USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Przeprowadzka na lepszy serwer- opinie
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1 - Wysłana: 10 Wrz 2008 12:58:08
Odpowiedz 
W tym miejscu jestem ciekaw waszych uwag za i przeciw przeprowadzki ( aby w temacie głosowanie nie zrobił się bałagan)
biter
Użytkownik
#2 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:00:19
Odpowiedz 
Ale okręt zostaje Phoenix?? jeśli tak to musimy sie najpierw Kai'a zapytać bo przeniesienie Wszystkich danych to nie w kasze dmuchał. jeśli chcesz inny okręt tworzyć to to się mija z celem IMHO
Delta
Użytkownik
#3 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:00:23
Odpowiedz 
Pah Wraith wspominał po ostatniej awarii, że to nie tyle wina serwera co braku dobrej opieki ze strony admina.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#4 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:02:54 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
biter

Ale okręt zostaje Phoenix??

wszystko zostaje po staremu tylko inny serwer, jeżeli admini się zgodzą to moa byc jakieś nowośći. Ale obawiam się że wszsytko zostanie po staremu.

braku dobrej opieki ze strony admina

jak admin się nie opiekuje, to kto ma ten dobytek w ryzach trzymać??
Delta
Użytkownik
#5 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:06:33
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
jak admin się nie opiekuje, to kto ma ten dobytek w ryzach trzymać??

I stąd problem. Kai po prostu nie ma na to czasu, a junior admini nie mają dostępu do części funkcji zarezerwowanych przez admina na wyłączność.
waterhouse
Moderator
#6 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:07:33 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Pomysł ten jest pozbawiony sensu. Forum USS Phoenix jest częścią serwisu USS Phoenix - całość jest pod wyłączną kontrolą Kaia, jest jego "dziełem" i jego własnością. Tylko on decyduje o dalszych losach serwisu, dlatego pomysł na głosowanie o przeniesieniu serwera uważam za dziwaczny, skoro ani forum ani baza danych nie są "własnością" kogokolwiek z forumowiczów, dlatego jedyną osobą która może o nich decydować jest Kai. Można założyć nowe forum itd ale nie będzie to już forum Phoenixa.

Wszelkie dysksuje na ten temat itd są - bez oficjalnego stanowiska Kaia, a domyślam się jakie ono może być - tylko pustymi słowami.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#7 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:10:40 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
waterhouse

Możemy przyjąc dwie postawy :

pierszą bierną czyli zostaje po staremu:

drugą czynna wyjśc z inicjatywami ( niestety przyznam tobie racji Bez Kai nic nie zrobimy)

Wszelkie dysksuje na ten temat itd są - bez oficjalnego stanowiska Kaia, a domyślam się jakie ono może być - tylko pustymi słowami.

ale warto pokazac że Forumowiczom zależy na tym forum...

ZDAJE SOBIE SPRAWE ŻE TA INICJATYWA BEDZIE MNIE DROGO KOSZTOWAĆ, ALE ZARYZYKUJE.

nie możemy dalej tak życ w nieśwaidomości.
waterhouse
Moderator
#8 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:12:38
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
ale warto pokazac że Forumowiczom zależy na tym forum...

Głosując nad tym by to forum - które jest utrzymywane przez Kaia za darmo od lat - przenieść (nie mam pojęcia jakim cudem)?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#9 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:16:43 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
waterhouse

które jest utrzymywane przez Kaia za darmo od lat

zgoda, ale niech Kai da przymajmniej uprawnienia junior adminom żeby oni mogli rozwijać te forum. wtedy sprawa się rozwiąże i nie trzeba by było żadnych przeprowadzek...

Kai odwalił kawał dobrej roboty, przez te Forum przewinęło się wielu Forumowiczów, realizowanych jest tu wiele projektów, pomysłów, chcę tylko by Kai przekazał opieke ( jak nie ma czasu) komus innemu, kto w jego imieniu dbał by o ten dobytek, jest tu duzo Forumowiczów z długim stażem i owocnym wkładem w rozwój forum napewno krtoś sie znajdzie, ta inicjatywa to nie próba jakiegoś buntu czy przewrotu tylko pokazniu, że te forum żyje, jeszcze......
biter
Użytkownik
#10 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:24:43
Odpowiedz 
waterhouse

Mam wrażenie że naszem dyplomacie chodzi nie tyle o złożenie postulatu do Kaia żeby przeniósł o ile wysondowanie czy forumowicze byli by skłonni zebrać środki na zakup nowego serwera i w razie pozytywnej reakcji zaproponować Kai'owi że forumowicze dadzą środki jeśli by wyraził pozytywną opinię. Nie negujemy praw własności Kai'a do domeny serwisu zawartości serwisu czy też sprzętu na którym serwis funkcjonuje a jedynie następuje takie jak to ująłem sondowanie czy jest sens składać Kai'owi takiej propozycji nie jako postulatu ale współdziałania na zasadzie
-my finansujemy sprzęt i proponujemy żeby przy pomocy naszej czy w tym sensie junior adminów przeniósł serwis.
działanie
-mamy widzimisię żebyś załatwił nowy serwer i przeniósł Phoenixa. było by nie dość że nie dojrzałe, to przede wszystkim pozbawione taktu i szacunku do osoby dzięki której możemy się tu spotykać.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#11 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:28:09 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
biter

