USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Prośby do Kai'a
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  10  11  12  13  14  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Anonimowy
#1 - Wysłana: 29 Cze 2005 14:19:29
Odpowiedz 
Wpisuicie tu swoje prośby do administratora dotyczące serwisu startrek.pl. Ja osobiście dopominał bym sie uaktualnienia danych znajdujących się w dziale ,,Klasy Okrętów". Wiadomo
już bowiem - np. z tematu ,,Galaxy czy Defiant -jakie uzbrojenie mają okręty klasy galaktycznej , a jakim mogą
poszczycić się buntowniki. Druga prośba dotyczy charakterystyk obcych ras. Pamiętam , że na starym serwisie USS Solaris były one znacznie dłuższe niż te obecne. Czy nie dało by się uczynić tych tekstów nieco dłuższymi i bardziej wyczerpującymi ? No i może jeszcze dało by się dodać dział : ,,Klasy Planet" ? Za wszelką odpowiedź z góry dziękuje.
Kai
Admin
#2 - Wysłana: 29 Cze 2005 19:48:29
Odpowiedz 
Co do klas okrętów to waterhouse się zgłosił na ochotnika do uaktualnienia danych. Najpierw jednak muszę przygotować pare rzeczy żeby można było to wszystko łatwo edytować bo bazodanowa struktura jest dość skomplikowana. W każdym razie niedługo zmiany powinny się pojawiać. Co do ras to po prostu ktoś musi to napisać Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam. To samo dotyczy klas planet. Wszystko co dostanę zostanie dołączone do bazy danych.
Sh1eldeR
Użytkownik
#3 - Wysłana: 29 Cze 2005 21:04:07
Odpowiedz 
A czy waterhouse bylby zainteresowany pomoca? O ile rasy czy planety az tak bardzo mnie nie interesuja, o tyle okrety - wrecz przeciwnie. Uwielbiam strony Daystrom Institute Technical Library i w ogole wszystkie bitwy/fragmenty z okretami w Treku i tak sobie mysle - na razie tylko teoretycznie - ze ida wakacje, bedzie troche wolnego czasu i bedzie mozna obejrzec pare razy Sacrifie Of Angels czy inne Message In A Bottle klatka po klatce ]:->.

IMO poszloby to znacznie szybciej jesli by sie wzielo za to pare osob (przynajmniej paru "pomocnikow" wspomagajacych pisarza glownego), bo bledow w bibliotece Phoenixa jest cale mnostwo, podobnie jak brakow... Fajnie by bylo zrobic to naprawde porzadnie, zeby nie odstawalo od reszty serwisu i zebysmy nie musieli juz wlazic na ditl.org
Slovaak
Użytkownik
#4 - Wysłana: 30 Cze 2005 11:58:30
Odpowiedz 
Jesli można to chciałem zgłosić Slovaaka (czyli mnie) do pomocy przy budowaniu bazy danych o okrętach.
Barusz
Użytkownik
#5 - Wysłana: 30 Cze 2005 12:08:52
Odpowiedz 
Doproście jeszcze Picarda, Dyplomatę i Elberetha i w razie różnic zdań rozwiązujcie je większością głosów. A tak na serio: nie zapominajcie o zaznaczaniu danych kanonicznych (najlepiej boldem).
Sparrow
Użytkownik
#6 - Wysłana: 30 Cze 2005 12:47:58
Odpowiedz 
Co do ras to po prostu ktoś musi to napisać

O rasach mogę trochę popisać
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 30 Cze 2005 12:56:46
Odpowiedz 
Ja w sumie mam przygotowane w domu opracowanie dotyczące klas planet... To je wyślę.
Dyplomata
Użytkownik
#8 - Wysłana: 30 Cze 2005 13:02:50
Odpowiedz 
1. Popieram dodanie nowych danych .

