USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi/prośby do moderatorów -Faza VII
 Strona:  ««  1  2  3  ...  16  17  18  19  20  21  22  »» 
Autor Wiadomość
Jurgen
Moderator
#601 - Wysłana: 3 Kwi 2011 18:15:03
IDIC

IDIC:
powyższe skłania mnie do powzięcia przypuszczenia, że w opinii Moderacji najcięższago kalibru przewinieniem, jakie może popełnić user, jest użycie wulgaryzmu i jeśli tylko wulgaryzmów się nie używa, to można sobie spokojnie rzucać hasłami o wydźwięku rasistowskim

The_D:
clue przypadku Queerbota nie było samo użycie wulgaryzmu a bezpośredni słowny atak na innego forumowicza.

Dokładnie. Fedek atakuje abstrakcyjną grupę (taką czy inną, bo nie tylko o Żydów mu idzie), Queerbot dokonał ataku na konkretną osobę, użytkownika tego forum. Poza przestępstwem popełnionym przeciwko tak samo konkretnej osobie ja osobiście nie widzę cięższego przewinienia na forum. Owszem, może się okazać, że pojawi się cięższe przewinienie, które teraz nie przychodzi mi do głowy, ale jeszcze takiego tu nie widziałem.

IDIC:
naprawdę uważasz, że wszystko jest tu tak, jak być powinno, to powiem jedynie, że ... czuje się rozczarowana

Nie musisz, bo nie uważam, że wszystko jest tu w porządku. Powiedziałbym raczej, że zdrowo się tu po%$(@&*. Niestety, jako uzytkownicy sami związaliśmy ręce moderacji, więc nie możemy ani walczyć z głupotą, ani z meritum wypowiedzi (nawet jeżeli są nieprzyzwoite czy przestępcze), więc skupiam się na tym, do czego mam legitymację: na formie. Co sama zresztą zauważyłaś. Zważ zresztą, żę Queerbota nie wywaliliśmy za atak na Fedka, tylko zwróciłem mu uwagę. On sam wybrał nieodzywanie się na forum.

mozg_kl2:
Zresztą wcześniej jak trzebabyło to zamykałeś tematy straszyłeś prokuraturą.

Havoc:
Jaaasne.... a za zamykanie "gorących" tematów na 24h to kto się brał? Czy to nie jest przekroczenie granicy, którą sobie sam narzuciłeś?

Zamykanie tematu to nie kara (zwłaszcza, że było czasowe, permanentnie zamknięty został jeden temat - za OT, po czym założyłem nowy z poczuceniem by pisać na temat). Na innym forum, gdzie funkcjonują oficjalne ostrzeżenia, samo ostrzeżenie jest już uważane za karę. O banach nie wspominając... Co do prokuratury, to owszem, mogę zgłosić. Ale skoro poczułeś się dotknięty/obrażony/zniesmaczony wypowiedziami Fedka, sam mogłeś to zrobić. Moderacja nie ma tego w zakresie obowiąków. Przynajmniej na razie.

mozg_kl2:
Problem w tym, że nie mamy tu spory więc arbitraż odpada.

O ile dobrze pamiętam (nie chce mi się do k.k. sięgać), to zarówno pochwała ustroju totalitarnego, jak i nawoływanie do nienawiści rasowej (a nad tym moglibyśmy się ewentualnie zastanawiać) to przestepstwa przciwko porządkowi publicznemu, więc uważam, że każdy użytkownik ma legitymację czynną do skarzenia się na takie zachownaie innego usera. Moim zdanem więc nie odpada.

Havoc:
W sygnaturze masz "Moderator", więc zachowuj się jak moderator, albo umieść tam "Sprzątacz/Porządkowy/Konserwator Powierzchni Płaskich" to nikt Ci nie będzie nic zarzucał.

Właśnie na "sprzątacza/porządkowego/konserawtora powierzchni płaskich" się zapisałem, tylko kai innego podpisu niż "moderator" nie miał.

Madame Picard:
To załóż topik z dyskusją na ten temat.

I nie wiem, czy tak nie zrobię, tylko najpierw muszę się z real life uporać.