dokładnie, fachowa to sie nazywa Incjatywa Obywatelska, więc to tylko jest prośa do forumowiczów, a o reszcie i tak zadecydyje Towarzysz Kai w koncu to jego prywatna własnosć o którą forumowicze dbają swoją ciężką i systematyczną pracą...
waterhouse
Moderator
#12 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:32:56
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
orumowiczów z długim stażem i owocnym wkładem w rozwój forum napewno krtoś sie znajdzie, ta inicjatywa to nie próba jakiegoś buntu czy przewrotu tylko pokazniu, że te forum żyje, jeszcze......

Przecież żyje. Nie widziałem żeby przestały się tu pojawiać posty. Są nowe newsy. Nowe recenzje itd.

O co więc chodzi ?

zgoda, ale niech Kai da przymajmniej uprawnienia junior adminom żeby oni mogli rozwijać te forum. wtedy sprawa się rozwiąże i nie trzeba by było żadnych przeprowadzek...

Rozwijanie forum tzn. co konkretnie? Bo nie wiem czy zauważyłeś, ale większość tutaj nie chce żadnych zmian, nawet wprowadzenia avatarów.

buntu czy przewrotu tylko pokazniu, że te forum żyje, jeszcze......

Dla mnie to wygląda tak : forum nie było przez jakiś czas - a Ty wychodzisz teraz z propozycją żeby je "przenieść" i nawet robisz głosowanie w tej sprawie.

biter

Mam wrażenie że naszem dyplomacie chodzi nie tyle o złożenie postulatu do Kaia żeby przeniósł o ile wysondowanie czy forumowicze byli by skłonni zebrać środki na zakup nowego serwera

Mam wrażenie ze kolejnosć powinna być odwrotna : najpierw pytamy Kaia co się stało, jak możemy pomóc, a później się organizujemy (ewentualnie).
Eviva
Użytkownik
#13 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:35:29
Odpowiedz 
Nie chodzi tu o to, by Kaia obrażać - w końcu bardzo kochamy to forum, a gdy znika nam ono na jakiś tydzień w niebycie, to płaczemy rzewnymi łzami i tułamy się, niebogi, po różnych innych stronach. Niejeden z nas chętnie by jakoś pomógł, tylko nie wie, jak.
Delta
Użytkownik
#14 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:35:32
Odpowiedz 
waterhouse
Pomysł ten jest pozbawiony sensu. Forum USS Phoenix jest częścią serwisu USS Phoenix - całość jest pod wyłączną kontrolą Kaia, jest jego "dziełem" i jego własnością. Tylko on decyduje o dalszych losach serwisu, dlatego pomysł na głosowanie o przeniesieniu serwera uważam za dziwaczny, skoro ani forum ani baza danych nie są "własnością" kogokolwiek z forumowiczów, dlatego jedyną osobą która może o nich decydować jest Kai. Można założyć nowe forum itd ale nie będzie to już forum Phoenixa.

Masz całkowitą rację, że cała strona włącznie z Forum jest własnością Kaia. Nikt mu jej nie chce odebrać, chodzi tylko o uzyskanie uprawnień dla kogoś, kto mógłby i potrafiłby zająć się Phoenixem od strony technicznej (a gdyby była taka potrzeba, zrzucilibyśmy się na nowy serwer).
IMHO nie chodzi o krytykę Kaia czy odbieranie mu jego własności. Chodzi o to by forum mogło istnieć dalej nie trapione awariami, wolnym ładowaniem się i podobnymi problemami.

Wiem, że to źle zabrzmi, ale nie mam żadnych złych intencji pisząc to. Forum jest własnością Kaia, ale my jego użytkownicy już nie. Niektórzy z nas, w tym my obydwaj, siedzimy tu ładnych parę lat. Najwyraźniej nikt z nas nie chce z tego Forum rezygnować, ale jego częste problemy spowodują w końcu, że Forum zniknie, nie tyle z tego powodu, że Kai zamknie Phoenixa, tylko z powodu tego, że kontakt pomiędzy użytkownikami się rozluźni i się po prostu wykruszymy, a nie o to przecież chodzi, prawda? EMPIR ma o tyle dobrze, że macie do siebie blisko, to jeśli będziecie mieli czas i ochotę, łatwiej się razem zbierzecie. Reszta ma do siebie nawzajem po kilkaset km i praktycznie żadnego kontaktu ze sobą poza Forum. Dlatego pomysł awaryjnego miejsca jest przydatny. Podobnie jak IMHO dobrym pomysłem jest, by Kai "podzielił się władzą", nikt mu przecież zasług ujmował nie będzie. Opory były przy moderacji, pamiętasz? Podobnie przy stworzeniu stanowiska junior adminów. I obie te funkcje się bardzo dobrze sprawiły. Dlaczego w tym wypadku miałoby być inaczej?
waterhouse
Moderator
#15 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:38:24 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Delta

Nikt mu jej nie chce odebrać, chodzi tylko o uzyskanie uprawnień dla kogoś, kto mógłby i potrafiłby zająć się Phoenixem od strony technicznej (a gdyby była taka potrzeba, zrzucilibyśmy się na nowy serwer).

