczne wyglądają całkiem dobrze ;]. Trzeba będzie przyzwyczaić się . Wprowadzone zmiany przydały się ;]. Avantery dla mnie mogą być, choć nie są konieczne. Jestem ciekaw jakie byście dali ;].
Doctor_Who
Użytkownik
#30 - Wysłana: 15 Cze 2009 08:55:58 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Sh1eldeR
Kai

A nie można by było niektórych z tych emotek wstawić jak już kombinujemy?

PS. Aviki mogą być ;).
 Strona:  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Upgrade forum

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!