Dlatego też prosiłbym o zaprzestanie sporów i przepychanek i cierpliwość aż założę odpowiedni temat i wtedy o wypowiedzenie sie właśnie tam.
NumberOne
Użytkownik
#602 - Wysłana: 3 Kwi 2011 18:25:21 - Edytowany przez: NumberOne
Moim zdaniem sposobem na rozwiązanie tej całej sytuacji jest nie moderacja - chociaż o tym trzeba na przyszłość pomyśleć - lecz przyjęcie ogólnego luzu względem innych.

Fedek powiedział, co powiedział, ale - ja już mówiłem - więcej nienawiści i unoszenia się wątpliwym honorem widzę w wypowiedziach Pana mozg_kl2.

Co innego mieć zarzut, wyrazić na spokojnie swoje wątpliwości, moderacja powinna ostrzec Fedka na przyszłość by wpierw pomyślał nim coś napisze (i ujął sensowniej swoje zarzuty, a nie uogólniał w bardzo nieprzyjemny sposób) i tyle. Tak to powinno wyglądać.

Inaczej jest co jest - bagno, gdzie Pan mozg_kl2 atakuje nie tylko Fedka, ale i np. Evivę i sieje po stokroć więcej brudów i nienawiści, niż sama tamta wypowiedź. To jest właśnie "nienawiść w aureoli", bo co innego jest mieć słuszność, a co innego to, co się z tą słusznością robi (można ją wykorzystać by samemu sobie się powyżywać na innych). Fakt, że w ogóle rozmawiamy tutaj o rzeczywistym doniesieniu prawnym mówi sam za siebie - to, że istnieje jakieś prawo, nie znaczy, że w każdej sytuacji należy z niego korzystać. W tym kontekście sam fakt owego pomysłu wydaje mi się przerażający. To jest szokujące.

Moja propozycja jest następująca - zapomnijmy o całej sprawie, a Ty Fed po prostu - jak sądzę - powinieneś bardziej uważać na to co piszesz, bo jak chcesz do kogoś dotrzeć ze swoimi spostrzeżeniami, to tego typu wypowiedzi z pewnością nie odniosą takiego skutku, lecz wręcz przeciwny. To samo z celowym prowokowaniem - nie warto dać się sprowokować, a tym bardziej prowokować samemu. Chyba, że chcesz upadku forum.
Jurgen
Moderator
#603 - Wysłana: 3 Kwi 2011 18:32:15
NumberOne:
Co innego mieć zarzut, wyrazić na spokojnie swoje wątpliwości, moderacja powinna ostrzec Fedka na przyszłość by wpierw pomyślał nim coś napisze (i ujął sensowniej swoje zarzuty, a nie uogólniał w bardzo nieprzyjemny sposób) i tyle. Tak to powinno wyglądać.

Ostrzegła. Nie raz, zresztą.
NumberOne
Użytkownik
#604 - Wysłana: 3 Kwi 2011 18:34:46
Jurgen

No to np. można zapowiedzieć, że wszelkie takie wypowiedzi będą po prostu kasowane i zastępowane komentarzem admina dlaczego. Przydałaby się taka opcja na forum - że można wpisać coś w czyjegoś posta, czego on nie może skasować - jest na wielu innych. Jeśli tutaj nie ma można kasować ostatecznie posta. Dopiero ostatecznie ban.
Madame Picard
Moderator
#605 - Wysłana: 3 Kwi 2011 18:39:17
NumberOne:
moderacja powinna ostrzec Fedka na przyszłość by wpierw pomyślał nim coś napisze (i ujął sensowniej swoje zarzuty, a nie uogólniał w bardzo nieprzyjemny sposób) i tyle. Tak to powinno wyglądać.

Ostrzegała i tłumaczyła od tak dawna, tyle razy i na tyle sposobów, by powziąć uzasadnione podejrzenie, że on po prostu inaczej nie umie.
NumberOne
Użytkownik
#606 - Wysłana: 3 Kwi 2011 18:43:12 - Edytowany przez: NumberOne
Madame Picard

To jak mówię - usuwać takie posty. Ewentualnie - ponieważ nie ma innego mechanizmu by usunąć fragment: usuwać posta, kopiować jego treść do innego, usuwać w niej dany fragment (z komentarzem admina pogrubionym dlaczego) i publikować pod nickiem admina takiego posta z odniesieniem, że 'napisane przez'.