Mogę o tym porozmawiać (ponownie) z Kaiem, ale szanse na to by ktoś dostał akces do plików - a tylko to umożliwia "dbanie o Phoenixa" - są moim zdaniem niskie.

Dlaczego w tym wypadku miałoby być inaczej?

Bo ani moderatorzy ani junior admini nie mają dostępu do serwera jako takiego.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#16 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:38:52 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
waterhouse

najpierw pytamy Kaia co się stało, jak możemy pomóc, a później się organizujemy (ewentualnie).

masz do niego namiary ??

a Ty wychodzisz teraz z propozycją żeby je "przenieść" i nawet robisz głosowanie w tej sprawie.

chce wiedzieć czy warto jest iśc z tą sprawą do kaia, bez sondażu nie mam prawa mu zawracac gitary.
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:43:21
Odpowiedz 
Delta

I stąd problem. Kai po prostu nie ma na to czasu, a junior admini nie mają dostępu do części funkcji zarezerwowanych przez admina na wyłączność.

Cóż, zawsze Kai może rozszerzyć nasze uprawnienia lub robotę czysto informatyczna powierzyć komuś innemu. Ale to wniosek do Kai'a.
biter
Użytkownik
#18 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:45:09
Odpowiedz 
masz do niego namiary jak tak to pdaj z łaski swojej ??

Więcej taktu, więcej taktu.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#19 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:45:54
Odpowiedz 
biter

już sie poprawiam...
waterhouse
Moderator
#20 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:47:57
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Wyluzuj, dobrze? Edycja tu nic nie pomoże.

Porozmawiam z Kaiem na ten temat tak szybko jak to będzie możliwe.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:48:43
Odpowiedz 
Namiary Kai'a są powszechnie dostępne w jego profilu użytkownika.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#22 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:48:59
Odpowiedz 
waterhouse

dzięki troche sie przejełem sprawa i dlatego troche przegięłem, nie miałem złych zamiarów. ja cię uraziłem to przepraszam...
Delta
Użytkownik
#23 - Wysłana: 10 Wrz 2008 13:54:23
Odpowiedz 
waterhouse
Bo ani moderatorzy ani junior admini nie mają dostępu do serwera jako takiego.

Po tylu latach, to chyba zasłużyliście na odrobinę zaufania?

Q__
Namiary Kai'a są powszechnie dostępne w jego profilu użytkownika.

A profil, gdy strona jest na chodzie.
biter
Użytkownik
#24 - Wysłana: 10 Wrz 2008 18:35:04
Odpowiedz 
Delta
Głowy nie dam sobie uciąć ale chyba jak sie bierze tło z Solarisa żeby na forum wkleić to na dole są prawa autorskie i mail do Kai'a ale nie na stronie gdzie solek chyba był. tylko jak dla siebie sie bierze
Pah Wraith
Użytkownik
#25 - Wysłana: 10 Wrz 2008 19:04:19
Odpowiedz 
Delta
Po tylu latach, to chyba zasłużyliście na odrobinę zaufania?

Podejrzewam, że nie jest to kwestia zaufania. Phoenix nie jest jedynym serwisem stojącym na serwerze Kai'a. A im więcej jest możliwości dostępu do bazy danych tym więcej ewentualni "napadacze" mogą znaleźć backdoorów. Nawet my sami, zupełnie bezwiednie moglibyśmuy komuś ułatwić atak na serwer.

Ja w zupełności zgadzam się z Waterhousem.
Kai
Admin
#26 - Wysłana: 10 Wrz 2008 19:05:38
Odpowiedz 
Przyczna tego, że Phoenixa nie było tyle dni jest banalna - nie wiedziałem że nie działa, a jakoś tym razem nikt nie dał znać
waterhouse
Moderator
#27 - Wysłana: 10 Wrz 2008 19:20:30 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
następnym razem bedziemy informować

Ja zaś zgodzam się z Pah Wraithem
kanna
Użytkownik
#28 - Wysłana: 10 Wrz 2008 19:22:06 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Kai
O matko.... no, to teraz się załamałam... Pytałam Q_, czemu Phenix nie działa, a on mi na to, że mu się nie opowiadasz. No to teraz widze, że on Tobie też nie
Domko
Użytkownik
#29 - Wysłana: 10 Wrz 2008 19:26:55
Odpowiedz 
Phoenix nie jest jedynym serwisem stojącym na serwerze Kai'a.

No proszę - ja też nie wiedziałem. Faktem jest, że istnieją metody zabezpieczeń, gdy jest więcej stron i osób mających dostęp do plików, ale rzeczywiście im mniej tym lepiej.
Eviva
Użytkownik
#30 - Wysłana: 10 Wrz 2008 19:34:09
Odpowiedz 
Kai

No teraz to na bank ktoś da Ci znać, a tym kimś będę ja, pawianuś.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Przeprowadzka na lepszy serwer- opinie

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!