USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi/prośby do moderatorów -Faza VII
 Strona:  ««  1  2  ...  9  10  11  12  13  ...  21  22  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#301 - Wysłana: 7 Lut 2010 19:40:22 - Edytowany przez: Q__
Owszem byłbym za.

Ponadto, jeśli jest na to zgoda Forumowiczów, w wypadku recydywy zarówno Evivę, jak i Deltę (choć jak już mowiłem: w pełni rozumiem jego żale, i w wiekszości je podzielam) będzie należało potraktować prewencyjnie banem czasowym. Proponuję tydzień, do ochłonięcia.
Jurgen
Moderator
#302 - Wysłana: 7 Lut 2010 19:41:34
Ja jestem za.
Madame Picard
Moderator
#303 - Wysłana: 7 Lut 2010 19:58:27
Ja także jestem za; mówię na wypadek, gdyby nie było to oczywiste .
Eviva
Użytkownik
#304 - Wysłana: 7 Lut 2010 20:01:29
Q__
Jurgen
Madame Picard

Wytłumaczcie mi coś - mówicie, że nie ma tak, by jednemu było wolno więcej ni,ż drugiemu. Czemu zatem grozicie banem, gdy spokojnie, kulturalnie i rzeczowo odpowiadam na histerie Delty, natomiast jemu samemu pozwalaliście bez mrugnięcia okiem rzucać we mnie zgniłymi pomidorami? Pytam, bo jestem ciekawa, czemu celowa i w dodatku chamska prowokacja jest dozwolona, a obrona przed nią już nie?
Q__
Moderator
#305 - Wysłana: 7 Lut 2010 20:05:18
Eviva

Z tego samego powodu, dla którego uciszałem Deltę gdy reagował na Twoje zaczepki. Prowokatorow się ucisza, nie przekrzykuje.
Madame Picard
Moderator
#306 - Wysłana: 7 Lut 2010 20:05:58
Propozycja bana czasowego za kolejne przepychanki dotyczy zarówno Evivy jak i Delty.
kanna
Użytkownik
#307 - Wysłana: 7 Lut 2010 20:08:34 - Edytowany przez: kanna
Eviva
Delta

Proponuję, w nastepnym poście, zamiast przepychanek zwrot:
Nie mogę się - choć miał/a bym ochotę - wypowiadac na ten temat, bo Q mnie czasowo zabanuje.
Eviva
Użytkownik
#308 - Wysłana: 7 Lut 2010 20:11:53
kanna

Na to bym nie wpadła. Dobrze, zastosuję ten właśnie zwrot. Mam płacić Ci za niego tantiemę za każdym razem, czy ryczałtem ?
Q__
Moderator
#309 - Wysłana: 7 Lut 2010 20:19:10
kanna

Powtórzą ze trzy razy i będą ścigani za floodowanie .
kanna
Użytkownik
#310 - Wysłana: 7 Lut 2010 20:20:45
Q__:
Powtórzą ze trzy razy i będą ścigani za floodowanie

Nie marudź, staram się byc konstruktywna :P
Eviva
Użytkownik
#311 - Wysłana: 7 Lut 2010 20:43:13
kanna

Raz użyte, ile płacę?
IDIC
Użytkownik
#312 - Wysłana: 7 Lut 2010 20:44:58
to ja - obawiam się - nie będę konstruktywna, jeśli powiem, że IMO świat stanął na głowie
takie same sankcje grożą zarówno prowokatorom, jak i prowokowanym, którzy byli na tyle naiwni, by nie zignorować uwag rzucanych z ewidentnie złą wolą
chyba mam faktycznie nerwicę natręctw na punkcie Delty (co swego czasu zarzucała mi Madame Picard ), ale kompletnie nie rozumiem dlaczego i nad nim zawisla groźba bana

PS. niniejsze napisałam z mieszanymi uczuciami:
z jednej strony - mając świadomość, że jako relatywnie "świeży" użytkownik Forum nie powinnam w zasadzie wypowiadać się w kwestiach takich jak ta
z drugiej zaś strony - mając poczucie, że czulabym się podle przyglądając się w milczeniu sytuacji ocenianej przeze mnie jako "dzianie się niesprawiedliwości" (tym właśnie jest dla mnie stawianie w jednym szeregu prowokatorów oraz prowokowanych)
Alucard87
Użytkownik
#313 - Wysłana: 7 Lut 2010 20:51:01
IDIC
A mnie się już zwyczajnie rzygać chce od tych przepychanek...
Madame Picard
Moderator
#314 - Wysłana: 7 Lut 2010 20:53:03
IDIC:
nie rozumiem dlaczego i nad nim zawisla groźba bana