Pisanie takich rzeczy nie będzie miało sensu, skoro będą usuwane. I wtedy się zobaczy, czy dany użytkownik zmieni nastawienie, czy zacznie się kłócić i odgryzać.
Tylko to musi robić ktoś z wyczuciem, obiektywny i nie jakiś zapalony do cenzury.
Jurgen
Moderator
#607 - Wysłana: 3 Kwi 2011 18:48:44
NumberOne

Na tym forum nigdy nie wycinano postów za treść. najwyżej duble czy spam.
Madame Picard
Moderator
#608 - Wysłana: 3 Kwi 2011 18:49:49
NumberOne

Mamy uprawnienia do edytowania i kasowania postów.
Sprawa musiałaby jednak zostać przedyskutowana. Mam nadzieję, że Jurgen założy topik z dyskusją na temat regulaminu i uprawnień moderacji.
O ile jednak znam to forum, to usuwanie treści było tu zawsze jeszcze gorzej widziane niż banowanie. I już współczuję moderatorowi, który miałby to robić, wszyscy będą mieli do niego pretensje, jedni że w ogóle coś usunął, drudzy, że usunął za mało .
Poklok
Użytkownik
#609 - Wysłana: 3 Kwi 2011 18:50:29
Usuwanie postów? Już widzę te dyskusje, czy X naprawdę napisał, co napisał, czy to moderacja się uwzięła.

Ja rozumiem niepokój przed cenzurą w imię politycznej poprawności, ale na serio uważasz, że warto bronić prawa do wyrażania żalu, że ktoś kogoś nie wymordował do końca?
NumberOne
Użytkownik
#610 - Wysłana: 3 Kwi 2011 19:23:12 - Edytowany przez: NumberOne
Jurgen:
Na tym forum nigdy nie wycinano postów za treść. najwyżej duble czy spam.

Madame Picard:
O ile jednak znam to forum, to usuwanie treści było tu zawsze jeszcze gorzej widziane niż banowanie. I już współczuję moderatorowi, który miałby to robić, wszyscy będą mieli do niego pretensje, jedni że w ogóle coś usunął, drudzy, że usunął za mało

Więc skończy się to tak, że zbanujecie połowę użytkowników i tyle z tego będzie. Jak patrzę na statystykę bywało tu kiedyś znacznie więcej userów (chyba, że ta wartość jako widać na stronie głównej forum, to przez spamboty nabita). Gdzie się podziali?

Poklok:
Usuwanie postów? Już widzę te dyskusje, czy X naprawdę napisał, co napisał, czy to moderacja się uwzięła.

To jest problem. Problemem jest jednak sam mechanizm forum. Można by zrobić dział nazwany np. śmietnik, gdzie takie posty by w całości, bez możliwości ingerencji nawet ze strony adminów (automatycznie), lądowały w całości, a z wyciętym fragmentem i notką zostawały w odnośnym topiku.

Nie wiem, ale przez bany to ja już widziałem wiele padłych for.

Poklok:
Ja rozumiem niepokój przed cenzurą w imię politycznej poprawności, ale na serio uważasz, że warto bronić prawa do wyrażania żalu, że ktoś kogoś nie wymordował do końca?

Można się zastanawiać co ta wypowiedź miała znaczyć - prawdopodobnie chodziło wyłącznie o to, że Fed żałuje, że wszyscy Żydzi nie znaleźli się w Izraelu itp. Różne bowiem były pomysły i działania nazistów, początkowo skutkowały emigracją, były koncepcje przesiedleń.

Ogólnie wiadomo o co chodziło: powinni się zająć sobą i nie wtryniać się w sprawy innych, chyba, że się nauczą robić to zgodnie z normami, a nie z pozycji wiecznie pokrzywdzonych, który tylko wytykają palcami.

