USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi/prośby do moderatorów -Faza VII
 Strona:  ««  1  2  ...  10  11  12  13  14  ...  21  22  »» 
Autor Wiadomość
Paradoks
Użytkownik
#331 - Wysłana: 8 Lut 2010 16:14:47
Q__

Q__:
(bo odchodzenie kolejnych Userów z forum w stylu "w tej atmosferze to ja.." uważam za niepoważne nawet gdy odchodzą tak osoby, które b. szanuję np. Delta czy Domko; waterhouse mnie tym zdziwił, ale jeszcze bardziej dziwi mnie, że znalazł tylu następców).

Bo na aktywność na forum poświęcamy swój wolny czas i chcemy mieć z tego jakieś korzyści (lepsze samopoczucie, oderwanie się od codzienności, miłe spędzenie czasu). Kiedy tu przychodziliśmy nie pisaliśmy się na angażowanie w konflikty i nurzanie się w utarczkach słownych czy innych nieprzyjemnościach. Naturalnie, wielu czuje się w obowiązku ratować forum, ale nie wymagajmy takiego przywiązania od wszystkich. Zresztą, to chyba właśnie nadmiernie emocjonalny stosunek do wielu spraw jest zarzewiem większości konfliktów.

Mi takie odchodzenie z trzaśnięciem drzwiami tez umiarkowanie się podoba, czasem zaczyna się to zbliżać do robienia z siebie męczennika. W przypadku Delty jednak (przynajmniej ja) żadnych takich skojarzeń nie miałem, może przez sympatię do niego.
Q__
Moderator
#332 - Wysłana: 8 Lut 2010 16:20:37 - Edytowany przez: Q__
Paradoks

Paradoks:
Kiedy tu przychodziliśmy nie pisaliśmy się na angażowanie w konflikty i nurzanie się w utarczkach słownych czy innych nieprzyjemnościach.

Pytanie: co się stało, że coraz częściej się w nich nurzamy? I czy da się tego uniknąć? Czy jest to wyłącznie problem Evivy, czy coś więcej?
Paradoks
Użytkownik
#333 - Wysłana: 8 Lut 2010 17:27:17
Q__

Q__:
Pytanie: co się stało, że coraz częściej się w nich nurzamy? I czy da się tego uniknąć? Czy jest to wyłącznie problem Evivy, czy coś więcej?

Atmosfera zaczęła się chyba psuć wraz z napływem nowych forumowiczów, kiedy forum przestało być aż tak hermetyczne i kameralne jak dawniej. Ale nie sądzę, żeby dopatrywanie się konkretnego źródła tego wszystkiego miało jeszcze jakieś znaczenie i mogło pomóc.

W minione utarczki zasadniczo się nie angażowałem i bardzo pobieżnie je przeglądałem, pozostaje mi podzielić się bardziej ogólnym spostrzeżeniem. Myślę że powinniśmy wrócić do dawno wypracowanych zasad netykiety i bardziej ją propagować. Szczególnie takie zasady jak: zakładanie dobrej woli drugiej strony*, unikanie uogólnień ("ja myślę, że..." zamiast "wszyscy wiemy, że...") i ataków osobistych*, chłodne nastawienie*, niekarmienie trolli oraz przenoszenie się z dyskusjami o charakterze osobistym na Gadu bądź maila. Specjalnie odkrywcze to nie jest, ale wydaje mi się być najrozsądniejszą drogą jaką moderacja i społeczność forum może obrać. Mamy na forum taką sytuację na jaką społeczność jako całość sobie zapracowała.

Na linkowanych stronach Wikipedii dość sensownie zostało to omówione, tamta społeczność ze względu na swoją specyfikę musiała wypracować jakiś dokładny zbiór zasad by uniknąć chaosu. Nasze forum nie doczekało się żadnego regulaminu pewnie właśnie dlatego, że nie był potrzebny - panowała względna życzliwość i to wszystko rozumiało się jakby samo przez się. Od totalnego zamordyzmu jestem bardzo daleki (pozostaje tym bardziej żałować, że kiedyś nic takiego nie było konieczne), ale warto nie tyle zakładać jakiś wątek regulaminowy, co samemu rzeczywiście przypomnieć sobie te zasady.