To ja może zacytuję Q__:
Dlatego, że Prowokatorow się ucisza, nie przekrzykuje.
Delta
Użytkownik
#315 - Wysłana: 7 Lut 2010 20:53:41 - Edytowany przez: Delta
Wyjaśnijmy sobie coś. Jak to jest, że można narobić na Forum syfu, potem wrócić zostać przyjętym z otwartymi rękami i zacząć ponownie prowokować bez praktycznie żadnej reakcji ze strony Forumowiczów? A jak ktoś reaguje, to jest uciszany. Czyli co? Eviva rzeczywiście jest bezkarna? W takim razie to już nie jest Forum jakie było i zwyczajnie nie warto się przejmować. Chcecie mieć syf i ponowne fochy ze strony poszkodowanych z Independence wraz z wyzwiskami pod adresem niektórych osób tu przebywających i przeganianiem nowych Użytkowników przez nietykalną osobę. To się bawcie. Ja dziękuję za takie zabawy.

A Eviva w swej bezczelności to już samą siebie przechodzi. IMHO po tym co tu wyczyniała ma najmniejsze prawo do domagania się kar dla innych.
Eviva
Użytkownik
#316 - Wysłana: 7 Lut 2010 20:56:03
Delta

NIE SPROWOKOWAŁAM CIĘ!
To Ty mnie ścigasz po wszystkich tematach, wszedłeś nawet na temat gry, w której nie bierzesz udziału. To, że IDIC staje po Twej stronie, nie dziwi mnie wcale, ale weź i uczciwie powiedz, czy choć zająknęłam tam na Twój temat ?
Delta
Użytkownik
#317 - Wysłana: 7 Lut 2010 21:00:06
Eviva
To Ty mnie ścigasz po wszystkich tematach, wszedłeś nawet na temat gry, w której nie bierzesz udziału.

Bo niszczysz Forum na którym mi zależało. Dotarło?
Eviva
Użytkownik
#318 - Wysłana: 7 Lut 2010 21:02:03 - Edytowany przez: Eviva
Delta

Niczego nie niszczę. Przeceniasz moją siłę i opacznie odczytujesz moje intencje. Chcesz, żebym była "ta najgorsza" - dobrze, to mnie ignoruj. Nie zaczepiaj i nie wtrącaj swoich trzech groszy, gdy nie mówię ani do Ciebie, ani o Tobie.
Przyjmij do wiadomości, że ja też kocham to forum. I to bardzo.
IDIC
Użytkownik
#319 - Wysłana: 7 Lut 2010 21:08:17 - Edytowany przez: IDIC
Madame Picard:
To ja może zacytuję Q__:
Dlatego, że Prowokatorow się ucisza, nie przekrzykuje.

Madame Picard
w obliczu ewidentnej prowokacji nie każdy potrafi zachować zimną krew i kamienną twarz
wysoki poziom ekstrawersji - cecha wrodzona
to chyba jednak mało istotna "wada" jeśli zestawić ją ze "złą wolą"?
Q__
Moderator
#320 - Wysłana: 7 Lut 2010 21:09:50 - Edytowany przez: Q__
Delta

Nie pomyśałeś, że jeśli jakaś sprawa Cię boli należało rozpocząć w stosownym topicu ("Co myślimy o...") rozpocząć dyskusji na ten temat, zamiast prowadzić ją w n topiców; ew. postawić (również w adekwatnych topicach) jakieś wnioski oraz zdać się na wyrok społeczności, jaki by nie był?

Zamiast publicznej debaty wybrałeś drogę prywatnej batalii destabilizującej forum. Uwierz mi, potraktowałbym Cię identycznie gdybyś na bluzgi dinka odpisał identycznymi bluzgami. Nie tędy droga do rozwiązywania problemów...

ps. Delta, Eviva jeśli musicie kontynuować dyskusję zapraszm do "Co myślimy o...", póki nie zaczniecie sobie ubliżać cenzury (ani kar) nie będzie, pozostali Użytkownicy włączą się do dyskusji - lub nie - na własne ryzyko. W pozostałych tematach proszę unikać burd i zaczepek pod groźbą bana czasowego. Is that clear?
Eviva
Użytkownik
#321 - Wysłana: 7 Lut 2010 21:14:53
IDIC:
w obliczu ewidentnej prowokacji nie każdy potrafi zachować zimną krew i kamienną twarz
wysoki poziom ekstrawersji - cecha wrodzona
to chyba jednak mało istotna "wada" jeśli zestawić ją ze "złą wolą"?

Jeśli już chcesz uchodzić za osobę etyczną i sprawiedliwą, to zauważ może, że to Delta zaczepiał MNIE, nie ja Deltę. Kilka dni nie zwracałam uwagi na jego złośliwe teksty, wreszcie nie wytrzymałam. Ale to mnie się oskarża. Czemu? Bo jestem winna etatowo, niezależnie, czy zaczepiam, czy jestem zaczepiana. I widzę, że tę postawę zdążyłaś już przejąć.
Madame Picard
Moderator
#322 - Wysłana: 7 Lut 2010 21:19:51
Starczy.