Że ujął to, jak ujął, to fakt i nie będę się kłócił co to w tej formie mogło sugerować. Nie wierzę po prostu, że to Fed miał na myśli, że tego by realnie chciał itp. I chyba Wy też w to nie wierzycie, mylę się?
Madame Picard
Moderator
#611 - Wysłana: 3 Kwi 2011 19:31:03
NumberOne:
Jak patrzę na statystykę bywało tu kiedyś znacznie więcej userów (chyba, że ta wartość jako widać na stronie głównej forum, to przez spamboty nabita). Gdzie się podziali?

Na tym forum nikt nie został zbanowany nie licząc spambotów i dinotreka. O to, dlaczego odeszli dawni użytkownicy, trzeba by się było ich zapytać. Przynajmniej w kilku znanych mi osobiści przypadkach odeszli z powodu tego, co wyprawiają tu inni userzy (najsłynniejszy chyba przypadek to Delta, który odszedł z powodu Evivy).
NumberOne
Użytkownik
#612 - Wysłana: 3 Kwi 2011 19:37:11
Madame Picard:
Na tym forum nikt nie został zbanowany nie licząc spambotów i dinotreka. O to, dlaczego odeszli dawni użytkownicy, trzeba by się było ich zapytać. Przynajmniej w kilku znanych mi osobiści przypadkach odeszli z powodu tego, co wyprawiają tu inni userzy (najsłynniejszy chyba przypadek to Delta, który odszedł z powodu Evivy).

Hmm, dziwne. Jak dla mnie oczywistym jest, że zawsze będą na forum kłótnie i ludzie, którzy w nas akurat budzą negatywne reakcje, tak jak w życiu. Tym bardziej momentalne spięcia. Nie ma co się zacietrzewiać.

Cóż, nie moja sprawa. Ja sytuacji dobrze nie znam. Po prostu wydaje mi się, że obok tego, że od innych słusznie powinno się oczekiwać spełniania pewnych norm, tak i samemu starać się brać lżej innych.
Eviva
Użytkownik
#613 - Wysłana: 3 Kwi 2011 19:38:34 - Edytowany przez: Eviva
Madame Picard:
najsłynniejszy chyba przypadek to Delta, który odszedł z powodu Evivy

Dzięki stokrotne za wypominanie starych grzechów
Delta odszedł przez własny upór, nie przeze mnie. Odszedł z wściekłości, że miałam czelność wrócić i pozwolono mi na to. Nie zaczepiałam go wtedy i starałam się nie odpowiadać na jego prowokacje, a Ty piszesz tak, jak bym go wygryzła!
Doprawdy, dzięki stokrotne za obiektywizm. Powinnam się spodziewać.
Elaan
Użytkownik
#614 - Wysłana: 3 Kwi 2011 19:44:25
NumberOne:
To jak mówię - usuwać takie posty. Ewentualnie - ponieważ nie ma innego mechanizmu by usunąć fragment: usuwać posta,

Wydaje mi się , że byłaby to najgorsza możliwa metoda rozwiązania tego typu problemów .
Aktywna Moderacja - tak , ostrzeżenia , banowanie czasowe - tak .
Lecz bezpośrednia ingerencja w posty , przyniosłaby więcej zamieszania niż pożytku .
A tak naprawdę , najbardziej przydałoby się czasami poczucie odpowiedzialności za słowo , chwila zastanowienia i szklanka zimnej wody , nim kliknie się opcję " Wyślij " .
Eviva
Użytkownik
#615 - Wysłana: 3 Kwi 2011 19:51:47 - Edytowany przez: Eviva
Przydałaby się jeszcze lista - kogo niby ja i Fedek wywaliliśmy z forum...
Przypominam tak przy okazji, że żadne z nas nigdy nie powiedziało nikomu "Wynoś się stąd" albo "Po cholerę tu wlazłeś?", natomiast pod naszym adresem takie sformułowania padały. Ale to my jesteśmy czarne owce.
No i dobrze.