I rozumiem, że moderacja nie jest w stanie zrobić na tym polu zbyt wiele, ani bynajmniej nie mam do Ciebie, Q__, żadnego żalu. Po prostu wspominałeś kiedyś, że jesteś otwarty na konstruktywną krytykę, stąd moje uwagi o postępowaniu wobec trollingu.
Q__
Moderator
#334 - Wysłana: 8 Lut 2010 18:38:58
Paradoks

Paradoks:
Atmosfera zaczęła się chyba psuć wraz z napływem nowych forumowiczów, kiedy forum przestało być aż tak hermetyczne i kameralne jak dawniej.

Mam podobne zdanie. Po prostu było ich za wielu by gładko przyswoili stare opus moderandi.

Paradoks:
I rozumiem, że moderacja nie jest w stanie zrobić na tym polu zbyt wiele, ani bynajmniej nie mam do Ciebie, Q__, żadnego żalu. Po prostu wspominałeś kiedyś, że jesteś otwarty na konstruktywną krytykę, stąd moje uwagi o postępowaniu wobec trollingu.

Ponieważ o to prosiłem, dziękuję .
Sh1eldeR
Użytkownik
#335 - Wysłana: 11 Lut 2010 03:22:39 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Spamer, wyjątkowo robotny, czy też paskudny:

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=user info&user=10678 (użytkownik levefliker)

Nie będę wklejał osobnych topiców, bo zaspamował kilkanaście.
Q__
Moderator
#336 - Wysłana: 11 Lut 2010 03:56:49
Sh1eldeR

Sh1eldeR:
bo zaspamował kilkanaście.

Kilkanaście? W sumie 32 odpowiedzi.Ale posprzątane.

ps. to się nazywa wzorowa prośba o interwencję moderatorską .
Sh1eldeR
Użytkownik
#337 - Wysłana: 12 Lut 2010 00:47:36 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Kolejny spamer:

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=user info&user=10711 (użytkownik suickittilk)

Narozrabiał na razie w Kawiarence.
Q__
Moderator
#338 - Wysłana: 12 Lut 2010 01:01:10
Done.
Jurgen
Moderator
#339 - Wysłana: 13 Lut 2010 12:50:25
Podejrzany uzytkownik:

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=user info&user=10744

Jeszcze nic nie narobił, ale zwróciłbym na niego uwagę.
Q__
Moderator
#340 - Wysłana: 13 Lut 2010 14:09:01
Jurgen

Jurgen:
Podejrzany uzytkownik

Done. Takich "userów" (którzy nie śmiecą ale są botami) to banujemy po cichu średnio po 15-30 dziennie.
Jurgen
Moderator
#341 - Wysłana: 13 Lut 2010 14:58:49
Madame Picard
Moderator
#342 - Wysłana: 13 Lut 2010 16:04:46
Q__:
Takich "userów" (którzy nie śmiecą ale są botami) to banujemy po cichu średnio po 15-30 dziennie.

A takich, którzy śmiecą prawie drugie tyle .
Jurgen
Moderator
#343 - Wysłana: 15 Lut 2010 19:38:00
Q__
Moderator
#344 - Wysłana: 16 Lut 2010 00:21:21
Plon z półtorej doby. Zbanowani "userzy" 10767 - 10814.

Niezła ilość?
Jurgen
Moderator
#345 - Wysłana: 4 Mar 2010 19:33:24
Q__
Moderator
#346 - Wysłana: 4 Mar 2010 21:07:07 - Edytowany przez: Q__
Chciałem już napisać w stylu "Kju for reskju",ale MP tą razą była szybsza.

Skompensowałem se to zbanowaniem 7 innych spambotów.
reyden
Użytkownik
#347 - Wysłana: 22 Mar 2010 08:44:48
W tym temacie 2 ostatnie posty to spam .
Jurgen
Moderator
#348 - Wysłana: 22 Mar 2010 09:38:18
Madame Picard
Moderator
#349 - Wysłana: 22 Mar 2010 16:18:05
reyden
Jurgen

Załatwione. Człowieka nie ma przez pół dnia i taki chlew po powrocie zastaje... .
Qubiczny
Użytkownik
#350 - Wysłana: 22 Mar 2010 16:22:10 - Edytowany przez: Qubiczny
Sądzę, że naprawdę niewiele by to wszystkich irytowało, gdyby skonstruować dwa zabezpieczenia przed spamem. Po pierwsze - potwierdzenie rejestracji przez maila, po drugie generator kodów wyświetlanych na ekranie i przepisywanych przez użytkownika w wypadku dokonywania operacji dodania, czy edycji posta.