Uprzejmie informuję, że każdy kolejny post na temat powrotu Evivy / przyszłości forum / skarg i zażaleń zostanie stąd usunięty.

Zdanie wszystkich zainteresowanych stron jest nam już doskonale znane i kolejne uwagi nic nowego nie wnoszą.

Jeśli czujecie głęboką i nieodpartą potrzebę kłócenia się dalej, proszę się z tym przenieść do topiku "Co myślimy o...".

Tutaj dyskusja na ten temat została zakończona.
Jurgen
Moderator
#323 - Wysłana: 7 Lut 2010 21:24:06
IDIC

Proszę, daj spokój i nie zaogniaj sytuacji. Nie chcę się tu opowiadać za żadną ze stron, po prostu chcielibyśmy mieć tu trochę spokoju. Jeżeli chcesz, żeby wytłumaczyć Ci, dlaczego uważamy (a przynajmniej ja uważam, ale wydaje mi się, że zarówno Q, Kanna i Madame Picard też), że Delta nie jest do końca w porządku, to może warto zrobić to przez maila albo GG, a nie dolewać oliwy do ognia tu, na forum?

Q
Madame Picard

Jak Delta i Eviva nie przestaną - bez względu na to, któ kogo prowokuje i "zaczyna" - proszę o konsekwentne postępowanie i wykasowanie kolejnych ich postów, a jezeli nadal będą bałaganić - o czasowego bana. Oficjalnie.
IDIC
Użytkownik
#324 - Wysłana: 7 Lut 2010 23:47:21 - Edytowany przez: IDIC
post przeniosłam do wątku wskazanego przez Moderację
Paradoks
Użytkownik
#325 - Wysłana: 8 Lut 2010 15:19:14
Q__

Nie rozumiem dlaczego nic nie wznosząca wymiana postów w tym temacie nie została wymoderowana (szczególnie kiedy można przypuszczać, że to jedna osoba używająca dwóch kont) a jedynie podsumowana niemalże równie bezsensownym komentarzem moderatora, dodatkowo o wulgarnym zabarwieniu.

To "doglądaj nas, Delta" w moim poście w tym temacie miało być też poniekąd nawoływaniem reszty forum do udowodnienia mu i sobie, że nie podporządkujemy forum do wbijania w siebie nawzajem szpilek. Czas chyba sięgnąć po transparent "Jurgen na moderatora!", ja w każdym razie byłbym gorącym orędownikiem objęcia przez naszego MG tej funkcji.
Q__
Moderator
#326 - Wysłana: 8 Lut 2010 15:29:28 - Edytowany przez: Q__
Paradoks

Paradoks:
Nie rozumiem dlaczego nic nie wznosząca wymiana postów w tym temacie nie została wymoderowana (szczególnie kiedy można przypuszczać, że to jedna osoba używająca dwóch kont) a jedynie podsumowana niemalże równie bezsensownym komentarzem moderatora, dodatkowo o wulgarnym zabarwieniu.

Sprawdziłem, że są to dwa osobne IP. Natomiast komentarzy nie usunąłem świadomie (na swoją moderatorską odpowiedzialnośc) uznając, że po serii wielkich słow i patetycznych gestów różnych Forumowiczów, które TU wyliczam:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=1917&page=9#msg189263
Humor - acz b. niewysokich lotów - moze być potrzeby dla przywrócenia rónowagi zanim zabrniemy w przesadny melodramat (bo odchodzenie kolejnych Userów z forum w stylu "w tej atmosferze to ja.." uważam za niepoważne nawet gdy odchodzą tak osoby, które b. szanuję np. Delta czy Domko; waterhouse mnie tym zdziwił, ale jeszcze bardziej dziwi mnie, że znalazł tylu następców).

Z drugiej jednak strony zwróciłem Mordahowi i jego koleżce uwagę by nie przesadzili z tym humorem. W stylu, jaki uznałem za najłatwiej dla nich zrozumiały.

ps. Dziwne jest teź, że kilka Osób apelowało na mnie drogą GG lub mailową o zajęcie się sprawą uprawnień administracyjnych Evivy, gdy jednak prosiłem je o postawienie tej samej sprawy publicznie, w duchu przegłosowanej samoregulacji, nikt nawet nie poruszł tematu (poza Deltą, który wolał słowny pojedynek od postawienia jakichkolwiek wniosków wprost).