2. Jeżeli chodzi o uaktualnienia , to jestem zdecydowanie
przeciwny , żeby jedna osoba dokonywała zmian .
Każdy ma własne poglądy i w sytuacji , gdyby
ktoś samodzielnie zmieniał dane mógłby je naginać
do własnych poglądów .
W związku z powyższym proponuję : głosowania
przy dokonywaniu zmian danych
z tej strony .
Tylko w ten sposób będzie można obiektywnie
sporządzić bazy danych , a ponadto nie będzie ,
dzięki głosowaniom , sporów o prawdziwość informacji .
Slovaak
Użytkownik
#9 - Wysłana: 30 Cze 2005 13:10:00
Odpowiedz 
Barusz napisał już odpowiednie rozwiązanie. A jeśli chodzi ci ogólne głosowanie to raczej jestem przeciwny ponieważ jest wiele osób które się niektórymi rzeczami nie interesują np. ja nie interesuje sie rasami i wtedy mój głos miałby charakter wyłącznie taki by było "po mojemu" i tyle.
Pah Wraith
Użytkownik
#10 - Wysłana: 30 Cze 2005 13:13:37
Odpowiedz 
A czy ktoś tu nie zapomniał o obiektywnych danych...?
Barusz
Użytkownik
#11 - Wysłana: 30 Cze 2005 13:14:56
Odpowiedz 
Ja żartowałem z tą większością głosów. I dlatego podałem dyskutantów z obu forumowych opcji. A co do boldowania - dlaczego nie. Ale, jak już pisałem, najlepiej by było, gdyby waterhouse posłał zainteresowanym manuale, i byście je wspólnie przetłumaczyli. Przynajmniej byłoby wiadomo skąd te dane.
Dyplomata
Użytkownik
#12 - Wysłana: 30 Cze 2005 13:26:12 - Edytowany przez: Dyplomata
Odpowiedz 
Jestem przeciwny , żeby zwolennicy wyższości twórców
sami aktualizowali bazy danych .

Jedyną możliwością na uniknięcie sporów o dane
jest głosowanie nad wprowadzanymi zmianami .
Efekt ?
Każdy miałby możliwość wypowiedzenia się przez
głosowanie
i w związku z tym nie podnosiłby
później kwestii np. kanoniczności danych .
Barusz
Użytkownik
#13 - Wysłana: 30 Cze 2005 13:28:55
Odpowiedz 
Ale jak rozwiązywać problemy logiczno-faktograficzne w drodzę głosowania.
Dyplomata
Użytkownik
#14 - Wysłana: 30 Cze 2005 13:41:10
Odpowiedz 
Do Barusz .

Najbardziej chodzi mi o dane okrętów .
W tych przypadkach najlepiej byłoby głosować .
Slovaak
Użytkownik
#15 - Wysłana: 30 Cze 2005 13:43:53
Odpowiedz 
TO jak ty sobie to wyobrarzasz? najlepiej na przykładzie opisz.
Barusz
Użytkownik
#16 - Wysłana: 30 Cze 2005 13:43:58
Odpowiedz 
Ale my nie mamy wpływu na te dane. Stąd kanon trzeba zaznaczyć wyraźnie, a resztę - podając skąd te informacje. BTW: wbrew temu co wyniak z tego fragmentu 'Do Barusz . jestem facetem.
Dyplomata
Użytkownik
#17 - Wysłana: 30 Cze 2005 13:55:06 - Edytowany przez: Dyplomata
Odpowiedz 
Do Slovaaka .

Chcesz przykład ?

Waterhouse zaproponował 3 stopniowy podział
źródeł : kanon , półkanon , niekanon .
Według Paromount są dwa rodzaje źródeł : kanon ,
niekanon .

Powyżej jest przykład konfliktu poglądów .
W takiej (np.) sytuacji można byłoby głosować .
Barusz
Użytkownik
#18 - Wysłana: 30 Cze 2005 13:56:24
Odpowiedz 
To nie przykłada na Twoje propozycje o które prosił Slovaak.
waterhouse
Moderator
#19 - Wysłana: 30 Cze 2005 16:49:01 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
1.Tłumaczeniem manuala zajmę się najwcześniej we wrześniu. Znając tutejsze zwyczaje, muszę pomyśleć o anonimowej formie dystrybucji, gdyż nie chcę skończyć z procesem o naruszenie praw autorskich

2. Baza danych okrętów. W tym momencie gotowy już jest wpis o klasie ekhm... "Akira". Jak tylko Kai przygotuje narzędzia do edycji, dokonam zmiany.