Czarne zachwyca nieznanym złem
Białe jest brzydkie, białe jest be
Białe ogromnie męczy i nudzi
O białym powiem, jak się przybrudzi.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#616 - Wysłana: 3 Kwi 2011 19:55:34
Eviva:
Przypominam tak przy okazji, że żadne z nas nigdy nie powiedziało nikomu "Wynoś się stąd" albo "Po cholerę tu wlazłeś?",

raczej te sformułowania padaly pod naszym adresem
Eviva
Użytkownik
#617 - Wysłana: 3 Kwi 2011 19:57:57
FederacyjneMSZ:
raczej te sformułowania padaly pod naszym adresem

Tak, ale ci, co tak pisali, są usprawiedliwieni, bo przecież takich dwoje parszywców jak my to znieść na uczciwym, fordobojnym forum nie sposób.
Jurgen
Moderator
#618 - Wysłana: 3 Kwi 2011 19:58:22
NumberOne

NumberOne:
To jest problem. Problemem jest jednak sam mechanizm forum. Można by zrobić dział nazwany np. śmietnik, gdzie takie posty by w całości, bez możliwości ingerencji nawet ze strony adminów (automatycznie), lądowały w całości, a z wyciętym fragmentem i notką zostawały w odnośnym topiku.

Nie ma możliwości przenoszenia postów - forum na to nie pozwala.

Eviva

Nie rób z siebie centrum tej dyskusji, chyba, że chcesz ją rozwalić. Obawiam się, że nie jesteś tu najważniejsza i szkoda, że nie wykazujesz się odpowiedzialnością za forum adekwatną do Twojego stażu i aktywności tu. Poza tym osobiście, jakbym narobil gdzieś - delikatnie mówiąc - bałaganu, to w dyskusji dotyczącej takiej sprawy - parafrazując prezydenta Sarkozy'ego - skorzystał bym z okazji, żebu siedzieć cicho. Dlatego zamiast skakania do innych użytkowników oczekiwałbym raczej konstruktywnych wniosków czy propozycji.
Eviva
Użytkownik
#619 - Wysłana: 3 Kwi 2011 20:00:35 - Edytowany przez: Eviva
Jurgen:
Obawiam się, że nie jesteś tu najważniejsza

Ach, gdzież bym śmiała tak uważać.

Jurgen:
parafrazując prezydenta Sarkozy'ego - skorzystał bym z okazji, żebu siedzie

No to siedź, kto Ci zabrania? Ja bym jednej czwartej tego wszystkiego nie napisała, gdybym nie była stale prowokowana i obrażana. Jednak po Tobie nie sposób spodziewać się obiektywizmu i choćby elementarnej sprawiedliwości. Mnie się czepiasz, zamykasz mój temat, udzielasz ostrzeżenia za nic, a taki mózg może obrażać, wyzywać, robić co chce. Jeśli nie chcesz być zamordystą, to już lepiej wszystkich zostaw w spokoju, w tym mnie, bo jak na razie to nie chcesz być takowym tylko wtedy, gdy chodzi o kogoś innego.
Quod era demonstrandum.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#620 - Wysłana: 3 Kwi 2011 20:02:35 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Jurgen:
parafrazując prezydenta Sarkozy'ego - skorzystał bym z okazji, żebu siedzieć cicho

Jacques Chirac ehh

Polska straciła dobrą okazję, by siedzieć cicho.

La Pologne a perdu une bonne occasion de se taire.
Madame Picard
Moderator
#621 - Wysłana: 3 Kwi 2011 20:07:25 - Edytowany przez: Madame Picard
Może niektórzy mają słabsze nerwy i po prostu nie mogli znieść tego, co się na forum bezkarnie wyprawia?

Powiem tak: gdyby całe forum zaczęło wyglądać jak aktualny polityczny opad szczęki, to sama bym po cichu odeszła, bo po co miałabym tu siedzieć?

W każdym razie uważam, że jest tu problem i że jeśli się z nim nie uporamy, to będziemy tracić kolejnych użytkowników.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#622 - Wysłana: 3 Kwi 2011 20:08:08
Madame Picard

Madame Picard:
bo po co miałabym tu siedzieć?

możesz leżeć
Eviva
Użytkownik
#623 - Wysłana: 3 Kwi 2011 20:09:23
Madame Picard:
Może niektórzy mają słabsze nerwy i po prostu nie mogli znieść tego, co się na forum bezkarnie wyprawia?