Zabawne też zresztą, że najpierw pojawiaja się głosy domagające się sztywnego regulaminu i ostrzejszego moderatorskiego kursu. Potem jednak okazuje się, że zbiorowość daje przyzwolenie i na floodowanie Picarda i na harce Evivy, a koniec końców przegłosowuje wręcz moratorium na co surowsze kary, by - gdy dochodzi do pierwszego poważniejszego spiecia - znów (z chwili n chwilę) postulować "politykę silnej ręki". Moi Drodzy mogę przedstawić Kai'owi wniosek o dołączenie Jurgena do grona modów. Mogę zlikwidować wszystkie kary i odbanować dinka, mogę wręcz przeciwnie - zaprowadzić megazamordyzm z banami bez ostrzeżeń. Mogę nawet podać się do dymisji, bo nie przyrosłem do moderatorskiego "stołka". Ale proszę o jedno: zdecydujcie się w końcu czego chcecie i trzymajcie się tego konsekwentnie.

A, przede wszystkim, nie odchodźcie trzaskając drzwiami jeśli cokolwiek Wam się nie spodoba, bo gdy okręt ma jakieś kłopoty, to szczury (figura retoryczna, nie wycieczka osobista, by była jasność) uciekają, załoga usiłuje naprawiać co się da.
Paradoks
Użytkownik
#327 - Wysłana: 8 Lut 2010 15:58:04 - Edytowany przez: Paradoks
Q__

Q__:
Humor - acz niewysokich lotów - moze być potrzeby dla przywrócenia rónowagi. Z drugie jednak strony zwróciłem Mordahowi i jego koleżce uwagę by nie przesadzili z tym humorem.

Nie wrzucałbym do jednego worka błyskotliwej, dowcipnej uwagi podsumowującej sytuację na forum z prześmiewczymi i złośliwymi uwagami. Ja określiłbym to raczej jako żenujący paszkwil.

Q__:
W stylu, jaki uznałem za najłatwiej dla nich zrozumiały.

Czy to nie Ty pisałeś kiedyś, w kontekście Dinotreka, o tym jak nie powinno polemizować z trollami i schodzić na ich poziom (bo kończy się to wystawieniem samego siebie na pośmiewisko)?
Q__
Moderator
#328 - Wysłana: 8 Lut 2010 16:02:14 - Edytowany przez: Q__
Paradoks

Paradoks:
Czy to nie ty pisałeś kiedyś, w kontekście Dinotreka, o tym jak nie powinno polemizować z trollami i schodzić na ich poziom

Z tym, że to nie była polemika, a moderatorskie ostrzeżenie. Owszem, utrzymane w tonie w jakim było utrzymane. (I nawet utrzymane w b. podobnym tonie do tego, jakiego udzielił kiedyś - mnie i bodajże Pah Wraithowi? - elbereth.)

Oczywiście masz prawo widzieć to inaczej.
Domko
Użytkownik
#329 - Wysłana: 8 Lut 2010 16:07:03
Tak bym tylko prosił, aby, jeśli nie rozumie się podjętych przeze mnie decyzji, dać spokój mojej osobie szczególnie, że wszystko wyjaśniałem wcześniej i nie zamierzam się powtarzać. Za często widzę dzisiaj słowo "Domko" w niezbyt pozytywnym kontekście (mimo słów o szacunku). A rozmowa o nieobecnych w tym kontekście to chyba niezbyt kulturalna sprawa (ja przynajmniej tu jeszcze od czasu do czasu zaglądam - ale Pah Wraith i waterhouse chyba nie i trudno żeby teraz ponownie wyjaśniali swoje decyzje nie wiedząc nawet o tym, że są na tapecie).

Porozmawiajcie najlepiej o tym co zrobić, aby uniknąć takich sytuacji - bo najłatwiej zwalać wszystko na osoby, które to forum opuściły (czyli najłatwiej szukać winy u innych).

Dodam tylko, że nie mam obowiązku siedzenia tu i naprawiania czegoś co, m.in. dzięki moderacji, zepsuło się. To na tyle. Szkoda mojego zdrowia (i na zaglądanie chyba też, skoro muszę o sobie czytać coś takiego).
Q__
Moderator
#330 - Wysłana: 8 Lut 2010 16:12:49 - Edytowany przez: Q__
Domko

Jedno pytanie: jeśli uznałeś, że coś się psuje czemu nie powiedziałeś o tym wprost tu, albo na GG?

(I nie, to nie jest obgadywanie za plecami, skoro piszę o tym publicznie, to nie jest szukanie winnych, bo - jak wspomniałem - jedyna osoba, w której szukałem winy to ja sam. To jest po prostu pytanie co się dzieje z nami wszystkimi, skoro nie umiemy już normalnie rozmawiać.)

ps. Myślisz, że ja nie mam chwilami ochoty rzucić tego w cholerę?
 Strona:  ««  1  2  ...  9  10  11  12  13  ...  21  22  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Uwagi/prośby do moderatorów -Faza VII

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!