Przyda mi sie Wasza pomoc, ale najlepszą metodą będzie :upload mojej poprawionej wersji, merytoryczna dyskusja na forum, wprowadzam zmiany, przechodzimy dalej. Inaczej zadyskutujemy się na śmierć o każdym szczególe. Bez nieco autorytarnej formy czeka nas tylko chaos. Do końca lipca najważniejsze klasy okrętów mam nadzieję przerobić.

3.Podział danych (kolory) jest taki jak na ditlu.
Slovaak
Użytkownik
#20 - Wysłana: 30 Cze 2005 16:56:28
Odpowiedz 
Inaczej zadyskutujemy się na śmierć o każdym szczególe. Bez nieco autorytarnej formy czeka nas tylko chaos

Niesposób się nie zgodzić.

W tym momencie gotowy już jest wpis o klasie ekhm... "Akira".

Szczerze mówiąc to nie moge sie doczekać.
waterhouse
Moderator
#21 - Wysłana: 30 Cze 2005 18:18:09
Odpowiedz 
dostęp do netu/komputera mam, więć pisanie kolejnych klas okrętów nie będzie problemem.

Co do uwag o głosowaniu...dobrze że mam teraz dobry, wywołany wakacjami humor...
Barusz
Użytkownik
#22 - Wysłana: 30 Cze 2005 20:03:56
Odpowiedz 
Jak byś nie miał to co?
cezary
Użytkownik
#23 - Wysłana: 30 Cze 2005 23:39:12
Odpowiedz 
to by go znowu przepona bolala ze szok

do Dyplomaty: nie daj sie robic w balona! glosowanie to najgorszy sposob na podjecie jakiejkolwiek sensownej decyzji.
Inna sprawa - jaka metoda wybierzemy metode glosowania? Bo np. w internecie wyniki sfalszowac jest przeogromnie prosto, od edycji danych poprzez zaciagniecie qmpli do glosowania
Barusz
Użytkownik
#24 - Wysłana: 1 Lip 2005 10:34:32
Odpowiedz 
Czyste romulańskie podejście. Jestem zafascynowany.
Sparrow
Użytkownik
#25 - Wysłana: 1 Lip 2005 10:40:14
Odpowiedz 
Czyste romulańskie podejście.

Ja bym je raczej nazwał życiowym
Barusz
Użytkownik
#26 - Wysłana: 1 Lip 2005 11:25:25
Odpowiedz 
Życiowe byłoby gdyby ktoś miał mieć z tego jakieś materialne korzyści. Spiskowanie dla samego spiskowania jest romulańskie.
waterhouse
Moderator
#27 - Wysłana: 1 Lip 2005 17:10:02
Odpowiedz 
Jak byś nie miał to co?

Cóż...

Na pewno (na początek) zapytałbym jaką większością głosów mielibyśmy podejmować decyzje o tym czy prometheus jest okrętem wojennym czy nie: zwykłą, kwalifikowaną, bezwzględną, 2/3, 3/5?
Barusz
Użytkownik
#28 - Wysłana: 1 Lip 2005 18:19:07
Odpowiedz 
Powtarzasz się. 2/3 i 3/5 to przykłady kwalifikowanej.
Picard
Użytkownik
#29 - Wysłana: 2 Lip 2005 10:58:43 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
głosowania
przy dokonywaniu zmian danych z tej strony .

A nad czym właściwie mieli byśmy głosować ? Dane okrętów powinny być bezsprzeczne i nie można prowadzić wyborów na to jakie czuiniki ma Galaxy , a jakie uzbrojenie Defiant. Prawda nie uznaje demokracji ! Przecież w tych nowo powstałych tekstach nikt przecież nie pisał by , że jeden statek lepszy jest od drugiego ... Co zaś się tyczy opisu mojej ulubionej klasy statków galaktycznych to jest on najlepszym zamieszczonym na tej stronie tekstem w dziedzinie opisu jednostek Federacji i niewidze powodu aby go zmieniać ( należy uaktualnić jedynie tabelkę z danymi tegoż statku). Natomiast teksty na temat innych statków np. Sovereign są w dużej zdecydowanie zbyt zdawkowe i nie wystarczające.

P.S. W dziedzinie ras zaklepuje sobie Romulan !!!
Nika
Użytkownik
#30 - Wysłana: 2 Lip 2005 11:13:16
Odpowiedz 
Picard: Witamy wśród zarejestrowanych
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  10  11  12  13  14  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Prośby do Kai'a

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!