Po co nakładać na siebie tyle dodatkowej pracy w moderacji ?
Madame Picard
Moderator
#351 - Wysłana: 22 Mar 2010 16:36:58
Qubiczny

Ja też tak sądzę, ale ta kwestia jest w wyłącznej gestii Kai'a, który nie ma na to czasu i/lub energii . A z drugiej strony kasowanie tego nieszczęsnego spamu to nie jest jakaś katorżnicza praca; ja kasuję 1-2 dziennie, Q__ pewnie drugie tyle.
The_D
Użytkownik
#352 - Wysłana: 22 Mar 2010 21:11:04
Qubiczny:
Po pierwsze - potwierdzenie rejestracji przez maila, po drugie generator kodów wyświetlanych na ekranie i przepisywanych przez użytkownika w wypadku dokonywania operacji dodania, czy edycji posta.

Nie rozpędzajmy się tak może. Jestem w stanie przeboleć przepisywanie niewyraźnych literek przy rejestracji, ale przy każdym poście to chyba byłby już sadyzm względem użytkowników.

Jest też drugi aspekt. Do miniBB (silnika na którym działa forum Phoeniksa) moduł rozpoznawania człowieczeństwa jest płatny. Czyli albo trzeba go zrobić samemu od zera (czas, czas, czas), albo zapłacić i zainstalować. 6 dolarów to nie majątek, ale ktoś to musi wyłożyć, a ztego co się zdążyłem zorientować Kai jest raczej niechętny sponsoringowi serwisu.
Qubiczny
Użytkownik
#353 - Wysłana: 22 Mar 2010 22:49:41 - Edytowany przez: Qubiczny
The_D

Napisanie czegoś takiego, to banał (ile to czasu może zając? godzinę? dwie? - a przecież można to sobie rozłożyć np. na tydzień). Natomiast: to są irytujące rozwiązania, jednak skuteczne. Po pewnym czasie, jak się długo siedzi na jednym takim rozwiązaniu, wpisuje się to wręcz odruchowo i przestaje to być irytujące.

Prawdę mówiąc, to kwestia czystej psychologii. Człowiek wkręca sobie absurd irytując się czymś takim, ponieważ sprowadza się to do paru dodatkowych literek na danego posta.
Q__
Moderator
#354 - Wysłana: 23 Mar 2010 04:42:48
The_D

The_D:
Jest też drugi aspekt. Do miniBB (silnika na którym działa forum Phoeniksa) moduł rozpoznawania człowieczeństwa jest płatny. Czyli albo trzeba go zrobić samemu od zera (czas, czas, czas), albo zapłacić i zainstalować. 6 dolarów to nie majątek, ale ktoś to musi wyłożyć, a ztego co się zdążyłem zorientować Kai jest raczej niechętny sponsoringowi serwisu.

Cóż. Mam chyba dobrą wiadomość. Kai napisał:

mozesz odpisac The_D ze juz modul jest kupiony ;] teraz tylko czas, czas, czas zeby go zainstalowac

Madame Picard

Madame Picard:
ja kasuję 1-2 dziennie, Q__ pewnie drugie tyle.

Ja prewencyjnie banuję spomboty głownie (Tobie często zostawiając walkę z samym spamem; choć nie zawsze - jak zaważę nowy, to usuwam), a to już daje kilknaście czasem kilkadzesiąt banów na dobę. (Przy czym siadam do tego banowania raz na kilka dni, więc też nie jestem przemęczony.)
Jo_anka
Użytkownik
#355 - Wysłana: 10 Kwi 2010 18:25:34
Eviva
Użytkownik
#356 - Wysłana: 10 Kwi 2010 19:42:09
Jo_anka

Spamboty niczego nie szanują i nie mają wyczucia.
Jurgen
Moderator
#357 - Wysłana: 12 Kwi 2010 08:40:42
kanna
Użytkownik
#358 - Wysłana: 20 Kwi 2010 08:07:45
Q__

W temacie ST Nova: Rozmowy .. namnożyło sie spamu
Q__
Moderator
#359 - Wysłana: 20 Kwi 2010 10:42:40
kanna

Done.
Picard
Użytkownik
#360 - Wysłana: 20 Kwi 2010 13:18:17
Jak na ironie spambot zadomowiłs się w wątku o moderacji. Są zabezpieczenia przed takimi ,,pijawkami" - można np. w przy rejestracji zażądać by każdy wpisywał szereg cyfr i liter, tak aby przekonać się czy jest człowiekiem. Rozwiązanie często stosowane na innych forach. Nie da się go tutaj wprowadzić?
 Strona:  ««  1  2  ...  10  11  12  13  14  ...  21  22  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi/prośby do moderatorów -Faza VII

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!