Kto? No kto niby miał takie słabe nerwy?
Madame Picard
Moderator
#624 - Wysłana: 3 Kwi 2011 21:23:08 - Edytowany przez: Madame Picard
Eviva

Gdyby chcieli się tłumaczyć publicznie, to by się wytłumaczyli, tak jak Delta.
The_D
Użytkownik
#625 - Wysłana: 4 Kwi 2011 01:17:06
Madame Picard:
Na tym forum nikt nie został zbanowany nie licząc spambotów i dinotreka.

Zapomniałaś jeszcze o pewnym pisarzu fantastyki znanym z filozoficznego i metfizycznego zacięcia.
Madame Picard
Moderator
#626 - Wysłana: 4 Kwi 2011 10:12:20
The_D

Aż sprawdziłam z ciekawości. Ale nie, nie ma bana.
Poklok
Użytkownik
#627 - Wysłana: 4 Kwi 2011 12:35:01
NumberOne:
Nie wiem, ale przez bany to ja już widziałem wiele padłych for.

Temu bliżej było IMHO do tego, by paść przez brak banów. Choć entuzjastą nadmiernej moderacji nie jestem, to czasem rzeczywistość skrzeczy.

NumberOne:
Można się zastanawiać co ta wypowiedź miała znaczyć - prawdopodobnie chodziło wyłącznie o to, że Fed żałuje, że wszyscy Żydzi nie znaleźli się w Izraelu itp. Różne bowiem były pomysły i działania nazistów, początkowo skutkowały emigracją, były koncepcje przesiedleń.

Bez żartów proszę.

NumberOne:
Że ujął to, jak ujął, to fakt i nie będę się kłócił co to w tej formie mogło sugerować. Nie wierzę po prostu, że to Fed miał na myśli, że tego by realnie chciał itp. I chyba Wy też w to nie wierzycie, mylę się?

Ja nie mam ochoty na spekulacje co poeta miał na myśli. Są pewne granice nawet nie tyle prawa, co smaku i dobrych obyczajów, a Fed wielokrotnie je przekraczał. Również w dyskutowanej tu wypowiedzi.

Madame Picard:
Aż sprawdziłam z ciekawości. Ale nie, nie ma bana.

Było blisko. Nawet głosowanie się odbyło
Havoc
Użytkownik
#628 - Wysłana: 5 Kwi 2011 02:49:17 - Edytowany przez: Havoc
Bashir:
Havoc

A tak w ogóle to zawsze chciałem Cię zapytać, czy swój nick zainspirowałeś X-menowym bratem Cyclop'a, Alexem Summersem aka Havok?

Nie.
Bashir
Moderator
#629 - Wysłana: 5 Kwi 2011 11:42:13
A może by tak odpolitycznić forum ? Skoro to jest strona poświęcona ST a dyskusje polityczne wprowadzają nam zamęt, pozbawiają nas cennych userów i sprawiają, że aż czasem się nie chce tu zaglądać to pójdźmy w ślady Szwajcarii i ogłośmy neutralność polityczną!

Jak ktoś koniecznie chce udowadniać, że Żydzi wraz z Wolnomularstwem przewodzą spiskowi mającemu na celu objęcie władzy nad Wszechświatem, niech to robi gdzie indziej
Madame Picard
Moderator
#630 - Wysłana: 5 Kwi 2011 12:26:58
Bashir:
A może by tak odpolitycznić forum ?

Ciekawe jak . Jeśli wprowadzimy oficjalny zakaz i będziemy ciąć, to zaraz będą wrzaski, że moderacja tłamsi wolność słowa. A nieformalne apele to wiesz, jak się skończą...

Bashir:
Jak ktoś koniecznie chce udowadniać, że Żydzi wraz z Wolnomularstwem przewodzą spiskowi mającemu na celu objęcie władzy nad Wszechświatem, niech to robi gdzie indziej

Mógłby np. założyć w tym celu własne forum i nazwać je Independence .
Ale nie, obawiam się, że cały fun polega na tym, żeby robić to tutaj.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  16  17  18  19  20  21  22  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi/prośby do moderatorów -Faza VII

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!